Chcą rewolucji. Zaczną od Polski

Po co wymyślać coś nowego? Teoretycy idei komunizmu już dawno wszystko opisali i nawet wprowadzali w życie. Tak przecież powstało ZSRR, czyli dzisiaj putinowska Rosja.

Wszyscy wszędzie są zaskoczeni i zdziwieni, a nawet zszokowani tym co dzieje się na Ukrainie. A my tutaj na dodatek, dokładnie nie tylko my – prosty naród – ale i nasi przywódcy, ich eksperci i analitycy, nie możemy zrozumieć, co wyprawia z nami Unia Europejska i Niemcy.
Co gorsza, nie umiemy odpowiednio reagować i działać w obronie.

Wszystko opisano i ich dzieła są instrukcją dla komunistów. Twórcy to głównie Karol Marks, Włodzimierz Ilicz Lenin, Altiero Spinelli i Antonio Grimsci. Twórcy i teoretycy zbrodniczego komunizmu.
To z niego powstał faszyzm, oraz narodowy socjalizm – niemiecki nazizm.
Nie mają więc sensu nowe wynalazki – wszystko już zostało powiedziane, jest instrukcja, jak przejmować władzę, by stworzyć państwo totalitarne. Nie będzie już ani słowa o komunizmie, teraz nazwać to można różnie: liberalna demokracja, zieloni, Russkij Mir, Nowy Ład, socjal-demokracja...

 

Nie byłem w stanie pojąć, dlaczego cały ten Tuskoland, Antypis, liberałowie i socjaliści, działają, z naszego, a właściwie obiektywnego w naszej cywilizacji, punktu widzenia, tak brutalnie, prostacko i wulgarnie. Jak jakaś dzika swołocz. Od samej góry, czyli pana Tuska, po różne ordynarne krzykaczki, bolszewickie aktywistki typu Marty Lempart, czy klasycznej dziuni – Barbary Kurdej-Szatan; widzimy i słyszymy najgorsze chamstwo, rynsztokowy język i epatowanie brzydotą i histerią.
Spier***lać! - wrzeszczy jedna do utrzymujących porządek, nie atakujących policjantów. I pluje im w twarz. Potem ***** *** - osiem gwiazdek na banerach, na plakatach, na tornistrach dzieci. To ukryte "Je*ać PIS".
Ku*wa, Ku*wa, Ku*wa! Bandyci, Psy! - to w stosunku do żołnierzy pograniczników.

To wszystko ma wyglądać jako spontaniczne i oddolne. Ktoś jeszcze się na to daje nabrać? Skąd więc te banery? Te chorągiewki. Nagłośnienie... Wszystko zorganizowane i kosztuje kupę forsy. Skąd te pieniądze? Zrzutka prostych antypisowców, jak co rusz prosił Hołownia? Wolne żarty. Bogaci sponsorzy, jak sędzia Żurek, albo europoseł, Pan na Chobielinie Sikorski? Lub przedsiębiorca transportowy Frasyniuk.
Skądże znowu! Żaden z tych łajdaków nie sięga do kieszeni, bo to ex-parobki, które właśnie dla kasy robią tę cała rozpierduchę. Takie śrubokręty do wynajęcia.
Pewien jestem, że całe pieniądze, finansowanie i hodowanie różnych Tusków, to zagranica.
Jak kiedyś Lenin był zasilany w Szwajcarii i Niemczech.

Pora wyjaśnić o co chodzi.

Wspomniani teoretycy komunizmu, ci początkowi, mieli tylko jeden cel.
Zakochani w Komunie Paryskiej, Wiośnie Ludów i wówczas opętani obaleniem kapitalizmu przy wykorzystaniu robotników. Po to, by samemu przejąć władzę i tworzyć państwa totalitarne, które później się zjednoczą i stworzą jeden piękny świat. Jeden dyktator i jego świta, a z drugiej strony miliardy niewolników.
Oczywiście działo się to i dzieje na naszym niewielkim kontynencie, więc trzeba zacząć od Europy. Docelowo – Europy będącej jednym państwem.
Gdzie zacząć? Może w Polsce?

Przetestowano już w ubiegłych latach, jak należy zdobywać władzę i stworzyć totalitarny "Folwark zwierzęcy". Lenin właśnie był nie tylko ideologiem, ale i praktykiem. Był pionierem instalowania ideologii komunistycznej w działaniu.
Potem byli tacy jak Fidel Castro na Kubie, czy Pol Pot w Kambodży. Jednakże najdobitniej pokazał wszystkim, czym jest komunizm Mao Zedong, jak już stworzył swoje totalitarne państwo, gdy w czasie Rewolucji Kulturalnej, ubrał cały naród w tanie mundurki, ogłupił młodych i zagłodził kilkadziesiąt milionów Chińczyków na prowincji.

A obecnie widzimy gołym okiem jak działają instrukcje oszalałych ideologów, Marksa, Grimsciego, Spinelliego i Lenina. Proszę bardzo przyjrzeć się temu:

 

  • "Długi marsz przez instytucje". To ci dwaj Włosi są pomysłodawcami. A dosłownie to ujął jeden z twórców niemieckiej partii Zieloni, startujący jako studencki zadymiarz, Rudi Dutchke. Co to widzimy w Polsce i państwo i Polacy, cierpią z tego powodu. Po pierwsze, przejęcie przez starych bolszewików i młodych lewackich aktywistów "Trzeciej władzy" – sądownictwa. Dla odróżnienia dumnie nazwali się Kasta. Ci, którym nic nie można zrobić, bo stoją ponad prawem. Potem rozpoczął się w 1992 roku proces przejmowania samorządów terytorialnych, z takim rezultatem, że województwo pomorskie wolało by być Freie Stadt Danzig, Poznań księstwem Posen, a Warszawa... Wszystko to w ramach projektu Europa Regionów, samorządy świadomie niszczą spójność Rzeczypospolitej. Mamy także zwichrowaną autonomię uniwersytetów i agresywnie antypaństwowe związki zawodowe, jak na przykład Związek Nauczycielstwa Polskiego.
  • A w Europie? Całkowicie opanowano TSUE – Trybunał sprawiedliwości Unii Europejskiej. A także zapewne Komisję Europejską – kontrolny urząd, który stał się decyzyjną władzą i Parlament UE – zbiorowisko odmóżdżonych hippisów, starych manipulatorów; pełen aktywistów – komunistów, tych ruskiego chowu i tych co kryją się za neoliberalną zasłoną. Taki właśnie jest marsz przez instytucje. Im więcej ich zdobędziesz, tym bardziej państwo nie będzie mogło ci podskoczyć.
  • Tworzenie z Europy jednolitego państwa, co wiąże się z pozbawieniem państw członkowskich suwerenności, wolnej woli i możliwości działania w interesie obywateli. To też dzieło Marksa i Spinelliego, którym dzisiaj postawiono pomniki i utworzono stowarzyszenia ich imienia (gdzie polska euro posłanka Róża Thun jest honorowym członkiem).
  • Akcje propagandowo ideologiczne, nie ważne jak głupie i wyssane z palca, mające odwrócić uwagę ludności od spraw istotnych i skierować na ideologiczne dyrdymały. Takie jak, walka o klimat, walka o dobrobyt zwierząt i przyrody; naukowe doniesienia, że płeć to nie cecha naturalna – anatomiczna i psychiczna, tylko taka myśl, która kiedyś tam, może urodzić się w głowie dziecka, czy nastolatka.
  • Niszczenie bez litości przeciwników, lub zaledwie ewentualnych przeciwników: – państwa, rządy, instytucje, czy nie-lewackie grupy obywateli. Wielką Brytanię wyrzucono z Unii. Była za silna, by ją zniszczyć. Lecz Grecję zniszczono finansowo i gospodarczo. We Włoszech usunięto "nieprawomyślny" rząd. A to, co się dzieje wobec Polski – i będzie się działo tak długo, aż władzę przejmie podporządkowane lewactwo, ta totalna opozycja, z dawno już sprzedanym Berlinowi aktywistą Tuskiem, widzimy dokładnie.

Resztę można sobie samemu dopowiedzieć.

Lecz w końcu dochodzimy do sedna technologii tworzenia totalitarnego państwa komunistycznego. Oczywiście teraz pod jakąś nową nazwą, bo słowo "komunizm" ciągle nie jest przez wszystkich lubiane i akceptowane.

Nie pamiętam dokładnie, czy autorem tej tezy komunistycznego zdobywania władzy był Lenin, czy Marks. Powiedzmy Lenin. Powiedział on, że prawdziwego i całkowitego zdobycia władzy potrzebna jest rewolucja.
A rewolucję najlepiej przeprowadzić, gdy wywoła się wojnę domową.
I to właśnie jest na naszych oczach realizowane w Polsce.

Po chwilach zastanowienia, gdy zrozumiałem, że takie zachowanie, jakie prezentuje totalna opozycja i jej biedni entuzjaści, nie może być spowodowane naturalnym brakiem kultury, wrodzonym chamstwem i agresją, oraz powszechną w tamtych sferach koprolalią, czyli nieustannym wypowiadaniu słów wulgarnych, czy obraźliwych i napastliwych, widziałem, że mamy tu precyzyjny plan.
To są działania wyuczone i polecone do stosowania. A po to to jest, by pozostała część narodu, ci których oni nazywają ciemnym chamstwem, lub hołotą, gdy w rzeczywistości to ludzie spokojni, przyzwoici i ze sporym poziomem kultury osobistej, często podbudowanej wiarą katolicką, doznała szoku, obrzydzenia i nawet wściekłości tak, by w końcu rozpętało się mordobicie.
Wojna domowa potrafi się szerzyć w tempie, jak ogień lasu upalnym latem. Zręcznie wytwarzane prowokacje, ataki i agresja powodują, że strona przeciwna też ulega emocjom i zaczyna odpowiadać pięknym za nadobne. Aż w końcu poleje się krew.
Wcale nie musi być tych antypisowców miliony, jak sobie marzył Wałęsa. Proszę sobie przypomnieć ilu miał Lenin bolszewików, gdy rozpoczął w St. Petersburgu rewolucję. Hitler również dysponował niewielką grupą.
Lecz jeśli na przeciwko tysiącosobowego zgromadzenia przyzwoitych obywateli stanie zaledwie dziesięcioosobowa, wyszkolona grupa bandziorów, uzbrojona i skłonna bez wahania zabijać, to wygra.

A wtedy takie zamieszki staną się dynamicznym systemem samo nakręcającej się wojny domowej. Coraz bardziej brutalnym i krwawym. Emocje wezmą górę nad rozumem.

W odpowiednim momencie wojna domowa przeistoczy się w rewolucję. Jeżeli siła będzie po stronie Tuska i ferajny, a nie zapominajmy, że będzie miał on za sobą potężne wsparcie Berlina, Brukseli, Paryża, a po cichu też Moskwy, to ruszą, jak to się mówi, na Belweder, Pałac prezydencki, na Sejm, na siedzibę rady Ministrów i premiera. I dalej, jak to obiecywali, ruszą na inne ważne instytucje, a "silni ludzie" pisowskich prezesów i dyrektorów będzie się wyrzucać przez okna, albo wyprowadzać, do różnych katowni.

Tak właśnie to się robi. Tak działa psychologia społeczna, zachowanie tłumów, gdzie najstraszniejszym stanem psychicznym jest amok, w którym zabija się bez opamiętania.
Tak właśnie uczył Lenin, jak w państwie dokonać przewrotu i przejąć władzę.

Niepokoje społeczne i wzrost agresji >>> narastająca frustracja i wściekłość >>> powszechne zamieszki i walki uliczne >>> wojna domowa >>> rewolucja i przejęcie władzy.

Wygląda nieprawdopodobnie? W zasadzie tak. Nieco jak gombrowiczowska tragikomedia.
Tylko, jak spojrzę na spolegliwość i dążenia do ugody za wszelką cenę nawet z diabłem naszych władz; gdy ocenimy bierność i tumiwisizm sporej części społeczeństwa; a także na poważny deficyt realizmu i odpowiedzialności młodego pokolenia, to zaczynam się lekko obawiać.

Świat się zastanawia, czy nie należy się nam pokojowy Nobel za pomoc Ukrainie całego narodu, a tymczasem unijna Europa straszy zagłodzeniem nas, bo w Polsce nie ma praworządności.

Na koniec, te wysiłki działającego zum Befhel (na rozkaz) Tuska i lewackiego grona wokół niego, wyobrażającego sobie, że jak zdobędą władzę, zniszczą PIS, to staną się władcami Polski są wprost komiczne. Może nawet myślą, że zostaną pełnokrwistymi dyktatorami.
Czy mimo wszystko są tacy głupi, iż nawet nie pomyślą, że wówczas nawet nie zostaną lokalnymi namiestnikami prowincji kolonialnej?

Od lutego nie ma już spokoju i ładu. Nie ma status quo. Weszliśmy w dziejowy moment chaosu. Nie ma żadnej pewności, jak jutro będzie wyglądać. Jak to się ludowo mówi – na dwoje babka wróżyła.

.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika J z L

30-12-2022 [05:46] - J z L | Link:

Erdogan potrzebny od zaraz

СЛАВА УКРАЇНІ ТА ЇЇ ВОЇНАМ!
      Chwała Ukrainie
      Chwała gierojom z Azow
      Wieczną im Chwała
Śmierć polskojęzycznym rosyjskim żołdakom z Szamba 24r.u

Obrazek użytkownika jazgdyni

30-12-2022 [05:47] - jazgdyni | Link:

Cześć Józiu

Też bym chciał.

Obrazek użytkownika J z L

30-12-2022 [05:49] - J z L | Link:

Jak napiszę "Rudy Kaszub" to wszyscy będą wiedzieli o kim jest mowa, czy ktoś nie kojarzy?

СЛАВА УКРАЇНІ ТА ЇЇ ВОЇНАМ!
      Chwała Ukrainie
      Chwała gierojom z Azow
      Wieczną im Chwała
Śmierć polskojęzycznym rosyjskim żołdakom z Szamba 24r.u

Obrazek użytkownika J z L

30-12-2022 [05:49] - J z L | Link:

Jak napiszę "Rudy Kaszub" to wszyscy będą wiedzieli o kim jest mowa, czy ktoś nie kojarzy?

СЛАВА УКРАЇНІ ТА ЇЇ ВОЇНАМ!
      Chwała Ukrainie
      Chwała gierojom z Azow
      Wieczną im Chwała
Śmierć polskojęzycznym rosyjskim żołdakom z Szamba 24r.u

Obrazek użytkownika Piotr Węcław

30-12-2022 [05:52] - Piotr Węcław | Link:

Celny tekst. Pomija jednak bardzo ważny wątek jakim jest centrum decyzyjne najnowszej wersji komunizmu - Davos.

Jezeli ktoś chce uratować niezależność państw musi znaleźć odpowiedz na Davos.

Tam obecnie wydaje polecenia komunistyczna międzynarodówka.

Pozdrawiam. 

Obrazek użytkownika J z L

30-12-2022 [06:08] - J z L | Link:

Jeśli Tusk pozywa Tulickiego z TVP za dokument "Nasz człowiek w Warszawie" i chce jego usunięcia z sieci tzn, że wszystko w tym filmie jest w punkt a ruda kreatura obsrała zbroję i marzy o powrocie cenzury. Zachęcam do obejrzenia i udostępniania póki można.

https://youtu.be/qBdy_4DVcGw

СЛАВА УКРАЇНІ ТА ЇЇ ВОЇНАМ!
      Chwała Ukrainie
      Chwała gierojom z Azow
      Wieczną im Chwała
Śmierć polskojęzycznym rosyjskim żołdakom z Szamba 24r.u

Obrazek użytkownika jazgdyni

30-12-2022 [06:22] - jazgdyni | Link:

@Piotr Węcław

O Davos i Schwabie pisałem wielokrotnie. Tu mi on nie pasuje, Kudy mu do Marksa, czy Lenina.
To rzeczywiście paskudny człowiek, a i wiekszość uczestników też.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Pers

30-12-2022 [06:04] - Pers | Link:

@admin
Czy mógłbyś wycinać te prowokacyjne, banderowskie okrzyki JzL?
Obrażają moje (i nie tylko moje) uczucia patriotyczne i są gwałceniem Polskiej Racji Stanu oraz zdrowego rozsądku.

Obrazek użytkownika Tezeusz

30-12-2022 [08:18] - Tezeusz | Link:

Ruszkiewicz za twoje okrzyki obrażające Posłów i blogerów na NB dawno już powienieneś wylecieć na zbity twój pysk....przypomnieć fakty ?

Obrazek użytkownika Maverick

30-12-2022 [06:07] - Maverick | Link:

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku, łagodnych zatorów w krwio-obiegu u wyszczepców.
Rozwoju IQ i aktywności fizycznej i umysłowej życzy niepoprawny politycznie suweren, który nie sprzedał swoich praw urodzinowych za szekle i przyjemności i płytki materializm.

Moej analizy; https://rumble.com/v2320e6-spn...

Obrazek użytkownika jazgdyni

30-12-2022 [10:23] - jazgdyni | Link:

@Maverick

Jak mi życzysz rozwoju IQ, to już nie ma skali ;-))))))).

A będę cię po stopach całował, jak tam u was załatwisz paru polskich senatorów i kongresmenów.

Obrazek użytkownika Maverick

30-12-2022 [20:45] - Maverick | Link:

Ja tam polityką się nie przejmuję, wiem ze wszystko jest przegrane, az do Amagedonu kiedy rozegra się finałowa wojna Boga z Lucyferianami. Nie będzie to żadna wojna pomiędzy Izraelem a Iranem czy USA a Rosją,  USA z Chinami ale wojna o dusze, bo lewacki lucyferianizm tylko będzie parł do przodu, poprzez depopulację, transhumanizm doprowadzą Boga do gniewu. Nie będzie to tak jak wmawiają nam fałszywi kaznodzieje, nazywając pewne kraje osią zła, gdy naprawdę one same są tą kurwą babilońską. Więc w tym ferworze nie chodzi o to kto ma rację ale o to aby uratować duszę od propagandy zakłamańców judzących do wojen i prowokującyh. Bo zbawieni będą tylko suwerenni którzy są orędownikami pokoju. Wszelkiej maści pomawiacze, rozpowszechniający lucyferiańskie fałszywki zastaną oddzieleni od zboża i związani w pęczki i wrzuceni do wiecznego ognia. Tutaj aż nadmiar takich dzieci byłych komuchów, co teraz udają patriotów nie rozumeijąc co to są prawa boże.

Obrazek użytkownika Pers

30-12-2022 [06:08] - Pers | Link:

To bolszewizm nie płynie już z Moskwy?
Cuda panie, cuda...

Obrazek użytkownika Tezeusz

30-12-2022 [08:50] - Tezeusz | Link:

@Pers
"To bolszewizm nie płynie już z Moskwy?"
Stań przed lustrem !

Obrazek użytkownika Ijontichy

30-12-2022 [08:17] - Ijontichy | Link:

Po pierwsze,to Gramsci Antonio, a nie jakiś Grimsi.,popraw.
Po drugie weszło o 8.20 dziś? Nawet jeszcze teraz jest 8,17
Tekst o tym,jak sobie mały Jasiu wyobraża seks z nauczycielką ...

Obrazek użytkownika jazgdyni

30-12-2022 [10:20] - jazgdyni | Link:

Fakty Cichy fakty!

Masz prawdziwy obraz? Coś ci nie pasuje? Poczytaj sobie coś wartościowego, a nie tylko krakowskie bajdurzenia.

No czekam na twoje rewelacje.

ps. I żadnych durnych linków. Mów swoimi słowami.

Obrazek użytkownika Jabe

30-12-2022 [08:35] - Jabe | Link:

Po co wymieniać PiS, skoro realizuje wytyczne?

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

30-12-2022 [09:40] - wielkopolskizdzichu | Link:

"A wtedy takie zamieszki staną się dynamicznym systemem samo nakręcającej się wojny domowej. Coraz bardziej brutalnym i krwawym. Emocje wezmą górę nad rozumem."

jazgot opisał swój mokry sen, w którym pałką rozwala głowy wyborcom PO i po obudzeniu wściekłość go ogarnęła, że jeszcze nie dzieje się to na jawie. 
Cierpliwości jazgocie, jak PiS wygra w 2023 to będziesz mógł zrealizować swe ambicje. Wszak z nadzieją oczekujesz na pojawienie się polskiego Erdogana.

Obrazek użytkownika jazgdyni

30-12-2022 [16:16] - jazgdyni | Link:

@Zdzicho

Podaj adres. To cię odwiedzę.

Obrazek użytkownika sake3

30-12-2022 [10:29] - sake3 | Link:

Tekst podsumuwujący Polskę 2022 brdzo dobry ,również w tym że wprawdzie maginesowo ale wspomniano o tumiwisizmie polskiego społeczeństwa.Wg mnie ma to o wiele większe znaczenie niż myslimy. Ułatwiło on bowiem opozycji sianie chaosu,atakow ,wrogości i dzielenia Polaków.Całą niechęć a nawet nienawiść skupiono na partii rządzącej i rządzie,antypolskie wybryki opozycji pominięto.Nic dziwnego że ten tumiwisizm się powiększył i gra teraz znaczącą rolę.Czyż nie było i nie jest na NB? Ile razy zmyto mi głowę że ośmieliłam się wspomnieć o destrukcyjnej roli opozycji? Czemu się teraz dziwimy?Przecież społeczeństwo przez cała siedem lat było straszone okropnym PiS-em,że teraz zagłosuje na każdego byle nie z PiS.Nikt się nie odezwał kiedy na swoich ,,wiecach'' Tusk rozprawiał jak to on żelazna miotła zrobi porządek,siłowo,przemocą przy pomocy Komorowskiego,Wałęsy i KOD-u i ,,silnych ludzi. Czyzby z niemieckiej Antify?Teraz żąda ochrony dla siebie i my społeczeństwo za tę ochronę będziemy płacić.Autor w nastroju dość minorowym ten rok podsumowuje nie mając chyba wielkich nadziei ,że następny będzie lepszy.Nie będzie,bo ten tumiwisizm społeczeństwa może okazac się tragiczny.Dobrzy przyjacielscy Niemcy, przyjazna,dobrotliwa Rosja, demoniczne NATO-przecież to stale się przewija w dyskusjach,wywiadach,wypowiedziach polityków,w mediach.W blokach startowych już czekają Tusk,Sikorski by przybić żółwiki z Putinem czy złożyć hołd lenny Berlinowi.I tak wydaje mi sie będzie wyglądał następny rok.

Obrazek użytkownika jazgdyni

30-12-2022 [10:42] - jazgdyni | Link:

@sake3

Cześć sake

Czy pamiętasz sprzed lat paru taki moment w Sejmie, gdy poseł-bydlak z PO popycha i przewraca posła z prawicy. Pamiętasz, jak zareagował napadnięty? Zero reakcji. Ja bym bydlaka zmasakrował (fakt, jestem duży), ale ten nasz biedny poseł miał wokół siebie kolegów. Dżentelmeni, job twoju ...!
Dlaczego nasza strona nie potrafi odpowiedzieć! Bo tacy są europejscy?! Jezus pobił kupców w świątyni. Pasywność wobec przemocy i pogardy tylko wzmacnia tych lewackich pojebów.
Już w 2010, po Smoleńsku dostało mi się, o dziwo, od naszych, że wzywam na barykady i znowu młoda krew się poleje. Więc co?! Niech nas wyrżną, jak spokojnie będziemy spali?

Droga Sake - najlepszego w Nowym Roku. Faktycznie, będzie ciężko. Lecz o wiele bardziej optymistycznie.

Obrazek użytkownika Es

30-12-2022 [14:34] - Es | Link:

@sake
Twoje użalanie się przypomina te komentatorów nad meczami plskich kopaczy: gdyby nie przeciwnicy to mistrzami świata byśmy se nawet zostali.
"Tumiwisizm społeczeństwa"? Żartujesz sobie. Zamiast pacyfikować entuzjazm, należało rozsądnie go zagospodarować, aby stanowił skuteczną przeciwwagę dla różnych Lempart i wszelakich rokoszów. Nie byłoby cyrku w Sejmie parę lat temu . A to od tego cyrku zaczął się cały burdel. 

Obrazek użytkownika sake3

30-12-2022 [18:28] - sake3 | Link:

@Es.....Nie wydaje mi się abym się użalała.Po prostu widzę to czego wy nie usiłujecie nawet widzieć.Własnie ten tumiwisizm społeczeństwa.Skąd on się wział ? Właśnie od działań takich ludzi jak pan.O przekonywania że wszystko wiecie lepiej,a atak na rząd jest receptą na wszystko.

Obrazek użytkownika Es

30-12-2022 [21:33] - Es | Link:

@sake 
Nigdy nie twierdziłem, że wiem lepiej. Proszę przeczytać co napisałem. Jest przyczyna jest skutek. Kaczyński,Rząd otrzymali ze strony czynników społecznych, związków zawodowych, jasno sformułowaną ofertę silnego wsparcia w walce z tworzącą się totalną opozycją. Nie skorzystali, a nawet robili wszystko aby takie tendencje zneutralizować. Ludzie początkowo pełni entuzjazmu po wygranych wyborach, zignorowani a do tego widząc ,że obietnice pozostać mają tylko obietnicami, popadli w apatię. Ot i cała geneza tumiwisizmu Polaków. Samo 500 nie przywróci entuzjazmu niezależnie ile będzie miało plusów .
Zresztą. Dlaczego o jakimś tumiwisizmie w ogóle mówimy? Przecież PiS osiągnął stan emocji zarówno swoich zwolenników jak i tych niezdecydowanych, i tych wybierających załóżmy mniejsze zło, którego dokładnie sobie życzył. Odrzucenie pomocy czynnika społecznego, miało przecież na celu uwolnienie się zarazem od konieczności jego wpływu na rządzenie i podejmowane decyzje jak i przymus wywiązywania się z obietnic wyborczych.Takie relacje zawsze wiążą ręce,co jest, lub może być mocno kłopotliwe.Lepiej i łatwiej czasem mieć wymówkę w postaci walki z wieloprzymiotnikową opozycją niż wypełniać obietnice.
Atak na rząd? Czy Pani pozostawia dzieci samym sobie wierząc,że najlepiej wiedzą jak się mają wychować? Że pozwolę sobie po raz drugi dzisiaj przywołać pamięć śp doktora Targalskiego i ideę tworzenia RKW. Ruch Kontroli Władzy jako kontynuacja Ruchu Kontroli Wyborów, miał właśnie zabezpieczyć państwo przed tej władzy-niezależnie z jakich politycznych regionów by pochodziła- ułomnością i skłonnością do erozji. A mamy ewidentnie od lat z tym do czynienia. 

Obrazek użytkownika sake3

31-12-2022 [09:45] - sake3 | Link:

@Es.....To jasno sformułowane wsparcie społeczeństwa dla PiS-u i rządu nie było żadnym wsparciem w walce z totalną opozycją.Od początku walono w PiS z całą mocą,przekonywano do pisowskich zbrodni.Ten rząd od początku nie miał żadnych szans.Wpisy na NB są tylko tego potwierdzeniem.

Obrazek użytkownika Pers

31-12-2022 [10:04] - Pers | Link:

@sake
//Ten rząd od początku nie miał żadnych szans//
Nie prawda @sake, ten rząd miał wszelkie szanse a że nie wykorzystał to już inna sprawa...

Obrazek użytkownika Jabe

31-12-2022 [10:11] - Jabe | Link:

Che, „PiS od początku walił w nie-PiS z całą mocą, przekonywał do niepisowych zbrodni. Wpisy na NB są tylko tego potwierdzeniem.” Da się?

Prawda jest taka, że żaden rząd nie miał takich po­myślnych okoliczności –  prezydent, parlament, koniunktura. I co? Tylko szastanie pieniędzmi, wojna na górze, ob­sadzanie synekur i buń­czuczna pro­paganda sukcesu. Polityka za­graniczna nie istnieje – jest tylko od­biciem woli sojusznika i żebraniną o dotacje, nieudaną.

Obrazek użytkownika tricolour

30-12-2022 [11:56] - tricolour | Link:

Bardzo mię się podobają takie rzewno-durne utyskiwanie na Tuska dzień po ogłoszeniu, że w polski samochód elektryczny pompujemy 250mln (z kliku miliardów więc dopiero się zaczyna), z których znakomicie większa część trafi do Niemiec.

Wam żaden tusk nie jest do niczego potrzebny. Wystarczy świecidełko, najlepiej zachodnie.

Obrazek użytkownika Es

30-12-2022 [14:12] - Es | Link:

Świetnie opisuje pan zjawiska i rzeczy, które doskonale są znane wszystkim ,poczynając od operatora łopaty po Prezydenta państwa. W tekście brakuje za to dwóch przynajmniej zasadniczych pytań- nie mówiąc oczywiście o odpowiedzi na nie- a mianowicie: skoro wszyscy wiedzą i widzą dokąd to wszystko zmierza , to dlaczego najlepsza dla narodu, tak patriotyczna ponoć partia i jej rząd brnie w tę katastrofę wytrwale i uparcie, nie zwracając uwagi nawet na własne szeregi? Ba. Dokładając od siebie samobiczowanie i coraz to świeższą włosienicę?
A drugie to: jaka dla szeregowego Kowalskiego jest różnica być przez Tuska oddanym do pożarcia natychmiast, czy przez duet Kaczyński/Morawiecki  ugotowanym jak żaba?
Czy "technologia" zakładania nam wędzidła ma jakiekolwiek znaczenie?
Czy zatem dla "szeregowego" Kowalskiego ma jakiekolwiek znaczenie kto to zrobi, skoro całą państwową propagandą jest przekonywany, że to nastąpić musi?

Obrazek użytkownika jazgdyni

30-12-2022 [14:57] - jazgdyni | Link:

@Es

Witam

"...dlaczego najlepsza dla narodu, tak patriotyczna ponoć partia i jej rząd brnie w tę katastrofę wytrwale i uparcie..."
Jest duża różnica pomiędzy =wiedziec= i nawet mieć autentyczne dobre chęci, a umieć coś robić. Wielu z nas ostro krytykuje , zgadzam się, wiele głupich decyzji władzy, lecz ja usprawiedliwiam tym, że nasze kadry przywódcze, wobec zachodnich republik (głównie parlamentarnych) ciągle są jeszcze w wieku niemowlęcym. Uprawiania dobrej polityki i dyplomacji, wymaga stuleci doświadczenia. A u nas nie ma prawdziwych kadr. Albo totalna nędza, jak Biedroń, albo profesorowie. Jakby PJK nigdy nie słyszał Bismarcka - “Achtundachtzig Professoren: Vaterland, du bist verloren”. Jak się nie ma wrodzonego talentu przywódczego i akurat jest odpowiedni moment, to by rządzić, naprawdę potrzeba dużego doświadczenia. Na dodatek, jak już parę dni po objęciu władzy, opozycja ogłosiła się totalną, czyli neguje wszystko i będzie przeszkadzać ile się da. Proszę sobie pomyśleć, gdzie byśmy po tych siedmiu latach byli, gdyby opozycja była przyzwoita, a UE by nas nie niszczyła.

- "... być przez Tuska oddanym do pożarcia natychmiast, czy przez duet Kaczyński/Morawiecki  ugotowanym jak żaba..."
Wolę duet. Jak rekin cię pożre natychmiast, to koniec. Gdy gotują cię powoli, to zawsze jeszcze jest nadzieja. A to prądu, albo gazu zabraknie pod kotłem, lub też nagle kucharze przejdą na wegetarianizm.

Kto w styczniu 2022 wierzył, że Ukraina rządzona przez kabaretowego aktora, a faktycznie we władzy korupcji i oligarchów, przetrzepie dupę Rosji i rozkwitnie jako nowy naród?
Więc zawsze warto poczekać, bo coś nas może zaskoczyć.
 

Obrazek użytkownika Es

30-12-2022 [15:25] - Es | Link:

@jazgdyni
"Wolę duet. Jak rekin cię pożre natychmiast, to koniec. Gdy gotują cię powoli, to zawsze jeszcze jest nadzieja. A to prądu, albo gazu zabraknie pod kotłem, lub też nagle kucharze przejdą na wegetarianizm."
Proszę zauważyć, że w obu przypadkach przypisana jest nam rola ofiary. A ze znalezieniem wilka wegetarianina mogą być problemy. 
" nie ma u nas kadr"- kiedyś, parę, może nawet koło dziesięciu lat temu użyłem tego "argumentu" w dyskusji ze Śp dr Targalskim. Mogę nie być dosłownym, ale odpowiedział mniej więcej tak: nie ma ich, bo się nie chce szukać. Wtedy nie byłem przekonany, ale szybko zaczęło do mnie docierać, że miał rację. 

Obrazek użytkownika tricolour

30-12-2022 [15:34] - tricolour | Link:

@Es

Wadą autorytetu jest to, że myśli i jeszcze bydlak ma czelność mówić. Tymczasem poszukiwane są autorytety partyjne, takie od puszek i parówek, z wielkim dorobkiem naukowym, którego nikt na oczy nie widział na uczelni w pierdziszewie.

Targalski w jednym z ostatnich wywiadów, zapytany dlaczego niemcy nie chcą zmiany rządów PiS, odpowiedział, ze PiS jest idealny dla Niemców więc nie będą tego psuć.

Plan Aldików na 2023 jest już zatwierdzony... żeby robole od niemieckiej Izery kupili se Bier po Arbeit.

Obrazek użytkownika Edeldreda z Ely

30-12-2022 [16:13] - Edeldreda z Ely | Link:

@Tricolour
Bardzo mi przykro (Inżynier Mamoń jestem), ale te słowa kwestionują zawartą w przekonaniu Imćwaszecia tezę, że rewelacja pt. "papiery na premiera" to tylko podręcznikowa prowokacja i gdyby rzeczywiście to była taka bomba, to Niemce by nas tym pobili już dawno temu...
PS A myślałam, że będę miała spokojnego Sylwestra, a tu znowu trzeba myśleć... 

Obrazek użytkownika tricolour

30-12-2022 [16:32] - tricolour | Link:

@Ely

Nie musisz myśleć. Wtedy będziesz miała lidle, biedronki, aldiki inne leroye. Nawet niemiecką izerę na koreanskich akumulatorach z Kobierzyc, do których roboli dowozi się autobusami z przystanków mających nazwy miast, z których pochodzą. By nie musieli myśleć...

Obrazek użytkownika Edeldreda z Ely

30-12-2022 [15:35] - Edeldreda z Ely | Link:

@Es
Miał fajne koty/kota...
Juz nie pamiętam czy był tylko jeden zawodnik - odpowiednio absorbujący, czy kilku - zespołowo robiących dystrakcje... 😁

Obrazek użytkownika Edeldreda z Ely

30-12-2022 [17:32] - Edeldreda z Ely | Link:

@Es & Co.
Pomyślałam trochę, bo wizja podróży z fabryki autobusem podziałała mobilizująco i odszczekuję słowa o kotach. Koty/kot miały/miał inna funkcję... 

Obrazek użytkownika Es

30-12-2022 [21:34] - Es | Link:

@Edeldreda z Ely
Miał dwa. Były jak Paweł i Gaweł. Jeden ułożony, spokojny, gdzieś tam z boku. Drugi zaś robił co chciał, niekontrolowalny zupełnie, wchodził Gospodarzowi(czasem dosłownie) na głowę. :)

Obrazek użytkownika jazgdyni

30-12-2022 [22:15] - jazgdyni | Link:

@EzE

Ja mam tylko jednego kota (oprócz tego w mojej głowie). Ale dwa psiaki.

Obrazek użytkownika Edeldreda z Ely

30-12-2022 [22:22] - Edeldreda z Ely | Link:

@Autor & @Es
Jak tu dzisiaj kulturalnie, Panowie... 😊
PS pozostaje w następnych wyborach prezydenckich zagłosować na Gadowskiego 🙃

Obrazek użytkownika Es

30-12-2022 [22:55] - Es | Link:

@Edeldreda z Ely
"Jak tu dzisiaj kulturalnie, Panowie... 😊"
Że użyję formy: Tylko sobie tutaj żartów nie rób, :):)
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Edeldreda z Ely

31-12-2022 [00:16] - Edeldreda z Ely | Link:

@Es
Na stronie wspomnianego Klubu Jagiellońskiego zastałam przedziwne zjawisko - pod nagłówkiem każdego artykułu widnieje przestroga, ile minut z życiorysu zajmie lektura otworzonego artykułu... Także pozdrawiam.

Obrazek użytkownika jazgdyni

31-12-2022 [07:44] - jazgdyni | Link:

@Edeldreda z Ely

Nie jest zawsze kulturalnie? Może nie... Byłoby tak, gdybym miał kontrolę nad prowadzoną dyskusją. Zapewniam - chamstwo i złośliwości dusiłbym w zarodku.

Szczęśliwego NR

Obrazek użytkownika Edeldreda z Ely

31-12-2022 [09:18] - Edeldreda z Ely | Link:

@jazgdyni 
Kontrola łatwo może się przepoczwarzyć w cenzurę. Tak jest o wiele ciekawiej i szerzej, Panie Januszu. 
Serdeczne noworoczne życzenia dla Pana i Czytelników! 🥂

Obrazek użytkownika jazgdyni

31-12-2022 [09:39] - jazgdyni | Link:

@Edeldreda z Ely

Cenzura to brzydka rzecz. Powinno jej nie być. Lecz również nie powinno być osobistych ataków, obelg, fejków i pomówień. Tu, w Internecie większość nie rozumie, że blogi to nie forum dyskusyjne. Blog to moja intelektualna własność. Gdy w szkole ktoś bazgra w moim zeszycie, to mam prawo ostro reagować. Lecz poczucie sprawiedliwości jest rozmyte. Szczególnie przez liberałów i libertarianów. Ich postawa, czego nie chcą zrozumieć, to anarchia. Jako społeczność wspólnie się na coś umawiamy. Co robić z gościem, który wielokrotnie był z komentarzy pod moimi tekstami wypraszany, bo przychodzi tylko by dokuczać, wyśmiewać i obrażać?

Mówisz, że tak jest ciekawiej? Widocznie jesteś z młodszego pokolenia, które godność osobistą, poczucie sprawiedliwości i umowy społeczne olewa. Tak jak Unia olewa polskie stanowisko.

Obrazek użytkownika Jabe

31-12-2022 [10:21] - Jabe | Link:

nie powinno być osobistych ataków, obelg, fejków i po­mówień.

Lecz poczucie spra­wiedliwości jest rozmyte. Szczególnie przez liberałów i liber­tarianów. Ich postawa, czego nie chcą zrozumieć, to anarchia.

Raczyłby Pan naprawianie świata zacząć od siebie, powstrzymując się od roz­mytych po­mówień?

Obrazek użytkownika tricolour

31-12-2022 [11:23] - tricolour | Link:

@jzg

Kręcisz. Piszesz nie w "swoim zeszycie" tylko naszym wspólnym zeszycie, na który się skladamy poprzez reklamy. To są realne pieniądze, które wspólnie wypracowujemy.

NIc nie stoi na przeszkodzie, byś założył naprawdę swój zeszyt i dopiero wtedy będzie on wyłącznie twój i z twoimi porządkami. Jak się jednak okazało - bo takie przedsięwzięcie zaryzykowaleś - nie było zainteresowania i sprawa zdechła. Innymi słowy: możliwość pisania we własnym zeszycie nie wystarczyła ci, chciałeś być też czytany (ba!) ale czytelników nie interesowała komunikacja ograniczona do klaki.

Masz kolego rozdęte ego i skłonność do mijania się z prawdą w imię wlasnych korzyści czerpanych ze wspólnego obszaru. To ma swoją nazwę, którą na razie pominę.

Nie pominę jednak reakcji gdy widzę takie zachowania. To jest powód, dla którego zabieram głos - porządek rzeczy.

Obrazek użytkownika jazgdyni

30-12-2022 [16:13] - jazgdyni | Link:

@Es

Śp. dr Targalski (to on mnie tutaj zaprosił), a za nim Ziemkiewicz powiedzieli coś mniej więcej takiego - Jak jest popyt, to znajdzie się podaż. Właśnie w odniesieniu do kadr. Spędzam wiele czasu na kanałach/podcastach You Tube'a. W tej chwili po lutym 2022 mamy wprost wysyp autentycznie świetnych obserwatorów, analityków, prognostyków i futurystów. Całkiem nowe osoby. Od 30 roku życia do 85tego.
Tylko trzeba umieć wybrać.

Może to głupie, ale jak kierowcom autobusów robi się testy psychologiczne, to czy nie powinno się podobnych robić politykom? Gdy zmieniałem pracodawcę (dosyć rzadko) to zawsze przed zatrudnieniem też byłem testowany. Dużo też dały Leadership Course i Crisis Menagement. To już standard na stanowiskach w jakiś sposób kierowniczych. Tymczasem w RP niestety często mianuje się ludzi na kluczowe stanowiska "po uważaniu". Faktycznie - nie chce się szukać. A za granicą (u nas też mają filie, np. Ernst & Young) są potężne firmy "łowców głów".

Obrazek użytkownika juur

30-12-2022 [17:12] - juur | Link:

"Może to głupie, ale jak kierowcom autobusów robi się testy psychologiczne, to czy nie powinno się podobnych robić politykom? To nie w tym rzecz. Przez lata wykształciła się rutyna "na głupa" z której ci z lewa i prawa korzystają. Słyszę czasem pytanie " co Ci durnie robią?" odpowiadam: kasę, ogromną kasę. Np. Szynkowski vel Sęk o którym można by powiedzieć, że "pali głupa" i podpisuje wszystko jak leci. Miał to być duży kaliber a nie jest nawet kapiszon. Można by tak powiedzieć gdyby nie robił tego co mu kazano i z czego wywiązuje się świetnie. Nie warto się oszukiwać. Teraz wyraźnie widać, że jest jak w reklamie Twix`a "...nieważne, czy wybierzesz lewego czy prawego...." Poza "na głupa" to ważne narzędzie w rękach naszych polityków np. posłowie Szczerba czy Joński i inni pełnią rolę "saperów", którzy rozbrajają każdą, potencjalnie, groźną sytuację np. dla PIS-u "no bo się nie udało, bo to durnie...."  Jeżeli popatrzymy na realne działania a nie na słowa to wygląda to raczej ponuro.
Artykuł bardzo dobry, celnie i na czasie.

Obrazek użytkownika jazgdyni

30-12-2022 [22:13] - jazgdyni | Link:

@juur

Cześć

Mocno wydaje mi się, że metodę "na głupa" można stosować wyłącznie w stosunku do jeszcze głupszych.

pozdrawiam

Obrazek użytkownika Es

30-12-2022 [19:31] - Es | Link:

@jazgdyni
Wiedziony jakimś złym przeczuciem, po tej wymianie zdań spojrzałem na skład Zarządu i Komitetu Politycznego PiS. Iii... wiedziałem już dlaczego Tusk rechotał : my nawet nie mamy z kim przegrać. (To, że to się jednak stało, to tylko wynik zbiegu okoliczności i zmęczenia Polaków rządami Platformy, a nie jakiejś zasługi PiS-u.)
Pamiętam jak wielu ludzi w tamtym czasie zachodziło w głowę, dlaczego mając wszelkie narzędzia ku temu, PiS nie tworzy żadnego zaplecza intelektualnego, żadnej bazy na której mogło by oprzeć tworzenie nowoczesnego programu dla Polski. Mimo składanych obietnic reformowania państwa. Jak chcieli tego dokonać? I czy to wielkie zaskoczenie, że koła zabuksowały i ugrzęzły na starcie? Utworzony w końcu w wielkich bólach Klub Jagielloński nie dość, że nie jest w stanie ogarnąć wszystkich dziedzin zarówno polityki jak i gospodarki czy problemów społecznych to i tak lekceważony stał się w końcu klubem weekendowych dyskutantów. I wróciliśmy do stanu wyjściowego. 
Przyczyny tego stanu są już zdianozowane. I to wielokrotnie. Kaczyński, co prawda lubi się pokazywać w towarzystwie profesorów, ale, tak naprawdę, rzadko z ich rad korzysta. Co niezmiennie od lat pozostaje przyczyną problemów.
Tak, zgadzam się. Mimo wszystko jest z kogo wybierać. Jest mnóstwo  zdolnych ludzi. Wystarczy chcieć.Zweryfikowanie przydatności też specjalnym problemem nie jest. Kwestia tylko podjęcia decyzji, czy porzucić przywilej wyciągania królika  z kapelusza.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

30-12-2022 [20:21] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Klub Jagielloński nie dość, że nie jest w stanie ogarnąć wszystkich dziedzin zarówno polityki jak i gospodarki czy problemów społecznych"
Nie jest tak źle. przecież istnieją Akademickie Kluby Obywatelskie,  Polska Fundacja Narodowa, Ordo Iuris, Spółka Srebrna,  Instytut im. Lecha Kaczyńskiego. 
Wszędzie tam zasiadają tuzy intelektu i gorący patrioci bezinteresowni w swych działaniach.

Obrazek użytkownika jazgdyni

30-12-2022 [22:02] - jazgdyni | Link:

@Es

Macie kolego Es problem percepcyjny powodujący śledzenie i poszukiwanie błędów wyłącznie po jednej stronie. To jest po prostu nieuczciwe. I niestety chorobliwe. Gdzie są analizy i poszukiwania wokół "Płaczka" Hołowni i jego anturażu WSI? Gdzie coś o "Tygrysku" Ko-Ka? A może o piszczącym, łysym cwaniaku - komuniście?
Jak to mówili w ważnych księgach - A czemu widzisz źdźbło w oku brata swego, a belki w oku swoim nie dostrzegasz? (Mt 7 3-5)

Obrazek użytkownika Es

30-12-2022 [22:35] - Es | Link:

@jazgdyni
Z zasady nie interesują mnie przypadki kwalifikujące się pod konsylium lekarskie, czy poruszające się w obrębie błędu statystycznego i ich błędy, czy też zamierzone działania. Uważam, że wygrywać należy samemu tych błędów nie popełniając, a nie naigrywając się z cudzych ułomności. Jaki "Płaczek", czy Tygrysek jest każdy(przynajmniej na tym forum) dobrze  wie, a ich wpływ na sprawy państwa i sposobem rządzenia oscyluje gdzieś tak w okolicy zera. Natomiast tendencyjne unikanie analizy popełnianych przez siebie błędów jest szkodliwe. I to bardzo. Jak to starsi kiedyś nas uczyli?  Patrz siebie.
PS Przytoczony cytat (MT 7 3-5) wydaje mi się tyczy przypadku trochę innego.

Obrazek użytkownika jazgdyni

30-12-2022 [22:11] - jazgdyni | Link:

@Es

Chyba nie jesteś na bieżąco? Wyjście z Klubem Jagiellońskim to dzisiaj żenada. Już choćby Klub Ronina jest o wiele wyżej pod względem intelektualnym i eksperckim. A Strategy & Future Bartosiaka i Budzisza. Nawet TVP ma świetne "Rozróby u Kuby" (TVP Polonia). Mogę długo wymieniać (na przykład dodam - Nowa Konfederacja, czy IPNtv) świetne panele, fora i wykłady błyskotliwych i mądrych - i co najważniejsze - patriotycznych intelektualistów.

Ale jak się nie chce widzieć, bo np. tata był ZOMOwcem, albo sekretarzem POP, to się nie zobaczy..

Obrazek użytkownika Es

30-12-2022 [22:38] - Es | Link:

@jazgdyni
Czy przytoczone sprawują jakieś funkcje doradcze przy RM, Komitecie Politycznym PiS?
A to Klub Jagielloński przecież był z tą myślą tworzony, a nie prywatny S&F, czy klub Ronina przeistoczony w klub bajarzy Orła

Obrazek użytkownika jazgdyni

31-12-2022 [07:36] - jazgdyni | Link:

@Es

Jak najbardziej wielu ekspertów w wymienionych przeze mnie panelach doradza bezpośrednio władzom. Np. prof. Zybertowicz jest doradcą prezydenta, a dr Orzeł ma długie rozmowy bezpośrednio z PJK. Nie wiem od kiedy takie konsultacje trwają. Niestety trzeba brać pod uwagę kontr-doradców - starych zgredów jeszcze z PC i młodych karierowiczów.
Istotne więc jest, kogo racja przeważa.

Obrazek użytkownika Es

31-12-2022 [12:02] - Es | Link:

@jazgdyni
NIe chcąc się ze mną zgodzić,udaje Pan ,zdaje się,że nie wie o co mi chodzi.Więc powiem wprost: nie chodzi o paru gości którzy gdzieś tam mają okazję szeptać Prezesowi czy Prezydentowi do ucha. Czy Pani Zosia samodzielnie wypełnia definicję think tanku? Czy może dr Orzeł taką rolę spełnia? Jeśli tak to rozumiemy to ogłośmy może konkurs na nadwornego Rasputina i problem z rządzeniem będziemy mieli załatwiony. Nie mam nic przeciwko prof Zybertowiczowi bo to mądry facet, ale nie jest tak ,że widzi , definiuje i samodzielnie daje gotowe, jedynie poprawne rozwiązania. I widać to chociażby w dyskusji z Bartosiakiem.
Proszę podać mi przykład zespołu ludzi, cyklicznie pracującego nad powierzanymi przez rząd, czy prezydenta problemami bieżącej i długofalowej strategi politycznej, gospodarczej,, społecznej, ktory przynosi gotowe opracowania, będącymi podstawą jeśli nie projektów legislacyjnych, to przynajmniej rzeczowych dyskusji nad nimi. Nie interesują mnie aktorzy radiowych pogadanek ani żadna publicystyka, ponieważ nie stanowią nic oprócz procesu bezproduktywnego bicia piany.
Takim zespołem z założenia miał być wspomniany KJ, którego powstanie zostało w końcu z wielkim bólem wymuszone. Ale niestety okazał się jedynie wydmuszką. Do tego nikomu niepotrzebną. Tylko, że brak takich zespołów jest powodem "krótkiej ławki" PiS-u, błędnej polityki kadrowej i miałkości intelektualnej jego elit. Tego "szeptaniem do ucha" poprawić się nie da.

Obrazek użytkownika jazgdyni

31-12-2022 [13:07] - jazgdyni | Link:

@Es

Przykro, lecz pańska wiedza o zarządzaniu i ekspertyzach jest nikła. Dość długo byłem konsutantem, a także autorem projektów, więc wiem, że działa to bardzo inaczej. Natomiast to, co określa pan modnie think tankiem, jakby brakowało polskich słów, to z reguły, kompletnie niezależne od jakiejkolwiek władzy instytucje analityczne.
George Friedman najlepszy strateg i forecaster na świecie założył prywatną firmę doradczą Stratfor, którą zarządzał będąc CEO (zrezygnował w 2015). Potem stworzył ponownie niezależną Geopolitical Futures, grupę analityczną o najwyższej renomie na świecie. Z kolei taki American Councils, to międzynarodowa organizacja non-profit, nie związana z żadną władzą. Jest też filia AC Poland, z którą Bartosiak jest w stałym kontakcie.
Oczywiście, konsultant może wykonywać robotę na zamówienie, za co mu się płaci. Lecz częściej pracuje niezależnie, w tematach, które członkowie organizacji ustalają między sobą.
W takiej Nowej Konfederacji nieustannie się kłócą. A potem idą na drinka.
Jest na świecie jeszcze coś takiego, jak Trauble Fixer. też tym się zajmowałem w kwestiach technicznych (A fixer or sometimes cleaner, is someone who carries out assignments for or is skillful at ... or extricates a client out of personal or legal trouble).

Proszę sobie poczytać, uzupełnić wiedzę, to sobie wtedy spokojnie pogadamy.

Obrazek użytkownika Es

31-12-2022 [13:49] - Es | Link:

@jazgdyni
Oczywiście zamiast odnosić się do przedmiotu lepiej-wygodniej jest uciekać do retoryki, luźnych uwag mających się do dyskusji jak pięść do nosa i zakończyć sakramentalnym : ja i tak wiem lepiej. Nihil novi- że użyję kolejnego modnego powiedzenia.

Obrazek użytkownika jazgdyni

31-12-2022 [22:51] - jazgdyni | Link:

@Es

Odnosić się do przedmiotu???

To podaj mi ten przedmiot! O czym ty mówisz? I jakie to ma odniesienie do felietonu?

Jesteś taki internetowym pasożytem, który chce rozmawiać i narzucać własne sprawy. Zero kultury. Zero rozumu. I pełno kompleksów/.

Obrazek użytkownika Es

02-01-2023 [00:05] - Es | Link:

@jazgdyni
Typowa jak widzę reakcja histeryka, któremu grunt własnych projekcji i wyobrażeń usuwa się pod nogami.
Traciśż wątek i zakręcony swoim zwodzeniem z czasem już nie wiesz o czym rozmawiasz?Czy tylko palisz głupa przyparty do muru?
Zapewne ceny mandarynek mają lepsze i właściwe do felietonu odniesienie. Zrób takie postanowienie noworoczne i przestań robić z siebie barana

Obrazek użytkownika jazgdyni

02-01-2023 [05:22] - jazgdyni | Link:

No niestety.

Niewarty jesteś mojego słowa. Jak będąc tak tępo złośliwym idzie ci w życiu? Cierpisz, boisz się i dlatego szczekasz?
Nie odpowiadaj. Ty już jesteś out.

Obrazek użytkownika Es

31-12-2022 [00:54] - Es | Link:

@jazgdyni
"Ale jak się nie chce widzieć, bo np. tata był ZOMOwcem, albo sekretarzem POP, to się nie zobaczy.."
Miałem na zaczepkę nie odpowiadać, ale zrobię to ponieważ powtarza się to po raz kolejny i to w stylu temu portalowi chluby nie przynoszącym. Nota bene w stylu bynajmniej nie człowieka za którego życzyłby Pan sobie w oczach innych uchodzić.  Najłagodniej jak potrafię, mogę bez niepotrzebnego wyświetlania historii mojej rodziny powiedzieć, że to niegodziwość wyjątkowa. Nie zniżę się reważem w podobnym tonie. 

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

31-12-2022 [03:52] - wielkopolskizdzichu | Link:

Kisiel miał umiejętność opisywania zjawisk w sposób jasny i precyzyjny, ale nader często niezgodny z obowiązującą w danym czasie regułą. Przytoczył swego czasu spór z swym kolegą szkolnym , chociaż słowo kolega jest chyba nie na miejscu,
Kisiel w tej powiastce produkuje się, przedstawia argumenty, odwołuje się do przykładów, tłum słuchaczy jest na skraju ekstazy gdy nagle adwersarz przerywa tokowanie Kisiela i głośno informuje  audytorium - koorwa ależ ci z gęby śmierdzi. Kisiel poległ. Przypomniał to gdy już był starszym panem z brzuszkiem.
Jestem na NB dłużej niż większość blogerów, byłem tu gdy nie było moderacji. Gdy nie było moderacji to gościu wyskakujący z gównianym argumentem o  przywózce przodków adwersarza na ruskich tankach był spalony. 
Czasy się zmienłly, mamy moderację. Pisowiec ma prawo do wyrażania tęsknot za rozwiązaniami Erdogana, tylko w sytuacji gdy podobny argument zasadzi się pisowcowi to jest wielki gewalt.
jazgot, tezeuszek, sake, gośka etc uzurpują sobie prawo do walenia po łbie adwersarzy i wysrywania się na ich matki i ojców , ale gdy dostana delikatnego pstryczka w nosek kwiczą jak zarzynane świnie.

Obrazek użytkownika jazgdyni

31-12-2022 [07:40] - jazgdyni | Link:

@Es

Przepraszam
To było rzeczywiście głupie z mojej strony. Taka siła rozpędu i gonitwa myśli. Teraz już tak mam (pewnie starość), że piszę bez umiaru z nadmiarem niepotrzebnych zdań i dygresji. W tym felietonie przed publikacją, wyrzuciłem połowę pierwotnego zapisu.

Obrazek użytkownika Ptr

30-12-2022 [20:34] - Ptr | Link:

Gdy tak to KPO się odwleka, to mam wrażenie,że chodzi o to ,aby MM koniecznie odniósł sukces, aby został pierwszym kandydatem na prezydenta,którego naród polski tylko przyklepie. A linia Andrzeja Dudy będzie kontynuowana. Kto to KPO trzyma w Brukseli tak naprawdę ? To jest drogi kredyt i opłaca się go brać tylko przed wyborami,aby je wygrać dając forsę straruszkom i młodym ,którzy już lub jeszcze nie myślą. A potem będziemy to spłacać.
(Piszę tak niestosownie o starszych i młodych tylko w kontekście działania demokracji, bo czymże ona jest ?. Czy demokrcja ma twarz ? Czy to jest moralny wybór ? Demokracja liberalna , masowa jest uśrednieniem różnych gustów wrogów,przyjaciół, idiotów ,patriotów,pomyleńców i swiętych oraz niepełnosprawnych, w tym umysłowo. Kluczem do tego mogą być pieniądze, strach, manipulacja. A najlepiej na tym znają się manipulatorzy, celebryci, aktorzy, ideolodzy. ). 

A gdyby nie brać KPO tak jak mówi Ziobro Morawiecki jest przegrany, wydutkany na 3 mld zł,cnotę stracił, a rubla nie zarobił. A kto miałby zostać prezydentem - Ziobro.  

Świetny tekst, bo wnosi wizję,przewidywanie które jest potrzebne naszym politykom. Oni są zawsze krok za. Choć wiele rzeczy się udało , Balticpipe, drogi, przekop, armia, Ukraina. Niemcy myśleli ,że pójdzie łatwiej. 
Rada dla władzy - zwiększyć budżet kontrwywiadu. Lub stworzyć alterntywne zdwojone służby. Prześwietlić wszystkie jurgielty.

 

Obrazek użytkownika jazgdyni

30-12-2022 [21:52] - jazgdyni | Link:

@Ptr

Cześć

Który to amerykański prezydent powiedział, że nie cierpi demokracji, bo jest ona zaprzeczeniem idei republikańskiej. Jak uważam podobnie. Jaki inny wielki polityk powiedział, że demokracja jest do kitu, ale, cóż, nie ma nic lepszego.
Tu autentycznie trzeba pomyśleć i w końcu wymyślić coś lepszego. Co to za idiotyczna paranoja, gdzie więzień zakładu karnego, skazany za potężną korupcję, albo gwałt na nieletnim, ma taki sam głos na wyborach, jak ja.

Moment jest dobry. Trzeba tylko chcieć i w końcu ponaprawiać te wszystkie bzdury. Głównie komunistyczne manipulacje.. 

Obrazek użytkownika Ptr

31-12-2022 [11:57] - Ptr | Link:

Jeżeli przestępcy demokracja nie odbiera prawa głosu to chyba z obawy jednostki ,że jej samej z jakiegoś powodu możnaby odebrać prawo głosu. A przecież kara za przestępstwo pospolite  powinna automatycznie obejmować utratę prawa do głosowania. Może w skali wyborów to jest mały promil wpływu, ale to obrazuje ,że demokracja liberalna boi się , aby ludzie nie ponieśli żadnego wysiłku w kierunku sprawiedliwości i jakiegoś wyższego poziomu ładu. Podkreślenie "liberalna" daje prawo politycznego moralnego grzechu. I tak to jest interpretowane przez liberalnych wyborców: Wiem ,że moje ugrupowanie popełniło zło moralne, ale w imię mojego prawa do głosowania mogę oddać na nie swój głos. 
Tylko czy po wybroach można zwyciestwo interpretować będzie jako dowód prawdziwości tych zwycięskich idei ? Czy będzie można powiedzieć ,że zwycięzcy stają się bohaterami pozytywnymi, sędziami sprawiedliwości, zwolnieni z przestępstw przeszłości , lepsi moralnie niż przeciwnicy ? Bynajmniej. ( Tylko ,że w Polsce przestępcy chcą tą drogą się wybielić, uciec do przodu od odpowiedzialności. To jest najbardziej frustrujące dla wyborcy i obywatela.)  
Demokracja liberalna nie została stworzona do osiągnięć moralnych, doskonalenia elit, uświęcania narodu i jego czynów.
Przeciwnie. Jest to sposób, gdzie każdy może zademonstrować swą ciemną stronę, wyrazić egoizm lub pragnienie dobra. I może ułaskawić swojego Barabasza. 

 

Obrazek użytkownika u2

31-12-2022 [13:58] - u2 | Link:

słyszymy najgorsze chamstwo, rynsztokowy język i epatowanie brzydotą i histerią

Już pisałem na NB, że chodzi o wytworzenie bezwarunkowego odruchu psa Pawłowa. Aby ludziom było wstyd za bycie przyzwoitym. Tak Niemcy dehumanizowali Żydów przed wojną i w czasie wojny. Znane jest niemieckie hasło "Żydzi to wszy i tyfus plamisty". Teraz Niemcy i ich sługusy dehumanizują rząd Dobrej Zmiany. Zaczęło sie od artykułu w FAZ o dwóch polskich kartoflach. Uszło to Niemcom płazem. Potem ich sługus PDT reżyserował razem z Januszem P. seanse nienawiści wobec PLK. Skończyło sie to zamachem w Smoleńsku i ucieczką PDT do Brukseli. Teraz merdia z nadania ubeckiego, powstałe za środki ukradzione w FOZZ, również sieją nienawiść wobec rządu Zjednoczonej Prawicy. Skończy się to zapewne wojną Niemiec z Polską, którą przewidział Marian Węcławek, a którego wizje przytaczałem na NB.

Obrazek użytkownika mada

31-12-2022 [15:55] - mada | Link:

Szczególnie uważnie czytam wypowiedzi tych niezadowolonych z rządu PiSu. Ale żaden z nich nie napisze wyraźnie z czego konkretnie jest niezadowolony. Takie: - nie lubię, bo nienawidzę,  - nienawidzę, bo nie lubię.

Strony