Sąsiedzi. Oni "żyją" wśród nas

W latach 44-45 ubiegłego stulecia rosyjskie czołgi przywiozły do Polski blisko 20 tys swoich oficerów wraz z rodzinami.
Blisko 70 tys politruków NKWD z całymi rodzinami.

Teraz łatwiej będzie nam wszystkim "zrozumieć" jak (i w jaki sposób) ta dzika turańska swołocz i ich obecne potomki zatruwają życie Polsce,Polkom i Polakom.
Teraz jeszcze łatwiej nam "zrozumieć" tych co wojnę Rosji z Ukraina śledzą z zapartym tchem życząc Rosjanom samych sukcesów w bestialskich zbrodniach na cywilach,dzieciach czy osobach starszych często zniedołężniałych.

Ilu z nich ma te korzenie.Jak bardzo nienawidzą Polski i Polaków.Czy dziś nasze władze są przygotowane na to by określić skalę/ilość potencjalnych kolaborantów gotowych na współpracę z Rosja.
Czym jest współczesna kolaboracja i jakie są tego skutki pokazuje barbarzyńska wojna Rosji z Ukraina.

Ilu może być w naszym kraju potencjalnych kolaborantów gotowych na współpracę z Rosja w razie konfliktu zbrojnego, co wcale na dziś nie jest wykluczone.

Na jednym z paneli zorganizowanym przez służby polskiego kontrwywiadu padła liczba że takich osób co do których istnieje takie duże prawdopodobieństwo szacuje się na 250-300.Są to ustalenia na podstawie ich działalności w mediach,portalach spolecznosciowych, czy wpisach na rosyjskim telegramie.Wielu z nich to już nazwiska i adresy znane służbom od lat.

                         

Jak bardzo gotowi są na taka współpracę?
To zależy, czy ma nią być ideologią czy tylko czysty finansowy zysk.

Jeśli ci kolaboranci po raz kolejny staną się one zarzewiem tragedii i zbrodni, to właśnie dlatego, żeśmy zapomnieli o konsekwencjach określonych ich postaw i wyborów kolaboracji z wrogiem
Przy całej złożoności polskich dziejów warto zadawać takie pytania. Nie tylko po to, by uświadamiać sobie raz za razem, jak bardzo te dzieje były tragiczne na skutek kolaboracji z wrogami ale i po to, by wiedzieć, co mogliśmy i co możemy robić lepiej by taka sytuacja nigdy się nie powtórzyła.
To bardzo ważne pytanie dzisiaj, w erze zbrodniczej agresji Rosji na Ukrainie oraz globalnych niepokojów ekonomicznych i społecznych wywołanych właśnie tą wojną.

ps.
A tu  plejada UB-ywateli RP właściwie POP-ów (Pełniący Obowiązki Polaka) kooperujących z rosyjskim aparatem propagandy oraz osób lobbujących w naszym kraju treści zbieżne z przekazem Kremla czy Mińska
Co do ich tez - wszystkie kluczowe narrację dezinformacji w jednym miejscu: od Polski jako "marionetki USA", po Polskę jako kraj skrajnych rusofobów na dodatek kraj "pozbawiony zdolności obronnych".
Konrad Rękas i Mateusz Piskorski (trwałe współpracujący z rosyjskimi portalami propagandowymi), Tomasz Jankowski (współpracownik Sputnika), Adam Śmiech (Myśl Polską) i Sebastian Pitoń L. Sykulski,
I jeszcze Jaszczur z jego wiernym giermek No i Opara i jego Toy-Toy-owa sowiecka jaczejka

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

14-05-2023 [11:21] - u2 | Link:

plejada UB-ywateli RP właściwie POP-ów (Pełniący Obowiązki Polaka)

Najbardziej widoczni agenci kremla są w kuń-fie. Oni są niebezpieczni, bo chroni ich immunitet poselski.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

14-05-2023 [11:56] - Alina@Warszawa | Link:

Wojna informacyjna toczy się na wielu frontach. W jaki sposób Alianci wykorzystali nadajnik radiowy wielkiej mocy do dezorientacji Niemców w 1945 roku pisze dr Rafał Brzeski w artykule "„Aspidistra”. Pancernik na falach eteru siał popłoch wśród Niemców
https://www.tysol.pl/a104107-d... 

Można przy okazji zobaczyć analogie - taki np. TVN nadaje 24h/7dni i nadaje wyjątkowo antypolskie treści, poprzeplatane "faktami", z których większość jest oczywiście prawdziwa, żeby uwiarygodnić wszystkie kłamstwa i manipulacje, jakie są potrzebne naszym wrogom do szczęścia. A to ich szczęście polega na odebraniu Polakom (widzom TVN) jakiejkolwiek woli walki we własnym interesie, aby wrogowie mogli bez strat własnych zdobyć władzę w Polsce, czy to podstępem, czy zbrojnie. Taki np. TVN robi dokładnie to co Alianci z Niemcami - ci zachowują się jak chce wróg, a nie swoi, którzy chcą ich uratować przed śmiercią. 

Obrazek użytkownika Kaczysta

14-05-2023 [13:44] - Kaczysta | Link:

Te wszystkie antypolskie ścierwa wymienione w tekście skończą jak  Emil Czeczko 
Nawet tam brzydzą się takimi kolaborantami, nie mówiąc o rosji
Nawet dachowiec o tym wie

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

14-05-2023 [22:07] - Siberian Husky Dog | Link:

Rosyjska haubica D-30 poległa pod Bachmutem. Nagranie od ukraińskiej 45.Brygady Artylerii.

https://twitter.com/i/status/1657767438807621636

Obrazek użytkownika Ryan

15-05-2023 [16:50] - Ryan | Link:

Info od pedofila w sprawie fejkkonta

2023-05-06 11:58:06, Repsol, blokada permanentna: Decyzją Własciciela użytkownik został usunięty z portalu na stałe.

No i łzy mi się same leją
Rozpacz
Czarna rozpacz
Tylko co z pozostałymi kontami?

Obrazek użytkownika Tezeusz

14-05-2023 [14:03] - Tezeusz | Link:

[]

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

14-05-2023 [14:09] - Alina@Warszawa | Link:

No i "tezeusz' się rozlało znowu na forum ...

Obrazek użytkownika Tezeusz

14-05-2023 [14:15] - Tezeusz | Link:

[]

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

14-05-2023 [20:33] - Siberian Husky Dog | Link:

Ukraińskie kontrataki w rejonie Bachmutu trwają, a materiał geolokalizacyjny potwierdza, że poczyniono postępy. Ukraina odblokowała drogę Chromowską i nadal idzie do przodu. Na południu Rosjanie zostali zepchnięci dalej od Iwanowskiego. W rejonie Kliszczewki zabito elite FR..Wiadome są już konkretne dane. Ukraińcy uderzyli Himarsem w rosyjski sztab: - dowódca 4 brygady płk Makarenko - szef sztabu 4 brygadu płk Mazur - zastępca 2 AK pułkownik Tretiak martwi
- zastępca dowódcy 4 brygady o ksywie "Jastrząb" jak na razie ranny

 

Obrazek użytkownika Pers

14-05-2023 [12:03] - Pers | Link:

Najgłośniej "łapać złodzieja!" krzyczy sam złodziej.
 

Obrazek użytkownika Tezeusz

14-05-2023 [14:05] - Tezeusz | Link:

@Ruszkiewicz vel alina
dzisiaj masz okres..bezmózgowia. Usta wymalowane, szpileczki ubrane ....A staniczek kupiony. Pamiętaj o tęczy..

Obrazek użytkownika Pers

14-05-2023 [14:26] - Pers | Link:

@admin
//Ruszkiewicz vel alina
dzisiaj masz okres..bezmózgowia. Usta wymalowane, szpileczki ubrane ....A staniczek kupiony. Pamiętaj o tęczy..//
Ciebie naprawdę bawi ten kretyn?
Nie wypada nabijać się z cudzego nieszczęścia...

Obrazek użytkownika Tezeusz

14-05-2023 [16:16] - Tezeusz | Link:

[]

Obrazek użytkownika Kaczysta

14-05-2023 [14:28] - Kaczysta | Link:

dachowiec
kogo dziś i gdzie podpierdoliłeś?
Tak dla zasady pytam
A co tam u was w Bachmucie po zwycięskiej defiladzie rosyjskiego upodlenia się
I patrzaj jeno
Wczoraj babuszka słoikiem z ogórkami ustrzelia 2 śmigłowce i dwa sowieckie samoloty
9 ścierw poszło do piachu w 100% perfekcyjnie zutylizowane
Ile kosztuje słoik ogórków a ile SU-35?

Obrazek użytkownika sake3

14-05-2023 [13:40] - sake3 | Link:

Alina@Warszawa.......Obawiam się,że nasi sąsiedzi nie musieliby się nawet wysilać militarnie wobec Polski,bo wojna informacyjna i antypolskie działania samych Polaków w zupełności wystarczą.Po co oburzać się na słowa takiego Miedwiedewa o Polsce  Polakach czy różnych Grossów czy Engelkingów. Są Polacy którzy obrażą Polaków jeszcze lepiej i bardziej chamsko To nie tylko TVN ze swoją ,,prawdą całą dobę',to nie tylko pan Olszański ze swoją grupą kamratów opluwająca Polskę.To uderzenie ze wszystkich stron i co najsmutniejsze najgorsze to polskie uderzenie.To różne wypowiedzi w mediach gdzie paniusie jak Komorowska-była pierwsza dama poucza by za granicą starać się nie mówić po polsku bo to nie wypada.To paniuska Ochojska psim swędem obecna w Europarlamencie czy zidiociałe aktoreczki plujące na polski mundur za byle gównianą rólkę Obecnie w dobrym tonie okazuje się mówić jak najgorzej o Polakach i opozycyjne,, elyty'' przyjęły to zlecenie  w poczet swoich zadań.Na blogu u pana @forosa przytoczyłam fragment ohydnego wierszyka jakiegoś pana Wychowałka,ponoć poety.Sklecił jakby w odpowiedzi na wiersz ,,Murzynek Bambo'' krótki ale ohydny wierszowany paszkwil na polskie dzieci wiejskie określanych jako Polactwo.Proszę spojrzeć na ,,robotę'' niby to polskich posłów w PE.jak wielka nienawiść do Polski kieruje tymi gnidami dowściagającymi się sankcji,kar i ośmieszania Polski.W czasie okupacji taka ropucha jak Thun miałaby ogolony swój brudny wiecznie łeb a dzisiaj błyszczy swoją antypolskością na firmamencie UE.Sąsiedzi mają naprawdę ułatwioną robotę,Polacy zrobią to nawet lepiej.Od czegóż są media takie jak polskojęzyczny TVN.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

14-05-2023 [14:06] - Alina@Warszawa | Link:

Sake3 wydaje się być dużą dziewczynką, a nie potrafi rozróżnić kto w Polsce Polak, a kto obcy.
Przecież teraz to jest dziecinnie proste: po owocach ich widać, po tym co robią i mówią. To nie są Polacy! Oni tylko mają prawem kaduka polskie obywatelstwo i zupełnie nienależne przywileje. Obawiam się, że w takiej Turcji, czy GB, krajach, które nie przeszły takich historycznych zniszczeń jak Polska, nikt im nie przerwał ciągłości historycznej, nie wymordował, ani wymienił obsady na uczelniach, tacy jak np. Engelking, Harman, Gross mogliby na uczelniach co najwyżej sprzątać, albo przygotowywać profesorom materiały do zajęć.  Niech nikt się nie dziwi, że "polskie" uczelnie są na samym końcu rankingów, całkiem jak w krajach 3 świata. Najtragiczniejsze jest, że nikt tych ludzi jeszcze nie pozbawił tytułów i etatów na polskich uczelniach.

Obrazek użytkownika Tezeusz

14-05-2023 [14:09] - Tezeusz | Link:

[]

Obrazek użytkownika Tezeusz

14-05-2023 [14:42] - Tezeusz | Link:

[]

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

14-05-2023 [15:03] - Alina@Warszawa | Link:

[14:42] - Tezeusz 
[]

Obrazek użytkownika Pers

14-05-2023 [15:11] - Pers | Link:

@Alina
[]

Obrazek użytkownika Kaczysta

14-05-2023 [15:58] - Kaczysta | Link:

dachowiec
a ty jako nekrofil do jakiej sekcji nalezysz

Obrazek użytkownika Tezeusz

14-05-2023 [16:08] - Tezeusz | Link:

[]

Obrazek użytkownika Tezeusz

14-05-2023 [15:29] - Tezeusz | Link:

[]

Obrazek użytkownika sake3

14-05-2023 [14:51] - sake3 | Link:

Alina@Warszawa.....Faktycznie jestem dziewczynką,czy dużą na dzisiejsze kryteria nie wiem,bo tylko 1,70m,ale doskonale rozróżniam kto Polak kto obcy.Może tylko popełniłam błąd nie wprowadzając słowa polskojęzyczny jako zamiennika dla obcy i Polak. Wierszyk polskojęzycznego pana ,,poety'' Wychowałka pani przeczytała,jest w całości w Polityce.pl.? Ten ,,poeta'' świetnie się wpisuje właśnie w słówko polskojęzyczny.

Obrazek użytkownika Kaczysta

14-05-2023 [14:07] - Kaczysta | Link:

Rosjanie donoszą o kolejnym "sukcesie" - wzmocniono ochronę okrętów Floty Czarnomorskiej przed atakiem ze strony ukraińskich aparatów bezzałogowych.(za RIA Novosti)
Rosja coraz lepiej "broni się" przed atakiem ze strony wojsk Ukrainy
https://pbs.twimg.com/media/Fv6viylXwAM3FGg?format=png&name=900x900
Jak to było u dachowca?..
Rosjanie mieli dojść w 3 dni do Kijowa, czy Ukraińcy w 3 dni do Moskwy?

Obrazek użytkownika Tezeusz

14-05-2023 [14:08] - Tezeusz | Link:

Obowiazkiem każdego patrioty jest podpierd...... tego szamba antypolskiego  scierwoneonkowego do ABW i to codziennie...Codziennie.....

Obrazek użytkownika sake3

14-05-2023 [15:59] - sake3 | Link:

Pani Alina wykorzystała okazję by wbić mi szpileczkę,jako zaowalowane i taktowne  sugerowanie głupoty.Podobno nie potrafię odróżnić antypolskich elementów wśród nas.Nie muszę,bo te elementy same się pchają do mediów ze swą antypolskością.Dam praykład-pani Jachira posłanka na Sejm z wielkim samozadowoleniem obwieszczała swój ,,wynalazek'',bób,sałata i włoszczyzna'' w odpowiedzi na hasło znane nam od wieków,,,Bóg,Honor i Ojczyzna''. To hasło reporterka Marszu Niepodległości z TVN w 2016 roku z wielkim przejęciem relacjonowała jako faszystowskie Krytyka Polityczna zaprosiła niemiecką Antifę do rozganiania Marszu Niepodległości, przechowywała kastety i noże ,zapewniła wikt i noclegi oraz kanapki w powrotną drogę.Trzeba spojrzeć wokół siebie,by się przekonać jak wielu jest tych antypolaków nie doszukiwać się głupoty u innych.Takich przykładów jest wiele i pokazujmy je zamiast się kłócić kto jest zbokiem,komu należy sie psychiatra,a komu nie,bo takie przepychanki oprócz niesmaku nic pozytywnego nie wnoszą.

Obrazek użytkownika Tezeusz

14-05-2023 [16:29] - Tezeusz | Link:

[]

Obrazek użytkownika Ryan

14-05-2023 [17:19] - Ryan | Link:

Kiedyś kolaborantom zwyczajnie łby obcinano.dziś jest bardziej humanitarnie.To metoda "Na Dugine"
https://www.wprost.pl/swiat/10027256/grozil-polakom-i-zabijal-jencow-motorola-zginal-w-windzie.html

Teraz wiecie dlaczego ruszkiewicz nigdy windą  nie jeździ

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

14-05-2023 [19:41] - Siberian Husky Dog | Link:

Obawiam się że tych witających rosyjskich zbrodniarzy czerwonymi goździkami byłoby znacznie więcej niż tu podajesz
Zobacz tylko ilu takich polskojęzycznych "rosyjskich patriotów" jest na Naszych Blogach

Obrazek użytkownika Ryan

15-05-2023 [16:55] - Ryan | Link:

W wyniku parady „bawełnianej” w Ługańsku ciezko ranny został kolaborant tzw. szef „Ministerstwa Spraw Wewnętrznych” quasi-republiki tego regionu. Chodzi o Igora Korneta.
Jego szanse na przezycie sa znikome w/g lekarzy ze szpitala