Buta Niemiec - 800 tys. euro na obalenie rządu G. Meloni

Kiedyś odnośnie wyborów we Włoszech szefowa KE Ursula Von der Leyen powiedziała, że jeśli sprawy we Włoszech po niedzielnych wyborach "pójdą w trudnym kierunku, mamy narzędzia, jak w przypadku Polski i Węgier". Słowa te oburzyły lidera Ligi Matteo Salviniego, który zapowiedział złożenie w Parlamencie Europejskim wniosku o wotum nieufności dla szefowej KE [1].

Na nic się zdały groźby tej Pani. Włosi poszli do wyborów i wybrali centroprawicę, dzięki której dziś szefową Włoch jest Giorgia Meloni. 

Teraz zaś okazało się, że niemieckie MSZ dofinansowało kwotą 800 tys. euro organizację pozarządową, której statki ratownicze (przemytnicze) przywożą migrantów do Włoch. Włoski minister spraw wewnętrznych Matteo Piantedosi wyraził zdumienie i nazwał tę decyzję poważną anomalią. ""Chodzi o organizację "SOS Humanity", której statek ratowniczy, działający w basenie Morza Śródziemnego, przywiózł ostatnio do Włoch ponad 1600 migrantów (...) Wicepremier Matteo Salvini wskazał, że Niemcy de facto wspierają w ten sposób nielegalną migrację. Dodał, że zagraniczne organizacje pozarządowe powinny przewozić migrantów do swoich krajów (...) Włoskie władze i prasa przypominają, że szefowa niemieckiego MSW Nancy Faeser wstrzymała przyjmowanie migrantów pochodzących z Włoch"" [2].

Ciekawe, prawda? Niemcy finansują nielegalną migrację do Włoch a jednocześnie zamykają swoje granice na przyjmowanie tych migrantów z Włoch!

Może ta sytuacja wydawać się absurdalna, ale ja ją interpretuję jako celowy, butny niemiecki atak na włoski rząd G. Meloni. Dlaczego? Ano dlatego, że on niemieckiej UE się nie podoba, a użycie jakiś środków przeciw niechcianemu rządowi Włoch szefowa KE przecież zapowiedziała!

Nie wiem czy tylko ja mam takie wrażenie, ale takie działanie Niemiec nacelowane jest na obalenie włoskiego rządu, bo łatwo sobie wyobrazić jak kolejny napływ migrantów do Włoch może zintensyfikować i tak już duże niezadowolenie włoskiego społeczeństwa. 

A Włosi ogólnie są przyzwyczajeni do częstych zmian rządów. System polityczny panujący we Włoszech powszechnie zaliczany jest bowiem do mało stabilnych. Zaprzysiężony w październiku 2022 roku rząd Giorgii Meloni jest 68 rządem po zakończeniu II wojny światowej, czyli średnio okres trwania włoskich rządów wynosi 13,6 miesięcy (1 rok i 48 dni).

Warto wspomnieć, że aż około 130 tysięcy migrantów przybyło w tym roku drogą morską do Włoch a to dwa razy więcej niż w tym samym okresie w 2022 roku. Aby sobie uzmysłowić grozę sytuacji to np.  w połowie września w ciągu dwóch dni na Lampedusę, liczącą około 6 tysięcy mieszkańców, przypłynęło ponad 7 tysięcy migrantów. Władze Lampedusy ogłosiły: "jesteśmy na skraju wyczerpania". 

Teraz powinien nastąpić zdecydowany ruch G. Meloni, ale ona "miota się od ściany do ściany", bo niestety nie może całkowicie zamknąć dla migrantów swojej granicy morskiej, co wydawałoby się logiczne w tej sytuacji. Natomiast taki ruch byłby nieakceptowalny przez zidealizowane elity unijne, które widzą tylko jeden i to fałszywy sposób na  rozwiązanie kwestii migracyjnej: przymusową relokację migrantów do krajów całej UE!

Oczywiście, że G. Meloni w reakcji na informację o finansowaniu przez Niemcy nielegalnej migracji do Włoch też zareagowała sprzeciwem. Ale przyjrzyjmy się dokładnie w jaki sposób: "Powszechnie wiadomo, że obecność statków organizacji pozarządowych na morzu ma bezpośredni wpływ na zwielokrotnienie się liczby wysyłanych niestabilnych łodzi, co powoduje nie tylko dalsze obciążenie dla Włoch, ale także zwiększa ryzyko nowych tragedii". Nie powiedziała, że takie finansowanie zwiększa diametralnie liczbę migrantów, co trzeba zastopować, ale skupiła się na tym, że te łodzie są niestabilne i mogą doprowadzić do jakiś tragedii migrantów na morzu. 

Jak na razie przybyli na wyspę migranci są regularnie wysyłani promami, okrętami i samolotami do ośrodków pobytów w całych Włoszech, a odbywa się to przy rosnących protestach władz regionów i gmin, które mówią, że brakuje im miejsc w takich placówkach oraz pieniędzy na utrzymanie migrantów.

"Rząd Giorgii Meloni przyjął w środę dekret, którego celem ma być położenie kresu takim oszustwom i ułatwienie wydalania nielegalnych imigrantów uważanych za niebezpiecznych. Zbiór przepisów przewiduje możliwość szybkiego podjęcia działań, aby sprawdzić prawdziwy wiek nieletniego pozbawionego opieki. Zgodę na takie kontrole będzie wydawać prokuratura sądów dla nieletnich. Jeśli zadeklarowany wiek nie będzie odpowiadał prawdzie, migrant zostanie skazany za złożenie fałszywego oświadczenia przed urzędnikiem państwowym. Wyrok będzie mógł zostać zastąpiony przez wydalenie z terytorium Włoch" [3]. 

Tyle tylko, że to nie rozwiąże żadnego problemu, bo takie prawo nie ogranicza w żaden sposób liczebności nielegalnej migracji, bo dotyczy tych, którzy już przybyli do Włoch i nastawione jest przede wszystkim na nieletnich. 

Tak czy inaczej. Rozwiązaniem problemu byłoby po prostu odsyłanie stateczków z powrotem, bez możliwości wyjścia migrantów na włoskim lądzie. Chce tego aż że 64 proc. Włochów a 45 proc. uważa wzrost liczby migrantów za zagrożenie dla porządku publicznego i bezpieczeństwa osób [3]. 

Ale - jak wspomniałem - niemiecko-unijne elity widzą tylko jedno rozwiązanie kwestii migracyjnej: przymusową relokację migrantów do krajów całej UE!

Reasumując. Mimo wszystko mam nadzieję, że rząd włoski utrzyma się pomimo ataku Niemiec w postaci migrantów. Jak jednak widać Niemcy mogą sobie dowolnie hasać w UE i nie spotyka ich nic złego...

[1] https://forsal.pl/gospodarka/p...
[2] https://polskieradio24.pl/5/12...
[3] https://www.wnp.pl/rynki-zagra...

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Czesław2

30-09-2023 [14:01] - Czesław2 | Link:

Ponieważ Meloni oprócz wywiadów realnie nie robi nic, wygląda na to, że niemiecka kasa do niej dotarła.

Obrazek użytkownika Ijontichy

30-09-2023 [14:05] - Ijontichy | Link:

1.Rząd we Włoszech musi upaść w październiku.
2.Rząd w Polsce musi upaść 15 .10 .2023 
3.Następny będzie na Węgrzech...UE jest winna Węgrom ponad 3 miliardy €....na tak mały kraj...ale Orban zawsze może dogadać sie z Putinem 

Obrazek użytkownika Czesław2

30-09-2023 [14:09] - Czesław2 | Link:

Kilka lat temu rząd w Austrii został zlikwidowany.
Jak to możliwe bez wojny? Ano SYSTEM. bankowy.

Obrazek użytkownika sake3

30-09-2023 [15:38] - sake3 | Link:

Myślę,że tu nie tylko o obalenie konserwatywnego rządu pani Meloni chodzi.Trzeba jeszcze zarobić na zwózce imigrantów,więc dlaczego zarabiać mają tylko przemytnicy? ,,Wkład'' 800000 euro zwróci się szybko i wymiernie do ilości zwiezionych ludzi.

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

30-09-2023 [16:21] - Zbyszek_S | Link:

Niech się pan tak nie rozpędza z wykrywaniem tych, co wspomagają lub finansują "przepływ" imigrantów do Europy. Bo jeszcze pan wykryje nie tych, co trzeba :)

Obrazek użytkownika smieciu

30-09-2023 [17:37] - smieciu | Link:

Czyli tych co faktycznie w tym siedzą? ;)
Czyż nie ciekawy zbieg okoliczności?
Niemieckie MSZ wsparło organizację pozarządową, która wysyła statek na Lampedusę.
Polskie MSZ wspierało organizację zajmującą się nielegalnym przerzucaniem Hindusów i Afrykanów do USA.

Obrazek użytkownika u2

30-09-2023 [19:31] - u2 | Link:

Rozwiązaniem problemu byłoby po prostu odsyłanie stateczków z powrotem, bez możliwości wyjścia migrantów na włoskim lądzie.

Niemcy z SOS Humanity rozumują przeciwnie. Za kasę od rządu Niemiec pomagają w szmuglowaniu nielegalnych migrantów do Włoch. Oczywiście rodzi się pytanie dlaczego Niemcy sponsorują nielegalną migrację do Włoch, a sami uszczelniają swoje granice ? To polityka na wywołanie jeszcze większego zamętu we Włoszech. Być może rząd Giorgi Meloni nie ma wysokich notowań u rządzących w Niemczech. Ale czy to jest sposób na pozbycie się niewygodnego rządu w obcym kraju ? Pożyjemy, zobaczymy.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

30-09-2023 [20:36] - Ula Ujejska | Link:

U2
Wspomnisz moje słowa  ...
Każde pokolenie Niemców musi mieć swojego "żyda". N dziś tę rolę grają Polacy - ale wszystko zmierza w kierunku czarnych. Problem emigracji w Eurpoie skończy się czarną rzezią. Zachodnie społeczeństwa są na granicy wytrzymałości. Ja już zadaję takie pytania znajomym w Niemczech i we Francji: Ile jeszcze musi zginąć ludzi abyście walnęli pięścią w stolik?

Obrazek użytkownika u2

30-09-2023 [20:57] - u2 | Link:

Problem emigracji w Eurpoie skończy się czarną rzezią.

Nie da rady. Imigrantów jest po prostu za dużo. Dużo więcej niż żydów przed wojną. W samej 10-milionowej Szwecji przez 20 lat przyjmowali ponad 100 tysięcy rocznie, rekord 190 tys. Tego nijak się nie pozbędą. Muszą nauczyć się z tym żyć i sobie radzić. Tak jak murzyni w USA. Jest ich kilkanaście procent, a popełniają z 90% wszystkich przestępstw. Jednak nikt nie wygoni murzynów z USA z powrotem do Afryki, bo jest ich już za dużo.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

30-09-2023 [21:20] - Ula Ujejska | Link:

U2
Nie porównuj USA z Europą - inna historia czarnych. W Europie w takich państwach jak np. Niemcy czy Austria, mniejszości nie mają i nie dostaną żadnych praw. Historia Żydów europejskich na przestrzeni ubiegłych wieków, wyraźnie pokazuje jak problem mniejszości był rozwiązywany na Zachodzie. I gdzie uciekli Żydzi przed pogromami? Do Polski Jagiellonów!. No i przypomnij sobie jak niejaki Hitler nazwał mord Żydów.... "ostateczne rozwiązanie kwestii żydowskiej". Ot taka tam wiekowa tradycja.

Obrazek użytkownika u2

30-09-2023 [22:50] - u2 | Link:

Nie porównuj USA z Europą

Ale, ale. Historia lubi się powtarzać. Obecni migranci przedostający się do Europy to nie są potulne owieczki. Strefy no-go są na całym zachodzie. Tam się ichnia policja nie zapuszcza. Jeśli zapuszcza się, to w bardzo wyjątkowych przypadkach i w mocnej obstawie, to są przypadki typu zamach terrorystyczny, czyli tzw. cukier po herbacie, a mleko się już wylało. Migranci popełniają statystycznie wiele razy więcej przestępstw niż rodzimi mieszkańcy. Podobieństwo do współczesnych USA i murzynów nieprzypadkowe. To jest multi-kulti we współczesnej praktyce.

PS. Czytam niusy o 10 milionach nielegalnych migrantów przedostających się do USA za czasów kadencji niezbyt udolnego Bidena. Pokazywane są w TV obrazki z Nowego Jorku i nie chodzi o ostatnią powódź (czyżby rządził tam odpowiednik Czajkowskiego ?), tylko o nielegalnych imigrantów, którzy koczują na ulicach.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

30-09-2023 [23:18] - Ula Ujejska | Link:

U2
W USA nie ma litości dla głupoty, tam na socjalu nie pożyją zbyt długo, bo muszą się wykazać jednak pracą albo koniec z pomocą. No cóż, jak się nie wezmą do roboty i oficjalnie nie przejdą przez Urząd Imigracyjny, to jak w poprzednich stuleciach wylądują jako niewolnicy w różnych firmach, w zamtuzach czy jako żebracy na ulicach. Jest jeszcze kilka innych aspektów życia w USA, np. ubezpieczenia które wymuszą asymilację albo będzie śmierć lub ucieczka z Ameryki.

Obrazek użytkownika u2

30-09-2023 [23:59] - u2 | Link:

wylądują jako niewolnicy w różnych firmach, w zamtuzach czy jako żebracy na ulicach

Będą kraść na potęgę, zresztą już kradną tak, że policja w LA nie przyjmuje zgłoszeń kradzieży do 1000 USD, było o tym jakiś czas temu. :-)