"Reset" - Historia zdrady Rzeczpospolitej!

Dotychczas nie wypowiadałem się na temat serialu "Reset" i tak naprawdę dopiero po emisji ostatniego odcinka dokonam prezentacji moich przemyśleń na jego temat. 

Dziś tylko pokrótce.

Uważam, że wszelkie informacje przedstawione w serialu są niejako historią zdrady Polski. Wiem, że wielu myśli inaczej i mają do tego prawo. Ja natomiast subiektywnie sądzę, że przedstawione w filmie działania polskich władz w okresie rządów PO-PSL noszą znamiona zdrady stanu i były realizacją antypolskich celów kondominium rosyjsko-niemieckiego.   

Brak dotychczas moich refleksji na temat tego dokumentu był zamierzeniem celowym. Czekałem aż autorzy serialu dojdą do czasów tragedii smoleńskiej i całkowitego poddania Polski Rosji. No i się doczekałem. Polska miała oddać Rosji nasze wschodnie terytoria na granicy Wisły po dwóch tygodniach walki. Ujawnione więc fakty są wielkim  oskarżeniem o działanie rządu PO-PSL na szkodę Polski.  

Dziś przed nami kolejny odcinek "Resetu". Ani D. Tusk ani ktokolwiek inny z grona jego zagranicznych szefów i wewnętrznych fanatyków jego sekty nie podważył dotychczas żadnego przekazu ujawnionego w serialu. Znaczy to nic innego jak to, że wszystko jest dokumentalną prawdą.  

Niestety autorom nie udało się dotrzeć do nagrań z rozmowy D. Tuska z W. Putinem na sopockim molo. Tylko naiwni bowiem myślą, że W. Putin nie nagrał z nim tej sławetnej rozmowy. O czym wtedy rozmawiali? Czy wtedy przywódca Rosji uzgadniał z nim zamach nad Smoleńskiem poprzedzony rozdzieleniem wizyt D. Tuska i ś.p. prezydenta L. Kaczyńskiego, które miały się odbyć w Katyniu? Tego oczywiście nie wiem, ale tajne rosyjskie archiwa kiedyś ujrzą światło dzienne. Tyle tylko, że treść takich archiwów może być bardzo skutecznym środkiem rosyjskiego nacisku na np. D. Tuska...

No dobrze. Musimy więc czekać, ale i tak wszystkie fakty, które ujawnia ten film są porażające. Osobiście obejrzę wszystkie odcinki jeszcze raz przed opublikowaniem własnych refleksji na jego temat. 

Tym niemniej jeszcze raz powtórzę. Dziś w Polsce istnieją tylko dwa stronnictwa polityczne: polskie i antypolskie. No to 15 października wybierajmy Polskę albo kondominium rosyjsko-niemieckie! Wybór należy do nas!!!

https://www.youtube.com/watch?...

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com 
 

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

26-09-2023 [16:07] - u2 | Link:

Polska miała oddać Rosji nasze wschodnie terytoria na granicy Wisły po dwóch tygodniach walki.

Dużo szybciej, skoro nie było tzw. strefy zgniotu dla najeźdźcy. Jednostki wroga by dotarły do linii Wisły najdłużej w kilka dni. A rodzi się naturalne pytanie, czy wojsko polskie by zdążyło na linię Wisły, czy raczej by przesunęło się głęboko za linię Odry.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

26-09-2023 [18:09] - krzysztofjaw | Link:

@u2

A. Macierewicz twierdzi, że Polska nawet po zachodniej stronie Wisły też nie miała zdolności obronnych. Osiem lat PO-PSL i trochę mniej D. Tuska to był najgorszy czas dla Polski, ale bardzo dobry dla Niemiec i Rosji! Więc wybierajmy mądrze i po polsku!
Pzdr

Obrazek użytkownika u2

26-09-2023 [19:32] - u2 | Link:

najgorszy czas dla Polski, ale bardzo dobry dla Niemiec i Rosji

Z tym bardzo dobrym czasem dla szkopów i kacapów to zapolemizuję. To że w kacapii dorwał się do tronu cara gostek, który zamierza carować tam do swojej niechybnej śmierci finalnie nic dobrego dla kacapii nie oznacza. Przestrzega przed tym od ponad dwóch dekad znany szachista Kasparow, który umie oceniać pozycję nie tylko na szachownicy.

Co do szkoplandu to doprawdy jakim trzeba być nieukiem, aby rezygnować z taniej i nieemisyjnej energii jądrowej ? Likwidacja elektrowni atomowych w szkoplandzie świadczy o niebywałej głupocie szkopskich polityków, którzy nie słuchają się ekspertów od energetyki i klimatu i wiedzą od nich lepiej.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

26-09-2023 [20:48] - krzysztofjaw | Link:

u2

Z tymi Rosjanami to może trochę na wyrost. Nam zagraża władza w Moskwie. J. Stalin musiał mordować Rosjan, aby wymusić posłuszeństwo. I mordował. A  A. Hitler? On nie musiał zabijać Niemców bo 98% z nich popierało go fanatycznie. Znam Niemców bardzo dobrze i najgorzej, że z tzw. wyższych sfer.  To liderowo toporny i prymitywny, ale bardzo niebezpieczny naród przesiąknięty wyższością swojej rasy. Są szowinistami najgorszego gatunku. Czy np. dzisiejszy Olaf Scholz oskarżający Polskę o kryzys imigracyjny nie przypominał pozawerbalnie A. Hitlera? To wymachiwanie rękami i mimika twarzy to było coś okropnego! My, Polacy jesteśmy dla nich słowiańskim bydłem i wiem co mówię!
Pzdr

Obrazek użytkownika u2

26-09-2023 [21:31] - u2 | Link:

bardzo niebezpieczny naród przesiąknięty wyższością swojej rasy. Są szowinistami najgorszego gatunku.

Podejrzewam, że tak po prostu są wychowani. Dotychczasowa historia wskazuje, że po wojnach światowych bardzo szybko się podnosili z gruzów. To powód do dumy. Ale ta ciężka praca ich przodków idzie w gwizdek w obliczu niebywale głupich współczesnych niemieckich polityków, którzy likwidują źródło ich siły, czyli elektrownie atomowe. Przemysł samochodowy już nie jest powodem do nadmiernej dumy, bo Azja odstawiła Niemcy daleko w tyle. W dodatku obecny kanclerz jest mocno anty-amerykański i anty-natowski, bo czym za młodu skorupka nasiąknie, tym na starość trąci. Te jego szumne zapowiedzi wydania 100 mld ojro na armię poszły w gwizdek. Szolc to blagier. Podobnie jak Putler. Dlatego są niebezpieczni dla całej ludzkości, nie tylko regionalnie.

Wolałbym mieć cywilizowane państwa jako sąsiadów Polski i na wschodzie i na zachodzie. Póki co widzę tam albo dzicz, albo bezdenną głupotę.

Obrazek użytkownika tricolour

26-09-2023 [16:53] - tricolour | Link:

Dawno temu, gdy oglądałem film "Alien" który ma tyle samo liter, co serial "Reset" co jest oczywistym dowodem na zbieżność tematyczną, to też wydawał mi się on porażający i przerażający. Zwracam uwagę, że nikt "nie podważył dotychczas żadnego przekazu ujawnionego w" filmie z czego można spokojnie snuć wniosek, że to dokumentalna prawda.

Poza tym ciekawi mnie jak można obejrzeć coś nieosobiście...

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

26-09-2023 [17:51] - krzysztofjaw | Link:

Ależ Pan Szanowny czepia się sformułowań. No tak, ale jak nie ma się merytorycznych argumentów w dyskusji to wynajduje się zastępcze, jak błąd logiczny w stwierdzeniu "Osobiście obejrzę". 

A tak po prawdzie. Pan myśli, że PO z D. Tuskiem na czele nie oglądają tego serialu? Oczywiście, że oglądają, ale tam wszystko jest prawdą. Dlatego nic nie mogą zrobić. A nie... robią swoim wściekaniem eskalację negatywnych i antypolskich emocji... Żenujące....
Pzdr

Obrazek użytkownika tricolour

26-09-2023 [18:27] - tricolour | Link:

@autor

Proszę mnie nie rozśmieszać. Gdyby jedna dziesiąta z tych rewelacji była prawdą, to facet nadaje się do puchy do końca życia. A skoro robi kampanię wyborczą publicznie i bez najmniejszego kłopotu to jest czysty jak łza, albo wy wszyscy jesteście łajzy do kwadratu.

Osobiście uważam, że to drugie, że jesteście amatorzy w każdym calu, że nie ma jednej rzeczy, którą byście byli w stanie zrobić do końca; zaprojektować i zrobić. Nawet komisji do badania ruskich wpływów nie daliście żadnej mocy sprawczej, to po co ona? Gdy komisja znajdzie ruskiego szpiega to co? Pocałuje go w dupę?

No to pocałujcie się w dupę wszyscy.

Obrazek użytkownika MFW

26-09-2023 [20:03] - MFW | Link:

Nie jesteś w stanie pojać dlaczego Polszewiccy łgarze, złodzieje i bandyci chodzą wolni i do tego aspirują do przejecia władzy, bo jesteś durniem do sześcianu.
Po 1989 roku Polska miala do wyboru: 
-  wiązać się z Rosją jak to widział L.Wałęsa TW Bolek(tworzenie NATO - bis i tworzenie rosyjsko polskich firm joint venture w byłych bazach sowieckich na terenie Polski)
-  dążyć do związków z UE/Zachodem
Polacy wybrali tę drugą opcję, choć co bystrzejsi zdawali sobie sprawę, że niemiecka UE dąży do podporządkowania sobie państw wchodzacych w sklad UE, poprzez realizację federalizacji UE, zapowiedzianej przez niemiecka SPD w 1925 roku na zjeździe w Heidelbergu. Obecna koalicja rządząca obecnie w Niemczech z O. Scholzem zapisala w umowie koalicyjnej, że federacja powinna powstać do 2025 roku, czyli na 100-lecie tamtej uchwaly SPD z 1925 roku.
Sytuację Polski pogorszyla polityka USA, które po 2001 roku rozpoczęły polityke przyciagania Rosji do Zachodu, zmienioną potem przez B.H. Obame na politykę resetu z Rosją.
Ta polityka miala polegać na budowie niemiecko rosyjskiej EURAZJI, jako bieguna geopolitycznego i sojusznika USA w konfrontacji z szybko rosnącymi w siłę gospodarczą i militarną Chinami.
Polska PIS i śp. Prezydent L. Kaczyński w budowie takiej rosyjsko niemieckiej EURAZJI widzieli zagrozenie dla Polski i dlatego stali się wrogami nie tylko dla Niemiec i Rosji, ale takze dla USA za administracji B.H. Obamy.
Dlatego na to co czynily wladze z D. Tuskiem na czele(walka z PIS i Prezydentem L. Kaczyńskim a także zbrodnie tej wladzy ze zbrodnią z 10.04.2010 roku na czele, było ciche przezwolenie USA, NATO i wielu państw UE z Niemcami i Francja na czele.
Ta sytuacja przedstawiona wyzej sprawia, że PIS, który powrócil do władzy w 2015 roku(po klęsce polityki resetu USA- Rosja) ma związane ręce w ściganiu ówczesnych sprawujacych wladzę, bo to obnażyłoby fakt przyzwolenia USA, NATO i częsci krajów UE(np Litwy z prezydentem Dalią Grybauskaite) a to uniemożliwiloby PIS-wi korzystną po 2015 roku współpracę z USA.
Możesz pocałować chyżego ruja w żopę!

Obrazek użytkownika Pers

26-09-2023 [20:16] - Pers | Link:

MFW
Doskonały komentarz tylko czy ten kanapowy "patriota" zrozumie?
Raczej wątpię. On jest zafiksowany na "tfusku" :))))

Obrazek użytkownika tricolour

26-09-2023 [20:55] - tricolour | Link:

@pers

Nie jestem patriotą. Rozum wyklucza bycie patriotą.

Obrazek użytkownika Pers

26-09-2023 [21:10] - Pers | Link:

@3kolorek
Nie do ciebie pisałem.

Obrazek użytkownika tricolour

27-09-2023 [12:28] - tricolour | Link:

@pers

Oki

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

26-09-2023 [21:45] - Ula Ujejska | Link:

tricolour (20:55)
// Rozum wyklucza bycie patriotą.//
W takim razie, według Ciebie, wyklucza także wszelkie zasady moralne i wszelkie więzi społeczne. No to cieniutki masz rozum.
Zostałeś bardzo okaleczony - bo tak nauczały totalitaryzmy., zwłaszcza ten wschodni

Obrazek użytkownika tricolour

26-09-2023 [22:20] - tricolour | Link:

@ula

A właśnie że nie, rozum nie wyklucza zasad moralnych. Zresztą twoja wypowiedź, deprecjonująca mój rozum daje dowód wprost, że twój strzelisty patriotyzm wyklucza zasady moralne skoro tak łatwo sięgasz do agresji.

Prawda?

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

26-09-2023 [22:42] - Ula Ujejska | Link:

 tricolour
Ja nie napisałam że rozum wyklucza zasady moralne. Ja napisałam odpowiedź do Twojego stwierdzenia że: rozum wyklucza patriotyzm. A to deprecjonuje taki rozum itd. itd. ... reszta wyżej.
I nie jest to agresja ale uświadomienie Ci, że jest to wysoce niemoralna postawa.

Obrazek użytkownika Jan1797

26-09-2023 [22:23] - Jan1797 | Link:

@MFW, 
Na nic się „zda” tłumaczenie. Oni raczej nie pojmują, że wystarczy pięć minut dzisiejszego odcinka by Polak zrozumiał powagę argumentów. 

Obrazek użytkownika tricolour

27-09-2023 [09:56] - tricolour | Link:

@jan

Z chęcią obejrzę powagę argumentów w pięć minut. Gdy jest nasty odcinek wleczony kolejnym miesiącem nie ma mowy o powadze 

Leoncio miał poważne zamiary wobec Isaury?

Obrazek użytkownika sake3

27-09-2023 [12:39] - sake3 | Link:

@Pers.....Pan jest zafiksowany na ,,Putinie'' i też jakoś to znosimy.Nawet ze zrozumieniem i podziwem że az tak można kochać Putina czy Miediediewa. No i jakież to krzepiące,że miłość jeszcze istnieje w tym podłym świecie.

Obrazek użytkownika tricolour

26-09-2023 [20:31] - tricolour | Link:

@mfw

No jakoś kolega nie przekonał mnie tym swoim emocjonalnym krzykiem zakończonym chyżym fiutem. Żeby nabrać wiarygodności trzeba wyzbyć się słownego kurestwa i w takim rozumieniu zasad lepiej być durniem do sześcianu niż szmatą. To pierwsze.

A po drugie, to z kolegi wywodu wynika, że bez względu na władzę, polska władza ma zawsze związane ręce więc jest to władza na miarę ciecia klatki schodowej w domu pana swego.

Co więc za różnica, kto bardziej nie może?

Obrazek użytkownika MFW

26-09-2023 [20:38] - MFW | Link:

Udawaj dalej głupiego.
Sam używasz słów na d... i chcesz uchodzić za ciotke przyzwoitkę?! 

Obrazek użytkownika tricolour

26-09-2023 [20:54] - tricolour | Link:

Owszem, używam, ale czym innym jest pisanie o czymś, a czym innym pisanie do kogoś, że tym jest.

Przykład: księża wzięli sobie na dymanko męską prostytutkę. To inny ciężar wypowiedzi od powiedzenia do kogoś - ty księżowska prostytutko.

Prawda?

Obrazek użytkownika Tomaszek

26-09-2023 [22:57] - Tomaszek | Link:

Tricolour
"lepiej być durniem do sześcianu niż szmatą." Pomarzyć to ty se możesz . 

Obrazek użytkownika smieciu

26-09-2023 [21:49] - smieciu | Link:

@MFW W twoim komentarzu jest sporo emocji. Większość z tych rzeczy można wytłumaczyć bądź widzieć inaczej.
Przykładowo bez sensu jest sięganie do zjazdu SPD z 1925r. To wybieranie jakichś wygodnych dla siebie detali a pominięcie ogromu historii, która się wydarzyła w międzyczasie. Innym mitem jest niemiecka UE. Ludzie lubią to wałkować bazując na sobie tylko znanej mitologii i pomijając fundamentalne pytania. Czyli przykładowo dlaczego odkąd UE stała się dość zintegrowaną strukturą od czasu Traktatu Lizbońskiego, Niemcy ciągle tracą? Powtórzę po raz setny chyba. Polacy mają swoistego fioła na punkcie Niemców. Dlatego kompletnie nie interesują ich fundamenty. Trudne pytania. Zamiast tego wolą bazować na mitologii.
UE jest tworem jak każdy inny. Ma swoją historię. Wcale nie łatwą i gdzie Niemcy jakoś szczególnie się nie garnęły do niej. Przykładowo nie chciały oddawać swojej poważnej dla każdego waluty jaką była marka niemiecka. Oddali tą markę i od tego czasu zyskali coś szczególnie? No ale te kwestie nie obchodzą prostego przeciętnego Polaka z jego fiołem na punkcie Tuska i Niemców.

Polityka przyciągania Rosji do Zachodu miała swoje uzasadnienie. Bo jeśli nie taka to jaka? Co niby miał innego zrobić Zachód?
Robił dokładnie to co robił w stosunku do Polski!
Starał się na tyle wessać gospodarczo te kraje by wyrwać je starym komuchom za pomocą finansów. Dając jednak ludziom możliwość zdobywania kasy własną przedsiębiorczością. Mimo że główne działy gospodarcze miały zostać przejęte.
Jednak to nie spodobało się w Rosji - stąd reakcja w postaci Putina. Którego na stołek wsadziły służby, które mozolnie zaczęły walczyć z gospodarczym (i przy okazji politycznym) dyktatem Zachodu.
To samo stało się w Polsce!
Komuchy rzuciły hasło: prywatyzacja jest zła, Tusk i Niemcy chcą nami zawładnąć.
PiS jest polskim Putinem pod każdym względem. Kreacja tych samych służb stawiających opór tym samym zjawiskom!
Tylko trzeba wystawić głowę ze swojego pudełka. Przecież Putin w Rosji używał i używa dokładnie tych samych argumentów co PiS! Zachód jest zły. Chcą nas kontrolować. Sprowadzić nas do roli taniego dostawcy podzespołów i surowców.
Przywróćmy dumę naszemu krajowi!

A prezydent Kaczyński musiał odejść bo właśnie nie rozumiał tego układu. Nie rozumiał czym jest jego prawdziwe zaplecze. Dlatego nie mogło nigdy dojść do wyjaśnienia Smoleńska. Tusk nie drążył gdyż to jego Polska nie stawiła oporu. PiS nie drąży gdyż to jego sponsorzy załatwili L. Kaczyńskiego. Tu akurat na swój sposób się zgadza. Było ogólne ciche przyzwolenie. Gdyż Układ kontrolujący PiS załatwił swojego człowieka, więc nie było komu go bronić.

Co do współpracy PiS z USA... Warto sobie przypomnieć Trumpa i cichą pisowską myszkę. Która wraz z powrotem ekipy Obamy/Bidena w jednej chwili przeobraziła się w wydającego basowe pomruki pożeracza kotów.

Obrazek użytkownika Darek65

27-09-2023 [08:17] - Darek65 | Link:

"Przykładowo nie chciały oddawać swojej poważnej dla każdego waluty jaką była marka niemiecka" - marka w pewnym momencie stała się zbyt silna, a co za tym idzie spadał niemiecki eksport, ich koń pociągowy. Według analityków, na wprowadzeniu euro zyskały tylko dwa kraje, Niemcy i Holandia. Przypomnij sobie, gdzie ma siedzibę EBC. I jakie są zasady przyjęcia Euro.

Obrazek użytkownika smieciu

27-09-2023 [12:40] - smieciu | Link:

@Darek65 Zbijanie siły waluty nie jest trudne. Za to potrafi przynieść zyski krótko i długoterminowo.  Niemcy mogły zrobić to z marką. Samodzielnie.
ECB zaś znajduje się na terenie eksterytorialnym. Gadałem z takim jednym kolesiem który tam mieszka. Obszar jest otoczony ogrodzeniem na którym pisze „Teren prywatny”. Najważniejsi pracownicy mają swoje paszporty dyplomatyczne. Ostatnio szefem był Włoch jest Francuzka.
Nie wiesz kto tym naprawdę zarządza. ECB przypomina Watykan pod względem politycznym.

UE przyniosła Europie wielkie równanie poziomu. Kraje biedniejsze dostały silną walutę. Ich mieszkańcy zyskali.
Trudno zresztą robić łatwe uogólnienia. Weźmy np Grecję. Kraj wpadł w wielkie długi. Ale jak do nich podejść jeśli Grecy żyli sobie wygodnie kręcąc palcem w nosie? Dostając premię w pracy za to że się do niej nie spóźnili?
Jest wiele elementów. Patrząc po poziomie życia mieszkańców Niemcy nie zyskali. Zyskali wszyscy inni.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

26-09-2023 [23:17] - krzysztofjaw | Link:

MFW

Fanatyczni zwolennicy ogłupiałej sekty D. Tuska uważają mnie za fanatycznego pisiora. A przecież tak nie jest i nigdy nie było. Ileż to ja razy krytykowałem obecne władze. O zamachu smoleńskim też pisałem, że został dokonany za wiedzą Rosji, Niemiec czy USA. Wtedy to do mnie dotarło, gdy żydowski muzułmanin B.H. Obama grał sobie w golfa wtedy, gdy chowano ś.p. prezydenta L. Kaczyńskiego. Trzeba pamiętać zawsze, że matką Obamy była biała żydówka Stanley Ann Dunham a on sam był wychowywany przez wpływową żydowską białą babkę ze strony matki a ojca murzyna świadomie widział chyba tylko raz w wieku 10 lat. Ojciec był też komunistą. 

A ten wulkan w Islandii, który spowodował, że przywódcy Europy nie przyjechali na ten pogrzeb! To przypadek? Może, ale wątpię. 

Pzdr

Obrazek użytkownika tricolour

27-09-2023 [10:52] - tricolour | Link:

@autor

Jeżeli wątpi pan w wulkan, to rozmowa z panem nie ma sensu że względu na zafiksowanie graniczące z obłędem.

Sprawa jest prosta: gdyby chcieli przyjechać na pogrzeb Kaczyńskiego, to by przyjechali choćby pociągiem lub rowerami. Ale mieli go tak głęboko w poważaniu, że golf był ważniejszy.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

27-09-2023 [11:32] - krzysztofjaw | Link:

@ tricolour

A wierzy Pan w naturalną i nagłą mgłę w Smoleńsku, tuż przed planowanym przylotem Tutki? A widział Pan jak się tworzy sztuczną mgłę? 
Pzdr
 

Obrazek użytkownika tricolour

27-09-2023 [12:17] - tricolour | Link:

@autor

Oczywiście, że wierzę w naturalną mgłę, o której było już wiadomo w momencie wylotu z Warszawy, przez cały czas lotu, o której mówili piloci dziennikarskiego Jaka i była możliwość reagowania adekwatnie do warunków meteorologicznych.

Gdyby mgła wyszła minutę przed lądowaniem, a wcześniej jej nie było, tylko była piękna i słoneczna pogoda, to bym nie wierzył.

Pan jest fanatykiem, który omija rozum i fakty.

Obrazek użytkownika Darek65

27-09-2023 [08:09] - Darek65 | Link:

"Polska PIS i śp. Prezydent L. Kaczyński w budowie takiej rosyjsko niemieckiej EURAZJI widzieli zagrożenie dla Polski i dlatego stali się wrogami nie tylko dla Niemiec i Rosji, ale także dla USA za administracji B.H. Obamy." - od dawna twierdzę, że Rosja miała tylko posprzątać ten bałagan, ale i inni szatani brali w tym udział.
"Możesz pocałować chyżego ruja w żopę!" - w żopę można pocałować na różne sposoby, np. butem z długim szpicem. Zaboli. Na pełne wyjaśnienie Smoleńska raczej nie ma szans, ale można "dyskretnie" i boleśnie pocałować tych, co to z polskiej strony w tym uczestniczyli.

Obrazek użytkownika Jabe

26-09-2023 [17:05] - Jabe | Link:

A o faktach nic...

Obrazek użytkownika tricolour

26-09-2023 [17:32] - tricolour | Link:

Kiedyś widziałem artykuł pod tytułem "202 dowody na to, że Ziemia jest płaska".

W przypadku resetu tuska jest dokładnie tak samo: wystarczyłby jeden dowód na zdradę stanu, zamach lub kradzież OFE i do pudła. Po 202 dowodach facet może być premierem.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

26-09-2023 [18:05] - krzysztofjaw | Link:

@ tricolour

Pan nie ogarnia tego obszaru OFE. Gdyby D. Tusk tych pieniędzy nie ukradł Polakom to groziłoby mu przekroczenie limitu konstytucyjnego zadłużenia publicznego w odniesieniu do PKB, które wynosi 60%. A wtedy musiałby podać się do dymisji lub Sejm musiałby go zdymisjonować. I tylko dlatego te pieniądze ukradł Polakom. Jak widać on jest zdolny nawet do kradzieży, żeby realizować swoje cele. Koszmar!
Pzdr

Obrazek użytkownika tricolour

26-09-2023 [18:31] - tricolour | Link:

@autor

No to po kolei: skoro ukradł, to gdzie one wylądowały po wyjęciu z wora po tej kradzieży?

Obrazek użytkownika Tomaszek

26-09-2023 [23:01] - Tomaszek | Link:

Tricolour
To nie dla ciebie rozterka . Najpierw trzeba rozumować trochę poziomami , nie na poziomie Bolka "co zajebał peta z parapeta" .

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

26-09-2023 [23:22] - krzysztofjaw | Link:

@tricolour

Pieniądze z OFE zostały przekazane na konto ZUS, które wlicza się do państwowego długu publicznego. Tak więc te 152 mld złotych zmniejszyły dług publiczny. Jasne?
Pzdr

Obrazek użytkownika tricolour

27-09-2023 [10:00] - tricolour | Link:

@autor

Złapany za rękę kłamie pan. Nie zostały przekazane na konto ZUS tylko na subkonta w zusie.

Poza tym stwierdzil pan, że ZUS jest instytucją złodziejską, w której znikają pieniądze. 

Pisowiec, taki jak pan, nie potrafi utrzymać własnego argumentu przez dwa zdania i w drugim pada na pysk.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

27-09-2023 [11:40] - krzysztofjaw | Link:

tricolour

Czy subkonto w ZUS-ie nie jest kontem w ZUS-ie? Najważniejsze w tym wszystkim jest, że pieniądze ukradzione z OFE zmniejszały oficjalny dług publiczny, co pozwoliło uniknąć przekroczenia progu ostrożnościowego 60% PKB. Czego Pan nie rozumie?
Pzdr
P.S.
W którym komentarzu twierdziłem, że ZUS jest instytucją złodziejską. Instytucją złodziejską był rząd D. Tuska!

Obrazek użytkownika tricolour

27-09-2023 [12:34] - tricolour | Link:

@autor

Subkonto w zusie, to jest moje personalne subkonto. To, co mi "ukradli" w OFE pojawiło się u mnie w zusie. Jeśli uważa pan dalej, że w zusie nic się nie pojawiło, to znaczy że ZUS ukradł.

Naprawdę ekonomista nie może objąć rozumem dwóch kroków finansowych?

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

26-09-2023 [17:56] - krzysztofjaw | Link:

Poinformowałem, że o całym "Resecie" napiszę po emisji ostatniego odcinka. Proszę sobie obejrzeć filmik z A. Macierewiczem... Zaprzeczy Pan argumentom i dokumentom, o których były minister opowiada? Nie da się!
Pzdr

Obrazek użytkownika Jabe

26-09-2023 [20:52] - Jabe | Link:

A bez oglądania filmików, samo­dzielnie potrafi Pan odwołać się do twardej rzeczy­wistości, nie do wrażeń? To unikanie prawdy, czyli zgodności osądów z fak­tami, cechuje właśnie sek­ciarstwo, które pisowym zwy­czajem kon­kurencji Pan za­rzuca. Nie chodzi o to, czy oni tacy są. Pan taki jest, i formacja, którą Pan po­piera!

Rzekomo są nie­zliczone dowody na to czy owo, lecz żad­nego konkretnego nie można sobie jakoś dziwnie przy­pomnieć. Tak działa pranie mózgu. Sekta!

Obrazek użytkownika Jan1797

26-09-2023 [21:22] - Jan1797 | Link:

O czym piszesz, tylko się nie wymiguj?

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

26-09-2023 [23:26] - krzysztofjaw | Link:

W "Resecie" są przedstawione twarde fakty a nie wrażenia w stylu A. Holland.
Pzdr

Obrazek użytkownika Jabe

26-09-2023 [23:40] - Jabe | Link:

Rzekomo.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

26-09-2023 [19:36] - NASZ_HENRY | Link:

Bez Polexitu zdrady się nie ukarze ;-)

 

Obrazek użytkownika MFW

26-09-2023 [21:12] - MFW | Link:

Prosto i w punkt!
Jednak taką decyzję trzeba podjąć, gdy Polska stanie się regionalnym mocarstwem na środkowoeuropejską skalę a to jeszcze może potrwać jeszcze troche lat. 

Obrazek użytkownika tricolour

26-09-2023 [23:00] - tricolour | Link:

Bez kozery powiem, że pincet.

Proponuję zacząć od budowy fabryki zapałek w Bystrzycy. Regionalne mocarstwo musi mieć choć własne mocarstwowe zapałki.

Obrazek użytkownika Tomaszek

26-09-2023 [23:04] - Tomaszek | Link:

Tęskno ci do starego awatara z bengalem ? Pierdź na zapalniczkę .

Obrazek użytkownika Ptr

26-09-2023 [23:29] - Ptr | Link:

Reset odświeżył mi to co już wiedziałem. Domyślam się , że linia podziału Polski szła na wschód od Olsztyna. A Pragę zostawiono przy Warszawie jako księstewko warszawskie.      To prawda co Pan napisał, ale naród nie może zastąpić władz śledczych i sądowniczych. Które miałyby zdrady wykrywać i karać. One nie działają. Wiatr z zachodu Reset zdmuchnął fasady tych instytucji i politycy działali beż kontroli. Poza tym jeżeli to uświadomienie zdrady to dlaczego jednak próba dogadywania się, szanowania. To trudne, wiem. Nie jestem sędzią elit, ale było takie pobłażanie i domyślam się,że ze względu na konieczność utrzymania gospodarki i finansów i jniknięcia rozwiązań siłowych. Jednak nie można pozwalać by przestępcy polityczni tak po prostu sobie kandydowali i chowali za immunitetami. Tylko dlatego,że zachód mruknie niezadowolony.

Obrazek użytkownika Jabe

26-09-2023 [23:46] - Jabe | Link:

Zdradą jest ignorowanie hołu­bienia zbro­dniarzy wołyń­skich i u­czestnic­two w szwindlu pande­micznym. A jednak ci przestępcy – zbrod­niarze raczej – kandy­dują.

Obrazek użytkownika Ptr

28-09-2023 [10:39] - Ptr | Link:

To są słabe argumenty w porównaniu z rządami PO-PSL. To są argumenty kieszonkowe. Jeżeli pan Konfederat to czemu Korwin podziwiał Czczeńców na Ukrainie ? Który kraj nie uczestniczył w szwindlu covidowym i co miałby niby rząd robić ? Dał trochę kasy na przetrwanie.
Naciągacie psychoze dla dzieciaków, a one głupiutkie, historii nie znają . Im się wydaje ,że gorączka i noszenie maseczki to największa tragedia narodowa. Śmieszne.  

Obrazek użytkownika Jabe

28-09-2023 [10:58] - Jabe | Link:

To argumenty. Po­równanie z po­przednimi rządami za­pewne o­parłoby się o nie­sprecyzowane wy­obrażenia, gdyby było.

Nic nie wiem o rzekomym po­dziwianiu.

Szwindel kowidowy jest globalny. Nasi zbóje za­mykali na przy­kład lasy. Tego nie powinno być. Szastali przy tym bez­prawnie pie­niędzmi. Tego też nie po­winno być. Powinni za to od­powiedzieć.

Nie będę dyskutował o tym, co się w Pań­skim prze­świadczeniu komuś wydaje.