Alarm! Weto dotyczące lasów nie wystarczy!

Wczoraj napisałem tekst, w którym alarmująco wskazałem, iż: "Komisja Ochrony środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności w Parlamencie Europejskim w dniu 24.01.2023 roku dała zielone światło na wprowadzenie zmian w traktacie o Unii Europejskiej. Propozycja zakłada, że z kompetencji państw członkowskich UE wyjęte zostaną m.in. kwestie dotyczące lasów, zarządzania gruntami, ładem przestrzennym, wodami a także zarządzania finansami i energetyką" [1].

W odpowiedzi na wiele komentarzy do tego tekstu wyrażałem swoje wielkie zdziwienie, że temat ten prawie w ogóle nie wybrzmiał jeszcze w polskiej przestrzeni medialno-politycznej. A przecież jakby te postulaty unijne wprowadziło się w życie to oznaczałoby to całkowitą utratę państwowości, suwerenności i niepodległości poszczególnych krajów unijnych, w tym także oczywiście Polski. Tak naprawdę wtedy by powstały już zręby Jednego Scentralizowanego Państwa Europa ze stolicą w Berlinie, o czym tak marzą niemieckie i lewacko-demoliberalne chore elity unijne. 

Cieszę się więc, że dzisiaj w Radiu Wnet rzecznik rządu Piotr Müller zapowiedział, iż "absolutnie w ogóle nie ma możliwości rozszerzania kompetencji unijnych nawet o skrawek dodatkowych rzeczy związanych z lasami" [2] i na pytanie czy Polska postawi w tej sprawie weto odrzekł, że "oczywiście tak".

No wszystko fajnie, ale gdzie jest zapowiedź postawienia naszego weta również w sprawach przejęcia kontroli UE nad naszymi gruntami, polskim ładem przestrzennym, wodami, finansami i energetyką? Takiej zapowiedzi weta we wszystkich tych sprawach oczekuję od rządu i to natychmiast. 

Nie wiem jak będą procedowane owe propozycje zmian w traktacie o UE. Czy będą obejmowały jednocześnie wszystkie propozycje, czy też będą przedstawiane do akceptacji poszczególne jej części składowe. Niezależnie jednak od tego, to polski głos w tej sprawie musi być jasny i czytelny – "Postawimy weto w każdej z tych spraw", nie tylko dotyczącej lasów!

Będę starał się monitorować losy tej propozycji zmian traktatowych, bo moim zdaniem jest ona  rzeczywiście rozwiązaniem, który ma już doszczętnie zniszczyć państwa narodowe: ich suwerenność i niepodległość a tym samym stać się "kamieniem węgielnym" budowy Jednego Państwa Europa.

Liczę też, że w końcu sprawa ta dotrze do Polaków i zrozumieją, że należy poważnie brać pod uwagę możliwość naszego Polexitu. 

[1] https://krzysztofjaw.blogspot....
[2] https://niezalezna.pl/472794-u...

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com 

Jeżeli moje teksty nie są dla Państwa obojętne i szanują Państwo moją pracę, to mogą mnie Państwo wesprzeć drobną kwotą. 

Z góry wszystkim darczyńcom dziękuję! 
Nr konta - ALIOR BANK: 58 2490 0005 0000 4000 7146 4814 
Paypal: paypal.me/kjahog
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

26-01-2023 [15:11] - u2 | Link:

rzecznik rządu Piotr Müller

Skoro takie zapewnienie dał Polak o typowo niemieckim nazwisku to jest oznaka solidności i ja mu wierzę. Poza tym jest jeszcze np. minister Schreiber. PMM na niedawnej konferencji prasowej z uśmiechem mówił, że urzędnicy KPRM w pewnym czasie w większości mieli właśnie niemieckie nazwiska i krążył żart, że Niemcy opanowali rząd :-)

PS. Oczywiście świadczy to m.in. o tym, że PMM to żaden germanofob, jak wielu trolli usiłuje wmówić na NB.

Obrazek użytkownika Czesław2

26-01-2023 [15:22] - Czesław2 | Link:

Sprawa zostanie rozwiązana prosto. Następna transza pomocy Ukrainie będzie głosowana razem z przejęciem lasów, gruntów i wód To już sprawdzone.

Obrazek użytkownika sake3

26-01-2023 [15:23] - sake3 | Link:

Zastanawia mnie pewna sorawa i nie wiem czy nie ma to związku z obecną polityką UE wobec POlski.Jestem w posiadaniu dwu niedużych działek,od których co rou odprowadzam podatek gruntowy.W 2022 roku nie dostałam decyzji o płaceniu.Panie w wydziale tłumaczyły dość pokrętnie o wprowadzaniu na nowo danych do systemu zapewniając ,że żadne kary za opóźnienie płatności nie będą nakładane.W rezultacie nie mogąc się doczekać wymiaru podatku zapłaciłam wg starej stawki i dopiero w grudniu dopłaciłam wreszcie 3 złote podwyżki.Do dziś nie wiem skąd takie trudności z ustalaniem podatku i czy nie ma to powiązania z sytuacją obecną.Tyle że nadal panuje cisza.

Obrazek użytkownika Czesław2

26-01-2023 [15:32] - Czesław2 | Link:

Panie Krzysztofie, założę się, że 90% ludzi w Polsce o tym nie wie. Próbowałem zainteresować tym problemem znajomych. Zero zainteresowania.

Obrazek użytkownika sake3

26-01-2023 [15:42] - sake3 | Link:

@Czesław2.......A tu widzi pan jakieś zainteresowanie?Jeszcze jak zsumuje się go z brakiem zainteresowania na innych portalach to odpowiedź o dalszych losach tej sprawy nasunie się sama.

Obrazek użytkownika smieciu

26-01-2023 [15:35] - smieciu | Link:

Propozycja zakłada, że z kompetencji państw członkowskich UE wyjęte zostaną m.in. kwestie dotyczące lasów, zarządzania gruntami, ładem przestrzennym, wodami a także zarządzania finansami i energetyką"

Patrząc na poczynania naszego tzw rządu być może wyjdzie nam to na dobre.
Lasy - za rządów PiS mamy do czynienia z ogromną wycinką lasów. Padają kolejne rekordy. Tnie się dużo więcej niż za PO. Wystarczy sprawdzić oficjalne raporty ze stronki Lasów Państwowych.
Ład przestrzenny - pojęcie w Polsce całkowicie martwe. Nie ma żadnych zasad. Tzn są dla wybranych. Najlepszy przykład: Zamek w Puszczy Noteckiej. Polski krajobraz przypomina śmietnik.
Finanse i Energetyka. Tu akurat byłoby zasadniczo nic by się nie zmieniło więc bez różnicy.

Obrazek użytkownika sake3

26-01-2023 [15:53] - sake3 | Link:

    @smeciu .....Czyli wymienione i wyjęte zostały z kompetencji państw członkowskich wszystkie kwestie będące w gestii państwa.Jak więc rozumiem nie jestem już suwerenem? Pan jednak zawsze znajdzie coś pocieszającego-,,lasom wyjdzie to na dobre''.Tyle że lasy wcale nie są nadmiernie obciążone wycinką i przyczyna jest inna.Ktoś chce położyć na nich swoją sliczną rączkę.Czy aby nie Niemcy których pan tak podziwia za okazaną nam dobroć.Czyli dajemy to co pan Komorowski kiedyś obiecał.Będziemy do lasów wchodzić za biletami,a leśniczy będzie pilnował by nie urwać grzybka albo poziomki i w razie czego strzelał bo las jest unijny..

Obrazek użytkownika smieciu

26-01-2023 [16:06] - smieciu | Link:

@sake3
Pisałem wiele razy że w Polsce w sprawach kluczowych i tak dzieje się to samo co gdzie indziej. Przecież zasady działania Polski nie odbiegają od działania innych państw europejskich. KPO choć widowiskowa, jest jedynie kontynuacją dawno zaczętego procesu. Sama istota UE na tym polega.
Według mnie jeśli mamy pozostać w UE to nasz lokalny polski rząd jest właściwie zbędny. Podobnie jak parlament. Lepiej zlikwidować zbędne koszty.
No chyba że wyszlibyśmy z UE. Wtedy inna bajka.
Wracając jednak do tego co jest w tej chwili. Można się kłócić o finanse, energetykę, cokolwiek. Realia są takie że nie mamy (zwykli Polacy) właściwie żadnego wpływu na te elementy. Nasze zdanie się nie liczy. Reguły narzucają inni i korzyści mają inni. Trudno pozbyć się „kontroli” skoro jej nie posiadamy. W istocie nic się nie zmieniłby. Ci sami ludzie co teraz rozgrywaliby swoje gierki, układy w nieco innej rzeczywistości po prostu.

Obrazek użytkownika sake3

26-01-2023 [16:39] - sake3 | Link:

@smeciu......Dobrze napisane.Z całej sytuacji chyba byłby ucieszony najbardziej choć połowicznie pan Świderski bo na pstryknięcie KE wspartej a może i na zlecenie naszych eurognid państwa polskiego praktycznie już nie ma.Przecież tak się rozpisywał o zbawiennym wpływie odejścia od terroru państwowego Ku jego smutkowi zostaną podatki i składki,no i terror państwowy czyli federacyjny (czytaj niemiecki). Chciałabym jednak wiedzieć czy inne państwa Europy też są poddane podobnym naciskom jak Polska.Kiedy słyszę o jeszcze 20 kamieniach milowych do przebrnięcia i ustawie wiatrakowej to myślę,że zdążę na Marsa polecieć i wrócić z powrotem a będziemy dopiero przy omawianiu połowy..

Obrazek użytkownika u2

26-01-2023 [16:56] - u2 | Link:

zdążę na Marsa polecieć i wrócić z powrotem

Droga sake, utarło się powiedzenie, że mężczyźni są z Marsa (czyli wojna), a kobiety są z Wenus (czyli miłość). Jednak patrząc na polskie kobiety odnoszę często wrażenie, że Polki są również z Marsa :-)

Obrazek użytkownika sake3

26-01-2023 [17:07] - sake3 | Link:

To może i dobrze,bo na Wenus panują tak wysokie temperatury,ze od Wenusjanek mogliby sie mężczyźni poparzyć.

Obrazek użytkownika juur

26-01-2023 [18:06] - juur | Link:

W tej wypowiedzi podoba mi się tylko jedno, że nie jest to zakamuflowana opcja antypolska.
Tu nie ma cienia kamuflażu.

Obrazek użytkownika Roz Sądek

26-01-2023 [15:52] - Roz Sądek | Link:

@Autor
Bardzo ładnie i na czasie Pan pisze. Myślę, że wprowadzane w błyskawicznym tempie, na razie oswajanie nas z koniecznością spożywania źywności z larw owadów i tym podobnego paskudztwa mógłby Pan również z powodzeniem śledzić.
Podobno mąka z zmielonymi świerszczami sprzedaje się na pniu. Po pierwsze maslo i oleje z larw trzeba będzie prawdopodobnie trochę życia spędzić w kolejkach.

 

Obrazek użytkownika sake3

26-01-2023 [15:59] - sake3 | Link:

@Roz Sądek.....Tak ,tak i wszyscy wierzą na słowo honoru że po zjedzeniu larw i świerszczy w naszym nie przyzwyczajonym do takowej diety w organizmie nie nastąpią negatywne zmiany. Ciekawe czy pan Braun będzie miał podobne zdanie jakie ma w kwestii szczepionek.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

26-01-2023 [17:24] - krzysztofjaw | Link:

 @ Roz Sądek

To jedzenie robaków to jest wstęp do wprowadzenia w końcu tabletek żywieniowych. Ja już nie wiem do czego ten świat zmierza... 
Pzdr

Obrazek użytkownika Adam66

26-01-2023 [16:14] - Adam66 | Link:

Weto - po pierwsze, Scholtz już od jakiegoś czasu wrzuca tu i tam uwagi o konieczności zniesienia weta, fircyk z Paryża ostatnio mu przytakuje.  Tak wię sprawa przejęcia kontroli nad lasami i innymi bogactwami państwowymi może zostać przesunięta na czas kiedy zasada weta zostanie zniesiona. Po drugie, nawet jeśli weto nie zostanie zniesione, wazeliniarz pinokio podpisze co mu każą a może jeszcze dopisze coś od siebie, podobnie jak w sprawie "kamieni milowych".  Sytuacja wydaje się bez wyjścia, może bezpośredni nacisk na posłów coś pomoże, na tzw. "dziennikarzy" nie ma co liczyć, jeżeli nawet któryś coś wspomni to półgębkiem jakby to była jakaś drugo lub trzeciorzędna sprawa.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

26-01-2023 [19:21] - krzysztofjaw | Link:

@Adam66
Szczerze? Nie wiem, ale jakoś mam coraz mniejsze przekonanie, że Polska jest w stanie zawetować cokolwiek z tego, co żąda dla siebie UE. Ciągle PMM jest oszukiwany przez UE i KE a jednak dalej podpisuje wszystko. Smutnie to wygląda, bardzo smutnie. Dla mnie jest to tym bardziej smutne, że od 1992 roku kibicuję braciom Kaczyńskim. Jakże ja się cieszyłem z wygranych wyborów w 2015 roku, i to parlamentarnych i prezydenckich. Później nastąpiło coś, czego się nie spodziewałem a mianowicie brutalne odsunięcie od władzy B. Szydło i było... coraz gorzej. A teraz? No cóż... jest mi przykro, bo mam świadomość, że w sumie nie mamy wyboru, bo nie możemy dopuścić PO i jej akolitów do władzy. Tyle tylko jak długo mamy głosować przeciw czemuś a nie za czymś?
Pzdr
 

Obrazek użytkownika Adam66

26-01-2023 [19:59] - Adam66 | Link:

@krzysztofjaw
Niestety, też jest mi coraz bardziej smutno z powodu tego co robi obecny (za)rząd polski.  Też wiązałem duże nadzieje z Kaczyńskimi ale po pozwoleniu na działalność loży polin zacząłem mieć wątpliwości, potem zaczęły wypływać coraz to inne historie związane z okrągłym stołem, wątpliwości się pogłębiały.  W momencie wykopania B. Szydło do Brukseli, nabrałem przekonania, że Kaczyński tylko pozoruje troskę o Polske a tak naprawdę to jeśli nie czynnie działa to przynajmniej nie przeszkadza w szkodzeniu Polsce.  Jego wybory różnych osobników na wysokie stanowiska państwowe, w moim przekonaniu, nie są ani głupotą ani naiwnością, to jest celowe działanie.  Mam bardzo poważne wątpliwości czy PMM jest oszukiwany przez "łunię", jeśli rzeczywiście tyle razy dałby się oszukać, to powinien zostać zdymisjonowany w trybie natychmiatowy, a tak się nie stało.  Co więcej, było już to wspomniane wielokrotnie, sam dopisał więcej "kamieni milowych"...  Bardzo przygnębiająca jest sytuacja kiedy trzeba głosować przeciw czemuś a nie za czymś, niestety, na chwilę obecną nie widzę alternatywy.  Być może Kowalski z Jakubiakiem coś zorganizują ale  to nie na te wybory, zakładając że wybory jeszcze coś znaczą... 
https://www.youtube.com/watch?...
Zwłaszcza biorąc pod uwagę występy prezydenta i premiera tenkraju na ostatnim forum w Davos, gdzie łasili się do światowej banksterki, otwartym tekstem propagującej światu globalny obóz koncentracyjny, hybrydę Niemiec Hitlera i ZSRS (Dr. Pliszka, radio Wnet).
https://www.youtube.com/watch?...
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika sake3

26-01-2023 [18:06] - sake3 | Link:

Ilość kamuszków niestety przyrasta.Teraz KE wezwała Polskę do usunięcia uchybień przeciwko unijnemu prawu i wdrożenia decyzji ramowej w sprawie zwalczania rasizmu i ksenofobii w Polsce.Ponadto Polska została wezwana do usunięcia uchybienia dotyczacego postępowania w zakresie prawa rodzinnego. Komisja uważa że organy polskie uporczywie nie wykonują orzeczeń nakazujących powrót uprowadzonych dzieci do innych państw członkowskich.Cieekawe o czym dowiemy się jutro,co wymyślą jeszcze tęgie unijne łby razem z polskimi eurognidami.Przypuszczam,że do października będzie kolejnych 20 kamieni do wykonania.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

26-01-2023 [19:23] - krzysztofjaw | Link:

@sake3
Od dawna piszę, że będą nam stawiane coraz to nowe kamienie milowe. Trzeba to jakoś przerwać, ale jak? Może właśnie groźbą Polexitu? Chociaż wpierw trzeba do tego przygotować nasze społeczeństwo a to nie będzie łatwe. 
Pzdr
 

Obrazek użytkownika u2

26-01-2023 [19:42] - u2 | Link:

Trzeba to jakoś przerwać, ale jak?

Nie ma sensu na siłę przerywać. Trzeba gonić króliczka. Oni uważają, że nas do czegoś zmuszą, my o tym wiemy, że oni chcą. Więc jednak do niczego nas nie zmuszą. Ba, my wiemy że wkrótce bedzie wielka wojna i to wszystko się zmieni :-)

Obrazek użytkownika Es

27-01-2023 [11:56] - Es | Link:

@krzysztof
Problemu wiekszego ze zmianą postrzegania unii raczej by nie było. Potrzebna jest jedynie rzetelna informacja w miejsce prounijnym propagandy. Niedawno pisał Pan o bezzwrotnych - a jak się zwrotnych jak najbardziej i to z gangsterskim narzutem grantach z kpo, o których informowanie tak jakoś "umykało" zarówno rządowi jak i mediom przez ponad rok. Jeśli zamiast takich jak ta manipulacji ludzie otrzymają informację  o rzeczywistych kosztach uczestnictwa w tej grandzie zwanej unią , włącznie z bezpośrednimi konsekwencjami jakie ponoszą już i będą ponosić w przyszłości, to entuzjazm szybko wywietrzeje. 

Obrazek użytkownika Czesław2

27-01-2023 [11:57] - Czesław2 | Link:

Toteż tej informacji nie będzie.

Obrazek użytkownika juur

26-01-2023 [18:14] - juur | Link:

"absolutnie w ogóle nie ma możliwości rozszerzania kompetencji unijnych..... i".  W tym kontekście warto zwrócić uwagą na "naszego" przedstawiciela w UE Wojciechowskiego. To wynalazek prezesa na miarę Sikorskiego. Czy to może być przypadek?

Obrazek użytkownika Es

26-01-2023 [19:43] - Es | Link:

Temat w przestrzeni medialnej nie związanej z opozycją nie istnieje, ponieważ gazeta michnika i tvn,  czyli  najważniejsze źródła inspiracji redaktorów wypełniających tej przestrzeni szpalty nic o nim nie piszą i nie mówią. A mówić nie będą, bo nadmierny chałas wokół niego byłby niepożądany. Tak jak wokół " bezzwronych" - a zwrotnych jak cholera grantów z kpo, czy 15 minutowych miast. 
Inna sprawa, że gdy pojawi się jakiś Warzecha walący prawdą między oczy, to z miejsca zostaje " ruską onucą". 

Obrazek użytkownika u2

26-01-2023 [19:45] - u2 | Link:

nic o nim nie piszą i nie mówią

Tak może napisać tylko zagorzały czytacz i widz tych ubeckich merdiów, który czyta i ogląda wszystko jak leci w tym ubeckim ścieku :-)

Obrazek użytkownika Roz Sądek

26-01-2023 [23:01] - Roz Sądek | Link:

Jeszcze w uzupełnieniu tego co napisałem wcześniej: - jak podają media (od lewej do prawej) świat - przeludniony, z niezrównoważonym rozwojem, klęską CO2 i widmem stopienia się lodowców stoi na progu katastrofy. Ta katastrofa to głód. Areały uprawne nie pozwalają na wyżywienie gwałtownie rosnącej liczby ludności. Obecna produkcja jadła nie wystarcza, ale na szczęście od lat pracuje się w tym temacie. Otóż nie tylko mąka z świerszczy i nie tylko larwy i inne robactwo są dla nas ratunkiem. JUŻ JEST opracowana metoda produkcji alg dająca wielokrotnie większe plony niż kukurydza i soja. A z alg można wszystko - i kotlety i frankfuterki. Nie rozwijam i nie wklejam, bo kolorowy artykuł jest na Niezależnej.
Tylko w Polsce (dane za 2020) jest 150 tysięcy hektarów odłogów i ugorów...

Obrazek użytkownika Czesław2

27-01-2023 [08:05] - Czesław2 | Link:

W uni ugorowanie części gruntów jest obowiązkowe, ceny na giełdzie spaść nie mogą.

Obrazek użytkownika Maverick

26-01-2023 [23:05] - Maverick | Link:

Między narodami nie ma przyjaźni są tylko interesy, ale ci co są wasalami obcych są nimi tylko dlatego ze nie wiedzą jak się robi interesy i muszą źyć na garnuszku innych aby sprzedawać swoich własnych rodaków.  Dlatego na całym świecie opowiada się polish jokes.