D. Tusk i jego "ordnung muss sein"...

D. Tusk raczył był pośrednio wychwalać zachodni porządek, czyli tak naprawdę niemiecki porządek. Bowiem Niemcy są słynni ze swojego "ordnung muss sein", czyli stwierdzenia/przysłowia, że "porządek musi być".  Pojęcie „porządku” jest powszechnie uznawane za kluczowy zwrot służący do opisu kultury niemieckiej. 

Na jednym ze spotkań zagaworzył, że "pewne cechy, które są tak cenione na Pomorzu, w Wielkopolsce przez to, że byliśmy bardziej pod wpływem kultury Zachodu, wiecie tak naprawdę być może w polityce dzisiaj polskiej potrzebny jest elementarny porządek" [1]. 

I D. Tusk de facto odwołuje się właśnie do tegoż "niemieckiego porządku" i kultury niemieckiej jako pozytywu. I odnosi to do naszych ziem zachodnich, które były pod zaborem pruskim albo stanowiły terytorium niemieckie przed II WŚ. 

Ja się nie dziwię fascynacji tegoż Pana Niemcami bo sam po babce i matce jest w połowie Niemcem. Druga połowa to zagadka. On sam mówi, że to połowa kaszubska, choć nazwisko Tusk nie jest kaszubskie. To wydaje się nieistotne, bowiem on w ogóle nie czuje się Polakiem i bliżej mu do ojczyzny jego matki. 

Po prostu od zawsze mierzi go "polskość i jej nienormalność" [2] a powrót do polskiego Sejmu napawa go odrazą [3], ale... przecież "porządek musi być" i trzeba wypełnić niemiecki rozkaz powrotu do Polski i obalenia rządu PiS (ZP).

I tak się zastanawiam. Czy D. Tusk akceptuje ten "niemiecki porządek" niezależnie od tego, że to Niemcy wywołały dwie wojny światowe i chciały eksterminować wszystkich Polaków i innych Słowian, Żydów, Cyganów, homoseksualistów czy niepełnosprawnych intelektualnie? 

Takiego drugowojennego niemieckiego/nazistowskiego porządku chce niemiecki D. Tusk? 

Tego nie wiem, ale wiem jedno: on spełniał i będzie spełniał  wszystkie żądania Niemiec, bo przecież "porządek musi być" i rozkazy trzeba wykonywać! Tym bardziej, że cała jego kariera polityczna była możliwa tylko dzięki niemieckim pieniądzom, za które pierwotnie założył swój KLD - protoplastę dzisiejszego PO [4]!

A może - skoro chciał oddać prawie pół Polski wschodniemu agresorowi - chce w Polsce kolejnego rozbioru Polski dokonanego przez Niemcy i Rosję? 

Tego też do końca nie wiem, ale trzeba sobie uzmysłowić, że Niemcy forsują pomysł Jednego Sfederalizowanego Państwa Europa, co sprawiłoby utratę przez Polskę suwerenności i niepodległości. Znów byśmy zniknęli z mapy świata jako samodzielne państwo i stalibyśmy się landem/regionem/województwem tegoż Państwa Europa ze stolicą w Berlinie.

No to 15 października wybierajmy Polskę albo kondominium rosyjsko-niemieckie! Wybór należy do nas!!!

[1] https://regiony.tvp.pl/7299632...
[2] Słowa D. Tuska "polskość to nienormalność" zostały wypowiedziane na łamach miesięcznika "Znak" w listopadzie 1987 roku. Co prawda samo to określenie jest cytowane jako wyjęte z kontekstu i nawet J. Kaczyński zwraca na ten fakt uwagę broniąc D. Tuska, ale moim zdaniem od momentu powstania za niemieckie pieniądze Kongresu Liberalno-Demokratycznego (KLD) szefowanego przez D. Tuska, te jego wcześniejsze słowa niejako faktycznie zaczęły oddawać  późniejszy stosunek do Polski. I na tym samym spotkaniu z wyborcami, w którym J. Kaczyński bronił D. Tuska przed wybiórczym cytowaniem jego słów z 1987 roku, ostatecznie stwierdził, że: "Mamy w Polsce partię niemiecką i ten wybór, który jest przed nami, to jest wybór: polska partia lub partia niemiecka i jej sojusznicy, którzy na wszystko są gotowi machnąć ręką, żeby tylko do tego parlamentu się dostać" - https://krzysztofjaw.blogspot....
[3] Nie wiedząc, że już nastąpiła emisja, D. Tusk stwierdził w TVN: "demotywuje mnie świadomość, że będę musiał kandydować... To jest tak upiorna myśl, że ja będę tam z powrotem siedział na tej Wiejskiej (siedziba Sejmu - red)" - https://polskieradio24.pl/5/12...
[4] Kongres Liberalno-Demokratyczny był finansowany przez niemiecką chadecję - twierdził Paweł Piskorski. Pisał o tym w swojej książce i mówił w wywiadzie dla "Wprost" - https://www.gazetaprawna.pl/wi...

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 

© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika tricolour

29-09-2023 [12:07] - tricolour | Link:

Nienormalność, Tusk ma rację - pan jako Polak, ten dumny oczywiście, uciekł od rozmowy ze mną przed dwoma dniami chowając głowę w piasek. To jest nienormalność tym dotkliwsza, że wczoraj - gdy już wydawało się panu, że struś się udał - chwalił się pan jak to wciąga pana rozmowa z oponentami.

To wypisz, wymaluj przekop donikąd, ściernisko zamiast izery czy cepeka palcem nietknięte.

- To gdzie się podziały ukradzione moje pieniądze z OFE skoro ja mam je na swoim subkoncie w zusie?

- wracamy do sztucznej mgły, o której nerwowo rozmawiają w kabinie tupolewa na 40 minut przed katastrofą?

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

29-09-2023 [12:28] - krzysztofjaw | Link:

tricolour

Po pierwsze. Ja nie uciekałem z żadnej dyskusji.
Po drugie. Jeżeli te pieniądze z OFE ma Pan na subkoncie w ZUS-i to niech Pan skontaktuje się z ZUS-em i dowie się o tych swoich konkretnych pieniądzach i niech Pan złoży wniosek o ich wypłatę na pańskie konto osobiste, prywatne.
Po trzecie i najważniejsze, co już Panu wielokrotnie tłumaczyłem. Kradzież pieniędzy prywatnych z OFE na konta czy tam subkonta w ZUS-ie to był zabieg D. Tuska, żeby nie przekroczyć progu ostrożnościowego długu publicznego w stosunku do PKB, który wynosi 60%. Pieniądze w ZUS wlicza się bowiem do długu i te 152 mld zmniejszyły oficjalny dług finansów publicznych i uchroniły D. Tuska przed jego odwołaniem z funkcji rządowych. Dotarło?
Pzdr
 

Obrazek użytkownika tricolour

29-09-2023 [12:59] - tricolour | Link:

Gdyby pan nie uciekł, to by pan kontynuował sam z siebie. O mgle pan sam zaczął, a gdy się okazało, że załoga wiedziała o niej czterdzieści minut przed katastrofą, co raczej przekreśla insynuacje o nagłej sztucznej mgle, to struś.

Podobnie z OFE - pomysł, by złożyć wniosek do ZUS o wypłatę pieniędzy przed osiągnięciem wieku emerytalnego jest kolejnym strusiem, by nie rzec dobitniej. A zabieg księgowy, który nie umniejsza zgromadzonych przez ludzi środków nie jest kradzieżą. Pański umiłowany rząd przenosi dług do BGK by go nie było widać i to jest oczywiście w porządku.
 

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

29-09-2023 [13:29] - krzysztofjaw | Link:

tricolour

No nie! Ileż to razy mam tłumaczyć cel wyprowadzenia tych pieniędzy z OFE? W OFE miał Pan swoje prywatne pieniądze. Czy pamięta Pan dawną wypowiedź D. Tuska? Nie, to przypomnę: stwierdził on mniej więcej, że "pieniądze z OFE nie są tak naprawdę oszczędnościami Polaków" - https://twitter.com/i/status/1686696744929640449. Mało tego mówił, że i pieniądze w ZUS-ie nie są własnością Polaków. warto przypomnieć, co w 2017 r. pisał główny analityk portalu Bankier.pl, właśnie na ten temat:
Dokładnie trzy lata temu – 3 lutego 2014 roku – obligacje należące do Otwartych Funduszy Emerytalnych zostały „przetransferowane” do ZUS-u i tam „umorzone”. Rząd Donalda Tuska zamienił dług jawny w dług ukryty i rozpoczął proces likwidacji kapitałowego filara emerytalnego. [...] Tego dnia z rachunków klientów OFE „wyparowało” 51,5% zgromadzonego kapitału, który został zamieniony na wirtualne zapisy w ZUS. Ta operacja przekształciła jawny dług publiczny Polski na przyszłe zobowiązania państwa wobec emerytów. Zmienił się też charakter tych zobowiązań z pisemnego kontraktu (obligacja) na niewiele znaczącą obietnicę, którą obecni lub przyszli politycy mogą zmienić w jeden dzień - https://niezalezna.pl/polityka/opozycja/w-2014-roku-mowil-ze-pieniadze-z-ofe-nie-sa-wlasnoscia-polakow-teraz-twierdzi-ze-je-uratowal-wideo/493233.
Pzdr
Tak naprawdę chyba napiszę oddzielny tekst na ten temat, który wyjaśni o co tak naprawdę chodziło z tymi pieniędzmi

Obrazek użytkownika tricolour

29-09-2023 [13:40] - tricolour | Link:

Ależ bardzo dobrze będzie gdy pan opisze "kradzież" polegająca na - cytuję - "wyparowaniu" pieniędzy z OFE i pojawieniu się ich w postaci wirtualnego zapisu w zusie.

Wynika z tego oczywista oczywistość, że skoro w zusie się pojawiły, ale jako zapis wirtualny, to ZUS ukradł. Nic nie stoi na przeszkodzie, by w nocy zrobić ustawę, a długopis podpisze o świcie, że zapisy w zusie nie są wirtualne. 

I złodziej zostanie nakryty na gorącym uczynku 

Obrazek użytkownika Władysław Ludendorf

29-09-2023 [16:45] - Władysław Ludendorf | Link:

ale po co miałby to robić długopis skoro może chyży ruj z dupiarzem do spółki po 15X? dla was złodziei to nie ma znaczenia, ale przy okazji rujowej reformy połowa tylko poszła na wirtualne indywidualne konta a  druga połowa na bieżące wypłaty. ruj et consortes są jak Midas tylko a rebours, co dotkną to zamienia w głów no. no ale to cecha złodziei, bo szybko przyszło, to i szybko poszło, i znajdzie się kolejna grupa tramwajowych głupków (copyright Carlo Cipolla), która jak te stare torby, co dostaną 14, to odnoszą rujowi.

Obrazek użytkownika u2

29-09-2023 [13:10] - u2 | Link:

na Pomorzu, w Wielkopolsce

Naście lat temu jeździłem po Suwałkach z koleżanką z pracy, która pochodzi z Poznania i przeprowadziła się do Suwałk za mężem. Śmieliśmy się, że w Suwałkach są znaki przystanków MPK, a nie ma zatoki dla autobusów, są do nich wydeptane ścieżki, a nie ma chodników. Nagle, z roku na rok, wszystko się zmieniło. W przeciągu kilku lat. Z zaniedbanego powojewódzkiego miasteczka Suwałki stały się normalnym miastem.

PS. To zaniedbanie było w czasach nierządów pełomafii. Mój kolega z pracy sfotografował się wtedy z Tuskiem i Palikotem na głazowisku w Bachanowie. Palikot przyjmował w tamtych okolicach Tuska w swoim pałacyku, gdzie pili wódkę.

Obrazek użytkownika tricolour

29-09-2023 [13:18] - tricolour | Link:

"Modernizacja komunikacji miejskiej w Suwałkach to drugi etap projektu pod nazwą: "Poprawa funkcjonowania systemu transportu publicznego miasta oraz gminy Suwałki". Zakup 15 autobusów, budowa 8 nowych zatok autobusowych oraz modernizacja 16 istniejących, kosztować będzie 22 mln zł. Urząd Marszałkowski przeznaczy na ten cel kwotę w wysokości ok. 18 mln zł, natomiast 4 mln zł wpłynie ze środków własnych Urzędu Miejskiego w Suwałkach.

Dodatkowo w ramach tego projektu Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Suwałkach kupi 24 wiaty przystankowe, wdroży system zarządzania komunikacją miejską, m.in. elektroniczne tablice informacyjne oraz kupi pojazd pomocy technicznej dla autobusów - informuje PAP. Przetarg na tę inwestycję zostanie ogłoszony na przełomie stycznia i lutego 2010 r. Projekt ma być wykonany w 2010 r."

Czytaj więcej na: https://inzynieria.com/drogi/p... © inzynieria.com

😛

Obrazek użytkownika Władysław Ludendorf

29-09-2023 [16:17] - Władysław Ludendorf | Link:

no czytaj więcej, dajesz

Obrazek użytkownika tricolour

29-09-2023 [16:36] - tricolour | Link:

Niech kolega kupi żonie świerszczyka, a potem wypowie tą magiczną formułę. Sukces murowany.

😛

Obrazek użytkownika Władysław Ludendorf

29-09-2023 [16:47] - Władysław Ludendorf | Link:

no wiem ruro, że tylko sex w głowie, w sumie nie dziwne skoro na szyi to głowa penisa

Obrazek użytkownika tricolour

29-09-2023 [17:06] - tricolour | Link:

Tyle lat się starałeś, a tu dwa moje krótkie zdania i leżysz. Mam jednak talent, nie możesz zaprzeczyć.

😛

Obrazek użytkownika Ptr

29-09-2023 [13:13] - Ptr | Link:

Jeżeli Niemcy chcieliby w jakiejkolwiek fomie przejąć nasze ziemie zachodnie i północne z Gdańskiem to im lepiej byłoby Polskę w ogóle zlikwidować i oddać częśc Rosji, aby Polacy mieli tylko zły wybór pomiędzy zaborami. Ewentualnie jakieś księstweko pośrodku dla elit warszawskich.
A czy oni chcą odzyskać te ziemie, czy chcą silne trójmorze z Ukrainą, co staloby się szybko, przy założeniu mądrej współpracy państw,  mocarstwem w regionie Eurazjatyckim 

Jeżeli w ogóle wystąpiła możliwość ,że nastąpiła zdrada państwa, zdrada interesów narodu, to bez udowadniania tego faktu ten człowiek powinien być odsunięty od możliwości przejęcia władzy. 

Także Polscy powinni się zastanowić nad swoim losem po 89 roku , gdy drogą do kariery dla ambitnych było podpięcie się pod jakieś obce wpływy, urządzenie się za granicą, zarobienie za granicą, bycie przedstawicielem zagranicy, wysłania dzieci za granicę, wiązania nadziei politycznych z zagranicą czego efektem jest debilizm w postaci zdania: Unia to my. Bo skuteczniej mogli działać ci którzy mieli na tę działalność kasę , a mieli ją z zagranicy, z inwestycji i z "inwestycji". I liczyły się jakieś koligacje rodzinne i zmieniona mentalność. Efektem jest uległość.
 
  
 

Obrazek użytkownika u2

29-09-2023 [13:22] - u2 | Link:

Niemcy chcieliby w jakiejkolwiek fomie przejąć nasze ziemie zachodnie i północne z Gdańskiem

Oczywiście Niemcy nadal uważają te ziemie za należące do Niemiec. Może z tego być jeszcze niezła heca. Przestrzegał przed tą "hecą" Marian Węcławek z Leszna.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

29-09-2023 [13:32] - krzysztofjaw | Link:

@ u2

Dokładnie. Nawet dzieciaki niemieckie uczą się map Niemiec ze stanu przedwojennego.
Pzdr

Obrazek użytkownika Darek65

29-09-2023 [13:29] - Darek65 | Link:

"Jeżeli Niemcy chcieliby w jakiejkolwiek fomie przejąć nasze ziemie zachodnie i północne" - to dla nich żaden biznes. Przejęcie równa się z utrzymywaniem, kosztami. Lepiej te "ziemie" eksploatować, a koszty utrzymania niech ponoszą tubylcy. Mają już nauczkę z byłym NRD. Jakiś tydzień temu byłem w ok. 30 tys. miasteczku na terenie danego NRD. Porażka. Brud, syf na ulicach, szkielety domów z powybijanymi oknami w centrum miasta. No i tłumy imigrantów snujących się po ulicach. Zajrzałem do miejscowego Kauflandu, ceny z kosmosu, na wielu półkach pustki.

Obrazek użytkownika Ptr

29-09-2023 [13:43] - Ptr | Link:

A ile będą kosztować działki na Pomorzu Zachodnim ? Sama ziemia jest bezcenna.
Prawo własności w zaborze niemieckim najprawdopodobniej zostałoby podważone w stosunku do wszystkich polskich instytucji, a prywatni użytkownicy pewnie musieliby to ponownie kupić jako zagrabione świętym Niemcom. Czyli Polak na zachodzie poszedłby z torbami i kto by Niemcom coś mógł zrobić ? Przyjdą i powiedzą już nie pracujesz, a twój dom stoi na naszej ziemi. Musisz się rozliczyć lub prosze do zaboru rosyjskiego. 

Obrazek użytkownika Darek65

29-09-2023 [14:02] - Darek65 | Link:

PTR
To fakt, ziemia jest bezcenna. Tylko musieliby zająć te ziemie militarnie, a to już nie takie proste. Faktem jest też to, że kombinują z ustawą o zasobach naturalnych, które mają przejść pod władztwo UE. Robi się coraz ciekawiej.
Na razie https://www.fronda.pl/a/Wicesz...

Obrazek użytkownika Ptr

29-09-2023 [14:07] - Ptr | Link:

Na razie nie wypalił plan z Rosją, ale mając władzę w Unii i zajęty przez unię teren byłoby można przejąć władzę np. przez władze lokalne, czy landowe. Wyciągną jakieś papiery dawnych właścicieli i powiedzą ,że w świetle prawa unii to trzeba zwrócić. i Zonk. Ciekawe gdzie wtedy działacze opozycji będą zmykać przed gniewem ludu ? 

Obrazek użytkownika tricolour

29-09-2023 [13:44] - tricolour | Link:

Dokładnie, lepiej postawić tysiąc Lidli i sześć Aldi i efekt finansowy lepszy niż podbicie drogą wojny.

Obrazek użytkownika Pers

29-09-2023 [13:50] - Pers | Link:

Paranoi tuskowej ciąg dalszy.
A nic o Putinie?

Obrazek użytkownika sake3

29-09-2023 [17:22] - sake3 | Link:

@Pers......A co pan chciałby o Putinie usłyszeć? Zdenerwowany Persio bo takie milczenie ? No to proszę mi w takim razie jako ekspert i poliolog odpowiedzieć po co Putin pojechał do Hanoweru specjalnym samolotem? Ma ma pan jakieś wieści albo chociaż hipotezy? Przecież nie będę sobie łamać główki przy tak pięknej pogodzie  

Obrazek użytkownika Tezeusz

29-09-2023 [18:27] - Tezeusz | Link:

@Rus..
Co chcesz o karakanie osranym, bandycie sciganym listem gończym za ludobójstwo wiedzieć ? ty go liźesz !

Obrazek użytkownika smieciu

29-09-2023 [14:18] - smieciu | Link:

Głosuj na PiS bo

„ordnung muss sein" mawiają Niemcy.
A Tusk na jednym ze spotkań zagaworzył, że "pewne cechy, które są tak cenione na Pomorzu, w Wielkopolsce przez to, że byliśmy bardziej pod wpływem kultury Zachodu, wiecie tak naprawdę być może w polityce dzisiaj polskiej potrzebny jest elementarny porządek"
...trzeba wypełnić niemiecki rozkaz powrotu do Polski i obalenia rządu PiS
...chciał oddać prawie pół Polski wschodniemu agresorowi
(w domyśle resztę zabiorą Niemcy, Polska zniknie z mapy świata. I nikt nawet palcem nie kiwnie :) )
No boTusk po babce i matce jest w połowie Niemcem

Czego wyborca ma potrzebować więcej? Wyżej padły najważniejsze argumenty :)
Mamy takie czasy że ludzie mają 40+ lat i podchodzą do tego z pełną powagą. I piszący i czytający.

Obrazek użytkownika Ptr

29-09-2023 [14:37] - Ptr | Link:

Nie ma znaczenia co powie Tusk. Ważne jest to , co się wydarzy za 5-10 lat. A to jak najbardziej może się wydarzyć w takiej lub innej formie. Niemcy wyciągną swoje stare papiery i powiedzą "ordnung" - spadajcie z naszych domów, gospodarstw, lasów, plaż, miast. Nazwa mojego mista ma być tylko w wersji "oryginalnej" - Danzig. 
Nawet jeżeli damy radę to zatrzymać , to to co się już zdarzyło wymaga sprawiedliwości i woła o pomstę do Nieba. 

Obrazek użytkownika Darek65

29-09-2023 [15:07] - Darek65 | Link:

Jedyna nadzieja, że za kilka lat Niemcy, to będzie kalifat niemiecki. Choć, to też wróg u bram :)

Obrazek użytkownika smieciu

29-09-2023 [15:20] - smieciu | Link:

Ludzie opamiętajcie się. Przecież to absurd i straszenie dzieci.
Fakty są takie że póki co obserwujemy odwrotne zjawiska. To nie Niemcy prowadzą ekspansję ale inni, którzy zaludniają ten kraj.
Wszystko w tych hasełkach jest idiotyczne. Jakieś wręcz kosmicznie idiotyczne. Jakiś Niemiec ma tupnąć nogą i bach. Polska znika z mapy. Wszyscy zadowoleni.
Dlaczego nie zrobiono tego w roki 1990tym? Albo 2000tym? Albo w 2010? Ale nagle zostanie zrobione w 2030 bo Polakom znudzi się kraj. W którym jest im dobrze.
A może będzie bardzo źle i zapragną do Niemiec bo tak powie Tusk, który zniszczy pisowski dorobek?

Naprawdę nie wiem jakie procesy w mózgu odpowiadają za te pomysły.
Może ktoś wyjaśni jak ma się to stać? Wyjdzie poza klepanie hasełek i wyłoży? Ten tok myślenia?

Obrazek użytkownika sake3

29-09-2023 [14:42] - sake3 | Link:

 Ciekawostka z życia Platformy......a właściwie z wiecu tuskoidalnych..Okazuje się,że przekop Mierzei Wiślanej i,przysposobiene Elblaga w duży port to są plany PO,które mieli albo rozpoczęli ale  PiS im podstępnie zawłaszczył.To jest charakterystyczne w kampanii Tuska,że kłamstwa przechodzą tam gładko.Zawsze znajdzie się przecież ktoś co uwierzy To że Polska pięknieje można zauważyć a więc to też ich zasługa..Teraz okazuje się też ,że już na dniach za swoich rządów mieli budować elektrownię jądrową.Na ich obrzydliwych wiecach można się dowiedzieć,że właściwie wszystko jest ich zasługą a leniwy i niekompetemtny rząd PiS-u tylko korzystał z ich sukcesów pod dobrotliwym okiem UE i Niemców.Tu na NB miałam ciekawą dyskusję z panem @smieciu który też jako zwolennik opozycji uważa,że osmioletnie rządy PiS-u niczym się ne wyróżniały.Wszystkie sukcesy są wynikiem łaskawości UE która dotowała autostrady,koleje,infrastrukturę i inwestycje.Dzięki przychylności Niemców Polska stała się ,,beneficjentem'',a nie tylko zwykłym członkiem płacacym składki.Zapomniał,że to nie żadna łaskawość tylko zasady funkcjonowania.Wszystkie bowiem kraje dostają wsparcie a nie tylko Polska. Zapomniał o kamieniach milowych,zapomniał o donosach polskiej targowicy na Polskę o błaganiach by Polskę nieustannie karać i nakładać sankcje,,zapomniał,że Tusk będąc w Brukseli był zawsze przeciw Polsce. Teraz Tusk wytrzeszczając oczy przekonuje ile dla Polski zrobił.Niestety są tacy co mu uwierzą.

Obrazek użytkownika smieciu

29-09-2023 [15:28] - smieciu | Link:

Oj sake przeinaczasz. Po prostu PiSowcy lubią straszyć złą UE a wygodnie zapominają że ta daje kasę. I PILNUJE by poszła na to co zostało zaplanowane. Polska jest największym beneficjentem. Otrzymuje dużo więcej niż wpłaca. Dla odmiany Niemcy dokładają do tego. Więc efektywnie dokładają do Polski.
Męczy mnie gadka że gdyby nie UE to i tak by te projekty zrealizowano. Gówno prawda. Pieniądze poszłyby gdzie indziej. Albo by było jak z Przekopem. No ku... Jak to jest że lekko było wydać 2-3mld złotych na projekt ale nagle brakuje 100mln by sprawić by działał.
To wprawdzie poza tematem ale oczywiste jest że tu chodzi o coś innego niż mityczne gospodarcze wsparcie Elbląga. Bo wtedy by tych 100mln nie brakło.
Morawiecki jest niezły w gębie. Elektryki miały powstawać i nie wiadomo co. Małe elektrownie atomowe.
To czemu te elektryki nie powstały?
Proste. W Polsce powstaje to czego pilnuje UE. To czego pilnuje PiS jest jedną wielką ściemą analogiczną do tego czego PiSowcy tutaj oczekują od PO.
W Polsce powstaje i działa tylko to co czego dopilnuje UE albo prywatni zwykle obcy inwestorzy. Jest więc tak jak za PO.

Obrazek użytkownika sake3

29-09-2023 [16:49] - sake3 | Link:

@smieciu......Nie bądź taki szybki Bill.Straszy pan złym PiS-em i wmawia że to co zrobił to wielka ściema To Baltic PIpe też jest sciemą? To że uzależniliśmy się od rosyjskiego gazu też ściema? UE niczego nie pilnuje bo nie musi,rząd PiS-u realizuje to co zaplanowano pomimo unijnych wysiłków i donosów eurognid z polskim rodowodem,Mnie też męczy gadka,że wszystko co mamy to dzięki UE.Proszę więc podać jakieś dane chocby przybliżone ile ,,straciły'' pozostałe państwa na tym naszym  rzekomym,,beneficjeństwie'.'Wszystkie państwa UE mają korzyści,ale to zależy od planów na które oczekiwały wsparcia unijnego .Nie wiemy więc kto bardziej skorzystał Mówimy o złej UE i jej perfidnym do nas stosunku? To mamy dziękować za wypowiedzi paniusi na forum,by Polskę zagłodzić? Mamy przyjąć ze zrozumieniem ,że UE chce połozyć brudne łapska na naszych lasach? Że co rusz obrzuca nas kamieniami milowymi za jakąś mityczną niepraworządność? To jest to pilnowanie Polski? A widział pan praworządność w Brukseli na przykładzie zamiatania po dywan korupcji?. Wg pana mamy podziwiąć i chwalić? Że sterują wyborami u nas też pan nie widzi? Że potomkowie morderców dziś nam wpierają wywołanie wojny i polskie obozy śmierci? Prosze wymienić dla równowagi zasługi rządów Tuska.Cokolwiek,choć jeden przykład.Na czym polegała zasługa Tuska w niszczeniu polskich stoczni? UE proszę pana nie pilnuje prawidłowości w wydawaniu pieniędzy przez PiS,a tylko tego by PiS obalić.Całe 8 lat ,dzień po dniu. Pomagają w tym tacy jak pan tekścikami jak to każdy w  PiS wstaje rano zmawia paciorek ,idzie na msze,potem do Oazy następnie kilka godzin spiewa ,,Barkę"",robi obchód terenu po czym znów Barka,paciorek i sen. No takich idiotyzmów nawet Pudelek by nie podawał..Faktycznie kontrola unijna była konieczna na takie rządy.Tylko dlaczego Polska pięknieje co przyznają obcokrajowcy?

Obrazek użytkownika smieciu

29-09-2023 [19:22] - smieciu | Link:

@sake ciągle przeinaczasz. Nie chodzi o to że UE jest dobra tylko że PiSowcy kreują ją na jakiegoś potwora podczas kiedy łatwo wyliczyć wiele rzeczy które są pozytywne dla nas. Co właśnie robię. Robi się z UE niemieckiego potwora tylko że ten potwór przez te wszystkie lata jakoś szczególnie nam nie szkodził. Polska miała i ma najlepsze warunki ze wszystkich krajów UE. Największe dotacje. Skok gospodarczo życiowy. Nikt tak nie zyskał jak Polska.
Czemu UE nas nie gnoiła? Skoro jest taka zła to miała pewnie dużo narzędzi by nam sypać piasek w szprychy. A może nie ma takich narzędzi? W takim razie czego się czepiamy? Przecież sam prezes PiS stwierdził że KPO (oparte na długu) i Kamienie Milowe są gówno warte. W takim razie ostatnia afera jest gówno warta.

I zamiast tego warto przypomnieć:
To UE nie dopuściła do uzależnienia od ruskiego gazu. Najpierw zablokowała zbyt długi kontrakt gazowy. Wsparła finansowo i Baltic Pipe i Gazoport w Świnoujściu (no jak sake czemu akurat te projekty a nie jakieś inne - za Tuska jeszcze gazoport). Już od dawna, i to dzięki projektom realizowanym za Tuska! nie jesteśmy zależni od ruskiego gazu. Gdyż powstał gazoport i rewers od Niemiec na Jamale. Kiedy Ruskie nas w zeszłym roku odcięły od gazu całość była właśnie na tym oparta. Gdyż Baltic Pipe nie był gotowy i nie ma szczególnie dużego znaczenia. Więc sake... mitologizujesz.

Lasy czyli kolejne kłamstwa. PiS jest największym niszczycielem lasów od II WŚ. Jeśliby UE położyła łapę na lasach to wreszcie by zatrzymano to szaleństwo. I to było celem tego projektu.

Tusk nie zniszczył stoczni! Kolejny mit. Prywatyzację podjęło PiS. Tusk przejął projekt. Nie jestem w stanie ocenić czy Katar był jego winą czy Tusk został po prostu wystawiony do wiatru. Ale wiem że dolepiono do tego wielką propagandę.

Sake - ty po prostu rzucasz sloganami a nie faktami.

Obrazek użytkownika sake3

29-09-2023 [21:13] - sake3 | Link:

@smieciu......No nie panie smieciu,przeszedł dziś pan siebie.Jak widać kłamstwa Tuska tak się udzieliły panu,że zablokowały logiczne myślenie.Z tej gadki wynika że Tusk to nasze dobro narodowe a UE filantropem. Dziwne,że inne państwa się nie buntują.że Polska jest tak w tej Unii hołubiona.Jakoś na zewnątrz tego nie widać.Kontrakt gazowy był tak niefurtunny ale negocjował go Pawlak z rządu Tuska z akceptacją premiera..Prawdą jest to że nawet UE zauważyła jak skrajnie niekorzystny dla Polski Gazoport  zaczęty przez PiS po objęciu władzy przez Tuska został natychmiast zablokowany i dopiero po naciskach dokończony.Tusk był przeciwny Baltic Pipe dopiero PiS doprowadził do końca tę inwestycję. Lasy razem z Komorowskim chciał sprzedać a Kaczyńskiego i leśników obarczył winą za złą gospodarkę lesną. na rozkaz KE. Wszystko co było zaplanowane przez PiS niemiecki podnóżek odrzucił z nienawiści.Teraz przypisuje sobie bezczelnie wszystkie zasługi.Czego jeszcze się nie dowiemy.Do górników to pewnie też rozkaz strzelania wydał Kaczyński prawda? Dziwię się,że propaganda może tak przesłonić myślenie. .

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

29-09-2023 [15:30] - krzysztofjaw | Link:

@ sake3 i inni

Kiedyś napisałem tekst, w którym zastanawiałem się nad inwestycjami niemieckimi w Polsce i np. m.in.: 

"Szczegółowe określenie wartości niemieckich inwestycji w konkretnych miejscach jest trudne do określenia. Można oczywiście pokusić się o wskazanie określonych województw i tu można dokładnie wskazać, że wyraźna jest regionalna specyfika lokalizacji kapitału niemieckiego w Polsce. 

"Znacznie częściej niż kapitał z innych krajów trafia on do zachodniej części kraju. Niemal połowa (46,3 proc.) kapitału niemieckiego jest zlokalizowana w województwach zachodnich (dolnośląskie, lubuskie, opolskie, wielkopolskie, zachodniopomorskie) i jest to udział ponad dwukrotnie wyższy niż w przypadku kapitału pochodzącego z pozostałych krajów (21,2 proc.). W województwach dolnośląskim, opolskim i wielkopolskim kapitał niemiecki stanowi ponad 1/3 kapitału zagranicznego ogółem" [8].

Powyższe dane są z roku 2017, ale na dzień dzisiejszy raczej nic się nie zmieniło. Zauważmy, że nawet województwo mazowieckie prawie się nie pojawia...

Czy zatem nie można postawić pytania: Co jest powodem takiej a nie innej struktury geograficznej niemieckich inwestycji w naszym kraju? 

Oczywiście można i już na nie odpowiedziałem w pierwszym akapicie niemniejszego tekstu: inwestują na terenach, które przed II WŚ po prostu należały do nich i liczą, że kiedyś do nich ponownie wrócą! 

I tak na to trzeba patrzeć zważywszy, że robią wszystko, żeby wzbudzić niemieckie resentymenty na tych ziemiach, chociażby poprzez wspieranie takich ruchów jak: Ruch Autonomii Śląska (RAŚ) czy Ruch Autonomii Mazur. Zresztą patrząc na Wrocław już możemy się czuć niemal jak w dawnych Niemczech. Podobnie jest jak znajdziemy się w Gdańsku, gdzie władze samorządowe już niemal oficjalnie w swoich działaniach odnoszą się do niemieckości tego miasta i najchętniej dokonałyby rozbicia dzielnicowego Polski. 

A ileż to niemieckich fundacji opanowało już niemal całe środowisko naukowe tych i nie tylko tych miast. One finansują tych ludzi nauki, którzy naprawdę są strasznie proniemieccy. Ale czy tylko naukowców? Chyba nie, zważywszy np. na postać D. Tuska, który został uhonorowany przez A. Merkel międzynarodową nagrodą Karola Wielkiego, z czego bardzo prężnie (bardzo!) działająca w Polsce Fundacja Konrada Adenauera wyraziła wielkie zadowolenie czy nagrodę im. Rathenaua za zasługi na rzecz polsko-niemieckiego pojednania.

A my obecnie niestety wiele bardzo dużych centralnych inwestycji lokujemy jednak na terenach, które przed II WŚ były niemieckie. 

https://naszeblogi.pl/61036-inwestycje-niemieckie-my-inwestujemy-tam-gdzie-nie-trzeba

Pzdr

Obrazek użytkownika smieciu

29-09-2023 [16:05] - smieciu | Link:

Fundacje sracje dupacje. Niemcy dbają o swój dorobek historyczny. Swoje dziedzictwo na ziemiach przez setki lat pod niemieckim wpływem politycznym lub kulturowym.

A my? Czy nasz rząd dba o to co na Litwie? Białorusi? Ukrainie? Jeśli nie no to niech nie pierdzieli wsparciu naszej kultury i dziedzictwa. Bo porzuca wszystko co polskie na Wschodzie.
Ale może jednak dba? No nie mam pojęcia bo nie słyszałem. Podobno Polaków na Litwie porzuciliśmy całkiem. No ale może ktoś tam pilnuje by jakieś polskie nazwy zostały itp.
I wtedy mogę sobie wyobrazić reakcję tamtejszych mieszkańców: Polaki, Pany powrócą. Znowu będą nami rządzić. Wyzyskiwać. Pierdu pierdu.

Obrazek użytkownika tricolour

29-09-2023 [16:20] - tricolour | Link:

Jawor, ulica zamkowa

https://imgbox.com/h9cVYuls

Obrazek użytkownika Ptr

29-09-2023 [16:47] - Ptr | Link:

Na wschodzie rządzą ludzie , którzy burzą cmentarze spychaczami. W kościołach porobili kiedyś magazyny, albo spalili ludzi. Pałace rozgrabili lub zamienili w ruinę. 
W Polsce nawet zaborcy niemieccy mają zadbane cmentarze i to częściej niż niektóre polskie zabytki popadłe w ruinę. A to wszystko polityka drobnych kroków, tzw. pojednania na nasz koszt. Niech zapłacą za poważne zniszczenia i oddadzą dzieła sztuki. Ale oni już teraz przeszli do fazy ataku na wschód i z tej drogi nie zejdą. Mniejsza o metody. Polityka jest przedłużeniem wojny i taka jest ta ich polityka. Ziem zachodnich nie uważam za ich ziemie. Byli zaborcami - niech klękają na boisku piłkarskim jeżeli wierzą w te swoje pojednania. Ale liczą się tylko czyny, władza w Polsce,  w którą stronę płynie kapitał, kto pracuje, a kto rządzi. 
W czasach pierwszych Piastów państwo niemieckie nie sięgało nawet do Berlina. A państwo Karola Wielkiego nie sięgało do Łaby tak od razu. Musieli podbijać Sasów i Słowian Połabskich. 

Obrazek użytkownika tricolour

29-09-2023 [16:29] - tricolour | Link:

@krzysztof

Ślepą kulą w płot. Inwestycje na dolnym Śląsku są blisko granicy i wzdłuż autostrady. Amazon też jest przy A4, ciekawe czemu, co?

Może Niemcy chcą odzyskać tylko pas autostrady?

Poza tym, może dumni Polacy w końcu skutecznie zamalują poniemieckie napisy na budynkach, które mają już osiemdziesiąt lat i ciągle wychodzą spod spodu?