Przejdź do treści
Strona główna

menu-top1

  • Blogerzy
  • Komentarze
User account menu
  • Moje wpisy
  • Zaloguj

Smoleńsk. Zamach na Polskę. Cz.1

Andrzej Tomasz Skrzetuski, 10.04.2023
To już 13 rocznica katastrofy smoleńskiej, czyli zamachu na Polskę (a nie 12, jak usłyszeliśmy w czasie dzisiejszej Mszy Św. transmitowanej przez Polskie Radio). Sam przebieg katastrofy dość dobrze poznaliśmy dzięki tytanicznej i często heroicznej pracy członków komisji min. Macierewicza. Mimo nie odzyskania od strony rosyjskiej szczątków samolotu Tu-154 M nr 1, można powiedzieć, że jest to jedna z najlepiej przebadanych katastrof i najlepiej wykonanego śledztwa. Prace wielu, w tym światowych ośrodków naukowych, zwłaszcza amerykańskich wyposażonych w komputery o olbrzymiej mocy obliczeniowej pozwoliły na przeprowadzenie symulacji przebiegu katastrofy i wykluczenie wersji, według której "pancerna brzoza" miała urwać skrzydło. Wiemy, że samolot został zniszczony w wyniku co najmniej dwóch wybuchów. Pierwszy odciął część lewego skrzydła, drugi w okolicach śródpłata rozerwał samolot na dziesiątki tysięcy części. Oczywiście, zwolennicy politycznej opozycji wierzą, albo wbrew faktom chcą wierzyć, że to wina załogi i "pancernej brzozy". Każdy człowiek posiadający wiedzę z fizyki na poziomie szkoły średniej jest w stanie zrozumieć, że miękka brzoza nie mogła oderwać części skrzydła i że olbrzymi samolot lecący kilka metrów nad ziemią nie mógł błyskawicznie wznieść się na wysokość kilkudziesięciu metrów i przekręcić się kołami do góry. Przeciążenie wyniosłoby wówczas kilkadziesiąt "g" (g - przyśpieszenie ziemskie).  Nisko lecący samolot powinien spowodować wiele uszkodzeń na działce Bodina, co nie miało miejsca. Wiemy, że podobne samoloty "lądujące" na terenach zalesionych potrafiły wykosić drzewa na odcinku kilkuset metrów. Opozycyjni bezmózgowcy i wspierające ich media muszą głosić tezę o "pancernej brzozie", bo jeżeli to nie była brzoza, to pozostaje wersja o zamachu i sabotażu, a to rodzi daleko idące konsekwencje. Tertium non datur. Przed nami ustalenie jak doszło do tego zamachu. Prokuratura jakoś nie śpieszy się z jego wyjaśnieniem. Mam na myśli działania prokuratury po 2016 roku. Do tego czasu prokuratura cywilna i wojskowa zajmowały się głównie dezinformacją i tuszowaniem prawdy o zamachu. Jedyny, bardzo łagodny wyrok jaki otrzymał min. Arabski w najmniejszym stopniu nie zdejmuje politycznej, moralnej i prawnej odpowiedzialności premiera Tuska za tragedię smoleńską. Czy prokuratura czeka aż Tusk zostanie parlamentarzystą? Na postawienie zarzutów czekają członkowie komisji Millera - Laska. Na nagraniach z posiedzeń komisji słyszymy jak fałszowali dowody, aby dopasować je do raportu komisji gen. Anodiny. Na co czeka prokuratura?  Dr Lasek za opowiadanie bzdur sprzecznych z elementarnymi prawami fizyki powinien stracić tytuł naukowy doktora. O Tusku, o Bronisławie Komorowskim - osobie wyznaczonej na następcę prezydenta Kaczyńskiego i o "seryjnym samobójcy" będzie więcej w kolejnych odcinkach. Już teraz jednak można postawić tezę wysoce prawdopodobną, graniczącą z pewnością, że zamach smoleński był dziełem rosyjskich służb specjalnych (GRU, FSB) przy współudziale ludzi z formalnie rozwiązanych Wojskowych Służb Informacyjnych (nadal istniejących w postaci fundacji i stowarzyszeń) i nieświadomej lub świadomej akceptacji przez polityków rządzącej wówczas partii.
  • Zaloguj lub zarejestruj się aby dodawać komentarze
  • Odsłony: 12076
Ryan

Ryan

10.04.2023 14:52

W jednej trumnie dwie głowy, trzy nogi i cztery miednice. Ale wg największych łgarzy państwo zdało egzamin.
mada

mada

10.04.2023 15:38

Dodane przez Ryan w odpowiedzi na W jednej trumnie dwie głowy,

Najbardziej nienawidzą nas za to, że poświęcili również swoich a "jeszcze  jeden" i tak żyje.
Ryan

Ryan

10.04.2023 17:52

Dodane przez mada w odpowiedzi na Najbardziej nienawidzą nas za

Od 1 grudnia 1918 roku szachownica jest znakiem Polskiego Lotnictwa WOJSKOWEGO.
I  Tusk o tym wiedział.
Jednak uznając lot jako cywilny mógł oddać mataczenie śledztwa Rosji. Lot wojskowy podlegałby rzetelnemu zbadaniu przez ekspertów z NATO.
Wnioski nasuwają się same
pbs.twimg.com
smieciu

smieciu

10.04.2023 18:57

Ten rząd nie zrobił nic by tą kwestię wyjaśnić. Tzn. nie zrobił nic co miałoby obalić oficjalną narrację.
W związku z czym nie było zamachu tylko katastrofa. W książkach będą pisać że była to katastrofa.
Kiedyś ludzie starali się wyjaśnić wszystkie niespójności, manipulacje, dane. Wynikiem tych tłumaczeń była ogólna teoria o zamachu zorganizowanym przez Putina.
Dzisiaj dla odmiany ci sami ludzie muszą tworzyć teorie tłumaczące dlaczego rząd nic nie robi w kwestii Smoleńska. Nie wyjaśnia. Stara się zapomnieć. I zamieść pod dywan.
Zaskakująco jednak o ile wcześniej doszli do naturalnego wniosku o ruskich matactwach, mających ukryć rzeczywisty bieg zdarzeń. Dzisiaj mając do czynienia z analogicznymi działaniami ze strony rządu nie dochodzą do wniosku że PiS chce ukryć rzeczywisty bieg zdarzeń.
Ryan

Ryan

10.04.2023 19:48

Dodane przez smieciu w odpowiedzi na Ten rząd nie zrobił nic by tą

Pamiętamy.
Pamiętamy, kto za tym stoi.
Pamiętamy, kto robił żółwiki z Putinem, kto się śmiał na Okęciu, kto popijał late w prosektorium.
Pamiętamy te zdradzieckie mordy platfusów.
I nigdy nie wybaczymy
Andrzej Tomasz Skrzetuski

Andrzej Tomasz Skrzetuski

10.04.2023 19:47

Rząd nie jest od wyjaśniania tragedii smoleńskiej. Od tego są inne instytucje. A jaka według "śmieciu" jest "oficjalna narracja" (czy chodzi o to, co głoszą TVN i GW)? i jaki według "śmieciu" był "rzeczywisty bieg zdarzeń", który rzekomo chce ukryć PiS?
smieciu

smieciu

10.04.2023 20:35

Dodane przez Andrzej Tomasz… w odpowiedzi na Rząd nie jest od wyjaśniania

Oficjalnym wyjaśnieniem jest Raport Millera. Powstała oficjalna rządowa komisja. Zbadała. Podała wyjaśnienie. Nikt  nie zrobił nic na oficjalnym prawnym szczeblu, by podważyć wyniki jej badań.
Jeśli rząd nie nie ma nic do gadania w kwestii wyjaśniania Smoleńska to czemu czepia się Tuska czy Kopacz, ich rządy?
Kto jest od wyjaśniania?
Autorze, nie wiem o czym będą kolejne części ale zgaduję że będą kolejnym powtórzeniem tego co wszyscy znają. I co nie ma właściwie znaczenia wobec postawy rządu. Zamiast tego proponuję właśnie podjąć wątek dlaczego od 2016r nic nie drgnęło w tej sprawie. Dlaczego za rządów Tuska działała Komisja Sejmowa pod przewodnictwem Macierewicza a teraz wszystko stanęło. Dlaczego za czasów Tuska było dużo więcej informacji, podtrzymywania wagi wydarzeń smoleńskich niż dzisiaj?
paparazzi

paparazzi

10.04.2023 21:35

Dodane przez smieciu w odpowiedzi na Oficjalnym wyjaśnieniem jest

Panie śmieć, jak pan może zakończyć śledztwo i aprobować jakieś raporty? Jak śledztwo trwa. Nie wierzy śmieć?
To niech zapyta Rosji bo na prośbę oddania wraku twierdzą że śledztwo trwa.
Najbardziej wiarygodny raport Ministra Macierewicza i jego ekspertów domaga sprowadzenia się wraku do Polski ale może to śmieć załatwi. Alleluja.
smieciu

smieciu

10.04.2023 21:39

Dodane przez paparazzi w odpowiedzi na Panie śmieć, jak pan może

Nie ma żadnego śledztwa. Coś ci się przyśniło.
paparazzi

paparazzi

10.04.2023 22:57

Dodane przez smieciu w odpowiedzi na Nie ma żadnego śledztwa. Coś

podkomisjasmolensk.mon.gov.pl
Jabe

Jabe

11.04.2023 10:20

Dodane przez paparazzi w odpowiedzi na https://podkomisjasmolensk

Podkomisja?
Ryan

Ryan

10.04.2023 23:30

Dodane przez smieciu w odpowiedzi na Nie ma żadnego śledztwa. Coś

60 tys. części rozrzucone w promieniu 2 km mówi wszystko. Żółwiki Tuska z Putinem i uśmiechnięta gęba Tuska tuż obok ciał zamordowanych Polaków mówią wszystko. Wspólna robota PO i Putina. Służby Rosji załatwiły Tu154 M w porozumieniu z naszymi zdrajcami.
Andrzej Tomasz Skrzetuski

Andrzej Tomasz Skrzetuski

10.04.2023 23:03

"Śmieciu" nie odpowiedziałeś na moje pytania. Raportu komisji Millera formalnie nie ma. Komisja min. Macierewicza w 2018 roku stwierdziła, że raport KBWLLP pod przewodnictwem Jerzego Millera z 29 lipca 2011 roku ws. katastrofy smoleńskiej "jest nieważny i zostaje anulowany". Przestał być zatem stanowiskiem polskiego rządu. Komisja (w zasadzie podkomisja) Macierewicza stwierdziła, że "raport pana Millera nie tylko zawiera fałszywe tezy, ale został skonstruowany w oparciu o presję polityczną, która była wywierana na członków komisji i o sfałszowane materiały". Jeżeli uważasz, że komisja Millera wyjaśniła przyczyny katastrofy, to muszę Ci po prostu współczuć. Radzę, przestań oglądać TVN. Obejrzyj raport techniczny komisji Macierewicza, jest tam fragment dotyczący pracy komisji Millera jak fałszowali dowody, aby dopasować do wersji Anodiny. Przyznaj się, co według Ciebie spowodowało urwanie skrzydła, a następnie rozpad samolotu na dziesiątki tysięcy części? Komisja Macierewicza jest komisją techniczną. Jej zadaniem jest ustalenie przebiegu katastrofy. Nie jest jej zadaniem badanie jak do niej doszło i kto ponosi za nią odpowiedzialność. To należy do prokuratury, a że prokuratura działa wolno, to inna sprawa. Na koniec taki drobiazg - nie mówimy, a tym bardziej nie piszemy "tą kwestię", tylko "tę kwestię". I to by było na tyle.
smieciu

smieciu

11.04.2023 00:05

Dodane przez Andrzej Tomasz… w odpowiedzi na "Śmieciu" nie odpowiedziałeś

Raportu komisji Millera formalnie nie ma. Komisja min. Macierewicza w 2018 roku stwierdziła, że raport KBWLLP pod przewodnictwem Jerzego Millera z 29 lipca 2011 roku ws. katastrofy smoleńskiej "jest nieważny i zostaje anulowany".
No to co w takim razie jest? Wiki o tym unieważnieniu:
Według Podkomisji Raport Techniczny jest raportem cząstkowym, natomiast w wyniku anulowania ustaleń Raportu Millera z 2011 obecnie nie ma oficjalnego stanowiska państwa polskiego w sprawie katastrofy smoleńskiej – do czasu powstania raportu końcowego Podkomisji KBWLLP.
Później jednak jest info że:
13 kwietnia 2022 podkomisja KBWLLP opublikowała raport, w którym napisano: „prawdziwą przyczyną katastrofy smoleńskiej były dwie eksplozje w końcowej fazie lotu. itp.
Ok. Piszesz że zapewne w związku z tym (Raport Millera) Przestał być zatem stanowiskiem polskiego rządu.
Tylko że przecież rząd  (z tego co kojarzę) nie zajął żadnego stanowiska. (Ani Tuska chyba?).
Z drugiej strony angielska wiki nic na ten temat nie podaje. Przynajmniej według niej, oficjalną wykładnią jest Raport Millera. Powstaje więc pytanie - zwyczajnie nie znam odpowiedzi - czy Podkomisja Macierewicza faktycznie mogła unieważnić tamten Raport?
A jeśli tak to dlaczego nikt z rządu, czy nawet podkomisji, nie zadbał o uaktualnienie angielskiej wiki?
Ostatecznie więc, mimo niemal ośmiu lat rządów PiS zmieniło się naprawdę niewiele. Nowy raport nie stał się podstawą do żadnych dalszych działań. Ani formalnej postawy państwowych instytucji.
Naprawdę nie pamiętam czy rząd Tuska zajął oficjalne stanowisko. Ten pewnie też nie. Wszystko wciąż opiera się medialnej wrzawie. Więc trudno dostrzegać postęp za rządów PiS.
Brak prawnych ustaleń powoduje przykładowo że nie można domniemanych organizatorów zamachu (zwłaszcza tych ze strony polskiej) postawić w stan oskarżenia.
I oto mi właśnie przede wszystkim chodzi. Mijają lata, ale mamy stan tak jakby się wtedy nic nie stało. I nie wygląda na to żeby to się miało zmienić.
Można napisać kolejny tekst o tym że był Zamach. Ale nic z tego w istocie nie wynika. Tak jak nie wyniknęło za rządów PO tak samo jest za PiS.
Pisałem o tym w swoim tekście niedawno.
Wydaje mi się też znaczące że minął cały dzień i słowa na temat Smoleńska nie napisał na NB żaden z dwóch obecnych tutaj posłów PiS. Ani nawet pani Danuta.
MFW

MFW

11.04.2023 12:44

"Mimo nie odzyskania od strony rosyjskiej szczątków samolotu Tu-154 M nr 1, można powiedzieć, że jest to jedna z najlepiej przebadanych katastrof i najlepiej wykonanego śledztwa."
Pisze Pan to co przytoczyłem wyżej, bo nie zna Pan faktów przeczacych takiej opinii.
Przyczyny i przebieg tych wydarzeń, przedstawiane w ramach prac wcześniejszego  Zespołu Parlamentarnego a obecnie prac Podkomisji MON pod kierownictwem A.Macierewicza,  są tak naprawdę tzw. "drugim ostrzem nożyc Golicyna".
Nożyce mają dwa ostrza, jedno służy do produkowania głównego kłamstwa, drugie do tworzenia kłamstw pomocniczych, służących jako kontrast dla pierwszego. Technikę tę zastosowano do tworzenia kłamstwa smoleńskiego, rozpowszechnianego następnie przez wybrane media.
Pierwsze ostrze uruchomiła strona rządowa PO-PSL i wspierajace ją media natychmiast po katastrofie, by je implantować jako pierwsze w umysłach niecierpliwych odbiorców. 
Pierwszym motywem był motyw "błędu pilotów", który, po zadomowieniu się, poddany został utwardzaniu przy pomocy motywów popogłębiających jak motyw "nacisków Błasika". Po "naciskach Błasika" uruchomiono dalsze sekwencje takie jak "braki w wyszkoleniu kapitana Protasiuka" a następnie "kłótnie między Błasikiem a Protasiukiem". Potem na tak przygotowanym gruncie opublikowano Raport MAK - u i Raport KBWLLP.
Widać wyraźnie jak płynnie i logicznie rozwijała się i rozwija się ta konstrukcja narracyjna.
Drugie ostrze uruchomiła strona opozycyjna, reprezentowana przez posłów i senatorów PIS, reprezentująca zdecydowaną większość ofiar tych wydarzeń, w której kierowniczą rolę objął Pan poseł A. Macierewicz.
Jeszcze z okazji pierwszej miesięcznicy tych wydarzeń, czyli 9.05.2010 roku, A.Macierewicz napisał tekst poświęcony przyczynie tej tragedii, który opublikowała Gazeta Polska i w którym podał realistyczne przyczyny tej tragedii.
Pisał tam m. in.:
(...)
Lech Kaczyński wraz z elitą niepodległościową znalazł się w wirze wielkiej rosyjskiej operacji odzyskiwania wpływów na obszarze dawnego imperium i to w uzgodnieniu z Niemcami oraz za zgodą rządu Donalda Tuska. Była to w istocie gigantyczna pułapka, która zatrzasnęła się wraz ze startem Tu-154 10 kwietnia o godzinie 7.20 czasu warszawskiego
(...)
Potem, gdy 8 lipca 2010 roku powoływał ZP, zapomniał o tych geopolitycznych przyczynach i do tej pory nie pamieta.
Es

Es

11.04.2023 13:32

Można w nieskończoność powtarzać te same emocjonalne bzdury o żółwikach, latte w prosektorium itd, ale w niczym nie zmieni to faktu, że państwo polskie wywiesiło białą flagę, przed siłami, które naprawdę nim rządzą. Jeśli przez osiem lat najbardziej zainteresowane wyjaśnieniem tragedii srodowisko, dysponując prokuraturą nie zrobiło nic w celu prowadzenia śledztwa, to znaczy, że sprawa nieoficjalnie została zamknięta. A żyć będzie jedynie za sprawą politycznych i emocjonalnych harcowników. 
Jak patrzę na komentarze to owszem, można się zżymać na słowa @smiecia, ale niestety taka jest brutalna prawda. 
Jeśli jednak nie możemy zrobić nic dla wyjaśnienia samej tragedii, to może zacznijmy się głośno zastanawiać nad przyczynami braku aktywności instytucji i służb państwa.  Czy wynika ona z  braku obiektywnych możliwości, czy też z ich celowego unieruchomienia? Na ile wynika ona z nieuchronnej konieczności rozliczenia środowiska obecnie rządzących, na ile ze strachu przed działalnością struktur wsi, a na ile z braku zaufania do obecnych służb tajnych i jawnych. 
Emocjonalno propagandowe przepychanki wokół Macierewicza i jego komisji nie dadzą odpowiedzi, dlaczego zarówno służby jak i prokuratura zaniechały wszelkich czynności dla wyjaśnienia zagadekfunkcjonowania instytucji państwa I wszelkich  służb przed i po wypadku. Z odpowiedzią na sakramentalne pytanie: kto, po niedawnej przecież wtedy katastrofie Cassy i ponoć przyjetych po niej procedurach  wydał zgode na start samolotu do którego władowano za czymś kaprysem wszystkie najważniejsze w państwie osoby? Jak działa państwo, w którym nie obowiązują żadne- nawet przyjęte i zatwierdzone- procedury a na najwyższych szczeblach nikt za nic nie odpowiada? Czy ktoś poniósł jakąś odpowiedzialność, że w obliczu zawziętości ludzi jednej kancelari i głupoty drugiej, nie działała ani dyplomacja, ani wywiad i kontrwywiad,  ani bor, ani służby cywilne?
MFW

MFW

11.04.2023 14:04

Dodane przez Es w odpowiedzi na Można w nieskończoność

Powiem tak, jak przysłowiowej "krowie na rowie":
Nikt nie poniósł odpowiedzialności, bo rząd chyżego ruja realizował ówczesne interesy USA, w ramach polityki resetu z Rosją.
D.Tusk robił to, co mu A.Merkel kazała a A.Merkel uzgadniała  to z Putinem.
Es

Es

11.04.2023 17:26

Dodane przez MFW w odpowiedzi na Powiem tak, jak przysłowiowej

Chcąc się spełniać w roli pastucha powinieneś wykazać się  przynajmniej  minimum logiki koniecznej tej profesji. 
Na początek odpowiedź na proste ( chyba nawet dla ciebie)pytanie : czy Tusk rządzi nadal przez ostatnie osiem lat?- powinna pomóc ją odzyskać.
MFW

MFW

11.04.2023 20:25

Dodane przez Es w odpowiedzi na Chcąc się spełniać w roli

A co ty wiesz na ten temat? Tyle co ci POlszewicka propaganda wbiła do pały!
Polska  od 1989 roku jest pod kontrolą służb USA a do 2013 roku takze służb niemieckich i rosyjskich, bo taki był interes USA, by wciągnąć Rosję do struktur Zachodu i przygotowywana rosyjsko niemiecka EURAZJA miała być sojusznikiem USA w konfrontacji z Chinami. W 2013 roku, Putin wypiął się na USA i stąd USA urzadziło mu Majdan a potem zaczęto wciąganie Ukrainy do Zachodu, czemu Putin chciał zapobiec i rozpoczął wojnę na Ukrainie.
Es

Es

11.04.2023 21:21

Dodane przez MFW w odpowiedzi na A co ty wiesz na ten temat?

O. Widzę, kolejny porażony bolszewizmem cymbał,ale już w pełni gotowy do szukania wrogów ludu, się objawił
Jabe

Jabe

12.04.2023 08:59

Dodane przez MFW w odpowiedzi na A co ty wiesz na ten temat?

To samo z Gruzją.
sake3

sake2020

11.04.2023 15:34

Dodane przez Es w odpowiedzi na Można w nieskończoność

@Es.....Mnie już specjalnie nie dziwią oskarżenia wobec obecnego rządu o brak wyjaśnienia tragedii pod Smoleńskiem.Piszę -tragedii'' bo to co rozpętało się potem tylko tak może być nazwane. Dziwne że ani pan ani pan @ smieciu nie pamiętacie wszystkich sytuacji w których robiono wszystko by przepchnąć rosyjski raport niechlujny i kłamliwy.Rosjanie nawet się nie starali ani nie wysilali by dochować jakijkolwiek staranności,ani przy zabezpieczaniu wraku,ani przy sekcjach,ani przy tłumaczeniach przyczyn.,,Pancerna brzoza'' to był policzek dla Polaków kpiący i złośliwy.Nawet się Rosjanom nie dziwie,bo z taką grupą zaprzańców i debili jak Tusk,Komorowski,Sikorski nie trzeba się liczyć.Na kogo zwalono winę ? Oczywiście na PiS ,Lecha Kaczyńskiego i jego brata wyśmiewając bezczelnie,Jak zachowywano się wobec Macierewicza robiąc z niego wariata,jak dyskredytowano Biniendę,jak trzymano rosyjską stronę łacznie z zapalaniem świeczek na grobach radzieckich żołnierzy.Jak w takich warunkach warunkach miała pracować komisja obalająca bzdury Anodiny i Laska? Przecież wszyscy byliście po stronie Rosjan łącznie z usmarkanym i płaczącym Grasiem przepraszającym zlodziei rosyjskich.Chyba trudno o większe upodlenie Polski.Teraz macie pretensje do kogo? Gdzie był pan@śmieciu ze swoją ,,brutalną'' prawdą?Teraz się popisuje sąznistymi epistołami wyzywając Polaków od tępych tłuków a czy sam jest? Pamieta pan idiotyczne popisy dziennikarzy badających ślady prochu mobilnym spektrometrem? Jakie były warunki do prowadzenia śledztwa? Było tylko walenie w obecny rząd.Rola Tuska i całej szemranej ferajny jakoś was specjalnie nie zainteresowała.
Es

Es

11.04.2023 17:45

@sake
Standardowo dla naszoblogowego mainstreamu stosuje pani bolszewicko stalinowską procedurę sprowadzenia oponentów do miejsca , gdzie można najłatwiej ich atakować bez używania rzeczywistych argumentów i nie dając miejsca na obronę, sprowadzając dyskusję do absurdu wymaganiem od oponentów tłumaczenia się z nie swoich grzechów i zapewnień, że ich nie popełnili.
W  komentarzu nie odnosiłem się ani do postępów komisji Macierewicza ani medialnego spektaklu wokół niej, a do zaniechanych -w każdym chyba aspekcie- działań prokuratury, szczególnie w ciągu ostatnich ośmiu latach. Jeśli zechcer pani sięgnąć wstecz do moich komentarzy sprzed ośmiu lat, to niechybnie znajdzie pani potwierdzenie oczekwania na takowe, bo wydawały się jedynie logiczne.
sake3

sake2020

11.04.2023 21:20

Dodane przez Es w odpowiedzi na @sake

@Es.....Nie przesadza pan z tym moim atakowaniem oponentów i zmuszaniem ich do tłumaczenia się? Ja wyraziłam tylko swoje zdanie od nikogo nie oczekując nawet odpowiedzi.Przypomniałam jedynie całą otoczkę jak panowała po tej tragedii.Czy w czymś skłamałam,czegoś nadużyłam,kogoś obraziłam?Ja tylko odniosłam sie do faktu oskarżenia obecnego rządu o zaniechanie śledztwa.A dało się pracować w takiej atmosferze wrogości do Kaczyńskiego,Macierewicza? Chamskich happenningów pan zapewne nie chce pamiętać byle tylko PO wyszła czysta jak łza.I okazuje się,że wyszła faktycznie czysta jak łza,a za katastrofę odpowiada zmarły prezydent Kaczyński.Faktycznie -majstersztyk z waszej strony. Brawo wy.
Es

Es

11.04.2023 22:15

Dodane przez sake3 w odpowiedzi na @Es.....Nie przesadza pan z

@sake
A pani przestaje wykonywać swoje obowiązki dlatego, że atmosfera w firmie jest niewłaściwa? Zabiera pani zabawki i ucieka bo ktoś język pokazał? To jest piaskownica, czy poważne państwo?
Owszem , dokonuje pani zwyczajnej ,bardzo brudnej-delikatnie mówiąc- manipulacji już samym uporczywym przypisywaniem oponentom związków których oni nigdy nie mieli i nie chcieliby nigdy mieć, tylko dlatego, że zadają obecnie rządzącym niewygodne pytania. Proszę powiedzieć, czy to jest nieświadome i nie zauważa pani tego, czy takie bolszewickie nawyki to część waszego dziedzictwa? Tak sami z siebie szukacie wrogów ludu i imperialistycznych szpiegów, czy to powierzone zadanie?
sake3

sake2020

12.04.2023 07:57

Dodane przez Es w odpowiedzi na @sake

@Es........Na czym moja brudna robota polega? Bo przypominam tamte zdarzenia już po katastrofie? No tak wielki to nietakt z mojej strony przytaczać niewygodne dla was fakty świadczące o waszym chamstwie.Wierzyć się wtedy nie chciało,że mogą Polacy tak się zachowywać jak skakaliście na przyymurkach razem z Giertychem rżąc donośnie kto nie skacze ten za PiSem,zbieraliście palące się znicze i tulipany,wyżywaliście się na osobistej tragedii Kaczyńskiego.Ja pamietam te ,,zimne Lechy'',,jeszcze jeden''przy rozrywanu misiów,zarykiwanie się ze śmiechu Komorowskiego i Sikorskiego na lotnisku w oczekiwaniu na przyjazd trumien a pan pisze,że uprawiam brudną robotę?Wy nie zadajecie obecnie rządzącycm żadnych pytań tylko cynicznie ich atakujecie.Zadaliście chociaż jedno pytanie Tuskowi i jego ludziom? Przecież to on wtedy rządzili.Dlaczego nic nie robili? Dlaczego mataczyli a sledztwo oddali Rosjanom? Spytał pan o to?
Es

Es

12.04.2023 11:47

Dodane przez sake3 w odpowiedzi na @Es........Na czym moja

"Na czym moja brudna robota polega?"
"was", "waszym", "zbieraliście","skakaliście", "wyżywaliście się" -widziała mnie pani wsród nich? To jest właśnie brudna bolszewicka robota. Bezpodstawne oskarżanie każdego z kim się pani nie zgadza gdzie jedynym dowodem winy jest to, że oskarżony się nie przyznaje. Czysty stalinizm. Każdą dyskusję tutaj pani i paru jeszcze innych sprowadzacie do absurdu, w którym oponenci przede wszystkim muszą udowadniać, że nie są wielbłądami. 
Nie odnoisiłem się w ogóle do samej tragedii, jej przebiegu  przyczynach itd. Mówię, że państwo i jego służby nadal nie działają- i ataki opozycjii nie mają tu żadnego znaczenia-oni mogą pyskować a instytucja ma działać. Każdy ma wypełniać obowiązki do których został powołany lub wynajęty. Niech się wali niech się pali, a urzędnik ma siedzieć na dupie i robić swoją robotę. Bo tak działa solidne państwo. Bez prawa do lamentów, że ktoś język pokazuje i jest niemiły. Rozumie to pani?
Dlaczego ostatnimi którzy dowiadują się o zatruciu rzeki są urzędnicy instytucji odpowiedzialnyc za jej stan? i dopiero jak cała europa o tym już zaczęła trąbić, to oni zarządzają kontrolę i dowiadują się ile nielegalnych zrzutów ścieków mają na swoim terenie, a ile niby legalnych ale nigdy nie kontrolowanych i nadzorowanych? 
Dlaczego jakiś łoś zdychał w męczarniach oststnio przez 24 godziny i żadna z odpowiedzialnych służb nie reagowała? Mówię o rozkładzie państwa, którego synonimem jest znana wypowiedz Sienkiewicza. I nie zmieniło się przez osiem lat nic. Zadna z obietnic reorganizacji państwa nie została spęłniona, dzięki czemu mamy w kraju burdel jak na Ukrainie. I rzeczywiście tylko w takich warunkachna przykład takich urzędników odpowiedzialnych za tę i inne rzeki można przekonać, żeby "zapomnieli" o swoich obowiązkach. Prokuraturę. służby tajne i jawne też można "przekonać", żeby "zapomniały". Tak pod tym względem do federacji z Ukrainą pasujemy. Inni traktują nas jak państwo upadłe. Dlatego mamy problem z każdym sąsiadem,z Unią, z Rosją i Ameryką,którzy widzą tu Bantustan i zbiorowisko niewolników
@u gdzieś tam poniżej przypomniał, że jedynym ukaranym za niedopełnienie obowiązków jest Arabski. I to tylko dlatego, że rodziny poległych miały wystarczająco dużo siły aby o to walczyć. moim zdaniem -nota bene -zrobiły to pochopnie, ponieważ nie będzie możliwe ukaranie go ponownie za to samo, a zarzuty powinny być o wiele poważniejsze i postawione przez państwo, a nie z powództwa cywilnego. @u przypomniał też że sąd podkreślił  zaniedbania organizacyjne po obu stronach. I wiadomo, że zarzut złamania procedur bezpieczeństwa można postawić wielu innym osobom fizycznym. I mój zarzut do tej ekipy w tej sprawie jest jeden: gdzie jest, a w zasadzie gdzie są postępowania prokuratorskie od czasu przejęcia sterów? Jeden z drugim nie mógłby się roztkliwiać jakim to mentorem lub przyjacielem Kaczyński mu był? Bo należałoby sięgać za głęboko?
sake3

sake2020

12.04.2023 15:06

Dodane przez Es w odpowiedzi na "Na czym moja brudna robota

@Es....,,Ne czyń drugiemu co tobie niemiłe''......Na te wszystkie insynuacje o mojej brudnej robocie,manipulacjach,bolszewicko-stalinowskich moich metodach odpowiedziałam w podobny sposób. Właśnie tym ,,wy''.Widzę,że zabolało,ale nie sądzę by pan to zrozumiał,że wszyscy jesteśmy sobie równi,że nie jest tak że jednym wszystko wolno,(pan) a drudzy mają to z pokorą przyjąć.Ja jedynie przekazałam swoje odczucia i swój ogląd zachowania polityków opozycji,ludzi po katastrofie i zdumiał mnie poziom nienawiści do zmarłego prezydenta,Jego małżonki i innych osób nie oceniając przebiegu ani nie podając do jakiej wersji się przychylam.Ale nawet to wywołał w panu tak negatywne odczucia. Cóż stereotypowy to dziś rodzaj dyskusji by pomijać rolę Tuska i jego ekipy a wyolbrzymiać negatywną rolę rządu,który wtedy nawet nie rządził.No ale do tego już przywykliśmy,oskarżąć PiS a udawać że się nie widzi braku śledztwa ze strony ówczesnie rządzących.Pan już poszedł nawet dalej wciskając do Smoleńska zatrute rzeki(oczywiście nie przez Czajkę ,prawda?),burdel w kraju kraju ,Bantustan itp......Czyli co ma Smoleńsk do tych rzek zatrutych przez Kaczyńskiego jak rozumiem.....
Es

Es

13.04.2023 01:12

Dodane przez sake3 w odpowiedzi na @Es....,,Ne czyń drugiemu co

A w domu zdrowi wszyscy? jpdl
u2

u2

12.04.2023 15:20

Dodane przez Es w odpowiedzi na "Na czym moja brudna robota

zrobiły to pochopnie, ponieważ nie będzie możliwe ukaranie go ponownie za to samo
Bez przesadyzmu, jest w prawie karnym coś takiego jak przedawnienie. Więc rodziny działały rychło w czas. A mogą wypłynąć nowe dowody, więc za inne czyny związane tym razem bezpośrednio z zamachem, będzie możliwe kolejne osądzenie. Zbrodnia zabójstwa ma dużo dłuższy czas przedawnienia.
rolnik z mazur

rolnik z mazur Waldek Bargłowski

11.04.2023 17:54

@ autor
ten samolot nie mial prawa wystartowac z Warszawy, gdyż warunki na lądowanie bezpieczne w Smoleńsku na to nie pozwalały. I były znane.  Wina za katastrofę  biegnie przez wszystkie warstwy sceny politycznej i dlatego nikomu nie zależy na poznaniu prawdy. To jest oczywista oczywistość. Dodam, ze wsadzenie do jednego samolotu elity państwa to wyraz ignorancji i niefrasobliwości.To było niedopuszczalne pzdr 
Siberian Husky Dog

Siberian Dog Husky

11.04.2023 20:33

Dodane przez rolnik z mazur w odpowiedzi na @ autor

Kto byl odpowiedzialny za organizacje lotu?
rolnik z mazur

rolnik z mazur Waldek Bargłowski

11.04.2023 20:54

Dodane przez Siberian Husky Dog w odpowiedzi na Kto byl odpowiedzialny za

@ husky
to nie ma znaczenia większego. Warunki w Smoleńsku nie pozwalały na start i tyle. Z Warszawy do Smolonska rzut beretem samolotem. Nadzieja na poprawę warunków lądowania była znikoma granicząca z cudem. A mimo to wystartował i tu jest pytanie -  dlaczego? 
 
u2

u2

11.04.2023 21:39

Dodane przez rolnik z mazur w odpowiedzi na @ husky

Warunki w Smoleńsku nie pozwalały na start i tyle.
Nie ściemniaj Jungi, Jak-40 wylądował. Potem powstała gęsta mgła, kacapy potrafią robić taką mgłę na zamówienie. Było celowo złe naprowadzanie Krasnokutskiego, ale i tak by się uratowali odchodząc na tzw. drugi krąg, gdyby szajgunowcy nie odpalili bomby zamontowane w tupym-lewie. Potem dobijali tych którzy przeżyli. Był na NB filmik to przedstawiający.
PS. Arabski beknął m.in. za nie zapewnienie lotniska zapasowego. Widać, że był wtajemniczony i nie robił elementarnych rzeczy.
rolnik z mazur

rolnik z mazur Waldek Bargłowski

11.04.2023 22:01

Dodane przez u2 w odpowiedzi na Warunki w Smoleńsku nie

@ ubot Skoro wszystko jasne to można zamknąć akta.
u2

u2

11.04.2023 22:13

Dodane przez rolnik z mazur w odpowiedzi na @ ubot

można zamknąć akta
Śledztwo będzie trwało, aż do ukarania wszystkich żyjących sprawców. Co prawda niektórzy mogą nie dożyć procesu. Ale co się odwlecze, to nie uciecze. To są proste sprawy.
Jabe

Jabe

12.04.2023 09:03

Dodane przez u2 w odpowiedzi na można zamknąć akta

To śledztwo trwa?
u2

u2

12.04.2023 09:10

Dodane przez Jabe w odpowiedzi na To śledztwo trwa?

Odpowiadając na liczne pytania dziennikarzy Prokuratura Krajowa informuje, iż śledztwo w sprawie okoliczności tragedii smoleńskiej, prowadzone przez prokuratorów z Zespołu Śledczego Nr 1 Prokuratury Krajowej, znalazło się w kluczowej fazie, jaką jest początek prac międzynarodowego zespołu biegłych mającego przygotować kompleksowy raport. Dobiega jednocześnie końca pozyskiwanie specjalistycznych opinii z renomowanych zagranicznych instytutów naukowych, którym zlecono badania próbek pobranych z miejsca katastrofy.
W skład międzynarodowego zespołu biegłych, który ma się zająć kompleksową oceną opinii pozyskanych z zagranicznych instytutów naukowych i wszystkich zebranych w śledztwie materiałów, powołano światowej sławy ekspertów od badania wypadków lotniczych. Mają oni gwarantować rzetelność i profesjonalizm śledztwa.
Powołani eksperci brali udział w badaniu kilkuset najgłośniejszych katastrof i wypadków lotniczych na całym świecie,  w tym m.in.:
amerykańskiego Boeinga nad Lockerbie w Szkocji w 1988 roku,
wodowania amerykańskiego Airbusa na rzece Hudson w Nowym Jorku w 2009 roku,
malezyjskiego Boeinga nad Ukrainą w 2014 roku,
niemieckiego Airbusa we francuskich Alpach w 2015 roku,
katastrofy promu kosmicznego Columbia w 2003 roku.
Eksperci specjalizują się m.in. w mechanice i inżynierii lotniczej, aerodynamice oraz projektowaniu i pilotowaniu samolotów. Pracowali dla największych światowych instytutów badawczych, amerykańskiego Pentagonu i FBI, laboratoriów kryminalistycznych i amerykańskiej Narodowej Rady Bezpieczeństwa Transportu.
Prokuratura kompletuje jednocześnie opinie zagranicznych instytutów naukowych, którym zlecono fizykochemiczne badania próbek pobranych z miejsca katastrofy. Te instytuty to:
Włoskie Laboratorium Kryminalistyczne Korpusu Karabinierów, które opracowało unikatową metodę oczyszczania śladów. Na co dzień dokonuje ekspertyz m.in. w przypadkach przestępczości mafijnej. Włoskim ekspertom przekazano do analizy ślady zabezpieczone podczas sekcji ofiar i pochodzące z foteli samolotu. Laboratorium nie wydało jeszcze końcowej opinii.
Instytut Nauk Sądowych Irlandii Północnej. Zajmował się badaniami m.in. w przypadku zamachów dokonywanych przez Irlandzką Armię Republikańską. Otrzymał próbki zabezpieczone podczas sekcji ofiar.
Laboratorium Badań Materiałów Wybuchowych dla Celów Sądowych w Laboratorium Naukowo-Technicznym Ministerstwa Obrony Wielkiej Brytanii. Zajmowało się m.in. badaniem szczątków wysadzonego przez terrorystów samolotu, który rozbił się w 1988 roku nad Lockerbie w Szkocji. Brytyjscy eksperci analizują materiały pochodzące z wraku Tupolewa. Wydali jak dotąd tylko częściowe opinie.
Jabe

Jabe

12.04.2023 09:26

Dodane przez u2 w odpowiedzi na Odpowiadając na liczne

śledztwo [...] znalazło się w kluczowej fazie, jaką jest początek prac między­narodowego zespołu biegłych mają­cego przy­gotować kom­plek­sowy raport.
Toż to kpina zupełna!
u2

u2

12.04.2023 09:41

Dodane przez Jabe w odpowiedzi na śledztwo [...] znalazło się w

Co niby jest kpiną ?
Jabe

Jabe

12.04.2023 10:02

Dodane przez u2 w odpowiedzi na Co niby jest kpiną ?

Po tylu latach ma do­piero zająć się sprawą ze­spół eks­pertów? Kpina! Nikt tak wiele nie zrobił dla za­gmatwania sprawy jak Jaro­sław Ka­czyński. To nie­pojęte.
u2

u2

12.04.2023 10:55

Dodane przez Jabe w odpowiedzi na Po tylu latach ma być do

Po tylu latach ma do­piero zająć się sprawą ze­spół eks­pertów?
Zaraz, zaraz, znowu udajesz durnia większego niż jesteś. W komunikacie PK jest podane jakie czynności zostały wykonane, a jakie nadal trwają.
Jabe

Jabe

12.04.2023 11:52

Dodane przez u2 w odpowiedzi na Po tylu latach ma do­piero

Skoro zespół ma się do­piero zająć, to znaczy, że jeszcze nie wy­konał. To zresztą nie­istotne – po tylu latach władza snuje plany, choć od dawna po­winny być twarde konkrety. Kpina!
Es

Es

12.04.2023 12:42

Dodane przez Jabe w odpowiedzi na Skoro zespół ma się do­piero

I będzie snuła.Aż do wyborów
sake3

sake2020

12.04.2023 14:43

Dodane przez Jabe w odpowiedzi na Skoro zespół ma się do­piero

A gdzie twarde konkrety,gdzie rzetelne śledźtwo za czasów rządów PO-PSL? W końcu przecież to wtedy nastąpiła katastrofa.Odano wszystko w ręce Rosjan i powielono bez sprzeciwu raport rosyjski.To przeceż wtedy Miedwiediew z groźbą w głosie powiedział swoje słynne ,,nie wyobrażam sobie,że śledztwo strony polskiej miałoby być inne niż nasze.''To do kogo teraz kierujecie pretensje?'
Jabe

Jabe

12.04.2023 20:46

Dodane przez sake3 w odpowiedzi na A gdzie twarde konkrety,gdzie

Okrągłostołowcy – przebierańcy.
Es

Es

11.04.2023 22:30

Dodane przez Siberian Husky Dog w odpowiedzi na Kto byl odpowiedzialny za

Kto był odpowiedzialny za organizację lotu? A prezydent dla własnej kancelarii i zaplecza to był worek kartofli do podrzucenia  bo to "tamci" byli odpowiedzialni?
u2

u2

11.04.2023 22:46

Dodane przez Es w odpowiedzi na Kto był odpowiedzialny za

Kto był odpowiedzialny za organizację lotu?
Bezpośrednio Tomasz Arabski, który został skazany dzięki nieustępliwości rodzin ofiar :
Postępowanie ws. katastrofy Tu-154
W 2014 grupa osób najbliższych kilkunastu ofiar katastrofy Tu-154 w Smoleńsku skierowała przeciwko niemu (i grupie urzędników KPRM) subsydiarny akt oskarżenia o domniemane niedopełnienie obowiązków przy organizacji lotu prezydenta Lecha Kaczyńskiego z 10 kwietnia 2010. Wcześniej prokurator prawomocnie umorzył postępowanie w tej sprawie, stwierdzając brak znamion przestępstwa. W odpowiedzi na akt oskarżenia obrońca Tomasza Arabskiego wskazywał m.in., że minister nie był odpowiedzialny za zapewnienie bezpieczeństwa lotu. Proces w rozpoczął się w 2016[10][11]. W czerwcu 2019 Sąd Okręgowy w Warszawie w pierwszej instancji uznał go winnym niedopełnienia obowiązków, wskazując na odpowiedzialność urzędników Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Kancelarii Prezydenta RP oraz przedstawicieli 36 Specjalnego Pułku Lotnictwa Transportowego i oceniając, że Tomasz Arabski powinien był odmówić realizacji zapotrzebowania wysłanego przez urzędników prezydenta z uwagi na nieodpowiednie warunki lotniska, a także stwierdzając brak związku tych zaniedbań z samą katastrofą. Tomasz Arabski został skazany na karę 10 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na dwa lata[12]. Wyrok ten uprawomocnił się w czerwcu 2021[13].
tricolour

tricolour

12.04.2023 14:22

Dodane przez u2 w odpowiedzi na Kto był odpowiedzialny za

Hehehe
Ale fajny tekst - został skazany ponieważ powinien odmówić realizacji lotu. Oraz stwierdzono brak związku zaniedbań z katastrofą.
Jednak bycie pisowcem to stan umysłu.
u2

u2

12.04.2023 14:58

Dodane przez tricolour w odpowiedzi na Hehehe

stwierdzono brak związku zaniedbań z katastrofą
Mogą wypłynąć nowe dowody, jak w końcu Putlera wyeliminują. Wiadomo, że Tomasz A. był przed zamachem w Moskwie gdzie spotykał się z kacapami w sprawie lotów do Smoleńska.
bycie pisowcem to stan umysłu
Pretensje kieruj do sędziów. Wątpliwe, aby byli "pisowcami" jak sugerujesz.
tricolour

tricolour

12.04.2023 15:56

Dodane przez u2 w odpowiedzi na stwierdzono brak związku

Tak, była wizyta, to się spotykał - źle. Gdyby się nie spotykał, to też źle, bo miał się spotykać, by organizować. A w ogóle, to miał nie dopuścić do tego, co zorganizował.
To, że ruscy mogli zrobić zamach jest dla mnie oczywiste, ale sposób dochodzenia do prawdy, to tak jak z pierwszą łopatą. Widać jest to genetyczne.
spike

spike

12.04.2023 16:16

Dodane przez tricolour w odpowiedzi na Tak, była wizyta, to się

wąchałeś Tri, nie pisz, bo widać i czuć :))))))))))))))))))))
tricolour

tricolour

12.04.2023 17:25

Dodane przez spike w odpowiedzi na wąchałeś Tri, nie pisz, bo

@spike
Gość zorganizował sto trumien, za co dostał 10 miesięcy w zawiasach, a ty ubawiony po pachy? Nie widzisz, jak to jedzie na kilometr?
Stan umysłu, nie może być inaczej...
u2

u2

12.04.2023 18:36

Dodane przez tricolour w odpowiedzi na Tak, była wizyta, to się

Widać jest to genetyczne.
Musisz nieźle jarać zioła, skoro widzisz genetycznie :-)
Alina@Warszawa

Alina@Warszawa

16.04.2023 15:51

Dziś dowiedziałam się nowego szczegółu dotyczącego śledztwa w sprawie katastrofy/zamachu w Smoleńsku. Córka Zbigniewa Wassermana, który zginął w Smoleńsku, Małgorzata, ujawniła w programie na żywo "Woronicza 17" w TVP Info, że szantażem po 2 latach zmusiła polską prokuraturę do przeprowadzenia sekcji ciała ojca, bo za rządów Tuska, instytucje robiły wszystko, żeby nie badać szczątków zgodnie z obowiązującym prawem.
Czekała na wyniki (!) kilka miesięcy. Nie mogła się jednak doczytać w protokole z sekcji, czy została pobrana próbka z ucha błony bębenkowej. Kiedy zapytała prokuratorów, czy to zostało zrobione, spuścili wzrok, bez słowa wyjaśnień. 
Jest to sensacja, którą mam nadzieje podchwycą jutro media i wyjaśnią. Jeśli to nie zostało zbadane, to znaczy, że błony nie było, bo została uszkodzona przez wybuch! Albo celowo nie badano, żeby nie napisać, że ucho wewnętrzne zostało rozerwane, co świadczy o wybuchu i zamachu, czyli jest dowodem wprost, że w Smoleńsku ktoś popełnił zbrodnię na 96 obywatelach Polski.
Andrzej Tomasz Skrzetuski
Nazwa bloga:
Lance do boju, szable w dłoń - bolszewika goń, goń, goń!
Zawód:
Ekonomista, informatyk
Miasto:
Lublin

Statystyka blogera

Liczba wpisów: 31
Liczba wyświetleń: 93,640
Liczba komentarzy: 437

Ostatnie wpisy blogera

  • Zlikwidować ABW - policję polityczną
  • Mija rok od napadu i uprowadzenia mojej córki przez bandytów
  • Hitler - Żydów, Tusk - Pisowców

Moje ostatnie komentarze

  • Pomyśl, zanim coś napiszesz.
  • Śmieciu, za krótko żyjesz, za mało znasz świat, albo po prostu jesteś tak naiwny lub twoim celem (hobby czy płatne zajęcie - wierszówka?) jest podważanie wszystkiego, co pokazuje prawdziwe oblicze…
  • Jabe, Twój kontakt i ludzi Twojego pokroju z rzeczywistością jest co najmniej wysoce wątpliwy.

Najpopularniejsze wpisy blogera

  • Smoleńsk. Zamach na Polskę. Cz.1
  • Redaktora Fiedorczuka z "Do Rzeczy" brednie o Smoleńsku
  • Opiłowywanie katolików

Ostatnio komentowane

  • wielkopolskizdzichu, Jaka likwidacja? Gdy ABW dostanie się w pisiorskie łapy stanie się służbą patriotyczną chociaż będą robić to co zawsze na usługach zmieniających się panów.
  • Tezeusz, Reorganizacja upolitycznionej służby - pewna. 
  • Siberian Dog Husky, ABW - Agencja Brudnych Wycieków

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2008 - 2026, naszeblogi.pl

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | tvrepublika.pl | albicla.com

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się tu. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek. | Polityka Prywatności

Footer

  • Kontakt
  • Nasze zasady
  • Ciasteczka "cookies"
  • Polityka prywatności