Jak wygrać wybory

     Dziennikarze Interii twierdzą, że do zwycięstwa PiS w 2015 r. przyczyniło się hasło: „500 złotych na każde dziecko”. Nie mając pomysłu na to, jak wygrać najbliższe wybory z pytaniem takim zwrócili się do sztucznej inteligencji. Ta jednak nic specjalnie mądrego nie wymyśliła i podała tylko to, co wszystkie partie polityczne obiecują przed każdymi wyborami parlamentarnymi. Szczegóły tu: https://wydarzenia.interia.pl/... Podobnie jak sztuczna inteligencja, również uważam, że tym razem będzie dokładnie tak samo.
     Co więc należałoby zrobić, aby naprawdę wygrać najbliższe wybory?
     Skoro poprzednie udało się wygrać hasłem 500+, uważam, że na najbliższe wybory powinno obiecać się dużo więcej. Proponuję 2 000 zł. dla każdego, 2 000 zł. miesięcznie, żeby nie było wątpliwości. Czy spowoduje to inflację? Nie ma prawa. Czy nas na to stać? Stać nas na trochę więcej.
     Teraz uzasadnienie. Pisałem wielokrotnie i nikt jak na razie nie oponował, że motorem gospodarki, każdej gospodarki, jest tylko i wyłącznie zbyt na produkowane towary. Reszta ma marginalne znaczenie. Zobaczmy zatem, jaki jest stan faktyczny. Średnia siła nabywcza polskiego społeczeństwa, to 43 490 zł. Szczegóły tu: https://www.egospodarka.pl/178... Co to znaczy? Tylko tyle, że całe nasze społeczeństwo dysponuję kwotą 1 652 620 000 000 zł. (43 490 x 38 000) po zaokrągleniu 1,65 bln. zł. Tyle społeczeństwo jako całość rocznie zarabia i za taką kwotę może nabyć produkowane przez gospodarkę towary. Problem jednak w tym, że cała gospodarka produkuje towary za ponad 3 biliony złotych. Szczegóły tu: https://www.bankier.pl/wiadomo... Kto w takim razie ma wykupić pozostała produkcję za 1,35 bln zł. i za co? Najlepiej gdyby to było nasze społeczeństwo, więc propozycją jest 2 000 zł. dla każdego. Policzmy zatem: 2 000 zł. x 12 miesięcy = 24 000 zł. 24 000 zł. x 38 000 000 = 912 000 000 000 zł. Razem 0,9 bln. zł. Wynika z tego, że po otrzymaniu przez każdego dodatkowo 24 000 złotych rocznie do wykupienia całej produkcji trochę jeszcze brakuje, dlatego napisałem wcześniej, że stać nas na trochę więcej. W tym miejscu przypomnę, że inflację popytową wywołuje druk tzw „pustego” pieniądza, czyli pieniądza bez pokrycia. Jednak w opisanym przypadku mamy, nie tylko pełne pokrycie, ale dodatkowo pozostaje jeszcze dość znaczna rezerwa, więc inflacja popytowa nie ma prawa wystąpić o czym też wcześniej wspomniałem. Obawiam się jednak, że z hasłem 2 000 zł dla każdego żadna partia polityczna i żaden ruch społeczny nie wystąpi. Nawet ten, który obiecuje willę z basenem dla każdego.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

16-02-2023 [15:34] - u2 | Link:

Co więc należałoby zrobić, aby naprawdę wygrać najbliższe wybory?

Aby wygrać wybory przez pełomafię potrzeba zjednoczenia totalniaków i cudu nad urnami, nieważne, czy poprzez fałszerstwo, czy kataklizm, czy wojnę ze wschodu, czy zachodu, czy nawet wojnę domową nitrasiątek z Polacken. To jedyny sposób. Żadne programy, żadne obiecanki. Aha i pamiętać należy, ze kłamstwo nie tyle ma krótkie nogi, co szybkie nogi. Czyli jedno kłamstwo należy przykrywać szybko kolejnym kłamstwem, aby nikt nie potrafił się zorientować, że jest robiony  w bambuko. To są proste sprawy.

Obrazek użytkownika mjk1

16-02-2023 [15:45] - mjk1 | Link:

Wydaje mi się, że w konsekwencji wyborów chodzi o rozwój i dobrobyt a nie o wygranie dla samego wygrania wyborów.

Obrazek użytkownika u2

16-02-2023 [20:03] - u2 | Link:

chodzi o rozwój i dobrobyt a nie o wygranie dla samego wygrania wyborów

Dokładnie tak, ale o rozwój i dobrobyt dla nas pelomafiozów, a nie dla was frajerskich Polacken, dlatego musimy wygrać, um jeden kinga preis, a władzy raz zdobytej już nigdy nie oddamy wam frajerom aus Polen :-)

Obrazek użytkownika smieciu

16-02-2023 [16:09] - smieciu | Link:

W pewnym sensie tak jest. Dopóki druk pokrywa produkcję to właściwie druk ma uzasadnienie, jest wręcz na pewien sposób konieczny. Jest szersze zagadnienie, fundamentalne dla gospodarki, roli pieniądza itp. To taki rodzaj wiedzy, bardzo istotnej, którą jednak stara się unikać przedstawiania masom.
Jest bowiem powód i jest on odpowiedzią na twoje pytanie mjk1. Otóż jak napisałeś wyżej gospodarka wytwarza pewne dobra. Jeśli jednak damy ludziom kasę na te dobra to jak łatwo zauważyć przypadną one ludziom. Jeśli jednak ludziom damy kredyt lub w rozegramy to w podobnym stylu to ta kasa (lub dobra) przypadną pewnej wąskiej elicie, która jest w stanie narzucić rozwiązania jakie przykładowo mamy obecnie.
Słowem twój pomysł osłabia władzę. Nie na tym polega sztuka władzy. Każdy głupi wygrać może wybory obiecując pieniądze. Sztuka polega na tym by wygrać kreując czystą iluzję. By ludzie sami z siebie zagłosowali na tych, którzy ich zniewalają.
500+ jest akceptowalne mimo wszystko gdyż kreuje iluzje wsparcia rodziny podczas kiedy jest jedynie uzależnieniem od zewnętrznych pieniędzy. Ukryciem faktu że rodzina w Polsce najwyraźniej jest na tyle niesamodzielna że taki program jest potrzebny.
Opisanym w swojej notce pomysłem mjk1 szybko zostałbyś wykopany z rozgrywki. Za nie zrozumienie zasad gry.

Obrazek użytkownika mjk1

16-02-2023 [16:40] - mjk1 | Link:

"To taki rodzaj wiedzy, bardzo istotnej, którą jednak stara się unikać przedstawiania masom".
Ta wiedza była przekazywane masom i to szerokim masom, tylko masy nie chciały tego słuchać, ani przyjmować do wiadomości. 
Mam na myśli przyczynę kryzysów gospodarki kapitalistycznej. Masy nie chciały słuchać bo to tam były te Jeansy, które płowiały, szybkie samochody, wolność i generalnie kolorowy Świat.
Chcę wyraźnie podkreślić, że podawano przyczynę kryzysów a nie sposoby jej rozwiązania. Rozwiązaniem miała być gospodarka planowa a to było taką samą prawdą, jak ta, że Franz Maurer strzelał do Papieża.
Rozwiązań trzeba już było szukać na własną rękę i jak się okazało było ich na przestrzeni wieków całkiem sporo.

Obrazek użytkownika Jabe

16-02-2023 [16:33] - Jabe | Link:

Zbyt na niepotrzebne towary powoduje stratę.

Obrazek użytkownika mjk1

16-02-2023 [16:43] - mjk1 | Link:

Nie gniewaj się Dżabe, ale Ty jesteś głupszy niż jakakolwiek ustawa przewiduje.
Po co ktokolwiek miałby produkować niepotrzebne towary i w jakim celu ktokolwiek miałby kupować niepotrzebne towary?

Obrazek użytkownika Jabe

16-02-2023 [16:48] - Jabe | Link:

Lepszy niepotrzebny towar od nie­potrzebnego pieniądza.

Obrazek użytkownika mjk1

16-02-2023 [16:58] - mjk1 | Link:

Pełna zgoda, tylko, że ja pisałem o potrzebnym pieniądzu na potrzebny towar. Jak nie rozumiesz to się nie kompromituj, chyba, że za pisanie kretynizmów Ci płacą.

Obrazek użytkownika Jabe

16-02-2023 [19:43] - Jabe | Link:

Każdy twierdzi, że każdy pieniądz jest mu po­trzebny. Jednak lżej się wydaje, gdy jest go w bród. A gdy do tego nie trzeba nań pra­cować, to i człek wyżej swą pracę ceni. Więcej chę­tnych na ku­po­wa­nie, mniej na pra­cowa­nie i in­flacja gotowa.

Obrazek użytkownika mjk1

16-02-2023 [19:56] - mjk1 | Link:

A Ty dalej swoje Dżabe. Powtórzę to, co napisałem Mazurowi. Tekst jest o równowadze towarowo pieniężnej a nie o rozdawaniu ludziom pieniędzy bez pokrycia. Twoje komentarze udowodniają po raz kolejny, że o ekonomii masz takie samo pojęcie, jak ślepy o kolorach..

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

16-02-2023 [18:49] - rolnik z mazur | Link:

@ mjk 1
Komuna welcome- czy się stoi czy się leży 2000 się należy. Gdyby dobrobyt zależał od druku pieniędzy to już dawno mielibyśmy raj na ziemi. Pzdr 

Obrazek użytkownika mjk1

16-02-2023 [19:45] - mjk1 | Link:

Dobrobyt bierze się tylko i wyłącznie z pracy, bo tylko praca ludzka przekształca surowce i materiały w dobra użyteczne!!!
Dobrobyt nie bierze się ani z drukowania, ani z pożyczania pieniędzy!!!
Mój wpis Mazurze dotyczy równowagi towarowo pieniężnej a nie drukowania pieniędzy bez pokrycia, co wyraźnie napisałem w tekście.
Jak czegoś nie rozumiesz, pytaj, postaram się wyjaśnić. 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

16-02-2023 [20:02] - rolnik z mazur | Link:

@ mjk1 
nie gniewaj się ale twoje dane są dosyć wątpliwe. Poza tym Polska to nie wyspa na bezkresnym oceanie bez wpływu z zewnątrz. Pzdr 

Obrazek użytkownika mjk1

16-02-2023 [20:22] - mjk1 | Link:

Które konkretnie dane są wątpliwe i dlaczego?
Polska nie jest samotną wyspą a nierównowaga dotyczy całej światowej gospodarki, nie tylko naszej.
Opisałem naszą sytuację w oparciu o konkretne dane statystyczne których źródła podałem.
Jeżeli są nieprawdziwe podaj swoje dane a ja skoryguję obliczenia.
Jak jesteś zainteresowany, to podaj dane z niemieckiej gospodarki a ja zrobię dokładnie takie same wyliczenia.
Rozumiem, że samych wyliczeń nie kwestionujesz?

 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

17-02-2023 [12:26] - rolnik z mazur | Link:

@ mjk1
Jak widać mało kogo to interesuje. Szkoda czasu i tak nie zrozumieją. Wyliczeń nie kwestionuje co do zasady. Pzdr 

Obrazek użytkownika spike

17-02-2023 [13:08] - spike | Link:

"Obiecać każdy może, jeden lepiej drugi gorzej" :)
pominąłeś jeszcze jedno rozwiązanie, które jest chyba najpopularniejsze, zrównoważenie towaru z pieniędzmi, powoduje się podwyższeniem ceny na te towary, ale z tym faktem nikt nie pójdzie do wyborów.

PiS nie zaproponuje dodatkowych 2 tys. dla każdego, z prostego powodu, jako jedyna partia, spełniła swoje obietnice, owszem nie wszystko wyszło jak planowali, ale są uruchomione, jak np. obiecane mieszkania, okazuje się, że samorządy nie za bardzo są tym zainteresowane, więc obietnica spełnia się połowicznie i ślimaczo.

Ciekawa jest sprawa z tymi hasłami wyborczymi, Konstytucja pozwala na oszustwa wyborcze, bez ponoszenia za niespełnione obietnice jakichkolwiek konsekwencji.
Koronnym dowodem są niespełnione obietnice dane przez Tuska, jak choćby utrzymanie wieku emerytalnego, co jest oczywiste, skoro on kopał piłkę, a gospodarką zajmowały się szemrane podmioty pozarządowe, więc podatki z kasy państwa przeciekały, jakby w niej dna nie było, tylko jedna wielka dziura.
Jak już wiemy, zatkanie (względnie szczelnie) tej dziury, dało możliwości na spełnienie obiecanych 500+, podwyżkę emerytur, 13,14, odzyskanie wielu sprzedanych firm, w tym "perły w koronie" Orlenu, a można chyba śmiało powiedzieć, że dzięki niemu, mamy tańszy gaz, ropę, ogrzewanie, do tego odbudowanie Wojska Polskiego, jego dozbrojenie, reanimacja Polskich Kolei, uniezależnienie się od Putinowskiego gazu, zbudowanie zablokowanego przez lewactwo - rurociągu gazowego, czy choćby obiecany przekop, przez który Świder biedak nie mógł sobie przepływać, lista osiągnięć tego jest dość długa, choć też są wpadki, ale bilansując to, PiS jak się pochwali osiągnięciami, bo wielu udaje że ich nie widzi, każdy pragmatyk, powinien ich poprzeć.