"Nowa" polityka społeczna PiS: mężowe i bykowe

Jak wiadomo PiS opublikował pisany przez długie miesiące przez wybrane grono ekspertów najwyższego sortu. Ale, po zawieszeniu na stronie, jakoś nie przedstawia go ludziom uważając, że bardziej atrakcyjne dla elektoratu będzie ujadanie przez kolejne tygodnie na Tuska i pomniejszych POwców.
Skoro więc partia wstydzi się swojego programu, a być może po prostu jest to fejk - podobny do programu dla edukacji stworzonego przez marszałek Witek, którego PiS nawet nie próbował wprowadzić w życie, to chyba nie sensu czytać tej publikacji.
Ale - z pobudek patriotycznych - wierząc, żę wcześniej czy później i tak PiS przechytrzy i oszwabi PO i obejmie odpowiedzialność za kraj podpowiedzi odnośnie polityki rodzinno - społecznej, kluczowej obecnie. Dlaczego? Bo lawinowo przybywa rozwodów i rodzi się najmiej dzieci od wieków.
Przyznać trzeba, że pierwsze poważne kroki w tej dziedzinie już PiS podjął: trwa systematyczna, konsekwentna polityka zrównywania wynagrodzeń we wszystkich tzw. kobiecych zawodach i zrównywania ich z pensją minimalną. Mowa tutaj o urzędniczkach, nauczycielkach, sprzątaczkach, sklepowych, opiekunkach itd. itp. Wyłamują się tutaj pielęgniarki i salowe, które wywalczyły sobie zapisy o znacznie wyższych wyższych wynagrodzeniach, ale wieść gminna niesie, że są to jedynie zapisy, które dyrektorzy szpitali mniej lub bardziej sprytnie obchodzą.
Dodajmy, że na nadchodzący rok pensja minimalna to odpowiednik 3,5 osiemsetplustów za dzieci. Wcześniej więc, czy później w głowach przedsiębiorczych i gospodarnych Polek pojawi się pytanie: co opłaca im się bardziej: rodzić dzieci i cieszyć się nimi czy chodzić i użerać się z tymi czy innymi - bo zawody "kobiece" polegają przede wszystkim na kontaktach z innymi ludźmi.
I tutaj pojawia się moja propozycja dla i obecnie, i w jakiejśtam przyszłości, partii rządzącej prezesa Kaczyńskiego: wprowadzenie dwóch świadczeń:
- mężowego - 1000 zł dla każedej kobiety, która ma męża - oczywiście miesiecznie!!
- bykowego - podatku powiedzmy 5-10% dochodów, dla mężczyzn powyżej pewnego wieku bez żony i dzieci.
Wszystko zgodnie z konstytucyjną zasadą sprawiedliwości społeczenej, co Trybunał Konstytucyjny sędzi Przłyębskiej czy innego sędziego wskazango przez PiS - jak sądzę - chętnie wykaże w wyroku. 
Zalet takiego rozwiązania jest mnóstwo: choćby taka, że szlag trafi lewactwo i polskie i europejskie, a Konfedracja dostanie mocną szpilę w tyłek - i część narodowa: bo jak tu nie poprzeć? I część liberalna: bo jak to można poprzeć. Podobną szpilę w tyłek dostanie też PSL - bo jak tu głosować przeciw 1000 dla małżeństw. Kolejny plus to ten, że twardemu elektoratowi emeryckiemu nie trzeba będzie płacić 15 emerytury.
Minusem są oczywiście fundusze, ale mając takiego magika i wirtuoza finansów jak Mateusz - nie jest to problem. Najwyżej zabierze się "kobiecej" budżetówce, a prof. Czarnek już spina się w cuglach by udowadniać w mediach, że i tak dostaje ona największe podwyżki w historii, a kto mówi inaczej to lewak i zdrajca.
I last but not least: wspaniale te świadczenia mieszczą się w dotychczasowym formacie PiS.

================================
Informacja dla Czytelników: Szanowni Państwo już od dłuższego czasu pod moim blogiem na tym portalu wpisują się różni osobnicy, którzy próbują oszukać Państwa twierdząc, że należę do tej czy innej politycznej organizacji czy opcji - zwykle nie mając nic do powiedzenia w merytorycznym temacie notki.
Oświadczam Państwu, że do żadnej organizacji politycznej nie należę i, m.in., dlatego stać mnie na uczciwość i niezależność od myślenia partyjnego. Natomiast ci, którzy rzucają na mnie te kalumnie to kłamcy i oszczercy. Oni nie znają mnie, ja nie znam ich. Dlaczego łamią tutaj 8 przykazanie? Nie wiem. Domyślam się jedynie, że chodzi im o zdezawuowanie mojej osoby w Państwa oczach.
2. Z wszelkiego typu bolszewią, która przybywa na ten blog tylko po to by bluzgać, zostawić swój ekskrement na dywanie, kłamać o mnie, nie mam zamiaru wchodzić w żadne interakcje. Natomiast zawsze chętnie rozmawiam z ludźmi poważnymi, potrafiącymi sformułować swoje zdanie

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

25-09-2023 [08:04] - NASZ_HENRY | Link:

Feminiszczem

zostałeś w końcu 😉

Obrazek użytkownika Ijontichy

25-09-2023 [08:33] - Ijontichy | Link:

Gdzie to pisałeś? Na spędzie imbecyli czyli na wystąpieniu waszego fuhrera? Tyle byków,że uczeń byłego gimnazjum dostałby lufę.
Tak foros...dochodzisz coraz szybciej do tych osobników z IQ ujemnym...tyle,że nie maja juz ogona.