Na Toy-Toyu idzie nowe

Gdy kota nie ma, myszy harcują . Bo kiedy nie ma przez jakiś czas kontroli („perskiego kota”) nad podwładnymi lub podopiecznymi („myszami”), to następuje lekceważenie reguł, obowiązków pisania na tym portaliczku tylko zgodnie linią programową Kremla
A to wszystko dlatego że słynny bloger/wklejacz pożegnał się z Toy-Toyem
Straszne to

... ci pustynna bozia język up... albo przynajmniej spuści do klopa.

Prezydent Rosji Władimir Putin zwolnił wysokiego urzędnika ds. bezpieczeństwa narodowego Aleksieja Pawłowa, który ostatnio wzbudził powszechne(?! - Kmieć) potępienie za nazwanie ruchu hasydzkiego Habad-Lubavitz na Ukrainie supremacjonistyczną sektą - podały rosyjskie media.

Nie podano oficjalnego powodu piątkowej dymisji asystenta sekretarza Rady Bezpieczeństwa Rosji Aleksieja Pawłowa. Rzecznik Rady Bezpieczeństwa powiedział rosyjskiej agencji informacyjnej TASS, że Pawłow został przeniesiony na inne stanowisko, ale również nie podał żadnych szczegółów.

Raporty zwróciły jednak uwagę na napisany przez niego w październiku artykuł, w którym wezwał do "desatanizacji" Ukrainy, twierdząc, że kraj ten jest domem dla setek neopogańskich kultów.

Pawłow włączył do swojej listy kultów sektę Habad-Lubavitz, która rozpoczęła się w XVIII wieku w Rosji i jest dziś główną siłą religijną w całym byłym Związku Radzieckim, a w Rosji i na Ukrainie w szczególności.

 

"Główną zasadą hasydów Lubavitz jest wyższość zwolenników sekty nad wszystkimi narodami i ludami" - napisał Pawłow.

        Chociaż inwazja Rosji na Ukrainę jest w dużej mierze rozpatrywana w kategoriach geopolitycznych, wojna miała również elementy religijne, a głowa rosyjskiego kościoła zdecydowanie popiera wojnę i nazywa ją rodzajem krucjaty.
W swoim artykule Pawłow zdawał się przekazywać ten religijny pogląd na konflikt. „Uważam, że wraz z kontynuacją specjalnej operacji wojskowej coraz pilniejsze staje się przeprowadzenie dezatanizacji Ukrainy” – napisał.
Odkąd Rosja rozpoczęła wojnę z Ukrainą w lutym, ruch Habad w Rosji próbował trzymać się z dala od celownika ze wszystkich stron. Jej rabini w Rosji potępili wojnę i rozlew krwi, wzywając do jej zakończenia, ale jednocześnie powstrzymali się od obwiniania za nią Moskwy, pozostawiając niejasną kwestię winy za konflikt.
Członkowie organizacji skrytykowali także niezbyt subtelnie byłego naczelnego rabina Moskwy Pinchasa Goldschmidta, który nie jest członkiem ruchu, za jego decyzję o opuszczeniu Rosji i swojej społeczności w celu swobodniejszej krytyki wojny i Putina .
W odpowiedzi na artykuł naczelny rabin Rosji, który sam jest Lubawitzem i był kiedyś uważany za bliskiego Putinowi, napisał list otwarty do rosyjskich władz, wzywając je do potępienia wypowiedzi Pawłowa.
W odpowiedzi na tę falę krytyki pod adresem Pawłowa, jego przełożony, sekretarz Rady Bezpieczeństwa Nikołaj Patruszew wydał kolejne oświadczenie, w którym uznał komentarze swojego asystenta na temat Chabadu za nieprawdziwe.
* * *
Źródło
 
 
 
===================
 
Edycja. 23.01.2023 godz. 11:57
 
@dżon,
Powiedzcie Wy mi, @dżon, co Wami kierowało, żeby we właściwej publikacji jej tytuł był napisany MNIEJSZĄ i mało widoczną czcionką, niż ta użyta do zajawki (ang. lid), co?
Jakieś rabiniackie wytyczne? Z tego samego gatunku, które z edytora wywaliły czcionki o nieparzystej wielkości?...
 
Ale ja sobie po Was @dżon, będę jeździł w najbliższych dniach. Jak po pustynnym wiel-błędzie...
 
 
EDYCJA 23.01.2023, godz. 12:22
 
Aaa! @dżon!!! Gdzie są "stopki" (motto) blogerów? Dlaczego nie są widoczne pod artykułami, tak jak to było dotychczas? Tylko mi nie mów, że ze względów "bezpieczeństwa" - hahahaha. Bo już ja wiem, o czyje bezpieczeństwo chodzi!
 
 
EDYCJA 23.01.2023, godz. 14:44
 
@Repsol,
Jakie to fajne, że widać, który cenzor ma danego dnia dyżur - to się @dżonowi udało...

No więc Panie Kolego @Repsolu, 

Dlaczegoż to mój powyższy artykuł znika gdzieś  na prawej belce "newsów", skoro jest certyfikowany najwyższym standardem koszerności ze źródła samego (na dole artykułu podałem odnośnik), co?
Pejsy se Waści rwiecie ze skroni? 
Rwijcie. Póki są. Bo niebawem doprowadzę do tego, że wam, @repsolu, same odpadną, niczym nagdryziony ogon jaszczurczy...
 
P.S. Uprzedzam. Będę dążył do tego żeby was @Repsolu dr Opara wyjebał na zbity pysk.
Zamierzam odplugawić miejsce, które na tym portalu zajmujecie.  Żeby było bardziej wiarygodne w haśle: "Portal wszystkich Polaków". Bo dopóki wy @Repsolu tu jesteście (stanowczo zbyt długo!), to procent Polaków mocno zaniżacie... i przy was kurewsko wali zgniłym śledziem i czosnkiem!
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pers

23-01-2023 [19:52] - Pers | Link:

@kaczuś
Twoje konto juz zablokowane.
Mozesz tylko pomarzyć :)))

Obrazek użytkownika Tezeusz

23-01-2023 [20:31] - Tezeusz | Link:

Ruszkiewicz twój blog zlikwidowany w NEonku, NB, Salonie24, Niepoprawnych...

Ale moje konta w NEonku aktywne i pałują....oj pałują..za cienki jesteś by je wykryć...

Obrazek użytkownika Kaczysta

23-01-2023 [21:27] - Kaczysta | Link:

dachowiec
Twoich siedem a moje dalej aktywne
Przykro mi

Obrazek użytkownika Pers

23-01-2023 [21:39] - Pers | Link:

 @kaczusie, @joszki i inne fekaliusze
Ja mam tylko jedno konto i jest nie do ruszenia.
Nawet Opara się nie odważy.
A wy?
Najwyżej po dwóch komentarzach kop :))))
Ale próbujcie pajacyki :)

Obrazek użytkownika Tezeusz

24-01-2023 [07:21] - Tezeusz | Link:

Te pajacyk rusofiliwy takiś mocny ? hahahaha myśl tak dalej....fakty wskazują na coś zupełnie innego...
Tylko dlatego ,że jesteś tutaj zwyklym pajacykiem jeszcze możesz pisać swoje fejki..

Obrazek użytkownika Ryan

24-01-2023 [18:59] - Ryan | Link:

ruszkiewicz

No to teraz Zawisza ile będzie miał minusów jak cię zrównano z glebą
Tyle kont się poszło j*bać
No ale nie dziwota jak sam ten co kasował lewe konta ma minimum dwa konta co wszarzowi dziś udowodniłem i jeszcze tan debilny dżon *huja zgrywa tak się tłumacząc
Taka sytuacja

Moje stare konto też jest nietykalne

Obrazek użytkownika sake3

24-01-2023 [09:21] - sake3 | Link:

Jaki jest sens przepychanek z panem @Pers na NB? Co to daje?Zwłaszcza teraz kiedy trzeba dzielić się aktualnymi i prawdziwymi wiadomościami przeciwstawiając się propagandowym agitkom z Kremla? Przeczytałam interesujący wywiad na portalu Fakt.pl z polskim lekarzem Damianem Dudą ratownikiem- wolontariuszem z organizacji ochotniczej ,, WMiędzyczasie'' działającej w Donbasie od 2014roku. Pojechał tam by na własne oczy zobaczyć na Ukrainie ,,nazistów i banderowców''Rzeczywistość okazała się inna -poszukiwanych przez kremlowską propagandę mitycznych nazistów i banderowców nie znalazł, ale za to ujrzał prawdziwą wojnę i jest tam do dziś.Pracuje w strefie 0 w samym ogniu walki i ratuje rannych nie tylko Ukraińców ale i Rosjan dla których pobyt w ukraińskim szpitalu wydaje się błogosławieństwem w porównaniu do szpitali rosyjskich.Organizacja Damiana Dudy jest już na celowniku grupy Wagnera,której okrucieństwo miał już okazję oglądać(wycinanie serc jeńcom czy swoim).Są zdani na siebie,pracują bez wynagrodzenia ,a w razie śmierci nikt nie sprowadzi do Polski ich zwłok. Jednak pracują,starają się zwiększać swoje szeregi i starają się o sprzęt i środki transportu bez względu na rosyjską propagandę jakoby handlowali organami. Ryzykując tak wiele nie czekają na pochwały czy zrozumienie, na to nie mają nawet czasu.Czy tacy ludzie to nie bohaterowie? Czy trzeba było tabloidu by o nich się dowiedzieć? Dlaczego na NB nie pisze się o takich własnie ludziach?O organizacjach pomocowych,medycznych,wolontariatach,o człowieczeństwie tam gdzie go nie powinno byc?W ten sposób ułatwiamy rosyjską propagandę w której makabryczne okrucieństwa Rosjan są uznawane za plotkę,a pomyłki takie jak ostrzał Wyspy Węży czy babcią zrzucającą drony powielane przy każdej okazji.Zamykamy oczy gdy powinny być szeroko otwarte,filozofujemy,rozprawiamy nieraz o niczym i toczymy niepotrzebne spory i dbamy by było bez ,,bieżączki'' i z troską o ,,komfort'' psychiczny.Podkładamy się rosyjskiej propagandzie.

Obrazek użytkownika Pers

24-01-2023 [10:47] - Pers | Link:

@sake
Nie wierzysz w bohaterów z Wyspy Węży? Przecież dostali medale i zmartwychwstali.
A w "ducha Kijowa" też nie wierzysz?
Przecież to najprawdziwsza prawda.
Albo bohatetscy Cyganie kradnący rosyjskie czołgi.
To w co ty wierzysz?

Obrazek użytkownika sake3

24-01-2023 [13:29] - sake3 | Link:

@Pers.......Raczej napiszę w co nie wierzę.że pan napisze choć raz w życiu coś mądrzejszego niż powtarzające się bzdurne inwektywy pod adresem mojego intelektu,czy propagandowe hasełka.Ale skoro pan to lubi cóż przecież nie zabronię.Szkoda że pan nie odniósł się do mojego komentarza,pewno wg pana to też plotka lub mój wymysł. 

Obrazek użytkownika Pers

24-01-2023 [15:01] - Pers | Link:

@sake
Przykłady, które podałem to nie "propagandowej hasełka" tylko oficjalne, ukraińskie wiadomości.
Nie wierzysz w ukraińskie wiadomości?
Jak do tej pory nic nie zostało zdementowane.

Obrazek użytkownika sake3

24-01-2023 [20:25] - sake3 | Link:

#Pers.....Już dawno zostały zdementowane jako pomyłkowe.Na wojnie nietrudno o pomyłki.Jednak pan nie przeczytał mojego komentarza,pewnie za długi.Pan woli słowne przepychanki bez konieczności i wysiłku zastanowienia się.Ot,tak wygląda dyskusja z panem.