Wyborcy PO! Wskażcie mi w końcu dlaczego zagłosujecie na PO!

W niedawnych swoich dwóch tekstach pytałem i pytałem Was o merytoryczne argumenty głosowania przez Was na PO i jej akolitów [1, 2]. Dlaczego chcecie głosować na D. Tuska?

I naprawdę nie chcę od Was tyrad dlaczego nie zagłosujecie na PiS, bo i ja o błędach PiS wielokrotnie pisałem i wiem, że jest ich mnóstwo. Ja chcę od Was merytorycznych i wymienionych e-numerycznie powodów, które skłaniają Was do zagłosowania na PO, całą KO i Waszego lidera D. Tuska a także - po "podmiance" - R. Trzaskowskiego ! 

Nie chcę, abyście mówili o PiS, ale o PO (KO) i wskazali te jej pozytywy, które implikują Was do głosowania na dzisiejszą opozycję. 

Co Was - z punktu widzenia Waszego i Polski dobra - skłania, że gotowi jesteście na nich głosować?

Jakie punkty programowe w trwającej dziś de facto kampanii wyborczej są dla Was przekonujące ze strony D. Tuska? 

Jakie jego słowa i zapowiedzi powodują, że uważacie, iż dzięki niemu Polska i Polacy w przyszłości zyskają jako suwerenne i niepodlegle państwo a naród polski będzie dumny z takiego premiera jak Wasz D. Tusk czy ewentualnie "nieudacznik warszawski" R. Trzaskowski? 

Co D. Tusk takiego (nie tylko w roli premiera, ale i "króla Europy") w przeszłości zrobił dla dobra, suwerenności i niepodległości Polski i Polaków, że gotowi jesteście ponownie mu zawierzyć? 

No, do "jasnej cholery" napiszcie w końcu o tych pozytywach dla naszej Ojczyny i naszego narodu z ewentualnych przyszłych rządów PO (KO), D. Tuska (ew. R. Trzaskowskiego) i całej totalnej opozycji!!!

Przekonajcie mnie i wyborców, że warto na D. Tuska, jego PO (KO) i totalnych zagłosować! Proszę nadto, aby powiedzieć mi o realnych dla Polski i Polaków merytorycznych argumentach będących "za" a nie gaworzyć tylko, że chcecie infantylnie głosować jedynie na "antypis". 

P.S. 

Po raz kolejny powtarzam, że nie chodzi mi o tych, którzy głosując na PO i D. Tuska spodziewają się powrotu do utraconych profitów wynikających z rządzenia lub też demoliberalnych oraz lewackich  i ideologicznych fanatyków. I nie chodzi mi także o ludzi trzeciego pokolenia UB czy komunistycznych służb wojskowych i pociotków nomenklatury PZPR. Również nie o tych, którzy nie czują się Polakami a obywatelami Europy albo świata  i wstydzą się polskiego pochodzenia. Mi chodzi o zwykłych Polaków, którzy biorą udział w wyborach i dalej chcą głosować na PO i totalnych, ale i tych, którzy z zasady nie biorą w nich udziału, bo tak naprawdę - w moim odczuciu - wyborcza absencja jest też pośrednim głosowaniem na PO i totalną opozycję.  

[1] https://krzysztofjaw.blogspot....
[2] https://krzysztofjaw.blogspot....

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com 

Jeżeli moje teksty nie są dla Państwa obojętne i szanują Państwo moją pracę, to mogą mnie Państwo wesprzeć drobną kwotą. 

Z góry wszystkim darczyńcom dziękuję! 
Nr konta - ALIOR BANK: 58 2490 0005 0000 4000 7146 4814 
Paypal: paypal.me/kjahogłem
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

31-03-2023 [18:01] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Co Was - z punktu widzenia Waszego i Polski dobra - skłania, że gotowi jesteście na nich głosować?"
Samo odebranie PiS możliwości stworzenia większości konstytucyjnej jest wartością samą w sobie. Nie obchodzi mnie Tusk, obchodzi mnie Polska którą PiS chce zamienić w swój prywatny folwark. 
Innymi słowy nie chcę by Polska wyglądała tak jak ją sobie wymarzyłeś blogerze. 
Nie chcę by przypominała Węgry lub Turcję.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

31-03-2023 [22:10] - Alina@Warszawa | Link:

To znaczy, że jesteś gotów oddać losy Polski niemieckiemu agentowi tylko dlatego żeby nie rządził PiS? Przecież oprócz PO jest jeszcze Konfederacja, która nie rządziła ... Jaką konkretnie wizję Polski Ty masz? Poproszę o propozycje pozytywne, bez stosowania formuły "nie chcę, by przypominała ...". Albo jaki wzór dla Polski widzisz? Czy potrafisz porównać 8 lat PO z 8 latami PiS - bezstronnie na konkretnych liczbach, osiągnięciach?
Czy PO wprowadziła jednomandatowe okręgi wyborcze, które obiecała? Kaczyński obiecał, że nie wprowadzi ... W związku z czym obaj mają niekonstytucyjną władzę ustalania list kandydatów w wyborach do sejmu, a my wciąż jesteśmy pozbawieni konstytucyjnych praw wyborczych, tych realnych, a nie dla picu, czyli prawa wybierania z wybranych.

Obrazek użytkownika smieciu

31-03-2023 [19:18] - smieciu | Link:

Zagłosują bo nie chcą PiSu u władzy. Tak samo jak PiSowcy nie chcą PO u władzy. Powody mogą być różne. Przeszkody wszakże niewielkie. Polska nie zmieniła się szczególnie za rządów PiS, nie zmieni się za PO. Polska dostawała kasę i wytyczne z UE, będzie się to dziać nadal - a jest czynnikiem decydującym o kształcie Polski. Przykładowo dzisiaj Morawiecki grzmi: Unio - powstrzymaj napływ ukraińskiego zboża do Polski. Dlaczego sam nie powstrzymał tego napływu? Czy Morawiecki poza słownym kreowaniem się na najlepszego premiera świata, pouczaniem innych w stylu Zełeńskiego cokolwiek może?

Pomijając to wszystko jest jednak pewien konkret. Wydaje się że Tusk i spóła są dużo mniej skorzy do angażowania się konflikt ukraiński. Dla mnie jest to istotna sprawa. Ogólnie jestem przekonany że właśnie ta rzecz rozstrzygnie o wyniku wyborów. Według mnie PiS - zgodnie z planami pewnych ludków, wciąga Polskę w wojnę. W to coś co ma wyjść poza lokalny konflikt. A nie może bo na zachód od Ukrainy jest blok NATO, którego Ruskie nie mogą ruszyć. No chyba że ktoś wyjdzie przed szereg.
Jeśli PiS nie wyjdzie przed szereg i nie dojdzie do eskalacji to pewnie wygra te wybory. Jeśli jednak zacznie się dziać źle - a to obstawiam - to PiS zostanie obwiniony za tą politykę. Czyli coraz większe angażowanie się w konflikt. Coś czego nie chce większość Polaków.

Obrazek użytkownika sake3

31-03-2023 [19:34] - sake3 | Link:

No proszę autor zdaje pytanie a wyborcy PO nie kwapią się z odpowiedzią  No to ja spróbuję choć nie jestem wyborcą PO.Zagłosują bo jako wrogowie PiS chcą by ten rząd w którego tak walili przez 8 lat odszedł,ale nie za bardzo wiedzą dlaczego ma odejść.Tusk swoimi wrzaskami ,pustymi obietnicami i kłamstwem nie ułatwia sprawy Na NB też nie ma zdeklarowanych zwolenników PO  czy też jednej listy PO z przystawkami,a te przystawki są tak wspaniałe,że trudno się zdecydować.Nie mając więc jasnego obrazu nie wiedzą jak lokować sympatie.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

31-03-2023 [20:05] - wielkopolskizdzichu | Link:

Kwapią się, ale admin boi się o to by szlag nie trafił ciebie i innych pisiorów.

Obrazek użytkownika sake3

31-03-2023 [20:16] - sake3 | Link:

@wielkopolskizdzichu.....A dlaczego ma mnie trafić szlag,że aż Admin troszczy sie o moje zdrowie? Ja tam głosowac będę na Hołownię i jego partię,jest taki rozczulajacy jak płacze.No i nie znam jego programu więc zrobię to w ciemno.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

31-03-2023 [20:08] - rolnik z mazur | Link:

@ sake,
to ja ci podpowiem gdzie mają lokować sympatie
.Olać wszystkich partyjniakow i zająć się swoją rodziną i bliskimi. Nie pamiętam, żeby jakaś partia mi w czymś pomogła. 

 

 

Obrazek użytkownika sake3

31-03-2023 [20:23] - sake3 | Link:

@Rolnik z mazur......Widzę małą postawę obywatelską u pana. KOnieczne intensywne szkolenie.Partia nie jest od pomagania tylko od wskazywania kierunku.dwa-,trzy wiece z Tuskiem powinny pomóc. 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

01-04-2023 [11:25] - rolnik z mazur | Link:

@ sake
Już oni niech lepiej nie wskazują kierunku. Z Tuskiem studiowałem na jednej uczelni i wiem , ze to leń i prawdopodobnie
niemiecki agent. Brzydzę się takimi typkami i nie rozumiem jak ludzie mogą go słuchać i oglądać na dodatek. Pzdr 

Obrazek użytkownika sake3

01-04-2023 [11:48] - sake3 | Link:

@Rolnik z mazur.......No,nie każdy jest takim twardzielem jak pan i ze studiów wspólnych z Tuskiem wyszedł nie dotkniety jego ,,wielkością''Zawsze jednak można się pochwalić w gronie znajomych że się studiowało z ,,krulem Europy.''Pan jak widać nie jest pod jego urokiem.Tym wiekszy więc mój podziw dla pana.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

01-04-2023 [12:51] - rolnik z mazur | Link:

@ sake
Ten kundel studiował bodajze historię. Ja raczej elitarny kierunku - oceanografie więc nie ma się czym chwalić raczej ubolewać, ze takie indywiduum tak daleko zaszło. Mamy wspólnych znajomych i tyle. Pzdr 

Obrazek użytkownika marsie

31-03-2023 [20:55] - marsie | Link:

Ja na pewno nie zagłosuję na "totalnych antypolaków", zagłosuję na PiS, a dlaczego, to poniżej:
https://biuletynnowy.blogspot.com
A komentarze "wielkopolskiego" (chyba z czasów zaborów?), czy innych "pożytecznych idiotów" tutaj, to "polski obciach", delikatnie mówiąc!
Pozdrawiam!
 

Obrazek użytkownika sake3

31-03-2023 [21:44] - sake3 | Link:

@wielkopolskie zdzichu......Pana komentarz to jak z cyklu ,,na zlośc mamie odmrożę sobie uszy.'' Przeczy pan sam sobieNie zagłosuje na pan na PiS bo bezwartośiowy,ale zagłosuje na opozycję która jak pan pisze jest panu obojętna.To jest ta wartość sama w sobie co ją pan tak szumnie określa?.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

31-03-2023 [22:07] - wielkopolskizdzichu | Link:

PiS ma chętkę na stworzenie czegoś w rodzaju 1000 letniej pisowskiej Polski, a ja w takiej nie chcę. Sądzę że bardzo wielu Niemców już parę lat po 1933 pluło sobie w brodę gdy pokapowali się że ich wybór zadecydował o stworzeniu totalitarnego organizmu, w którym zgnoić można każdego kto podniesie głowę przeciw władzy. Tak się składa że, i PiS, i jego wyborcy tacy jak ty, o takiej Polsce marzą. Wpisy twoje i reszty tych którzy nazywają siebie Polakami odmawiając mi polskości oraz zapowiedzi Prezesa wyraźnie opisują kierunek rozwoju sytuacji w Polsce pod kierownictwem PiS. nie potrzebna jest GW ani TVN, wystarczy czytać wpisy przedstawicieli elektoratu pisowskiego, wypowiedzi Prezesa i jego koterii by wiedzieć co się może wydarzyć w Polsce gdy PiS zdobędzie zbyt dużo miejsc w parlamencie.
Jeśli opozycji uda się stanać na drodze rozbujałym ambicjom tych którzy uważają się za Lepszych Polaków to już będzie sukces.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

31-03-2023 [21:54] - Alina@Warszawa | Link:

Mam taki sam problem. Moi znajomi robią wrażenie jakby przestali być sympatykami Platformy Obywatelskiej i przepoczwarzyli się jakieś bezmyślne zombi, zaczarowanych wyznawców sekty PO. Na każde słowo krytyki, wątpliwości co do Tuska reagują wielką agresją. Nie ma z nimi logicznego kontaktu, oderwali się od rzeczywistości.
TVP Info przeprowadziło wczoraj sondę uliczną w W-wie. Wypowiadały się warszawskie elegantki w wieku tak 65+ (duży plus) na temat czy R. Trzaskowski spełnił obietnice wyborcze. WSZYSTKIE panie były zadowolone, zauroczone prezydentem, ale żadna nie potrafiła wymienić żadnej spełnionej obietnicy. Kiedy pytający wymienił kilka niespełnionych, panie z uroczym uśmiechem oświadczyły, że i tak będą na niego głosować, bo jest taki uroczy, przystojny, elegancki. TVP Info w sposób bezpośredni potwierdziło moją teorię, paskudną, że oto Trzaskowskiego nie wybrali ludzie myślący, nie wybrały "słoiki" - wybrały go "...jądra i jajniki". To ponad 50% głosujących w 2019 roku w Warszawie, stolicy Polski, naszej Polski!

Obrazek użytkownika sake3

01-04-2023 [08:25] - sake3 | Link:

Alina@Warszawa.......Brawo pani Alina. W samo sedno.Zakochane panie w słusznym wieku natychmiast by się przepoczwarzyły w czarownice gdyby prowadzący sondę uliczną zadał pytanie o polityka PiS. 

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

01-04-2023 [13:53] - Alina@Warszawa | Link:

W nagrodę za głosowanie na Trzaskowskiego owe panie, najczęściej samotne, płacą podatek za wywóz śmieci 4x więcej niż ludzie w całej Polsce. Dziś dowiedziałam się, że warszawska emerytka zespawana z TVN-em mocno się zdziwiła, że ma na koncie taką dużą sumę nie wiadomo skąd. TVN nie powiedział jej, że emeryci dostaną w kwietniu 13 emeryturę ....
Wszystkich zwolenników PO trzeba spytać jak oceniają słowa Tuska do mężczyzny, który mówił o swojej matce, że nie dostała żadnych odszkodowań za niewolniczą pracę w Niemczech, a jej siostry, które wyjechały do Francji - dostały. Donald Tusk agresywnie zapytał go "z jakiej paki należy się panu odszkodowanie?" (DT nie słyszał o prawie spadkowym?). Kiedy już uzyskamy odpowiedź zapytajmy, jak oceniliby te same słowa, gdyby je wypowiedział J. Kaczyński, 
Albo co by powiedział wyznawca PO, gdyby nieletni syn posłanki Filiks popełnił samobójstwo po tym jak go zgwałcił jakiś członek partii PiS, a nie działacz PO i LGBT? Przecież byłaby to afera o światowym zasięgu, a tu cisza, parę wiadomości ukazało się w rok po skazaniu sprawcy!
Co mówiłby TVN gdyby to J. Kaczyński zaprosił media przed wyborami i pokazał jaki ma ołtarzyk, a potem wzywał do aborcji, albo odpiłowania katolików od przywilejów (jakich - Nitras w amoku nie określił)?
Zadawanie podobnych pytań jest niebezpieczne, bo sekta PO natychmiast wpada w szał i staje się agresywna. Nie wiem dlaczego tak się dzieje, najprawdopodobniej zachodzi w ich mózgach jakieś zwarcie zwojów mózgowych. Ale trzeba próbować, może nie wszyscy stracili rozum i zdolność logicznego myślenia.
Ja odebrałabym koncesję TVN-owi z powodu urodzin Hitlera i zbezczeszczenia polskiej flagi przez Wojewódzkiego i jego gości. Zniknięcie TVN-u z przestrzeni publicznej uratowałoby wielu wyznawców PO od zaburzeń psychicznych i pobytu w psychuszce. Gdyby TVN zniknął od dziś, byłby to najlepszy numer na Prima Aprilis!

Obrazek użytkownika u2

31-03-2023 [22:38] - u2 | Link:

Czasku Prasku

Na pewno nie, ale ostatnio słuchałem Ujazdowskiego, w sumie przyzwoity gostek, któren przeszedł na stronę wroga, Może mógłbym na niego nawet zagłosować gdyby był we właściwym ugrupowaniu :-)
 

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

31-03-2023 [22:54] - krzysztofjaw | Link:

Tak do moich adwersarzy...
No i znów... "zagłosuję na PO, bo nie chcę żeby u władzy był PiS". Ale dlaczego chcecie głosować na to PO! Co PO zrobi dla suwerennej i niepodległej Ojczyzny i dla narodu polskiego? No co!!!!!
Pzdr

Obrazek użytkownika Adam66

01-04-2023 [05:57] - Adam66 | Link:

@ krzysztofjaw
Zawsze mam Ojczyznę ponad wszystko, ale to co PIS robi od czasu kiedy Morawieckiego wstawiono na premiera to jest kpina z polskości!  Ten kłamca podpisał wszystkie możliwe dyrektywy uderzające w suwerenność Polski a teraz udaje, że walczy z idiotyzmami unijnych kretynów, które to dyrektywy sam ochoczo podpisywał!  Pisałem już o tym kilkakrotnie, to jest tragedia dla Polski, bo w Polsce nie ma pro-polskiej partii!  Zbieranina pozorantów, zdrajców i sprzedawczyków - to jest aktualny obraz "polskich polityków". Specjalnie ująłem to w cudzysłów bo nie widzę w Polsce żadnego ugrupowania, które można nazwać polskim... 
 

Obrazek użytkownika Jabe

31-03-2023 [22:57] - Jabe | Link:

A czy Pan potrafi powiedzieć, dla­cze­go gło­suje na PiS? Pewni­kiem to ten sam po­wód.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

01-04-2023 [12:09] - krzysztofjaw | Link:

Jabe...

W bardzo wielkim skrócie: 
Wiarygodność, zrealizowane obietnice, upodmiotowienie Polaków i Polski, jasny i merytoryczny teraźniejszy orasz przyszłościowy program dla Polski i Polaków to najważniejsze elementy, które przekonują mnie do głosowania na PiS (ZP). 

Skoro sam Was pytam to za kilka dni napiszę tekst o tym dlaczego będę głosował - pomimo wielu zastrzeżeń - na PiS ZP. 

Pzdr

Obrazek użytkownika tricolour

01-04-2023 [12:10] - tricolour | Link:

Kurna, wiarygodność..
 

Obrazek użytkownika Jabe

01-04-2023 [12:37] - Jabe | Link:

Same mgliste opinie i slogany!

Obrazek użytkownika Ptr

01-04-2023 [00:20] - Ptr | Link:

Chcą głosować na PO ,aby ich nikt nie pytał.
Aby takich pytań nie zadawał. :))))))                ( Co dobrego, co dobrego ?)
Nietrudno zauważyć ,że nie znoszą pytań.

Obrazek użytkownika sake3

01-04-2023 [08:47] - sake3 | Link:

Autorze!    Przewertował już pan odpowiedzi na pańskie zapytanie? Dowiedział się już pan dlaczego zagłosują na PO? Jedna i ta sama odpowiedź od 8 lat.Nie zagłosują na PiS i oczywiście ta sama przewijająca się przyczyna. Kpina z polskości,kpina z obywatela,kpina z suwerenności.Jednak nikt tu nie napisał jak opozycja dotąd realizowała tę polskość,suwerenność,poczucie że jest się obywatelem. Ta obojętność na dotychczasowe ,,sukcesy'' opozycji właśnie jako opozycji nie dają nic do myślenia,nie pozwalają nawet wyciągnąć im wniosku.Wystarczy im dla dobra Polski być Antypisem.Jakie mają argumenty w takiej nawet dyskusji. Jest jeden,zwolennicy czy komentatorzy sympatycy PiS to ludzie o bardzo małym rozumku,ćwierćinteligenci,półanalfabeci..

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

01-04-2023 [10:59] - wielkopolskizdzichu | Link:

sake i inni pisiorzy doskonale nadawaliby się do realizacji konwajera. Bezwzględnie domagąją się odpowiedzi, która będzie się mieścić w ich reżymie pojęciowym.

Obrazek użytkownika sake3

01-04-2023 [11:33] - sake3 | Link:

@Wielkopolskzdzichu.....Po to stawia się pytanie aby oczekiwać na nie odpowiedzi proszę pana niepisiora.To chyba proste i zarazem logiczne.Nie wiem czemu pan się mnie czepia.bo ja nie liczę na żadną odpowiedź w moim reżimie pojęciowym tylko w ogóle na odpowiedź. Chciał pan wykorzystać okazję żeby nazwać mnie pisiorem i błysnąć złośliwością? No to błysnął pan jak martwe cielę ogonem.

Obrazek użytkownika tricolour

01-04-2023 [11:36] - tricolour | Link:

Wymienić?

1. Aborcja do 12 tygodnia - bo i tak jeżdżą się skrobać.
2. Likwidacja "reform" sądownictwa polegających na gotowaniu obiadów przez prezes staremu kawalerowi.
3. Jawne podporządkowanie Polski Brukseli zamiast tajnemu.
4. Wycofanie projektu polskiego samochodu elektrycznego, bo i tak nic z tego (i niczego innego) nie będzie - po siedmiu latach wycięto las i rozeszli się do domów. CPK? Za sto lat.

Generalnie nie ma znaczenia, kto rządzi, bo efekt jest identyczny. Pan jest tego najlepszym przykładem - od lat ma zajoba na punkcie PO, a za plecami można fragmentaryzować Polskę.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

01-04-2023 [12:29] - krzysztofjaw | Link:

@tricolour

1. A może aborcja do 9 miesiąca? Ale... nie o to chodzi. Prawa nie można zmieniać tylko dlatego, że gdzie indziej jest inne. Jeżeli tak to po co nam Konstytucja RP i polski system prawny,
2. Sądy... jaką kulą w płot. Sądownictwo winno być zreformowane dogłębnie, bo nie może być tak, że władza sądownicza rości sobie prawo bycia nadrzędną nad władzami: ustawodawczą i wykonawczą. Zrównanie tych władz jest kwintesencją demokracji. Każdy sędzia nie może być bogiem i każdy z nich, jak popełnia przestępstwo winien być osądzony. Sędziowie to nie żadna nadzwyczajna kasta ludzi,
3. Nie rozumiem... Czy Pan chce podporządkowania Polski Niemcom (UE) czy nie?,
4. Trywialny argument, bo nie dotyczy dobra ogółu ani dobra Polski jako całości. To tylko jednostkowe przedsięwzięcie gospodarcze w postaci samochodu elektrycznego, który zresztą nie jest inwestycją państwową. Inaczej jest w przypadku CPK - to inwestycja strategiczna i nie można przewidywać, że PiS tego nie zbuduje. Według PO, PiS miał:
- nie wybudować gazoportu w Świnoujściu,
– nie zbudować Baltic Pipe, 
- nie przekopać Mierzei Wiślanej,
- nie zbudować zapory granicznej z Białorusią. 
I co? Jakoś się udało? Nieprawdaż? CPK oczywiście powstanie mimo niechęci Niemców i ich przedstawicieli w Polsce. 
Pzdr
 

Obrazek użytkownika tricolour

01-04-2023 [13:37] - tricolour | Link:

Czyli krótko - wymiar sprawiedliwości trzeba zreformować, ale nie zreformowany. Przekop przekopany, ale został jeszcze tor wodny i port jakiś. O takich drobnostkach pisowiec nie myśli, no i trzeba coś wozić. Na razie wydajność przekopu równa zeru. CPK zrobimy albo nie, na razie walka z mieszkańcami, a termin otwarcia 2027 to śmiech na sali. Co tam jeszcze - aaaa, aborcja: po co system wspomagania matek, by się nie skrobały? Zrobimy ustawę zakazującą, lekarze postawią kliniki skrobankowe za granicą i jest git - skrobanek nie ma. Wpuścimy Aldi i inne Woolworthy, ale Niemców się brzydzimy w telewizorze.

Chciał pan argumenty - ma je pan. Zagłosuję na Koalicję nawet gdy dostanę milion od pisu. Wezmę milion (z moich podatków) i zagłosuję na KO.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

01-04-2023 [14:05] - Alina@Warszawa | Link:

Ostrzegam - jak tylko ci z PO dorwą się do władzy, odbiorą ten milion! Podwyższą podatki, wprowadzą wszystkie unijne zalecenia z równą gorliwością, tylko szybciej, ustalą opłaty za śmieci w całej Polsce takie jak wymyślili bezprawnie w Warszawie. I zaczną powoli likwidować Polskę zgodnie z zaleceniami sojuszu Niemcy-Rosja. Kto tego jeszcze nie zrozumiał, nie ma pojęcia gdzie żyje i kim jest Tusk!
Tusk to najlepsza niemiecka inwestycja w Polsce! Najlepiej wydane niemieckie pieniądze, z największą stopą zwrotu (kilkaset mld zł wyprowadzonego vat)!

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

01-04-2023 [14:32] - krzysztofjaw | Link:

@ tricolour
"Zagłosuję na Koalicję nawet gdy dostanę milion od pisu. Wezmę milion (z moich podatków) i zagłosuję na KO". No tak... "zagłosuję na PO mimo, że wtedy już nie będzie Polski, jej suwerenności ani niepodległości". Tak naprawdę o to toczą się te wybory. PO oczywiście poprze niemiecką federalizację UE a wtedy Polska stanie się landem niemieckim. 

W jednym ze swoich postów przedstawiłem, co się stanie jakby D. Tusk został premierem:
1) Pierwsza lenna wizyta zagraniczna - Berlin,
2) Pierwsza decyzja - wstrzymanie prac związanych z budową Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK), bo przecież taki powstaje w Berlinie, więc na terenie Polski nie może powstać jakakolwiek konkurencja dla firm i inwestycji niemieckich, 
3) Wyznaczenie daty przyjęcia przez Polskę nowej waluty niemieckiej, czyli Euro... bo po co nam waluta narodowa i NBP, skoro we Frankfurcie nad Menem jest EBC - Europejski Ban Centralny emitujący Euro!,
4) Rewizyta kanclerza Niemiec O. Scholza w Warszawie i podpisanie dwustronnego porozumienia, w którym Polska całkowicie zrzeka się od Niemiec jakichkolwiek reparacji wojennych uważając temat za zamknięty,
7) Całkowite wstrzymanie prac nad budową elektrowni jądrowych w Polsce, bo przecież Niemcy protestują a jak ich nie chcą na terenie Polski to oczywiście D. Tusk pokornie spełni ich życzenie, 
6) Odejście od uregulowania polskiej strony rzeki Odry, bo przecież jest już uregulowana po stronie niemieckiej (sic!),
7) Spotkanie Trójkąta Weimarskiego w Paryżu (Niemcy, Francja, Polska) jako dowód zmiany polityki zagranicznej Polski, czyli odejścia od budowy sojuszu z krajami Europy Środkowo-Wschodniej i USA na rzecz powrotu dominacji niemieckiej w tych krajach i ochłodzenia stosunków z USA, 
8) Wyznaczenie daty podwyższenia i zrównania wieku emerytalnego mężczyzn i kobiet do 68 roku życia (a co mu tam: jeden rok więcej to dla utrzymania niemieckiego "porządku" i pokazania, że D. Tusk rośnie w miarę postępu),
9) Renegocjacje lub zerwanie większości umów na zakup uzbrojenia dla Polski, 
10) Wstrzymanie wzrostu liczebności polskiej armii a nawet znów jej osobowe uszczuplenie,
11) Likwidacja Wojsk Obrony Terytorialnej (WOT),
12) Ponowna likwidacja jednostek wojskowych i sukcesywne zmniejszanie liczebności armii, 
13) Ponowna likwidacja posterunków policji, 
14) Podniesienie podatków,
15) Ustawowe zamrożenie "po wsze czasy" kwoty wolnej od podatku 
16) Likwidacja trzynastej i czternastej emerytury i renty,
17) Powrót opodatkowania emerytów i rencistów podatkiem PIT,
18) Zmiana systemu programu 500+ w kierunku uzależnienia tej wypłaty od dochodów gospodarstwa domowego a docelowo jego likwidacja, 
cdn poniżej 

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

01-04-2023 [14:33] - krzysztofjaw | Link:

19) Likwidacja wszystkich programów socjalno-społecznych zrealizowanych i realizowanych przez rządy PiS (ZP), czyli: 300+, maluch+, duża rodzina+ i innych, w tym zerowego podatku PIT dla młodych ludzi do 26 roku życia,
20) Podział PKN ORLEN na mniejsze spółki i ich sprzedaż kapitałowi zagranicznemu z nastawieniem oczywiście na niemiecki a gdyby wojnę przegrała Ukraina, to też na rosyjski!,
21) Sprzedaż PLL LOT niemieckiej Lufthansie, przy czym wpierw doprowadzi się LOT na skraj bankructwa a pierwotna sprzedaż może być zawoalowana "na słupa" jak to planowano dokonać poprzez OLT Express (spółkę córkę Amber Gold), 
22) Sprzedaż Polskich Kolei Państwowych (PKP) niemieckiemu przewoźnikowi państwowemu  Deutsce Bahn, przy czym wpierw doprowadzi się PKP na skraj bankructwa i również może dojść do pierwotnej sprzedaży "na słupa" lub jakąś spółkę-córkę niemieckiego przewoźnika, która ma siedzibę w innym niż Niemcy kraju,
23) Sprzedaż innych, dużych i dochodowych  spółek Skarbu Państwa,
24) Zamknięcie Kompleksu Węglowego Turów, 
25) Ogłoszenie planu bezwzględnej likwidacji polskich kopalń do 2050 roku, 
26) Ogłoszenie planu likwidacji lokalnej administracji państwowej, czyli Urzędów Wojewódzkich i wojewodów, co oznaczać będzie de facto rozbicie dzielnicowe Polski... bo po co ma istnieć państwo polskie gdy niedługo powstanie Jedno Sfederalizowane Państwo Europa ze stolicą w Berlinie, czyli IV Rzesza Niemiecka!,
27) Renegocjacja Konkordatu w stronę całkowitej alienacji Kościoła Katolickiego w Polsce, 
28) Usunięcie nauczania religii w szkołach, 
29) Wprowadzenie ustaw zezwalających na wolną aborcję do 9 miesiąca ciąży, 
30) Wprowadzenie ustaw umożliwiających eutanazję,
31) Przedstawienie harmonogramu reglamentacji sprzedaży mięs, nabiału, ubiorów i innych towarów, które zagrażają "zmianom klimatu", 
32) Przedstawienie harmonogramu wprowadzenia reglamentacyjnego nakazu zakupu robaków, sztucznego mięsa lub konsumpcyjnych syntetycznych tabletek konsumpcyjnych,
33) Przedstawienie harmonogramu wprowadzenia indywidualnych norm/limitów maksymalnego pozostawiania przez człowieka "śladu węglowego", które to będą obowiązywały wszystkich. Będzie po prostu  stworzona tabela "śladu węglowego" określająca, że np. 1 km jeżdżenia samochodem to tyle i tyle jednostek "śladu węglowego", 1 km spaceru na świeżym powietrzu to inna wartość tych jednostek, 1 stosunek seksualny to tyle a tyle jednostek, itd, etc. Oczywiście wzorem handlu emisjami CO2, będziemy mogli sobie dokupić dodatkowe indywidualne limity "śladu węglowego"... jeżeli oczywiście będzie nas na to stać,
34) Ustalenie daty wprowadzenia tzw. zielonych i zrównoważonych rozwojowo dzielnic 15 minutowych,
35) Cofnięcie reformy systemu sądownictwa do stanu sprzed 2015 roku, 
cdn poniżej
 

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

01-04-2023 [14:34] - krzysztofjaw | Link:

36) Wydzielenie Prokuratury z Ministerstwa Sprawiedliwości, 
37) Likwidacja Centralnego Biura Korupcyjnego (CBA), 
38) Likwidacja stacji TVP Info, bo przecież w Polsce nie może być demokratycznego pluralizmu medialnego i winien nam jedynie wystarczyć przekaz TVN24!,
39) Likwidacja Instytutu Pamięci Narodowej (IPN), bo po co mamy grzebać się w polskiej historii, też tej najnowszej, która dotyczy antypolskich i kryminalnie zdradliwych zachowań ludzi i organizacji żyjących i funkcjonujących do niedawna lub nawet do teraz... 
40) Sprzedaż dużego pakietu akcji Gazoportu LNG w Świnoujściu niemieckiemu inwestorowi w ramach dobrosąsiedzkich stosunków polsko-niemieckich,
41, 42) ....

Poza tym...

"Kongres Liberalno-Demokratyczny był finansowany przez niemiecką chadecję - twierdzi Paweł Piskorski (...) Piskorski zapewnia, że nie zamierza szkodzić żadnej partii, a jedynie przedstawia rzetelną relację historyczną o początku lat 90. w Polsce. IAR mówi, że nie było to łamanie prawa, ale coś co zdarzało się 20 lat temu w różnych środowiskach politycznych. Piskorski był sekretarzem generalnym KLD, której ton nadawali politycy z Pomorza: Donald Tusk, Janusz Lewandowski i Jacek Merkel. Piskorski - były sekretarz generalny Kongresu Liberalno-Demokratycznego twierdzi, że założony i kierowany przez Tuska Kongres był finansowany przez chadeków z niemieckiego CDU na początku lat 90 -tych. Jak utrzymuje, były to kwestie omawiane między Helmutem Kohlem a Janem Krzysztofem Bieleckim - wtedy premierem i jednym z liderów KLD". Nigdy jego słowa nie zostały zaskarżone do sądu jako nieprawdziwe. Zob.: https://www.gazetaprawna.pl/wi...

Pzdr

Obrazek użytkownika tricolour

01-04-2023 [15:29] - tricolour | Link:

@autor

"W jednym ze swoich postów przedstawiłem, co się stanie jakby D. Tusk został premierem" - i potem wyliczanka wyssana z palca, bo przyszłość nie jest znana z definicji. Poza tym ponoć Tusk jest leniem, a tu wyliczenie czterdziestu prac Asterixa.

Przepraszam, ale dla mnie jest pan produktem propagandy. Niczym się pan nie różni od tępego sowieta, który z pewnością wymieni czterdzieści wad świata zachodu, który do pięt nie dorasta do ruskiego miru, wady ruskie oczywiście zna, ale są to wady nasze i kochane. Jedyne, umiłowane, oswojone, prawie są to zalety.

Pan nie słucha, nie rozmawia, nie zastanawia się, nie konfrontuje - pan nadaje, im wiecej tym lepiej. Tylko mówi, tylko pisze, na wszystkim się zna ponad wszelką wątpliwość.

Reasumując - nie jest pan rozmówcą, który zapładnia i przez to jest ciekawy. Pan chce inseminować propagandą więc, chyba pan mnie zrozumie, będę stronił.

Dziękuję.

Obrazek użytkownika paparazzi

01-04-2023 [17:40] - paparazzi | Link:

@Trico,  a wodę spuściłeś?

Obrazek użytkownika tricolour

01-04-2023 [18:06] - tricolour | Link:

@papa

Nie czułeś, że leci ci na głowę gdy tak pływasz?

Obrazek użytkownika sake3

01-04-2023 [19:11] - sake3 | Link:

@Paparazzi.....Wyobraża pan sobie jakich rumieńców nabiorą dyskusje na NB przed samymi wyborami?

Obrazek użytkownika Ptr

02-04-2023 [00:06] - Ptr | Link:

Mówi Pan: Tusk jest leniem, ale on mówi ,że ma plan rozpisany na 100 dni. Od lat słyszymy ,że ten plan to będzie działanie hurtem. A więc sprawa jest niezwykle szkodliwa.  Łatwiej maszynę unieruchomić niż zbudować. W poprzedniej kadencji dobrze im to szło.  Ludzie się nie zorientowali .Nawet czasem prawicowi intelektualiści wysoko oceniali Tuska, a potem gdy ludzie nawet wiedzieli , ale nie mogli nic zrobić poza protestami. 
 

Obrazek użytkownika Pani Anna

01-04-2023 [17:29] - Pani Anna | Link:

@autor
Tyle pisaniny i ma Pan na koncie jedynie jeszcze bardziej przekonaną  betonową sake3 i zupełnie nie przekonanego Tricoloura. 

Obrazek użytkownika Zofia

01-04-2023 [20:09] - Zofia | Link:

Panie Krzysztofie, nie otrzyma Pan logicznej odpowiedzi na zadane pytanie. Ja zapytałam" warszawskiego słoika" mieszkającego od 1960 roku w stolycy (taką mają naleciałość) dlaczego nie lubią ówczesnego Prezydenta Warszawy L. Kaczyńskiego. Otrzymałam nienawistną odpowiedź - bo jest głupi i kurdupel. Poprosiłam o rozwinięcie podanej odpowiedzi i pokazano mi gest fakiu. Takie mamy społeczeństwo. Ludzie nienawidzą , bo nie znają odpowiedzi dlaczego nienawidzą. I zagłosują wg, swojej logiki choćby mieli stracić swoją Ojczyznę.

Obrazek użytkownika Jabe

01-04-2023 [22:32] - Jabe | Link:

Czyli z grubsza tak, jak zwo­len­nicy PiS-u wobec Do­nalda Tuska. Siebie warci.