Widoczna klęska roSSji na Ukrainie

Faszystowska bandycka roSSja , jak podają media, przegrywa na Ukrainie i świecie nie tylko militarnie, propagandowo, gospodarczo ale i wizerunkowo. Świat w tym jego agendy międzynarodowe potępiają wprost zbrodniczy ludobójczy atak na Ukrainę.Świat pomaga napadniętej Ukrainie nie tylko moralnie, politycznie ale i militarnie a jest to pomoc ogromna wręcz gigantyczna. Przoduje w tym USA i Polska oraz pozostałe kraje NATO w dostawach najnowocześniejszej broni i środków pola walki.

Pomoc USA dla Ukrainy
3 mld dolarów - dla Ukrainy, prawie 700 mln - dla wschodniej flanki NATO. Biały Dom ogłosił pakiet wsparcia.
Jak powiedziała podczas konferencji asystent zastępcy szefa Pentagonu ds. Rosji, Ukrainy i Eurazji Laura Cooper, w skład rekordowego pakietu wejdzie m.in. 50 wozów Bradley wraz z 500 pociskami przeciwpancernymi TOW i 250 tys. sztukami amunicji do działka 25 mm, 18 haubic samobieżnych M109 Paladin, 100 transporterów opancerzonych M113, 55 pojazdów odpornych na miny MRAP, 138 pojazdów Humvee, 36 haubic holowanych kalibru 105 mm, a także 4 tys. pocisków lutniczych Zuni. USA przekażą też rakiety przeciwlotnicze RIM-7 SeaSparrow, które będą mogły być wystrzeliwane z posowieckich systemów Buk.Ukraina potrzebuje czołgów - dlatego USA zdecydowały się wraz z Holandią sfinansować modernizację 90 T-72 dla Ukrainy.W dodatku do wartego 2,8 mld pakietu USA przekażą 225 mln dolarów na długoterminowe zakupy uzbrojenia w ramach programu Foreign Military Financing. 682 mln dolarów w ramach tego samego programu zostanie przekazane dla państw wschodniej flanki NATO, by zachęcić te państwa do ofiarowania swojej broni Ukrainie i uzupełnienia magazynów tych, które to zrobiły. Dodatkowo sekretarz stanu USA Antony Blinken poinformował, że wraz z Kongresem planuje przyznać Ukrainie 907 mln dol. na długoterminową modernizację sił Ukrainy.
https://niezalezna.pl/470609-w...

Wojna nie idzie po myśli Rosjan. Mocne zgrzyty w kremlowskich elitach.

Ukraina oddała swoją broń atomową w zamian za gwarancje nierozerwalności terytorialnej. Jeden z gwarantów czyli roSSja napadła w 2014 roku na ten kraj i anektowała część terytorium. W 2022 roku napadła ponownie dokonując ludobójstwa na niewinnym narodzie. Wojna trwa i musi przynieść powrót do stanu zgodnego z prawem międzynarodowym, czyli w granicach niepodległej Ukrainy uznanych przez społeczność międzynarodową.

Ukraińska armia ogłosiła najnowsze dane dotyczące strat rosyjskiego wojska. Na udostępnionej w sieci liście uwagę zwraca głównie pierwsza liczba przedstawiająca straty w rosyjskim personelu wojskowym. Liczba, która właśnie przekroczyła 100 tys. zabitych. Oto straty roSSjan na Ukrainie według danych z grudnia 2022 roku :

Personel wojskowy — 100 tys. 400
Czołgi — 3 tys. 3
Opancerzone pojazdy bojowe — 5 tys. 981
Artyleria — 1 tys. 978
Artyleria rakietowa — 413
Systemy obrony przeciwlotniczej — 212
Samoloty bojowe — 283
Śmigłowce — 267
Taktyczne drony wojskowe — 1 tys. 693
Pociski manewrujące — 653
Okręty i łodzie wojenne — 16
Pojazd zaopatrzenia i cysterny — 4 tys. 615
Wyposażenie specjalistyczne — 178
Powyższe dane dobitnie pokazują, że rosyjska agresja na Ukrainę została okupiona stratami, których tamtejsze wojsko nie widziało od kilkudziesięciu lat, a dokładniej mówiąc od czasów II wojny światowej. Od tamtego czasu straty o podobnej skali, choć też znacznie mniejsze niż w Ukrainie, Moskwa zaliczyła jedynie w trakcie wojny w Afganistanie w latach 80. ubiegłego wieku. Wg oficjalnych rosyjskich danych w tamtym konflikcie zginęło niemal 15 tys. żołnierzy, a ponad 50 tys. zostało rannych.
Ogromne "brawa" za takie wsparcie walczącej UKRAINY !! Jest tylko jeden "problem", USA muszą w końcu zrozumieć, że tak długo jak, patologiczne społeczeństwo zbrodniczej roSSji, nie odczuje w miejscach swojego zamieszkania "skutków" tej wojny. Tak długo, będą wysyłać następne zastępy kandydatów na "mięso armatnie w UKRAINIE".

Szef ukraińskiego wywiadu wojskowego generał Kyryło Budanow w wywiadzie dla "Wall Street Journal" powiedział, że "Ukraina odzyska wszystkie tymczasowo zajęte przez Rosję terytoria i dokona tego siłą, ponieważ nie ma innego sposobu". 
USA w ostatnich tygodniach dostarczyły Ukrainie około 90 haubic M777, a kolejne 18 jest w drodze. Administracja prezydenta Joe Bidena dotychczas niechętnie spełniała ukraińskie prośby o broń dalekiego zasięgu, taką jak wieloprowadnicowe wyrzutnie rakietowe HIMARS. Po części wynikało to z obawy, że dostawy takiej broni mogą skłonić Kreml do eskalacji konfliktu.

Rosyjska napaść na Ukrainę trwa nadal. Jak podają światowe media,, roSSjanie mocno przeliczyli się, twierdząc, że zajęcie Kijowa zajmie im 2-3 dni. Dzielny opór ukraińskiego wojska mówi sam za siebie - nie ma mowy o poddaniu. To z kolei zaczyna powodować mocne zgrzyty w kremlowskich elitach - szczególnie w sztabie generalnym sił zbrojnych.

W ocenie ukraińskiego wywiadu wojskowego (HUR) nic nie wskazuje na szybkie zakończenie konfliktu na Ukrainie.
"W Rosji podejmowane są próby przeprowadzenia tzw. tajnej mobilizacji (zamiast mobilizacji powszechnej, co musiałoby się wiązać z oficjalnym wypowiedzeniem Ukrainie wojny - red.). Trwa również kampania agitacyjna, a w rejon walk wysyłani są absolwenci i kursanci wojskowych uczelni. Uzupełniany jest w ten sposób skład m.in. jednostek desantowych, które poniosły znaczne straty na froncie"
"Najeźdźcy zaangażowali już na Ukrainie prawie 45 proc. (2600 spośród 6000) wszystkich pojazdów brygad zabezpieczenia materialno-technicznego (logistycznych - red.). Reszta jest oszczędzana na wypadek innych nieoczekiwanych sytuacji. Obecnie okupanci próbują uzupełniać flotę pojazdów, kradnąc samochody na Ukrainie"

Jakie to elity na Kremlu? to banda nazistowskich zboczeńców i zwyrodnialców,okradająca swoich obywateli i trzymających ich w nędzy.To oszuści,mordercy,pedofile,alkoholicy,złodzieje,terroryści.To dzicz,która nigdy nie przekroczyła progu cywilizacji.

To mafijna szajka okradająca ogłupionych obywateli żyjących w nędzy i zacofaniu. Sami lokują ukradzione miliardy w zachodnich bankach, nieruchomościach, jachtach, kosztownościach i w próżniaczym stylu życia swoich latorośli, udających potomków arystokratów. Wyrzućmy to towarzystwo tam, skąd ich smród!

RoSSja faszystowska okazała się krajem bandytów, złodziei, pedofili i gwałcicieli, prymitywnych kałmuków i taka opinia na dekady pozostanie na świecie. Żaden szanujący się kraj z tym bandytą  putinkiem nie chce mieć nic wspólnego. Może już wkrótce powróci tam skąd przyszedł - do piekła - oby jak najszybciej.

Żródło :
https://dziennikarzobywatelski...

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Tezeusz

07-01-2023 [10:30] - Tezeusz | Link:

W mojej ocenie żaden szanujący się Polak nie poprze i nie popiera zbrodniczego ataku faszystowskiej bandyckiej roSSji na Ukrainę gdyż widzi w tym zagrożenie dla siebie i swojej rodziny.
Ci co popierają ten bandycki faszystowski kraj agersora roSSję  kraj bandytów ludobójców, według mnie, nie są Polakami lub służą innym państwom i ich agendom wrogim Polsce. To są wrogowie.

Obrazek użytkownika zbychbor

07-01-2023 [10:40] - zbychbor | Link:

Chyba atak faszystowskiej bandyckiej roSSji na nazistowską banderowską Ukrainę.
Niech się tam żrą między sobą.

Obrazek użytkownika Tezeusz

07-01-2023 [14:18] - Tezeusz | Link:

@zbych..rus
pijesz nie pij bo jak zwykle wychodzisz na idiotę..o smrodzie nie wspomnę..

Obrazek użytkownika zbychbor

07-01-2023 [15:32] - zbychbor | Link:

@tez
nie jedz tyle czosnku, co twoi ziomale

Obrazek użytkownika RinoCeronte

07-01-2023 [11:47] - RinoCeronte | Link:

Nawet Olaf dokonał zwrotu o 180 stopni :-)

Obrazek użytkownika Pers

07-01-2023 [10:47] - Pers | Link:

//Żaden szanujący się kraj z tym bandytą  putinkiem nie chce mieć nic wspólnego.//
O kurcze... Nie wiedziałem, że większość ludności Ziemi to państwa, które się "nie szanują".
A sam widziałem jak jak Panu Ministrowi Ławrowowi na G-20 na Bali rozścielono czerwony dywan a pan prezydent Biden musiał schodzić z samolotu po gołych schodach.
No skandal po prostu!

Obrazek użytkownika Tezeusz

07-01-2023 [13:39] - Tezeusz | Link:

Oj Ruszkiewicz to ten co dostał plaskacza od Opary za tffffuuuurrrczość i chamstwo, to ten którego wywalili z portali Niepoprawni, Salon, NB i obecnie NEon i blog jedyny zabrali za co ? 
Biedaczek taki o smrodzie nie piszę....nie szukaj tego co tak stawia tobie jedyneczki scierwoneonowe kilku ników to ja....piszę to z wielką radoscią..
Oczywiście często komentuję twoje agitki z twoimi zbanowanymi przez ciebie  komplami z NEonka... na stronce..Radość wielka..

Obrazek użytkownika Tezeusz

07-01-2023 [13:45] - Tezeusz | Link:

"Tego trolla, który zarejestrował się tylko po to, żeby nasrać na moim blogu też nie możesz wyrzucić?
Wy coś tu jeszcze możecie? :)))"
Nie kombinuj Ruszkiewicz wiesz vice versa...cieszysz się bo ja bardzo i będzie tego więcej poczekam na koniec techniczych prac w ścierwoneonku... i odblokowaniu kont ..tyle mam pomysłów !

Obrazek użytkownika tricolour

07-01-2023 [16:21] - tricolour | Link:

@pers

Lawrow dostał czerwony dywan szmaciany, dla szmaty. Biden dostał czerwony, krwisty dywan ze szwejów, co ich cztery setki himars zrobił. Przyleciał do szkoły i zrobił.

A pan kindżał gdzie?

Obrazek użytkownika Pers

07-01-2023 [16:25] - Pers | Link:

@3kolorek
//A pan kindżał gdzie?//

Przyleci, bądź spokojny :))

Obrazek użytkownika Ryan

07-01-2023 [18:41] - Ryan | Link:

ruszkiewicz

kiedy rezygnujesz?

Obrazek użytkownika Tezeusz

07-01-2023 [19:03] - Tezeusz | Link:

"Przyleci, bądź spokojny :))"

Piszesz @Pers o gównie osranego bandyty karakana tchórza putlerka.W ścierwoneonie już jest i waniajet jak diabli i infekuje to bagno rusofilowe..

Obrazek użytkownika tricolour

07-01-2023 [19:26] - tricolour | Link:

@pers

Tak, pan kindżal może przyleci, a panowie himarsowie już przylecieli.

Obrazek użytkownika Tezeusz

07-01-2023 [19:45] - Tezeusz | Link:

Ruszkiewicz czy wiesz że:
RoSSja faszystowska okazała się krajem bandytów, złodziei, pedofili i gwałcicieli, prymitywnych kałmuków i taka opinia na dekady pozostanie na świecie. Żaden szanujący się kraj z tym bandytą  putinkiem nie chce mieć nic wspólnego. Może już wkrótce powróci tam skąd przyszedł - do piekła - oby jak najszybciej.

Dalej ich popierasz ? a co na to specjaliśći ? zlikwidowali blog zlikwidują ścierwoneon

 Lubię komentować to co wypisujesz..a co na to fachowcy ?
 

Obrazek użytkownika Tezeusz

07-01-2023 [16:35] - Tezeusz | Link:

@tricolour
W punkt ! dobre !!!

Obrazek użytkownika Ryan

07-01-2023 [18:40] - Ryan | Link:

ruszkiewicz
kiedy rezygnujesz?

Obrazek użytkownika Pers

07-01-2023 [19:12] - Pers | Link:

@r-jasiu
Ciebie to g... obchodzi.
Ty zawsze będziesz miał dożywotniego bana :)

Obrazek użytkownika Tezeusz

07-01-2023 [22:43] - Tezeusz | Link:

Ruszkiewicz a kiedy  ty dostaniesz bana za swoje agitki  dożywotniego ? Czekamy..Tyle komentarzy poszło..

Obrazek użytkownika angela

07-01-2023 [18:28] - angela | Link:

Rosja dzicz, chamstwo i prostactwo kamuflowali famą mocarstwowosci. 
Koniec walenia śmierdzącym sovieckim buciorem w mównicę, bo ich " mocarstwo i potęga militarna  "  wyszła na światło dzienne, a  wyszła wielka kicha.
Upadek propagandy sovieckiej  właśnie oglądamy, i mam nadzieję, że nie popuścimy, aż zdechnie i więcej się nie podniesie.