Hmmmmm.....

O śmierci Bieruta mawiano, że do Moskwy pojechał w sweterku, a wrócił w kuferku.

Oj?
Herbatka zaszkodziła?
Niestety, w mojej ocenie jego śmierć (a ta kiedyś nastąpi) nie przyniesie raczej niczego dobrego dla regionu, jak i samej Białorusi.

Według wstępnych informacji, z zastrzeżeniem dalszego potwierdzenia Łukaszenka został pilnie przetransportowany do moskiewskiego Centralnego Szpitala Klinicznego po spotkaniu za zamkniętymi drzwiami z Putinem. Obecnie pozostaje tam pod opieką medyczną. Czołowi specjaliści zostali zmobilizowani, aby zająć się jego krytycznym stanem. Przeprowadzono procedury oczyszczania krwi, a stan Łukaszenki uznano za nie nadajace sie do transportu. Zorganizowana akcja ratowania białoruskiego dyktatora miała na celu rozwianie spekulacji na temat rzekomego udziału Kremla w jego otruciu.
Niezależnie od tego, czy wyzdrowieje, czy nie, lekarze ostrzegają przed możliwością nawrotów choroby.

Jako przedstawiciele Białoruskiego Forum Demokratycznego Republiki Białoruś usilnie wzywamy zachodnich przywódców do zwołania w najbliższych dniach strategicznej sesji w celu przedyskutowania inicjatywy „Wybory” i innych działań, które należy podjąć w celu zabezpieczenia okresu przejściowego. Stanowczo twierdzimy, że istniejące technologie są odpowiednie do przeprowadzenia uczciwych i przejrzystych wyborów na Białorusi zgodnie z Powszechną Deklaracją Praw Człowieka, bez bezpośredniej ingerencji Kremla. W ten sposób stworzymy legalną instytucję w oczach wszystkich Białorusinów i całej społeczności globalnej. Przeprowadzenie wyborów w tak krytycznym momencie nie tylko przyczyni się do przywrócenia ładu i porządku na Białorusi w przyszłości, ale także stworzy podstawy do ustabilizowania
sytuacji na granicach Unii Europejskiej i świata.

Otwierać szampana, czy jeszcze się wstrzymać?

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika r102

27-05-2023 [21:05] - r102 | Link:

W mojej warstwie kulturowej - mówiono "pojechał dumnie a wrócił w trumnie"...

Obrazek użytkownika sake3

27-05-2023 [22:37] - sake3 | Link:

A inaczej-pojechał w futerku  wrócił w kuferku.

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

28-05-2023 [13:11] - Siberian Husky Dog | Link:

Łukaszenka był jedyną rzeczą, która powstrzymała Białoruś przed przystąpieniem do wojny wraz z Rosja na Ukrainie 
Myślę że Putin musi się go pozbyć - tylko moja opinia 
Ciekawe co będzie dalej
Szalone rzeczy mogą się zdarzyć.

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

29-05-2023 [22:19] - Siberian Husky Dog | Link:

Białoruski opozycjonista Waleryj Cepkała, który nieoficjalnie informował, że w zeszłym tygodniu Alaksandr Łukaszenka trafił do szpitala w Moskwie w krytycznym stanie, zareagował na nowe nagranie z białoruskim dyktatorem. Ostrzegł, by "nie dać się zwieść" podobnym zabiegom.

Przypomniał, że moskiewscy medycy już wcześniej stawiali na nogi i przed kamery takich polityków jak Breżniew, Andropow, Czernienko czy Jelcyn.