Nie rozumiem dlaczego część Polaków zamierza głosować na PO!

Zupełnie tego nie rozumiem. I nie chodzi mi o tych, którzy głosując na PO spodziewają się powrotu do utraconych profitów wynikających z rządzenia lub też demoliberalnych oraz lewackich  i ideologicznych fanatyków. I nie chodzi mi także o ludzi, którzy nie czują się Polakami a obywatelami Europy albo świata  i wstydzą się polskiego pochodzenia. Mi chodzi o zwykłych Polaków, którzy biorą udział w wyborach, ale i tych, którzy z zasady nie biorą w nich udziału, bo tak naprawdę - w moim odczuciu - wyborcza absencja jest też pośrednim głosowaniem na PO i totalną opozycję.  

Czy naprawdę tak trudne jest żeby np. wziąć sobie kartkę A4 i podzielić ją długopisem na cztery pola oraz napisać sobie, co indywidualnie dla mnie było i jest pozytywne i negatywne w czasie obecnych rządów i co by było, gdyby ZP utraciła władzę oraz porównawczo spisać pozytywy i negatywy rządów PO i co by było, gdyby dziś PO rządziła. 

A do tego na odwrocie kartki polecałbym podzielić ją tymże samym długopisem na dwa pola: dotychczasowy przedwyborczy program PiS (ZP) i takiż sam program proponowany przez PO i inne na dzisiaj totalnie opozycyjne ugrupowania. 

Można też odpowiedzieć sobie tylko na jedno pytanie: Kiedy mi i szerzej moim najbliższym żyje i żyło się lepiej - czy w czasie ówczesnych rządów PO-PSL czy w czasie obecnych rządów PiS (Zjednoczonej Prawicy)? Warto też uzupełnić nasze odczucia o odpowiedź na pytanie: Za których z tych rządów czuliśmy i czujemy się jako zwykli ludzie bardziej dowartościowani podmiotowo  oraz odczuwaliśmy i odczuwamy, że jako Polacy jesteśmy przez rządzących traktowani z szacunkiem i to we wszystkich grupach społecznych, wyodrębnionych np. ze względu na wiek, wykonywany zawód, pochodzenie społeczne i narodowe, światopogląd i poglądy polityczne, stan rodzinny, miejsce zamieszkania, płeć, uzyskiwane dochody, itd. 

Tyle tylko, że dokonując proponowanej przeze mnie polityczno-społeczno-ekonomicznej analizy należy być szczerym wobec siebie i uwolnić się od lejącej się powszechnie medialnej propagandy, i to zarówno tej opozycyjnej jak i rządowej. Trzeba po prostu niejako "wyjść z siebie" oraz apolitycznie popatrzeć zupełnie racjonalnie i rozumowo na swoje życie: kiedyś i dziś.  Koniecznym jest też całościowe spojrzenie na ośmioletnie rządy PO-PSL i niemal też ośmioletnie rządy ZP (PiS). Pozwoli to bowiem  wyeliminować w naszej analizie wpływ czynników niezależnych od Polski jak np.: pandemia COVID-19, wojna na Ukrainie i związany z tym kryzys energetyczny, i wysoka inflacja. 

Choć można też zastanowić się co by było gdyby taka kryzysowa sytuacja międzynarodowa wystąpiła w czasie rządów PO-PSL. Taką wsteczną społeczno-polityczną projekcję porównawczą można też odnieść do całości rządów, czyli zastanowić się gdzie jako Polska i Polacy byśmy byli, gdyby przez 8 ostatnich lat dalej rządziła PO-PSL.  

I po dokonaniu tych wszystkich lub części przedstawionych powyżej propozycji można podjąć racjonalną i naprawdę indywidualną decyzję na kogo zagłosować: czy na PiS (ZP) czy na PO (KO). 

W wyborach będą startowały też i inne partie, ale umówmy się, że żadna z tych partii nie ma szans na samodzielne rządzenie i ewentualnie będą mogły zostać (jak zajdzie taka potrzeba) koalicjantami dwóch największych ugrupowań. Hipotetycznie można się np. spodziewać koalicji KO-PSL-Lewica-2050 Hołowni oraz kolacji ZP-Konfederacja w połączeniu z niezatapialnym PSL. Może też w najbliższym czasie przedwyborczo wypłynie jakaś nowa formacja, która skorzysta z "efektu nowości" i uzyska kilka procent poparcia i będzie mogła wejść w koalicję z ZP (PiS) lub KO (PO). 

P.S.

Czytelnicy i komentatorzy moich tekstów zapewne domyślają się, że dokonana przeze mnie proponowana analiza kompletnie wyklucza głosowanie na KO (PO) i ewentualnych jej powyborczych koalicjantów. Nic, ale to nic za nimi nie przemawia, choćby i stawali na głowie klaszcząc łapkami. Mam wiele zastrzeżeń do PiS-u i jego rządów, szczególnie w kontekście powolnego poddawania się naciskom Unii Europejskiej, ale na teraz sądzę, że podczas jesiennych wyborów znów na ZP zagłosuję.

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com 

Jeżeli moje teksty nie są dla Państwa obojętne i szanują Państwo moją pracę, to mogą mnie Państwo wesprzeć drobną kwotą. 
Z góry wszystkim darczyńcom dziękuję! 
Nr konta - ALIOR BANK: 58 2490 0005 0000 4000 7146 4814 
Paypal: paypal.me/kjahog

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

07-02-2023 [20:13] - krzysztofjaw | Link:

W tytule owszem wypunktowałem jedynie nazwę PO, ale w tekście nawiązałem też do mniejszych partii i ewentualnych możliwych koalicji. Natomiast musimy sobie zdawać sprawę, że walka odbywać się będzie między PO i PiS. 
Pzdr

Obrazek użytkownika Jabe

07-02-2023 [19:17] - Jabe | Link:

Ciekawe, czy Autor rozumie, dlaczego sam głosuje na PiS. To ten sam powód.

Obrazek użytkownika u2

07-02-2023 [20:44] - u2 | Link:

co by było gdyby taka kryzysowa sytuacja międzynarodowa wystąpiła w czasie rządów PO-PSL

Była wtedy i pandemia - ptasiej grypy, oraz wojna Rosji z Ukrainą w 2014, a wcześniej zamach w Smoleńsku w 2010. Zachowanie PO-PSL było chowaniem głowy w piasek i udawaniem że to nie dzieje się naprawdę.

Premier Kopacz nie kupiła szczepionek, kiedy wszystkie zamożniejsze kraje wykupiły i zastosowały szczepienia ochronne.

Wojna na Ukrainie w 2014 byłaby mocno utrudniona dla Rosji, gdyby znowu nie strusia polityka PO-PSL chowania głowy w piasek po zamachu w Smoleńsku. Co rodzi podejrzenia, że możliwe iż byli w zmowie z reżimem Putlera. Tylko Tomasz A., który organizował lot PLK do Smoleńska odpowiedział karnie, ale tylko dzięki nieustępliwej postawie rodzin ofiar, które złożyły do sądu prywatny akt oskarżenia.

Obrazek użytkownika Jabe

07-02-2023 [22:12] - Jabe | Link:

To, że premier Kopacz nie kupiła szcze­pionek, świadczy, że Plat­forma nie wysługiwała się firmom farma­ceuty­cznym.

Obrazek użytkownika spike

08-02-2023 [11:07] - spike | Link:

@jabe
"Plat­forma nie wysługiwała się firmom farma­ceuty­cznym."

tak może napisać POlszewik, głupi lewak, albo idiota.
POlszewicy nie kupili szczepionek, bo nie było wtedy unijnej akcji zobowiązującej wszystkich jej członków do ich kupowania, to jedno, drugie POlszewicy nie mieli pieniędzy, to że wszystko skończyło się w miarę dobrze, to "szczęście".

Obecnie UE zastosowała inny trick, zamówiła szczepionki w imieniu wszystkich krajów, a i tak bili się o nie jak świnie przy korycie, podobnie jak to było w Polsce, POlszewiccy i lewaccy celebryci ukradkiem "kradli" szczepionki poza kolejnością, jak to łajdak, który zawsze był i będzie łajdakiem, to jest gangrena, która Polskę zżera od wewnątrz.

Nie jest istotne, co już wiemy o szczepionkach, wtedy nikt nic nie wiedział.

Obrazek użytkownika Jabe

08-02-2023 [12:38] - Jabe | Link:

Nie było akcji, więc nie kupili. Zatem chęć do­karmienia firm far­ma­ceu­tycz­nych nie wystarczyła, jak napisałem. A i to godne pochwały, że nie mieli pie­niędzy do z­mar­nowania.

Skoro wtedy nie wiadomo było, czego o­czekiwać po tych spe­cyfi­kach, czemu polski rząd je nam stręczył? To skrajna nie­odpowie­dzial­ność! No i proszę się unią nie za­słaniać.

Obrazek użytkownika Maverick

07-02-2023 [22:26] - Maverick | Link:

Kopacz kupiła szcepionki i wytestowane je bezdomnych w Warszawce i wszyscy zmarli i to bardzo szybko, tym razem będą umierać powoli wyszczepieńcy na zatory, wylewy i utratę zmysłów.

Obrazek użytkownika Maverick

07-02-2023 [22:40] - Maverick | Link:

Ludzie zniskim IQ kupią każdą bzdurę:
https://www.facebook.com/photo...

Obrazek użytkownika sake3

08-02-2023 [16:29] - sake3 | Link:

@Maverick....jak widać pan już kupił. 

Obrazek użytkownika Maverick

08-02-2023 [06:45] - Maverick | Link:

Jeffrey Sachs ten pod którego rady podpiął się komunista Balcerowicz tak mówi o tym co dzieje się na Ukrainie.

https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

08-02-2023 [08:14] - wielkopolskizdzichu | Link:

Niemcy padający w zachwyt nad Hitlerem i jego III Rzeszą do praktycznie 1941 roku to odpowiednik elektoratu PiS w 2023. Dlatego przyzwoici ludzie nie głosują na Kaczyńskiego. Nie chcą by Polska skończyła jak III Rzesza w 1945. 

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

08-02-2023 [11:05] - krzysztofjaw | Link:

@  wielkopolskizdzichu

Oj... Panu to już zupełnie wyprało mózg.
Pzdr

Obrazek użytkownika sake3

08-02-2023 [18:49] - sake3 | Link:

@Krzysztofjaw.......Wg pan zdzicha przyzwoici ludzie głosują tylko na PO bądź Lewicę.To może lepiej ocenić przyzwoitość tych co głosują na taką kreaturę jak Jachira..Na posiedzeniu Sejmowej Komisji Rozwoju Języka Polskiego paniusia stwierdziła,że więzień Auschiwitz o Maksymilian Kolbe uparcie nazywany przez nią panem Kolbe a który oddał życie za współwięźnia jest niegodny zostać patronem Instytutu Rozwoju Języka Polskiego za granicą z powodu antysemityzmu.O.Maksymilian Kolbe za życia przestrzegał przed działaniami ekonomicznym Żydów,ale sprzeciwiał się antysemityzmowi,a klasztor w Niepokalanowie w którym był zakonnikiem otoczył opieką ponad 1500 Żydów którym wyrabiano fałszywe metryki i świadectwa chrztu.Pani Jachira nawet nie zawahała się przed oskarżaniem o.Kolbe o szarganie świętości a jego nazwisko uważa za obrazę polskiego języka.Również zaatakowała osoby w Radzie Instytutu za obecność w niej ,,księdza i pani doktor z KUL-u'' Tacy to kandydaci jak Jachira po wygranych przez opozycję wyborach będą rządzić Polską. Ciekawe jakie ministerstwo przypadnie tej kretynce? Może Ministerstwo Happeningu specjalne dla niej uruchomione?.. 

Obrazek użytkownika spike

08-02-2023 [11:17] - spike | Link:

@zdzichu
ach ja naturlich!
tylko idiota może porównać te dwie skrajne sytuacje, nie mające ze sobą nic wspólnego.
Zapomniałeś dodać, że Kaczyński to taki Hitlerek dla Pisowców. Mogłeś iść jeszcze dalej, porównać do Putina, który też ma tak wysokie poparcie :))))))))))

"gdyby głupota mogła latać ...", miałbyś okazję jako pierwszy polecieć na Marsa.

Obrazek użytkownika Marek Kudła

08-02-2023 [10:34] - Marek Kudła | Link:

To nie ci, którzy głosują na PIS, lecz ci, którzy miłują PO są debilami !!!
Podnieśli wiek emerytalny, ukradli Polakom miliardy z OFE, niskie płace, bezrobocie ponad 10 %, tragedia w służbie zdrowia, zamrożenie podwyżek w budżetówce, rozbrajanie wojska i likwidacja jednostek wojskowych, zdradzieckie czyny w PE i UE, likwidacje szkół, posterunków policji, transportu kolejowego i kołowego, strzelanie do górników, doprowadzili do skrajnej biedy, okradali budżet państwa na miliardy, robili wszystko by wsadzić Polskę w ruskie łapy, itd. itp.
I wy, kutasy - zwolennicy PO chcecie ponownie tego premiera zajoba u władzy ?!!
 

Obrazek użytkownika Zofia

08-02-2023 [18:07] - Zofia | Link:

@ Marek Kudła zgadzam się z pańskim wpisem .Nie mogę zrozumieć ludzi, którzy zaznali tylu krzywd  ( w niedalekiej przeszłości od komunistów i wybierają ich w dalszym ciągu ,jak i od liberałów, którzy nie dbali o Polaków i o polskie sprawy lecz wyłącznie o swoje i unijne. Czym ci ludzie się kierują! Komu chcą zrobić na złość? Tylko sobie i ich dzieciom. Życie jest zbyt cenne i niestety zbyt krótkie, żeby oddać je w nieodpowiednie władcze ręce.

Obrazek użytkownika tricolour

08-02-2023 [19:08] - tricolour | Link:

@zofia

Skoro zgadza się pani z wpisem Kudly i jego zwrotami w stylu "wy kutasy" to od dzisiaj będę pisał do pani "ty stara cipo".

Decyzje rodzą konsekwencje.

Obrazek użytkownika paparazzi

08-02-2023 [19:48] - paparazzi | Link:

Oh trico, już cię nie kocham. Do Centrali trolli, świr, świr przecie co innego to nie macie?

Obrazek użytkownika Zofia

09-02-2023 [09:28] - Zofia | Link:

@tricolour - Czyżby zamknęli panu "Sok z buraka" i dorabia pan na tym portalu? Tak, zgadzam się z wpisem pana Kudły. Nie zwróciłam uwagi na ostatnie słowa ponieważ wg. słownika "kutas" to ozdoba z nici, jedwabiu, wełny czy sznurka w kształcie pędzla. Też ma znaczenie jako chwast. Jeżeli pan reprezentuje inną kulturę niż poprawna polszczyzna to jest pana problem nie mój. Nikogo na NB nie obraziłam a mam prawo do wyrażania swojej opinii. 

Obrazek użytkownika sake3

09-02-2023 [09:41] - sake3 | Link:

@Zofia......Ma Pani prawo do własnego zdania ale też i do wyrażenia dezaprobaty.Przy narastającym chamstwie w mediach zbyt mało z nich korzystamy.

Obrazek użytkownika tricolour

09-02-2023 [10:40] - tricolour | Link:

@zofia

Proszę nie robić z siebie cnotki niewydymki - kudła użył kutasa w określonym celu, a pani się tchórzliwie chowa za polszczyzną. W pani wieku nie powinno już być czasu na obniżanie standardu do rynsztoka.

Obrazek użytkownika mada

08-02-2023 [10:49] - mada | Link:

Nienawiść do PiSu odbiera rozum. 

Obrazek użytkownika tricolour

08-02-2023 [12:30] - tricolour | Link:

@mada

A nienawiść do PO co robi z rozumem?

Obrazek użytkownika Pani Anna

08-02-2023 [12:13] - Pani Anna | Link:

@krzysztofijew 
Pan jest już więcej niż dorosły,  a wciąż zdziwiony,  wciąż zaskoczony...
Skoro już proponuje Pan, żeby wziąć kartkę i wypisać wszystkie za i przeciw, to proszę mi odpowiedzieć,  jaką wagę ma dla Pana ludzkie życie? Konkretnie życie Polaka?. Czy te 200 000 nadmiarowych zgonów,  które zawdzięczamy propandemicznej polityce PIS będzie po stronie pozytywów,  czy negatywów? Źle,  że tylu Polaków niepotrzebnie zmarło,  czy dobrze, bo jest nas mniej? Niech się Pan dobrze zastanowi i odpowie sobie na pytanie,  dlaczego mniej niż zwykle ludzi zagłosuje na " mniejsze zło ". Niech się Pan również zastanowi nad definicją zła i tego, co nim naprawdę jest.

Obrazek użytkownika tricolour

08-02-2023 [12:30] - tricolour | Link:

@Anna

Proszę zauważyć, że ani autor ani żaden pisowiec nie pyta o powody głosowania na Koalicję. To byłoby dobre pytanie, bo zmuszałoby do literalnego wypisania tychże kryteriów. Ale to pisowca to nie interesuje, głosowanie na partię nie jest z obszaru wiedzy tylko emocji, nienawiści szczególnie. Po to właśnie jest dla nich TVP, które wzbudza nienawiść do tuska jak do Żydów za Hitlera.

Obrazek użytkownika spike

08-02-2023 [12:52] - spike | Link:

@tri, @anna
"tańcowały dwa bęcwały, jeden duży, drugi mały ......"
"mądrej głowie dość dwie słowie", wam litania słów na kilometr nie pomoże, głupota okraszona wpojoną nienawiścią do Kaczyńskiego, którą wy POlszewicy i lewactwo sączycie od samego początku, apogeum osiągnęła 10.04.2010, ilości pomyj wylanych by starczyła na spore jezioro, nawet ścieki Czaszkowskiego nie dorównują.

Pamiętam to słynne wystąpienie folksdojcza Tuska w sejmie po przegranych wyborach, z tej nienawiści o mało mu te wilcze oczy nie wyskoczyły. Potem te seanse nienawiści, Niesiołowskiego, Sikorskiego, Palikota, ............lista jest tak duża, że szkoda papieru na ich wymienianie, a ty pierdzielisz o jakiejś nienawiści pisowców, niech ciebie piekło pochłonie, pochwal się jeszcze sikaniem na znicze, może medal dostaniesz od Tuska.

Przez całe 8 lat, to nic innego jak sączenie nienawiści jednych na drugich, wszystkie wasze spotkania partyjne, tylko i wyłącznie były seansami nienawiści, tylko o Kaczyńskim, którego porównywano do każdego dyktatora na tej ziemi.
Macie szczęście, że mohery to katolicy, inaczej by was potraktowali, jak wy ich na każdym kroku, jaki pisowiec skopał POlszewika, albo zamordował, który zdewastował wasze biuro poselskie, a prawdę powiedziawszy, tego mi brakuje, "oko za oko", dlatego pozwalacie sobie bezkarnie dewastować Polskę, "nosił wilk razy kilka ......".

Obrazek użytkownika Pani Anna

08-02-2023 [13:16] - Pani Anna | Link:

@spike
 Gdybyś był trochę  mądrzejszy,  albo choć umiał czytać ze zrozumieniem, to byś wiedział idioto jeden, że ZAWSZE głosowałam na PIS. Takim jak ty w zakutej pale się nie mieści, że  tak jak rodzic nie może być bezkrytyczny wobec własnego dziecka,  które według opinii nauczycieli wyrasta na bandytę i nieuka, tak samo nie wolno być bezkrytycznym wobec żadnego polityka, zadnej władzy,  nawet, a może zwłaszcza tej,  do wybrania której przyłożyło się rękę. 

Obrazek użytkownika spike

08-02-2023 [20:49] - spike | Link:

@pani ??
widzisz głupia kobieto, ja ci nie ubliżałem, zawsze ty walisz rynsztokiem, jak bufetowa, nie ma znaczenia na kogo głosujesz, bo że na PiS to ma ciebie jakoś wyróżniać?
głupota jest apolityczna, jest wrodzona, jakbyś myślała inaczej, nie gruchałabyś z osobnikiem pokroju @tri, z wrogami Polski nie pertraktuje się, jesteś bez zasad.

Obrazek użytkownika Pani Anna

08-02-2023 [20:59] - Pani Anna | Link:

@spike
Nie ubliżasz? No az się  roześmiałam. "becwale, niech cię piekło pochłonie "itp., bo już nie chce mi się grzebać w twoim gnoju, debilu. A to, z kim rozmawiam jest moją sprawą,  nie jesteś moim ojcem kretynie.

Obrazek użytkownika spike

09-02-2023 [11:32] - spike | Link:

@ann vel leszczyna

obie jesteście niemiłosiernie ograniczone, nawet nie rozumiesz co czytasz, choćby określenie "bęcwale", choć trochę kumaty pozna, że jest rodzaju męskiego.
Ciebie nie interesuje, co taki bęcwał @tri wypisuje, boli ciebie, że jesteś wymieniona w jego towarzystwie, twój komentarz zwalnia mnie od stosowanie względem ciebie taryfy ulgowej - "nie chce mi się grzebać w twoim gnoju, debilu".
Gołębico. :))))))))))))))))

Obrazek użytkownika tricolour

08-02-2023 [13:37] - tricolour | Link:

@spike

Ty się chłopie ledwo trzymasz pisząc takie posty, jak wyzej. Nienawiść do mnie zżera cię, co każdy widzi w tych rozdygotanych epitetach. Więc spokojnie z przepowiednią, kogo to piekło pochłonie...

Obrazek użytkownika spike

08-02-2023 [20:43] - spike | Link:

@tri
"Nienawiść do mnie zżera cię, co każdy widzi w tych rozdygotanych epitetach."

nienawiść do ciebie??????????????
skąd u ciebie takie samouwielbienie, powiem ci, że ja nikogo nie nienawidzę, miałem kiedyś największego wroga, mogłem go zniszczyć, miałem prawne podstawy, nie zrobiłem tego, ze względu na jego rodzinę i przeszłość, która nas kiedyś łączyła, wybaczyłem, na nowo się odnaleźliśmy, potem spotykaliśmy się jak dawniej.

Ciebie za głupotę można tyko ignorować, albo pogardzać, a to za to, że jesteś wrednym kłamcą, jak każdy POlszewik. Dopowiem ci, że kiedyś chciałem by twój Tusk rządził razem z Kaczyńskim, była mowa o koalicji, Kaczyński mimo wygranej, dał Tuskowi połowę władzy, wtedy nie było podziału, wróg był jeden PZPRowskie lewactwo, ale Tusk zdradził.
Powiem ci jeszcze, że jak wygrał, jeszcze była nadzieja, że pokaże co potrafi, no i pokazał, będzie za to osądzony przez historię.

Jakby twój Tusk z takimi jak ty łajdakami jakimi jest otoczony, dalej rządził, Polski by już nie było, nie byłoby też Ukrainy, to co złego się dzieje względem Polski, to wasza zasługa, nie jesteś godzien nosić miano Polaka.

Obrazek użytkownika tricolour

08-02-2023 [23:34] - tricolour | Link:

@spike

To mnie ignoruj, a nie pisz eleboratu. 

Obrazek użytkownika Pani Anna

08-02-2023 [13:21] - Pani Anna | Link:

@Tricolour 
Ciekawa rzecz, mimo, że byliśmy kiedyś z innych obozów,  a na pewno z innej bajki, to łatwiej jest mi się z Panem dogadać,  niż  z zapiekłymi akolitami PIS. Ja nie mam problemu z przyznaniem, że rację ma ten, kto ją ma, bez względu na polityczne "wyznanie".

Obrazek użytkownika tricolour

08-02-2023 [13:54] - tricolour | Link:

@Anna

Jesli przez blisko dekadę, codziennie, wbija się do głów, że Tusk to najgorsze zło, to tak zostanie - co widać. Powtarzam, nikogo nie interesują powody. Nawet nasz ekonomista pisze "jak można głosować" a nie "dlaczego" czyli on już wie, nie pytając.

Wiec, dalej będąc z różnych obozów - mamy wspólną cechę - nie kto, ale dlaczego?

Obrazek użytkownika Roz Sądek

08-02-2023 [13:06] - Roz Sądek | Link:

@mada
Nienawiść do PiSu odbiera rozum. 
============
To nie naturalna nienawiść, to sprytnie, w sposób naukowy, podawanie na tacy wszystkim mało, albo mniej posiadającym, w tym przegranym życiowo, usprawiedliwienia swojego stanu i recepty na poprawę. Zmienimy rząd, będziemy mieli jak w Niemczech. A naszemu sąsiadowi i szwagrowi na pewno się pogorszy. To kalka czasów Solidarności, już tylko obalenie komunizmu miało spowodować powszechny dobrobyt i szczęśliwość. Ludzie coraz bardziej odwykli od ciężkiej pracy wierzą w współczesną mannę z nieba, pstryk i jest światło.

Obrazek użytkownika sake3

08-02-2023 [14:36] - sake3 | Link:

@Roz Sądek......Ta nienawiść do PiS-u jest sprytnie podsycana kłamstwami.Jak to się mówi ,,idziemy w zaparte''.Przykładem bodajże dzisiejsza czy wczorajsza wypowiedź prominentnej działaczki PO pani Leszczyny na temat zajść w JSW w 2015 roku. ,,To nie policja na rozkaz Tuska strzelała do górników.To nie górnicy a chuligani.''.No i wisienka na torcie jej kłamliwej wypowiedzi -.,,.nie wolno o tym mówić'' No to na NB o tym będzie cicho sza. Nadal będzie trwało tylko gdakanie na temat zbrodni PiS-u i bandycie Morawieckim i niedoborach umysłowych wyborców PiS-u czy raczej obywateli którzy na polską rzeczywistość patrzą obiektywnie.Ciekawe o czym jeszcze do wyborów nie będzie wolno mówić do czasów aż je PO wygra?.Jak zauważyłam zakaz mówienia prawdy o PO czy opozycji niektórzy tutaj na NB mają zakodowany od lat.

Obrazek użytkownika tricolour

08-02-2023 [14:53] - tricolour | Link:

@Sake

No to konkretnie, skoro strzelali, to strzelali. Pytanie: ile było trupów?

Obrazek użytkownika spike

09-02-2023 [11:37] - spike | Link:

@tri
"Pytanie: ile było trupów?"

typowe dla bęcwała, ćwoka i POj...ca, jakby były trupy, wtedy strzelanie byłoby ważne, inaczej to było tylko na wiwat!
Idź i powiedz to rannym górnikom, nie wiem czy byś wyszedł o własnych siłach, durniu.

Obrazek użytkownika sake3

09-02-2023 [11:52] - sake3 | Link:

@spike.....Już to pisałam niżej,ale powtórzę-NB też ma swojego Nitrasa.Trzeba przyznać godnie reprezentuje i zastępuje tego osobnika.

Obrazek użytkownika tricolour

09-02-2023 [12:11] - tricolour | Link:

@spike

Proste:

"Działanie mundurowych zostało jednak przeanalizowane przez śledczych z Prokuratury Okręgowej w Gliwicach. Sprawę zamknięto już w czasie rządów Prawa i Sprawiedliwości. Rezultat? Śledztwo umorzone.

- Prokurator uznał, że funkcjonariusze nie przekroczyli uprawnień, a ich działanie było prawidłowe w sytuacji naruszenia porządku podczas demonstracji pod siedzibą JSW - przekazała wówczas mediom prok. Joanna Smorczewska".

Koniec tematu. Mnie zaś osobiście nie interesuje jak bardzo w dupę dostaje chuligan.

Obrazek użytkownika spike

09-02-2023 [16:53] - spike | Link:

Ja ci życzę, byś wpadł w łapy tych prokuratorów i sędziów, czy było to za rządów PiS jakie to ma znaczenie, wy POlszewicy nie takie burdy robiliście i robicie, jakoś nie było pozwolenia na strzelanie. Jak ja lubię takich jak ty PO...ców, wystarczy że jakiś sąd uniewinni, to zależy kto rządzi, to ma wybaczenie, lub potępienie.

Weź pistolet na wodę i postrasz staruszkę, ciekawe czy spotkasz się z łaską sądu, bęcwale.
Sąd w Gliwicach umorzył sprawę tysięcy lewych kart wyborczych, dla ciebie to wystarczy, bo ciebie to nie dotyczy. Jesteś tak samo zakłamany i podły jak twoja POlszewicka formacja, aż dziw bierze, że was kijami nie pogoniono, PiS jest za łagodny, to się mści na Polsce, że łachudry zasiadają w sejmie, zamiast za wszarz wywalić na bruk.

Obrazek użytkownika tricolour

09-02-2023 [17:03] - tricolour | Link:

@spike

A ja życzę ci tego samego, czego ty życzysz mnie. 

Bo przykazanie miłości jest najważniejsze.

Obrazek użytkownika Roz Sądek

08-02-2023 [16:58] - Roz Sądek | Link:

@sake3
Nadal będzie trwało tylko gdakanie na temat zbrodni PiS-u i bandycie Morawieckim i niedoborach umysłowych wyborców PiS-u czy raczej obywateli którzy na polską rzeczywistość patrzą obiektywnie
=======
Spokojnie, inwektywy i gorączka na NB nie przekładają się na ogół wyborców, choć ma pozostawać takie wrażenie. W wiecach partyjnych bierze udział 0,12% społeczeństwa. Gazety czyta też podobna liczba - z tego pewnie połowa to ci sami od wieców. Programy informacyjne TV ogląda sporadycznie ca 10%, a regularnie ca 4%. O polityce przy stole rodzinnym rozmawia w zależności od sondażu 12 do 18% To wszystko znacznie mniej niż za granicą. Reasumując, ca 80% społeczeństwa ma inne problemy niż to co jest pozostałym 20% wbite do głów; żyje pracą, hobby, nauką, rodziną i też się nudzi; mówiąc krótko, rzeczywistość odczytują nie z mediów, a z codziennego życia. 20% robi show, bo na coś w wyniku wyborów liczy, albo odpłatnie. Te 20% to nie jest języczek u wagi, języczkiem u wagi jest prozaiczny portfel.
   

Obrazek użytkownika Marek Kudła

08-02-2023 [19:26] - Marek Kudła | Link:

To nie ci, którzy głosują na PIS, lecz ci, którzy miłują PO są debilami !!!
Podnieśli wiek emerytalny, ukradli Polakom miliardy z OFE, niskie płace, bezrobocie ponad 10 %, tragedia w służbie zdrowia, zamrożenie podwyżek w budżetówce, rozbrajanie wojska i likwidacja jednostek wojskowych, zdradzieckie czyny w PE i UE, likwidacje szkół, posterunków policji, transportu kolejowego i kołowego, strzelanie do górników, doprowadzili do skrajnej biedy, okradali budżet państwa na miliardy, robili wszystko by wsadzić Polskę w ruskie łapy, itd. itp.
I wy, bezmyślni - zwolennicy PO chcecie ponownie tego premiera zajoba u władzy ?!!
 

Obrazek użytkownika Pani Anna

08-02-2023 [19:46] - Pani Anna | Link:

@Kudła 
To PIS całkowicie rozbroił polską armię.  O szkołach i służbie zdrowia szkoda gadać,  bo tego  co popsuto przez te 3 lata, już nikt nie naprawi. 500+ było dobre i potrzebne, ale jak długo można sobie tym wycierać gęby. W sprawie transportu, zwłaszcza kołowego nie zrobiono nic, pomimo wielkich planów.  I jakoś nie widać tłumnych powrotów Polaków z emigracji. Jeszcze jakieś pytania? Ach, wstali my z kolan, teraz leżymy.

Obrazek użytkownika Jan1797

08-02-2023 [20:16] - Jan1797 | Link:

@P.Anna
Wiem, 

Mendelejew tak mówił😊
 

Obrazek użytkownika Marek Kudła

08-02-2023 [20:39] - Marek Kudła | Link:

@Anna
W pierwszym zdaniu mojego wpisu wymieniłem kim są ci, którzy głosują na PO.  Przeczytaj sobie to zdanie jeszcze raz - może wtedy zrozumiesz !

Obrazek użytkownika sake3

08-02-2023 [21:09] - sake3 | Link:

@spike.....Nie sądzi pan,że niekiedy dyskusje są bezcelowe? Ja mam wrażenie,że na NB mamy swojego Nitrasa zawsze skorego do awantur.Oryginał też dzisiaj zdrowo w Sejmie rozrabiał wrzeszczał na marszałek Witek,przerywał ministrowi Czarnkowi wyzywając go i przepychając koło mównicy.Czekałam aż w amoku wyrwie ministrowi kartki albo zacznie przeszukiwać torebkę pani Witek.Nie wiem za co ma płacone Straż Marszałkowska tolerując takie chamstwo..

Obrazek użytkownika Es

08-02-2023 [23:42] - Es | Link:

Na szczęście są wartości ponad podziałami:https://www.youtube.com/watch?...

Strony