Pierwszą w Poznaniu podczas wiecu D. Tuska, która w szale wściekłości i organicznej oraz emocjonalnej nienawiści demonstrowała swoją pogardę jednych Polaków wobec innych Polaków, swoich rodaków [1].
Foto: PAP/Jakub Kaczmarczyk w: https://wpolityce.pl/pol…
Drugą w Warszawie na i po meczu z Niemcami. Polskę zjednoczoną, uśmiechniętą, z Polską w sercu i na ustach, piękną Polskę biało-czerwoną.



Foto: Szymon Starnawski w: https://gloswielkopolski…
Jaką Polskę wolicie?
Dla mnie ta druga jest marzeniem, marzeniem o naszym narodzie, który przetrwał nawet najgorsze chwile w swojej historii, kiedy to byliśmy pod zaborami albo walczyliśmy z niemieckim i sowieckim okupantem w czasie i po II Wojnie Światowej.
I gdy teraz patrzę na to celowe rozwarstwienie i wzajemną nienawiść między Polakami to jest mi smutno i nie akceptuję tego. Nie mogę znieść, że daliśmy się skłócić przez naszych wewnętrznych i zewnętrznych wrogów.
Popatrzmy na siebie i zredukujmy te niezdrowe emocje. Przecież potrafimy być wzajemnie szanującym się społeczeństwem, które niestety od zawsze wzbudza o nas tak negatywne myślenie naszych wrogów. Robią to celowo, bo wiedzą, że jeżeli Polacy są razem, są zjednoczeni to są nie do pokonania.
Co więc się z nami stało? Czy naprawdę ta nasza "wojenka" między sobą jest warta utraty naszej Ojczyzny i wzajemnej degradacji nas samych?
Zastanówmy się przez chwilę, że jako państwo funkcjonujemy z przerwami od przeszło 1000 lat. Mamy swój język, tradycję, wspaniałą historię, kulturę, wiarę. Jesteśmy tolerancyjni i empatyczni, co udowadniamy nawet dzisiaj pomagając gremialnie Ukraińcom a wcześniej nawet oddając życie za innych.
Może naprawdę spójrzmy na siebie z życzliwością i na co dzień bądźmy jak Ci nasi wspaniali kibice piłki nożnej. Naprawdę można!!! A według mnie to dzisiaj po prostu trzeba, bo jak uczy nas historia, to jak zwykle mamy tych samych wrogów od zarania historii: Niemców i Rosjan. I tylko nasza jedność pozwoli na dalsze istnienie naszej Polski, naszej Ojczyzny!
[1] Nie chodzi mi tu o grupy zwolenników PO i D. Tuska reprezentujące sfrustrowane "elitki", które czują nienawiść do PiS i jego wyborców za odebranie im miana intelektualnych mędrców i opiniotwórczych władców III RP w stylu K. Jandy, T. Lisa czy A. Seweryna. Nie chodzi mi też o tych, którzy zostali przez PiS "oderwani od koryta władzy i pieniędzy" i teraz za wszelką cenę chcą powrotu do tegoż "koryta". Również nie o tych, którzy są współczesnymi "Targowiczanami" a nieraz też wprost nie-Polakami pracującymi dla obcych i przez nich nadzorowanych i opłacanych. Nie chodzi mi też o pociotków nadzorców komunistycznych rodem z PRL ani o przedstawicieli ideologicznych sekt w rodzaju "gender" czy "LGBTQ+". Mi chodzi o zwykłych Polaków, którzy fanatycznie uwielbiają D. Tuska a tak naprawdę zostali przez lata ukształtowani w pogardzie dla PiS czy braci Kaczyńskich i nawet nieraz są przekonani, że głosując na PO (KO) głosują dla dobra Polski. Zobacz więcej: https://krzysztofjaw.blo…
Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw)
http://krzysztofjaw.blog…
[email protected]
Proszę zwrócić uwagę ilu było partyjniaków, PZPR, SD, ZSL. W dodatku opresyjny aparat państwowy PRL nie składał się z niewiniątek. Wszystko było ukierunkowane, aby trzymać nas Polaków za mordę. Obecna sytuacja to pokłosie tej "elity" PRL, która teraz ujada ze wszystkich sił. Więc pytanie brzmi nie to co się z nami stało, tylko kiedy w końcu pozbędziemy się tego balastu w postaci antypolskich zdrajców, rodem z PRL :-)
"kiedy w końcu pozbędziemy się tego balastu w postaci antypolskich zdrajców, rodem z PRL" - i to jest właściwe pytanie! A nie pytanie co się stało z Polakami bo ta swołcz post-prlowska to nie są żadni Polacy! Trzeba tępić na każdym kroku wszystkich urbanoidalnych michnikoidów i ich pomiot, im szybciej się tego wrzodu Polska pozbędzie, tym lepiej. Pewnie jest w tej anty-polskiej zbieraninie trochę pożytecznych idiotów ale raczej jest to mały procent. Ciekawe byłoby przeprowadzenie takich badań ale swołocz się RODO zabezpieczyła...
Zgadza się, RODO zaczęło obowiązywać od 25 maja 2018, ale zmajstrowano ją wcześniej. Niestety, "niezorientowani" są dużą grupą, także po prawej stronie, więc działania lobbystów czyni to łatwiejszym. Bo po prawej stronie też jest sporo farbowanych lisów wyznania handlowego, dla których liczy się tylko koryto. Jak dobrze pamiętam to zaraz po pierwszej wygranej PISu zaczęło być głośno o weryfikacji pochodzenia i natychmiast RODO się znalazło...
Swoją drogą niezły pomysł na rozgrywanie ciemnego luda znaleźli sobie dwaj wiadomi panowie dwie dekady temu. Amok! Można przypuszczać, że na ten pomysł wpadł wynalazca wojny na górze. Co sądzicie?
Drogi Hrabio, nie sądź, bo sam będziesz sądzony. To są proste sprawy, drogi Hrabiuchno :-)
Ja rozprawiam o nienawiści tych, którzy są faktycznie nienawistnikami. Niech Pan wskaże naszą konserwatywną nienawiść, proszę o przykłady? A i tak uważam, że mimo wszystko Polacy gdzieś w środku są naprawdę normalni i po ludzku odrzucają nienormalność i nienawiść. Dlatego podałem przykład kibiców... jak kibicujemy to kibicujemy po polsku, ze środka naszych prawdziwych serc. Ogólnie jesteśmy tacy jak ci kibice a nie fanatyczni zwolennicy PO i D. Tuska, którzy chcieliby naszej śmierci...
Pzdr
Pozostając przy Pańskiej metaforze, mamy do czynienia z kibolami politycznymi, nie kibicami, i nie patriotycznymi, a partyjnymi.
Skoro Panu wydaje się inaczej, ma Pan kompletnie spaczone mniemanie o „was”. Zdaje się Panu (bo nie zakładam złych intencji), że to tylko reakcja na „ich” kolektywną nienawiść. Jednak ta nienawiść jest sączona z „waszych” mediów. Nie jest szczególnie ważne, do jakiego stopnia jest to nienawiść wypreparowana, czy nawet spreparowana. Ona wszystko przesłania. Po to jest. Po to jest serwowana, byście się wzajemnie bezproduktywnie nienawidzili i o niczym istotnym nie myśleli.
Taki wspomniani panowie znaleźli sposób na nadwiślańskich tubylców.
Gdyby ten transparent był niezgodny z wolą Tuska na pewno zareagowałby na niego… Tuskowi ani nikomu z tego wiecu jednak to nie przeszkadzało, by był on przez cały czas… Teraz zwalanie winy na prowokację PiS jest po prostu śmieszne… Poza tym jak są chronione te wiece Tuska…? Każdy ma dostęp ze wszystkim…? To wkrótce ktoś zbliży się do Tuska na tak bliską odległość z bronią i go odstrzeli…!
A słowa „pisowska gemela” też nie wypowiedział Tusk…?! Jak się was wyborców Tuska czyta to ręce opadają na taką bezmyślność…
"a nawet może bardziej zionącą nienawiścią Pańską stronę".
Proszę o przykłady mojej nienawiści do Polaków. Ma Pan dużo materiału, bo przeszło 1500 tekstów.
Pzdr
Wypad lewacka parówo !!!
Gdzie byłem nienawistny przeciwko moim rodakom, Polakom?
Pzdr
Albo jesteś kompletnym debilem do którego nic nie dociera, albo płatnym sługusem antypolskich sił. Tzw. "opozycja" to nie są Polacy! To jest pomiot swołoczy wwiezionej do Polski przez sowietów. Tylko tyle i aż tyle. Jeśli tego nie rozumiesz to idź gdzieś do ciemnego kąta i wal tam tym pustym łbem w ścianę może otrzeźwiejesz. Jeśli to rozumiesz ale szczujesz za kasę to też idź do ciemnego kąta i wal tym sprzedajnym łbem w ścianę aż się rozleci, to będzie największa przysługa dla Polski.
Wygrany mecz się skończył więc pana ziomal.krzyczy "wypad lewacka parówo" . Pan co na to? Nic. Taki pan zatroskany o naród, że łzy same cisną się do oczu, żal za gardło chwyta... ale żeby coś zrobić - poza mieleniem ozorem - to nic.
To jak? Wypad pisowska parówo?
Obejrzyj i zastanów się co powinieneś odpowiedzieć; tvpstream.vod.tvp.pl
Dokonał pan wpisu, jakoby wg.pana określenia "ciemny lud" nienawidził się nawzajem a dokonali tego "jacyś dwaj panowie". I zadał pan pytanie - co sądzicie? Jestem Polką, posługuję się językiem polskim, mam polską duszę, kocham swój kraj ponad inne kraje, kocham swoich rodaków ponad innych mi obcych ludzi. Mam pełne czerwone serce a nie puste w którym wieje tylko wiatr (nawiązuję do tych wyciętych z papieru serduszek na koszulach tych inaczej miłujących), szanuję wszystkie polskie symbole bo są wykładnią mojej Ojczyzny-która jest naszą Matką . Każdy człowiek gdzieś się rodzi i ma przydzieloną ziemię matkę i ma obowiązek dbania o to. Czy to tak trudno zrozumieć? To porządek świata. Ciekawi mnie gdzie się pan plasuje , jeżeli nie jest z tego "ciemnego ludu"? Nie mając żadnych argumentów stając w obronie tych wulgarnych osobników najlepiej powiedzieć to wy jesteście tymi nienawistnikami i obciążyć ludzi przyzwoitych, którzy żyją dla swoich rodzin i ojczyzny aby nie zginęła. Ja pamiętam o tych, co przelali krew abym mogła żyć, gdzie przyszłam na świat. Jestem powojenna ale rodzice , ówczesna szkoła , religia ( chodziliśmy do budynku katechetycznego oddalonego o 2 km od szkoły)i przyjaźni ludzie nauczyli mnie żyć przyzwoicie. Czy ci uliczni awanturnicy , wulgaryści czy seksualni przebierańcy - ludzie którzy nienawidzą normalności mają z tego powodu nieprzyjemności? Czy ludzie przyzwoici napadają na nich? Nie. Ja osobiście mam do nich tylko pogardę ale nie nienawiść. Bo nienawiść niszczy człowieka. Pogarda jest tylko ich oceną i powoduje uśmiech na twarzy i omijanie takich osobników. A tak z ciekawości, czy pan przyszedł na świat z porządku tego świata (kobieta+mężczyzna) czy tak jak w Szwecji z zamówienia z internetu ( nawiązuję do filmu ,gdzie Szwedki same się inseminowały)? Przepraszam, że tak prywatnie ale nie musi pan odpisywać.
Nie staję w obronie „tych osobników”. Ja ich oskarżam. Oskarżam, że dają się wodzić za nos, bo pięknie czują i walczą z nienawiścią i pogardą, niestety jedynie u innych.
To ostatnie pytanie całkowicie dyskwalifikuje Panią z kręgu osób pełnych miłości bliźniego. Tak dla zaspokojenia Pani ciekawości - nikomu nic do tego, w jaki sposób ktokolwiek przyszedł na świat. Ja nie przynależę do żadnego stada, ani tego z lewej, ani z prawej strony, ale ta kryptokatolicka hipokryzja jest tak samo odrażająca jak marsze LGBT. Jesteście jak rewers i awers tej samej monety.
Też mnie to uderzyło: religia, przedwojenne standardy, pełne miłości czerwone serce, a w rzeczywistości gówno w sercu, które wylało się i pokazało prawdę jednym zdaniem.
Nie ma na świecie takiej osoby "pełnej miłości do bliźniego". Po to mamy swój rozum i swoje uczucia aby wybrać takie najważniejsze osoby wokół siebie. Nie czuję się powołana do zbawiania świata. . Uważam, że należy się określić czy się jest za przyzwoitością i porządkiem tego świata ( tu przytoczyłam rodzinę i nie interesowało jak kto przychodzi na świat ale określiłam że życie daje kobieta+mężczyzna, bo tak powstaje życie. Nie rozumiem marszów LGBT jak i aborcjonistek. Tu przyznaję Pani rację w jednym, że gro z tych ludzi chodzi na marsze a w niedzielę do kościoła. Tu widzę hipokryzję. Użyła Pani porównania do monety, która ma rewers i awers. I pytanie która strona jest wartościowsza. Ja wybieram awers bo wg. mnie ona określa wartość ( pieniądza) i dlatego jest w ekonomii na pierwszym miejscu tak jak wartość życia. Pozdrawiam .
Pytanie, jak ktoś przyszedł na świat (ze wskazaniem zwierzęcej inseminacji) można rozszerzyć i zapytać, czy pani przyszła na świat z miłości rodziców, czy też jakiś rusek wydymał coś pod płotem.
Jak pogarda, to pogarda, nie masz pretensji, co?
Pan jak zwykle na posterunku .Niech pan czyta ze zrozumieniem. Odpowiem na pytanie. Tak, przyszłam na świat w kochającej rodzinie i nie musiał rusek się do tego przyczyniać. Przecież te marsze LGBT są po to ,aby można było stwarzać rodziny przez inseminacje albo na szkiełku. Chyba pan się ze mną zgodzi, bo jak inaczej powołać nowe życie??
Proszę się nie tłumaczyć, mleko się rozlało - pytanie o sposób poczęcia nie było po to, by się czegoś dowiedzieć tylko po to by przysrać koledze insynuacją. Koledze, który nigdy nie dał do zrozumienia, że popiera LGBT.
Insynuacja stoi to w diametralnej sprzeczności z tymi strzelistymi standardami, które rzekomo wyniosłaś ze swego wspaniałego przedwojennego domu rodzinnego, a teraz ta próba ugrzecznionego wyjaśnienia to kolejny lukier na gówno, które się ulewa.
I nigdy się z tobą nie zgodzę, że kobiety się inseminuje, krowo.
Reżim dyktatora Kaczyńskiego, chce dać ludziom, którym podobno odbiera na każdym kroku wolność, głos w referendum, a szefowie partii najdemokratyczniejszych z demokratycznych nie chcą.
To się wam jakoś klei, debilne lemingi?
8 lat na wojnę z Ziobrą...tu wojowali Duda i Morawiecki...zamiast walczyc z tuskoidami.
8 lat ...Tusk wysiada z białego konia Lufhansa...i robi co chce....i nie ma żadnego dupochronu poselskiego ani senatorskiego!!
8 lat "plandemia"...i rządy Morawieckiego z Niedzielskim...dwa Icki na delegacji w Polin
8 lat i jesteśmy SŁUGAMI kolejnego Icka...Żełenskiego ...dawać mi tu samoloty,czołgi,amunicje...że sie sami rozbrajacie...boście głupi!!!
GPS tu pisze o likwidacji pieniądza [gotówki] syndrom chiński...wychowanek Sorosa i bandy z Davos....Morawiecki,juz to robi...rozliczenia powyżej 8000 tylko przez banki!!!
On jest wydelegowany do likwidacji Polski...wszystkie rozkazy Niemiec i Brukseli podpisane...MANE---THEKEL---FARES.
PS.Episkopat występuje do Bandery i morderców z Ukrainy,aby WYBACZYĆ I PROSIC O WYBACZENIE...tu nie przejdą słowa,które powinny przejść.
17.06.....18.51
Można i tak postrzegać rzeczywistość. Pańskie prawo, ale akurat gotówkę jednak Ziobro ostatnio uratował. To nie jest tak, że ja nie widzę błędów obecnych rządów. Wprost przeciwnie! Wielokrotnie o tym pisałem, ale cóż jako Polacy mamy zrobić? Zostać w domu i nie głosować? Mamy do wyboru: albo PiS albo PO. Ja wolę PiS, choć cały czas winniśmy budować formację polską i propolską.
Pzdr
Też możesz obejrzeć, nie musisz odpowiadać.
cofnąć ochronę SOPu, to przestanie mieć gwarancje bezkarności i od razu przestanie być bezczelny ponad wszelką miarę ;-)
pbs.twimg.com
Poza tym w Polsce marszami nie wygrywa się wyborów. Największy jest marsz organizowany przez narodowców, którzy nie są w stanie samodzielnie wejść do parlamentu.
Nu kak że eta tak ? A kuń-fa eta szto ? Niszto ? :-)
Bareja?
Tego nawet Bareja by nie wymyślił.
B. Budka... śmieszny facet w krótkich spodenkach i w marynarce... tak faktycznie było nad morzem... a śmiałem się wtedy do rozpuku... (pbs.twimg.com).
Pzdr
Dlaczego przez okres 13-u lat od zbrodni smoleńskiej, Tusk ani razu nie odwiedził grobu zamordowanego przez zbrodniarza Putina, Prezydenta Polski - Lecha Kaczyńskiego?
Dlaczego przez okres 16 miesięcy wojny, ani razu nie odwiedził zaatakowanej przez Putina, Ukrainy?
Dla mnie ta druga jest marzeniem, marzeniem o naszym narodzie,
Panie Krzysztofie -100/100,
Był taki moment w historii Niemiec, pozostał mój wstyd i ich kłamstwa.
Nie wolno nam nigdy zaufać więcej, chyba że chcemy zagłady Państwa.
Być może jestem naiwny, ale ja wierzę w nasz, polski naród. Udowadniamy to np. pomagając dzisiaj Ukraińcom i to bez budowy obozów dla nich. Jaki inny naród byłoby na to stać? I to mimo tego, że gdzieś z tyłu głowy mamy pamięć o mordach OUN-UPA na Wołyniu i Galicji Wschodniej. Niektórzy mówią, że znów na tej pomocy przegramy jak w czasie II WŚ walcząc np. za Anglię, która nas sprzedała Stalinowi. Ja się z tym nie zgodzę. To w nas jest i to jest piękne i też z tego powodu jestem dumny, że jestem Polakiem!!!
Pzdr
Świetni w sprincie, jedynie słabiutcy na długim dystansie.
Pzdr
Dlaczego tak się nie stało ?
Czynnik biznesowy - posiadający pieniądze mogą nie identyfikować się z własną demoracją, lecz kierują się własnym interesem na scenie międzynarodowej.
Czynnik unijny - arystokracja unijna nie bierze udziału i nie przegrywa w krajach członkowsich. Zawsze udziela poparcia komu chce po wyborach.
Czynnik ideologiczny - przegrane ugrupowania w jednym kraju zostaną pozostawione "przy życiu" przez nacisk zewnętrzny z względu na poprawność polityczną.
Czynnik gospodarczy - przegrani cieszą się silnym wpływem na gospodarkę i zachowują wpływy polityczne.
Czynnik administracyjny - przegrani prowadzą obstrukcję w administracji.
W Polsce opozycja "demokratyczna" zachowała w/w metodami pozademokratycznego wsparcia bardzo duże wpływy po przegranych wyborach co umozliwiło deklarację wojny totalnej z ugrupowaniami rządzącymi. Wsparcie było głównie zewnętrzne. Utrata demokratycznej twarzy przez opozycję zamienionej na unijną wywołuje krańcową frustrację. Unijczycy z łaski unii chcieliby wrócic do demokraycznych zasad które podeptali. Stali się unijnymi targowiczanami. Teraz nie mogą wrócić do domu. Przeklinają tych ,którzy pozostali "w domu" i rządzą.Mogą wrócić tylko na politycznych "czołgach" zagranicy.
To chyba oczywiste, bo na meczu byli sami sympatycy PiS.
POpaprańcom nie sprzedano biletów.
"Ten łajdak zawsze żywił się nienawiścią, najpierw do Śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego a dziś do Jego brata Jarosława Kaczyńskiego. Tylko kulturowa dzicz, której idolem jest ta kreatura może życzyć śmierci swojemu przeciwnikowi politycznemu”.