Putinowskie panoptikum

Dekady zależności od Rosji, zwanej wówczas ze względu na imperialne ambicje, Związkiem Sowieckim, wywarły wpływ na pokolenia. Gorzej, że całkiem sporej ilości osób najwyraźniej z tym dobrze. Oto najnowszy dowód, dostarczony na youtubie przez tzw. Myśl Polską.

Premiera filmiku dokumentującego tą konferencję miała miejsce 7 sierpnia. I, jeśli wierzyć licznikowi, w ciągu 4 dni miała „aż” 7.997 wyświetleń (11 sierpnia, 14:38). Swoją drogą szkoda. Film ten bowiem jest dowodem na to, jak bardzo proputinowski jest Grzegorz Braun, ostatnio czarujący swoich wyborców nową nazwą swojej starej ruskiej jaczejki - Konfederacja Korony Polskiej. Cała reszta uczestników to postaci mniej lub bardziej skompromitowane od filoruskiego „patrioty”. Konferencję prowadzili bowiem niejaki Mateusz Piskorski, człeczyna wyjątkowo mocno skompromitowany swoim bezgranicznym uwielbieniem dla Putina, co demonstrował m.in. w mediach białoruskich. Aktualnie oskarżony o szpiegostwo na rzecz Rosji i Chin, oraz najprawdopodobniej przebywający na Białorusi ze strachu przed polskim wymiarem sprawiedliwości Konrad Rękas.
Prócz ww. Brauna był jeszcze jego partyjny zastępca Fryc a także rumuńska działaczka antyszczepionkowa i przeciwniczka Unii Europejskiej senator Diana Iovanovici-Șoșoacă. Jako pozór fachowości tego grona wystąpił też Chris Wiliamson, wywalony za zoologiczny antysemityzm z brytyjskiej Partii Pracy (Labour Party) obecnie zaś prowadzący program telewizyjny Palestine Declassified na irańskim rządowym kanale telewizyjnym Press TV. Co powinno budzić szczególną nieufność wobec niego – od 1976 roku jest abstynentem i… zaprzysięgłym weganinem. ;) Zupełnie na poważnie przedstawiany jest jako były poseł Izby Gmin, członek gabinetu cieni Jeremy’ego Corbyna z Partii Pracy. A wystarczy sięgnąć po anglojęzyczną wikipedię, aby dowiedzieć się, jaki to gagatek.
Nie zabrakło też fahoffcuff wojskowych.
Byli więc Larry C. Johnson oraz płk Douglas Macgregor. Ten pierwszy wg duetu polskojęzycznych rosjan (Piskorski-Rękas) to oficer i były analityk amerykańskiej Centralnej Agencji Wywiadowczej (CIA). Problem w tym, że w CIA przepracował raptem… cztery lata, i to jeszcze przed upadkiem Związku Sowieckiego. Jakby nie liczyć to już trochę ponad 30 lat temu. Za to potem zasłynął jako osoba wygłaszająca różne kłamstwa bez mrugnięcia powieką – pomawiał m.in. żonę prezydenta Baracka Obamy oraz twierdził, że na polecenie Obamy był podsłuchiwany Donald Trump, wówczas kandydat na prezydenta, co okazało się nieprawdą. Z kolei „colonel” Macgregor to sztandarowy autorytet użytecznych idiotów Putina. Jak pamiętamy dziadzio Macgreggor (76 lat) w lipcu ub. r. twierdził, że armia ukraińska straciła 80 proc. żołnierzy, zaś na froncie jest już tylko bezużyteczna rezerwa, i dlatego rosjanie wycofali ponad 80% swojej armii na odpoczynek, bo ochotnicy z samozwańczych „republik” gonią Ukraińców aż miło.
To proputinowskie panoptikum uzupełnia jeszcze George Galloway, podobnie jak już opisany Wiliamson „dziennikarz” irańskiej reżimówki. Szeroko, szczególnie w byłych demoludach, zasłynął po opublikowaniu tweetu na wieść o śmierci Fidela Castro:

Byłeś największym człowiekiem, jakiego spotkałem, Commandante Fidel (listopad 2016).

Po utracie przez irańską tv praw do nadawania na terenie UK Galloway przeszedł do arabskiej (a naprawdę syryjsko-irańskiej) telewizji Al Mayadeen oraz udziela się aktywnie w putinowskiej RT (dawniej Russia Today).
Mamy zatem komplet. Putinowskie panoptikum ludzkich odpadów zebranych razem przez dwójkę renegatów. I do tego Braun razem z Frycem jako dopełnienie obrazu.
Nie dziwią zatem wygłaszane poglądy. Generalnie można je sprowadzić do kilku twierdzeń:

- kolektywny zachód przekroczył już czerwoną linię zakreśloną przez Putina;
- Polska i Rumunia igrają z Rosją, co może zakończyć się katastrofą;
- oferowany przez USA sprzęt jest do niczego; w szczególności system Patriot do niczego się nie nadaje a Himars jest skuteczny tylko przeciw ludności cywilnej;
- klasa polityczna i media w Wielkiej Brytanii postradały zmysły, gdyż… nie chcą ukorzyć się przed Putinem:
- ruskie wygrywają, a Ukraińcy dogorywają.

Jak zwykle zabłysnął Braun, nawiązując do swojej koncepcji Anglii, która od XI wieku przynajmniej walczy z Polską i jest odpowiedzialna za… ataki Rosji na nasz kraj, rozbiory, a nawet mordy na Wołyniu.
Powyżej przytoczyłem chyba najbardziej charakterystyczne fragmenty wystąpień „panelistów”. Zwróćcie uwagę na jakże często cytowane słowa o „czerwonych liniach” Putina.
Może wreszcie pora na to, aby zakreślić podobne przez NATO?
Żyjemy w XXI wieku, w którym do głosu dochodzi technologia, a nie prymitywna, osadzona w realiach poprzedniej epoki siła.
To doprawdy nie powinno mieć znaczenia, co się roi w łepetynie małego agencika KGB Putina, wyniesionego mafijnym układem na kremlowski stolec.
Za chwilę może się okazać, że światło dzienne ujrzą technologie pozwalające zniszczyć rakietę balistyczną już nie w powietrzu, ale podczas grzania silników na wyrzutni.
To zaś będzie oznaczało, że Rosja wobec NATO będzie zupełnie bezbronna. Patrząc na rozwój technologii efektu możemy spodziewać się w ciągu kilku, góra dziesięciu, lat.
A wówczas przyjdzie pora na rozmowy pokojowe z Kremlem...
Katalog niezbędnych dla uczynienia z Rosji normalnego, demokratycznego państwa zmian, nie jest zbyt duży. Wystarczy tylko:

1. demilitaryzacja obwodu królewieckiego i likwidacja jakichkolwiek urządzeń portowych mających znaczenie dla moskiewskiej floty;
2. wycofanie jednostek moskiewskich poza linię granicy z 31 grudnia 2013 roku;
3. likwidacja lotnictwa strategicznego Rosji oraz redukcja posiadanych głowic jądrowych do 15% aktualnego stanu;
4. zwrot Chinom terytoriów zajętych w XIX wieku ze szczególnym uwzględnieniem miasta Hǎishēnwǎi (obecnie Władywostok).

Przypominam, że Rosja już raz dostała po łapkach od koalicji francusko-angielskiej w XIX wieku. W wyniku tzw. wojny krymskiej na przeszło 20 lat musiała wyrzec się posiadania floty na Morzu Czarnym oraz budowania twierdz w tamtym rejonie. Efektem tamtej wojny była dość dziwna śmierć cara Mikołaja I (niesławnej pamięci „króla” polskiego) i upokorzenie Imperium, buńczucznie nastawionego do sąsiadów.
Następca, Aleksander II, musiał borykać się z odziedziczonymi po ojcu problemami. Prawdopodobnie to była główna przyczyna sprzedaży Alaski w 1867 roku. Skarb bowiem świecił pustkami.
Co będzie musiał sprzedać Putin, a raczej jego następca? Prawdopodobnie nie ma kraju sąsiadującego z Rosją, który nie miałby względem niej pretensji terytorialnych.
Trzeba też zdawać sobie sprawę z potencjału ludnościowego. Dzisiejsza Rosja liczy zaledwie 146 mln mieszkańców (trochę ponad 8 osób na kilometr kwadratowy). Do tego etnicznych Rosjan ubywa. To oznacza, że całe połacie kraju są wystawione na potencjalną kolonizację, która już od kilku dekad ma miejsce na Syberii.
Do tego w kraju narasta żywioł islamski (nawet procentowo jest już ich więcej niż w postrzeganej jako przyszły kalifat Francji!).
Putin najwyraźniej zdawał sobie sprawę z krachu grożącego Rosji. Bez zewnętrznego wroga, z ujemnym przyrostem naturalnym, z prowincją wyglądającą tak, jak siermiężna Polska B za czasów Gomułki…
Rosja za moment imploduje.
Nastąpi kolaps państwa, które z małą przerwą stanowi postrach najbliższych sąsiadów mniej więcej od połowy XVIII wieku.
Takie właśnie są losy Imperiów. Zginęli Grecy, zginęli Rzymianie…
Sczeźnie także Rosja.
Paradoksalnie na naszych oczach sprawdzają się słowa Stalina:
Upadek państwa poprzedza jego maksymalne wzmocnienie.
11.08 2023
screen youtube

https://niepoprawni.pl/sites/default/files/ilustracje-publiczny/debata_antywojenna_renegatow.jpg

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika r102

12-08-2023 [16:51] - r102 | Link:

Związek Sowiecki - nie był tak nazywany ze względu na "imperialne ambicje" - tylko się tak nazywał -  Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich /w oryginale po rosyjsku Sawieckich/, oj kaczysto....

Obrazek użytkownika sake3

12-08-2023 [18:04] - sake3 | Link:

Nie szczeźnie,pan Scholtz,Merkelowa i UA jest zawsze gotowa podać pomocną dłoń.

Obrazek użytkownika Maverick

12-08-2023 [19:43] - Maverick | Link:

Amerykańscy patrioci kwestionują narrację chazarskich onuc trockistowskich a w Polsce łykają ten szajs jak prawdę objawioną.

https://www.facebook.com/jozek...

Obrazek użytkownika admin

13-08-2023 [18:02] - admin | Link:

A czy nie usunęli już tego filmu, bo jakoś nie mogę znaleźć.

Obrazek użytkownika Tomaszek

13-08-2023 [18:36] - Tomaszek | Link:

Tam  też jest admin . Fajno co ?

Obrazek użytkownika Maverick

13-08-2023 [19:37] - Maverick | Link:

Facebook promuje gender, więc im takie filmiki nie na rękę, ale dalej jest na tym linku.  chyba tylko przyblokowali kto moze go widzieć.

Więc napiszę Kerry Lake, która została wyrolowana w oszukanych wyborach w Arizonie na pozycję gubernatora. Bierze udział w kampanii wyborczej w IOWA.
Dojąc krowę zwraca się do czekistowskich piszarzy bajek z chazarkisch szmir jak Washington Post czy New York Times jeżeli nie wierzą ze istnieją dwie płcie niech sprobują wydoić byka.  Do tego doszła dzisiaj Ameryka. Postęp jest narzucany poprzez chazarskie onuce.

Zamieściłem na glorii tam powinień chodzi:
https://gloria.tv/post/SRzFN6d...

Jakość ostrość trochę słaba bo wielokrotnie kopiowane.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

14-08-2023 [06:10] - NASZ_HENRY | Link:

Plus za: jeżeli nie wierzą ze istnieją dwie płcie niech spróbują wydoić byka 😎