D. Tuska czekają bezsenne noce!

No i stało się! Sejm wczoraj wieczorem opowiedział się przeciwko senackiej uchwale o odrzuceniu ustawy ws. powołania komisji ds. rosyjskich wpływów. W głosowaniu udział wzięło 454 posłów; większość bezwzględna wyniosła 228 posłów. „Za” odrzuceniem senackiej uchwały było 234 posłów, przeciwko - 219, 1 wstrzymał się od głosu. Tym samym ustawa o powołaniu parlamentarnej komisji śledczej, która będzie badać wpływy rosyjskie na bezpieczeństwo wewnętrzne Polski w latach 2007-2022 (autorstwa posłów PiS) czeka już tylko na podpis prezydenta. 

Warto też wiedzieć - o ironio! - że sam D. Tusk chciał takiej komisji, ale ograniczonej tylko do czasów obecnych rządów ZP a PiS po prostu rozszerzył ten projekt o czasy rządów D. Tuska i jego PO. 

Nawet ON sam, Słońce Peru nieprzypadkowo i ze strachu pojawił się w Sejmie, aby zdyscyplinować swoich posłów, by głosowali przeciw powołaniu tej komisji, no i... to nie pomogło, i ku rozpaczy Jego Ekscelencji Króla Europy ta komisja najpewniej powstanie i to być może pod przewodnictwem znienawidzonej przez Donalda Tuska Małgorzaty Wassermann.

Jak zareagował na wynik głosowania lokaj Jeana-Claude Junckera i ulubieniec politycznej Mutter Angeli Merkel?

Otóż zaczął od... gróźb! 

"Chciałem zobaczyć twarze tych, którzy po raz kolejny złamali konstytucję, złamali dobre obyczaje i fundamentalne zasady demokracji ze strachu przed utratą władzy, ze strachu przed ludźmi i ze strachu przed utratą władzy po wyborach (...) Ci, którzy dzisiaj zagłosowali za złamaniem Konstytucji, będą tego bardzo, bardzo żałowali (...) Było 100 powodów, żeby wyjść na ulicę i protestować przeciwko temu, co dzieje się w Polsce. To 101. powód, który jest równie ważny jak poprzednie. Jeszcze raz wszystkich zapraszam. Chciałbym, żeby cała Polska zobaczyła, że nie ma zgody Polaków na likwidację polskiej demokracji, o którą całe pokolenia walczyły z taką determinacją" [1]. 

Swoistego wścieku dostał też Szymon Hołownia: "PiS przepchnął w Sejmie pseudoustawę o powołaniu speckomisji do spraw usunięcia Donalda Tuska z polskiej polityki. To wprowadzanie w Polsce bolszewickich zasad. Jeszcze nie ruszyła oficjalna kampania wyborcza, a już pisowscy spin doktorzy pukają od dołu w dno najgłębszego szamba propagandy (...) Panie prezydencie Andrzeju Dudo, niech Pan nie podpisuje tego kompromitującego bubla. I niech pan powstrzyma to szaleństwo zanim młocka słowna zamieni się w coś znacznie gorszego" [2].

Ciekawe... dlaczego akurat taka komisja ma według D. Tuska i jego akolitów dotyczyć tylko D. Tuska? Czego się boi D. Tusk i - jak widać - jego cichy sojusznik Sz. Hołownia, który razem z takimi personami jak: Michał Kobosko, Róża Maria Barbara Gräfin von Thun und Hohenstein i generał daty komunistycznej Mirosław Różański udaje, że jest samodzielny?

Tak naprawdę Donald Tusk rzeczywiście ma się czego bać. I nie chodzi mi tu o jakieś umorzone długi rosyjskiego Gazpromu, nawet nie o planowanie sprzedaży LOTOS-u Rosjanom i brak sprzeciwu Polski dla budowy Nord Stream I i II czy nawet podpisanie skrajnie niekorzystnego dla Polski porozumienia z Rosjanami na wieloletnią dostawę gazu do Polski, ale... przede wszystkim o okoliczności tragedii smoleńskiej, gdzie zginęło 96 osób razem z parą prezydencką i polską generalicją. 

Tego moim zdaniem najbardziej boi się D. Tusk - wyjaśnienia jego roli w tej smoleńskiej tragedii! Bowiem jeżeli ta komisja znajdzie dowody chociażby na pośrednią winę D. Tuska to będzie to koniec co najmniej jego politycznej kariery a może i życia na wolności! Wedle mnie dla udowodnienia jego nieczystych zamiarów wystarczy tylko zbadanie dlaczego w kwietniu 2010 roku zostały rozdzielone wizyty do Katynia: zamiast jednej prezydenta z premierem, były oddzielne: spokojna premiera D. Tuska 7 kwietnia i tragiczna w skutkach prezydenta ś.p. L. Kaczyńskiego 10 kwietnia! 

Taka niby drobnostka, ale może rzeczywiście dla dobra Polski i Polaków zniszczyć politycznie D. Tuska. A jeżeliby ta komisja doprowadziła jeszcze do przesłuchania osoby, która namówiła ś.p. L. Kaczyńskiego do podróży samolotem a nie - jak było w planach - pociągiem to mielibyśmy wszystko "podane jak na tacy". Takich szczegółowych decyzji jest o wiele więcej a komisja pod domniemanym przywództwem M. Wassermann na pewno będzie je wnikliwie badała. 

Nie wiem czy dzisiejszej nocy D. Tusk smacznie spał, ale wydaje mi się, iż w kolejnych miesiącach doświadczy jeszcze wiele bezsenności. I jestem pewny, że nie tylko on...

[1] https://niezalezna.pl/486131-k...
[2] https://wpolityce.pl/polityka/...

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com 

Jeżeli moje teksty nie są dla Państwa obojętne i szanują Państwo moją pracę, to mogą mnie Państwo wesprzeć drobną kwotą. 

Z góry wszystkim darczyńcom dziękuję! 
Nr konta - ALIOR BANK: 58 2490 0005 0000 4000 7146 4814 
Paypal: paypal.me/kjahog
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

27-05-2023 [12:12] - Siberian Husky Dog | Link:

Podobno wczorajszego wieczoru jeden z liderów opozycji z apteki sejmowej wykupił wszystkie pampersy i całą paletę maści na ból dupy.

Tym razem Tusk źle policzył głosy. Od Nocnej zmiany jednak wiele się w Polsce zmieniło, a on tkwi nadal mentalne w tamtych czasach. Rudemu śniła się wczoraj Nocna Zmiana, a konieczna była Zmiana Nocnika.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

27-05-2023 [12:36] - krzysztofjaw | Link:

@ Siberian Husky Dog 

On w ogóle zachowuje się tak jakby Polska zatrzymała się w 2015 roku i postępuje tak jak w latach swoich rządów, gdzie miał parasol ochronny mediów i mógł kłamać do woli. Niestety dla niego od ośmiu lat rządzi PiS (ZP) i ludzie poznali, co znaczą dobre dla nich rządy. Dziś wygrana D. Tuska oznaczałaby dla Polski i Polaków katastrofę a mną trzęsie, że dalej wielu Polaków daje się nabrać na jego bajki...
Pzdr

Obrazek użytkownika Ryan

27-05-2023 [16:23] - Ryan | Link:

Gdyby w 1989 roku wypierdolono te wszystkie czerwone k***y z Polski- lub na emigrację wewnętrzną -to byśmy obecnie żyli, jak w sułtanacie Brunei.

Obrazek użytkownika tricolour

27-05-2023 [12:27] - tricolour | Link:

Doświadczenie pokazuje, że Tusk wyjdzie z tego obronną ręką więc raczej bym się nie cieszył na waszym miejscu.

Z pewnością wyjdą sprawy, o których albo nie wiecie albo chcecie nigdy nie wiedzieć, o waszych partyjnych pupilach umoczonych po uszy w komunie ponieważ tonący może się brzydko chwytać albo i za sutannę, kto wie.

Zatem może być to pyrrusowe zwycięstwo, a sam oczami wyobraźni widzę, że robienie na siłę męczennika z Tuska tylko mu się przysłuży.

Pożyjemy, zobaczymy.

PS. Zniszczenie Tuska dla dobra Polski niczym się nie różni od zabicia niemcowa dla dobra Rosji. Nawet mi się nie chce pisac czym się stajesz pisząc takie katolickie słowa.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

27-05-2023 [12:42] - krzysztofjaw | Link:

@ tricolour
Ależ ja piszę jeno o politycznych konsekwencjach poznania prawdy a ona może być dla D. Tuska niewesoła. I nie mam nic przeciwko temu, żeby przy okazji zlustrować wszystkich, też księży. Winniśmy to zrobić na początku lat 90-tych, ale D. Tusk policzył głosy sejmowe a L. Wałęsa obalił rząd J. Olszewskiego. 
Pzdr

Obrazek użytkownika tricolour

27-05-2023 [13:53] - tricolour | Link:

@krzysztof

Owszem, dla Tuska będzie niewesoła, ale ona i dla reszty politycznej sceny będzie niewesoła, może nawet bardziej niż dla Tuska.

Bo nie po to się robi dziesięć lat smoleńskie dochodzenie, by nagle i bez kontroli coś wypłynęło. Tak będzie ze wszystkim, bo każdy z tej gromady jest pokomunistycznym dzieckiem.

Jeszcze nie jeden pisowiec będzie sie tłumaczył z PZPR.

Obrazek użytkownika Ryan

27-05-2023 [16:57] - Ryan | Link:

Skoro Kaczyński popełnił błąd to totalna opozycja powinna otwierać szampana, cieszyć się.
A jak widzę, od Tuska począwszy po najgorsze śmiecie w PO wszyscy wyją, kwiczą, robią pod siebie aż miło popatrzeć. Tusk od dziś bierze prochy na uspokojenie a wieczorem chleje wódę.

Obrazek użytkownika zbychbor

27-05-2023 [12:46] - zbychbor | Link:

Dlaczego nie są badane wszystkie obce wpływy? Także niemieckie, banderowskie a przede wszystkim żydowskie.
Te ostatnie są wyjątkowo szkodliwe.
Dlaczego nie było ekshumacji w Jedwabnym, dlaczego z podwiniętym ogonem zmieniono ustawę przeciwko szkalowaniu Polski,
dlaczego podpisano  Ff55, dlaczego trwa dekarbonizacja, dlaczego pozwolono na niszczenie rolnictwa zbożem z Ukrainy, dlaczego nie rozwija się geotermia, dlaczego za friko wyzbywamy się uzbrojenia,
dlaczego nie załatwiono sprawy Wołynia itd.....

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

27-05-2023 [12:49] - Siberian Husky Dog | Link:

Gdyby głupota potrafiła latać, to każdy członek PO - tudzież ich wyborcy - powinni otrzymać certyfikat drona.

ps.
Ja tam z gustami ludzi nie dyskutuję, ale to prawda, ze Tusk ma upodobanie do dziwnego typu urody

https://pbs.twimg.com/media/FxILUm-XsAAWLEF?format=png&name=small

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

27-05-2023 [12:51] - Alina@Warszawa | Link:

Mam jak Autor nadzieję, że prawda zobaczy światło dzienne. W oczach Tuskach była wściekłość pomieszana ze śmiertelnym strachem i śmiertelnymi zamiarami. 
Ja napisałam skromnie, tylko o jego pracach: https://naszeblogi.pl/66459-pr... 

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

27-05-2023 [14:01] - Siberian Husky Dog | Link:

Może wreszcie się dowiemy dlaczego "śledztwo" smoleńskie oddano Rosji i prowadzono je wg Konwencji z Chicago czyli standardów dotyczących lotów cywilnych, dopuszczając przy tym do nieścisłości i matactw.

Obrazek użytkownika u2

27-05-2023 [15:09] - u2 | Link:

przesłuchania osoby, która namówiła ś.p. L. Kaczyńskiego do podróży samolotem a nie - jak było w planach - pociągiem

No właśnie, nie pamiętam kto pisał na NB, że tuż przed wizytą w Katyniu ktoś namówił PLK na wizytę w Wilnie, stąd niemożność podróży pociągiem.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

27-05-2023 [16:12] - krzysztofjaw | Link:

@u2 i inni

Jest jeszcze wiele tajemnic związanych z tragedią smoleńską. Nie wiem czy kiedykolwiek dowiemy się całej prawdy na temat tej tragedii. Przecież do dziś nie znamy prawdy na temat katastrofy nad Gibraltarem.
Pzdr

Obrazek użytkownika u2

27-05-2023 [16:37] - u2 | Link:

katastrofy nad Gibraltarem

Wiadomo, że w tamtym czasie i miejscu kontrwywiadem brytyjskim zajmował się kret rosyjski Kim Philby. GB parł do sojuszu z USSR po trupie Polski. Niedawna eskhumacja ciała gen. Sikorskiego wykluczyła co prawda zabójstwo za pomocą broni palnej, ale przecież są inne sposoby zabijania, niewykrywalne po tylu latach.

Obrazek użytkownika Ryan

27-05-2023 [16:16] - Ryan | Link:

Rudy buc grozi, że posłowie, którzy głosowali za powołaniem komisji ds. badania rosyjskich wpływów w Polsce, będą "bardzo tego żałowali", kiedy PO wróci do władzy A o jakiej konkretnie karze myślicie, Donaldzie "Bucu" Donaldowiczu?
Wystarczy zsyłka na Sybir czy to jednak za łagodnie?

Obrazek użytkownika sake3

27-05-2023 [17:16] - sake3 | Link:

Tusk grozi już na okrągło i nie tylko w sprawie tej komisji. Był więc czas się przyzwyczaić.A to silni panowie nastręczeni do akcji a to głupek Nitras z pilnikiem,a to przyjaciele gotowi wyrzucać oknami jak Wałęsa czy KOmorowski tłukacy dechami.Faktycznie przymusowy wyjazd na Syberię wydaje się wakacjami.Nawet syberyjskie niedźwiedzie i wilki nie są takie groźne jak Tusk.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

27-05-2023 [22:08] - krzysztofjaw | Link:

@ sake3 

Sądzę, że nawet my konserwatyści en masse nie zdajemy sobie sprawy jak groźny jest D. Tusk. On jest czystym dla Polski i Polaków złem. To krwiożerczy chwast, którego trzeba w końcu wyrwać z korzeniami. 
Pzdr

Obrazek użytkownika sake3

27-05-2023 [22:14] - sake3 | Link:

Ale jest złem z poparciem niemieckim i UE więc dlatego jest tak groźny.

Obrazek użytkownika tricolour

28-05-2023 [17:15] - tricolour | Link:

A nie mówiłem?

https://www.salon24.pl/newsroo...

Będziecie jeszcze prosić, by się skończyło...

Obrazek użytkownika Jabe

28-05-2023 [17:24] - Jabe | Link:

„Patrioci” z obu stron licytują.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

28-05-2023 [18:05] - krzysztofjaw | Link:

@  tricolour 

Tak w skrócie... Trzeba być antypolskim politycznym cepem, żeby głosować na D. Tuska. I to wszystko z mojej strony, bo Pańskie komentarze coraz bardziej sięgają dna!
Pzdr

Obrazek użytkownika tricolour

28-05-2023 [20:37] - tricolour | Link:

@krzysztof

Sięgają dna, bo nagle się okazało, że ustawa skrojona na obrzucanie gównem Tuska może rykoszetem obsmarować wasze twarze? Tak będzie, to pewne - kto atakuje, ten godzi sie obrywać - tak brzmi przykazanie miłości, te najważniejsze.

Strach obleciał, że wasze wzorce moralności to może i esbeccy kapusie, a teraz to zostanie wywleczone, pokazane w pełnej krasie? Albo nagle się okaże jak to ćwierć komisja tendencyjnie olała wiele materiałów w wyniku czego jej członkowie rezygnowali nie godząc się na manipulacje? Tak to wygląda, bo nagle zostałem politycznym cepem. Głosuje na kogo mam ochotę, bo mam takie prawo. Na takiej samej zasadzie jadę przez miasto 50km/h bo mam takie prawo bez względu na Pańskie opinie na ten temat. A może jestem komunikacyjnym cepem, bo jeżdżę na lewackim oleju napędowym zamiast na katolickiej benzynie, co?

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

29-05-2023 [11:06] - krzysztofjaw | Link:

@  tricolour

Trochę się uniosłem i przepraszam za tego cepa. Oczywiście, że ma Pan prawo głosować na kogo chce. Polska jest wolnym i demokratycznym krajem. Nawet polityk może bezczelnie kłamać jak D. Tusk (chociażby: "Ten mur nigdy nie powstanie" - D. Tusk - "Nigdy nie mówiłem, że mur nie powstanie" - D. Tusk). Tylko się tak zastanawiam... Jak można głosować na takiego kłamcę? Tego nie jestem w stanie logicznie wytłumaczyć....
Pzdr

Obrazek użytkownika tricolour

29-05-2023 [11:49] - tricolour | Link:

@krzysztof

Naprawdę ten mur jest aż tak ważny, by był tematem pierwszego wyboru kłamstw Tuska?

Jeżeli tak, to Tusk jawi się krynicą prawdy.

Obrazek użytkownika Pani Anna

29-05-2023 [12:00] - Pani Anna | Link:

@krzysztofijew 
Może mi Pan wskazać polityka,  który nie kłamie? Z dowolnej opcji politycznej.

Obrazek użytkownika u2

29-05-2023 [12:04] - u2 | Link:

Może mi Pan wskazać polityka,  który nie kłamie?

Na przykład politycy z Dobrej Zmiany. Zadowolona, niemiecka trollico ? :-)

Obrazek użytkownika Pani Anna

29-05-2023 [12:17] - Pani Anna | Link:

u2
spadaj kmiocie na drzewo, bo nie chce mi się z tobą gadać. 

Obrazek użytkownika u2

29-05-2023 [11:22] - u2 | Link:

obrzucanie gównem Tuska

Kto niby obrzuca twojego firerka gwnem pata-łachu ? :-)

jadę przez miasto 50km/h bo mam takie prawo

W strefie zamieszkania też napierniczasz 50 km/h ? :-)

Obrazek użytkownika tricolour

29-05-2023 [11:50] - tricolour | Link:

Tak, napierniczam, aż suwalskie śmieci kotłują się z tyłu.

Obrazek użytkownika u2

29-05-2023 [12:05] - u2 | Link:

Tak, napierniczam

To noga z gazu pata-łachu, bo wypadek spowodujesz :-)

Obrazek użytkownika Jabe

28-05-2023 [17:21] - Jabe | Link:

Wybory za pasem.