Czy ktoś się spodziewał innej decyzji KE w sprawie zboża?

"Komisja Europejska nie przedłużyła wygasającego w piątek embarga na ukraińskie zboże do pięciu państw członkowskich, w tym Polski. - Przedłużymy ten zakaz mimo ich niezgody, mimo braku zgody KE. Przedłużymy zakaz wwozu ukraińskiego zboża. Nie będziemy słuchać Berlina, von der Leyen, Tuska czy Webera, bo to jest w interesie polskiego rolnika - powiedział dzisiaj w Ełku premier Mateusz Morawiecki" [1].

Nie wiem jak Szanowni Państwo, ale ja nie miałem żadnych wątpliwości jaką decyzję w sprawie embarga na ukraińskie zboża podejmie niemiecka KE. Było dla mnie jasne, że będzie to decyzja antypolska, bowiem Niemcy i lewackie elity unijne dostają kociokwiku na myśl, że w wyborach po raz trzeci wygra w Polsce PiS (ZP). To jest dla nich "senny koszmar". 

Nie wiem, ale duża część Polaków nawet nie zdaje sobie sprawy jak ważne – dla obecnych i porąbanych funkcjonariuszy unijnych – są październikowe wybory parlamentarne w Polsce. 

Polska jest newralgicznym krajem w UE. I to z różnych względów. 

Po pierwsze. Jesteśmy jednym z największych krajów UE. I to pod względem ludności jak i powierzchni.

Po drugie. Mamy takie a nie inne położenie geograficzne, które jest centralnym miejscem w kontynentalnej Europie.

Po trzecie. Jesteśmy jednorodnym etnicznie krajem, gdzie Polacy stanowią około 98% ludności, co wprawia we wściekłość lewaków, którzy chcieliby Europy "ciapatej".

Po czwarte. Jesteśmy krajem katolickim i konserwatywnym. A komu się to nie podoba to niech Państwo sobie sami odpowiedzą.

Po piąte. Tworzymy swoje własne sojusze będące w kontrze do sojuszy unijnych. Jest V4 czy Trójmorze.

Po szóste. Obecne władze w Polsce nie chcą UE jako Jednego Sfederalizowanego Państwa Europa, które jest forsowane przez Niemcy i oznacza zabranie suwerenności i niepodległości państw zrzeszonych w UE. Polskie władze chcą natomiast tzw. Europy Ojczyzn.

Po siódme. Polska wskazuje na łamanie traktatów unijnych przez obecne zniemczone elity unijne, co – wobec wszechogarniającej unijnej korupcji - budzi ich konsternację.

Po ósme.  Władze PiS-u są w stanie powiedzieć NIE zniemczonym władzom unijnym, choćby w sprawie wspomnianego embarga na import ukraińskiego zboża. 

I... mógłbym tak wymieniać do setki powodów, dla których taka Ursula Gertrud von der Leyen czy Manfred Weber chcą przegranej obecnie rządzących w Polsce. 

Trzeba dziś odpowiedzieć sobie: Czy chcemy być kretynami na usługach Niemiec czy dumnymi Polakami. Wybór należy do nas!

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 

© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com 

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

15-09-2023 [23:23] - u2 | Link:

nie miałem żadnych wątpliwości jaką decyzję w sprawie embarga na ukraińskie zboża podejmie niemiecka KE

O dziwo, nie pomógł nawet specjalny wysłannik Tuska Koło z kało. A już się chwalił że załatwił przedłużenie embarga. Widać poznali się na Koło nawet w KE i zrobili mu wbrew :-)

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

16-09-2023 [00:01] - krzysztofjaw | Link:

To jest właśnie śmieszne. Taki Kołodziejczak z Tuskiem pojechali do UE walczyć o przedłużenie tego embarga. I co? Ani nic!!! Dostali "po pysku", bo dla nich najważniejsze jest obalenie obecnego rządu!!

Pzdr

 

Obrazek użytkownika paparazzi

15-09-2023 [23:39] - paparazzi | Link:

Panie Krzysztofie, robi Pan dobra robotę.Dziękuje.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

16-09-2023 [00:15] - krzysztofjaw | Link:

 @ paparazzi

Wie Pan. Przez lata pisałem "elaboraty". Przekonałem się, że dziś do ludzi dociera forma krótka. I w sumie to może dobrze. "TAK', "TAK" lub "NIE", "NIE". Te wybory wymagają od nas odpowiedzi. Czy chcemy żyć w kraju rządzonym przez Polaków czy przez polskich Targowiczan? Obecnie jest jeden miesiąc do wyborów i to nie jest czas na profesorskie wywody. Walczę o Polskę jak umiem. I nie wiem dlaczego 20-30% Polaków chce głosować na D. Tuska. To jest umysłowo chore. Naprawdę tak dużo Polaków ma problemy z głową? Jeżeli tak to jestem przerażony!!!
Pzdr

Obrazek użytkownika u2

16-09-2023 [10:22] - u2 | Link:

20-30% Polaków chce głosować na D. Tuska

Bo im lepiej było za pełomafii. Teraz funkcjonują w sitwach wielkich miast i też im jest dobrze. Ale będzie lepiej jak się zlikwiduje CBA, aby ich nie ścigał, IPN, aby im nie przypominał przeszłości, TVP, aby im nie wypominał co znowu nabroili. To są proste sprawy :-)

Obrazek użytkownika smieciu

16-09-2023 [00:24] - smieciu | Link:

Miałem nie komentować tych standardowych głupotek. Którymi autor się karmi w ramach jakiegoś sadomasochizmu.
Może jednak się mylę. Może autor używa głowy, jest zdolny do rozumowania. W ramach testu zadam więc proste pytanie:
Dlaczego decyzja UE jest antypolska, dlaczego niby ma być zła dla PiSu, w kontekście wyborów?
W tekście mamy podniosłym tonem:
Nie wiem jak Szanowni Państwo, ale ja nie miałem żadnych wątpliwości jaką decyzję w sprawie embarga na ukraińskie zboża podejmie niemiecka KE. Było dla mnie jasne, że będzie to decyzja antypolska, bowiem Niemcy i lewackie elity unijne dostają kociokwiku na myśl, że w wyborach po raz trzeci wygra w Polsce PiS (ZP). To jest dla nich "senny koszmar". 
Tylko że, oczywiście, żadnego szkicu sytuacyjnego, zarysowanej koncepcji wyjaśniającej dlaczego ta decyzja ma uderzać w PiS. Podczas kiedy łatwo wykazać że jest wręcz przeciwnie.

Obrazek użytkownika Jabe

16-09-2023 [09:04] - Jabe | Link:

PiS jedzie na anty­unijnych sen­ty­mentach. Ktoś dostał po­lecenie z centrali, by kacyka jednak nie zmieniać.

Obrazek użytkownika Es

16-09-2023 [10:30] - Es | Link:

@smieciu
Rozkład wyborczych glosow elektoratu wiejskiego w przypadku usankcjonowania unijnej zgody na swobodny przepływ zbóż oraz straty polskiich producentów  są wystarczająco przewidywalne i czytelne, więc nie masz co szukac drugiego dna. 
Niemiecko unijna gra na zniszczenie polskiego rolnictwa tez jest czytelna, a projekty ograniczania produkcji i liczby gospodarstw rolnych tego dowodzą aż nadto.

Obrazek użytkownika smieciu

16-09-2023 [13:53] - smieciu | Link:

@Es
Niszczenie rolnictwa jest osobną sprawą. W której aktywnie uczestniczy rząd. Nie związaną ściśle jednak z bieżącą kwestią. Którą jest wpływ decyzji o zniesieniu embarga na wybory. Trzeba jasno przypomnieć że UE takowe embargo wprowadziła i że rząd miał dużo czasu by przygotować przeprowadzanie tranzytu przez Polskę. Reszta jest biciem piany, które właśnie jest na rękę rządowi. Którego propaganda przedstawi dzielną walkę ze złą UE. Mimo że ta poszła na rękę. W czasie zbiorów embargo obowiązywało. Dzięki czemu polscy rolnicy mogli oddawać swoje zboże do skupów, nie konkurując z Ukrainą.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

16-09-2023 [15:40] - krzysztofjaw | Link:

 @smieciu i inni tego typu

Ukraina mimo wojny wcale nie stała się państwem "przyzwoitością płynącym". Niestety tak nie jest. Przed wojną Ukrainą rządzili wielcy oligarchowie i to się nie zmieniło. O jakie zboże chodzi? No przecież nie o zboże produkowane przez ukraińskich chłopów a o zboże będące własnością oligarchów, którzy zarządzają tysiącami hektarów ukraińskich ziem rolnych. 

I bardzo ważne. Embargo na ukraińskie zboże nie dotyczy tranzytu przez nasz kraj zboża przeznaczonego na pozakrajowe rynki. Obejmuje więc tylko przypadki, gdy to zboże miałoby być przyjęte i rozdystrybuowane na terenie Polski!!!

Pzdr

 

Obrazek użytkownika Es

16-09-2023 [22:01] - Es | Link:

@krzysdztojaw
"Embargo na ukraińskie zboże nie dotyczy tranzytu przez nasz kraj"
Myk jest taki, że to objęte embargiem zboże tranzytem może przejechać do granicy polsko-niemieckiej, a później jako zboże już unijne,ale wciąż tańsze niż polskie wrócić na naszą stronę. Nikt skutecznego monitoringu nie zapewnił i nie zapewni. 

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

16-09-2023 [08:50] - Ula Ujejska | Link:

Szwabski plan był dla mnie oczywisty już w kwietniu tego roku, wtedy napisałam pierwszy "Zgrzyt". Ostrzegałam PiS i na szczęście, Polska nie uległa. To że KE zniesie embargo, to wszyscy inteligentni obserwatorzy wiedzieli od początku. Bruksela poparła Polskę kiedy pierwszy raz wynikł problem z ukraińskim zbożem, bo na otwartą wojnę było za wcześnie. Proszę zwrócić uwagę kiedy kończy się embargo: w czasie kampanii wyborczej w Polsce. Nie da się zniewolić Ukrainy bez zniewolenia Polski - szkoda że Prezydent Zełenski tego nie rozumie. Polska sobie poradzi - natomiast Ukraina stanie się łupem Niemiec i Rosji.

Obrazek użytkownika Es

16-09-2023 [11:18] - Es | Link:

@UU
" szkoda że Prezydent Zełenski tego nie rozumie"- od kiedy niby orzeł, największy mąż stanu, bohaterski przywódca narodu stał się nagle bezrozumnym matołem? Co wy tutaj czynownicy macie napaćkane w swoich głowach takiego co ie pozwala wam mówić prawdy? Już ci pisałem. Zelenski jest częścią układu grającego o własne interesy i jakaś Polska jest w tej chwili jedynie zawalidrogą. Od Polski uzyskał już to co mógł i na czym mu zależało, a teraz z poparciem niemiec chętnie stanie przeciwko nam. I tyle po waszych snach  zostanie.Tacy nadgorliwi czynownicy jak ty są takim samym zagrożeniem dla Polski jak Putin, czy jakieś Webery i inne zachodnie lewactwo.

Obrazek użytkownika sake3

16-09-2023 [11:40] - sake3 | Link:

@Es.......Prezydent Żełeński aż nadto rozumie ale tylko to na czym skorzysta.Nie rozumie natomiast tak prostego słowa jak ,,przyzwoitość''. Świadcżą o tym wylewne i płomienne  podziekowania na ręce paniusi Leyen za decyzję KE w sprawie embarga.Wygląda na to,że już jest w UE obiema nogami i rozpycha się.. W swych podziękowaniach zapewnił paniusię Leyen o swym oddaniu i wszechstronnej pomocy UE mającej kłopoty z niepokornymi państwami.i przygroził tzw,sasiadom w tym Polsce,,Jeśli sąsiedzi będą łamać prawo unijne Ukraina będzie opowiadać w cywilizowany sposób.No,powiedzmy że cywilizowany.,ale chyba już nalezy sie bac. W dalszej części wypowiedzi przypomniał i postuluje,by dla zapewnienia jedności europejskiej na poziomie dwustronnym sąsiedzi w czasie wojny wsparli Ukrainę. No własnie już czuję dyskomfort,żal i wstyd że Polska tak mało wpsarła Ukrainę w czasie wojny z Rosją. Warto spytać prezydenta Żełeńskiego co jeszcze możemy jako Polska zrobić więcej dla Ukrainy? Połozyć olnictwo,przemysł też?

Obrazek użytkownika u2

16-09-2023 [11:46] - u2 | Link:

co jeszcze możemy jako Polska zrobić więcej dla Ukrainy?

Bez przesadyzmu droga sake, ani ja, ani ty nie kiwnęłaś nawet palcem, aby pomóc ukrom. Ale za to ładnie w nich naparzasz na NB i S24. Zaraz zaczniesz wychwalać Putlera i jego człowieka w Warszawie, wróć,  w Dancygu, w Warszawie robi dla niepoznaki, bo chce dopaść prawdziwego Kaczora :-)

Obrazek użytkownika sake3

16-09-2023 [12:50] - sake3 | Link:

 A n czym to kiwanie palcem miałoby polegać? Pomoc jaką Polska wspierała Ukrainę była olbrzymia i nie polegała tylko na tym by dostarczajac broń  i by wspierać ją na na arenie międzynarodowej.Jako pojedynczy człowiek mogłam tylko zasilić organizacje pomocowe w miarę moich możliwości.Nie zgadzam się absolutnie z pana twierdzeniem ,że wspieram politykę Putina czy też kiedykolwiek byłam Ukrainie przeciwna w walce o swoją suwerenność To co pan pisze jest nad wyraz krzywdzące mnie i moje poglądy. To że widzę i nie tylko chyba ja zmianę stosunku Ukrainy do Polski nie świadczy również,że skłaniam się ku opozycji.,po prostu widze te sprawy inaczej niż pan..

Obrazek użytkownika tricolour

16-09-2023 [12:57] - tricolour | Link:

@sake, U2

Tak, moi drodzy, najwyższy czas dojrzewać do myśli, że Polskę w Unii zastąpi Ukraina. A Polsce przyjdzie rola taniej siły roboczej. No i ewentualnie jakiegoś chwilowego huba...

Obrazek użytkownika Es

16-09-2023 [13:25] - Es | Link:

@sake
wynikająca z ukraińskiej mentalności zasada: dawajćie Lachy co macie i spadajcie , bo my z większymi układać się będziemy, widoczna była od samego początku. I sami dawali to jawnie do zrozumienia. Ale w niczym jej symptomy, a wręcz dowody, polskim naiwniakom i pięknoduchom całej ich tromtradracji nie mąciły.
Pozostaje teraz tylko diagnoza: skąd wziął się taki efekt jaki widzimy w ostatnich- na przestrzeni kilku tygodni w szczególności- wypowiedziach i sygnałach z Kijowa? 
Przyczyną jest pozbawiona wszelkiej kalkulacji i przede wszystkim asertywności polityka polskiego rządu i prezydenta-ten brakowało tylko, żeby próbował wzorem Breżniewa w ślinę z Zeleńskim polecieć. Wskazywało i przestrzegało przed tym wielu już od początku tej wojny. Taka postawa polskich władz doprowadziła do sytuacji w której nie mamy w kwestii ukraińskiej już nic do powiedzenia. A rozzuchwaleni niemieckim poparciem ukraińcy wystawią nam za naszą pomoc proporcjonalnie taki sam rachunek jak "eskimosi" wystawiają nam przez ostatnie trzydzieści lat.

Obrazek użytkownika sake3

16-09-2023 [14:19] - sake3 | Link:

@Es.....Pomoc władz Polski była właściwa.Co więcej była jako pierwsza,bo świat zajęty sobą i zmianami płci tej wojny dość długo nie zauwazył.Polska zrobiła bardzo wiele.To nie tylko dostarczanie broni,ale zorganizowania na wielką skalę życia uchodźców ukraińskich w Polsce.To 500+ dla matek z dziecmi,dostęp o szkół,to ułatwienia w poszukiwaniu mieszkań za wynajem których rząd przez iles miesięcy płacił ,to akcje i koncerty charytatywne ,darmowe przewozy,nawet ukraińskie napisy by ułatwiac im poruszanie się w terenie Polski rząd nigdy pomocy nie odmówił nie wymagał ani nie oczekiwał podziękowań Prezydent Żełeński cynicznie uderzył w Polskę wiedząc o wyborach i robiąc to właśnie przed wyborami Wiedział,że UE chce obecny rząd obalić i dołaczył się świadomie do tego.Nie można tu uderzać w rząd i go obwiniać o to że zachował się jak trzeba.To daje tylko paliwo opozycji.KE miała dość czsu by załatwiać kanały wywozu ukraińskiego zboża i innych płodów rolnych.wskutek blokady przez Rosjan morza.Jednak KE nie zrobiła nic by uderzyć w Polskę.Przy pomocy Żełeńskiego. .

Obrazek użytkownika u2

16-09-2023 [23:03] - u2 | Link:

Żełeński cynicznie uderzył w Polskę wiedząc o wyborach i robiąc to właśnie przed wyborami Wiedział,że UE chce obecny rząd obalić i dołaczył się świadomie do tego.

Znowu żarty sobie stroisz droga sake. To KE nie przedłużyło embarga. Poprzednio embargo również nałożyła Polska, dopiero potem KE dołączyła. A że KE gra na wybory, to każdy widzi kto ma oczy. KE stara się jak może, aby pomóc dla Peace. A każda okazja, aby uderzyć w ukrów, widzę u ciebie dobra, droga sake. Masz do tego pełne prawo, ale ja wolę nie popadać ukrofobię sterowaną przez szkopów i kacapów (sik).

Obrazek użytkownika Ijontichy

16-09-2023 [14:50] - Ijontichy | Link:

BINGO!!!...TO BINGO to do komentarza @es

Obrazek użytkownika Tomaszek

17-09-2023 [01:10] - Tomaszek | Link:

Es
Komu to tłumaczysz , popatrz na awatar . Dziób do kłapania na pól obrazka , mózgoczaszki im bardziej szukasz tym bardziej nie znajdziesz .

Obrazek użytkownika Pani Anna

16-09-2023 [09:48] - Pani Anna | Link:

Może Pan dać przykład,  kiedy PIS powiedział Unii stanowcze i konsekwentne "nie"? I nie wycofał się z niego? Pamięć już nie ta, ale to chyba było w 2015r, Kaczyński w sprawie emigrantów? Swoją drogą,  przynajmniej nie pisze już Pan tych peanów na cześć Ukrainy, dozgonnej przyjaźni między naszymi narodami, nowej Bitwy Warszawskiej i tym podobnych głupot. W sprawie zboża, to Morawiecki będzie marszczył brwi, bo do wyborów miesiąc,  a potem się zobaczy.
 

Obrazek użytkownika spike

16-09-2023 [12:15] - spike | Link:

@ania z łonowego wzgórza,
łżesz jak ta już przysłowiowa, wiesz kto, Autor pisał o pomocy Ukrainie, jak i wielu komentujących, ale też była dyskusja, czy to się nie skończy jak z pomocą żydom, którzy z takim zapałem na spółkę z Niemcami obwiniają teraz Polskę za holokaust, za zbrodnie niemieckich przyjaciół domagają się od Polski odszkodowań, nawet się nie zająknęli, że to Polsce się należą za zbrodnie, zniszczenia i grabieże.

Wy @ania z łonowego wzgórza, nie posiadacie podstawowej ludzkiej cechy, jaką jest przyzwoitość, o mądrości nawet nie wspomnę, tej nigdy nie posiadałaś, tak wada wrodzona.

Obrazek użytkownika Pani Anna

16-09-2023 [13:38] - Pani Anna | Link:

@spike
Ciekawe, dziadku, pisać jak ślepy o kolorach. I te fizjologiczno-erotyczne skojarzenia, łonowe wzgórze... Śni ci się coś po nocach? Trzymaj łapy na kołdrze, bo oślepniesz.

Obrazek użytkownika spike

16-09-2023 [14:35] - spike | Link:

@ania z łonowego łona
co tak cieniutko, nie w formie jesteś, wiem że jak chcesz to potrafisz nabluzgać, niejedna bufetowa tobie nie dorówna, nie krępuj się :))))

a nick ci się podobał, już nie pamiętasz?
ach ta skleroza, co?

Obrazek użytkownika Pani Anna

16-09-2023 [17:35] - Pani Anna | Link:

@spike
Zdecydowanie oslepniesz. Ale nie żałuj sobie, dziadziu. Każdy ma radochę na swoją miarę. 

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

16-09-2023 [15:47] - krzysztofjaw | Link:

 Pani Anna

Widać, że Pani nie czyta regularnie moich tekstów. Nigdy nie pisałem peanów na rzecz Ukrainy a wprost przeciwnie. Wielokrotnie przestrzegałem przed zbytnią naiwnością polskich władz wobec Ukrainy po napaści na nią przez Putina. Jako Polacy pokazaliśmy Ukraińcom dobroć serca. Teraz zaś wymagam od nich co najmniej przyzwoitości. 
Pzdr

Obrazek użytkownika Pani Anna

16-09-2023 [17:32] - Pani Anna | Link:

@Krzysztofjaw
Gdybym powiedziała,  że czytam pana regularnie,  to bym skłamała, ale dobrze pamiętam pański tekst o "II BITWIE WARSZAWSKIEJ", bezkrytycznym zachwytom nad pomocą i ściąganiem Ukraińców,  nadzieją na nową,  świetlaną przyszłość.  Jak mi się będzie chciało,  to znajdę linki,  bo Pan najwyraźniej zapomniał, co wypisywał i to w chwili, gdy przez naszą granicę przewalały się miliony "uchodźców ", głównie z terenów,  gdzie nie spadł ani jeden pocisk i nie słyszano żadnych wystrzałów. 

Obrazek użytkownika sake3

16-09-2023 [10:27] - sake3 | Link:

Niemiecki portal ARD z oburzeniem grzmi-,,dla Polski wazniejsi sa polscy rolnicy niż Ukraina,ważniejsi niż relacja z UE''........Szkoda że  nie ci święcie oburzeni nie podali rozwiązania tego problemu tak aby był korzystny również i dla Polski.Jak widać dobro Polski jest poza marginesem unijnego zainteresowania. 

Obrazek użytkownika tricolour

16-09-2023 [12:41] - tricolour | Link:

Kurde, jakim trzeba być ślepcem, by pisać o tym, że Polska katolicka i konserwatywna - do kościoła chodzi 20% wiernych, rozpada się co trzecie małżeństwo, a dzieci rodzi się mniej niż w ateistycznych Czechach.

I te 600 Aldi - przykład mądrości narodowej.

Obrazek użytkownika spike

16-09-2023 [14:29] - spike | Link:

@tri
kłamać trzeba umieć, w mojej parafii np. w niedziele od rana jest pełno wiernych.
Z tego co tu bazgrzesz, to ty do wiernych nie należysz i tym się chełpisz, a mimo wszystko, względem tego "zachodu", Polska wygląda jak "katolicka wyspa" na tle czerwonej Europy.
Nie będziesz miał do śmiechu w trudnych dla ciebie chwilach, ciekawe kogo będziesz prosił o litość i pomoc, Jaruzelski wróg Kościoła, w ostatniej godzinie przypomniał sobie kogo prosić o wybaczenie, szkoda tylko że zapomniał o swoich ofiarach.

Nie rozumiem tylko jednego, że tacy jak ty, wiarę w Boga wprost utożsamiają z instytucją Kościoła.
Nie wiem jak zły byłby ksiądz, mnie by od kościoła nie zniechęcił, na szczęście nie spotkałem takiego, a znam wielu i poznałem wielu księży. Przypomnę ci tylko, że uczniowie Jezusa na początku "święci" nie byli, mieli wszystkie ludzkie wady, a jednak się nawrócili.

Co niepolskich marketów, to twoje wyciąganie tego za każdym razem, niezbyt dobrze świadczy o twoim rozumie, kolejny raz tłumaczyć ci nie ma sensu, jesteś oporny.
:)))))

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

16-09-2023 [15:51] - krzysztofjaw | Link:

@spike

Nie ma co się oburzać. Takich tępych głów nie da się naprostować. "Alleluja i do przodu"! :)
Pzdr

Obrazek użytkownika tricolour

16-09-2023 [17:41] - tricolour | Link:

@krzysztof

Wolę być tępym tłukiem niż żebrać co wpis o datek od tępego tłuka, który nie musi żebrać.

Poza tym "pzdr" jest objawem kompletnego lekceważenia czym wystawiasz sobie (razem z prośbą o wsparcie) jak najgorszą opinię. Do żony też mówisz "ddpy" gdy chcesz, by dała?

Obrazek użytkownika paparazzi

17-09-2023 [00:34] - paparazzi | Link:

@ Trico, a ty ile bierzesz za wpis? No może nie bierzesz ale ile ci dają z łaski? Przecież ty jesteś troll pospolity typu Aldi.

Obrazek użytkownika sake3

16-09-2023 [16:29] - sake3 | Link:

@spike......Fakt,że pan Tricolour przynudza z tymi marketami,mógłby zmienić repertuar.Końcówka lata piękna,warto się wypowiedzieć jak ją spędzamy.Ja lato uczciłam jak zawsze nad wodą na Pogorii 3 i Zielonej.Odkryłam fajną rzecz-bilioteczkę plenerową z książkami stojącą na wysokich słupkach przy fontannie i pilnowaną przez wielkiego bobra  z drewna z którym zrobiłam sobie zdjęcie .

Obrazek użytkownika tricolour

16-09-2023 [17:44] - tricolour | Link:

@sake

Przynudzam z marketami? 

W Tychach Włosi uruchomili produkcję elektrycznych fiatów. W Szprotawie Chińczycy postawili fabrykę (w 300 dni) która będzie produkowała podzespoły do Mercedesów elektrycznych, których fabryka powstaje pod Jaworem. 

A waszą ciotowata izera gdzie? Dalej na ściernisku? Już tam zostanie na wieki...

Obrazek użytkownika tricolour

16-09-2023 [17:35] - tricolour | Link:

@spike

Jeżeli chcesz coś do mnie napisać, to proszę założyć inteligencję u swego adwersarza i dostosować poziom.

To, że 20% wiernych chodzi regularnie na mszę święte jest oficjalną statystyką kościoła, a nie obrazem jakiejś zapyziałej parafii w jedną niedzielę z rana. Po drugie: wierny ma obowiązek uczestniczenia we mszy świętej w każdą niedzielę i święta więc nie ma co się odwoływać do czerwonej Europy tylko do własnych standardów. Wynika z tego, że 80% wiernych ma w dupie swoją wiarę na tej samej zasadzie jak 50% wyborców swój polityczny los. 

I nie rozśmieszaj mnie manipulacją poczucia winy, kogo ja to mam prosić w trudnych chwilach, bo każdy ma trudne chwile na swój własny rachunek. Nie masz żadnej pewności, że będziesz miał lepiej, a ja życzę ci tego, czego ty mnie życzysz.

Obrazek użytkownika Tomaszek

17-09-2023 [00:58] - Tomaszek | Link:

Kolorowy
Nie każdy ma tą gorliwość biegania codziennie do mentora po wskazówki (to taki twój substytut mszy). Jak dobrze tu podymisz to możesz nawet pewnie wygrać pieszą wycieczkę do Vater(mentor)landu , trasie  Zgorzelec - Goerlitz . Jak chcesz to się przejedź swoim Passatem chamowozem tdikiem , tylko felgi przykręć za piasty bo jak będzie tak jak było za obręcz to cię polizei zwinie i nie będzie że ty swój , bo dla nich to i tak szmatą kupioną za grosze będziesz . I nic tu nie ma do rzeczy że Tusek płakał jak sprzedawał .
P.S.
Możesz spróbować z felgami czterdziestkami , bo na zdjęciu cudzej łódki Nysy nie przepłyniesz . 
 

Obrazek użytkownika tricolour

17-09-2023 [11:16] - tricolour | Link:

@tomaszek

Mentor to jest dla ciebie jazgot, któremu za każdym razem wchodzisz do dupy bez mydła. To dlatego tak kochasz te słowo, swego żywiciela.

Tak, będziesz cierpiał, do końca swoich dni, patałachu z dwiema lewymi rękami. 

😛

Obrazek użytkownika Tomaszek

17-09-2023 [12:58] - Tomaszek | Link:

To ci się zesrało
Jak zwykle . Próbujesz pierdzieć ale dupa czkawki dostała na starcie .

Obrazek użytkownika Es

16-09-2023 [17:42] - Es | Link:

@spike
A gdyby tak zamiast zafiksowywać się prawie wyłącznie wokół spraw ukrainy i toczącej się wojny również blogerzy zaczęli szerzej zajmować się na przykład przyczynami marnej kondycjii naszych rodzimych małych firm i handlu, upadającymi sklepami osiedlowymi, może wytworzyła by się jakaś siła, zmuszająca polski i propolski ponoć rząd do [poprawienia warunków ich funkcjonowania w relacji do zagranicznych molochów? I @tricolour nie musiałby pisać o tym więcej? @tri- jak długo już o tym piszesz? Jak dla mnie wystarczająco długo aby zaobserwować, że sytuacja się pogarsza. Dominacja zagranicznych sieci narasta z roku na rok, mimo wielkich przedwyborczych zapowiedzi roku 2015. Jest kompromitująca dla narodu, który nie potrafi sam z siebie wypracować nawet tak prostych mechanizmów jak handel. I nie jest w stanie wymusić tego na swoim rządzie.

Obrazek użytkownika tricolour

16-09-2023 [17:46] - tricolour | Link:

@es

Czytałem, że padło 9000 sklepików w zeszłym roku mimo zakazu handlu w niedzielę. Ale prawdziwego polaka to nie interesuje ponieważ prawdziwy polak kupuje tam, gdzie jest promocja.

Obrazek użytkownika Pani Anna

16-09-2023 [19:04] - Pani Anna | Link:

Nie mogę pojąć,  że ludzie mający się za inteligentnych i porywający się na analizy polityczne nie widzą związku pomiędzy całkowitym oddaniem handlu wielkopowierzchniowego w obce ręce,  a mrzonkami o "niepodległości " i wstawaniu z kolan. Mało tego, że nie mamy już rodzimego handlu ( poza bazarkami ), obce sieci nie płacą również podatków.  Przez 8 ostatnich lat nikt nie kiwnął palcem, żeby to zmienić. To samo z przemysłem i obcymi instytucjami finansowymi. Jesteśmy krajem obcych montowni, hipermarketów i banków. Jednym słowem kolonia pełną gębą. 

Obrazek użytkownika Es

16-09-2023 [20:57] - Es | Link:

@Anna
Oburzenie na słowa Trzaskowskiego: "po co nam lotnisko skoro jest w Berlinie" (czy jakoś tak)wypełniło poczucie ekonomicznego patriotyzmu. Dalszych refleksji, nie mówiąc o wywieraniu nacisków na rządzących  brak. No bo w sumie...  Niemcy zapewnią nam zakupy w swoich sklepach, a my przecież zajęci ratowaniem świata i Ukrainy jakimiś przyziemnymi pierdołami zajmować się czasu nie mamy.

Obrazek użytkownika tricolour

16-09-2023 [21:30] - tricolour | Link:

@anna

Ale czego Pani nie rozumie?

Zrobili odpowiednią telewizję, jak w Rosji i zrobili 30% idiotów, których codziennie karmią patriotyzmem jakości Poloneza. Krzysztof od roku zebrze drobne i pisze, jakim to jest dumnym Polakiem, a nie widzi, że jest zwykłym żebrzącym dziadem. Gdy pytam becwałów co to znaczy być Polakiem, to nikt nic nie pisze, bo nie ma czego napisać. Sake ostatnio coś o Szopenie wspomniała, co dowodzi, że w grę wchodzą zamierzchłe czasy, teraźniejszość nic nie jest warta.

Zwyczajnie nie ma jednej rzeczy, z którą mogliby się utożsamić. Ale dziwić się nie można, bo skoro można obiecać milion Izer, a potem regularnie pluć w twarz, że zaraz, za rok, za rok, za rok, wbijemy pierwszą łopatę, to z takimi oplutymi można robić, co się chce.

Obrazek użytkownika tricolour

16-09-2023 [22:59] - tricolour | Link:

@anna

Proszę, to sztandarowy sukces, mało się nie zesikają gdy o tym mówią, duma narodowa:

https://www.money.pl/gospodark...

Obrazek użytkownika spike

17-09-2023 [00:04] - spike | Link:

@es
my mamy ratować polski handel, nawet @tri i jemu podobni tego nie potrafią.
By to zmienić, należy wprowadzić zakaz budowy obcych marketów, z jednoczesnym wyjściem z UE, bo takie mam z nimi układy, a polskiego kapitału jest za mało na takie inwestycje, czy polski rząd zabrania polskim sieciom powstawać?
gdzie powstają markety, zależy od gminy, a gminami kto rządzi????

Swoją drogą, jak ograniczymy ilość marketów, to będzie wrzask, że ludzie nie mają gdzie kupować, tak źle i tak niedobrze, tylko i wyłącznie polska konkurencja może to zmienić, a jest zbyt mała.

PS. a tak przy okazji, kiedyś mieliśmy własne sieci handlowe, domy towarowe, kto się ich pozbył, PiS ?

Obrazek użytkownika tricolour

17-09-2023 [11:11] - tricolour | Link:

@spike

Przepraszam cię, spike, ale glupiś jak but z lewej nogi - zakaz nic nie zrobi. Zakazy przerobiliśmy w komunie, którą szlag trafił właśnie od zakazów, od tłamszenia ludzi.

Nie zakaz tylko celowe działanie - twój partyjny kolega z Suwałk lata do Kauflanda. Nie pod niemiecką lufą tylko sam z siebie robi zakupy w niemieckim sklepie, tam płaci niemcowi, ale na forum wielki polak, psia jego mać. Takich niedorobionych patriotów są miliony, to dla nich na każdym rogu jest obcy sklep, bo polski patriotyzm jest szmatławy wobec niemieckiej promocji na dziesięć groszy.

Polskie sieci handlowe powstaną wyłącznie wtedy gdy kupujący zgodzą się robić tam droższe zakupy przez dwadzieścia lat. Droższe, bo handel hurtowy jest w rękach niemieckich, które trzeba wyeliminować, a wtedy z jednej durnej Biedronki zostanie zysk Jeronimo liczony w dziesiątkach miliardów euro rocznie.

I wiesz co? To się nigdy nie uda, bo prawdziwy polak szpanuje bluzą Hilfiger albo Boss. Ten sam Boss od hitlerowskich mundurów.

Obrazek użytkownika u2

17-09-2023 [11:48] - u2 | Link:

twój partyjny kolega z Suwałk lata do Kauflanda

Nie ściemniaj niemiecki trycu z Breslał, widać, że nie wiesz gdzie latam i strzelasz na oślep. Pisałem już, że otwarto ostatnio w mojej gminie dwa nowe markety Lewiatan i PRIM. Buduje się trzeci, Biedra na wylocie do Olecka. Jest ponadto zabytkowy rynek, właśnie remontowany, a przy nim kilka sklepów. Po prostu inwestycyjne szaleństwo :-)

Obrazek użytkownika tricolour

17-09-2023 [12:49] - tricolour | Link:

@u2

Sam pisałeś, że latasz do Kauflanda. Gdy zacząłem z tego szydzić, że taki polski patriota za pięć groszy niemieckiej promocji, to nagle zmiana... hehehe.

I co? Lewiatan czyli Eurocash. Biedra czyli Jeronimo. No i jeden prim - do czasu. Jakby nie patrzeć jeden, mały. Pójdzie tanio.