Hitleryzm czy putynizm a firmy niemieckie zawsze tak samo!

Adolf Hitler stworzył niemiecką machinę światowego ludobójczego nazizmu. 

Z podobnym określeniem Władimira Putina jest problem, ale on sam stwierdził, że największym błędem był upadek ZSRR i najwyraźniej dąży do - jak najbardziej możliwego w obecnych warunkach - odtworzenia mocarstwowej pozycji Rosji a na Ukrainie zachowuje się tak barbarzyńsko jak twórca III Rzeszy Niemieckiej. I doświadczenie tej wojny na Ukrainie pokazuje, że gdyby obu dyktatorom przyszło żyć w tym samym czasie to pod względem okrucieństwa i szaleństwa byliby do siebie podobni jak w czasach nazizmu i komunizmu A. Hitler z J. Stalinem.  

Ale nie wiem czy Państwo zdają sobie sprawę, że nie tylko w sferze aksjologicznej, mentalnego podobieństwa tych narodów i obszarze politycznym te dwa kraje są od wieków sprzymierzeńcami, ale też dotyczy to gospodarki. 

Po I WŚ Niemcy miały międzynarodowy zakaz odbudowy swojego przemysłu zbrojeniowego. I co wtedy zrobiła sowiecka Rosja? Ano udostępniła Niemcom swoje terytorium, aby tam mogły się dozbrajać i ćwiczyć swoich żołnierzy. To tam, w Rosji hitlerowska armia nazistowska mogła się swobodnie przygotowywać do przyszłej II Wojny Światowej. A, że historia lubi być prześmiewcza to ostatecznie obróciło się to przeciw Sowietom.

A gdy już Niemcy napadły na Polskę to w imię Paktu Ribbentrop-Mołotow Rosja była surowcowym dostawcą dla armii nazistowskiej i gdyby nie te sowieckie surowcowe wsparcie to istniało duże prawdopodobieństwo, że Polska odparłaby atak niemieckich barbarzyńców. Tyle tylko, że porozumienie nazistowsko-komunistyczne (rosyjsko-niemieckie) spowodowało atak Sowietów na Polskę 17 września 1939 roku. I jak Polska mogła się bronić, gdy jednocześnie została zaatakowana przez dwóch odwiecznych jej wrogów a Sowieci wspomagali Niemców swoimi bogactwami, od żywności poprzez ropę naftową? 

No tak... ale jak mogło być inaczej skoro to niemieccy bankierscy Żydzi przy współudziale rządu niemieckiego w zaplombowanym pociągu wysłali obdarzonego kilogramami złota W. Lenina ze Szwajcarii do Rosji (w gabinetach dyplomatów przy berlińskiej Wilhelmstrasse zdecydowano się na wariant podróży koleją z Zurychu przez Niemcy ku wybrzeżom Bałtyku, następnie rejs do Szwecji i dalszą drogę przez Finlandię do Rosji) aby tenże gej (homoseksualista) rozpętał udaną - jak się okazało - Rewolucję Październikową, która ostatecznie już wysadziła w niebyt Rosję Carską a wprowadziła w życie totalitarny i ludobójczy marksistowski komunizm. 

Warto zwrócić uwagę na fakt, że tylko Niemcy i Rosjanie są nacjami, które w nowożytnych dziejach były zdolne do stworzenia najbardziej ludobójczych idei, które pochłonęły z ich ręki setki milionów ludzi. I tylko te nacje są zdolne zawsze do wzajemnie korzystnej współpracy jak np. poprzez budowę antyeuropejskich rurociągów Nord Stream I i II.
 
Ale Niemcy zawsze słynęły też z prymitywnego, ale skutecznego "ordnung muss sein" (wolne tłumaczenie: "porządek musi być"). I zawsze też robiły wszystko, aby finansowo skorzystać  i zarobić na każdych wojnach, też wywołanych przez samych siebie lub swoich sojuszników.  W tym aspekcie są też podobni do Żydów i żydowskich bankierów, których fortuny powstawały wtedy, gdy świat pogrążał się w różnych kryzysach i konfliktach. Tak powstały fortuny rodzin: Rothschildów, Morganów czy Rockefellerów. 

Swego czasu w swoim tekście: "Polskim germanofilom nazistowsko do sztambucha!" opisałem niektóre firmy niemieckie współpracujące z niemieckim, nazistowskim reżimem [1]. 

Fortuny wielu niemieckich przemysłowców powstały na plecach robotników przymusowych i Żydów podczas II wojny światowej, napisał w opublikowanej niedawno książce "Nazistowscy miliarderzy. Czarna historia najbogatszych niemieckich dynastii” holenderski dziennikarz David de Jong.  Autor opisuje historię pięciu niemieckich rodzin, które wzbogaciły się dzięki współpracy z nazistami - Quandt, Flick, Von Finck, Porsche-Piëch i Oetker. Przypomina on, że dorobiły się one fortun m.in. na produkcji broni na dużą skalę oraz kupowaniu żydowskich przedsiębiorstw po okazyjnych cenach. Według autora te rodzinne dynastie są warte wiele miliardów euro i są obecnie głównymi udziałowcami największych europejskich firm, takich jak BMW, Porsche, Volkswagen i Dr. Oetkera. Liczne fundacje, siedziby, a nawet nagrody medialne otrzymały imiona ówczesnych zbrodniarzy wojennych" – napisał w recenzji książki dziennik "De Volkskrant".

Bayerische Motoren Werke AG (BMW) miała świetne układy na szczytach władzy w czasach rządów nazistów. Ogromny kapitał, jakim dziś dysponuje jedna z najpotężniejszych dynastii niemieckich przedsiębiorców, został zgromadzony między innymi dzięki przejmowaniu firm, których właścicielami byli przedsiębiorcy żydowskiego pochodzenia. Kilka lat temu Gabriel Quandt, potomek Günthera Quandta, i jego syn Herbert zostali zmuszeni do przyznania, że firmy należące do rodziny, stosowały dyskryminację wobec ludności żydowskiej i zatrudniały ponad 50 tys. przymusowych robotników, spośród których tysiące było więźniami obozów koncentracyjnych. 

"Ówczesny nestor rodu Günther Quandt wstąpił do partii nazistowskiej 1 maja 1933 roku, kiedy Adolf Hitler zaledwie od miesiąca był kanclerzem Rzeszy. Günther wykorzystywał potem swoje członkostwo w partii oraz znajomości w Wermachcie, by zdobywać lukratywne kontrakty dla swojej firmy. Zapewne pomogła mu w tym także jego była żona (rozwiedli się w 1929 roku) - pozostawał z nią w przyjacielskich stosunkach, a kobieta została życiową partnerką mistrza propagandy, Josefa Goebbelsa.

W 1937 r. Günther został mianowany przez samego Hitlera na Wehrwirtschaftsführera - stał się w ten sposób odpowiedzialny za całą gospodarkę wojenną Rzeszy, co dało mu nieograniczony dostęp do siły roboczej z nazistowskich obozów koncentracyjnych oraz jenieckich. W fabrykach Quandtów więźniowie pracowali przy produkcji amunicji, broni palnej, artyleryjskiej oraz baterii do łodzi podwodnych.

Sam koncern BMW w czasie II wojny światowej zajmował się produkcją silników dla Luftwaffe, a także wyposażonych w doczepiany kosz motocykli. Do 1940 roku produkowano także wojskowe samochody. Bawarskie zakłady, aby podołać zapotrzebowaniu nazistów na sprzęt, zatrudniały w swoich fabrykach więźniów z obozów koncentracyjnych oraz pracowników przymusowych".

Volkswagen to już zupełna nazistowska specyfika. Firma została założona przez samych niemieckich nazistów. Podobno pomysł na "samochód dla ludu" podrzucił Ferdinandowi Porsche sam Führer, który podsunął też inżynierowi "żukowaty" kształt auta, na bazie którego potem oparto słynnego "Garbusa". "W 1998 roku firma przyznała, że dla jej potrzeb pracowało wtedy 15 tys. robotników przymusowych – wielu spośród nich na specjalne żądanie fabryki. Stanowili oni zdecydowaną większość siły roboczej w fabryce znajdującej się w dzisiejszym Wolfsburgu. Wielu z nich wywodziło się z obozów koncentracyjnych. Pod koniec wojny blisko 80 proc. robotników Volkswagena stanowili więźniowie".

Dr. Oetker to firma, która w 2013 roku została zmuszona przez światową opinię publiczną do wyjaśnienia i potępienia jej współpracy z NSDAP. A ta współpraca została uznana jako typowy przykład związku niemieckiego przemysłu z nazistami oraz obrazuje źródło zgromadzenia potężnych fortun służących tym firmom do dzisiaj. 

"Richard Kaselowsky, który stał na czele firmy do 1944 roku, był gorliwym wyznawcą Hitlera - partnerów handlowych podobno obdarowywał wydaniami "Mein Kampf", chętnie też chwalił się spotkaniami z Führerem. Dzięki znajomościom nestora rodu spółka Dr. Oetker otrzymywała liczne korzyści finansowe ze strony reżimu, na przykład możliwość zakupu za bezcen browaru Groterjan, odebranego wcześniej żydowskim właścicielom. W ten sposób firma powiększyła się o rozlewnię napojów, których sprzedaż do dzisiaj stanowi ważną część przychodu koncernu.

Także następca Kaselowsky'ego Rudolf August Oetker nie unikał kontaktów z hitlerowcami - sam był członkiem Waffen-SS i na początku lat 40. trafił do szkoły oficerskiej SS w Dachau, gdzie pracował w referacie gospodarczym. Historycy twierdzą, że musiał wiedzieć, co się działo w obozie, bowiem codziennie miał chociażby kontakt z Żydami, którzy zajmowali się pracami porządkowymi w budynku, gdzie szkoleni byli oficerowie SS.

Rudolf August Oetker nie wzbraniał się także przed przejmowaniem mienia wywłaszczonych Żydów. Za bezcen kupił między innymi ogromną willę w bogatej dzielnicy Hamburga, której właściciel musiał uciekać z kraju. Nabył też sąsiednią posiadłość należącą do żydowskiej rodziny Lipmannów. Co więcej, w swoich fabrykach - w tym należącej wówczas do koncernu fabryce maszyn do szycia Koch Adler i w fabryce chemikaliów w Budenheim - Oetker senior zatrudniał robotników przymusowych, którym firma w 2000 roku wypłaciła zresztą odszkodowanie".

Jak wspomniałem w 2013 roku, blisko siedem dziesięcioleci po zakończeniu II wojny światowej ten niemiecki koncern spożywczy Dr.Oetker z Bielefeld zaczął wreszcie otwarcie mówić o nazistowskiej przeszłości firmy. – Mój ojciec był nazistą – przyznał wówczas August Oetker na łamach tygodnika „Die Zeit”. Wtedy 69-letni syn i następca wieloletniego szefa koncernu, Rudolfa-Augusta Oetkera, był przewodniczącym zarządu firmy. Stwierdził też, że ojciec „Był pewnie nazistą, bo ukształtowały go czas i ojczym Richard Kaselowsky”. 14.102013 roku ukazała się książka „Dr. Oetker i narodowy socjalizm”. Analizę przygotowaną przez historyków zleciła i opłaciła rodzina Oetker.

"Także po 1945 roku ojciec był sympatykiem skrajnie prawicowej ideologii, mówi dalej jego syn August Oetker. – Ci ludzie są nimi do dzisiaj. Ojciec nie był wyjątkiem – przyznaje".

Warto naprawdę zastanowić się nad tym zdaniem Augusta Oetkera, w którym mówi, że po wojnie i do dzisiaj jego ojciec i jemu podobni pozostawali i pozostają wierni ideologii nazistowskiej. I warto też wspomnieć, że nazizm to ideologia narodowo-socjalistyczna, co jest ważne w odniesieniu np. do dzisiejszych socjalistycznych rządów w Niemczech. 

Należy też wspomnieć także inne nazistowskie niemieckie firmy działające do dzisiaj jak: 

– H. Boss. Krawiec był członkiem NSDAP i produkował m.in. mundury i odzież dla niemieckich żołnierzy a dla dla SS, SA i Hitlerjugend przygotował między innymi pierwowzory uniformów tych organizacji, 

– Bayer i BASF, które ówcześnie wchodziły w skład znanego między innymi z produkcji śmiercionośnego gazu Cyklonu B koncernu I.G. Farben. I.G. Farben dostarczała niemieckiej armii między innymi materiały niezbędne na froncie, w tym syntetyczny kauczuk, paliwo do samolotów, proch i materiały wybuchowe. Według powojennych amerykańskich śledczych to właśnie I.G. Farben był "sercem" niemieckiego nazistowskiego przemysłu pracującego dla NSDAP,

– Krupp AG. Największy niemiecki koncern stalowy, który aktywnie (m.in. finansowo) wspierał NSDAP i był głównym dostawcą stali dla wojennego przemysłu niemieckiego. Dziś funkcjonuje jako ThyssenKrupp AG,

– Siemens AG. W latach 30-tych i w okresie wojny większość produkcji koncernu nakierowana była  na potrzeby armii i obejmowała między innymi produkcję pocisków V-1 i V-2, których części elektryczne wytwarzały więźniarki z podobozów skupionych wokół Ravensbrück. Siemens zatrudniał zresztą więźniów w kilku zakładach zlokalizowanych w pobliżu obozów koncentracyjnych, w tym Siemens und Halske AG położony przy obozie koncentracyjnym Groß-Rosen. Niedaleko Auschwitz-Birkenau z kolei powstał zakład urządzeń silnoprądowych Siemens Schuckertwerke GmbH. Więźniowie z podobozu w Bobrku wytwarzali przełączniki elektryczne do niemieckich samolotów i okrętów podwodnych. Koncern nie tylko wykorzystywał pracę więźniów, jeńców wojennych oraz wywiezionych do Niemiec robotników przymusowych, uczestniczył także w grabieży przemysłowej krajów okupowanych (w tym Polski i ZSRR). Siemens opracował projekty krematoriów w obozie Auschwitz-Birkenau oraz zamontował w nich urządzenia gazowe,

– Allianz (dziś Allianz SE). Ta firma ubezpieczeniowa ściśle współpracowała z nazistami wspierając finansowo NSDAP a także ubezpieczając m.in. mienie i personel obozów koncentracyjnych, w tym Auschwitz czy Dachau. Prezes zarządu Allianz Kurt Schmitt, który zaoferował nazistom dotację 10 tys. marek na kampanię wyborczą, w latach 1933-35 był ministrem gospodarki Rzeszy. Był też honorowym członkiem SS, a Himmlera regularnymi dotacjami wspierał nawet po odejściu z rządu, kiedy został szefem rady nadzorczej koncernu AEG. Dzięki takim związkom hitlerowcy uzyskali od dyrektora generalnego Allianz, także związanego z najbliższym otoczeniem Hitlera, decyzję blokady wypłat świadczeń ubezpieczeniowych na rzecz Żydów poszkodowanych podczas Nocy kryształowej (zorganizowanego przez nazistów pogromu, podczas którego między innymi zniszczono tysiące sklepów i setki domów żydowskich), a należne im odszkodowania przejęło państwo.

Oczywiście nie tylko niemiecki przemysł pomagał i wspierał A. Hitlera. Robiły to też firmy spoza Niemiec jak np. zakłady H. Forda. "H. Ford miał w zwyczaju na urodziny dawać Hitlerowi prezent w postaci czeku na 100 tysięcy marek. Niemiecki dyktator zrewanżował się Amerykaninowi rok przed wybuchem wojny, odznaczając go Orderem Orła Niemieckiego, najbardziej prestiżowym odznaczeniem, jakie Trzecia Rzesza mogła przyznać cudzoziemcowi" [3]. Innymi amerykańskimi firmami wspierającymi rzeczowo i finansowo NSDAP były też np. General Electric, International Telephone and Telegraph (ITT) czy powiązany z Rockefellerami Standard Oil. 

Naprawdę warto, aby polscy dzisiejsi apologeci Niemiec dobrze zapamiętali, że duch nazizmu dalej tkwi u dużej części społeczeństwa niemieckiego a także wśród politycznych czy gospodarczych elit niemieckich. A już wewnętrzne przekonanie o własnej wyższości oraz niemiecka buta w tym obszarze winna powodować u naszych elit zachowanie co najmniej swoistego nieufnego dystansu do tego kraju. 

Nie jest bowiem przypadkiem, że to właśnie Niemcy wykreowały Unię Europejską i chcą z niej  stworzyć swój federacyjny Związek Socjalistycznych Republik Europejskich ze stolicą w Berlinie (ewentualnie wspólnie z Brukselą), czyli czegoś na kształt rozszerzonej wersji ich idei Mitteleuropy.  I też nie jest przypadkiem, że w imię kondominium niemiecko-rosyjskiego chcą stworzyć z Rosją Eurazję od Władywostoku do Lizbony. 

I to kondominium trwa w najlepsze nawet po napaści Rosji na Ukrainę, co widać po sankcyjnych "działaniach" niemieckich władz, dla których już dawno Ukraina powinna przegrać tą wojnę.

Wiele też firm niemieckich pomimo tego, iż zadeklarowały, że potępiają zbrojną agresję na Ukrainę, wciąż sprawnie inwestuje i działa w Rosji. I tak jak w czasie II WŚ tak i teraz wielu niemieckim firmom nie przeszkadza działanie w zbrodniczym kraju i rozwijają w nim swoje biznesy. 

Wśród tych firm warto wymienić [2,3]:  

– Bayer AG -  przedsiębiorstwo chemiczne i farmaceutyczne, 

– Claas Group - niemiecki producent maszyn rolniczych,

– Metro AG - niemiecki koncern handlowy (sieci hurtowni),

– Globus - sklep budowlano-spożywczy Globus,

– Merck KGaA - przedsiębiorstwo farmaceutyczne i chemiczne z główną siedzibą w Darmstadt, uważane za najstarsze działające przedsiębiorstwo z tej branży,

– STADA Arzneimittel AG - niemiecka firma farmaceutyczna z siedzibą w Bad Vilbel

– Fresenius -  firma zajmująca się technologiami medycznymi,

– Henkel AG & Co. KGaA - firma to jednym z największych światowych producentów środków piorących i czyszczących, kosmetyków pielęgnacyjnych i zapachowych, klejów konsumenckich i chemii budowlanej oraz technologii i usług przemysłowych. 

– Deutsche Bank AG, 

– Commerzbank AG - w Polsce spółką zależną od Commerzbanku jest mBank.

A to tylko niektóre firmy niemieckie zarabiające  na wojnie Rosji z Ukrainą czyli jednocześnie to firmy pośrednio lub bezpośrednio wspierające W. Putina. 

Tak... Być może zaraz zostanę zasypany różnego rodzaju pytaniami i stwierdzeniami w stylu: Sytuacja w czasie II WŚ a obecna związana z wojną na Ukrainie są nieporównywalne; Czy tylko firmy niemieckie dziś działają w Rosji?; Biznes jest biznesem i zawsze winien wykorzystywać szanse, aby zarobić!...

Oczywiście ja zdaję sobie sprawę, że celem działania każdej niemal firmy jest osiągnięcie krótko i długoterminowego zysku i jego maksymalizacja. Pozwala on na przetrwanie i rozwój tych firm.

Niemniej od końca XX wieku firmy uświadomiły sobie, że sam zysk jest koniecznym, ale niewystarczającym czynnikiem sukcesu na rynku. Równie istotnymi (a może i bardziej) czynnikiem determinującym owy sukces są również wartości, którymi firmy kierują się w swojej działalności, takie jak: etyka, kultura organizacyjna czy pozytywny wizerunek firmy w oczach interesauriuszy (tzw. otoczenia bliższego - w tym klientów, partnerów i samych pracowników firm, jak i dalszego).

Większość dobrych firm stosuje już w swoim działaniu zasady tzw.: "Corporate Governance" (ładu korporacyjnego), który w swoim szerokim zakresie obejmuje również relacje zewnętrzne z obecnymi i potencjalnymi interesariuszami firmy a także zasady tzw.: " Corporate Social Responsibility" (CSR -społecznej odpowiedzialności biznesu), do której możemy zaliczyć właśnie respektowanie i szanowanie wartości reprezentowanych przez obecnych lub potencjalnych interesariuszy firmy. 

Ale jak widać nawet międzynarodowe sankcje nałożone na Rosje rządzoną przez totalitarnego mordercę W. Putina nie są jednak w stanie zahamować działalności gospodarczej wielu firm na terenie Rosji. Owszem nie tylko niemieckich, ale na nie trzeba zwracać szczególną uwagę, bo tak naprawdę świadczy to o tym, że Niemcy - pomimo wojny - dalej uważają Rosję za swojego bliskiego partnera i po zakończeniu wojny współpraca polityczno-gospodarcza obu krajów ma powrócić do poprzednich "złotych czasów". 

I o takim powrocie na pewno marzą i rząd niemiecki, i firmy niemieckie... Więc po co teraz mamy wychodzić z Rosji, by potem niepotrzebnie ponosić koszty powrotu na rosyjski rynek... tak sobie zapewne myślą zarządy firm niemieckich...

[1] https://krzysztofjaw.blogspot....
[2] https://niezalezna.pl/479437-w... 
[3] https://www.pap.pl/aktualnosci...

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com 

Jeżeli moje teksty nie są dla Państwa obojętne i szanują Państwo moją pracę, to mogą mnie Państwo wesprzeć drobną kwotą. Z góry wszystkim darczyńcom dziękuję! 
Nr konta - ALIOR BANK: 58 2490 0005 0000 4000 7146 4814 
Paypal: paypal.me/kjahog

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Ijontichy

26-03-2023 [19:23] - Ijontichy | Link:

Moskiewski proces: Dysydent w archiwach Kremla
Władimir Bukowski
**********************************************************
Gdybyś czytał książki,ale po co? 
Putin przysiągł Jelcynowi na łożu śmierci,że reaktywuje Związek Radziecki...nawet dał oficerskie słowo pułkownika KGB.
Toteż czuje sie w obowiązku....wykonać! 
Bukowski o tym pisze.

PS.Miałeś se dać spokój z pisaniem notek...na NB też.Szkoda,że nie wytrzymałeś nawet dwóch dni...
 

Obrazek użytkownika Pers

26-03-2023 [21:48] - Pers | Link:

//Niemcy i Rosjanie są nacjami, które w nowożytnych dziejach były zdolne do stworzenia najbardziej ludobójczych idei//

Jakie "ludobójcze idee" stworzyli Rosjanie?
Lenin, Trocki, Dzierżyński, Kaganowicz, Wyszyński, Beria, Jagoda, Stalin nie byli Rosjanami. Marks i Engels na ktorych się powoływali też nie byli Rosjanami.
Nieuctwo i fobie nie są pożądanymi cechami blogera.

Obrazek użytkownika smieciu

26-03-2023 [22:17] - smieciu | Link:

Niestety. Wielu ma ten prosty świat z wyznaczonym przez media zestawem złych. No i tych dobrych, którzy tym mediom mówią, jaki ma dla odbiorcy być zestaw dobrych.
Potem dobieramy wybiórczy zestaw powierzchownych faktów (dokładnie za tymi mediami) i przedstawiamy propagandę reżysera jako swoje myśli.
Nie ma opcji by do głowy przyszło że jedynie powtarzamy za swoimi guru.

Tak swoją drogą dobrze byłoby gdyby ludzie pobyli trochę w innych krajach. Zobaczyli że jakoś w tam nikt nie widzi tego co tutaj wszyscy wyznają jako wielką prawdę.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

27-03-2023 [00:40] - krzysztofjaw | Link:

@Pers
Jakby jeszcze poszperać to w najwyższym kierownictwie III Rzeszy też było wielu Niemców pochodzenia żydowskiego z np. inicjatorem i wykonawcą "sprawy żydowskiej" (Holocaustu) Adolfo Otto Eichmannem. Do dzisiaj też wielu badaczy historii wskazuje, że nawet sam A. Hitler też miał w sobie krew żydowską. W Sowieckiej Rosji też było podobnie, bo nawet sam W. Lenin po matce był prawowitym Żydem. Przecież ja o tym pisałem wielokrotnie. Zresztą i nazizm, i komunizm powstały na bazie wynurzeń kolejnego Żyda - K. Marksa. 

Ale mi chodzi o coś innego. O charakter Niemców i Rosjan jako całości. Tylko te narody mają taką mentalność, że taki nazizm i komunizm mógł u nich zyskać poparcie decydowanej większości społeczeństwa. 

Pzdr

Obrazek użytkownika Pers

27-03-2023 [06:48] - Pers | Link:

@autor
To nie kręć i nie oskarżaj Rosjan.
Rosjanie da największą ofiarą komunizmu i nazizmu.
Wasze fobie są obrzydliwe.
Piszę celowo w liczbie mnogiej bo jest tu więcej takich jak ty.
 

Obrazek użytkownika spike

27-03-2023 [12:45] - spike | Link:

@pampers Putina
"Rosjanie da największą ofiarą komunizmu i nazizmu."

-kur....na, aż chce się zakląć siarczyście, dodaje jeszcze Niemców którzy padli ofiarą faszyzmu, będziesz miał jeszcze większą liczbę ofiar.

Tylko jak wytłumaczysz polskie ofiary, gdy w 39 zdradziecko napadli Polskę od wschodu, jak wytłumaczysz rosyjską litość na ofiarach katyńskich, a jak rosyjską litość w czasie  "wyzwalana" Polski przez tych biednych, pełnych współczucia  Rosjan, moja rodzina doświadczyła tego doświadczyła, w Katyniu, w czasie "wyzwolenia", nie wspomnę wcześniejsze przejawy obecności w Polsce sowieckich najeźdźców.

Jesteś tępym bucem, twoim pojęciem sprawiedliwości dziejowej piekło jest wydrukowane, podobni do ciebie witali bolszewików kwiatami.

Obrazek użytkownika Pers

27-03-2023 [12:55] - Pers | Link:

@spajk
Bujaj się ptysiu.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

27-03-2023 [16:22] - wielkopolskizdzichu | Link:

Nie da się inaczej tego faktu opisać, jak tylko w taki sposób. Rosjanie i inne narody wchodzące w skład Związku Sowieckiego były pierwszą i największą ofiarą komunizmu i nie zmienia tego  iż wielu z nich komunizm wprowadzało. Szacunki są różne, ale zakłada się że łączna ilość ofiar pośród obywateli sowieckich w wyniku działania Gułagu, terroru i wywołanego decyzjami partii klęski głodu sięga ponad 70 milionów ofiar. 
Polemizowanie z faktami świadectwem durnoty pisowskiej jest.

Obrazek użytkownika u2

27-03-2023 [12:50] - u2 | Link:

Rosjanie da największą ofiarą komunizmu i nazizmu.

Nie po polsku per-sik. No i  nie do składu, nie do sensu :-)

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

27-03-2023 [14:14] - krzysztofjaw | Link:

@pers
"Rosjanie są największą ofiarą komunizmu i nazizmu".

Oj... Niemcy też uważają, iż są pierwszymi i ostatecznie największymi ofiarami nazizmu... a nazistowskie obozy koncentracyjne to były polskie...

Jak Pan może bredzić te swoje bzdury. Jest to naprawdę wstrętne.

Pzdr

Obrazek użytkownika Pers

27-03-2023 [19:34] - Pers | Link:

@autor
Cały czas udowadniasz, że jesteś nieuk.

Obrazek użytkownika spike

27-03-2023 [09:37] - spike | Link:

@krzysztof
"Jakby jeszcze poszperać to w najwyższym kierownictwie III Rzeszy też było wielu Niemców pochodzenia żydowskiego ..."

-czy szacunkowa liczba 150 tys. żydów w szeregach hitlerowskiej armii niemieckiej, to jest "wielu" ??
 

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

27-03-2023 [14:22] - krzysztofjaw | Link:

@spike

Nie, te 150 tysięcy nie jest dużo, ale i tak nie powinno ich być tam w ogóle. 

Mi jednak chodzi o kierownictwo III Rzeszy. 

W najwyższych gremiach III Rzeszy - o czym pisze m.in. w swojej książce pt.: "Bevor Hitler Kame" - "(Bronder - Before Hitler Came - A Historical Study -English Translation - 1975)"  historyk żydowskiego pochodzenia, Dietrich Bronder - było wielu Żydów. Trudno wprost uwierzyć, ale zalicza on (również w innych swoich pracach i nie tylko on) do ludzi pochodzenia żydowskiego (w różnej części określonej całości i różnym prawowitym zabarwieniu poprawności etnicznego żydowskiego pochodzenia: po matce, czy po ojcu) m.in.: Adolfa Hitlera (po ojcu i dziadku, choć wobec A. Hitlera wielu historyków obala jego żydowskiego pochodzenie), Rudolfa Hessa (po matce), Hermanna Goeringa, Gregora Strassera, Josefa Goebbelsa, Alfreda Rosenberga, Hansa Franka, Heinricha Himmlera (po matce i babce ze strony matki), Ullricha Friedricha Willy'ego Joachima von Ribbentropa, Reinharda Heydricha (po ojcu), Ericha von dem Bach-Zelewskiego (po matce), Adolfa Eichmanna (po matce) czy feldmarszałka Erharda Milcha. Warto w tym miejscu zwrócić uwagę na A. Eichmanna, który był kreatorem i głównym nadzorcą - sic! - "rozwiązania kwestii żydowskiej" a wcześniej pozwolił (zmusił?) do emigracji żydowskich członków swojej rodziny.

A w kierownictwie Rosji Sowieckiej?

Symptomatyczne jest, że większość najważniejszych marksistów a później ludobójczych komunistów było akurat pochodzenia żydowskiego: Karol Marks (Karl Heinrich Marx - Hirschel  Marx), Władimir Iljicz Lenin (po matce żydówce - Blank), Lew Trocki (Lew Dawidowicz Bronstein ), Róża Luksemburg ( Rozalia Luxenburg - córka Eliasza Luxenburga i Liny z domu Loewenstein), Julij  Martow (Cederbaum), Fedor Iljicz Dan (Gurwicz), Maksim Maksimowicz Litwinow (Meir Henoch Mojszewicz Wallach-Finkelstein), Łazar Moisiejewicz Kaganowicz i wielu, wielu innych... Żydzi ówcześnie stanowili też decyzyjną większość kierownictwa komunistycznego aparatu przymusu - zarówno u siebie (ZSRS) jak i w krajach podbijanych (m.in. w Polsce, tzw.: żydo-komuna), stanowili też w nadmiernej mierze trzon oraganizacyjno-wykonawczy tegoż aparatu.

Pzdr

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

27-03-2023 [16:50] - wielkopolskizdzichu | Link:

"a później ludobójczych komunistów było akurat pochodzenia żydowskiego: Karol Marks "

To ten sam Karol który gromił zachód za brak pomocy zrywom niepodległościowym Polakom, twierdząc że „Istnieje jedna tylko alternatywa dla Europy: albo azjatyckie barbarzyństwo pod przywództwem moskiewskim zaleje ją jak lawina, albo Europa musi odbudować Polskę, stawiając między sobą a Azją 20 milionów bohaterów, by zyskać na czasie dla dokonania swego społecznego odrodzenia.

Marksa można nie lubić i słusznie tylko po co pisać bzdety na jego temat panie bloger?

Obrazek użytkownika smieciu

26-03-2023 [21:57] - smieciu | Link:

Ech, znowu.
Ale mam jedno pytanie do autora. Czemu właściwie Hitler napadł na Polskę? Czemu chciał ją zająć?

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

26-03-2023 [22:50] - rolnik z mazur | Link:

@ autor 
bardzo wątpię, żebyś wiedział co myśla zarządy firm niemieckich.

Obrazek użytkownika spike

26-03-2023 [23:21] - spike | Link:

jak zwykle, zgodnym chórem niezawodna V kolumna w pełnej okazałości się pojawiła.

Obrazek użytkownika Pers

26-03-2023 [23:28] - Pers | Link:

@spajk
Masz jakiś problem z moim komentarzem pajacyku?

Obrazek użytkownika spike

27-03-2023 [09:42] - spike | Link:

@pampaers
to ty masz problem ze zrozumieniem tekstu, co nie dziwi.

Obrazek użytkownika Pers

27-03-2023 [12:33] - Pers | Link:

@spajk
Ty taki mundry (inaczej) jesteś to może mi powiesz dlaczego Pan Przewodniczący Xi nie zadzwonił jeszcze do Zełenskiego choć ten tak bardzo usilnie prosił?
W głowie mi się nie mieści, że mógł zlekceważyć najważniejszego bohatera naszych czasów, któremu wszyscy się kłaniają...

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

27-03-2023 [00:30] - krzysztofjaw | Link:

@spike
No cóż... Jakoś przetrwam.
Pzdr

Obrazek użytkownika Chatar Leon

27-03-2023 [07:46] - Chatar Leon | Link:

Kot Sakiewicza, jak widać, jest adminowi niezbędny na tym forum. I trollować tutaj musi.
kici kici
 

Obrazek użytkownika marsie

27-03-2023 [13:31] - marsie | Link:

Do autora - przecież tutejsi zadaniowcy nic nowego nie wymyślili – Merkel już kilka lat temu stwierdziła, że Niemcy padli ofiarą Nazistów, tu mamy, że Rosjanie Komunistów! Ciekawe czy napiszą wprost, kto tych wstrętnych nazistów i komunistów nasłał na te biedne narody?
 

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

27-03-2023 [14:32] - krzysztofjaw | Link:

@ marsie
No tak... a nazistowskie obozy koncentracyjne to były przecież obozy polskie, a tak w ogóle to nazistami byli Polacy i to oni wywołali II WŚ i zrealizowali Holocaust - zagładę Żydów! Przecież o tym wie każdy każdy idiota i kretyn! Nieprawdaż?
Pzdr