Gorzka satysfakcja

WRESZCIE !

Zastanawiałem się, dlaczego rocznica Mordu Smoleńskiego, jest właśnie dzisiaj, 16 kwietnia, a nie zwyczajowo, 10 kwietnia. Tłumaczyłem sobie, że zapewne władza nie chciała naruszać świętości Wielkanocy, która, tak się złożyło, w tym roku była właśnie 9 i 10 kwietnia.

Czekałem do wieczora, do przemówienia Jarosława Kaczyńskiego, by po nim wreszcie – po 13 latach i 6 dniach poczuć taką właśnie gorzką satysfakcję i przywołać burzę uczuć i emocji, którą wtedy, 10-tego od poranka odczuwałem.

Czy wreszcie uda się nam teraz, gdy wszyscy widzą, że Putin i jego banda zwyrodnialców są gotowi na wszystko i mordują każdego, kto im zajdzie drogę, przekonać światową opinię publiczną, że w końcu Mord Smoleński pozostanie bezdyskusyjnym faktem historycznym?

Nieskromnie powiem, że od pierwszego momentu, gdy dotarła do mnie ta horrendalna i wstrząsająca informacja, w pierwszej chwili o wypadku, czy katastrofie, nie wierzyłem w to, że nikt, żaden wróg nie maczał w tym palców, by zamordować 96 polskich patriotów z samego szczytu władzy kraju, z prezydentem Lechem Kaczyńskim i jego Szanowną Małżonką Marią włącznie.

Intuicja od pierwszej chwili, gdy tylko usłyszałem wiadomość, wprost krzyczała, budując cały logiczny ciąg, że był to zamach. Że tych ludzi zabito.
Nie mam dzisiaj wątpliwości, że nie tylko ja w tamtym momencie, ale tysiące z nas, podobnie zszokowanych i zdezorientowanych, jak dzisiaj bez cienia wątpliwości wiemy, stekiem kłamstw i manipulacji płynących godzina po godzinie z mediów.
Czy to nasze techniczne wykształcenie, kładące nacisk na precyzję i logikę, oraz całe to indukcyjne wnioskowanie, pomagało nam się utwierdzać, że mamy do czynienia z potworną zbrodnią: zamordowano polskiego prezydenta i jego żonę, wraz z dalszymi 94 ważnymi dla państwa osobami!

Już nie pamiętam dzisiaj dokładnie ile godzin wówczas spędziłem przy informacyjnych odbiornikach, przeskakując od jednej stacji tv do drugiej. Wiemy, jakie wówczas były polskie media. Były w pełni gebbelsowskie, pracujące pod rozkazami ferajny Tuska, a może nawet jeszcze dalej – Moskwy i Berlina. Ciężko było się połapać – tyle było fałszywych, sprzecznych informacji. Lecz nawet słuchając kłamstw, dziś przyznaję – prymitywnych i nieporadnych, głównie skierowanych do niespecjalnie wykształconego człowieka, można było coś wyłuskać, coś, co musiało się o prawdę ocierać. Zresztą w pierwszych dniach ci zamieszani w morderstwo i ich usłużni poplecznicy, nie mieli przygotowanego dokładnego scenariusza. Strzelali w mediach ślepakami. Dopiero parę dni później stworzyli jakiś w miarę spójny obraz zdarzeń, który jednak, dla każdego zdrowo rozsądkowego człowieka był nie do przyjęcia, bo takiego zbioru ordynarnych i idiotycznych kłamstw, nie można zaakceptować.

Napisałem i opublikowałem w sumie po tym morderstwie chyba kilkadziesiąt tekstów. Praktycznie cały Internet wrzał od domysłów, przypuszczeń i prób znalezienia pełnej prawdy.
Po wielu latach, gdy już powoli zacząłem tracić nadzieję, że uda nam się coś wyprostować w poglądach ludzi na świecie, spowodować, by nawet nasi najbliżsi sojusznicy przestali milczeć, a muszą przecież coś wiedzieć więcej, przestałem pisać o tym.
Paru Internetowych Kolegów, jednak uparcie, nawet co miesiąc – 10-tego każdego miesiąca, przypominali nam o tragedii sprzed lat. Chwała im za to!
Pamiętając, nasze wcześniejsze polskie, tajemnicze katastrofy, do dzisiaj, po kilkudziesięciu latach niewyjaśnione, jak Katastrofa Lotnicza na Gibraltarze, gdzie latem, 1943 roku, zginął Naczelny Wódz i premier Polski, generał Władysław Sikorski; jak Mord Katyński, gdzie bolszewickie bestie wiosną 1940 roku wymordowały około 14,5 tysiąca elity polskiego narodu, wiedziałem, że są takie tajemnicze zbrodnie i okrucieństwa, których, pod pozorem światowego ładu i pokoju nie wyjaśnia się.

Nawet jeszcze dzisiaj, wielu tych ówczesnych sceptyków i wątpiących w zamach, widząc, że już dalej nie da się pozostawać przy wersji tragicznej katastrofy, bo wychodzi się na błazna, głupka, czy onucę, wrzeszczy: - A co my wtedy mieliśmy robić?! Wypowiedzieć ruskim wojnę?!
Jakby nagle zapomnieli, jak Holandia załatwiła zbrodnicze zestrzelenie swojego samolotu nad okupowaną Ukrainą.

Dla mnie wieczorne przemówienie prezesa Kaczyńskiego jest wyraźną klamrą, zamykającą gorzki etap, i jednocześnie otwierającą nowy. Przynajmniej mam taką nadzieję.

Nie chcę dywagować, co będzie dalej. Może być dobrze dla nas i Rzeczpospolitej. I dla prawdy. Moment jest wyjątkowo korzystny do tego.
Natomiast, nikt mądry nie może mieć już wątpliwości, że zbrodni dokonał Putin i jego azjatyckie bestie, tylko dlatego, by w swoim mongolskim honorze zabić Lecha Kaczyńskiego, bo ten pokrzyżował jego plany zajęcia Gruzji i upokorzył go na oczach całego świata na Westerplatte.
Nie może też być wątpliwości, że w tej zbrodni musiał uczestniczyć polski rząd Donalda Tuska, a właściwie jego wtajemniczony fragment. Tusk, równie jak Putin nienawidził śp. Lecha Kaczyńskiego i nie miał najmniejszych oporów, by taką zbrodnię wspólnie zrealizować. Dlatego sam poleciał do Katynia innym samolotem, a potem bez słowa sprzeciwu, tak, jak najprawdopodobniej poufnie ustalono, oddał całe śledztwo w ręce morderców.
Rola Niemiec w tym spisku jest niewiadoma, choć jest wielce prawdopodobne, że ich służby również mogły w tym potwornym akcie brać udział. Wiele by się wyjaśniło, gdybyśmy uzyskali dowody, że Tusk rzeczywiście był agentem STASI – komunistycznego odpowiednika kacapskiego KGB. Agentem, jak chodzą słuchy, o pseudonimie OSKAR.

Uważam, że teraz już nie lata, tylko miesiące, i to niewiele, pokażą nam, jak ta zbrodnia i jej rozliczenie się zakończą.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Piotr Węcław

17-04-2023 [06:54] - Piotr Węcław | Link:

@ jazgdyni
Podzielam Pana emocje. Pragnę jednak zauważyć, że śmierć generała Sikorskiego do dziś pozostaje tajemnicą.  Powszechnie uważa się też, że Adam Mickiewicz zmarł na cholerę. Śmierć obu braci Kennedy do dziś otacza tajemnica.  Dlaczego?  To bardzo proste.

Obrazek użytkownika jazgdyni

17-04-2023 [10:52] - jazgdyni | Link:

@Piotr Węcław

Tak, wiele takich tajemnic zostało głęboko zakopanych. Zazwyczaj nie dlatego, że to nie zostało rozwikłane przez służby śledcze, tylko dlatego, że: a/ opinia publiczna nie powinna o tym wiedzieć; b/ nie zdołano zdobyć wystarczających dowodów i argumentów, by chociaż nawet uruchomić proces poszlakowy. Oraz oczywiście, odpowiednio silne władze nakazały ukryć całą prawdę. Dla mnie takim klasycznym przypadkiem, jest zamrożenie sprawy śmierci Diany, bo to uderzało w Koronę.

Obrazek użytkownika Czesław2

17-04-2023 [07:23] - Czesław2 | Link:

Póki co, etykę na UJ wykłada żyd Hartman, a na UW Środa. I wszystkim władzom to pasi. I to jest dla mnie wyznacznikiem, kto nami rządzi.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

17-04-2023 [09:24] - NASZ_HENRY | Link:

Uczelnie mają autonomię i fakt zatrudniania Hartmana i Środy świadczy jedynie o wybranych wydziałach uczelni. Nawiasem mówiąc Hartman chciał zatrudnić się na UW ale nie został zaakceptowany ;-)
 

Obrazek użytkownika Czesław2

17-04-2023 [09:27] - Czesław2 | Link:

Czyli idąc tym tokiem myślenia, uczelnie swobodne, w ramach badań naukowych mogą propagować faszyzm czy komunizm w wersji hard. I rząd MUSI ( chce ) płacić z naszych podatków.

Obrazek użytkownika Ptr

17-04-2023 [20:45] - Ptr | Link:

Autonomia nie jest równoznaczna z suwerennością. Ktoś tę autonomię gwarantuje. Bo widzimy ,że jest jakiś przedział czy zakres akceptowanych poglądów przesunięty znacznie na lewo, na skrajną lewicę. Ale ktoś to gwarantuje. 

Obrazek użytkownika jazgdyni

17-04-2023 [10:54] - jazgdyni | Link:

@Czesław2

Widzę, że ciągle wielu ma ciągoty do władzy autorytarnej. Przyznam, że ja czasami też mam. lecz już nie ciągnąć dyskusji powiem tylko, że praprzyczyną jest to, że prawo mamy do d.

Obrazek użytkownika Czesław2

17-04-2023 [11:07] - Czesław2 | Link:

@JZG Tylko, że prawo nie tworzy SIĘ.

Obrazek użytkownika jazgdyni

17-04-2023 [11:47] - jazgdyni | Link:

?

Obrazek użytkownika Darek65

17-04-2023 [08:34] - Darek65 | Link:

"Natomiast, nikt mądry nie może mieć już wątpliwości, że zbrodni dokonał Putin i jego azjatyckie bestie, tylko dlatego, by w swoim mongolskim honorze zabić Lecha Kaczyńskiego....." - Mam przekonanie graniczące z pewnością, że Putin był tylko elementem tej gry. Być może on był wykonawcą, ale tam inni diabli maczali swoje parszywe łapska. Coś mi mówi, że i niemieckie tam mogły być. Dziwi też cisza ze strony USA, które przy stanie swojej techniki podsłuchów i obserwacji z dużą dozą pewności wiedzą, co się stało. W tym czasie prezydentem USA był komuch Obama, niezbyt przychylnie nastawiony do Polski. I druga kwestia, którą zawsze będę poruszał. Kto pozwolił lub inaczej, kto nie zareagował stanowczo, jak widział, że do jednego samolotu wsiada tylu ważnych ludzi. To było zaproszenie i podanie ręki tym, którzy mieli złe zamiary. Co gorsza, wnioski z tego nadal nie zostały wyciągnięte.

Obrazek użytkownika jazgdyni

17-04-2023 [11:51] - jazgdyni | Link:

@Darek65

Tylko Putin dysponował odpowiednią mocą sprawczą, by być organizatorem i wykonawcą zamachu.
Polska strona i prawdopodobnie niemiecka była wtajemniczona i współpracowała. Im również śp. Lech Kaczyński  bardzo przeszkadzał.

Obrazek użytkownika Ijontichy

17-04-2023 [08:38] - Ijontichy | Link:

Idą wybory i wszystko jest podporządkowane rezimowi jesieni.
Kazde słowo,każdy krok,nawet każde mrugniecie okiem...to kampania wyborcza.
Dlatego znowu akcja Macierewicza,słowa Kaczyńskiego,pogróżki Błaszczaka.
Jeszcze oficjalnie nie ma kampanii wyborczej...ale już nabiera tempa...będzie się działo.

Ruski nie oddadzą wraku [i co im zrobimy] Putin i Ławrow szykowali tę wojnę 8 lat...wszystko co sie dzieje na Kremlu,to jest przygotowane wcześniej.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

17-04-2023 [11:24] - wielkopolskizdzichu | Link:

Dla jazgota największą stratą jest to że nie zginął w katastrofie Tusk. Wszystkie generały pchały się do tutki by uczestniczyć  w tryumfalnym wjeździe Kaczyńskiego do Smoleńska, ale premier nie, ......bo zaproszenia nie dostał.

Obrazek użytkownika Ptr

17-04-2023 [21:23] - Ptr | Link:

Nie powinien pan używć symbolu białego orła w swoim awatarku. 

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

17-04-2023 [22:04] - wielkopolskizdzichu | Link:

Symbol został mi  przyznany przez admina.  Po za tym nie rozumiem dlaczego nie miałbym mieć w awatarku orła białego?

Obrazek użytkownika u2

17-04-2023 [11:55] - u2 | Link:

Intuicja od pierwszej chwili, gdy tylko usłyszałem wiadomość, wprost krzyczała, budując cały logiczny ciąg, że był to zamach.

Akurat ja w tamtym dniu słyszałem komunikaty w merdiach o 4 próbach lądowania w gęstej mgle. Czyli ewidentna wina pilotów. Dopiero po paru miesiącach okazało sie, że te 4 próby lądowania to ściema. I dopiero wtedy zrozumiałem, że to był zamach. Prawdopodobnie przy współudziale strony "polskiej", która dezinformowała Polaków od samego początku. Skutecznie dezinformowała, bo wybory wygrał Bredzisław.

Obrazek użytkownika jazgdyni

17-04-2023 [12:36] - jazgdyni | Link:

@u2

Własnie się kąpałem, gdy córka zadzwoniła i wprost histerycznie wykrzyczała: Zabili prezydenta Kaczyńskiego! Ciągle mokry zacząłem przeszukiwać media i wydzwaniać do lepiej poinformowanych źródeł. Zamieszanie było potężne. A ja podgryzając kanapki i wypijając morze kawy, kilkadziesiąt godzin non-stop śledziłem wiadomości. Po dobie nie miałem wątpliwości. Co się stało i kto to zrobił. Nie wiedziałem tylko jak.

Obrazek użytkownika u2

17-04-2023 [12:51] - u2 | Link:

Nie wiedziałem tylko jak.

Akurat tutaj można było w miarę szybko dojść do prawdy i faktycznego przebiegu. Wyśmiewano na potęgę sztuczną mgłę, którą kacapy robią od kilkudziesięciu lat. Świadkowie słyszeli dwie eksplozje. Dysonansu poznawczego doznałem, kiedy obejrzałem filmik, na którym słychać było strzały, sylwetki i głos nagrywającego "ni ch... ciebie'. Ponoć autor nagrania uciekł z kacapii, ale go dopadli i zabili. Czyli dobijano tych którzy przeżyli i którzy to dobijanie widzieli.

No i polski świadek widział jak z tej marniutkiej wieży kontrolnej, chyba celowo marniutkiej, aby ją zamaskować, bo to wojskowe lotnisko, wybiegł  jeden z kontrolerów, który po wybuchach krzyczał po rusku, co ja zrobiłem.

Blisko lotniska operowali specnazowcy pod wodzą Szojgu. To oni przeprowadzili całą akcję.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

17-04-2023 [15:27] - Alina@Warszawa | Link:

Jest jedna okoliczność dla mnie bardzo dziwna: dlaczego prokuratura nie wiąże katastrofy samolotu CASA w Mirosławcu w styczniu 2008 roku (3 miesiące po przejęciu władzy przez rząd PO i Donalda Tuska) z identyczną geometrycznie/technicznie katastrofą TU154M w Smoleńsku. Dla mnie tuż po "Smoleńsku" było jasne, że CASA, to była próba techniczna ...
Przecież wystarczy sprawdzić nazwiska osób, które zajmowały się serwisowaniem i prowadzeniem z ziemi obu płatowców. Warto sprawdzić jaką wiadomość rozszyfrował szyfrant Zielonka, w dniu, w którym Tu-154M wrócił z "remontu" w Samarze, że stracił życie? Może taką np., że "Zastosowaliśmy (zamontowaliśmy) to samo co w CASA"?

Obrazek użytkownika Darek65

17-04-2023 [15:57] - Darek65 | Link:

@Alina
Jest jeszcze poważniejsza "okoliczność". Wtedy też do samolotu wsadzono grupę ważnych osób. Dlaczego z tego wypadku nie wyciągnięto pożądanych wniosków. Tym bardziej, że wiedziono, że otoczenie nie jest zbyt przyjazne.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

17-04-2023 [16:35] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Wtedy też do samolotu wsadzono grupę ważnych osób. "
Nikt ich nie wsadzał, ani do Casy, ani do Tutki, sami  stwierdzili że w kupie raźniej.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

17-04-2023 [18:22] - Alina@Warszawa | Link:

[15:57] - Darek65
[16:35] - wielkopolskizdzichu 
Nie dajmy się zwariować! Samoloty w kwietniu 2010 zostały właściwie rozdzielone, dziwi wszystkich jednak fakt, że nie tylko samoloty były różne na te same uroczystości, ale i terminy. 
Standardem jest, że samolot ma lecieć, a nie rozpadać się w kawałki.
Co ciekawe i oczywiste oba samoloty i CASA i TU-154M były płatowcami wojskowymi i rozleciały się w czasie rządów PO i Donalda Tuska. 
Jakoś cywilne się nie rozlatywały? 

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

17-04-2023 [18:55] - wielkopolskizdzichu | Link:

"oba samoloty i CASA i TU-154M były płatowcami wojskowymi "
W obu samolotach znajdowali się specjaliści wojskowi odpowiedzialni za eksploatację samolotów i regulaminy lotów.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

17-04-2023 [19:29] - Alina@Warszawa | Link:

Kiedy nastąpił wybuch podłożonego plastiku, czy innego świństwa, to mogli sobie te instrukcje co najwyżej przez chwile potrzymać, o ile zdążyli po nie sięgnąć ...

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

17-04-2023 [19:34] - wielkopolskizdzichu | Link:

A był wybuch?

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

17-04-2023 [20:58] - Alina@Warszawa | Link:

[19:34] - wielkopolskizdzichu 
Ależ nie było żadnego wybuchu, bo tak orzekła gienierał Anodina, więc nikt nawet nie badał pozostałości substancji powybuchowych ...

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

17-04-2023 [21:43] - wielkopolskizdzichu | Link:

Co ma do tego Anodina?

Obrazek użytkownika tricolour

17-04-2023 [19:28] - tricolour | Link:

"Podkomisja smoleńska złożyła zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa zamachu na prezydenta Lecha Kaczyńskiego i usunięcia poprzez zabójstwo organu konstytucyjnego RP oraz morderstwa 95 innych osób. Poinformował o tym szef tej komisji Antoni Macierewicz".

Jest podejrzenie, po trzynastu latach jest podejrzenie. Przepraszam bardzo, ale czy trzydzieści następnych lat starczy, by zamiast podejrzenia powstało uzasadnione podejrzenie? A sto, by była pewność?

Obrazek użytkownika paparazzi

17-04-2023 [20:04] - paparazzi | Link:

Troco, zwiezdu choczesz? Ty nie ogarniasz rzeczywistości, masz problem z osobowością. Pozdrawiam i trzymaj się.

Obrazek użytkownika jazgdyni

17-04-2023 [22:09] - jazgdyni | Link:

@paparazzi

Cześć Papa Razzi

Większość dorosłego społeczeństwa nie ogarnia funkcjonalnych procedur w demokracji. Wszyscy chcieli by natychmiast wszystko wiedzieć, i wprost żądają, aby reakcje władz były natychmiastowe, zgodnie z wolą narodu. W pewnym sensie jest to słuszne, bo żądają sprawiedliwości. Lecz umyka fakt, że w systemie mieniącym się demokracją jest potężna przewaga prawa nad sprawiedliwością. A prawo w Polsce jest niewydolne, a często też niesprawiedliwe. Sędziowie, prokuratorzy, adwokaci i radcowie są wybitnie skoncentrowani na swoim osobistym dobrobycie, a nie nad wysoce moralnej etyce zawodowej. Ja uważam, aby sprawa do prokuratury nie trafiała dopiero po 13 latach, cały wymiar sprawiedliwości w RP, trzeba posłać w pi*du, i zrekonstruować od nowa, z nową strukturą i kodeksami. Ani Kaczyński, ani Ziobro nie są w stanie tego dokonać. Więc jeszcze długo będzie tak, jak jest.

Obrazek użytkownika Jabe

17-04-2023 [23:07] - Jabe | Link:

To do czego się pan Kaczyński najął? A raczej kto go najął, komu służy?

Obrazek użytkownika jazgdyni

18-04-2023 [00:01] - jazgdyni | Link:

@Jabe

Pan Kaczyński został wybrany na przywódcę partii w kraju w miarę rozsądnym i przyzwoitym, w okresie pokoju, co pozwalałoby mu i jego partii spokojnie realizować swoje plany i wyborcze obietnice. Co usłyszał od przegranych po wyborach? Że oni to opozycja totalna, co znaczy, że nie ma fair play i będą zwalczać wszystko. A metoda działania to 'ulica i zagranica'.
I tu prawda jest taka, że PJK ma taką osobowość, że ze zmasowanym, nieustannym atakiem nie daję sobie rady. PJK nie jest typem agresywnego wojownika. Albo krętaczem jak Orban.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

18-04-2023 [01:05] - wielkopolskizdzichu | Link:

"PJK nie jest typem agresywnego wojownika. Albo krętaczem jak Orban."
1. Facet który wprost zapowiada niszczenie ludzi których wizja rozwoju Polski nie pokrywa się z jego wizją, nie jest agresywny. Ciekawe.
2. Od kiedy Orban dla pisiorstwa stał się krętaczem? Przecież jeszcze w 2020 był wzorcowym Wodzem, którego pomysły wszelkie jazgoty domagały się realizowania w Polsce.

Poczekamy parę tygodni i następnego swego bohatera - Erdogana - jazgot zrzuci z Panteonu.

Obrazek użytkownika u2

18-04-2023 [10:10] - u2 | Link:

Facet który wprost zapowiada niszczenie ludzi

Pewnie chodzi tobie o twojego PDT ? No on rzeczywiście zapowiada siłowe "rozwiązania". Bez żadnej krępacji.

Obrazek użytkownika Jabe

18-04-2023 [09:51] - Jabe | Link:

@jazgdyni  Ile jeszcze będziemy wy­słuchiwać tych wykrętów!?

Jarosław Kaczyński zainaugurował swoją „globa­listyczną” politykę w chwili, gdy wyciągnął z ka­pelusza Ma­teusza Mora­wieckiego. To było zanim Plat­for­ma ogłosiła świętą wojnę. Ta wojna zresztą niezbyt władzy prze­szkadza, bo PO – nie wiem, czy Pan się zorientował – jest w opozycji.

Swoją drogą, co to za tłumaczenie pierwszo­planowego polityka kon­strukcją psy­chiczną, do licha!?

Co do krętacza Viktora Orbana, proszę za­uważyć, że on pro­wadzi poli­tykę w intere­sie Węgier. Dlatego jest ona tak różna od polityki kraju nad­wiślańskiego, którego władze wy­bierają kelnerzy. Jak coś, to Jaro­sław Ka­czyń­ski jest krę­taczem w­ciskają­cym ludowi farma­zony o wstawaniu z kolan.

Obrazek użytkownika Darek65

18-04-2023 [10:04] - Darek65 | Link:

"Swoją drogą, co to za tłumaczenie pierwszo­planowego polityka kon­strukcją psy­chiczną, do licha!?" - Swoją drogą polityka, to nie jest zajęcie dla grzecznych chłopców. To brutalna, krwiożercza bitwa o swoje. Jak się tego nie rozumie, to trzeba się zająć czymś innym lub zostać wolontariuszem. Żaden polityk nie będzie zwracał uwagi, że jego rywal ma słaba konstrukcje psychiczną i trzeba go oszczędzić.

Obrazek użytkownika jazgdyni

18-04-2023 [10:25] - jazgdyni | Link:

@Jabe

Ja jestem akurat cierpliwy i mam naturalną misję edukacyjną, więc ci wytłumaczę, jak robisz myślowe kocopały.

1.   ...co to za tłumaczenie pierwszo­planowego polityka kon­strukcją psy­chiczną
  Oj zdziwiłbyś się Jabe. Jest mnóstwo poważnych opracowań naukowych w temacie = Wpływ jednostki na bieg historii=. Uważam osobowość polityka, którego, chyba wszyscy się zgodzą, powinny przede wszystkim cechować: - skuteczność i słuszność działania, jest niesłychanie ważna. Proponowałem nawet, że wszyscy w polityce, przed objeciem stanowisk decyzyjnych, powinni być poddani typowym badaniom psychologicznym. Jeżeli kierowcy autobusów muszą obowiązkowo przejść takie badanie, bo odpowiadają za życie nawet setki pasażerów, to dlaczego nie premier, lub minister, który może mieć wpływ na życie milionów ludzi.
Osobowość, którą upraszczając tłumaczę, jako wszystkie cechy psycho-fizyczne człowieka, to newralgiczny punkt. I wszyscy na świecie to wnikliwie oceniają. Brałeś kiedyś Jabe udział w rozmowie rekrutacyjnej na eksponowane stanowisko? Nie wiem. W HRze są z zasady zawsze psycholodzy. A ty się dziwisz, może nawet kpisz, że trzeba sprawdzać, czy ktoś jest dobry na fotel w pewnych sytuacjach, a w innych nie podoła. Myśl Jabe, myśl.

2. Co do krętacza Viktora Orbana, proszę za­uważyć, że on pro­wadzi poli­tykę w intere­sie Węgier.
Aleś ty Jabe naiwny. Niedoinformowany lub źle poinformowany. Orban, okazuje się ma naród w dupie. Stworzył potężny mur oligarchów - oni go ochraniają, a on rządzi tylko na ich korzyść. Popytaj paru Węgrów.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

18-04-2023 [12:32] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Osobowość, którą upraszczając tłumaczę, jako wszystkie cechy psycho-fizyczne człowieka, to newralgiczny punkt. I wszyscy na świecie to wnikliwie oceniają."
Ciebie jazgot nikt przy zatrudnianiu na statek nie oceniał. 
Jako nudziarz i grafoman o przerośniętym ego nie miałbyś szans nawet na objęcie stanowiska czyściciela zenz. 

Uprzedzam purystów.
Język polski dopuszcza obie formy: zęza i zenza.

Obrazek użytkownika Jabe

18-04-2023 [13:16] - Jabe | Link:

Czyli

1. Jarosław Kaczyński nie na­daje się na po­lityka.

2. Viktor Orban prowadzi złą po­litykę za­graniczną, bo pro­wadzi złą po­litykę we­wnętrzną.

Obrazek użytkownika tricolour

18-04-2023 [13:32] - tricolour | Link:

Hehehe...

Z Kaczyńskiego jest taki polityk jak z Anny Przybylskiej aktorka , a z Poloneza samochód.

Jakie predyspozycje ma osoba, która nigdy nie założyła rodziny biorąc na siebie odpowiedzialność za jej byt, rozwój, dzieci, ich wychowanie? Nie zapracowała na mieszkanie czy dom, czy samochód choćby?

Przychodzi do HR facet i pytany o kompetencje na każde pytanie, łącznie z obsługą komputera i umiejętności robienia zakupów, odpowiada: nie mam, nie umiem.

W jaki sposób zdobył pracę?

Obrazek użytkownika u2

18-04-2023 [13:42] - u2 | Link:

nigdy nie założyła rodziny

Przecież wychowywanie dzieci to udręka, tak stwierdził PDT, a PJK od razu o tym wiedział i nie założył rodziny. Popatrz na siebie lub na PDT, rzeczywiście udrękę ma wypisaną na twarzy. No nie chce, ale musi. Tak jak jakiś Bolek :-)

łącznie z obsługą komputera i umiejętności robienia zakupów

Obsługuje co najmniej tableta, widziałem na sali sejmowej. Robił codziennie zakupy w czasach PRL, kiedy zrobienie zakupów graniczyło z cudem, ale ty o tym nic nie wiesz, bo nie robiłeś zakupów w PRL.

PS. A naśmiewanie się ze śp. Anki Przybylskiej jest oznaką twojego zeszmacenia tri :-)

Obrazek użytkownika tricolour

18-04-2023 [13:49] - tricolour | Link:

@u2

Może i obsługuje tablet, bo to trzylatki potrafią gdy głupia matka chce, by się bachor odczepił. I na zakupy chodził - no ja pierniczę, geniusz.

Tak, wychowywanie dzieci to także bywa udręka, ale to nie jest wyłączna cecha. Jest to piękna udręka, i rozwój rodzica. Nauka odpowiedzialności, planowania, asertywności, cierpliwości, a miłości przede wszystkim. Człowiek, który nie kocha jest pusty i niedorozwinięty.

Z Przybylskiej robią gwiazdę w okolicach kolejnej rocznicy jej śmierci z czego płynie prosty wniosek, że serialowa aktoreczka wzbudza jedynie współczucie.

Obrazek użytkownika u2

18-04-2023 [13:52] - u2 | Link:

miłości przede wszystkim

Czyli odreagowujesz swoją nienawiścią na NB ? Widać udręczon jesteś :-)

aktoreczka wzbudza jedynie współczucie

U ciebie wzbudza wściekłość. Zwykła szmata z ciebie tri.

Obrazek użytkownika tricolour

18-04-2023 [13:56] - tricolour | Link:

@u2

Trafiłem w sedno i stąd twoje epitety. Tak, jedynym jej aktorskim osiągnięciem jest to, że za młodu umarła.
 

Obrazek użytkownika u2

18-04-2023 [14:09] - u2 | Link:

To nie epitet. To stwierdzenie faktu.

Obrazek użytkownika tricolour

18-04-2023 [14:23] - tricolour | Link:

@u2

Widzisz - już się skończyłeś. Doszedłeś do miejsca, z którego nie możesz iść dalej. I to w trzy posty. Nawet gęby nie rozdziawiłeś na koniec wypowiedzi.

Na tym przypadku możesz sobie uświadomić jak pragmatyzm i asertywność górują nad prymitywną agresją.

😛

Wracając do tematu - z waszym patyjnym pupilem jest podobnie. Z niego taki polityk jak ze ścierniska pod Jaworznem fabryka samochodów. Albo z łąk zielonych CPK.

Obrazek użytkownika jazgdyni

18-04-2023 [22:36] - jazgdyni | Link:

@u2

Okazuje się, że jednak szmata.

Obrazek użytkownika u2

18-04-2023 [22:55] - u2 | Link:

jednak szmata

Ano, widać jest tutaj tylko aby trollować. Jest sporo takich jak on na NB. Sądzę, że śp. dr Targalski specjalnie zastawił na nich lep w postaci regulaminu NB. Dlatego tutaj się zlatują :-)

Obrazek użytkownika tricolour

19-04-2023 [09:14] - tricolour | Link:

Hahaha,

Z bezsilności możecie sobie kupić sznur, czcigodni panowie!

A powiedzcie, jak tam z przekopem? Dalej donikąd, bo rząd nie możne się dogadać z Elblągiem? Teraz hołubiona jest Pininfarina więc może ona wyznaczy piękną linię toru wodnego, co?

Obrazek użytkownika paparazzi

18-04-2023 [01:13] - paparazzi | Link:

Cześć Bracie z Gdyni, i to jest całe clou. Ale po stratach z zderzeniem ruso-germanskim w procesie anihilacji trudno jest odtworzyć materie intelektualną. Moim skromnym zdaniem konstytucja i procedury są kluczem do rozwiązania sprawy. Silny patriota /charyzma/ prezydent i premier mogą to załatwić.

Obrazek użytkownika jazgdyni

18-04-2023 [06:59] - jazgdyni | Link:

@paparazzi

Popatrz sobie tylko na ten komentarz nad tobą. Facet z powodu swojej obsesyjno - kompulsywnej psychozy produkuje przepełnione jadem komunikaty, które są tak głupie i prymitywne, że od razu widać, że jego zdolności intelektualne są takie, że aż zęby bolą. Ale nie, to taki właśnie typ, kompletnie bezkrytyczny, mający fałszywy obraz samego siebie, pcha się do sfery publicznej, bo on ma coś do powiedzenia. To właśnie jest powód, że w polityce i zarządzaniu musimy właśnie zmagać się z takimi osobnikami. Takimi, co nic konstruktywnego nie potrafią, bo wszystko w jego życiu jest wyłącznie destrukcją. Taki mikro-Tusk, na dodatek o IQ i moralności pani Kopacz.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

18-04-2023 [08:16] - wielkopolskizdzichu | Link:

Widzę jazgocie że bardzo się podnieciłeś moim wpisem skoro porówałeś mnie do Tuska i Kopacz jednoczesnie. Od razu kulę w łeb mi dedykujesz czy poprzedzisz jakimś  trybunałem egzekucję.

Obrazek użytkownika EsaurGappa

18-04-2023 [21:20] - EsaurGappa | Link:

Człowiek cywilizowany wie,barbarzyńca udaje że nie wie,a wystarczy słuchać serca.
 Zranili nas bardzo!Po raz kolejny i kolejny działają jak opętani niszczą nas Polaków jak byśmy to my byli najwìekszym dla nich zagrożeniem.I tak już od setek lat,czy to ze wschodu czy to z południa północy i zachodu miłości było mało,tylko biznes i wojna,religia i polityka na końcu krwawa forsa na stole.To chyba byli europejscy chrześcijanie, protestanci prawosławni katolicy i bracia starsi,a za nimi muzułmanie czy tak ich Protoplasta nauczył żyć?Ale wstyd? 
Dziś tu na ziemi rządzi bóg Wojny,prawdziwy i wirtualny,a my mali Polacy jak nikt inny potrafimy nadstawić drugi policzek za wolność innych narodów, przegrać i wybaczyć,umrzeć i zmartwychwstać,walczyć krwawo,zwyciężać prawdą,nie na swoją chwałę ale na wieczną chwałę tego co stanowi pokój.Zemsta jest w rękach Boga.