Jerzy Owsiak i wszystko jasne...

I kolejny już rok trzeba uzyskiwać przychody w świetnie prosperującym "Przedsiębiorstwie WOŚP" Jerzego Owsiaka i jego najbliższych. Specyficzne to przedsiębiorstwo, gdzie szczyt przypływów finansowych następuje z reguły w jednym miesiącu roku, czyli w styczniu i później można sobie z nich żyć przez kolejne miesiące aż do początku kolejnego roku. 

Że co? Jak tak mogę sucho i biznesowo o WOŚP mówić? A mogę i mam ku temu podstawy, o których wielokrotnie pisałem, m.in. w tekście z 12 stycznia 2020 roku pt.: "Przedsiębiorstwo WOŚP" Jerzego Owsiaka i jego najbliższych..." [1]. 

Niemal od zawsze - za wyjątkiem kilku pierwszych Orkiestr - byłem i jestem wobec J. Owsiaka i jego WOŚP sceptyczny. Przedstawiałem swoje poglądy i o nich opinie również obszerniej m.in. w swoich notkach sprzed wielu laty, m.in.: "No... i jednak Owsiak to pusty indoktrynator!" [2], "Owsiak to pusty Indoktrynator czy Oszołom?" [3] czy "Przystanek Woodstock i List Otwarty do Sekretarza Generalnego OPM!" [4].

Treści zawarte w owych postach nic nie straciły na swojej aktualności. Świadczą też o tym teksty blogera Matka Kurka (Piotra Wielguckiego), który obecnie w Polsce chyba najlepiej orientuje się w działalności Jerzego Owsiaka, ze szczególnym uwzględnieniem finansów i przepływów finansowych WOŚP. 

Nie mam powodu, żeby nie wierzyć Matce Kurce, bowiem jak na razie wygrał on chyba wszystkie procesy z J. Owsiakiem i jego fundacją i z pewnością jest "sennym koszmarem" całego "Przedsiębiorstwa WOŚP" a że jest to dobrze naoliwione i zyskowne przedsiębiorstwo nikomu nie trzeba udowadniać.

Oczywiście jak niemal w każdym przedsiębiorstwie opartym na prawie spółek handlowych ta hipotetyczna rodzinna i znajomych spółka pod nazwą "Przedsiębiorstwo WOŚP" musi mieć i Radę Nadzorczą i Zarząd. Prezesem każdego z tych organów jest wszechpotężny prezes J. Owsiak, który - wespół z rodziną i swoimi "znajomymi królika" – decyduje o wszystkim a przede wszystkim o wydawaniu pieniędzy ze społecznych (o zgrozo?) zbiórek. Proces wydawania tych pieniędzy nie jest transparentny, co wydaje się, iż powinno być normą w tego typu przedsięwzięciach.

Swego czasu bloger Matka Kurka skupił się na gotówce i przepływach finansowych WOŚP. Mnie jednak też zastanawia fakt posiadania przez "Przedsiębiorstwo WOŚP" bardzo dużych aktywów, w tym aktywów trwałych. Ciekaw jestem co enumerycznie wchodzi w skład tych aktywów trwałych... to też byłaby bardzo ciekawa informacja i dająca do myślenia.

Z informacji potwierdzonych to na pewno w ich skład wchodzą mieszkania i np. luksusowe centrum szkoleniowe, które w ramach WOŚP prowadzi inna spółka zależna od rodziny Owsiaków.  Jest to Centrum Wolontariatu Szadowo-Młyn, malowniczo położone na pojezierzu Iławskim. Centrum zapewnia doskonałe warunki nie tylko na szkolenia, ale również na sympozja, narady , konferencje, spotkania firmowe a także imprezy integracyjne. To, że Ośrodek posiada salę konferencyjną, salę kominkową o niepowtarzalnym klimacie, jadalnię oraz parking... to przecież oczywistość dla instytucji charytatywnej...

Oczywiście można wykazać, że taka działalność komercyjna jest źródłem dodatkowych dochodów dla WOŚP, dzięki którym zwiększa się pula finansowa na dodatkową pomoc charytatywną. Ale czy tak jest w istocie, czy też te zyski powiększają majątek osobisty rodziny Owsiaków?

Od zawsze też zastanawiam się (i w sumie pragnę pozostać w błogiej nieświadomości) nad wspomnianym przebiegiem procesów przetargowych na zakup sprzętu przez "Przedsiębiorstwo WOŚP" oraz ile to pieniążków zyskuje ten biznes dzięki odsetkom powstałym wskutek "leżakownia" naszych darów na kontach fundacji i jak suma tych odsetek jest wydatkowana: czy na działalność charytatywną czy znów powiększa majątek rodziny Owsiaków. 

Jest jeszcze jeden - bardzo kontrowersyjny - aspekt działania WOŚP. 

Otóż od wielu już lat pada pytanie o to, czy darowany (dzierżawiony) przez WOŚP sprzęt jest własnością szpitali czy też dalej jest własnością WOŚP. Temat ten jest dalej kwestią otwartą, bowiem mimo zapewnień J. Owsiaka darowany sprzęt jest własnością szpitala...., ale każde urządzenie medyczne przekazywane jest szpitalom w darze, ale jako darczyńca, Fundacja zgodnie z prawem zastrzega sobie prawo kontrolowania obdarowanego (klauzule w umowie darowizny) i nakłada na placówki, które ten sprzęt od nas dostają, zgodnie z art. 893 k.c., obowiązek wykonania szeregu poleceń, czyli gdy z jakiś powodów sprzęt ma być nie używany to wtedy fundacja ma prawo do decyzji co z nim dalej robi... Więc jak to jest? Czy sprzęt jest własnością szpitali czy też nie?

W sumie to... nawet zazdroszczę Jurkowi Owsiakowi. Znalazł sobie finansowo intratny sposób na życie. Stworzył firmę będącą swoistym "perpetuum mobile", które cyklicznie jest zaopatrywane w gotówkę bez niemal żadnego wkładu właściciela. 

Ale czy tak naprawdę on to wymyślił? 

Pewne światło mogące przybliżyć nam postać J. Owsiaka i jego przedsiębiorstwa zapala swoim tekstem Piotr Lisiewicz, który w niezależna.pl opublikował tekst p.t.: "Owsiak i Moskwa - układanka, w której pasują wszystkie klocki. Od towarzysza Oskina do Barbary Kurdej-Szatan" [5].

Wskazuje on, że tak naprawdę J. Owsiak jako syn funkcjonariuszy komunistycznej Milicji Obywatelskiej był tzw. "bezpiecznikiem postkomunistycznego systemu", którego celem było skanalizowanie i zneutralizowanie młodzieży w PRL, która z reguły była przeciwna komunistom. 

"W PRL Owsiak odniósł sukces umiarkowany, bo zbuntowana młodzież miała jednak rezerwę do tego, co leci w radiu. Ale w 1993 roku już był Bogiem i młodzież z wdzięczności za awans zaczęła słuchać sączonej przez niego ideologii" [5].

Ale autor posuwa się dalej i pisze:

"By uprawdopodobnić tezę, że Owsiak działa na rzecz Moskwy, należy przyjrzeć się jego postawie przez kolejne lata we wszystkich kluczowych momentach historii III RP. W 1993 roku, mając lat 21 lat, nie wszystko jeszcze rozumiałem, choć wiele się domyślałem. Przecierałem oczy, gdy oglądałem program „Róbta co chceta”, a w nim zdjęcia z rozbitej przez policję manifestacji w rocznicę obalenia rządu Jana Olszewskiego, który zablokował powstanie polsko-rosyjskich spółek joint ventures w dawnych sowieckich bazach. Manifestacja szła pod Belweder, gdzie urzędował Lech Wałęsa, który proponował koncepcję NATO-bis z udziałem Rosji. Byłem na tej manifestacji, widziałem bicie ludzi i radiowóz wjeżdżający w tłum. A potem „wolnościowego” Owsiaka przestrzegającego przed nienawiścią… manifestantów 

(...) 

Gdy tylko pozycja Wałęsy będzie zagrożona, Owsiak przystępować będzie do akcji. Jak w 2009 roku po ukazaniu się kluczowych książek na temat Wałęsy. „Dość tego szmaciarstwa”, „Jakby co mogę przyłożyć z baśki, czyli trzy razy mocno po pysku” – mówi po ukazaniu się książek Sławomira Cenckiewicza i Piotra Gontarczyka oraz Pawła Zyzaka. I ogłasza, że należałoby spalić teczki bezpieki. „Jeśli te sprawy się nie wyjaśniły przez 20 lat, to nie wyjaśnią się przez kolejne 200 lat” – stwierdza w TVN 24. Trudno sobie wyobrazić bardziej pożądany przez Moskwę, która bynajmniej dokumentów bezpieki PRL, które trafiły do Rosji, niszczyć nie zamierzała 

(...) 

Po Smoleńsku Owsiak zgodnie z interesem Moskwy angażuje się w dezawuowanie dochodzenia prawdy o Smoleńsku, choć chyba trudno mu uzasadnić, co ma to wspólnego z rockandrollową postawą życiową. Wywrzaskuje: „Nie mogę słuchać tej trucizny nienawiści, która jest z tych komunikatów pana Macierewicza i jego ekipy. Nie wątpię, że chcą być może to wyjaśnić, ale stokrotnie wątpię w ich intencje. Bo one są po prostu złe (…) Dosyć tego, po prostu k... dosyć! (…) Po raz kolejny przegraliśmy z idiotyzmem, z nienawiścią, z taką manią, żeby nas wszystkich zatruć. Panie Macierewicz, zostaw nas pan wszystkich ku... w spokoju! 

(...) 

Na Woodstocku w 2012 roku fetowany jest za to Bronisław Komorowski. Przypomnijmy, że jest to czas, w którym jest twórcą polityki polsko-rosyjskiego ocieplenia. W 2013 roku Janusz Palikot, znany z najbardziej obrzydliwych kpin z ofiar Smoleńska, w Radiu Zet stwierdza, że Owsiak powinien zostać nominowany do Nagrody Nobla

(...)

18 marca 2017 roku Owsiak z liście do Pierwszej Damy protestuje przeciwko eliminowaniu postkomunistycznych układów w wojsku: „Z polskiej armii w ostatnim czasie odeszło kilkudziesięciu generałów i kilkuset oficerów. Wszyscy cieszyli się bardzo dobrą opinią, mieli ogromne doświadczenie i wiedzę, byli super fachowcami”. 

Seanse nienawiści wobec PiS tradycyjnie kończące festiwale Owsiaka są za czasów niepodległościowych rządów na porządku dziennym i nikogo już nie dziwią. Po tym, gdy dochodzi do protestów tzw. Strajku Kobiet, podczas których niszczone są kościoły i zakłócane nabożeństwa, Owsiak zapowiada, że WOŚP „gra ze Strajkiem Kobiet” [5]. 

Ale mnie w sensie ludzkim zastanawia ten "fenomen" WOŚP. 

Te coroczne huczne obchody dnia oczyszczenia dla wszystkich, którzy - dokonując aktu skruchy za cały rok - wrzucą pieniążki do puszek, zlicytują serduszka i dokonają innych aktów z reguły jednokrotnego corocznie aktu miłosierdzia dla innych.  Jakże potem można z czystym spokojem i swoistym oczyszczeniem moralnym funkcjonować przez kolejny rok... często nie zwracając uwagi na krzywdę i cierpienie innych a nieraz do tej krzywdy i cierpienia innych samemu się przyczyniając...

Nie dotyczy to oczywiście wszystkich. Wielka rzesza ludzi nieraz naprawdę z dobrego serca i zawsze wspiera (w miarę swoich możliwości) potrzebujących traktując WOŚP jako tylko jeden z wielu kierunków własnej dobroczynności.  Dla nich nawet kontrowersyjność samej akcji jest na tyle mała wobec ewentualnych korzyści, że są skłonni i mimo wątpliwości stają się darczyńcami... z dumą nosząc na sobie czerwone serduszka. Dla nich chwała...

Dla jednorocznych hipokrytów, dla których to niemal zbiorowy akt niemej spowiedzi i rozgrzeszenia, pozostaje tylko... może współczucie? 

Z tym, że psychologiczny mechanizm takiego "jednokrotnego, rocznego oczyszczenia" jest dobrze znany i idealnie został przez J. Owsiaka wykorzystany. Widać tu rękę - jak to mówi S. Michalkiewicz - "pierwszorzędnych fachowców". 

Nie można pominąć też faktu nadzwyczaj szczególnego traktowania (i to do samego początku) WOŚP przez wszelkie media oraz władze państwowe i samorządowe. Jakoś inne fundacje, inni ludzie zaangażowani w całoroczną i bardziej skuteczną i efektywną pomoc charytatywną nie mogą liczyć na aż takie wsparcie (vide np. : CARITAS i jej cykliczne, trwające już od dziesiątek lat akcje oraz codzienna pomoc dla potrzebujących). Tym niemniej gdyby zliczyć wieloletnie koszty darmowej obecności WOŚP w mediach (szczególnie telewizyjnych) to mogłoby się okazać, że przewyższyłyby one wartość uzyskanych zbiórek. Bez mediów J. Owsiak nigdy by nie był w stanie stworzyć swojego przedsiębiorstwa. 

Szczerze zaś podziwiam zaangażowanie młodych ludzi w niesienie pomocy, w ich pracę jako wolontariuszy. Tylko nieraz szkoda, że nie znają tych, którym swoim zaangażowaniem chcieli lub nawet pomogli oraz nie zauważają, że są po prostu najnormalniej w świecie bezczelnie wykorzystywani. 

Dla mnie jest jednak coś żenującego w tym, że wykorzystuje się naturalną w człowieku chęć pomocy innym w taki sposób jak robi to WOŚP. Od lat stała się to nie tylko impreza komercyjna wspierająca całą pewną propagandową treść przekazu medialnego mającego "skanalizować" młodych ludzi wokół kolorowego, bezpłciowego świata unijnych, uśrednionych wartości, ale też właśnie wspierająca tylko pośrednio ludzi potrzebujących poprzez wspomaganie instytucji z reguły państwowych a nie osoby fizyczne.

Tak naprawdę to WOŚP skłania Polaków do dodatkowego i dobrowolnego opodatkowania na rzecz publicznej ochrony zdrowia.  Dodatkowo z owych pieniędzy wspiera się takie imprezy jak spędy "błotnej młodzieży" na przystankach woodstock'owych i prywatny biznes zrzeszony właśnie m.in. wokół firm samego guru, czyli J. Owsiaka i jego żony.
Na koniec pragnę tylko stwierdzić, że sam osobiście pomagam charytatywnie, ale przede wszystkim na konkretne osoby gdzie wiem, komu pomagam i dlaczego oraz tam, gdzie wiem na 100%, iż moje pieniądze są właściwie wydawane a działalność określonych organizacji jest transparentna. W razie jakichkolwiek wątpliwości  wstrzymuję się z pomocą i pieniążki przeznaczam na pomoc gdzie indziej. A naprawdę jest gdzie i nie musi to być akurat "Przedsiębiorstwo WOŚP".

[1] https://krzysztofjaw.blogspot....
[2] http://krzysztofjaw.blogspot.c...
[3] http://krzysztofjaw.blogspot.c...
[4] http://krzysztofjaw.blogspot.c...
[5] https://niezalezna.pl/471483-o...

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com 

Jeżeli moje teksty nie są dla Państwa obojętne i szanują Państwo moją pracę, to mogą mnie Państwo wesprzeć drobną kwotą. Z góry wszystkim darczyńcom dziękuję! 
Nr konta - ALIOR BANK: 58 2490 0005 0000 4000 7146 814. 
Paypal: paypal.me/kjahog
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika r102

28-01-2023 [19:33] - r102 | Link:

Dla wszystkich którzy pamiętają  występy Owsiaka w telewizji czasów stanu wojennego - przebranego w jakąś zbroję ala zespół tzw. hevymetal -  raczej nie ma wątpliwości kto to jest :-)

Przy okazji  - już wtedy wynalazł /on czy autor scenariuszy/ - hasło "róbta co chceta" jakby kto chciał wiedzieć

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

29-01-2023 [13:44] - krzysztofjaw | Link:

r120
Wtedy też "Trójka" jako komunistyczny wentyl bezpieczeństwa święciła triumfy. Tak, J. Owsiak był potrzebny aby skanalizować młodzież. Później zaś był potrzebny, aby siać lewicową ideologię. 
Pzdr

Obrazek użytkownika u2

28-01-2023 [20:02] - u2 | Link:

czy darowany (dzierżawiony) przez WOŚP sprzęt jest własnością szpitali czy też dalej jest własnością WOŚP

Moim skromnym zdaniem sprzęt pochodzący z WOŚP nie powinien trafiać do publicznej służby zdrowia. Niech trafia do jednostek komercyjnych, bo taki komercyjny charakter ma cała fundacja WOŚP.

PS. Oczywiście każdy darczyńca może kwestionować dar, jeśli nie został spożytkowany zgodnie z przeznaczeniem. M.in. dlatego prywaciarz nie powinien sponsorować państwowych szpitali. To wcale nie jest "róbta co chceta" tylko "róbta to co my wam każemy", czyli ingerencja w politykę zdrowotną państwa. Aborcja jest dla prywaciarza ok ? Niekoniecznie dla państwa. Eutanazja jest dla prywaciarza ok ? Niekoniecznie dla państwa. Takie przypadki konfliktów można mnożyć.

Obrazek użytkownika marsie

28-01-2023 [20:35] - marsie | Link:

Sam słyszałem dobre kilka lat temu, w radiu Z bodaj, jak Owsiak powiedział - "o co chodzi, my żyjemy tylko z procentów!". Ale Nobla chyba już nie dostanie, najlepszy moment minął. Ciekawe, kiedy on minie?

Obrazek użytkownika spike

28-01-2023 [23:10] - spike | Link:

Jak dla mnie, najdziwniejsze jest, że nie ma nikogo, kto by prześwietlił Owsika, od dziennikarzy zaczynając, na politykach kończąc, widać każdy się boi ruszyć to "gówno".
Powiem tak, jest mi obojętne, że Owsiak zarabia, ale nie jest mi obojętne, że indoktrynuje i demoralizuje młodzież, do tego ją wykorzystuje nakłaniając do żebractwa, mająca w świadomości, że pomagają chorym dzieciom, starcom, nie wiedzą, że lwią część z puszek i nie tylko, on przejada na przyjemności i majątek, kłamiąc, że wszystkie pieniądze idą na sprzęt.
Swego czasu też wspomagałem Orkiestrę, nawet sponsorowałem słynne "serduszka", z pewnością nie wszystkie, ale sporo tego było, ale zaczęły wychodzić pewne fakty o tym typie, przerwałem pomoc.
Też staram się pomagać gdzie mogę, rocznie zbiera się nie mała kwota, po wielu latach, dość poważnie to wygląda.
Jedną z cenniejszych pamiątek to mam podziękowanie od prezydenta mojego miasta, z kilku szkół, osób prywatnych i instytucji.
Wspominam o tym nie dla chwały, czy uznania, robię to, bo tak trzeba.
Kiedyś w dowód podziękowania za pomoc w remontowaniu odzyskanego po latach polskiego kościoła w Rosji, byłem zaproszony by zobaczyć jak wygląda, teraz wspomagam (nie tylko ja) kolejny odzyskany kościół, kiedyś sponsorowałem polski kościół gdzieś na Syberii, nawet spotkałem Rosjanina polskiego pochodzenia, który pochodzi z polskiej rodziny tam zesłanej, marzy by zobaczyć Ojczyznę swoich przodków, a my Polacy mają Ją codziennie, a nie potrafimy obronić przed wrogami zewnętrznymi, a szczególnie wewnętrznymi.

Obrazek użytkownika u2

29-01-2023 [00:07] - u2 | Link:

nie ma nikogo, kto by prześwietlił Owsika, od dziennikarzy zaczynając, na politykach kończąc

No przecież prześwietlił "Matka Kurka". O tym wspomina autor notki. To że Juras żyje z procentów to może tak robić. Ale dobrze by było, aby darczyńcy mieli tego świadomość. Na zachodzie jak mówi Max Kolonko to normalne, że takie fundacje wyciągają nawet kilkanaście i wiecej procentów. Tyle że wszyscy o tym wiedzą.

Ja nie zamierzam sponsorować WOŚP bo stało się nachalną tubą polityczną rodem z PRL.  Wiadomo Juras to syn bardzo ważnego milicjanta obywatelskiego. To że demoralizuje młodzież ? No również. Kolega mówił, że był z synami na łudstoku i mu się tam bardzo podobało pod względem muzycznym. On mieszkał w hotelu, synowie w namiocie.

Obrazek użytkownika sake3

29-01-2023 [10:06] - sake3 | Link:

Bardzo ciekawy artykuł blogera Siukum Balala dotyczący dobroczynności w Wielkiej Brytanii ukazał się na S24.Opisuje on w jakie ramy organizacyjne ujęta jest tam dobroczynność i jak wygląda.Jest prowadzona przez okrągły rok bez takiego zadęcia i nachalnej propagandy jak w Polsce.Tam dobroczynność zupełnie odcięta jest od polityki i nie ma mowy o takich chamskich wyskokach jakie u nas pokazuje indywiduum w czerwonych portkach.Zupełne przeciwieństwo do WOŚP z jego ordynarnym,wrzaskliwym liderem.W UK dobroczyność reguluje Charities Act 2011 z dwoma urzędami podlegającymi parlamentowi. Zebrane kwoty podlegają audytom księgowym bez żadnych utrudnień,odmowy,czy interwencji sądu.Przejrzystość zbiórek organizowanych w różnych formach i dla różnych potrzebujących nie podlega dyskusji ani nie powoduje awantur takich jak w Polsce wyczynia Owsiak.Tam nie ma kretyńskich wygłupów w postaci szukania słoików z pieniędzmi na biurku .Widać wyraźnie różnicę między formą dobroczynności w UK i w Polsce.Tam dobroczynność nie jest narzędziem walki z rządem -jest faktycznie dobroczynnością.

Obrazek użytkownika Jabe

29-01-2023 [10:23] - Jabe | Link:

Stoi coś na przeszkodzie, żeby i u nas takie przepisy wprowadzić?

Obrazek użytkownika sake3

29-01-2023 [10:57] - sake3 | Link:

Nie wiem ,ale podejrzewam,że natychmiast podniósłby się wrzask pod niebiosa,że pisowski rząd gnębi Owsiaka ,jest podejrzliwy,chce mataczyć i ,,gmerać'' i że dotychczasowy model ,,,dobroczynności ;; promowany przez opozycję i pana  w czerwonych portkach jest optymalny.No i chwali nas Europka.

Obrazek użytkownika Jabe

30-01-2023 [23:00] - Jabe | Link:

Myślę, że na przeszkodzie stoi safan­dulstwo.

Obrazek użytkownika sake3

31-01-2023 [09:19] - sake3 | Link:

@Jabe.....Nie safandulstwo ale od lat obserwowany trend traktowania Owsiaka jak półboga czy osobę nietykalną.To właśnie sztuczny zachwyt tłumów wielbicieli i zręczna propaganda powoduje,że nie widzi się innych form dobroczynności  np.Caritas-u czy środowisk kościelnych czynionych w ciszy,bez rozgłosu i cały rok.Nie zauważamy codziennych posiłków dla bezdomnych na parafiach,koszy z pieczywem czy innymi produktami wystawionymi dla ubogich bo tam nie ma miejsca ani czasu na chwalenie się i reklamowanie.Nie odmawiam Owsiakowi rzutkości ,sprytu w pozyskiwaniu funduszy na sprzęt,ale dlaczego przy tym Owsiak utrzymuje,że jest jedynym dostawcą sprzętu do szpitali i zastępuje w tym państwo? To już jest nadużycie.Tegoroczny finał koncentruje się nie tylko na zbieraniu i licytacji ale i urąganiu osobom,instytucjom które nie dają na ten cel nie wrzucają do puszek,nie przypinają serduszek.Jak widzę zaczyna się nowa jakość WŚOP jako terror. Ciekawe jak to będzie w przyszłym roku,może będziecie bić. 

Obrazek użytkownika Jabe

31-01-2023 [09:39] - Jabe | Link:

Drużyna Kaczyńskiego ma do niego słabość, czy jak?

Obrazek użytkownika tricolour

31-01-2023 [09:59] - tricolour | Link:

@sake

Tak, terror - nie tylko będziemy bić, będziemy wyrywać rozruszniki serca i sprzedawać je w punktach elektronicznego złomu. Będziemy przybijać gwoździami serduszka wszystkim opornym, których potem wrzucimy do wośpowych puszek i sprzedamy jako mięsne.

I nie kłam, że Owsiak twierdzi, że jest jedynym dostawcą sprzętu do szpitali. Szanuj swoje córki, które nie chcą pewnie takich prymitywnych wypowiedzi.

Obrazek użytkownika sake3

01-02-2023 [10:23] - sake3 | Link:

@Tricolour.........Specjalistą od prymitywnych i ordynarnych wypowiedzi jest pan.Proszę sobie obejrzeć rysunek w ,,Polityce'' gdzie postać Owsiaka jest podkreślona słowem ,,dobro'' a stojąca obok postać księdza  słowem ,,zło''.Tym samym Owsiak daje do zrozumienia że jest jedyny w czynieniu owego dobra jakim jest dobroczynność I to podkreśla na swoich spędach festiwalowych. Rysunek sugeruje,że rola Kościoła w dobroczynności jest negatywna.To oczywiście wskazuje,że Caritas jest nieporzebny,a może i organizacją przestępczą.Nieważna jest praca Kościołów przy organizacji posiłków,odzieży dla bezdomnych i ubogich,nieważne jest przeznaczanie datków z tacy na głodujące dzieci w Afryce,czy rola i pomoc misjonarzy w świecie który potrzebuje pomocy.Moje córki nie mają powodu by się za mnie wstydzić,a pan nie ma powodu wyrywać mi rozrusznika,nie Owsiak mi go założył.Przy okazji informuję też że nie mam garnituru sztucznych zębów ani protezy więc ten trud wyrywania chyba nieopłacalny.

Obrazek użytkownika u2

01-02-2023 [10:57] - u2 | Link:

Specjalistą od prymitywnych i ordynarnych wypowiedzi jest pan

To taki nitrasowaty ćpun. Bardzo podjarany jest, chce Tobie droga sake wyrywać rozrusznik serca, taki typowy cham i prostak bez serca. Trzymaj się droga sake i nie przejmuj się ćpunami od nitrasa :-)

Obrazek użytkownika sake3

01-02-2023 [16:59] - sake3 | Link:

@u2........Wprost przeciwnie,ja wcale się @Tricolourem nie przejmuję.Arcyzabawny gość w tym swoim pozowaniu na macho a'la Nitras.A jego guru Nitras to piękna mężczyzna jak pląsa swoimi krzywymi nogami po Sejmie 

Obrazek użytkownika u2

01-02-2023 [18:04] - u2 | Link:

Arcyzabawny gość w tym swoim pozowaniu na macho a'la Nitras

Zabawny, ale tylko do czasu kiedy spotka się takiego podjaranego ćpuna w realu. Takie ćpuny są najgroźniejsze, chuchra, wychudzone nałogiem, ale chcą swoją zajadłością pokonać cały świat :-)

Obrazek użytkownika tricolour

01-02-2023 [19:54] - tricolour | Link:

@sake

Skoro jestem taki zabawny, to nie jęczeć tu, że córeczki niepocieszone tandetną jakością matki tylko bawić się.

Kręcić trzeba umieć.

Obrazek użytkownika u2

01-02-2023 [20:01] - u2 | Link:

#ćpun

Kręcić trzeba umieć.

E tam, ty ćpunie nawet kręcić nie umiesz :-)

Obrazek użytkownika tricolour

01-02-2023 [20:56] - tricolour | Link:

@u2

A po co kręcić? Wystarczy mówić prawdę, stary śmierdzielu. Prawda zawsze lepsza, o czym właśnie się przekonujesz z rozdziawioną gębą.

Obrazek użytkownika u2

01-02-2023 [21:19] - u2 | Link:

#ćpun

Prawda zawsze lepsza

Ano, tyle że ty ćpunie nie chcesz prawdy np. w sprawie zamachu w Smoleńsku, czyli kręcisz ćpunie :-)

Obrazek użytkownika tricolour

01-02-2023 [21:58] - tricolour | Link:

@u2

Prawda o katastrofie smoleńskiej jest taka, że we mgle nie ląduje się na zamglonym lotnisku tylko na zapasowym. Sto razy lądowałem w Poznaniu gdy nie było warunków we Wrocławiu i nikt nie próbował się śmiało zmieścić na imprezę ani próbować nawet.

I to was tak, wazeliniarze, boli i stąd te ćwierćkomisje od półparówek. Boli, że daliście dupy w tak oczywistej sprawie i setka ludzi w piach.

Obrazek użytkownika u2

01-02-2023 [22:01] - u2 | Link:

#stary ubek

Prawda o katastrofie smoleńskiej jest taka, że we mgle nie ląduje się na zamglonym lotnisku tylko na zapasowym.

Tyle, że nikt nie próbował lądować na lotnisku. Nawet jak tysiąc razy powtórzysz twoje ubeckie kłamstwo o lądowaniu to nie będzie to prawdą, tylko kłamstwem. To są proste sprawy.

PS. Za brak zapasowego lotniska beknął Tomasz A. Beknie i twój firerek Donald T. Prędzej czy później. Stawiam na prędzej.

Obrazek użytkownika tricolour

01-02-2023 [22:17] - tricolour | Link:

@u2

Durny jak but jesteś, ale to norma u wazeliniarzy.

Nikt nie próbował lądować? To grzyby lecieli zbierać, coraz niżej, w osi pasa, poniżej jego poziomu? Ruski kontroler kazał rydzyków nazbierać?

Obrazek użytkownika u2

01-02-2023 [22:32] - u2 | Link:

#ubecki kłamczuszek

Ruski kontroler kazał rydzyków nazbierać?

Kontrolerzy również bekną.

Obrazek użytkownika sake3

01-02-2023 [20:18] - sake3 | Link:

@Tricolour.......Ależ ja wcale nie jęczę,świetnie się bawię  złościa takich gburów jak pan.W końcu jest karnawał. Radzę to samo,bawić się objeść  czwartkowym tłustym pączkiem i uchem od śledzia na koniec karnawału.

Obrazek użytkownika tricolour

01-02-2023 [11:40] - tricolour | Link:

@sake

Jak zwykle łżesz. Rysunek nie jest Owsiaka tylko Sroczyńskiego więc Owsiak nic nie daje do zrozumienia.

Ty rzeczywiście taka tępa jesteś, że nawet podpisu pod rysunkiem nie jesteś w stanie ogarnąć? Owsiak JEDYNY bo ktoś go narysował?

Noga od stołu ma wiecej rozumu... 

Obrazek użytkownika u2

01-02-2023 [12:40] - u2 | Link:

#podjarany ćpun od nitrasa

Rysunek nie jest Owsiaka tylko Sroczyńskiego

Cóż to zmienia ? Widać, że lubujesz się w komunistycznych antykościelnych wypocinach. Pewnikiem urbachowe "nie" oglądasz z wypiekami na twarzy :-)

Obrazek użytkownika tricolour

01-02-2023 [13:13] - tricolour | Link:

@u2

NIe widzisz, stary śmierdzielu, że jest różnica między autorem rysunku, a tym, co jest narysowane?

Może gdybyś nie miał swojego ojca za chuja, to byś wiedział i tę różnice, i nie wracał ciągle do jego komunistycznej przeszłości.

Obrazek użytkownika u2

01-02-2023 [17:59] - u2 | Link:

#nitrasiany ćpun

nie wracał ciągle do jego komunistycznej przeszłości.

Chciałbyś ćpunie, ale nadal będę tobie wypominał ćpunie tę twoją ubecką nienawiść do katolików :-)

Obrazek użytkownika tricolour

01-02-2023 [19:56] - tricolour | Link:

@u2

Nie do katolików tylko prawdziwych polskich katolików. Tak, wiem, nie rozumiesz...

Obrazek użytkownika u2

01-02-2023 [19:59] - u2 | Link:

#ćpun

prawdziwych polskich katolików

E tam, ty ćpunie nawet nie potrafisz udawać katolika, za bardzo się jarasz jak nitras :-)

Obrazek użytkownika tricolour

01-02-2023 [21:02] - tricolour | Link:

@u2

Katolika się nie udaje, katolikiem się jest lub nie.

Nitras to ten, przed którego trzymasz ciągle otwarte usta?

Obrazek użytkownika u2

01-02-2023 [21:17] - u2 | Link:

#ćpun

katolikiem się jest lub nie

Ano, ty ćpunie za chiny ludowe nie jesteś katolikiem :-)

Obrazek użytkownika tricolour

01-02-2023 [21:47] - tricolour | Link:

@u2

Oczywiście, że jestem i dlatego starego śmierdziela tak właśnie nazywam. Na tym to polega. Nie kombinuję z ćpunami tylko piszę oczywistą prawdę. 

A skoro ciągle paszczę otwartą w rozmowie trzymasz, znaczy, ze chcesz by ci tam zapodać, co nitras ma do zapodawania do paszczy.

Prawda jest podstawą. Smacznego.

Obrazek użytkownika u2

01-02-2023 [21:58] - u2 | Link:

#ubecki komuszek

tylko piszę oczywistą prawdę

Nie ściemniaj ubeku, o zamachu w Smoleńsku ciągle kłamiesz, o synalku milicjanta również. Widać żeś stary ubek :-)

Obrazek użytkownika spike

29-01-2023 [11:39] - spike | Link:

Ciekawie to wygląda, oglądam "Kawa na ławę" , wszyscy poza PiSowcami, od prowadzącego zaczynając, na opozycji kończąc, mają naklejone "serduszka" za 5 zł, podkreślając, jacy to oni są "wspaniałomyślni i dobrzy", niech widzą to cała Polska !!!
śmiech na sali.

Obrazek użytkownika tricolour

29-01-2023 [11:57] - tricolour | Link:

Bardzo mi się podobają te coroczne stęki zawiści. Oczywiście nikt nic do Owsiaka nie ma, broń Boże, tylko dlaczego skurwiel żyje z procentów i tak rzadko pracuje? Oczywiście ja mu, xujowi jednemu, nie zazdroszczę, no broń Boże, ale niech go w końcu szlag trafi, milicyjny pomiot, złodziej, który wykorzystuje naiwność.

Nigdy, nawet grosza jednego, nie dałem na WOŚP i może dlatego nie jestem takim zawistnym sukinsynem. Będę się bardzo cieszył, gdy w tym roku padnie kolejny rekord, by was jeszcze bardziej zawiść zjadała...

 

Obrazek użytkownika u2

29-01-2023 [12:11] - u2 | Link:

Nigdy, nawet grosza jednego, nie dałem na WOŚP

Jasne stary ubeku z Wrocka, bo to ty trzepiesz frajerów :-)

Obrazek użytkownika sake3

29-01-2023 [12:23] - sake3 | Link:

No właśnie niektórzy w krytyce zachowania Owsiaka widzą zawiść.Nikt bowiem nie kwestionuje samej idei dobroczynności,tylko ta propagandowa otoczka wzbudza kontrowersje. Dlaczego nie przyjrzą się nienawiści z jaką Owsiak wypowiada się o innych? Wystarczy pojechac na te jego spędy,żeby się upewnić .

Obrazek użytkownika u2

29-01-2023 [12:34] - u2 | Link:

Wystarczy pojechac na te jego spędy,żeby się upewnić .

Akurat wystarczy posłuchać Jurasa w mass merdiach, nie trzeba jechać na jego spędy. Ten gostek aż zionie nienawiścią do Polacken, ten milicyjny typ tak ma. Do milicji nie przyjmowano patriotów polskich, tylko wręcz odwrotnie :-)

Obrazek użytkownika tricolour

29-01-2023 [14:18] - tricolour | Link:

@u2

Musisz sobie, stary śmierdzielu, zapisywać, bo demencja cię zżera - raz jestem młody, a raz stary ubek. Nie wyrabiasz już, prowadź zatem notatki.

Popatrz - dopiero czternasta, a już pięćdziesiąt milionów złotych zebrane. Autor wątku pewnie się zapłacze z zawiści, bo jęczy cały rok o datki, a tu szast prast -- 50 baniek stoi.

Jęczeć trzeba umieć.

Obrazek użytkownika u2

29-01-2023 [14:26] - u2 | Link:

a raz stary ubek

Po tym co piszesz to jesteś jednak stary ubek z Wrocka. I tego bedę się trzymać. Masz problemy z samoidentyfikacją. Mieszkasz w Polen, ale gardzisz Polacken. Typowe dla przesiedleńców i potomków wołoskich robiących w UB :-)

Obrazek użytkownika tricolour

29-01-2023 [14:37] - tricolour | Link:

@u2

Hehehe... to ty masz, stary śmierdzielu, problemy z identyfikacją, a nie ja z samoidentyfikacją. Trzymaj się czego chcesz, bo jak raz się puścisz, to już nigdy niczego trzymać się nie będziesz.

Czego ci oczywiście nie życzę, prawda?

Obrazek użytkownika u2

29-01-2023 [14:42] - u2 | Link:

problemy z identyfikacją, a nie ja z samoidentyfikacją

Za bardzo podjarany jesteś. Ćpasz coś ? :-)

Obrazek użytkownika spike

30-01-2023 [11:07] - spike | Link:

@tri
"Bardzo mi się podobają te coroczne stęki zawiści. Oczywiście nikt nic do Owsiaka nie ma, broń Boże ..."

czy ty już doszczętnie ocipiałeś?
podaj te przykłady zawiści względem Owsika, a że się czepiają, cóż, "kto sieje wiatr, zbiera burzę", Owsiak był pierwszy, który zasiał nienawiść, tylko nie zaprzeczaj.

Ja pamiętam jak wyzywał artystów, którzy nie chcieli grać za darmo, pamiętam te hektolitry pomyj na o.Rydzyka, bo pokazał jak Owsik deprawuje młodzież na spędach, taplających się w błocie, zmieszanym z moczem i odchodami, pijaństwo, narkotyki, ataki na kościół, katolików, promowanie satanistów, politykowanie w rynsztokowym stylu, etc. itd. lista jest tak długa, że pewnie by dosięgła Księżyca, to wyjątkowy łajdak, cham i kłamca.

Dokładnie chodzi tu fundamentalne kłamstwo, jakoby zebrane wszystkie pieniądze szły na sprzęt, do tego wykorzystanie niewinne młodzieży i dzieci do zbiórek, która ślepo wierzy, że pomaga  chorym, bo szpitale nie mają pieniędzy na sprzęt, z tej dziecięcej naiwności, Owsik zrobił sobie prywatne Eldorado,  TO SIĘ wielu nie podoba, do tego wylewane chamstwo, którym poi młodzież, to Owsiak podzielił i dzieli ludzi.

Obrazek użytkownika tricolour

30-01-2023 [17:56] - tricolour | Link:

@spike

Możesz sie w ramach protestu nawet powiesić, a nie zmieni to faktu, że 120 tysięcy młodych ludzi w 25 krajach zebrało 150 baniek. Ze sto dojdzie jeszcze...

I nie trzeba jęczeć cały rok, jak rzeczony Rydzyk.

Obrazek użytkownika tricolour

29-01-2023 [20:36] - tricolour | Link:

No i stówka jest.

Żyjecie jeszcze?

Obrazek użytkownika sake3

30-01-2023 [11:26] - sake3 | Link:

@Tricolour......Żyjemy,żyjemy ale co to za życie przy takiej pogodzie,no i koniec karnawału się zbliża.

Obrazek użytkownika spike

30-01-2023 [19:31] - spike | Link:

@tri
coś mało, puszki dziurawe ?
To kolejny spęd będzie w większymi atrakcjami, może Owsik zaprosi jako gości honorowych warchlaki dla towarzystwa :)))

Co się u tego Jurasa dzieje, znowu kogoś "diabli" wzięli, co impreza to ktoś ginie, to dla dodania dramatyzmu Orkiestrze, dla dodania wątku sensacyjnego ?

Obrazek użytkownika tricolour

30-01-2023 [19:49] - tricolour | Link:

@spike

Mam dużo pierdzielić jak niedorobiony pisowiec przekręcający nazwiska z zawiści?

Jak widzisz, do stu pięćdziesięciu baniek, potrzebny jest jeden konkretny dzień pracy, nie kłapanie ozorem o pierwszych łopatach przy byle okazji.

Ale już dobrze, dobrze - minęło. Macie rok spokoju.

Obrazek użytkownika spike

30-01-2023 [20:41] - spike | Link:

@tri
ale i tak co komentarz to pierdzielisz ile wlezie :)))))))))))))))))

Co do przekręcania nazwiska Owsiaka, kiedyś mi "zjadło a" i śmiesznie wyszło, a że mówiąc delikatnie, nie mam szacunku dla tego synalka milicjanta, więc mnie to śmieszy, a ciebie wkurza, pewnie z podobnego guano jesteście :))))))

Przypomnę ci, że Owsik obraził b. dużo ludzi, wtedy ciebie nie było, by go upomnieć, ma się rozumieć, też gardzisz pisowcami, czy moherami, więc co ci nie pasuje, masz swoją burzę :)))))

Obrazek użytkownika Kaczysta

30-01-2023 [19:30] - Kaczysta | Link:

Średniej wielkości miasto na organizację WOŚP wydaje około 50 tys PLN. W tym mieście zebrane zostaje 150 tys PLN. Miasto organizator otrzymuje z tego 40 tys na sprzęt dla swojego szpitala.
Jaki kurwa w tym sens oprócz promocji jebanych lewicowych pierdolców?

Obrazek użytkownika spike

30-01-2023 [19:34] - spike | Link:

Słuszna uwaga, już wiele miast z podobnego powodu odmówiło Jurasowi, a jakby doliczyć koszty transmisji TVN, Polsat, nie pomijając banków, to bez Jurasa by zebrali dużo więcej.
Coś tu śmierdzi z tymi puszkami, a potem zakupami.

Obrazek użytkownika Jabe

30-01-2023 [20:05] - Jabe | Link:

O którym mieście mowa?

Obrazek użytkownika Jabe

30-01-2023 [20:13] - Jabe | Link:

WOŚP i Jerzy Owsiak zaskarbili sobie moją niechęć właśnie podczas pierwszych zbiórek, kiedy mecenat pań­stwowy naj­bardziej rzucał się w oczy. Licytowano szmelc z demobilu, a w telewizji był sam zachwyt. Uznałem, że to nie jest auten­ty­czne. (Ze stosunkiem do PiS-u jest podobnie – mierzi mnie urabianie ciem­nego luda.)

Obrazek użytkownika Władysław Ludendorf

30-01-2023 [21:00] - Władysław Ludendorf | Link:

eee, patrząc na to ile zbiera Owsiak to jest to regres. Załóżmy, że zaangażowanych jest w to z 2mln dorosłych i kazdy wrzuca 100 to jest to 200mln. 100 to wrzucam na tacę co niedzielę a jak się pomyśli o tych wielkomiejskich dzbanach to nawet nie będę daleki od prawdy jeśli powiem, że 100 dla takiego dzbana to taki datek na poczucie się lepiej i ekspiacja za całoroczne qrestwo. Jeszcze jak się odliczy tych wszystkich darczyńców instytucjonalnych to w puszkach nie ma żadnych kokosów. Pewnie więcej dają aukcje, ale one są prowadzone przez parę miesięcy. Bardziej irytujące są te wezwania "jak się nie podoba, to niech sprzęt fundacji nie ratuje ci życia", jakieś to takie judaszowe obdarowywanie, no i może Owsiak ofiarowałby ten ośrodek na Mazurach czy gdzieś tam, czy tego swojego Range Rovera, no bo jakoś po tych wyasfaltowanych bezdrożach do tego ośrodka trzeba się dostać, co nie? a nie żył z kurzu po liczeniu pieniędzy.