Wotum zaufania

    Przed świętami wielkanocnymi, jedna z stacji komercyjnych zakończyła emisję serialu o podobnym tytule. Treść serialu, była przeznaczona dla wszystkich „wykształconych z dużych miast”, niekoniecznie młodych. Serial o prawie identycznej tematyce, skierowany do tych mniej rozgarniętych, jest emitowany na innym kanale tej samej stacji. Treści zawarte w obydwu produkcjach mają nam uzmysłowić, że polityka to jedno wielkie bagno korupcji, złodziejstwa i wzajemnych powiązań. I to w zasadzie jest prawdą. Mają nam uświadomić, że do polityki idą ludzie, kierujący się tylko i wyłącznie własnym interesem a problemów trapiących społeczeństwo nie mają najmniejszego zamiaru rozwiązywać, pomimo hucznych zapowiedzi i obietnic. I to w zasadzie też jest prawdą. Wreszcie mają nas przekonać, że nawet jak znajdą się politycy, chcący coś zrobić dla zwykłych ludzi, to albo wpadną pod pociąg na zielonym świetle, popełnią samobójstwo strzelając sobie trzykrotnie w plecy lub utoną na rybach w stawie o półtorametrowej głębokości. Jeżeli wszystkie te możliwości zawiodą to i tak zostaną umoczeni przy pomocy narkotyków, lub innych środków odurzających. Generalnie tego typu produkcje mają nas przekonać, że choćbyśmy nie wiem na kogo i jak głosowali, to i tak nic nam to nie da, bo na ostateczne decyzje nie mamy żadnego wpływu. Tylko, że to ostatnie, to totalna NIEPRAWDA !!!
    Musimy sobie uświadomić, że dopóki mamy demokrację wszystko tylko i wyłącznie od nas samych zależy. Trzeba tylko umiejętnie wykorzystać wszystkie dostępne procedury. Wbrew temu, co kiedyś powiedział pewien brytyjski polityk, demokracja jest najlepszym z ustrojów i nikt nigdy nie wymyśli lepszego. Jeżeli dotrze do nas, że zaledwie garstka ludzi, będąca na usługach „kogoś z zagranicy” nie ma prawa narzucać swojej woli przeważającej większości, to już będzie dobrze. Jeżeli ktoś nie wierzy, że możemy cokolwiek zmienić, niech przypomni sobie czasy pierwszej Solidarności. Wtedy garstka zwykłych ludzi, pod wodzą Gwiazdy i Walentynowicz potrafiła roznieść prawie w pył niezwyciężony obóz socjalistyczny. Pomimo podstawienia przez władze swoich agentów w postaci KOR-u, czy innych „Bolków” ludzie tej pierwszej Solidarności wypracowali takie procedury, że wszelkie wtyki i agenci władzy wcześniej czy później zostaliby wyeliminowani. Totalitarnej władzy nie pozostało więc nic innego, jak rozwiązanie siłowe i wygnanie z kraju wszystkich nieprzekupnych a nie było ich wcale tak mało, jak mogłoby się wydawać. Jeżeli wtedy w ustroju totalitarnym było to możliwe to tym bardziej jest to możliwe w demokracji. Trzeba tylko wiedzieć na kogo oddać swój głos. Na dzień dzisiejszy nie wolno mam poprzeć kogokolwiek, kto ma zamiar wciągnąć nas w jakikolwiek konflikt zbrojny. To w tej chwili nasz jedyny i najważniejszy obowiązek. Jeżeli tego nie zrobimy, to obawiam się, że niedługo: „ gdy znów do murów klajstrem świeżym, przylepiać zaczną ogłoszenia...” może być odrobinę za późno.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Ryan

14-04-2023 [19:47] - Ryan | Link:

Wiekopomne spotkanie w szatni w sprawie lokalizacji schowka na klucze od WC. Ciekawe czy kierownik Tusk miał płaszcz Pana Ambasadora.

Śmiem wątpić

https://pbs.twimg.com/media/FtsRgibWIAEgiWq?format=jpg&name=small

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

14-04-2023 [20:27] - NASZ_HENRY | Link:

"Na dzień dzisiejszy nie wolno mam poprzeć kogokolwiek, kto ma zamiar wciągnąć nas w jakikolwiek konflikt zbrojny."
Bardziej mi odpowiada -
Na dzień dzisiejszy nie wolno mam poprzeć żadnego pacana, który udaje pacyfistę  ;-)

 

Obrazek użytkownika mjk1

15-04-2023 [09:45] - mjk1 | Link:

@Nasz Henry.
I bardzo dobrze, bo masz do tego prawo, ale na pewno nie wolno poprzeć nikogo, kto ma zamiar wciągnąć nas do wojny.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

15-04-2023 [09:58] - NASZ_HENRY | Link:

@mjk1
Tacy "pacyfiści" Chamberlain i Daladier w Monachium w 1939 to nie wciągali do wojny ale skutecznie Hitlera do niej popychali  ;-)
 

Obrazek użytkownika mjk1

15-04-2023 [10:08] - mjk1 | Link:

@Nasz Henry.
"Inni szatani byli tam czynni", że tak klasykiem pojadę .Nawet jednak ci dwaj politycy uratowali przynajmniej jeden naród. Przypomnę, że Czesi nie uczestniczyli w tej wojnie i jako jedyny naród w Europie mieli dodatni przyrost naturalny w owym czasie. Nasi mądrale prący do wojny, sp...li po dwóch tygodniach pozwalając wytłuc w jednej trzecich własny naród. Jak pokazuje historia, lepsi nawet udawani pacyfiści, niż jawni podżegacze wojenni.      

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

15-04-2023 [10:41] - NASZ_HENRY | Link:

@mjk1
"ci dwaj politycy uratowali przynajmniej jeden naród"

Te narody co kominem   szły do nieba w AUSCHWITZ BIRKENAU to tych pacyfistów mają za durniów ;-)
 

Obrazek użytkownika mjk1

15-04-2023 [18:46] - mjk1 | Link:

A gdyby nie było tych pacyfistycznych durniów, tylko sami podżegacze wojenni, to te narody zamiast iść kominem do nieba miałyby zapewne, tak jak Czesi, dodatni przyrost naturalny. Heniek, Ty kpisz, czy o drogę pytasz?  

Obrazek użytkownika HenrykH.

15-04-2023 [19:09] - HenrykH. | Link:

"Nasi mądrale prący do wojny, sp...li po dwóch tygodniach pozwalając wytłuc w jednej trzecich własny naród."Kłamstwa Pan piszesz .Nikt w Polsce nie "parł" do wojny ,a Rząd uciekał kiedy padła decyzja o wejściu Ruskich.Albo świadomie albo z komunistycznych agitek powiela Pan najgorsze popisy kałmuków.

Obrazek użytkownika mjk1

15-04-2023 [19:20] - mjk1 | Link:

Heniek, przecież oni już trzeciego września gnali w stronę Zaleszczyk a do dziesiątego byli tam w komplecie z wodzem naczelnym na czele. Skąd wiedzieli, że alianci nie przyjdą im z pomocą? Z komunistycznych agitek? Jak nie parli do wojny, to dlaczego zerwali pakt o nieagresji z Niemcami a potem łgali i do dzisiaj łgają, że Niemcy nas napadły łamiąc pakt o nieagresji, którego już nie było?

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

15-04-2023 [20:07] - Alina@Warszawa | Link:

 [19:20] - mjk1 
Czuję się nieco niedoinformowana: o co chodzi z tym zerwaniem paktu o nieagresji z Niemcami? Kto konkretnie łże? Po jakim złamaniu paktu Niemcy nas napadły? I zaraz potem weszli Ruscy? Poproszę o jakieś konkrety, bo mam braki w tej materii...

Obrazek użytkownika mjk1

15-04-2023 [20:54] - mjk1 | Link:

Już tłumaczę Pani Alino.
Musi Pani przyznać mi rację, że układanie się dwóch sąsiednich państw, ponad głowami wspólnego sąsiada, jest czymś haniebnym i złym. Pakt Ribbentrop-Mołotow, jest chyba tego najlepszym przykładem. Teraz fakty. 26 stycznia 1934 r. podpisaliśmy pakt o nieagresji z Niemcami. Do lutego 1939 r byliśmy postrzegani w Europie za wzorcowego sojusznika Niemiec. O wspólnym rozbiorze Czechosłowacji nie muszę chyba przypominać. Niestety w marcu 1939 r. poczuliśmy się mocarstwem i postanowiliśmy zmienić sojusze i układać się z Anglią ponad głowami Niemiec. Zapewne w celach pokojowych a nie tak, jak później Rosjanie i Niemcy w celach zbrodniczych. Porozumienie z Anglią niczym jednak nie skutkowało. Anglia była za kanałem i Niemcom nie zagrażała a ze strony Polski nie miały się czego obawiać. Dopiero przystąpienie Francji do sojuszu zagroziło bezpośredniemu bezpieczeństwu Niemiec. Wobec powyższych faktów Niemcy uznały pak to nieagresji za zerwany z winy Polski i poinformowały o tym władze RP na drodze dyplomatycznej. Przemówienie Hitlera w tej sprawie w Reichstagu znajdzie Pani w sieci. Sanacyjne władze nie zrobiły nic, podkreślam absolutnie nic, w celu przywrócenia stosunków dobrosąsiedzkich z Niemcami. Rezultatem było podpisanie Paktu Ribbentrop Mołotow, ale to już Pani zapewne zna. Jeżeli czegokolwiek Pani nie rozumie proszę pytać, chętnie wyjaśnię.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

15-04-2023 [22:45] - Alina@Warszawa | Link:

[20:54] - mjk1 
No niestety nie układa się to logicznie - szczególnie, że mamy jeszcze historię żądania Niemiec udostępnienia słynnego "korytarza" do  Prus Wschodnich, których północna część jest teraz Obwodem Kaliningradzkim ...
Poza tym czy  "mocarstwowa" Polska razem z Anglią wypowiedziały Hitlerowi wojnę, albo zagrażały w jakiś sposób?
Niemcy prowadziły perfidną politykę - Polskę namówiły do wspólnego ataku na Czechosłowację (praktycznie bez ofiar w ludziach, bo Czesi się nie bronili), potem napadły na Polskę, po czym niedługo zrobiły ten sam numer ze ZSRR - napadli razem na Polskę, a potem zaatakowali ZSRR. Sojusz Hitler-Stalin jest odpowiedzialny za WSZYSTKIE ofiary II wś., czyli kilkadziesiąt milionów ludzi. Samych Rosjan 26,6 mln ...

Obrazek użytkownika u2

15-04-2023 [23:15] - u2 | Link:

Niemcy prowadziły perfidną politykę - Polskę namówiły do wspólnego ataku na Czechosłowację

Okazuje się, że Zaolzie zaoferowali Polakom sami Czesi, widząc że niemiecka inwazja jest nieunikniona. Niemcy zaatakowali Zaolzie, ale zostali przez Polaków odparci. To rozwścieczyło Hitlera, który prawdopodobnie wtedy zmienił plany zaatakowania Francji jako pierwszego kraju, na zaatakowanie Polski.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

16-04-2023 [09:14] - rolnik z mazur | Link:

@ Alina
Mjk 1 ma rację. W tą maszynkę do mięsa wkręcił nas sanacyjny rząd poprzez niefrasobliwość i po prostu głupotę. Nawet 31.sierpnia 39 była szansa , by uniknąć tej hekatomby jako pierwsza ofiara. Trzeba się było zgodzić na korytarz i niemiecki Gdańsk, który i tak byl niemiecki. Pisałem o tym kiedyś na blogu. Pzdr 

Obrazek użytkownika u2

15-04-2023 [09:59] - u2 | Link:

ludzie tej pierwszej Solidarności wypracowali takie procedury, że wszelkie wtyki i agenci władzy wcześniej czy później zostaliby wyeliminowan

Baju, baju. Nieprzypadkowo wszystkie trzy porozumienia sierpniowe z ramienia S podpisywali agenciaki SB, tylko w Hucie Katowice nie mogła bezpieka podmienić lidera S na swojaka :-)

Obrazek użytkownika mjk1

15-04-2023 [10:19] - mjk1 | Link:

@U2.
Jeżeli mieli wszystko pod kontrolą, to dlaczego w stanie wojennym wygnali na zachód kilka milionów z biletem w jedną stronę a zostawili tylko agentów i sprzedawczyków?
Mieli taki kaprys, czy jednak bali się, że wszystkich nie przekupią? Sam napisałeś, że na jednego agenta w Hucie Katowice zabrakło im chętnego, albo nie potrafili podmienić. 

Obrazek użytkownika u2

15-04-2023 [10:55] - u2 | Link:

w stanie wojennym wygnali na zachód kilka milionów

Z tymi milionami to gruba przesada. Ponoć było okienko, kiedy wydawali paszporty, około 1981 roku, ale ja się nie załapałem jako wróg ludu. Paszporty to była jedna wielka kpina PRL-u z ludzi. Kolega wyjechał do Kanady z rodziną jako zapluty karzeł reakcji, on rzeczywiście dostał bilet w jedną stronę w 1982, no i był niskiego wzrostu i wyglądał jak karzełek. Ale to był jednostkowy przypadek wśród moich znajomych.

Obrazek użytkownika mjk1

15-04-2023 [18:55] - mjk1 | Link:

@U2.
Twój ostatni wpis świadczy o tym, że nie masz bladego pojęcia o tamtych czasach. Okienko było od powstania Solidarności do niedzieli 13 grudnia 1981 r. Paszporty dostawali wszyscy a wrogowie ludu w szczególności, więc nie p... farmazonów. Do pociągów do Wiednia i Berlina nie wpuszczali dopiero wieczorem w sobotę 12 grudnia. Paszporty w jedną stronę dostawali dopiero internowani w stanie wojennym, którzy nie poszli na współpracę a już na pewno nie były to jednostkowe przypadki.  

Obrazek użytkownika u2

15-04-2023 [19:32] - u2 | Link:

nie p... farmazonów

Zaraz, zaraz, to nie ja napisałem o milionach Polaków, którzy rzekomo wyemigrowali. Okazuje się, że w latach 80-tych wyemigrowało w sumie ok. 1,3 mln. Żadne miliony.

 

Obrazek użytkownika mjk1

15-04-2023 [19:48] - mjk1 | Link:

Ale te 1,3 mln. to też nie jednostkowy przypadek, jak napisałeś i ciut bliżej do milionów, dwóch milionów na przykład.

Obrazek użytkownika u2

15-04-2023 [19:55] - u2 | Link:

Bliżej do miliona, nie kilku milionów, a nawet nie do dwóch milionów. Taki Wojciech Mann wrócił do PRL już po ogłoszeniu stanu wojennego. Emigracja na stałe oznaczała represje dla rodziny, która pozostała w kraju. Paszporty w PRL były tylko marzeniem dla wrogów ludu takich jak ja, a przywilejem dla Wojciechów Mannów i Grzegorzów Schetynów (był z narzeczoną w Kanadzie w latach 80-tych i wrócił). To są proste sprawy.

Obrazek użytkownika mjk1

15-04-2023 [20:15] - mjk1 | Link:

Co Ty chcesz tą argumentacją udowodnić?
Że jak w totalitarnym ustroju nie dało się wygrać z władzą, to i w demokracji się nie da?
Jeżeli w to wierzysz to Twoja sprawa.
Ja uważam, że dopóki mamy demokrację, to się da i trzeba zrobić wszystko, co możliwe aby wygrać.
Jak nie chcesz, to nie musisz się przyłączać.
Twoja wola.

Obrazek użytkownika u2

15-04-2023 [20:19] - u2 | Link:

Że jak w totalitarnym ustroju nie dało się wygrać z władzą, to i w demokracji się nie da?

Tyle że z tego co piszesz to ty chcesz wygrać władzę dla nadzwyczajnej totalniackiej kasty, a frajerzy Polacken mają być waszymi niewolnikami. Taki PRL - bis się tobie marzy.

Obrazek użytkownika mjk1

15-04-2023 [21:01] - mjk1 | Link:

A gdzie ja agituję za nadzwyczajną kastą Uboot? Nadzwyczajna kasta prze do wojny, tak samo jak pozostali a lider konfederacji mówi w wywiadach nawet o ataku wyprzedzającym na Rosję. Ja tylko i wyłącznie namawiam do niegłosowania na tych którzy chcą wojny. Nic więcej. Zrobisz oczywiście jak uważasz, tylko żebyś nie miał później pretensji do kogoś innego.

Obrazek użytkownika u2

15-04-2023 [22:24] - u2 | Link:

Ja tylko i wyłącznie namawiam do niegłosowania na tych którzy chcą wojny

Wiem, wiem, ty taki pacyfista, który uważa że wojna na Ukrainie to nie polska wojna i Polacy nie powinni pomagać Ukraińcom bronić swojej ojczyzny.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

15-04-2023 [20:15] - Alina@Warszawa | Link:

[19:55] - u2 
Przecież Wojciech Mann to taki sam "Polak" jak Tusk, Hartman, Trzaskowski. 
WM nie miał szans utrzymać się z czczego gadania w Kanadzie! Kto by go tam zatrudnił. O ile wiem cały czas pracował w stanie wojennym w PR3.... Teraz z typowo żydowską pogardą mówi o katolikach, patriotach, ludziach z Marszu Niepodległości, Polakach. Taką samą pogardą co Gretkowska, Młynarska, Janda, Lis (którego Polacy nie chcą czytać i kupować jego wypocin), czy wszyscy z GW i TVN. 

Obrazek użytkownika u2

15-04-2023 [22:29] - u2 | Link:

Mann to taki sam "Polak" jak Tusk, Hartman, Trzaskowski

Z tego co pamiętam, to rodzina p. Manna pochodzi ze Lwowa. Prawdopodobnie to spolszczeni Austriacy, których było we Lwowie od groma. A że się skumał z mośkami ? Dawali mu pracę. W stanie wojennym nie przeszedł tzw. komisji weryfikacyjnej i wyrzucili go z pracy. Bożena Walter, żona Waltera, ujęła sie za nim i zatrudniła w programie 5-10-15 dla dzieci, gdzie występował anonimowo jako tzw. Głos.  Teraz występuje w reklamie portalu OLX. Musi być wdzięczny swoim sponsorom.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

15-04-2023 [22:49] - Alina@Warszawa | Link:

[22:29] - u2 
Pochodzenie W. Manna ma małe znaczenie. Jego ostatnie wypowiedzi świadczą o nim jak najgorzej. To OBCY.

Obrazek użytkownika u2

15-04-2023 [23:11] - u2 | Link:

To OBCY

Czyli jednak pochodzenie ma duże znaczenie. Boisz się droga Alino obcych ? Ja nie. Trochę świata zwiedziłem i nie spotkałem się z jakąś wrogością.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

15-04-2023 [23:46] - Alina@Warszawa | Link:

[23:11] - u2
Ja się nie boję OBCYCH o ile nie udają SWOICH .... Te podróby to nie tylko obcy, to utajnieni wrogowie, dokładnie tak niebezpieczni, albo bardziej niż słynna "V kolumna". Gorsi, bo udając "swoich" zatruwają umysły młodych i starych za pomocą goebbelsowskiej propagandy - tak jak to robi TVN - niszcząc Polaków od środka.

Obrazek użytkownika u2

16-04-2023 [00:12] - u2 | Link:

Ja się nie boję OBCYCH o ile nie udają SWOICH

Gdyby p. Mann udawał swojaka, to by zmienił nazwisko na polskobrzmiące i 'robił' by w bezpiece mordując Polaków w procesach kiblowych. A że wspiera kodomitów ? Jego partner reklamowo-kabaretowy p. Materna jest związany rodzinnie z kodomitami, brat p. Materny tam występował na gościnnych występach dopóki go wymiar sprawiedliwości nie dorwał :-)

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

16-04-2023 [09:06] - rolnik z mazur | Link:

@ ubot
Sam byłem tym wygnańcem jak i kilka milionów . Mjk 1 ma rację 

Obrazek użytkownika u2

16-04-2023 [10:54] - u2 | Link:

Skąd masz te dane o kilku milionach ? Pamiętam eksodus Polaków pod koniec lat 80-tych, kiedy komuna się waliła, ale podczas karnawału S w roku 1981 paniki nie było.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

16-04-2023 [11:05] - rolnik z mazur | Link:

@ ubot
Z doświadczenia życiowego mam te dane. 

Obrazek użytkownika u2

16-04-2023 [11:10] - u2 | Link:

Kiedy wyemigrowałeś ?

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

16-04-2023 [11:35] - rolnik z mazur | Link:

@ ubot
Nie wyemigrowałem. Wziąłem dziekankę i latem 81 wyjechałem żeby popracować i poznać świat jak wielu kolegów i koleżanek z uniwerku. W grudniu 81 trzeba było podjąć decyzję co dalej i tak to poszło. "To są proste sprawy."

Obrazek użytkownika u2

16-04-2023 [12:06] - u2 | Link:

Jak długo byłeś na emigracji ?

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

16-04-2023 [12:13] - rolnik z mazur | Link:

@ ubot
A ty co? Książki piszesz o emigrantach?

Obrazek użytkownika u2

16-04-2023 [13:19] - u2 | Link:

Masz coś do ukrycia ?

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

16-04-2023 [14:31] - rolnik z mazur | Link:

@ ubot
Ja nie. Występuję pod swoim nazwiskiem. Ty widocznie masz skoro się kryjesz tchórzliwie pod nikiem.

Obrazek użytkownika u2

16-04-2023 [14:44] - u2 | Link:

To dlaczego nie napiszesz ile byłeś na emigracji ?

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

16-04-2023 [16:03] - rolnik z mazur | Link:

@ ubot
Ja jestem ciągle na emigracji, najdłużej na duchowej jak czytam te bzdury.