Wyborcy PO! Wskażcie mi wreszcie powody poparcia dla PO (KO)

Już trzy razy pytałem Was o merytoryczne argumenty głosowania przez Was na PO i jej akolitów [1,2,3].  Pytam po raz czwarty: Dlaczego chcecie głosować na D. Tuska?

I naprawdę nie chcę od Was tyrad dlaczego nie zagłosujecie na PiS, bo i ja o błędach PiS wielokrotnie pisałem i wiem, że jest ich mnóstwo. Ja chcę od Was merytorycznych i wymienionych e-numerycznie powodów, które skłaniają Was do zagłosowania na PO, całą KO i Waszego lidera D. Tuska a także - po ewentualnej "podmiance" - R. Trzaskowskiego ! 

Nie chcę, abyście mówili o PiS, ale o PO (KO) i wskazali te jej pozytywy, które implikują Was do głosowania na dzisiejszą opozycję. 

Co Was - z punktu widzenia Waszego i Polski dobra - skłania, że gotowi jesteście na nich głosować?

Jakie punkty programowe w trwającej już kampanii wyborczej są dla Was przekonujące ze strony D. Tuska? 

Jakie jego słowa i zapowiedzi powodują, że uważacie, iż dzięki niemu Polska i Polacy w przyszłości zyskają jako suwerenne i niepodlegle państwo a naród polski będzie dumny z takiego premiera jak Wasz D. Tusk czy ewentualnie "nieudacznik warszawski" R. Trzaskowski? 

Co D. Tusk takiego (nie tylko w roli premiera, ale i "króla Europy") w przeszłości zrobił dla dobra, suwerenności i niepodległości Polski i Polaków, że gotowi jesteście ponownie mu zawierzyć? 

Powiedzcie mi wreszcie co dla Polski zrobił dobrego D. Tusk? Tylko merytorycznie proszę... i proszę już po raz czwarty! CO?

No, do "jasnej cholery" napiszcie w końcu o tych pozytywach dla naszej Ojczyny i naszego narodu z ewentualnych przyszłych rządów PO (KO), D. Tuska (ew. R. Trzaskowskiego) i całej totalnej opozycji!!!

Przekonajcie mnie i wyborców, że warto na D. Tuska, jego PO (KO) i totalnych zagłosować! Proszę nadto, aby powiedzieć mi o realnych dla Polski i Polaków merytorycznych argumentach będących "za" a nie gaworzyć tylko, że chcecie infantylnie, wulgarnie i bezmózgowo głosować jedynie na "antypis". 

I w ogóle. Należy zadać pytanie kto jest patriotą polskim? To proste! Ten, który realizuje interesy polskie a nie np. niemieckie, brukselskie czy rosyjskie albo inne zewnętrzne! Rozumiecie to zwolennicy niemieckiego "kelnera" w Polsce czyli D. Tuska? 

P.S. 

Po raz kolejny powtarzam, że nie chodzi mi o tych, którzy głosując na PO i D. Tuska spodziewają się powrotu do utraconych profitów wynikających z rządzenia lub też demoliberalnych oraz lewackich  i ideologicznych fanatyków. Podobnie nie chodzi mi o sfrustrowane masy różnej maści celebrytów, którzy bezpodstawnie uważają się za opiniotwórcze elity a  teraz nie mogą znieść tego, że okazało się, iż tymi elitami wcale nie są. I nie chodzi mi także o ludzi trzeciego pokolenia UB czy komunistycznych służb wojskowych i pociotków nomenklatury PZPR. Również nie o tych, którzy nie czują się Polakami a obywatelami Europy albo świata  i wstydzą się polskiego pochodzenia. Mi chodzi o zwykłych Polaków, którzy biorą udział w wyborach i dalej chcą głosować na PO i totalnych, ale i tych, którzy z zasady nie biorą w nich udziału, bo tak naprawdę - w moim odczuciu - wyborcza absencja jest też pośrednim głosowaniem na PO i totalną opozycję.  

[1] https://krzysztofjaw.blogspot....
[2] https://krzysztofjaw.blogspot....
[3] https://krzysztofjaw.blogspot....

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com 

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika RinoCeronte

10-08-2023 [12:11] - RinoCeronte | Link:

Człowiek w szczególności wyborca PO nie jest istotą logiczną. Jedyne co może Pan oczekiwać to będą bezsensowne bluzgi...

Obrazek użytkownika Chatar Leon

10-08-2023 [12:25] - Chatar Leon | Link:

Czy głosowanie na Partię Oszustów to jest realny problem na tej blogosferze, coraz rzadziej zresztą czytanej? Czy w ogóle są tu jacyś wyborcy partii Tuska poza trollem Zdzichem z Pyrlandii?
Realnym problemem jest raczej odejście PiS od programu gruntownej naprawy państwa i coraz większe podobieństwo działania rządu Morawieckiego do rządu jego dawnego szefa czyli Tuska.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

10-08-2023 [13:57] - krzysztofjaw | Link:

 Chatar Leon

W ogóle to platformy blogowe od lat tracą czytelników. Musimy sobie z tego zdawać sprawę. Już bardziej rozwijają się krótkie formy filmików np. na YouTube. Ale warto pisać mimo wszystko, choć i ja zaczynam powoli "dorastać" do roli przyszłego vlogera. 

A ad meritum. Zapewne wie Pan, że ja wielokrotnie krytykowałem obecne rządy, ale dalej widzę ogromną różnicę pomiędzy polskim PiS (ZP) a niemiecką PO (KO). Tylko te dwie partie (koalicje) mają szanse na wygraną w Polsce i my nie możemy dopuścić do tego, aby zwycięstwo odniósł D. Tusk i jego akolici. Oczywiście chciałbym, aby w Polsce istniała silna partia naprawdę propolska, ale jak na razie jej nie ma. Więc realnie przyjdzie mi znów głosować na PiS... wybierając mniejsze zło...
Pzdr
 

Obrazek użytkownika Tezeusz

10-08-2023 [12:25] - Tezeusz | Link:

PO to partia niemiecka pragną jedno by niemcy zawladnęli Polską dla kasy ot i cała prawda..reszta to propaganda, cwaniactwo, kłamstwa i  zwykła przykrywka..

Obrazek użytkownika Es

10-08-2023 [12:53] - Es | Link:

Obawiam się, że odpowiedzi Pan nie uzyska, skoro w dopisku eliminuje Pan tych wszystkich, którzy mogliby jej udzielić. 
Nie wiem tez czy na nb znajdzie Pan zwolennikow po- ko. Krytyka wielu posunięć Pis, na nb nie pochodzi z powodu aktywnosci zwolenników tej strony opozycji ( no może z małymi wyjątkami), tylko dlatego, że miłościwie nam panujący przez osiem lat dzielnie i z uporem pracowali, aby na tę krytykę zasługiwać.

Obrazek użytkownika tricolour

10-08-2023 [12:59] - tricolour | Link:

@es

Stary numer, po raz czwarty. Najpierw zadaje pytanie, a potem zafajda miejsce na udzielenie odpowiedzi. 

Nie każdy gustuje w takiej porcelanie.

Obrazek użytkownika Jabe

10-08-2023 [13:13] - Jabe | Link:

Jak

wyborcy Jaro­sława Kaczyń­skiego nie chcą, żeby rządził Donald Tusk,

tak

wyborcy Donalda Tuska nie chcą, żeby rządził Jaro­sław Ka­czyński.

Czego, Autorze, nie rozumiesz?

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

10-08-2023 [13:40] - krzysztofjaw | Link:

 Jabe

Mi chodzi tylko o argumenty, konkretne argumenty i nic więcej.
Pzdr

Obrazek użytkownika tricolour

10-08-2023 [13:43] - tricolour | Link:

Proszę bardzo: podniesienie wieku emerytalnego.

Obrazek użytkownika Jabe

10-08-2023 [14:18] - Jabe | Link:

@ Krzysztof
Argumentem jest Jarosław Kaczyń­ski, zupełnie jak dla Pana – Donald Tusk. Jeden i drugi są u­osobieniem zła dla ple­mienia przeciw­nego. Dla tych, którzy jak ja patrzą na to z boku, obaj panowie są źli, choćby dla­tego, że spro­wadzają polską dyskusję poli­tyczną do rynsztoka.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

10-08-2023 [15:01] - krzysztofjaw | Link:

Jabe

To nie jest tak. Ja podchodzę do polityki realnie a nie na zasadzie li tylko emocji a do tego negatywnych. Przecież wielokrotnie krytykowałem obecne władze, ale tylko na zasadzie merytorycznej krytyki. Niemniej uważam, że mimo tej mojej krytyki i tak dzisiaj nie mam wyboru i będę głosował znów na PiS. 
Pzdr

Obrazek użytkownika Jabe

10-08-2023 [15:26] - Jabe | Link:

Ależ ma Pan wybór! Dlaczego więc de­cyduje się Pan na PiS? To to samo pytanie, które Pan sam wy­borcom Plat­formy zadaje.

Obrazek użytkownika spike

10-08-2023 [14:00] - spike | Link:

@jabe
Jabe jak wyborcy POKO nie chcą, ale też nie wiedzą, dlaczego nie chcą PiSu, wiedzą tylko ci, co mają w tym interes.

Obrazek użytkownika Jabe

10-08-2023 [14:20] - Jabe | Link:

Wiedzą akurat to, co i wie Autor – że ten drugi ma nie rządzić za wszelką cenę. A po­tem się zobaczy.

Obrazek użytkownika tricolour

10-08-2023 [14:33] - tricolour | Link:

@jabe

Popatrz, jakie trafne pytanie: wolisz polską PiS czy niemiecką PO?

To tak jakbym zadał pytanie: czy wolisz u steru faceta, który ma żonę, czy lebiegę, który nawet na mieszkanie nie jest w stanie zarobić przez całe życie?

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

11-08-2023 [15:32] - krzysztofjaw | Link:

 tricolour 

Pan nie zauważa, że PO to niemiecka ekspozytura w Polsce? Nie widział lub nie słyszał Pan wypowiedzi Ursuli von der Leyen, która ma nadzieję, że następne spotkania z D. Ruskiem będą już wtedy, gdy zostanie premierem. A wypowiedzi Manfreda Webera, który uważa PiS za swojego przeciwnika i chce jakiejś zapory ogniowej aby nie dopuścić do wygrania PiS... też Pan nie zna? A faktu, że D. Tusk został wysłany z powrotem do Polski przez Angelę Merkel, aby obalić obecne władze... też Pan nie widzi? 
Pzdr

Obrazek użytkownika u2

11-08-2023 [15:38] - u2 | Link:

PO to niemiecka ekspozytura w Polsce?

Nie tak dawno tryc pisał, że chciałby aby niemiecka granica była we Wrocku, tam gdzie mieszka, widać jest również ten głupszy Wrocek, antypolski, który chce przyłączenia do Niemiec. A tryc to taki antypolski świrek.

PS. Podobni osobnicy działają w Gdańsku, którzy marzą o przyłączeniu do Niemiec.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

11-08-2023 [15:42] - NASZ_HENRY | Link:

@krzysztofjaw

@tricolour wszystko to wie ale jemu Pecunia non olet 😉 

Obrazek użytkownika tricolour

11-08-2023 [15:49] - tricolour | Link:

@krzysztof

Nie tylko nie widzę, nikt mi też tego nie chce pokazać, a nawet pokazuje co innego.

Gdyby było tak, jak pan pisze, to byście robili komisję do badania niemieckich wpływów albo choć obcych wpływów, tak ogólnie i wykazali wpływy niemieckie. A wy robicie komisję skierowaną w przeciwną stronę z czego trudno będzie wykazać, by Merkel wysłała Tuska na molo z Putinem, by przekazał Polskę niemcom za pomocą żółwików. No więc nie widzę...

Te niemce są potrzebne do maskowania lenistwa - to widzę ponieważ funkcjonują oni (te niemce) wyłącznie w sferze emocji.

Obrazek użytkownika spike

10-08-2023 [13:57] - spike | Link:

Odpowiedź jest tylko jedna:

"- Sto razy mówił, że masz neinawidzić całe to PiSowskie plemię.
- Ale ja tak patrząc nienawisć w sobie potęguje. Jak sie napatrze i w nocy sie przyśni, to jej tak nienawidzę, że strach."

Obrazek użytkownika Roz Sądek

10-08-2023 [14:03] - Roz Sądek | Link:

@Autor
Co Was - z punktu widzenia Waszego i Polski dobra - skłania, że gotowi jesteście na nich głosować?
==========
No nie może Pan nie wiedzieć.
1. Osądzenie obecnej władzy
2. Handlowe niedziele
3. Rozdział od kościoła
4. Prawo do aborcji
5. Przywrócenie niektórych emerytur
6. Reforma sądownictwa, szkolnictwa, lecznictwa, .....
 i wiele, wiele pomniejszych.
Poza tym, już za pierwszej (10 mln) solidarności powszechne było przekonanie, że jak zmienimy władzę, to będziemy mieli jak w Rajchu.
(Ww. Pkt. 1 - 6, są wynikiem analizy rozmów przedziałach 1 kl. Inter i Eurocity)

 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

10-08-2023 [14:47] - Imć Waszeć | Link:

Nie da się ukryć, że ostatnie ośmioletnie posunięcia PIS były naznaczone wytężonym wysiłkiem polegającym na konserwowaniu państwa stworzonego dla siebie przez komuchów i różnych uboli w roli bogaczy. Stąd właśnie "nic się nie da zrobić" i wszędzie szczerzą kły jakieś kasty.

Obrazek użytkownika spike

10-08-2023 [15:39] - spike | Link:

"...ostatnie ośmioletnie posunięcia PIS były naznaczone wytężonym wysiłkiem polegającym na konserwowaniu państwa stworzonego dla siebie przez komuchów i różnych uboli w roli bogaczy."

no tak, wiadomo, PiS z pewnością musi być agenturą UBoli, nie może być inaczej.
tylko dlaczego komuchy i UBole szczerzą kły??

ręce podobnie jak płetwy ......

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

10-08-2023 [15:44] - Imć Waszeć | Link:

Dlaczego akurat uboli, to kompletnie nie wiem. Jakiś wniosek od pyty i nie wiadomo z czego typu "a w Ameryce murzynów biją". Za to utrwalenie zdobyczy komunizmu, na przykład wpływów i majątków zagarniętych przez klany ubeckie, urzędacze i kaściane, co się już w PRL dorabiały na przekrętach, przemycie, albo oszustwach w papierach, to są fakty. Niejaka pani Kulczyk wprost powiedziała, że Polacy to są pi*dy i lenie, którym nic się nie chce i do niczego nie dojdą, bo ona pracowała na "swój" majątek po 36 godzin dziennie.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

10-08-2023 [20:09] - Imć Waszeć | Link:

Drwalem po łbie: https://www.youtube.com/watch?...
Dowód powyższych słów....

Obrazek użytkownika spike

11-08-2023 [09:55] - spike | Link:

@Imć
"Niejaka pani Kulczyk wprost powiedziała, że Polacy to są pi*dy i lenie, którym nic się nie chce i do niczego nie dojdą, bo ona pracowała na "swój" majątek po 36 godzin dziennie."

no jak ta nijaka "pi.da" jest autorytetem, to ja wymiękam, szczególnie pod ciężarem jej  "ciężkiej pracy po 36 godz. dziennie, zapomniała biedaczka, że jej tatuś "lewizną" doszedł do majątku.

Obrazek użytkownika Es

11-08-2023 [11:40] - Es | Link:

@Imć
Nie jestem teraz tak blisko Pis jak kiedyś, ale być może za dwa tygodnie spotkam sie z posłem- starym znajomym i korzystając z okazji dopytam- spróbuję wydusić-  czy w komitecie politycznym spodziewali się, że Duda może im taki numer wyciąć, dewastując reformy sądownictwa chociażby i wierzgając przy każdej możliwej okazji. Czy jego kandydatura to był jakiś deal, a jeśli nie to jak przebiegał proces weryfikacji. 
Niektorzy powiadaja: prezydent to straznik żyrandola. Niestety nie. Intencjonalnie czy nie wprowadzają innych w błąd. Funkcja prezydenta w polskim wydaniu polega na pilnowaniu oczywiście, ale ustalonych w Magdalence reguł. Wielu z nas  2015 roku miało nadzieję na ich złamanie. Niestety rozczarowanie z efektów sięga chyba poziomu tego z Bolkiem w roli głównej
Jakos tak ciagle mi sie przypomina retoryczne wtedy bardziej pytanie prof Staniszkis o kretów w łonie pis i kołacze mi się pod czaszką moje: no jeśli tak , to kto mialby te reguły siłę I ochotę łamać?

Obrazek użytkownika Jabe

11-08-2023 [12:33] - Jabe | Link:

Proszę sobie przypomnieć, kto „Bolkowi” kampanię robił.

Obrazek użytkownika u2

11-08-2023 [13:01] - u2 | Link:

kto „Bolkowi” kampanię robił

Piszesz drugi raz, jakbyśmy nie wiedzieli, że bracia Kaczyńscy. Doskonała robota bliźniaków, PJK był szefem kampanii Bolesława :-)

Obrazek użytkownika Jabe

11-08-2023 [13:41] - Jabe | Link:

Komu się przysłużyli?

Obrazek użytkownika u2

11-08-2023 [14:44] - u2 | Link:

Nam Polakom, nie wam kacapom. Stąd te wasze ciągłe ujadanie UPR, czyli Unii Polityki Rosyjskiej.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

11-08-2023 [15:44] - krzysztofjaw | Link:

 Es
Ja też mam ogromne pretensje do A. Dudy, który zaprzepaścił próbę reformy sądownictwa. Do M. Morawieckiego za to, że w Polsce mówi o różnych błędach UE i grzmi, iż jako Polska postawimy jakieś weta a na arenie unijnej podpisuje wszystko, czego od nas zażądają elity unijne. Nawet wierząc, że został oszukany, to i tak nie rozumiem, że premier daje się cały czas oszukiwać: można raz, można i dwa razy, ale nie więcej. 

Ja wielokrotnie krytykowałem obecne władze, choć na nie głosowałem. Ale nie jestem jakimś fanatykiem PiS-u: jeżeli widzę błędy to o tym piszę. Tyle tylko - mimo tych zastrzeżeń do obecnych władz - co nam pozostaje skoro mamy do wyboru tal naprawdę dwie koalicje: ZP (PiS+SP) i KO (PO i akolici). Żadna inna partia lub koalicja nie ma szans na samodzielne rządzenie. Przecież nie zagłosuję na PO a z lewicą mi nie po drodze od czasów komuny, podobnie jest z PSL-em. O Sz. Hołowni nie ma co w ogóle niszczyć klawiatury. Konfederacji nie ufam, bo to zlepek wielu idei, które się wykluczają. No więc zagłosuję na ZP.
Pzdr
 

Obrazek użytkownika Jabe

11-08-2023 [16:10] - Jabe | Link:

Pan premier sam w sobie jest zlepkiem sprzecznych idei, a PiS-owi Pan mimo wszystko ufa na tyle, by nań za­głosować.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

11-08-2023 [16:59] - Imć Waszeć | Link:

Proszę jeszcze raz przesłuchać wywiad z Zielke w zalinkowanym filmie. Z tego wywiadu wprost wynika, że ów "dualizm" w POlityce rozpadnie się jak domek z kart, gdy tylko jakaś opcja niezależna zamachnie się na szklany finansowy sufit (zwany prześmiewczo "apolitycznym") a uważnie pilnowany przez koncerny amerykańskie (te bardziej z pustyni ofc). Dopiero wtedy okaże się "jakimś cudem", że Niemcy też przestaną być wiecznym straszakiem. Ten sufit jest jak locha w chlewie, każdemu daje cyca finansowego po równo, co już zauważyli Ukraińcy i mają naszą wylewność głęboko. Dodatkowo to nie nadmiar gotówki tworzy inflację, bo rynek w żaden sposób nie jest u nas nasycony, tylko "opinia gremiów finansowych". To też jest odpowiedź na pytanie liberałów "dlaczego się Polska jeszcze nie wali?" Z tym, że ja zostawiłbym ten nacisk na jeszcze, z tego powodu, że "opiniodawcom" nie jest straszny nawet loch wypełniony "polskim złotem" wbrew temu co sądzą ideologicznie liberałowie. Większe od nas kraje z dużo większą masą złota w lochu mają kłopoty, gdy tylko odetnie im się rozliczenia międzybankowe i procesory.

Obrazek użytkownika u2

11-08-2023 [11:47] - u2 | Link:

jak zmienimy władzę, to będziemy mieli jak w Rajchu.

Oczywiście. Szparagi można hodować w Polen, althausy też można przenieść :-)

Obrazek użytkownika sake3

10-08-2023 [14:18] - sake3 | Link:

Nalezy inaczej postawić pytanie-nie wskazanie powodów a oczekiwań.W tym celu należy pytanie podzielić na grupy społeczne PO popierające.Część społeczeństwa oczekuje,że dzięki PO nie muszą się kłopotać żadnymi problemami bo w końcu to nieważne czy rządzi Niemiec czy Rosjanin czy inny chętny. Panie celebrytki i panowie celebryci w poparciu PO upatrują większą szanse błyśnięcia przed kamerą pupą czy biustem powiększonym za ciężkie pieniądze.Panie feministki i aborcjonistki liczą,że dzięki poparciu PO nie bedą musiały rodzić udręk.Emeryci poprą bo nie wiedzą co robic z wolnym czasem i chcą do pracy.Młodzież poprze PO bo co to za rozkosz siedzieć w czterech ścianach szkoły i wkuwać twierdzenie Pitagorasa jak mozna z boską panią Lempart oraz jej tubą pobluzgać na manifestacji.Grupa z KOD-u też poprze,przecież dzięki Tuskowi nie muszą pracować a Tusk jeszcze ich wozi autobusami po kraju jak wielki skarb.Środowisko dziennikarskie tak pochylające się nad losem skrzywdzonego człowieka dzięki likwidacji 500+ będzie na plaży już bez cudzych bachorów wygrzewać się i pluskać w Bałtyku. Aktorzy będą mogli swobodnie jeździć po pijaku, a adwokaci wspierający PO bez uszczerbku dla swego honoru zabijać ludzi na ulicach i pasach. Mogłabym dalej wyszczególniać te oczekiwania,ale kawa mi stygnie.I tak mnie pan opieprzy żem niepoważna.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

10-08-2023 [14:55] - krzysztofjaw | Link:

sake 3

Wcale Pani nie "opieprzę" a wprost przeciwnie. Nieraz potrzeba trochę humoru a nienawiści jak Ci PO-wcy, którzy plują i bluzgają na reportera TVP. 
https://www.youtube.com/watch?v=XMJ-ZP6IHCA
Pzdr

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

10-08-2023 [14:18] - Imć Waszeć | Link:

@Autor. Wyborcy PO tutaj nie wchodzą i nie czytają, bo nie mają czego czytać, nie mają czasu czytać, nie potrafią tego czytać bez naparu z melisy, whatever. Oni zajęci są czytaniem tylko tego, co zgadza się z ich ideologią - i vice versa zresztą. Nawet jeśli któryś się tu zabłąka lub dzięki Google w jakichś tutejszych tekstach zaplącze, to jest skutecznie przepędzany przez miejscowe trolle. Dlatego też teksty zamieszczane tutaj i adresowane do wyborców Tuska mają tyle sensu co krzyczenie do studni, że "jest mi źle, jest mi źle, jest mi szaro". Tworzenie towarzystw wzajemnej adoracji, które cały rok wzajemnie sobie kadzą w koło na ten sam temat nie ma żadnego politycznego sensu. Jest również nielogiczne (patrz wyżej) i stąd nieskuteczne, no może poza przygotowaniem do tropienia odszczepieńców oraz heretyków wewnętrznych jak w każdej radykalnej zamkniętej sekcie, których potem można spasierbiczować na stosie z partiotycznymi dodatkami. Im mniej jest tu tekstów "niezależnych od polityki", tym mniejsza szansa, że ktokolwiek z tuskoidów i lemingów tu kiedykolwiek zbłądzi. Więc gdy za pomocą chamstwa zostaną już wypędzeni ostatni z autorów niezależnych, którzy robią tu obecnie tylko za przynętę, to będzie można ze spokojem zamknąć to forum.

Obrazek użytkownika Jabe

10-08-2023 [14:24] - Jabe | Link:

Wątpię, że w swej masie kierują się ideologią. Nie chcą Jarosława, więc gotowi są przystać na Donalda.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

10-08-2023 [14:41] - Imć Waszeć | Link:

Ja nie wiem czy to tak prosto działa. W każdym razie jak chce się zbawiać Polskę w obliczu niemieckiego zagrożenia, to nie można być aż tak bezmyślnym, naiwnym i zapatrzonym tylko w centralę. To podejście czasami wychodzi, ale raczej w państwach z dyktaturami a nie z demokracjami. W tym przypadku Niemcy mają od ręki cały arsenał przykładów, jak to "Polska jest dyktaturą" i nawet nie muszą niczym tego uzasadniać ani za to płacić agentom wpływu.

Obrazek użytkownika spike

10-08-2023 [15:31] - spike | Link:

@Imć
"Niemcy mają od ręki cały arsenał przykładów, jak to "Polska jest dyktaturą" i nawet nie muszą niczym tego uzasadniać ani za to płacić agentom wpływu."

-tiaaa, nie jest nawet ważne, że ten "arsenał przykładów" nie ma oparcia prawnego, oraz że jest typowo dyktatorski.

 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

10-08-2023 [15:41] - Imć Waszeć | Link:

A kogo to będzie obchodzić jak zaczną już działać na Ukrainie całkiem jawnie ukraińskie Tuski pokroju Kliczków z kolegami z uniwersytetu w Monachium? Znów będziemy rolowani bez mydła i bezprawnie. Znów sami przeciwko "hitlerom i stalinom". Zdaje się, że Demokraci i Republikanie w USA też powoli dochodzą do wniosku, że postawienie na Niemcy i danie im wolnej ręki to dobry deal. Czy w Polsce jest ktoś, kto nie będzie im się podlizywał i właził w kisiel, tylko raz a dobrze przepyta z intencji i coś konkretnego zaproponuje?

Obrazek użytkownika sake3

10-08-2023 [14:48] - sake3 | Link:

@ImćWaszeć......Pięknie ujęte-spasierbiczować.Choć pasierbiczowanie raczej rozumiem jako pisanie pochwalnych laurek dedykowanych Biedroniowi,Hołowni,Tuskowi,Kosiniakowi-Kamyszowi + małżonka,Trzaskowskiemu.na okazję wyborów prezydenckich.Nawet się dziwię,że pan Biedroń jako ocean dobroduszności, pełen finezji z lwim pazurem i olśniewającym usmiechem ,przyjaznym sposobem bycia,malarskim zacięciem i z innymi zaletami nie został prezydentem.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

10-08-2023 [15:12] - Imć Waszeć | Link:

A co Panią obchodzą ludzie, którzy zachwycają się Biedroniem albo Hołownią? Jest Pani ich żoną lub żonem? W końcu kużden ma swoje. Jeśli już chce Pani argumentować, to proszę skupić się na poglądach politycznych, a nie na tym, że dany osobnik jeszcze śmie oddychać, bo ta druga postawa prowadzi tylko do strasznych rzeczy, a nie do żadnego "Polskę zbaw". Proszę oddzielać osobę i ideologię, bo inaczej utkniemy w totalitarnym GWnie jak w czasach "3xTAK" oraz "zaplutych karłów reakcji, których najpierw trzeba spławić z forum wymiany myśli, potem z uczelni, a na koniec wygonić za granicę lub zakopać w dole z wapnem....

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

10-08-2023 [14:56] - krzysztofjaw | Link:

 Imć Waszeć

Dlatego też staram się umieszczać swoje teksty nie tylko na naszychblogach. 
Pzdr

Obrazek użytkownika u2

10-08-2023 [15:19] - u2 | Link:

Przekonajcie mnie i wyborców, że warto na D. Tuska, jego PO (KO) i totalnych zagłosować!

Przecież nawet w mieście @Autora rządzi kało-peło. Więc gdyby @Autor był z kało-peło to na pewno coś by skapło z pańskiego stołu dla @Autora. W politykę kało-peło idzie dla zdobycia władzy, czyli dobra dla siebie, a nie dla robienia dobra dla ogółu. Robienie dobra dla ogółu kało-peło uważa za frajerstwo. Naczelnym programem kało-peło jest : zagłosujcie frajerzy na nas i spier... :-)

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

10-08-2023 [18:00] - krzysztofjaw | Link:

u2
"Naczelnym programem kało-peło jest : zagłosujcie frajerzy na nas i spier... :-)".

No dokładnie, choć trochę za bardzo wulgarnie, ale taki język rozumieją wyborcy PO. Nieraz trzeba walczyć bronią wroga!!!
Pzdr
 

Obrazek użytkownika spike

10-08-2023 [15:26] - spike | Link:

@Imć
"@Autor. Wyborcy PO tutaj nie wchodzą i nie czytają, bo nie mają czego czytać, nie mają czasu czytać, nie potrafią tego czytać bez naparu z melisy, whatever. Oni zajęci są czytaniem tylko tego, co zgadza się z ich ideologią - i vice versa zresztą. Nawet jeśli któryś się tu zabłąka lub dzięki Google w jakichś tutejszych tekstach zaplącze, to jest skutecznie przepędzany przez miejscowe trolle."

- No i Krzysztofie, zostałeś dokładnie zdiagnozowany i skatalogowany, podobnie jak pozostali propolscy komentujący na NB, jako trolle.
 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

10-08-2023 [15:34] - Imć Waszeć | Link:

Błąd logiczny Panie Spike. To zdanie nie odwraca się w ten powyższy sposób. Ale co do "odwiedzin" tych blogów, to mam swoje obserwacje. Przykładowo takie, że do niektórych artykułów wali od 500-1000 "czytelników" w pierwszych dwóch lub trzech godzinach, a potem zapada taka dziwna niezręczna cisza w eterze. To daje do myślenia, zwłaszcza, że podobno czytelnicy mieszkają w różnych strefach czasowych i w różnych godzinach śpią. Inaczej mówiąc bez zwałów bawełny, ktoś tu kupuje kliki w specjalizowanych firmach (albo odwala roboty ręczne) i cieszy się potem z licznych "odwiedzin" albo dużego "zainteresowania treściami" tudzież "wpływu na środowisko internautów".

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

10-08-2023 [15:49] - Imć Waszeć | Link:

Zauważam przy okazji drogi @Autorze, że gdyby tu były jakiekolwiek znajdy z poglądami PO, czytające te nasze wypociny, to już od godziny miałbym jakieś wsparcie, trzy może cztery amplifikacje w tezach prawdziwych, które nie mogą przejść przez gardła propagandzistom. A tu cisza jak grobem potrząsnął....

Obrazek użytkownika u2

10-08-2023 [16:08] - u2 | Link:

znajdy z poglądami PO

No przecież jest tryc, który kilka razy pisał, że będzie głosować na pełomafię. Jabe to członek z ramienia UPR, czyli unii polityki rosyjskiej. Jest jeszcze "zdzichu" znany kałowiec-pełowiec jak tryc.

PS. Warto zwrócić uwagę, że Peace dwa razy wygrał wybory do parlamentu dzięki głosom najgorzej uposażonych Polaków, Więc jak Peace zlikwidował skrajną biedę wśród Polek i Polaków, to całkiem możliwe, że inne ugrupowania zdobędą w końcu upragnioną władzę i wtedy dopiero się zacznie noc długich noży i kristall nacht w jednym.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

10-08-2023 [16:40] - Imć Waszeć | Link:

Jego nie wliczam, bo wiadomo o co chodzi. Co to za argument z Peace? Jakbym ja wygrał wybory, to na pewno bym zlikwidował skrajną biedę, ale także skrajnie chamskie lewusowe podstawy blokowania naprawy Polski. Warto przypomnieć, że obecnie PO finansowo wspierają wszyscy w zasadzie milionerzy w Polsce. U mnie by nawet nie podskoczyli, cnotka albo piechotka.

Obrazek użytkownika u2

10-08-2023 [16:52] - u2 | Link:

bym zlikwidował skrajną biedę

No przecież piszę, że prawdopodobnie jest już zlikwidowana przez Peace. Dlatego elektorat Peace topnieje. Przybywa milionerów, a milionerzy nie będą głosować na partię rozdawnictwa społecznego. Milioner chce kolejnych milionów, ale dla siebie. Grabie grabią do siebie, nie od siebie, a poznany ostatnio w telewizorni ekonomista Grabowski z pełomafii potwierdza, że koniec z rozdawnictwem dla frajerów. To samo twierdzi prof. Balcerowicz. A to są zaufani zausznicy pełomafii. Pełomafia tylko udaje społeczników, aby dorwać się do władzuchny. Pełomafia chce mojego dobra, więc to moje dobro muszę przed pełomafią skrzętnie chować. To są proste sprawy.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

10-08-2023 [17:21] - Imć Waszeć | Link:

Pełomania jest do rozwiązania z powodu umocowania w niemieckim wywiadzie, ale nie ma mądrego, który by to powiedział wprost. Nie ma czegoś takiego jak pożyteczni szpiedzy aliantów i nawet krajów w ramach jednej federacji. Dawno temu była awantura o szpiegów CIA w Niemczech? No właśnie tak się działa, a nie udaje, że to nasi sojusznicy najlepsi. Za mordę i won do Berlina albo do pierdla.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

11-08-2023 [15:53] - krzysztofjaw | Link:

 Imć Waszeć

PO faktycznie ma solidne niemieckie umocowanie. Zresztą jej poprzednik KLD został założony przez m.in. D. Tuska za niemieckie pieniądze. Takie obce umocowanie winno zakończyć legalne działanie PO na terenie Polski. Ale też trzeba zbadać wpływy rosyjskie. Nawet powstanie komisja badająca te wpływy, choć niestety prezydent już zdążył namieszać w tej sprawie i uszczuplił prerogatywy tej komisji. 
Pzdr

Obrazek użytkownika sake3

10-08-2023 [16:12] - sake3 | Link:

@Imć Waszeć.....Hm,może pan nie zasłużył na ich wsparcie.Proszę się bardziej starać.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

10-08-2023 [16:36] - Imć Waszeć | Link:

Nie zamierzam, bo mam politykę w pewnym mało stosownym miejscu. Za to pomiędzy nimi a Wami różnice stale się zacierają, co prowadzi właśnie do "szukania trzecich dróg". W takim przypadku, to ile się naszczeka i jak ciężkimi oskarżeniami na Hołownię albo Konfederację zaczyna tracić na znaczeniu. Zwłaszcza z powodu zahermetyzowania się obu środowisk. Jak powiedziałem wyżej, kadzenie sobie we własnej bańce informacyjnej nie ma żadnego (postulowanego pozytywnego) wpływu na resztę ludzi, a tym bardziej na tych z drugiej bańki. Nic nie daje.

Obrazek użytkownika sake3

10-08-2023 [17:20] - sake3 | Link:

@Imć Waszeć.......Nie wydaje mi się by rzeczywiście miał pan politykę w mało stosownym miejscu dając do zrozumienia,że stoi obok zdystansowany.Do kogo odnosi się to ,,wy'' i to ,,szczekanie'' na Hołownię czy Konfederację.Jak zdążyłam zauwazyć to nie na nich na NB szczeka się najbardziej i kto na NB jest tym przysłowiowym ,,czarnym ludem''.. 

Obrazek użytkownika Darek65

11-08-2023 [10:19] - Darek65 | Link:

Imic
Celnie i w sedno. Dlatego za "znajdy z poglądami PO" robią tu wszyscy, którzy śmią "wytykać" PIS-owi błędy. Nawet jeśli robią to merytorycznie i za pomocą argumentów :)

Obrazek użytkownika sake3

11-08-2023 [11:13] - sake3 | Link:

@Darek65.......I jakie represje ich spotykały za to ośmioletnie merytoryczne argumentowanie.Tylko dlaczego błędy widzieli tylko w PiS? I przez długie 8 lat nie zrobili nic by kryształowa opozycja zastąpiła straszny PiS?

Obrazek użytkownika Darek65

11-08-2023 [14:36] - Darek65 | Link:

Sake
Represje może nie, ale bardzo często były i są wyborcami kufy, ruskimi onucami, itp. Jeśli ktoś dla Ciebie bliski, popełnia błędy, to zwracasz mu uwagę, czy idziesz do jego sąsiada.

Obrazek użytkownika u2

11-08-2023 [15:12] - u2 | Link:

kryształowa opozycja zastąpiła straszny PiS?

Taka ona kryształowa, bo chce urządzić Kristall Nacht dla Polacken. A przecież totalna opozycja rządzi w samorządach większych miast np. Warszawa, Poznań, Kraków, Gdańsk. Widać rządzi dobrze, że ciągle tam zwycięża. Dobra Zmiana nie ma złotej różdżki do zwyciężania w wyborach samorządowych, a to może skutkować podobnym wynikiem w wyborach do senatu, gdzie obowiązują JOW-y.

PS. Wczoraj słuchałem Bartłomieja Sienkiewcza w wywiadzie dla Polsatu, który przeprowadzał Marcin Fijołek znany mi z TV braci Karnowskich. Prawnuk noblisty Heńka jest pewny wygranej w wyborach. Chwalił pod niebiosa mecenasa kunia, za walkę ze zbrodniczym pisowskim reżimem, ale chyba kuń wystartuje z listy Hołowni, nie z kało-peło.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

11-08-2023 [16:00] - krzysztofjaw | Link:

 Darek65
Ja wielokrotnie i to ostro, ale merytorycznie krytykowałem obecne władze. I co? Ano i tak jestem określany jako "pisior", co wcale mi niczego nie umniejsza, bo ja od 1992 roku (od obalenia J. Olszewskiego) tak naprawdę zawsze głosowałem na PiS (PC). Nie zawsze z pełnym przekonaniem, ale nie mogę po prostu głosować na wrogów polskości i Polski!
Pzdr

Obrazek użytkownika tricolour

11-08-2023 [16:45] - tricolour | Link:

@krzysztof

Nie wielokrotnie, a bardzo rzadko. Nie ostro tylko z duszą na ramieniu. Może i merytorycznie, ale tak, by nikt nie poczuł się dotknięty czy - nie daj Boże - odpowiedzialny.

A w związku z tym, że nie ma pan wyboru i musi głosować na PiS, to może on robić, co chce, bo pan nie ma wyboru.

Bezpłciowy reset i jeszcze bardziej wykastrowana komisja do badania wpływu Marsjan na zorzę polarną ma wymiar wyłącznie emocjonalny - by pan był wszystkim obrzydzony i nie miał wyboru.

Obrazek użytkownika Ijontichy

10-08-2023 [19:05] - Ijontichy | Link:

Nie dałeś czytelnikom "trzeciej alternatywy"--Wynalazek Bolka.
Są  jeszcze osoby,które oleją te wybory,BO NIE MAJĄ NA KOGO GŁOSOWAĆ...[ bo nie napiszę wybierac] 
Lista partyjna...i tak twój głos idzie na "jedynkę" choć zakresliłeś "piątke"...Wanda Wasilewska dyga prawą nóżką.
Tu nie mają głosu "powcy" [wyjątki] ,a nie zp-owcy...tylko admin od Sakiewicza decyduje.
Jeżeli ktoś tylko sie wychyli ze swoim zdaniem...to jest spuszczany do piwnicy i czeka 5 godzin na emisję swojego komentarza.
Exemplum---Ijontichy...komentarz o 19.05

 

Obrazek użytkownika Eugeniusz Kościesza

10-08-2023 [20:42] - Eugeniusz Kościesza | Link:

Podsumowanie -zamiast tychże milczących „wyborców” PO -ja dam odpowiedź:
Co prawda jako „wyborca PO”, -jeżeli w ogóle wystąpię to wtedy ,gdy już ci obecni przebiorą się jawnie w niemieckie uniformy aparatu okupacyjnego w pl . wtedy -wybierając tychże  osobników krzyżem celownika optycznego!
Ale ,że zapytanie autora pozostaje przysłowiowym wołaniem na puszczy , to pozwolę sobie zamiast tychże renegatów, zamiast nich- dać  Mu i gościom jego postu właściwe wyjaśnienie.
Po przeczytaniu której -wtedy oczywisty też  stanie brak odpowiedzi któregokolwiek z przedstawicieli wyborców od Deutche Partei od Her Tuska.
 
Wyborcy PO to w zdecydowanej większości członkowie wielopokoleniowych kast urzędniczych (rzekomo polskich urzędników! ) sformowanych w układ za I PRL -głównie pionów resortowych oraz samorządowych -głównie gminnych (P/ZSL) i wojewódzkich (PO-SLD) szczebli samorządowych. Kast przejmujących stołki urzędnicze , płynące z nich układy łapówkarskie, bezkarność za wszelkie urzędnicze nadużycia po swoich „raditelach”. Raditielach /vaterach -muterach -czy to kacapskiego czy niemieckiego pochodzenia. Zwykle obsadzających te stołki apriori i bez posiadanych do tego kwalifikacji  , nieusuwalnych , i bezkarnych od 1945 r po dziś dzień za wszelkie możliwe nadużycia. A niemiecka UE gwarantuje tej szumowinie utrzymanie dotychczasowego układu post-komuszych kast nadzwyczajnych, jako uległego i potencjalnie niezbędnego aparatu okupacyjnego PL.  Przynajmniej w pierwszym (następnym pokoleniu)  dwudziestoleciu planowanej przez Niemiaszków i Kacapów okupacji na rzecz anschlussu obszarów Polski. Jedni potrzebują drugich. a drudzy tych pierwszych. Stąd bierze się min powszechnie obowiązująca tzw. „doktryna Neumana”! To na tyle  o tych wyborcach PO -domniemanego polskiego pochodzenia !
W przypadku maskowanych volksdojczy kryjących się za RODO, tych  z formacji Ryżego  –sprawa jest oczywista - powtórka zostania ubermenschem - jak onegdaj było w przypadku  ich zbrodniczych przodków w 1939r  i dalsze 5 lat.i uprzywilejowanych niemieckich kast nadzwyczajnych od powojennej amnestii. Amnestii  od  zbrodni ludobójstwa  i obywatelstwa.pl otrzymanych dekretami tow. Bieruta ! 

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

11-08-2023 [16:04] - krzysztofjaw | Link:

 Eugeniusz Kościesza
Tak trochę w temacie. Polecam film o Auguście Emilu Fieldorfie. Tam widzimy, że cały tzw. polski Sąd Najwyższy to byli Żydzi. 
Pzdr

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

10-08-2023 [20:58] - Siberian Husky Dog | Link:

Jeżeli takie łajzy jak Weber, Putin i Łukaszenka chcą powrotu platformy do władzy w Polsce to możemy sobie odpowiedzieć na pytanie jaki to będzie rząd.

Obrazek użytkownika marsie

10-08-2023 [22:05] - marsie | Link:

Może i bym się zgodził z częścią wywodów (to a propos poparcia) "waszeci", ale od czasu, gdy po pijaku spłodził paskudny paszkwil na mój temat, uważam go za zwykłego gnojka, a z takimi nie dyskutuję.
A z Tuskiem i totalnymi sprawa jest prosta, jedyny ich program to "jebaćpis", nie tylko, by dorwać się do koryta, ale by po "pisiorówzajebać", najlepiej nie tylko za pomocą najwyższej kasty, co świadczy odpowiednio o jednej trzeciej "polaków".
Co do PiS – starają się, jak mogą, a że nie wszystko mogą?
Przecież Grupa Webera nie zasypia gruszek w popiele i działa już od kilku dobrych lat, działa i działać będzie, a "polska V kolumna" (Tusk, funkcyjni dziennikarze /TVN/, celebryci, najwyższa kasta), wciąż tych antypolskich debili popiera!
Już niedługo będą wybory – wtedy okaże się, czy Polska godna będzie wielkiej nazwy "Polska"!
Ale dobrze jest – Kolejorz wygrał!

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

10-08-2023 [22:33] - Imć Waszeć | Link:

To nie jest żadna grupa Webera, tylko zawsze i niezmiennie grupa Goldmana-Sachsa: https://www.youtube.com/watch?...

Strony