Wielka konwencja programowa PiS: bez prezentacji programu

Dzisiejsza konwencja programowa PiS określana była jako wielka, ponieważ miano na niej zaprezentować program partii rządzącej na następne 8 lat. Ale tego programu nie zaprezentowano. Dlaczego? Czyżby PiS wstydził się swojego programu?

Jedyne konkrety zaproponowane dziś przez PiS to:
800+ 
Darmowe autostrady
Darmowe leki dla seniorów, dzieci i młodzieży
Przyjazne Osiedle - program modernizacji i rewitalizacji bloków mieszkalnych,

Lokalna Półka - minumum 2/3 warzyw, owoców, produktów mlecznych i mięsnych oraz pieczywa - pochodzących od lokalnych dostawców, w marketach
Dobry Posiłek - poprawa jakości posiłków dla pacjentów w szpitalach,
Bon szkolny „Poznaj Polskę” - dopłaty do wycieczek edukacyjnych
Emerytury stażowe: 38 lat dla kobiet, 43 lata dla mężczyzn. 
Czy to jest plan i wielki program na 8 lat? Oczywiście, że nie. To w dużej mierze sprawy bieżące i średniej miary. Wielkiego programu na 8 lat PiS na tej konwencji nie przedstawił. Dlaczego? Jakoś nikogo to nie interesuje.

A zaczęło się obiecująco: Prezes Kaczyński omówił też bardzo ogólnie, i trzeba powiedzieć, na wysokim poziomie założenia programu na 8 lat. Wskazał 3 podstawowe zasady: 
solidarność - czyli wspólna odpowiedzialność
równość - rozumiana jako zasypywanie różnic między grupami społecznymi
sprawiedliwość - kazd dostaje tyle na ile zasługuje ale bez darwinizmu społecznego
Następnie podał warunki konieczne do realizacji 8 letniego programu:
Ład społeczny oparty na
- rodzinie monogamicznej.
- wspólnocie narodowej
- niepodległym państwie
Wskazał dotychczasowe 8 priorytetów i wielkich polityk:
naprawa finansów publicznych - (dodajmy wielkie dzieło Żelaznego Mariana) 
politkspołeczna - symbol 500+
polityka lokalna - poprzez wsparcie z centrali
rozwój - poprzez stworzenie instytucji finansujących przedsięwzięcia
bezpieczeństwo - rozumiane jako ochrona przed wojną
polityka antykryzysowa
polityka kulturalnooświatowa
wieś i rolnictwo
Następnie Kaczyński na baardzo wysokim poziomie ogólności, bez konkretów bez wyznaczonych celów omówił nowe priorytety.
Wydawało się, że kolejni mówcy uzupełnią konkretami obszary wyznaczone przez prezesa partii. A tutaj znok. Nic z tego. Zero konkrtetów na temat programu PiS na 8 lat (prócz jednego: średnia pensja za 6 lat to 10 tys.). Cała reszta to zwykła nawalanka w Tuska czyli coś co PiS robi codziennie.
***********
**********
Tak się skałada, że nie wiem na kogo głosować, i czy w ogóle iść do wyborów. Ciekawy byłem tego programu PIS choćby z tego względu, że akurat ta partia, raczej spelnia to co ogłasza niż kłamie (choć robi jedno i drugie). Po konwencji można bylo ten program pobrać. Zajrzałem do części oświatowej i co tam zobaczyłem? Pierwsza rzecz oczywiste klamstwo wypisane wytłuszczoną czcionką:
Zwiększyliśmy subwencję oświatową z poziomu nieco ponad 39 mld zł
do kwoty blisko 64,5 mld zł, co przełożyło się na wzrost wynagrodzeń
nauczycieli od 50% do nawet 76%. To rekordowe zwiększenie – 20,8%
rok do roku. 
Powiedzmy sobie szczerze, nawet najczęściej kłamiący o oświacie prof. Czarnek nigdy nie mówił, że za rządów PiS podniesiono nauczcielom wynagrodzenia o 50%. Mówił jedynie o 47%. A jest to dosyć ciekawe kłamstwo, bo skumulowana inflacja za PIS najprawdopodobniej będzie wynosić właśnie co najmniej 50% i tym kłamstewkiem PiS broni się przed zarzutem, że dał nauczycielom dyplomowanym (blisko 60% nauczycieli) podwyżki niższe niż inflacja. W dodatku wzrost rok do roku o 20,8%? Chyba ktoś tam oczadział.
Jednak co było to było, ważne co PiS planuje. To co wynika z zapisów programowych PiS to przede wszystkim znaczący wzrost liczby zajęć pozalekcyjnych. Bo tylko w ten sposób można wyławiać i rozwijać talenty. I nie jest to ogólnie koncepcja zła. Ale tylko ogólnie. Wiadomo bowiem jak PiS rozumie zajęcia pozalekcyjne, tak jak rozumieli to troglodyci: jako darmową, przymusową pracę nauczycieli. Jedną bezpłatną godzinę czarnkową mają już wszyscy - co oczywiście nie przeszkadza w twierdzeniach o pensum 18h. Jak więc Pan Premier Mateusz miał stanąć przed kamerami TVP i powiedzieć kilkuset tysiącom nauczycielek: każdej z was dołożymy tygodniowo kilka godzin pracy w szkole za darmo! I to wtedy kiedy Tusk mówi: każdej z was damy 30% podwyżki - co najmniej 1500 zł brutto.
Być może to jest ta tajemnica dlaczego PiS wstydził się omówienia szczegółów swojego programu na 8 lat?
A jak uda sie tak zakrojony przez PiS program łowienia i szlifowania talentów? 
Moim zdaniem to gówno im się uda. Bo na pewno znajdą się nauczycielki na tyle głupie by ofiarnie pracować na darmowych godzinach pozalekcyjnch. Ale znajdą się też tacy - mam nadzieję zdecydowana większość - którzy pokażą troglodytom figę i będą darmowe godziny tak mocno jak sie tylko da olewać. Baranom z PiS może wydawać się, że oni są tak mocni, że zmuszą nauczycieli do darmowej, wydajnej pracy. Ale barany nie dadzą rady, bo są zwyczajnie za głupie. Do ciasnych móżdżków troglodytów nie jest w stanie dotrzeć prosta prawda: z niewolnika nie ma robotnika. A cały program łowienia talentów stanie się niczym innym niż zwykła PR-ową wydmuszką - mamieniem ludzi, że coś PiS w oświacie robi. I prawda też jest taka, że na krótką metę ludzie dadzą się omamić. A na długą już nie. 
********************
Podsumowując całość
Odbyly się dzić 2 konwencje programowe: konwencja PiS i konwencja PO. PO zapowiadała podanie 100 konkretów i te konkrety podała. Wiarygodne czy nie wiarygodne - to jest druga kwestia. PiS zapowiadał przedstawienie wizji i progarmu państwa na następne 8 lat. A przedstawił tylko jedną nowość: emerytury stażowe. Dodajmy to co PiS przedstawił na konwencji to nie jest żaden program dla państwa. To jest 8 wycinkowych spraw. Bilans więc jest taki, że PO obiecała i dotrzymała a PiS obiecał i oszukał. I moim zdaniem to PO wygarła dziś tę rywalizację. A strategicznie to PO wyszła z nowymi propozycjami, czy wiarygodnymi? Z tym może być problem, ale można to sprawdzać. PiS zaś zwyczajnie samo nie uwierzylo w swój program i zamiast go prezentować to skupiło się na nawalance w Tuska aby zagłuszyć propozycje PO. Widać to zresztą doskonale po artykułach w mediach PIS -  niewiele tam prezentacji programu Prawa i Sprawiedliwości. Za to mnóstwo nawalania w Tuska. I to najlepiej wskazuje kto dziś wygrał, kto przegrał. Bo jeśli nawet partia PiS i jej propagadyści nie wierzą we własny program to jak mamy w niego uwierzyć my, wyborcy? I to jest chyba najlepsze podsumowanie tych dzisiejszych konwencji. I nie najlepiej rokuje to III kadencji PiS.

================================
Informacja dla Czytelników: Szanowni Państwo już od dłuższego czasu pod moim blogiem na tym portalu wpisują się różni osobnicy, którzy próbują oszukać Państwa twierdząc, że należę do tej czy innej politycznej organizacji czy opcji - zwykle nie mając nic do powiedzenia w merytorycznym temacie notki.
Oświadczam Państwu, że do żadnej organizacji politycznej nie należę i, m.in., dlatego stać mnie na uczciwość i niezależność od myślenia partyjnego. Natomiast ci, którzy rzucają na mnie te kalumnie to kłamcy i oszczercy. Oni nie znają mnie, ja nie znam ich. Dlaczego łamią tutaj 8 przykazanie? Nie wiem. Domyślam się jedynie, że chodzi im o zdezawuowanie mojej osoby w Państwa oczach.
2. Z wszelkiego typu bolszewią, która przybywa na ten blog tylko po to by bluzgać, zostawić swój ekskrement na dywanie, kłamać o mnie, nie mam zamiaru wchodzić w żadne interakcje. Natomiast zawsze chętnie rozmawiam z ludźmi poważnymi, potrafiącymi sformułować swoje zdanie

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pers

09-09-2023 [16:58] - Pers | Link:

Góra urodziła małą myszkę.

Obrazek użytkownika tricolour

09-09-2023 [18:11] - tricolour | Link:

Euforii nie ma. 

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

09-09-2023 [22:33] - Siberian Husky Dog | Link:

konkret ..102  ....Zlikwiduję pogrzeby.

https://pbs.twimg.com/media/F5nD3cyXwAAaQUj?format=png&name=small

 

Obrazek użytkownika Pani Anna

09-09-2023 [18:35] - Pani Anna | Link:

Zapomniał Pan o emeryturze stażowej. Nie ma się co dziwić,  sam Prezes też zapomniał, musieli go drugi raz ściągać na scenę. 

Obrazek użytkownika foros

09-09-2023 [19:03] - foros | Link:

Nie wiem, czy Prezes tak łatwo zapomina. Podejrzewam, że nie. Stawiałbym raczej na to, że jak doszyły informacje o tym, co powie PO, to sraczka pociekła po łydkach, i w ostatnich chwilach robiono zmiany. Stąd takie a nie inne zachowanie Kaczyńskiego.

Obrazek użytkownika Pani Anna

09-09-2023 [19:10] - Pani Anna | Link:

To, co powie PO nie ma żadnego znaczenia, karty są już rozdane. A za emeryturę socjalną może wpaść trochę  nowych głosów.  PIS walczy o samodzielną większość,  a czy wprowadzi w życie ten, moim zdaniem poroniony pomysł - tym się będzie  "martwić " po wyborach.

Obrazek użytkownika foros

09-09-2023 [19:26] - foros | Link:

Pewnie ma Pani rację, bo jeśli te emerytury stazowe mają być takie jak wcześniejsze emerytury dla nauczycieli (dodajmy warunkowane tym, by kwota wypłaty nie byla niższa od najniższej emerytury) to jest to zwykłe handlowe oszustwo: sprzedaję ci paczkę 100 torebek herbatę lipton po niższej cenie, ale w środku jest 40 torebek i na opakowaniu też jest napisane - małym durkiem - że wewnątrz opakowania jest 40 torebek herbaty. (podobnie robi dziś np. biedronka - tyle, że ludzie dają się nabrać Biedronce, to dadzą sie też nabrać PiSowi)

Obrazek użytkownika sake3

09-09-2023 [20:11] - sake3 | Link:

Widać kampania wyborcza na NB rozpoczęta Już pan @foros miażdży kulturalnie Kaczyńskiego przy pomocy sraczki..Co się jeszcze dowiemy od pana forosa zanim pójdziemy do urn? Strach pytac.

Obrazek użytkownika tricolour

09-09-2023 [21:28] - tricolour | Link:

@sake

Niech bezczelny wypierdek nie będzie tak wrażliwy na sraczkę.

Obrazek użytkownika Ijontichy

09-09-2023 [18:43] - Ijontichy | Link:

Ty foros...ty już wiesz o co chodzi..

Obrazek użytkownika Tezeusz

09-09-2023 [18:52] - Tezeusz | Link:

Głosuję z rodziną na PiS i tyle w temacie...Nie interesuje mnie niemiecka POpaprańcza partia UBeków, zboczeńców i dewiantów seksualnych z tęczowego debilizmu..szkodników Polski, agentury, sprzedawczyków....delikatnie pisząc...

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

09-09-2023 [22:24] - Siberian Husky Dog | Link:

Symboliczne.
Tak jak traktują chleb, tak traktują Polaków.
Żadne sztuczki nie pomogą zakryć ich prawdziwych intencji.
Jacy są naprawdę, pokazuje to zdjęcie.

Wykorzystać w kampanii ..i wyrzucić.....
https://pbs.twimg.com/media/F5mbj6IW0AAwvE8?format=jpg&name=small

 

Obrazek użytkownika Art

09-09-2023 [20:34] - Art | Link:

"Tak się skałada, że nie wiem na kogo głosować, i czy w ogóle iść do wyborów."
Najlepiej na Tuska i Webera.Tusk obiecuje darmowe mandaty (to odpowiedź na darmowe autostrady PiSu).
Polak dzisiaj nie powinien mieć takich dylematów jak w cytowanym zdaniu.

Obrazek użytkownika foros

09-09-2023 [21:24] - foros | Link:

A kto ty jesteś, czego w życiu dokonałeś, jakie laury zdobyłeś, ilu ludziom pomogłeś, że mówisz za wszystkich Polaków?
Najprawdopodobniej niewiele w życiu dokonałeś i do niczego dużego nie doszedłeś. Bo do tego trzeba mąrości. A człowiek mądry wie jak trudno jest wypowiadać się za innych wiedzieć co jest dla nich najlepsze. Natomiast dla tych, którzy nie mają wiele szarych komórek pod czaszką, w dodatku są po paru głębszych takie rzeczy są i oczywiste, i głośne.

Obrazek użytkownika Kocur1

10-09-2023 [10:55] - Kocur1 | Link:

Ty zalosny idioto......Jestes swietnym przykladem ludzikow, ktorzy uwazaja, ze sa inteligentni bo wiedza, ze rece sie myje w zlewie a sika do  sedesu......ZENADA......W obecnych czasach byle g***o uwaza, ze moze swoje bredzenie pokazywac w internecie....upadek obyczajow....

Obrazek użytkownika Kocur1

09-09-2023 [20:39] - Kocur1 | Link:

Wiec wedlug ciebi ewielkim klamstwem jest ze oglasza sie 50% podwyzke nauczycielom a nauczyciele otrzymali 47& podwyzke?????? Wiem, ze lepiej tak jak za tuska, NIE BYLO ZADNYCH podwyzek nauczycielom. Stan twojego ''umyslu'' okresla jedno twoje zdanie-ze nie wiesz na kogo glosowac:))))) To mowi ludziom inteligentnym WSZYSTKO:)))))) To by bylo na tyle, ciemniaku:)))

Obrazek użytkownika foros

09-09-2023 [23:29] - foros | Link:

Za rządów PO podwyżki dla nauczycieli wynosiły od 50% dla dyplomowanych do prawie 100% dla rozpoczynających pracę przy skumulowanej inflacji trochę ponad 20%. Można to sprawdzić we wszystkich dostępnych danych, dziś np. podał to portal niezalezna.pl (oczywiście trzeba umieć czytać ze zrozumieniem i obsługiwać wyszukiwarkę)
A teraz powiedz mi Kocurze  - jaki jest stan Twojego umysłu skoro nie dajesz rady rozpoznawać rzeczywistości która cię otacza a rozum i wolną wolę zaczadziły ci partyjne przekazy. Umiesz jeszcze myśleć samodzielnie bez kliszy, które serwują ci partyjni propagandziści?
I ty odwołujesz się do inteligencji?? Spróbuj lepiej o zdrowie zadbać, może to ci wyjdzie.

 

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

10-09-2023 [06:18] - NASZ_HENRY | Link:

Mniej niż zero jesteś @foros bo łżesz więcej niż te kacapskie i szwabskie trolle trolle co się u ciebie zbiegły.
Sam pisałeś, że w drugiej kadencji Tuska, podwyżek dla nauczycieli nie było żadnych, bo nie było.
Czyli uwzględniając inflację nauczyciele dostali  przez cztery lata mniej niż zero.
Sławy nie zyskałeś tym wpisem ale nowy przydomek owszem 😎
 

Obrazek użytkownika foros

10-09-2023 [09:50] - foros | Link:

@Nasz_Henry
Nie poradzę na to, że
a. zwyczajnie zamykasz oczy na prawdę i wybierasz tylko te wydarzenia, które są w kliszach propagandowych serwowanych przez prop-agit partii matki
b. nie znasz faktów  z najnowszych dziejów PL>
Czy pomogłoby gdybym przytoczył te fakty? Wątpię. Nie ma ich przecież w kliszach propagandowych serwowanych przez PiS wznawcom czy też opłaconym pracownikom partii. 

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

09-09-2023 [22:20] - Siberian Husky Dog | Link:

Dwóch rzeczy nie da się już raczej nigdy odnaleźć... Bursztynowej Komnaty i 250 mld przekręconych na VAT za rządów Tuska!
O takie są szanse....

https://pbs.twimg.com/media/F5kEWuCXsAAVCpI?format=png&name=900x900

Obrazek użytkownika Czesław2

10-09-2023 [06:49] - Czesław2 | Link:

Z powodu nostalgii za przekrętami na vacie, Tusk ma ciągle 30% poparcia. Uszczelnienie tego systemu zrobiło ogromną szkodę wielu przedsiębiorcom, urzędnikom  i ich prawnikom. Wielką krzywdę pewnym ludziom spowodowało także wprowadzenie e-recepty, do tego stopnia, że minister poleciał.

Obrazek użytkownika angela

10-09-2023 [13:35] - angela | Link:

Przecież żaden Polak na Niemca, historycznego  potomka zaborcy, złodzieja, mordercy nie zagłosuje. 
Tusk to obciach, persona przegrana, antypolska we wszelkim działaniu, pracująca na zamęt, nienawiść i podziały wśród Polaków. 
Spłodził "program", na 100 dni??🤣🤣🤣
Te jego brednie wylądują dokładnie tam gdzie CHLEB, z napisem Tusk, ktory wcześniej całował 🤣🤣,  wylądują pod śmietnikiem. 

Obrazek użytkownika Marek Kudła

10-09-2023 [18:37] - Marek Kudła | Link:

Co za Konwencja wyborcza PIS-u !!!  Wszystkie cztery wspaniałe przemówienia ! Podano 8 konkretów i zobowiązań PIS na kolejną kadencję.  Ave Polska !!!
 
Prezes PIS Jarosław Kaczyński , to jeden z największych patriotów polskich, najlepszych i najmądrzejszych polityków w Polsce. Stoi on twardo na straży wartości cywilizacji łacińsko-chrześcijańskiej oraz prawa i sprawiedliwości dla wszystkich Polaków. Zapowiada gruntowną reformę sądownictwa w nadchodzącej kadencji.
 
Z takim premierem rządu jakim jest M. Morawiecki możemy spać spokojnie jeśli chodzi o bezpieczeństwo Polski i Polaków, o rozwój gospodarki i dogonienie wkrótce najbogatszych poństw w Europie !
 
Przepiękne przemówienie Elżbiety Witek na temat polskich kobiet, wraz z przypomnieniem Tuskowi piekła dla kobiet !
 
Paweł Kukiz znalazł wreszcie miejsce na ziemi ! Na końcu sceny politycznej, ale znalazł !
 

Obrazek użytkownika Marek Kudła

10-09-2023 [18:38] - Marek Kudła | Link:

Panie foros, co, znowu się PIS nie podobie ?!