Sędzia S. Łuczaj. Fanatyk antypisu czy zwykły "szpion"?

Sędzia Sławomir Łuczaj z Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie wydał postanowienie zgodne z życzeniem niemieckich i czeskich (z naciskiem na niemieckich) organizacji pseudoekologicznych ws. Turowa. Wedle tego orzeczenia kompleks Turów musiałby skończyć swoją działalność, ale na szczęście polski rząd i Polska Grupa Energetyczna (PGE będąca właścicielem elektrowni Turów) zapowiedziały, iż kompleks dalej będzie aktywny i wykorzystają wszelkie możliwe środki prawne, aby decyzję WSA w Warszawie podważyć i oddalić. 

Węgiel brunatny tam wydobywany zapewnia między 6 a 8% polskiego zapotrzebowania na energię elektryczną i wraz z firmami kooperującymi kompleks w Turowie zatrudnia dziś od 60 do 65 tysięcy ludzi. 

To kolejne podejście Niemiec (i pośrednio Czech, ale z nimi już się dogadaliśmy) do zlikwidowania polskiej konkurencji w postaci kompleksu Turów. Wcześniej jedna jedyna sędzina z TSUE postanowiła zamknąć nasz Turów i zostaliśmy zobowiązani do płacenia ogromnych dziennych kar za dalsze jego funkcjonowanie. Kary w wysokości pół miliona euro dziennie były naliczane od 20 września 2021 do 3 lutego 2022 roku. Licznik przestał bić po polsko-czeskim porozumieniu w sprawie kopalni Turów. Komisja Europejska dokonała ostatniego potrącenia kar 31 maja 2022 roku i na tym sprawa się zakończyła, ale oznacza to, że chociaż polski rząd zapowiadał, że kar za Turów płacić nie będzie, to Polska oddała już wszystkie należne 68,5 mln euro (ponad 300 mln zł), bo te kary po prostu potrącono nam z pomocowych funduszy unijnych. 

Polska Grupa Energetyczna przedstawiła mapkę innych kopalni w regionie (tych niemieckich i czeskich), ale tylko ta w Turowie przeszkadza zielonym działaczom z takich organizacji jak: Die Grosse Kreisstadt Zittau, czeskiego i niemieckiego oddziału Greenpeace oraz Fundacji Frank Bold.


Źródło: https://pbs.twimg.com/media/Fx... w: https://niezalezna.pl/487318-m...
"Niemieckie firmy wydobywcze, które posiadają kopalnie węgla brunatnego w regionie to: Mibrag – kopalnie Profen, Vereinigtes Schleenhain i Leag – kopalnie Welzow Sud, Janschwalde, Nochten, Reichwalde.

Czeskie firmy wydobywcze, które posiadają kopalnie węgla brunatnego w regionie to: Cez – kopalnie Bilina, Nastup Tusimice, Sev.en Energy – kopalnie Vrsany, Csa i Sokolovska uhelna – kopalnia Jifi [1].

Ciekawe, prawda? Po niemieckiej i czeskiej stronie jest kilkanaście kopalni a po stronie polskiej jedna, ale bardzo duża. I akurat ta jedna przeszkadza pseudoekologom!

I właśnie wobec tej kopalni i elektrowni wypowiedział się polski sędzia WSA w Warszawie - Sławomir Łuczaj. Podjął decyzję niezgodną z polską racją stanu i podważającą polskie, energetyczne bezpieczeństwo narodowe!

Kim jest ten sędzia? Ano aktywistą niemal czysto upolitycznionej organizacji sędziowskiej "Iustitia", która w sposób już jawny wspiera polską totalną opozycję i można ją - wedle mnie - z dużą dozą prawdopodobieństwa określić "anypolską". 

""Sędzia S. Łuczaj, jak ustalił portal wPolityce.pl, w lipca 2021 roku poparł list „Iustitii”, która stanęła po stronie TSUE. "Polscy i zarazem europejscy sędziowie szanują wartości przyjętego z chwilą przystąpienia Polski do Unii Europejskiej porządku prawa i będą się stosować do orzeczeń europejskich sądów i Trybunałów. (…). Odmowa wykonania wskazanych orzeczeń (TSUE - red.) stanowi nie tylko jaskrawe naruszenie obowiązującego nas prawa unijnego (art. 19 ust.1 akapit drugi Traktatu o Unii Europejskiej ), ale godzi również w krajowy porządek konstytucyjny (art. 91 ust.2 Konstytucji RP)"" [2].

Podpisując się pod takimi słowami sędzia S. Łuczaj zapomniał, iż w Polsce to nie prawo europejskie a polska Konstytucja jest ostatecznym aktem prawnym w Polsce i tym samym to taki organ jak TK jest nadrzędny wobec TSUE. 

Trzeba jednak zastanowić się nad powodami, które skłoniły Pana sędziego WSA w Warszawie, Sławomira Łuczaja do podjęcia antypolskiej decyzji w sprawie Turowa, która uderza w nasze bezpieczeństwo narodowe. 

Moim zdaniem powody mogą być tylko dwa: albo faktycznie jest fanatycznym zwolennikiem totalnej, polskiej opozycji i podejmuje decyzje, które mają uderzać w rząd PiS-u albo jest zwykłym niemieckim lub rosyjskim "szpionem" działającym  na szkodę państwa polskiego! Zarówno jeden i drugi powód dyskwalifikuje tego Pana jako sędziego.

Jeżeli przyjmiemy, że podejmuje on decyzje implikowane politycznie to jest to niezgodne z prawnym warunkiem apolityczności sędziów. 

Jeżeli zaś przyjmiemy, że jest "szpionem" to należy wobec niego podjąć kontrwywiadowcze działania polskich służb specjalnych, jak np. Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego (ABW) czy Służba Kontrwywiadu Wojskowego (SKW).

Osobiście chciałbym wierzyć, że sędzia Sławomir Łuczaj jest po prostu fanatykiem antypisu a nie zwykłym zdrajcą polskiej racji stanu... Oby!

P.S. 
Przepraszam, ale imię i nazwisko sędziego zaczerpnąłem z artykułu zamieszczonego w wpolityce.pl. (odnośnik poniżej). Właściwe imię sędziego to Jarosław a nie Sławomir.

[1] https://niezalezna.pl/487318-m...
[2] https://wpolityce.pl/polityka/...

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com 

Jeżeli moje teksty nie są dla Państwa obojętne i szanują Państwo moją pracę, to mogą mnie Państwo wesprzeć drobną kwotą. 
Z góry wszystkim darczyńcom dziękuję! 
Nr konta - ALIOR BANK: 58 2490 0005 0000 4000 7146 4814 
Paypal: paypal.me/kjahog
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika tricolour

07-06-2023 [17:42] - tricolour | Link:

Jest jeszcze trzecia możliwość, dla fanatyka zasłonięta: sędzia wydał decyzję w oparciu o dokumentację, jaką mu przedstawiono. Trudno to sobie wyobrazić, prawda? Sędzia przecież powinien wydawać wyroki zgodne z polską racją stanu, którą mu się podsunie - czyż nie tak?

A tak przy okazji: czy my wystąpiliśmy na drogę prawną przeciw tym czeskim kopalniom?

Obrazek użytkownika Jabe

07-06-2023 [17:43] - Jabe | Link:

Tym bardziej, że to sąd ad­mi­ni­stra­cyjny.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

07-06-2023 [17:50] - Ula Ujejska | Link:

Tricolour
A gdzie w tym wyroku interes społeczny? No chyba że mówimy o niemieckich interesach - to tak, ale to nie ma nic wspólnego z polską racją stanu 🤣🤣🤣
Wiem że to trudne do zrozumienia dla niektórych. No cóż, trzeba wybrać po czyjej stronie się jest.

Obrazek użytkownika tricolour

07-06-2023 [18:05] - tricolour | Link:

@ula

A może w interesie społecznym jest przygotować taki materiał dla własnego sądu, że kwadryga spada z wrażenia na ulicę, co?

Bo najpierw pokazać roześmianą buzie, a potem jęczeć, że Czech rucha to nie świadczy dobrze, którą stronę się wybrało.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

07-06-2023 [18:22] - Ula Ujejska | Link:

Tricolour
A coś na temat który Ci ukazałam,  masz coś do powiedzenia? Tego sędziego jak i paru innych oraz ich wyroków, nie da się obronić. No chyba że przyzwoitość jest pojęciem względnym, co tutaj niektórzy często udowadniają.
Tylko znów nie zapomnij o jednym: Ja nie jestem z PiS. To że na nich głosuję, to dobrze wiesz dlaczego: Nie mam przyzwoitej alternatywy, bo jak nie ruska to niemiecka onuca z opozycji pcha się do koryta,

Obrazek użytkownika tricolour

07-06-2023 [18:33] - tricolour | Link:

@ula

Przecież ci odpowiedziałem. To jest sąd administracyjny wiec opiera pracę na dokumentacji. Już na początku roku - jak pisze businessinsider - wskazywano, że dokumenty maja wadę prawną wiec może być niebezpieczeństwo uchylenia decyzji środowiskowej. To powiedz Ula uczciwie - czy nie jest w interesie społecznym poprawa dokumentów? A może wbrew interesowi społecznemu jest pieprzone lenistwo i jakoś to będzie?

Ty chcesz by sędzia wydawał wyroki wyłącznie w interesie społecznym bez względu na dokumenty, dowody itp? Przecież w interesie społecznym jest pozbyć się LGBT, to co? Do gazu jak leci?

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

07-06-2023 [18:53] - Ula Ujejska | Link:

Tricolour
Nie odpowiedziałeś... nawet rozumiem dlaczego. Nie wykażesz w tych haniebnych wyrokach interesu społecznego i polskiej racji stanu.  Nie da się obronić zdradzieckich sądów i tych łotrów w togach na obcych usługach.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

07-06-2023 [19:53] - Alina@Warszawa | Link:

[18:53] - Ula Ujejska 
Nie odpowiedział, bo studiuje inżynierię sanitarną ... A może prawo administracyjne? Cholera wie. A może Putin powołał go do armii i TriC jedzie na front ukraiński wykonywać specjalną operację wojskową na Ukrainie? Ta ostatnia możliwość oznacza czasowy brak internetu ....

Obrazek użytkownika tricolour

07-06-2023 [20:08] - tricolour | Link:

@ula

Czy te twoje pytanie to te o interes społeczny? Odpowiadam: w dupie mieliście interes społeczny składając papiery, takiej jakości jak wasza fabryka samochodów elektrycznych, to dostaliście wyrok adekwatny do złożonych dokumentów: ściernisko.

Obrazek użytkownika spike

07-06-2023 [19:42] - spike | Link:

@tri
widać że jesteś wrzodem na Polsce, bo jakbyś nim nie był, to byś zauważył, że Czechy robiły podobny raban, Niemcy cicho siedziały, jednak z Czechami dało się dogadać, przestała im ekologicznie przeszkadzać polska kopalnia, (ciekawe, co?), więc teraz Niemcy, mający o wiele więcej kopalń, które jakimś cudem nie zagrażają przyrodzie, pewnie wręcz przeciwnie, są "życiodajne"dla przyrody.
Twoje domniemanie, o jakichś dokumentach jest wyssane z palca, każdy dokument można sfabrykować, jak choćby o szkodliwości CO2, za który trzeba płacić.

Ty jesteś albo wyjątkowo głupi, albo na tyle wredny, że nawet matkę sprzedasz, uważam że jedno i drugie.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

07-06-2023 [19:50] - krzysztofjaw | Link:

@spike

Wiem, że nieraz trudno powstrzymać negatywne emocje wobec tego trójkolorowego, ale dobrze, iż pokazuje gdzie są zdrowe rośliny a gdzie antypolskie chwasty...
Pzdr

Obrazek użytkownika tricolour

07-06-2023 [20:14] - tricolour | Link:

@spike

Ja bym na twoim miejscu trzymał twą durną gębę na kłódkę w rozmowie ze mną, bo twoje infantylne ilustracje, wciąganie do nich różnych postaci, ostatnio doprowadziło cię do tego, że twoja mama szukała, kto ją przeleci podczas marszu Tuska. Ty jesteś prawdziwy polak czyli tchórz więc w tamtym wątku tego tematu nie poruszyłeś, ale zaczynasz się wychylać tutaj po raz drugi z mamusią.

To co, dalej twa mamusia chodzi i szuka? Wiesz, co po czesku znaczy "szuka"?

Zastanów się, czy warto zaczynać ponownie...

Obrazek użytkownika spike

07-06-2023 [21:53] - spike | Link:

@tri-łachudro
Nie ma w słowniku ludzi kulturalnych słów, które mogłyby dostatecznie obelżywie określić twoje zachowanie, nie kwalifikujesz się nawet do sądu dla ludożerców, łachudro.
W moich oczach jesteś nędznym gadem, omyłkowo tylko nazywanym człowiekiem.
Idź sobie do swojej meliny i tam się produkuj, bo nie można czytać co bazgrzesz, łachudro.

Czy ty znasz swoją matkę ?

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

07-06-2023 [19:47] - krzysztofjaw | Link:

@  tricolour

Nie ma żadnej trzeciej "alternatywy". Decyzja jest sprzeczna z polskim bezpieczeństwem energetycznym. Nie znalazłem jeszcze uzasadnienia tego wyroku, ale jestem pewien, że uzasadnienie jest pełne frazesów o ekologii dostarczonych przez niemieckich ekologów. I naprawdę, trzeba się przyjrzeć temu sędziemu. Chciałbym, żeby się okazało, że to jedynie wyrok polityczny...
Pzdr

Obrazek użytkownika Jabe

07-06-2023 [20:12] - Jabe | Link:

@Autor  Słyszał Pan może o prawo­rządności?

Obrazek użytkownika tricolour

07-06-2023 [20:23] - tricolour | Link:

@krzysztof

Nie, pan się myli. Polskie bezpieczeństwo energetyczne, to nie jest wyciskanie ostatnich soków ze starych, komunistycznych elektrowni gdy się przez trzydzieści lat gówno zbudowało. Pan myśli kategoriami lenia i partacza, którego sąsiedzi mają traktować jak z zespołem Downa i chodzić na palcach, by się patałach nie przewrócił i guza nie nabił - taka jest pana filozofia, ta o żydach, niemcach, rosjanach.

Tymczasem nasi sąsiedzi myślą o sobie i działają na swoje konto - to jest rzecz dla ludzi pańskiego pokroju zupełnie obca. I ci właśnie sąsiedzi chcą zamknąć naszą elektrownię, bo sami zaraz obok mają swoje kopalnie i elektrownie, które chętnie sprzedadzą nam prąd, którego nam zabraknie gdy ta jedna siłownia w Turowie stanie. Ludzie tacy jak pan przez trzydzieści lat pieprzą coś o jakiś żydach, a pod nosem wali im sie system energetyczny, którego patałachy nie rozwijają.

Zrozumiał pan? Ogarnął? Polskie bezpieczeństwo energetyczne to ma być NADWYŻKA  energii do sprzedania, a nie żebranie pariasa ze śmietnika z nadętymi aspiracjami międzymorza.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

07-06-2023 [23:28] - krzysztofjaw | Link:

@  tricolour

Szanowny Panie. Ja staram się z Panem dyskutować traktując Pana jako osobę zdolną do dyskusji. Niestety Pan przekracza granice wszelkiej kultury słownej. Pana język polemiki jest nie do zaakceptowania, przynajmniej dla mnie. Idź Pan i przejrzyj się w lustrze. Może Pana dyskusja z samym sobą (czyli tym z lustra) będzie zadawalała pański prymitywizm dyskusji. Ja za taką dyskusję podziękuję, bo nie mam zamiaru szurać po dnie etyczno-moralnego bagna. I nie chodzi mi nawet o Pana komentarze kierowane do mnie, ale też do innych komentatorów. 
Żegnam

Obrazek użytkownika tricolour

08-06-2023 [09:44] - tricolour | Link:

@krzysztof

Pan nie jest zdolny do dyskusji. Pan ZAWSZE znika gdy dochodzi do momentu gdy trzeba użyć rozumu, a porzucić partyjny schemat i stereotypy.

A teraz pan znika, bo bezpieczeństwo energetyczne nie zależy od sądu tylko produkowanej ilości energii W NADMIARZE. Tak, bohaterze, Ukraina w stanie wojny eksportuje prąd, a my w stanie pokoju drżymy, że go zabraknie, bo przez trzydzieści lat niemcy budowali lidle, ale nie zbudowali nam siłowni. Sukinsyny jedne.

Obrazek użytkownika Pani Anna

07-06-2023 [20:56] - Pani Anna | Link:

@krzysztofijew
I raczej Pan nie znajdzie. Jest to postanowienie zabezpieczajace, w dodatku jeszcze nieprawomocne, a nie żaden wyrok. Ludzie, nauczcie się chociaż elementarza prawnego, skoro już chcecie się brać za kwestie prawne, obojętnie czy zgodne lub nie z interesem Polski. 

Obrazek użytkownika spike

07-06-2023 [22:00] - spike | Link:

Trzeba być niespełna rozumu, by nie rozumieć, że w tym przypadku zabezpieczenie czy wyrok mają ten sam skutek prawny.
Kopalni nie można zamknąć do jakiegoś czasu, aż coś się wyjaśni, bo ponowne uruchomienie kopalni i elektrowni, będzie praktycznie niemożliwe,
to tak jakby sąd zabezpieczył @Annie żywność do czasu, aż ją zbada jakieś laboratorium, czy nie jest szkodliwe.

Tłumaczyć @Ani nic nie da, rozum to rzecz wrodzona, nie nabyta na piękne oczy.

Obrazek użytkownika Pani Anna

07-06-2023 [22:06] - Pani Anna | Link:

@spike
nic nie rozumiem z twojego bełkotu.  Kopalni nikt nie zamknie do 2026r. Nie gadam z debilami. 

Obrazek użytkownika spike

07-06-2023 [22:10] - spike | Link:

mnie nie dziwi, że nic nie rozumiesz, zapytaj swojego buta, pewnie mądrzejszy :))))

Obrazek użytkownika Pani Anna

07-06-2023 [22:20] - Pani Anna | Link:

@spike
Mój but jest mądrzejszy od ciebie debilu, który nie odróżnia postanowienia ( nieprawomocnego) od wyroku. W dodatku postanowienia, które nie ma żadnej mocy wykonawczej, jest zawieszone w próżni, gdyż  dotyczy decyzji Ministra Klimatu z lutego o przedłużeniu koncesji Turowa poza 2026r, do 2044r. Wciąż obowiązuje koncesja poprzednia, do 2026r. Postarajcie się wygrać wybory, debilu, to może uda się ocalić Turow.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

07-06-2023 [23:31] - krzysztofjaw | Link:

@ Pani Anno
Proszę... bez tych "debili". To nie przystoi kobiecości. 

Pzdr

Obrazek użytkownika Pani Anna

08-06-2023 [08:58] - Pani Anna | Link:

@krzysztofijew
Dziękuję za troskę o moją "kobiecość ", ale ja tylko odpłacam pięknym za nadobne. Trzeba rozmawiać tak, by "rozmówca " zrozumiał co się do niego mówi,  inaczej szkoda prądu.

Obrazek użytkownika spike

08-06-2023 [11:57] - spike | Link:

@ania ma w sobie tyle kobiecości, co Lamparcica brudu pod swoimi paznokciami.

Obrazek użytkownika Tezeusz

07-06-2023 [18:33] - Tezeusz | Link:

@trzykolor
dewiant z lgbt taki tęczowy kolorowy się nam odezwał-  "jesteś ruchany" biedaczek....

Obrazek użytkownika sake3

07-06-2023 [20:52] - sake3 | Link:

Widać,że u niektórych pomarszowa adrealina jeszcze działa i zaczyna się wyzywanie już nie tylko komentatorów ale ich matki.Nawet w języku czeskim żeby pokazć,że jest się polglotą Chyba to darmowe piwsko bardzo było mocne albo chrzczone bo pan Tricolour do dzisiaj nie wytrzeźwiał,a przecież to już środa.. 

Obrazek użytkownika sake3

07-06-2023 [21:49] - sake3 | Link:

Zadziwiające,że niemieccy pseudoekolodzy a właściwie ekoterroryści niemieccy mają czas i energię by atakować polskie kopalnie,a nasi ekolodzy nie potrafią znaleźć podobnych nieprawidłowości w niemieckich kopalniach i nie atakować polskich.Wniosek -polscy ekolodzy współdziałają rączka w rączkę z ekognidami niemieckimi.i jak przypuszczam coś z tego im zawsze kapnie.A może to ten znany polski kompleks niższości nie pozwala naszym ekologom na mówienie prawdy.Jeden z ekologów polskich w wywiadzie bredził o rtęci w Odrze,inni wiszą z drzew jak idioci i chyba nimi są. Czy sędzia wydajacy wyrok na Turów zdążył już do niemieckiej ambasady by wypiąć pierś po medal z tombaku?Kreatura nie zasługuje w oczach Niemców na lepszy.

Obrazek użytkownika spike

07-06-2023 [22:06] - spike | Link:

Czy są polscy ekolodzy?
Kto by ich sponsorował, praktycznie większość takich organizacji pozarządowych są opłacani przez obce państwa, by Polsce szkodzili.

Pamiętam jak swego czasu jacyś ekoterroryści, w tym jeden był z Polski, chcieli opanować jakiś rosyjski statek, Putin ich pozgarniał i wsadził do paki, groziła im Syberia, od tego czasu ma spokój.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

07-06-2023 [23:34] - krzysztofjaw | Link:

@spike @sake3

Organizacje ekoterrorystów są finansowane głównie z Moskwy, więc co tu szukać jakichś propolskich organizacji ekologicznych...
Pzdr

Obrazek użytkownika tricolour

08-06-2023 [11:28] - tricolour | Link:

@krxysztof

To ruszcie cztery litety i zróbcie propolską organizację ekologiczną. Wspaniale wam wyszły sklepy spożywcze oraz fabryka samochodów elektrycznych, o przekopie do samiusieńkiego Radomia nie wspomnę, to organizację ekologiczną zrobicie na ich obraz i podobieństwo. Równie wspaniałą i patriotyczną.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

08-06-2023 [12:11] - Alina@Warszawa | Link:

A twoje 4 litery TriC gdzie teraz są? Już skończyłeś jakieś studia? Czy nie możesz studiować w ukraińskich okopach? Jak twojemu Putinowi idzie specjalna operacja? Czy jest jakiś odważny ruski gieroj, żeby postawić go przed Trybunał Stanu, czy podobny urząd, żeby go oskarżyć o zbrodnie wojenne sprzeczne z rosyjską konstytucją? Sam masz tyle faberge, żeby podskoczyć Putinowi i jego mafii? Czy się boisz jak szczur pod miotłą i siedzisz bezpiecznie w tej głupiej Polsce, która nie ma fabryki samochodów elektrycznych, ani idiotycznej organizacji ekologicznej!
Ty ograniczony człowieczku! Polska cała jest organizacją ekologiczną! Dlatego jest taka jak jest! I nikt nas nie musi uczyć ekologii! Polska jest organizacją humanitarną, katolicką, pracowitą, zapewniającą wszystkim równe prawa i obowiązki, samowystarczalną, bezpieczną. I zawsze tak było,poza czasem, kiedy jacyś bandyci wprowadzili się tu razem ze swoimi bandyckimi porządkami. Na szczęście udało się ich wyrzucić z naszego domu. 
A tobie - wystarczy cytat z Brauna, albo Cejrowskiego - jak się tu nie podoba to wszyscy won!

Obrazek użytkownika sake3

08-06-2023 [08:30] - sake3 | Link:

Różne cuda nad Wisłą się zdarzają chocby ten,że osobnik zwany Łuczaj został sędzią.Teraz zapewne nawet sędzią z niemieckim orderem za spełnienie żądań w sprawie zamykania polskiej kopalni i elektrowni.Jego użyteczność powinno się wykorzystać przy wydawaniu wyroków w innych sprawach .Na konferencji prasowej czyściciel łódzkich basenów i niezłomny tropiciel zbrodni pisowskich Joński domaga się ukarania pilota samolotu ciągnącego baner z napisem ,,do Berlina''.Joński grzmiał na konferencji,że to prowokacja wobec maszerujących UŚMIECHNIĘTYCH ludzi.To dziwne,bo ja widziałam tylko wygrażanie pięsciami, wykrzywione nienawiścią gęby i słyszałam jedynie ordynarne wyzwiska.To Joński uważa za uśmiech? Ponieważ taka zbrodnia wymaga wszczęcia postępowania Joński oddaje sprawę do prokuratury.No i kto zostanie wyznaczony do sędziowania? Z pewnością za zasługi sędzia Łuczaj.Ile lat da się przysolić pilotowi?10,20 a może dożywocie z utratą praw obywatelskich na zawsze.

Obrazek użytkownika Pani Anna

08-06-2023 [08:54] - Pani Anna | Link:

@sake3
Moja droga, sędziów się nie "wyznacza", sędziów się losuje. To osiągnięcie PIS w "reformie " sądownictwa,  powinnaś je znać na pamięć,  w końcu lista nie jest długa.

Obrazek użytkownika sake3

08-06-2023 [09:01] - sake3 | Link:

@PaniAnna......Znając ,,możliwości'' naszej kasty sądowniczej nietrudno będzie losowanie zastąpić wyznaczeniem.

Obrazek użytkownika Pani Anna

08-06-2023 [09:16] - Pani Anna | Link:

@sake3
Głupia jesteś,  ale ci podpowiem, że można wnioskować o wyłączenie sędziego z postępowania. Widzę u ciebie wyraźnie brak wiary w skuteczność reform PIS.

Obrazek użytkownika sake3

08-06-2023 [09:36] - sake3 | Link:

@Pani Anna.....Podtrzymuje mnie głupią na duchu to że tak mądra osoba jak nazdyczona paniusia trzyma nademną intelektualną straż.

Obrazek użytkownika mada

08-06-2023 [10:56] - mada | Link:

W Polsce nie trzeba reformować Sądownictwa. Sądownictwo trzeba rozgonić i zacząć budowę od podstaw.
Śmieszą mnie te gadki o reformach, sądownictwo to ludzie a jak zreformować ludzi. Jeżeli to zapiekły nienawistnik to co pomogą reformy organizacji czy administracji. Trzeba wygrać wybory tak aby móc zmienić Konstytucje - a na to, zdaje się, za mało jest w Polsce Narodu Polskiego.
PS.
Wspaniale się czyta te naparzanki, wspaniała rozrywka. Trzeba przywrócić w Polsce pojedynki i wydać Boziewicza.