Obraz zamachu na Świętego Jana Pawła 2

Zamach na Placu Świętego Piotra
Było pogodne popołudnie, środa 13 maja 1981 r. Odkryty papamobile drugi raz okrążał Plac św. Piotra. Zatrzymał się, a Jan Paweł II nie potrafił odmówić sobie serdeczności wobec zgromadzonych. Przywitał się z małą dziewczynką. Chwilę później rozległy się strzały.

Zamachowca pochwycili wierni, a watykańska ochrona oddała go w ręce policji. W tym czasie papież został już dowieziony do kliniki Gemelli, gdzie rozpoczęto trwającą sześć godzin operację ratującą życie. Jedna z kul przeszła przez brzuch, ale szczęśliwi ominęła aortę, nie naruszyła też kręgosłupa. Druga zraniła Ojca Świętego w dłoń i, prawdopodobnie rykoszetując, w ramię.
13 maja 1981 w rocz. objawień fatimskich  miał miejsce zamach na papieża Jana Pawła II. Dzień ten wstrząsnął światem i pozostaje jedną z zagadek XX w. W czasie audiencji generalnej papieża na placu św Piotra w Rzymie o godz. 17:19. został postrzelony przez tureckiego zamachowca Mehmeta Ali Ağcę w brzuch i rękę. Jak ustalili śledczy, chwilę wcześniej Ağca celował w jego głowę. Jan Paweł II schylił się wtedy do małej dziewczynki Sary Bartoli i wziął ją na ręce.

Zamachowiec opóźnił oddanie strzału prawdopodobnie dlatego, że dziewczynka, którą papież trzymał na rękach, lekko przysłoniła go, co uniemożliwiło zamachowcowi dokładne wycelowanie. Ranny papież osunął się w ramiona stojącego za nim sekretarza Stanisława Dziwisza. 

Ochrona przewiozła Jana Pawła II do polikliniki Gemelli, gdzie poddano papieża sześciogodzinnej operacji. Do pełni zdrowia jednak nigdy nie wrócił. Papież wierzył, że swoje ocalenie zawdzięczał nie tylko szczęściu. Wyraził to słowami:
,,Jedna ręka strzelała, a inna kierowała kulę.”

 Wierni dostrzegli pewien związek. Zamach miał miejsce 13 maja, podobnie jak pierwsze objawienie Matki Bożej w Fatimie w roku 1917. Jan Paweł II spędził na rehabilitacji w szpitalu 22 dni. Potem wielokrotnie cierpiał z powodu różnorodnych dolegliwości będących następstwem postrzału. Po zamachu otoczenie papieża wprowadziło specjalne środki bezpieczeństwa m.in. papamobile został odpowiednio opancerzony. Istnieje wiele teorii na temat przyczyn zamachu. Sam zamachowiec Mehmet Ali Ağca podawał w czasie śledztwa wiele wzajemnie sprzecznych wersji. Jedną z nich był tzw. „ślad bułgarski”, sugerujący, że udział w spisku brały służby specjalne Ludowej Republiki Bułgarii, działające na zlecenie władz ZSRR.

Aresztowano nawet Bułgara Sergeja Antonowa, jednak po długim śledztwie i procesie został on uwolniony z braku dowodów. W 1985 w raporcie analitycznym CIA za najbardziej prawdopodobne uznała zaangażowanie ZSRR w zlecenie i organizację zamachu.  Jednak podczas przesłuchań w Komisji ds. Wywiadu Senatu Stanów Zjednoczonych w 1991 były wysoki rangą funkcjonariusz CIA, Melvin Goodman, zeznał, że szef CIA Gates w 1985 r osobiście zamówił u trzech analityków raport.

Wstępnym założeniem było udowodnienie, że radziecki wywiad był wplątany w sprawę zamachu na papieża. Według zeznań Goodmana, który był w CIA głównym specjalistą od stosunków Moskwy z Trzecim Światem, w 1983 r jeden z czołowych analityków Agencji napisał notatkę służbową do ówczesnego jej szefa, Williama Caseya, w której stwierdził, że nie ma solidnych dowodów na to, iż Sowieci lub Bułgarzy brali udział w spisku.
                                                                                                                                                                                
Jako typową poszlakę należy uznać opublikowany w marcu 1995 przez włoski tygodnik Toscana Oggi rozkaz Komitetu Centralnego KPZR z 1979, nakazujący KGB wykorzystanie wszelkich dostępnych możliwości, by zapobiec nowemu kierunkowi w polityce, zapoczątkowanemu przez polskiego papieża, a w razie konieczności – sięgnąć po środki wykraczające poza dezinformację i dyskredytację. 

Pod rozkazem podpisali się: Michaił Gorbaczow, Michaił Susłow oraz inni członkowie KC – Andriej Kirilenko, Konstantin Czernienko, Konstantin Rusakow, Boris Ponomariow, Iwan Kapitonow, Michaił Zimianin i Władimir Dołgich. Dokument był szeroko analizowany w 2008 przez amerykańskiego dziennikarza Johna O. Koehlera.

Według francuskiej dziennikarki bułgarskiego pochodzenia, Rumiany Ugarczinskiej, ślady zamachu w Turcji i we Włoszech prowadzą do tajnej struktury NATO o nazwie „Stay Behind”. Zdaniem Marco Ansaldo, watykanisty włoskiego dziennika La Repubblica, za zamachem stała wyłącznie skrajna turecka organizacja terrorystyczna Szarych Wilków, której członkiem był Mehmet Ali Ağca.  Ağca zostawił w pensjonacie list, w którym napisał między innymi, że chce pokazać światu imperialistyczne zbrodnie Związku Radzieckiego i Stanów Zjednoczonych. 

Le Monde diplomatique ustaliło, że zamach sfinansował Abdullah Çatlı za sumę 3 mln. marek pochodzących z funduszy nacjonalistycznej organizacji Szarych Wilków.

Operacja „Papież” ( Matreiały IPN)

Po zamachu na Jana Pawła II służby komunistyczne fałszowały dokumenty i wysyłały pogróżki do włoskich śledczych, by skierować sprawę na ślepy tor – mówił w 2016 roku prokurator Michał Skwara, współautor książki „Agca nie był sam”, w rozmowie z Jakubem Gołębiewskim.

Czy z zeznań i dokumentów zgromadzonych w czasie śledztwa IPN dowiadujemy się o wydarzeniach, które można uznać za działania komunistycznych służb w ramach operacji „Papież” („Operation Papst”)?
W tej operacji chodziło o zacieranie śladów po zamachu na papieża Jana Pawła II. Wiemy, że zaangażowane w ten proceder były służby bułgarskie, wschodnioniemieckie i sowieckie. Dowodem na to jest informacja, która pochodzi z dokumentów pozyskanych na potrzeby naszego śledztwa z Bułgarii. Działania bezpieki bułgarskiej były inspirowane i kontrolowane przez Rosjan. W toku śledztwa pozyskaliśmy także zbiór dokumentów, z których wynika, że Siergiej Antonow, Bułgar współoskarżony wraz z Alim Ağcą w drugim procesie rzymskim o udział w zamachu na papieża, był tajnym współpracownikiem wywiadu bułgarskiego.

Kardynał Stanisław Dziwisz, wieloletni sekretarz Ojca Świętego i świadek tych zdarzeń komentując, stwierdził: „niektórzy obawiali się Jana Pawła II, uznano go za niebezpiecznego ze względu na głoszone przez niego przesłanie. Panowało wtedy przeświadczenie, że przyszłość należy do marksizmu, a komunizm rozprzestrzeniał się w Europie. Jan Paweł II wszystko to odwrócił. Stwierdził, że przyszłość należy do solidarności międzyludzkiej, miłości, sprawiedliwości, wolności sumienia, człowieka i narodów. Byłem po zamachu w karetce. Gdy jeszcze miał świadomość, modlił się coraz ciszej. I słyszałem, jak ofiarował to cierpienie za sprawy Kościoła, a także o to, by zachowano troskę o życie człowieka”.

Żródło :
https://ipn.gov.pl/pl/historia...
https://jp2online.pl/publikacj...
https://sekretariatfatimski.pl...
https://scenakultury.pl/9156/4...

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika RinoCeronte

13-05-2023 [14:43] - RinoCeronte | Link:

Rosyjscy gentelmani nie byli by w stanie posunąć się do takiej nieprawości?

Obrazek użytkownika Tezeusz

13-05-2023 [14:48] - Tezeusz | Link:

Dodaj osrane bydło faszystowskie karakana bandyty putlera takie ścierwo antyludzkie, swołocz z osraną ze strachu dupą..Terrorystyczna roSSja..

To roSSjanie finansowsli wszystkie tertorystyczne ataki na Świętego JP2 chcieli go zabić czego nawet nie ukrywali...To jak ich można określić....jak !!

Obrazek użytkownika Art

13-05-2023 [16:17] - Art | Link:

Czy komentator Tezeusz jest ruską onucą?Jego język rynsztokowy zamyka wszelką dyskusję pod każdym ważniejszym tematem.Odstrasza normalnych komentatorów,zazwyczaj pozostaje dwóch,trzech jemu podobnych.

Obrazek użytkownika Tezeusz

13-05-2023 [16:19] - Tezeusz | Link:

@Art
Piszesz o " ruskiej onucy " stań przed lustrem to ją ujrzysz. Szczęśliwy.
Faktycznie przez 20 lat pobytu na NB twój dorobek intelektualny to zero...trudno z zerem polemizować.
Może moje komentarze są bezposrednie i dosadne ale jakie mają być w stosunku do morderców, zabójców gwałcicieli z roSSji mordujących niewinnych ludzi....Są ostre bezpośrednie wręcz brutalne i wulgarne bo jakimi słowami można scharakteryzować roSSyjskie zbrodnie....straszne jak w Buczy, Irpieniu itp..
 
Jakie ? kolorowe barwne inteligentne pełne poematów  czy takie jaka ta roSSja jest i co sobą prezentuje. Pomyśl zanim znowu palniesz glupotę.
A " Tezeusz" jest na swoim blogu u siebie, nie pasuje nie właź...a jako gość nie obrażaj gospodarza.

A może coś o Świętym JP 2 - zabrakło wiedzy czy intelektu..

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

13-05-2023 [16:27] - Alina@Warszawa | Link:

 [16:17] - Art 
To raczej człowiek "specjalnej" troski, którym powinien zaopiekować się już dawno psychiatra.
PS dowód - patrz wpis poniżej:

Obrazek użytkownika Tezeusz

13-05-2023 [16:30] - Tezeusz | Link:

@alina gary
To, że " jesteś lewacką specjalnej troski " to wiemy od dawna i to twój problem.. Coś się tobie nie podoba na moim  blogu napiszę kulturalnie ..wyjazd do swoich do NEonka oni tam za tobą tęsknią miesięczny trollu na NB. Nie jesteś tutaj mile widziana napiszę bardzo grzecznie.....bardzo ! Lecz się na nogi bo na głowe za późno..Nawet na psychiatrę w twoim przypadku za póżno..

Oddałaś komuszy hołd Świętemu JP 2 w swoim stylu..Brawo !

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

13-05-2023 [17:14] - Alina@Warszawa | Link:

Kolejny plagiat? 
https://timenote.info/pl/event... 

Plagiator nie przekopiował jednego akapitu:
"30. rocznica zamachu"
W dzień 30. rocznicy zamachu na Jana Pawła II przypadającego 13 maja 2011 odprawiono uroczystą mszę dziękczynną w Fatimie, jako podziękowanie za dar beatyfikacji. W tym samym roku ukazała się w Polsce książka autorstwa dwóch włoskich sędziów: Ferdinando Imposimato i Sandro Provvisionato Zamach na papieża, przedstawiająca bieg śledztwa w sprawie zamachu na papieża. Oprócz tego w książce została przedstawiona sprawa porwania córki watykańskiego urzędnika, Emanueli Orlandi oraz sprawa zabójstwa komendanta Gwardii Szwajcarskiej, Aloisa Estermanna i jego żony przez Cédrica Tornaya."

PS Poniżej wpis wściekłego, zdemaskowanego Plagiatora (który w międzyczasie podał linki):

Obrazek użytkownika Tezeusz

13-05-2023 [17:24] - Tezeusz | Link:

@ alina gary coś z tobą nie tak.. Desancik mięsieczny ! Ale co można wymagać od miesięcznego scierwoneonowego trolla...z błyskawicą i tęczą zamiast rozumku. Z powrotem na szkolenie marsz..Piszesz takie bzdety jak sam twój guru Ruszkiewitz. z chamstwem bez rozumu po prostu ZERO !
MOŻE JEGO KOLEJNY NIEUDANY KLON. Myj zatem swoje brudne intelektualnie - gary bo intelektu nawet wściekłego u ciebie za grosza nie ma... wróć za rubla..
PS. Bedę uważnym komentatorem twoich komentarzy...

Obrazek użytkownika sake3

13-05-2023 [18:24] - sake3 | Link:

I umknął nam w ogniu nieprzyjemnej dyskusji właściwy temat.warto było sobie przypomnieć te wydarzenia i nasze reakcje ból ,rozpacz,niedowierzanie.Pamietam że wtedy myłam okno a mama ściągnęła mnie z parapetu i powiedziała,,był zamach na papieża''.Teraz nie wiemy jak potoczyły się losy Ali Agcy czy organizacja terrorystyczna w której działał nadal istnieje.Zamach udał się terrorystom połowicznie bo papież w wyniku obrażeń nigdy właściwie nie powrócił do zdrowia.Jednak starał się być aktywny do samego końca.Tym bardziej przykre jest polskie uderzenie w tego wspaniałego człowieka.Przykre,nezrozumiałe i pokazujące,że my Polacy nigdy nie będziemy jednością.

Obrazek użytkownika Tezeusz

13-05-2023 [18:52] - Tezeusz | Link:

@sake3
tęczowe pedalstwo zboki atakują świętego JP2 to komusze bydło..

Obrazek użytkownika u2

13-05-2023 [18:55] - u2 | Link:

my Polacy nigdy nie będziemy jednością

Droga sake, Polki i Polacy to duże, zróżnicowane społeczeństwo, łączy nas obywatelstwo polskie, język polski, ale już niekoniecznie tradycje i kultura. Historia to w ogóle może nas dzielić, nie łączyć. Jednym polskość to nienormalność i robią wszystko z nadania obcych wrogich nam mocarstw, abyśmy skakali sobie do oczu. Na szczęście dzieli nas mur internetu i oprócz słownych pyskówek nic poważniejszego tutaj nie może się zdarzyć :-)

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

13-05-2023 [19:19] - Alina@Warszawa | Link:

Najbardziej temat umknął Autorowi-plagiatatorowi, na skutek ataku szału komentatorskiego, typowego dla tego komentatora ...
Poza tym gdzie sake3 widzi jakąś dyskusję?

Obrazek użytkownika u2

13-05-2023 [19:24] - u2 | Link:

Droga Alino, twoje sugestie, że Tezeuszowi potrzebny jest psychiatra są nie na miejscu. Co do twojego zarzutu plagiatu, to podobnie jak ty, Tezeusz zawsze wskazuje źródła swoich notek. Co innego per-sik, ten kacapski agitator nigdy nie wskazuje skąd bierze swoje agitki :-)

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

13-05-2023 [19:29] - Alina@Warszawa | Link:

Żart?

Obrazek użytkownika u2

13-05-2023 [19:44] - u2 | Link:

Żart?

Droga Alino, jesteś tu nowa na NB. Podajesz często linki do kacapskich stronek, że niby dajesz odpór. Ja w nie nie klikam, szkoda czasu na kacapskie agitki. Wolę jednak historie Tezeusza na NB. Są dużo ciekawsze od kacapskich agitek przytaczanych tutaj często przez per-sika.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

13-05-2023 [20:19] - Alina@Warszawa | Link:

Skoro nie czytasz kacapskich wpisów, to skąd wiesz co piszą? Wolisz Tezeusza - czytaj - wolny wybór. Twoja postawa przypomina jako żywo stosunek lekarza do pacjenta w czasie urojonej pandemii - nie widzi, nie bada, ale wszystko wie, po rozmowie telefonicznej ... Życzę zdrowia, szczególnie psychicznego.

Obrazek użytkownika Tezeusz

13-05-2023 [20:24] - Tezeusz | Link:

@Alina vel Ruszkiewicz twoje zdrowie psychiczne jest nam znane od dawna to zwykłe komusze chamstwo, brak wiedzy, szerzenie agitek rusofobicznych, włażenie bez mydła w dupsko bandyty putlera..
Ot i wszystko jasne kto jest kim?  Zaorane ! do garów..

Obrazek użytkownika u2

13-05-2023 [20:55] - u2 | Link:

skąd wiesz co piszą?

Droga Alino, wiem, bo cytuje ich tutaj per-sik. Pisałem o tym. Ponadto świetne są filmiki Andromedy na YT. Polecam. No, kacapska agitka byłaby przezabawna, gdyby masowo ludzi nie mordowali :-)

PS. Wyluzuj Alina, tutaj jest wątek o JP2. Pisz na temat, nie obrażaj innych.

Obrazek użytkownika Pers

13-05-2023 [19:57] - Pers | Link:

@sake
Jemu to chyba już tylko egzorcysta może pomóc.
A od Pana Persa to z daleka maglaro.

Obrazek użytkownika Tezeusz

13-05-2023 [22:03] - Tezeusz | Link:

@alina vel pers obojniaki ale smród gówna ten sam.. @Kociamber dzisiaj w szpileczkach i staniczku ? a namaluj sobie błyskawicę..hahaha jutro walonki ? Ruszkiewicz nie zapomnij o pomalowaniu ust na twój ulubiony kolor czerwony...

Obrazek użytkownika u2

13-05-2023 [22:17] - u2 | Link:

A od Pana Persa to z daleka maglaro.

Nie ściemniaj, tyś pamper-sik, to ty się trzymaj z daleka od nas, bo możesz dostać w japę :-)

Obrazek użytkownika Pers

13-05-2023 [22:41] - Pers | Link:

@u-beczek
// pamper-sik, to ty się trzymaj z daleka od nas, bo możesz dostać w japę :-)//
Teściową możesz straszyć "anonimowy" jełopie.

Obrazek użytkownika sake3

14-05-2023 [06:38] - sake3 | Link:

@Pers.....Ma pan dzis swój zły dzień? Tak naprawdę to o co pan mnie napada? Mam się trzymać z daleka? Przecież jesteśmy z daleka i z rzadka wymieniamy jakieś uwagi,albo i wcale tak jak teraz. Czemu więc pan mi ubliża? Sprawia to panu jakąś przyjemność?

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

14-05-2023 [01:21] - Alina@Warszawa | Link:

[19:24] - u2 
Kiedy się widzi człowieka chorego, potrzebującego szybkiej pomocy, to rada, żeby natychmiast skorzystał z pomocy lekarza jest jak najbardziej na miejscu.
"Nie na miejscu" jest udawanie, że nie ma problemu, że to co czytamy w komentarzach Tezeusza jest normalne. Nie jest!

Obrazek użytkownika Tezeusz

14-05-2023 [06:23] - Tezeusz | Link:

@alina vel ruszkiewicz 
A twoje rozdwojenie jaźni jest normalne ? nie jest a twoje chamstwo jest ? - w twoim przypadku to jednak normalne. Dzisiaj to jesteś chlopczyk walonki włóż...

Obrazek użytkownika u2

14-05-2023 [12:59] - u2 | Link:

Kiedy się widzi człowieka chorego

To się zgłoś do odpowiedniego lekarza. Na pewno NB nie jest miejscem, gdzie otrzymasz fachową poradę lekarską. Wyluzuj, pisz na temat, nie obrażaj innych. To są proste sprawy.

Obrazek użytkownika Tezeusz

13-05-2023 [19:31] - Tezeusz | Link:

@alina gary najbardziej umknął tobie brak rozumu w tęczowym łbie ale głównie z nienawiści do Świętego JP2 .
Takie to komusze bydełko z osranej gównami trzaska z Warszaffkkii.
Wracaj kobieto do garów bo śmierdzą  brakiem rozumu.. Ty to nowe wcielenie chama @Persa osranego.
A żart to twój komuszy intelekt.a raczej jego zuoełny brak .Dalej będziesz obrażać Świętego JP2 tęczowy..

Obrazek użytkownika sake3

13-05-2023 [19:39] - sake3 | Link:

Alina@Warazawa.....Dyskusja to wymiana myśli ,spostrzeżeń.Nie ja jestem odpowiedzialna za to,że ta wymiana tak się potoczyła zresztą w niej nie uczestniczę..Przeczytałam wpis blogera nie komentując tylko chcę sobie wyobrazić jak odbieramy zamach po latach.

Obrazek użytkownika Tezeusz

13-05-2023 [19:49] - Tezeusz | Link:

@Alina gary to nie kto inny jak Ruszkiewicz i jego nowe wcielenie. Ten sam styl pisania, powołuje się na te same kacapskie źródła, tak ten cham działa co zostało udowodnione na portalach Niepoprawni.pl, Salon24, NEon24.
Sprawa jest jasna Alina vel Ruszkiewicz jak vel szperaczki...i to jest prawdziwy plagiat a może rozdwojenie jaźni.. 

Znajdę chwilę czasu napiszę na tę okoliczność stosowny materiał.

 

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

13-05-2023 [20:22] - Alina@Warszawa | Link:

[19:39] - sake3 
O przepraszam, ja nie widzę żadnej możliwości wymiany myśli z Tezeuszem. Obawiam się bowiem, że po kilku godzinach zostałabym bez mózgu!
Mam nadzieję, że Admin uwolni nas od czytania owoców jego ataku schizofrenii (?) jak już poczyta komentarze.

Obrazek użytkownika Tezeusz

13-05-2023 [20:28] - Tezeusz | Link:

@alina vel ruszkiewicz
"Obawiam się bowiem, że po kilku godzinach zostałabym bez mózgu!"
Nie można stracić czegoś czego się nie posiada. Ty nie posiadasz mózgu trafnie zdiagnozowałaś swoje rozdwojenie jaźni. Dzisiaj dziewczynka jutro facecik. Dzisiaj szpileczki jutro walonki... Do garów ! Pamiętaj o tęczy ? Ale jaja mamy obojniaka !
Ciebie obojniaczku czytać nie idzie ruszkiewicz vel alina twój dorobek intelektualny na NB przez miesiąc trollowania to ZERO...zero !! to zero. zamiast twojej schizofrenii zostanie smród i gówno zerowego chama. Zawsze możesz zakończyć tutaj jak na Niepoprawnych, Salonie 24 , NEon kop w osrane komusze dupsko i  do garów. Nobilitacja a co !

Obrazek użytkownika Tezeusz

16-05-2023 [18:20] - Tezeusz | Link:

@alina ver @Pers

Obiecałem oto zwiastun materiału :

"W dziesiątą rocznicę śmierci papieża Polaka wracają dyskusje nie tylko o jego pontyfikacie, ale także o tym, jak jest dziś postrzegany i jaką postać przyjmuje kult, którym jest otaczany. Wyrazy czci i szacunku to jedno, ale jest przestrzeń, w której Jan Paweł II spotyka się często wyłącznie z krytyką, kpinami i inwektywami. To internet, gdzie – jak przekonują katolickie portale – zapanowała "moda na obrażanie papieża" .

Oczywiście forma krytyki w internecie często jest prostacka i zawiera nieprawdziwe treści. Tyle że w zakresie krytyki autorytetów powinno być wolno ciut więcej. Przecież nikt nie ma nic przeciwko temu, że są memy, które obrażają prezydenta czy premiera. Jan Paweł II, mimo że od 10 lat nie żyje, wciąż otoczony jest nienaruszalnym tabu, którego być nie powinno.

Chamstwo, jak widać, jest głownie domeną lewactwa i rusofilstwa o czym pisałem już tak wiele dając na to konkretne dowody związane z poglądami politycznymi , wspieraniem reżimu faszystowskiego roSSji czy wspierając ruchy wrogie Polsce. Obecnie pojawił się nowy trend obrażanie Świętego Jana Pawła 2 o czym wspominał Prezydent, Premier RP i hierarchowie kościoła.. Okazuje się iż na NB także wystąpiły podobne tendencje w komentarzach blogera @alinazwarszawy.  Przykład proszę : pod materiałem dotyczącym  pamięci Świętego JP2 po prostu "nasrała"   tam swoimi komentarzami , obrażając w ten sposób nie tylko pamięć o JP2 lecz dając świadectwo sobie swojej głupocie i chamstwie. Zamiast merytoryki ma ten bloger w ustach tylko bluzgi o innych -  dowód powyżej.. cytuję twoje słowa :

" Z góry przepraszam wszystkich oburzonych komentarzami osobnika o nazwie "Tezeusz". To człowiek chory psychicznie, bo nikt przy zdrowych zmysłach nie pisałby czegoś, co można nazwać intelektualnym szambem."
"PS Poniżej wpis wściekłego, zdemaskowanego Plagiatora (który w międzyczasie podał linki):"
"O przepraszam, ja nie widzę żadnej możliwości wymiany myśli z Tezeuszem. Obawiam się bowiem, że po kilku godzinach zostałabym bez mózgu!"

Takie oto i inne  komentarze @alinyzwarszawy były zamieszczane pod materiałem upamiętniającym zamach na Świętego Jana Pawła 2... Kim zatem jest ten bloger......................
..................cdn..

Obrazek użytkownika admin

17-05-2023 [17:20] - admin | Link:

Tezeuszu -- Alina to nie Pers. Mam wiarygodne odczyty IP: Pers pisze z Kremla a  Alina z Warszawy. Więc, proszę daj już z tym spokój. No i może już czas skończyć z nasr.., osr..  i g.. wszelakim. Twoje komentarze niczego nie stracą, jak przestaniesz uzywac tych słów. A wręcz zyskają.

Obrazek użytkownika Pers

17-05-2023 [17:27] - Pers | Link:

@admin
//Pers pisze z Kremla//
Dlaczego tak bezczelnie łżesz?
Sprawia ci to przyjemność?

I tak tego nie puścisz.

Obrazek użytkownika admin

17-05-2023 [17:33] - admin | Link:

:))))))

Obrazek użytkownika Czesław2

17-05-2023 [18:30] - Czesław2 | Link:

Admin, prosiłem o likwidację konta.

Obrazek użytkownika Edeldreda z Ely

17-05-2023 [18:46] - Edeldreda z Ely | Link:

@Czeslaw2
Mam nadzieję, że nie przyczyniłam się niechcący do tej decyzji 😟
Wielka szkoda i przykro mi, że tak Pan postanowił. Łączę wyrazy szacunku i życzenia zdrowia. 

Obrazek użytkownika Czesław2

17-05-2023 [18:58] - Czesław2 | Link:

@ EzE Z NB zrobił o się trolowisko i rynsztok przed pojawieniem się Pani. Otoczenie bagna moralnego nie odpowiada mi.
Pozdrawiam z szacunkiem.

Obrazek użytkownika Tezeusz

17-05-2023 [19:08] - Tezeusz | Link:

@ Czesław 2 -  cham prostak i gbur....
Piszesz o NB o blogerach NB jako " rynsztok" " ' moralne bagno" a kim ty jesteś by tak oczerniać ludzi. Co ma kasować Admin NB skoro twój wkład intelektualny na NB przez 8 lat 11 miesięcy to ZERO ! jak można skasować zero- jak ! Sam jesteś zwykły ... obrażając ludzi a sam nic nie wnosząc tylko " rynsztok i bagno bez moralnej podstawy... A wyjeżdżaj stąd nikt ciebie pamiętać nie będzie..... Won z mego bloga -  "agencie wpływu" !

Obrazek użytkownika Edeldreda z Ely

17-05-2023 [19:10] - Edeldreda z Ely | Link:

@Czesław2 
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Niech Pana akt nie pójdzie na marne, a swoim zaistnieniem pobudzi do namysłu... Kłaniam się.
 

Obrazek użytkownika Tezeusz

17-05-2023 [19:14] - Tezeusz | Link:

@Edeldreda z Ely |
" Akt" chyba naszej cierpliwosci na chama...się skończył.

Obrazek użytkownika admin

17-05-2023 [19:17] - admin | Link:

@Czesław2 -- nie mam takiego zgłoszenia na mailu.

Obrazek użytkownika Czesław2

17-05-2023 [19:32] - Czesław2 | Link:

@Admin To wynika z tego, że zmieniłem maila, a nowego nie chcę podawać. Proszę ten wpis potraktować jako wiążàcy.

Obrazek użytkownika Pers

17-05-2023 [20:09] - Pers | Link:

@admin Szanowny
Ja potraktowałem to jako żart ale miejscowe matoły gotowe uwierzyć :)
Masz nr IP i widzisz że do Kremla mam ze 4000 km.
W sumie szkoda bo bym mógł częściej wpadać do Wołodi na browar :))

Obrazek użytkownika sake3

17-05-2023 [17:39] - sake3 | Link:

@Pers.......To pan już nie tańczy z reniferami w Laponii? Ale sprawił mi pan zawód,bo porównywałam pana do tańczącego z wilkami Kevina Costnera.

Obrazek użytkownika Pers

18-05-2023 [10:29] - Pers | Link:

@sake
//Pers.......To pan już nie tańczy z reniferami w Laponii? //
Renifery już ogarnięte.
Teraz podglądam życie lisów polarnych. W sezonie będą także białe misie :)

Obrazek użytkownika Tezeusz

18-05-2023 [15:06] - Tezeusz | Link:

@Rus z moskwy
Jak tam na Kremlu ? galoty pełne ? Byłbym napisał bardziej " kwieciście ' ale obiecałem Adminowi...

Obrazek użytkownika Tezeusz

17-05-2023 [18:35] - Tezeusz | Link:

Ruszkiewicz, przestań pierd.... głupoty łżesz i kłamiesz, mataczysz i obrażasz ludzi ( przytoczyć znowu fakty) . Wiemy kim i czym jesteś od dawna. I nie tylko my wiemy... Wiemy także po co tutaj jesteś...Cud ,że Admin ciebie jeszcze w ogóle toleruje...

Obrazek użytkownika Tezeusz

17-05-2023 [18:38] - Tezeusz | Link:

@ Admin
Kim i czym okazał się @ alinawarszawa pokazałem wkrótce będzie o tym materiał. Obrażanie Świętego JP2 musi skutkować potępieniem.. Co do porównania trolli z gównem.. tak było dosadniej. Ale skoro twoja wola.. dostosuję się.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

17-05-2023 [19:27] - Alina@Warszawa | Link:

 [18:38] - Tezeusz 
Chory człowieczku! Kłamiesz pod założoną tezę! Nie wycieraj sobie gęby postacią JPII, bo Święty na pewno nie życzyłby sobie mieć takiego "promotora" jak ty.

Obrazek użytkownika u2

17-05-2023 [19:53] - u2 | Link:

Wyluzuj Alina, jesteś tu nowa, nie rządź się, bo tego nikt nie lubi. Trochę więcej szacunku dla Tezeusza.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

17-05-2023 [20:03] - Alina@Warszawa | Link:

Bez przesady u2!
Znam Tezeusza z Niepoprawnych. Pierwszy raz tam zetknęłam się z tak wielkim chamstwem blogerów, którzy podawali się za "patriotów". Jednym z nich był Tezeusz, który chyba stamtąd wyleciał. Niestety dużo więcej blogerów, o wyjątkowym talencie pisarskim i wiedzy zrezygnowało z takiego towarzystwa, szczególnie kiedy Gawrion z jakichś znanych tylko jemu powodów tolerował wpisy jak tutaj np. Tezeusza. Widzę, że zjawisko wychodzenia z towarzystwa Tezeusza zachodzi również na NB.
Tezeusz nie zasługuje na mój szacunek. Wg mnie powinien już dawno się leczyć w najbliższym szpitalu psychiatrycznym - wynika to wprost z większości jego komentarzy.
Ale nie zabraniam u2 mieć do niego szacunek, skoro musi ... 

Obrazek użytkownika u2

17-05-2023 [20:10] - u2 | Link:

Znam Tezeusza z Niepoprawnych.

Czyli Tezeusz ma rację, że za nim się uganiasz. Wyluzuj, nie obrażaj innych.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

17-05-2023 [20:16] - Alina@Warszawa | Link:

Przeginasz jak Tezeusz. To ta m... czepia się normalnych ludzi, których poglądy np. nt.. szczepień są sprzeczne z jego. Dostaje jak zwykle ataku szału. Uganiać się za Tezeuszem to może u2, albo inny H-D. Ja biegnę zawsze w przeciwnym kierunku. Jego patriotyczne wpisy, które są kopiowaniem cudzej pracy to zasłona dymna problemów psychiatrycznych. Ostatnio przyłapany na kolejnym plagiacie dopisuje linki POD tekstem. To samo robił na NP!

Obrazek użytkownika Tezeusz

17-05-2023 [20:20] - Tezeusz | Link:

@Alina
Chamstwo i brak wiedzy  zasłaniasz agresją. Wkrótce obszerny materiał o tobie już się pisze . Włazisz na mój blog obrażasz kłamiesz i mataczysz. Z Niepoprawnych to ciebie Admin wywalił właśnie za obrażanie innych   - co za problem udowodnić. Będzie o tym w materiale. 
Prowadzę blogi, piszę na kilku portalach ( linki pokazuję) to ja zrezygniwałem z Niepoprawnych z braku czasu i tam była potężna awaria techniczna. Nie odpowiadał mnie  także system ocenek i punktów ale to była moja decyzja.
Ciebie @Alina wywalono..wywalono za chamstwo, obmawianie innych, agresję co tutaj pokazujesz i co będzie w materiale....wkrótce ! 
A psychiatra jak tobie pisano w Niepoprawnych już dawno winien leczyć ale ciebie... ( szybko się zapomina)....
Wlazisz na mój blog i bluzgasz będzie vice versa..zawsze.
Twój wkład w NB opisałem zerowy " kopiuj wklej " jak twój rozumek...
 

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

17-05-2023 [20:40] - Alina@Warszawa | Link:

Nie przypisuj mi swoich cech p******u, ani wykopów z różnych forów!

Obrazek użytkownika Tezeusz

17-05-2023 [20:45] - Tezeusz | Link:

@alina 
pokazuj dalej swoje chamstwo i prostactwo, agresję i nietolerancję...pokazuj prawdę o sobie..ja ją znam..nie tylko z Niepoprawnych za co ciebie Admin zablokował i wywalił..Przecież o tym wielu wie ! Plagiatorko " wytnij wklej "

Obrazek użytkownika sake3

17-05-2023 [20:29] - sake3 | Link:

@u2......Czy mógłby pan wytłumaczyć pokrótce o co tu w ogóle chodzi? Gdzie w tym wszystkim jest JPII? 

Obrazek użytkownika Pers

17-05-2023 [20:13] - Pers | Link:

@u-beczek
//Trochę więcej szacunku dla Tezeusza//
Hahahaha :)))))

Obrazek użytkownika Tezeusz

18-05-2023 [06:37] - Tezeusz | Link:

@Pers
szacunek do ciebie utopił się w twoich fekaliach..

Obrazek użytkownika Kaczysta

17-05-2023 [21:01] - Kaczysta | Link:

Adminie
Dachowiec jest obecnie wysłany na odcinek Bachmucki
Sprząta truchła własnych towarzyszy
Roboty do cholery

Obrazek użytkownika Pers

17-05-2023 [23:34] - Pers | Link:

@kwak
//Roboty do cholery//
Fakt... Sprzątamy spychaczami.
Wszyscy mają widły wytatuowane.
Będą mogli widłować pod ziemią.

Obrazek użytkownika Tezeusz

18-05-2023 [06:36] - Tezeusz | Link:

@Dachowiec moskiewski idiota ??