Biedroń: ustawa o SN nie spowoduje wypłaty funduszy z KPO

W rozmowie z J. Żakowskim w tok.fm lider lewicy, eurodeputowany Robert Biedroń stwierdził, że nawet gdyby aktualnie procedowana ustawa o SN została uchwalona i podpisana przez prezydenta, to nie spowoduje to wypłaty środków z KPO, ponieważ w kamieniach milowych zapisane jest, że sądownictwo dyscyplinarne dla sędziów w PL ma znajdować w ramach Sądu Najwyższego. Póki ten kamień nie zostanie spełniony, wypłaty funduszy nie będzie.
Zapytany o negocjacje ministra vel Sęka Biedroń powołał się na rozmowę z Timmermansem i stwierdził, że nie były to żadne negocjacje ale, że minister vel Sęk przysłuchiwał się różnym wskazówkom, że KE nie tworzy ustaw dla krajów członkowskich, a jedynie ocenia to co jest uchwalone. Tutaj zaś sprawa jest prosta i oczywista: ustawa nie będzie zgodna z kamieniem milowym.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Ijontichy

20-01-2023 [08:29] - Ijontichy | Link:

Wszyscy to wiemy,tylko @foros musi zaistnieć na NB!! 
Pedał Biedroń,radiowęzeł Michnika i Żakowski...Agora śmierdząca czosnkiem...całe NB zas.....

Obrazek użytkownika Darek65

20-01-2023 [08:56] - Darek65 | Link:

Ktoś, kto chociaż troszkę obserwuje sytuację wiedział i wie, że tu nie chodzi o żadną praworządność, kamienie milowe, itp. Polska ma robić to, co jej każe Bruksela ( w domyśle Niemcy). Niestety, Morawiecki idealnie wpisuje się w te oczekiwania. Jak to mówią, dasz palec, wezmą całą rękę.
https://twitter.com/lkwarzecha...   W tym samym wpisie jest sedno, tego co się ma zadziać w Polsce https://twitter.com/Darek89389...

Obrazek użytkownika sake3

20-01-2023 [09:47] - sake3 | Link:

@Darek65....Może jednak by pan troszkę więcej i głębiej poobserwował tę sytuację,by dostrzec coś więcej niż tylko ,,wpisywanie się'' Morawieckiego w cały misterny plan opanowania Polski za pomocą projektu pod kretyńską nazwą kamienie milowe.Czemu pan tak starannie pomija rolę takich Tusków,Biedroniów,Millerów chociażby teraz w ostatnich dniach gdzie kolejny raz donoszą na Polskę z nadzieją na dalsza blokadę.O aferze w PE pan zapewne też nie słyszał,gdzie najbardziej skorumpowani łajdacy unijni be ustanku atakowali Polskę.Bardzo to wygodne stanowisko -widzieć i słyszeć tylko to co się chce,i podpierać się równie głuchym i ślepym dziennikarzyną. Wypowiedzi Dominika Tarczyńskiego Beaty Szydło Kempy czy Patryka Jakiego tu nigdy nie są na NB przez większosć przytaczane choć są wazne i mówią wiele.Dlaczego ? Bo brak śmiałości by spojrzeć prawdzie w oczy. Lepiej poczytać GW,ona zawsze wskaże prawidłowy kierunek prawda?

Obrazek użytkownika Darek65

20-01-2023 [10:49] - Darek65 | Link:

@Sake
".Czemu pan tak starannie pomija rolę takich Tusków,Biedroniów,Millerów" - Nic nie pomijam. Po prostu nie zajmuję się tymi, o których mam wyrobione zdanie. To po pierwsze. Po drugie, co to za rząd, który nie umie sobie z takim elementem poradzić ? Po trzecie, to Morawiecki jest premierem i ma realną władzę. To on podejmuje decyzje i podpisuje zobowiązania. I z moich obserwacji wynika, że podpisuje wszystko, co mu podsuną, a nawet więcej. On jest takim współczesnym Geremkiem. Kłamstwo bije mu z oczu.

Obrazek użytkownika u2

20-01-2023 [09:15] - u2 | Link:

sądownictwo dyscyplinarne dla sędziów w PL ma znajdować w ramach Sądu Najwyższego

A przed kim odpowiada SN ?

Obrazek użytkownika sake3

20-01-2023 [09:55] - sake3 | Link:

To już pytanie do takich prawniczych potęg jak Biedroń,Żakowski czy Michnik.Dodałabym jeszcze do grona tych ekspertów panie -Leszczynę i Kidawę tak błyszczące przecież ostatnio.

Obrazek użytkownika Tomaszek

20-01-2023 [16:40] - Tomaszek | Link:

Święte słowa Sake . A nad nimi jeszcze tęższe prawnicze głowy ze studiami niektórymi i  kamieniami rzucanymi pod nogi . Nie po to te kamienie pod nogi rzucają żeby było do przodu . Takie prawo , że paragrafy kamieniami regulują .

Obrazek użytkownika Zofia

20-01-2023 [10:44] - Zofia | Link:

@u2 - Sam Pan sobie odpowiedział. Ma być zgodnie z "kamieniem milowym" i przed nim ma odpowiadać. Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika u2

20-01-2023 [10:54] - u2 | Link:

Ma być zgodnie z "kamieniem milowym" i przed nim ma odpowiadać.

Tyle że postępowanie dyscyplinarne, to nie jest żadne postępowanie sądowe. Za przewiny dyscyplinarne odpowiada się zwykle przed szefem. Tylko przed kim odpowiada szef w tym przypadku ? :-)

Obrazek użytkownika sake3

20-01-2023 [11:20] - sake3 | Link:

Wpływowy i wszystkowiedzący pan Robert Biedroń powołując się na rozmowę z ,,przyjacielem Polski'' Timmermansem twierdzi że negocjacji nie było.Odbyła się ale jedynie pogawędka unijna której miał prawo przysłuchiwać się z boczku przedstawiciel Polski.No to teraz przyjaciel Timmermansa  pan Biedroń powinien udzielić obszernego wywiadu co  końcu z tymi kamieniami.Jeśli tyle co na Marsie jak pokazują zdjęcia z łazików to nie wiadomo czy za życia naszego negocjacje się odbędą.

Obrazek użytkownika Jabe

20-01-2023 [11:47] - Jabe | Link:

Nie Robert Biedroń nas w to wpakował.

Obrazek użytkownika spike

20-01-2023 [13:10] - spike | Link:

nie sam, a wraz z całą brunatno-czerwoną lewizną V kolumną. Przez wiele lat brukselska lewizna się nie czepiała, dopiero jak zaprzańcy nie mając szans na wygrane wybory, zaczęli szkodzić Polsce.
Biedroń za znęcanie się nad matką, na zachodzie by nie miał szans bycia jakimkolwiek politykiem, podobnie Tusk, Czarzasty itd.

Obrazek użytkownika Jabe

20-01-2023 [13:18] - Jabe | Link:

Wpakował nas Jarosław Kaczyński z po­magierami. Proszę nie mydlić oczu. V ko­lumna rządzi, a gadanina o opozycji jest tylko dla od­wrócenia uwagi.

Obrazek użytkownika Czesław2

20-01-2023 [13:22] - Czesław2 | Link:

@spike Widać w Polsce to częściowo standard. Milion zarejestrowanych alkoholików, 2 miliony pijących tak ryzykownie, że czekają w kolejce na rejestracje. Do tego ćpanie. I w tym dzieci.

Obrazek użytkownika sake3

20-01-2023 [13:58] - sake3 | Link:

No tak ,milion alkoholików ale kiedy Kaczyński się odezwie,że młode kobiety piją jest odsądzany od czci i wiary a sejmowa opozycyjna gawiedź żada jego głowy.No to są w końcu w Polsce alkoholicy czy nie?

Obrazek użytkownika Darek65

20-01-2023 [14:35] - Darek65 | Link:

To, że każda partia będzie rywali"chwytała za słówka" , to jasne, jak słońce. Taki gracz, jak Kaczyński powinien, to wiedzieć. Jest na cenzurowanym i musi się z tym liczyć. Zapomniał o tym Tusk, oraz paru innych, i kilkukrotnie dostał po głowie za swoje słowa.

Obrazek użytkownika Czesław2

20-01-2023 [14:49] - Czesław2 | Link:

@sake3 Nie rozumiem, to do mnie pytanie? Podałem fakty, co ma do tego polityka?

Obrazek użytkownika sake3

20-01-2023 [14:58] - sake3 | Link:

Pewnie że pytanie do pana,ale gdzie pan tu widzi politykę? Przecież napisałam tylko o kłopotach Kaczyńskiego który stwierdził,że młode kobiety coraz więcej piją .Natychmiast stał się obiektem krytyki .choć wiele mediów fakt pijaństwa widzi. Zadziwiające jak nazwisko Kaczyński kojarzy się z polityką

Obrazek użytkownika Czesław2

20-01-2023 [15:22] - Czesław2 | Link:

Przecież to nie moja wina, że opozycja to idioci. A jeśli chodzi o problemy nałogów  sprawa jest prosta. Uderz w stół, nożyce się odezwą.Ich elektoratowi to pasuje. Przypominam, że to 50% Polski.

Obrazek użytkownika sake3

20-01-2023 [15:28] - sake3 | Link:

No właśnie,a gdyby tak preferowali kawę jak ja mieliby szansę nie być idiotami.