Jak zrozumieć rosyjską propagandę

Jako że dachowiec (chwilowo) na urlopie to Zawisza daje z liścia pozostałym Putinopitekom  na podupadłym Toy-Toyu

Rosyjska propaganda, historia podporządkowana jest potrzebie politycznej a tak często sama się o własne nogi przewraca.

Pod tekstem o wyzwoleniu Obozu Koncentracyjnego w Auschwitz – Birkenau rozgorzała dyskusja o tym kto go wyzwolił? Żeby to zrozumieć  trzeba cofnąć się do czasów Rewolucji Październikowej. Bo historia Socjalistycznej Rosji zaczyna się od wystrzelenia pocisku z okrętu Aurora w kierunku Pałacu Zimowego. Rosja nie jest w tym odosobniona, bo przecież historia Wielkiej Brytanii zaczyna się od Króla Artura i Rycerzy Okrągłego Stołu. O czasach celtyckich, najazdu germańskich Anglów i Sasów wspomina jakby pod przymusem.

 

Rosja postrewolucyjna przestaje być Rosją, słowo to staje się niewygodne. To już nie jest Carska Rosja, która podbiła sąsiednie narody, a związek bratnich narodów i warstw uciemiężonych przez carat, robotników i chłopów.  Niknie nazwa kraju Rosja, Mamy Związek Socjalistycznych Republik i to nie Rosyjskich a Radzieckich. Od dziś to wszystkie narody radzą nad przyszłością kraju. Dziwne to? W propagandzie nic nie jest dziwne.

Armia Rosji przestaje być rosyjską, staje się Armią Czerwoną w której służą synowie wszystkich bratnich narodów.

Popatrzmy na czasy, gdy to Stalin z Hitlerem starali się budować nową przyszłość Europy. Tak było, świadczy o tym tajny protokół do paktu Ribbentrop – Mołotow i wspólna napaść Niemiec i Rosji na Polskę. Zwróćmy uwagę na to, że Europa się dzieli, część krajów chce budować przyszłość Europy w ramach koalicji antyhitlerowskiej a inna ramię w ramię z Hitlerem. Robią to nie tylko wspierani ideologią Bandery Ukraińcy. Robią to Węgrzy, Chorwaci…Taka jest niewygodna dla niektórych prawda historyczna. 

 

Tak więc kto wyzwolił obóz koncentracyjny w Auschwitz – Birkenau, jak najbardziej niemiecki, niektórzy chcą dodać faszystowski obóz zagłady.

 

Obóz ten wyzwala w ramach swojej ofensywy 1 front Ukraiński. Nazwa pochodzi od terenów na jakim działał a nie od tego, że była to Armia Ukraińska. Ale patrząc bliżej widzimy, że dokładniej w dniu 27 stycznia do obozu dotarli żołnierze z 454 Pułku Strzeleckiego z 100 Lwowskiej Dywizji Strzeleckiej 60 Armii 1 Frontu Ukraińskiego I znów Lwowska Dywizja Strzelecka nie dlatego, że służyli tam Lwowiacy a nazwę tę otrzymała za walki z oddziałami Niemieckimi i Węgierskimi o Lwów (lipiec - sierpień 1944). Oddział sformowany w Uralskim Okręgu Wojskowym składający się głównie z żołnierzy Wołogdy, rejonów Archangielska i regionów Republiki Komi. Rosjanie? I tak i nie, ale oni nie chcieli się nazywać Rosjanami, byli żołnierzami Armii Czerwonej, Armii bratnich narodów Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich. Bo przejdźmy się na cmentarze poległych w walce z faszystowskimi Niemcami. Nie są to cmentarze żołnierzy rosyjskich a cmentarze żołnierzy Armii Czerwonej.

 

Propaganda zwykle pięknie brzmi, gdy się ją opowiada ludziom niewykształconym, ludziom nią ukształtowanym. Na dłuższą metę wykłada się o własne nogi ku radości ogółu tych, co im pod górkę do szkoły nie było. Ale historię napisali przecież ci, co wymordowali bohaterów. 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pers

30-01-2023 [20:06] - Pers | Link:

Zawisza to najbardziej glanowany pajac na NEonku.
Żal mi go trochę.
Ale tylko trochę.

Obrazek użytkownika Tezeusz

31-01-2023 [07:44] - Tezeusz | Link:

@Pers
Największym najbardziej glanowanym pajacem na NB to jesteś TY..
Nie żal mi ciebie...

Obrazek użytkownika Maverick

30-01-2023 [21:25] - Maverick | Link:

Żyd a dużo mądrzejszy od etępiałego Poliniaka.

https://www.facebook.com/watch...

Obrazek użytkownika u2

30-01-2023 [23:27] - u2 | Link:

Niknie nazwa kraju Rosja, Mamy Związek Socjalistycznych Republik i to nie Rosyjskich a Radzieckich.

Na zachodzie jednak po rewolucji ciągle pisali Russia, a nie USSR. Nie dali się zmylić na dialektyczne sztuczki kacapów.

Obrazek użytkownika sake3

31-01-2023 [10:16] - sake3 | Link:

Dlaczego autor wpisu pyta jak rozumieć rosyjską propagandę.Przecież ona jest tak siermiężna i nachalna,że nie trzeba ją rozumieć,tylko albo przyjąć albo wzruszyć ramionami uprzednio popukawszy się w czoło.Rosyjski opozycjonista prof.Judin kreśli scenariusz-Putin dąży do wojny z NATO.Ukraina to dla niego tylo pretekst i początek przywrócenia w Europie żelaznej kurtyny.W tym celu planuje po podboju Ukrainy ,,połknięcie'' Mołdawii a później podporządkowanie całej Europy Wschodniej którą Rosjanie zawsze uznają jako swoje lenno.Putin z takim więc ,,posagiem'' zamierza wejść w planowany wcześniej z Merkel mariaż w postaci Eurazji. Rosjanie nigdy nie przyjęli do wiadomości,że państwa które wcześniej mieli w strefie swoich wpływów mogłyby stanowić niepodległe byty.Dla nich Ukraina czy Polska po prostu nie istnieją.Stąd ta dzika furia,oskarżanie Polski o rusofobię,o plany zajęcia Ukrainy,faszystowskie rządy czy wypuszczanie kołchoźnika Łukaszenki do ingerencji pod pozorem pomocy w nasze wybory parlamentarne.Propaganda rosyjska w odniesieniu do Polski osiągnęła już absurdalny poziom.Wmawia się Polakom,że polegli Ukraińcy to poprzebierani aktorzy leżący malowniczo na ulicach pozując do zdjęć.Zniszczone miasta,wsie ,budynki to obrazy z innych niż Ukraina miejsc.Kto jak nie sepleniący staruch w muszce rozgłasza takie brednie? Inna rzecz jak tą propagande przyjmujemy i w jaki sposób jesteśmy na nią odporni ? 

Obrazek użytkownika Pers

31-01-2023 [10:24] - Pers | Link:

@sake
W Polsce nie ma rusofobi?
I po co Putin miałby dążyć do wojny z NATO?
Możesz podać choć jeden powód?

Obrazek użytkownika Tezeusz

31-01-2023 [10:32] - Tezeusz | Link:

@Pers
W Polsce są rusofile ich zbiór jest dostępny w NEon24 inaczej ścierwoneonku

Obrazek użytkownika sake3

31-01-2023 [11:21] - sake3 | Link:

@Pers......A wystarczyło przeczytać ze zrozumieniem mój komentarz żeby teraz nie pytać.Putin chce wypchnąć NATO z Europy dlatego dąży do wojny.Do pomocy ma Merkelową i pana o wyglądzie klauna cyrkowego i z fircykiem na doczepkę.

Obrazek użytkownika Pers

31-01-2023 [11:24] - Pers | Link:

@sake
//Propaganda rosyjska w odniesieniu do Polski osiągnęła już absurdalny poziom.//
Nie wiem jaka jest rosyjska propaganda bo czytam tylko teksty źródłowe i analizy fachowców. 
Mogę jednak stwierdzić, że kijowska propaganda jest przynajmniej śmieszna. Te wszystkie opowiastki o "herojach z wyspy wezy", Cyganach kradnących czołgi, duchach z Kijowa itp.
Ostatnio dowiedziałem się że walczą jeszcze w Soledarze, z którego zostali wyrzuceni dwa tygodnie temu a teraz tracą Bachmut.
Nawet Arestowicz miał tego dość i podał się do dymisji.

Obrazek użytkownika sake3

31-01-2023 [12:11] - sake3 | Link:

@Pers.....Czy fakt pobicia przez kadyrowców reportera rosyjskiej telewizji NTV i wielokrotnego zgwałcenia jego koleżanki Olgi Zdenkowej 17-go stycznia br też pan uzna za ukraińską propagandę bądź fake-news?Ten fakt ujawniła propagandowa telewizja NTV domagająca się od władz zdecydowanej reakcji i śledztwa Uzbrojeni gwałciciele i bandyci nie ukrywali,że są członkami batalionu Achmat.Może pana zainteresuje to zdarzenie które raczej nie da się podciągnąć pod zbrodnie ,,ukraińskich nazistów'' choć przypuszczam,że będzie pan starał się winę zrzucic na Ukraińców. Może się panu to uda,choć nie jest pan zbyt oryginalny do znudzenia pisząc jedno i to samo o Cyganach kradnących  czołgi, o babci z dronem i słoikiem,czy Wyspie Węży. No i jestem gotowa się założyć że odpowie pan stałym tekstem,że jestem maglarką głupią jak but.To też nudne.

Obrazek użytkownika Pers

31-01-2023 [12:30] - Pers | Link:

@sake
//No i jestem gotowa się założyć że odpowie pan stałym tekstem,że jestem maglarką głupią jak but.//
To ty napisałaś i nie śmiem polemizować :))

A co do tamtego zdarzenia to bardzo możliwe, wojna wyzwala najgorsze instynkty.
A co do fejkow to najlepszy słyszałem ostatnio - Ukraina wygrywa wojnę. Jeszcze tylko potrzebują 300 czołgów i będą w Moskwie :)))

Obrazek użytkownika sake3

31-01-2023 [14:26] - sake3 | Link:

@pers....Stary spryciarz nie dał zarobić na zakładzie Ale wkrótce i tak się pan nie powstrzyma od  inwektyw pod moim adresem,bo kogóż tu na NB nie znosi pan bardziej niż sake.A dowcip zaprezentowany raczej marny,niech się pan przerzuci na dowcipy o Rosjanach.

Obrazek użytkownika Pers

31-01-2023 [17:00] - Pers | Link:

@sake
//bo kogóż tu na NB nie znosi pan bardziej niż sake.//
Tak naprawdę to "znoszę" tylko ciebie :)
Dlatego tak chętnie się przekomarzam.
Reszta to zera absolutne.

Obrazek użytkownika Kaczysta

31-01-2023 [17:47] - Kaczysta | Link:

Propagandystka/reporteraka na 100% ma już HIV. Do szpitala miejskiego nr 15. w miejscowości Juwiłejne w obwodzie ługańskim przewieziono do 300 najemników tzw. Grupy Wagnera. Wszyscy są nosicielami chorób, jak HIV/AIDS, syfilis, gruźlica i zapalenie płuc.

Obrazek użytkownika Tezeusz

31-01-2023 [13:29] - Tezeusz | Link:

@Pers
"Nie wiem jaka jest rosyjska propaganda bo czytam tylko teksty źródłowe i analizy fachowców. "

Głównie made in kacapia a co na to specjaliści ? Twuuuurrrrczośccccc  ścierwoneonowa już oceniona...

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

31-01-2023 [14:17] - Ula Ujejska | Link:

Symbol podległości: "But Stalina" w środku Warszawy, ma nam przypominać że carski bat ciągle nad nami wisi. Kiedy to wreszcie wywieziemy na śmietnik razem z posowieckimi plemnikami które tu przywieziono na ruskich czołgach?