Czy Polacy zdają sobie sprawę co oznaczać będą rządy PO?

Dotyczy to nas wszystkich, którzy biorą udział w wyborach. Nasz bowiem głos, w tej jednej chwili wrzucenia do urn kartki z naszym wyborem, zdecydować może o przyszłości nas samych, naszych dzieci czy wnuków. 

Mam takie odczucie, że Polacy przyzwyczaili się do rządów Zjednoczonej Prawicy, które przyniosły im zdecydowaną poprawę ich sytuacji finansowej i jakości życia. Do dobrego człowiek szybko się przyzwyczaja i uznaje, iż tak zawsze już będzie. 

Jestem niemal w 100% przekonany, że zwykli wyborcy PO i jej akolitów - nawet ci fanatyczni - nie wyobrażają sobie życia bez: 

1. 500+ i innych dodatków rodzinnych jak np. maluch+ czy szkolna wyprawka dla uczniów, 
2. obecnego wieku emerytalnego, 
3. realnej i dużej rewaloryzacji rent i emerytur, 
4. obecnej kwoty wolnej od podatku, 
5. niskich podatków (PIT, CIT a nawet VAT) czy też zwolnień z płacenia PIT dla młodych ludzi i emerytów oraz rencistów,
6. obecnego tempa wzrostu płacy minimalnej a dodatkowo też nadążającej lub przewyższającej poziom inflacji, 
7. dumy z Polski za jej pomoc Ukrainie, 
8. uniezależnienia się Polski od surowców energetycznych z Rosji, m.in. dzięki Baltic Pipe i gazoportowi w Świnoujściu.

Można by do tego dodać jeszcze wiele rozwiązań, do których Polacy się przyzwyczaili  i uważają je za normalne.

Ostatnio moja 78 letnia mama dyskutowała z "opozycyjną" koleżanką nad wysokością marcowej rewaloryzacji emerytury. Liczyły wspólnie i wyszło im na to, że podwyżka u nich wyniesie około 300-350 złotych "na rękę".  I jak na to zareagowała koleżanka mamy? Otóż stwierdziła: "Co to jest..." mając oczywiście w domyśle, że waloryzacja jest za mała. Na to moja mama odpowiedziała: "Wolałabyś 3-7 zł waloryzacji jaka była za rządów PO a teraz jest nawet minimalne gwarantowane 250 zł?". No i dyskusja się dalej potoczyła, ale już na inne tematy.

Otóż Szanowni Państwo! Tej względnej normalności, która jest teraz to po zwycięstwie PO i jej akolitów już NIE BĘDZIE! I my wszyscy Polacy - też normalni i zwykli fanatyczni zwolennicy opozycji - musimy mieć tego świadomość. 

Powoli aczkolwiek systematycznie będzie redukowany do zera program 500+. O obecnym wieku emerytalnym możemy zapomnieć i nastawić się na jego podniesienie do 67 lat. Skończą się duże waloryzacje rent i emerytur a po "trzynastce" czy "czternastce" zostanie tylko wspomnienie. Wszelkie podatki zostaną na pewno podwyższone i znów obejmą wszystkich bez wyjątków, też młodych do 26 roku życia i starszych emerytów oraz rencistów. Wysokość płacy minimalnej stanie w miejscu na lata. Polska przejmie niemiecki punkt widzenia na wojnę na Ukrainie i pomoc dla niej. Planowany Centralny Port Komunikacyjny (CPK) zostanie jeno w planach na zawsze, bo przecież Niemcy budują podobny. Polska utraci soją walutę i przyjmie Euro wraz ze wszystkimi negatywnymi konsekwencjami. No a przede wszystkim Polski już nie będzie a zostaniemy niewolniczym landem niemieckim w wielkim Jednym i Sfederalizowanym Państwie Europa, czyli nowym ZSRR - Związku Socjalistycznych Republik Europejskich. 

No i oczywiście będziemy jedli robale, smak mięsa czy mleka zostanie we wspomnieniach, nawet czekolady mleczne znikną, nie będziemy mieć samochodów a chodzić będziemy boso i w zniszczonej odzieży, nie polecimy na wakacje i... tak by można sobie popuścić wodze fantazji i mnożyć rezultaty unijnych, zielonych szaleństw, które bardzo ochoczo realizować będą rządy PO.  

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com 

Jeżeli moje teksty nie są dla Państwa obojętne i szanują Państwo moją pracę, to mogą mnie Państwo wesprzeć drobną kwotą. 
Z góry wszystkim darczyńcom dziękuję! 
Nr konta - ALIOR BANK: 58 2490 0005 0000 4000 7146 4814 
Paypal: paypal.me/kjahog
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika smieciu

08-03-2023 [12:12] - smieciu | Link:

3. realnej i dużej rewaloryzacji rent i emerytur,
Może do tego się odniosę bo jak sądzę dla autora i wielu tutaj rzeczywistość się do tego sprowadza. Tak z ręką na sercu. Za PO, emerytura wystarczała na mniej niż dzisiaj? Opłaciwszy czynsz, leki, opłaty za prąd itp. Trzeba było głodować? Podczas kiedy dzisiaj stresu nie ma?

Obrazek użytkownika u2

08-03-2023 [12:19] - u2 | Link:

Za PO, emerytura wystarczała na mniej niż dzisiaj?

Nie wiesz ? Jaki z ciebie ekonomista ? Żaden :-)

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

08-03-2023 [12:54] - krzysztofjaw | Link:

@smieciu
działaniach 
Na razie nie jestem emerytem. Przede mną jeszcze 10 lat pracy do 65-tki albo i 12 lat do PO-wskiej 67-ki. W tych wszystkich socjalno-bytowych działaniach obecnego rządu naprawdę nie chodzi o rozdawnictwo. Po prostu dostosowujemy się do krajów Starej Unii i rozwiązań socjalnych i bytowych, które tam już funkcjonują od dziesięcioleci. Przecież absurdem jest, że produktywność i wydajność polskich pracowników przewyższa nawet pracowników w Starej Europie a do niedawna Polscy zarabiali tylko 30% średniej unijnej. A teraz nawet Niemcy przyjeżdżają do nas do pracy, bo u nas już można nawet zarobić więcej niż u nich. 
Pzdr

Obrazek użytkownika tricolour

08-03-2023 [13:08] - tricolour | Link:

@autor

Jeśli pan kłamie, to całe pańskie pisanie, bez względu na starania, idzie w pizdu.

Jeśli na emeryturę idzie pan za 10 lat, to nie pracowałby pan do 67 roku życia w systemie peowskim. Po drugie: i tak nas czeka podwyższenie wieku emerytalnego.

A po trzecie: wezmę chętnie pięć razy po 500+, podwyżki i inne benefity pisowskie, a i tak będę głosował na KO.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

08-03-2023 [13:28] - rolnik z mazur | Link:

@ autor
co pan autor pier....
Jakie sa koszty jednostkowe pracy w Pl i w D?
Lohnstueckkosten to się nazywa w D. 
Kto przyjeżdża z D pracowac w Pl. ?
 

Obrazek użytkownika u2

08-03-2023 [13:40] - u2 | Link:

Skoro sam nie wiesz, to na jakiej podstawie twierdzisz, że "autor pier...." ? :-)

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

08-03-2023 [16:01] - rolnik z mazur | Link:

Ubot
Nie trzeba otwierać jajka żeby stwierdzić że śmierdzi 

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

08-03-2023 [14:26] - wielkopolskizdzichu | Link:

Przyjeżdżają. Jako pierwsi załatwili dla Niemców zarąbiste kontrakty Bracia Kaczyńscy w latach 2005 - 2007. Pensja szwaba z Strabagu jako kierownika odcinka budowy trasy szybkiego ruchu była wielokrotnością pensji polskiego kierownika. Kaczyńscy wzięli Strabag ponieważ żadna polska firma nie mogła unieść wstępnych kosztów, potem się skapnęli że Strabag to w połowie biznes krelmowski.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

08-03-2023 [12:36] - wielkopolskizdzichu | Link:

Jeśli PiS nie będzie rządzić to nie stanie się nic strasznego. Po prostu przestanie rządzić partia, której szef zapowiedział publicznie niszczenie ludzi. Jeden sukces już osiągnięto, czeka Pan Bloger na następne? Ma Pan dużo Igristoje w lodówce?

Obrazek użytkownika u2

08-03-2023 [13:55] - u2 | Link:

Po prostu przestanie rządzić partia, której szef zapowiedział publicznie niszczenie ludzi.

No to ilu zniszczyła ludzi podczas 7 lat rządzenia ta "straszna partia" ? Podczas waszej 8-letniej kadencji było sporo ofiar seryjnego samobójcy. No i zginęło więcej polskich generałów niż podczas drugiej wojny światowej.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

08-03-2023 [14:02] - wielkopolskizdzichu | Link:

Generałowie licząc na splendory sami się załadowali do samolotu, niepomni niedawnej tragedii Casy.

Obrazek użytkownika sake3

08-03-2023 [15:48] - sake3 | Link:

Polacy zdają sobie sprawę,ale nie mają sił i ochoty by o swoją przyszłośc walczyć.Zbyt długo uczono nas tkwienia w pokorze,przepraszania i bicia się w piersi.To co oglądamy teraz ,ten ohydny spektakl nienawiści opozycji do własnego narodu pokazuje,że Polacy zaakceptują każdą podłość ze strony opozycji,łacznie z fałszowaniem przez PO wyborów.Dla świętego spokoju,z przekonania,że nic nie da się zrobić,a część z euforii na widok pokazu chamstwa. Polacy dają sobie łatwo wmówić co im media reprezentowane przez takie indywidua jak Michnik czy Lis powiedża i co Olejnikowa wmusi. Wieloletnie wysiłki PO,portale w tym NB atakują cały czas Wystarczy spojrzeć na wpisy.Mamy juz przyjaznych Niemców których nie doceniamy i krzywdzimy,jest dobry Putin którego apetytów nie rozumiemy jest dobra PO która chce nam nieba uchylić. Polacy patrzą w drugą stronę,żeby nie widzieć afer opozycji,tysięcy euro niesionych w reklamówkach,nie starać się o odzyskanie oszczędności zycia straconych w Amber Gold i jak najszybciej oddać Polskę w obce ręcę.Polakom wystarczy oglądanie powiekszonych tyłków,biustów różnych idiotek, seriali wycie wysmarowanego Nergala i plotki z zycia gwiazdeczek.Tego im po wygranych wyborach Tusk przecież nie zabroni. Trzeba więcej do szczęścia?.

Obrazek użytkownika danuta

09-03-2023 [02:47] - danuta | Link:

Można popuścić wodze fantazji, można też spojrzeć za ukraińsko- polską granicę i zobaczyć, co naprawdę przygotowali dla nas rzekomo opozycyjni, czyli w 100 procentach sowieccy "politycy".
Jeśli wybierzecie PO, PSL, 2050 czy Konfederację, to dzień po wyborach zabierajcie swoje dzieci, zanim sowieccy żołdacy je rozerwą na strzępy, i uciekajcie. Jeśli nie macie dzieci, to dzień po wyborach zabierajcie swoje żony, zanim sowieccy żołdacy je rozerwą na strzępy, i uciekajcie.
"Politycy" PO PSL, 2050, Konfederacji - natychmiast po wyborach otworzą granice Polski dla sowieckiej dziczy. Co to oznacza, zapytajcie ukraińskich uchodźców. 

Obrazek użytkownika Jabe

09-03-2023 [06:44] - Jabe | Link:

natychmiast po wyborach otworzą gra­nice Polski dla so­wieckiej dziczy.

Czyli co konkretnego zrobią i skąd to wia­domo? Skąd wia­domo, że to różni ludzie od tych, których milio­nami s­prosił do nas PiS? Znikliby w tym tłumie zresztą.

dzień po wyborach zabierajcie swoje dzie­ci, zanim so­wieccy żołdacy je ro­zerwą na strzępy, i uciekajcie.

Nie żebym próbował zniechęcić do ucie­ka­nia, lecz skąd u licha mie­liby się wziąć so­wieccy żołdacy?

Pani Danuta jest przy­kładem, co z po­czci­wych ludzi robi pro­paganda, gdy nie pod­chodzą do niej z dys­tansem.

Obrazek użytkownika juur

09-03-2023 [12:14] - juur | Link:

"Czy Polacy zdają sobie sprawę co oznaczać będą rządy PO?" nie będzie rządów PO w najbliższym czasie.
Dla Niemców PIS jest optymalny gdyż bez szemrania robi to czego się od niego oczekuje i ogarnia grupę, która mogłaby być kłopotliwa czy kosztowna w neutralizacji.