Niestety. Prezydent po raz drugi zawetuje "Lex Czarnek"!

2 marca 2022 roku w godzinach porannych i w odniesieniu do pierwszej ustawy Lex Czarnek 1.0 napisałem, że: "Mam nadzieję, że prezydent RP Andrzej Duda podpisze tę ustawę, choć zapewne - tak jak to jest w przypadku Węgier - stanie się ona dla UE kolejnym pretekstem  do ataku na Polskę i zarzucania nam braku praworządności. Mimo to nie wyobrażam sobie, aby prezydent postąpił inaczej niż złożenie akceptującego podpisu pod tą ustawą" [1].

Wtedy bardzo szybko (po południu) okazało się, że Prezydent RP A. Duda niestety tę ustawę zawetował mówiąc: "Nie będę ukrywał, że apelowaliście państwo z opozycji do mnie o weto do ustawy o oświacie. Ponieważ ja apeluję do państwa o jedność, w związku z tym ja postanowiłem skierować tę ustawę do ponownego rozpatrzenia. Rozmawiałem dziś na ten temat z panem ministrem, Przemysławem Czarnkiem. Powiedziałem mu, jaka jest moja motywacja (...) Wykonałem wasz apel, wykonałem waszą prośbę. Nie mówię, że nie miałem zastrzeżeń do tej ustawy, bo miałem, był też szereg rozwiązań, które uważam, że powinny zostać wprowadzone. Ale odłóżmy to na później. Na razie do tej ustawy jest weto, proszę uznać temat za zakończony, niech on nam nie przeszkadza w sprawach dot. bezpieczeństwa Polski" [2].

Od razu po wecie prezydenta odpowiedziałem tekstem, w którym napisałem: "Tym samym Prezydent wyartykułował, iż nie podpisał tej ustawy ze względu na sytuację za wschodnią granicą, gdzie Ukraina odpiera atak Rosjan oczekując w zamian od opozycji szybkiego przyjęcia przez Parlament ustawy o obronie Ojczyzny. Muszę stwierdzić, że Pan Prezydent RP A. Duda, niestety po raz kolejny okazał się hamulcowym polskich reform systemowych. Tak było np. w przypadku zawetowania przez niego ustawy reformującej polski wymiar sprawiedliwości. Podjął najgorszą decyzję jaką mógł podjąć wobec tej ustawy oświatowej i jednocześnie najbardziej bzdurne i abstrakcyjnie tłumacząc swoją decyzję. Przecież opozycja już wcześniej i bez tego weta oznajmiła, że wobec wojny na Ukrainie ustawę o obronie Ojczyny poprze. Wielokrotnie krytykowałem Pana Prezydenta, ale zawsze mając nadzieję, iż owa krytyka może w jakiś sposób jedynie wskazywać, że wybiera złą drogę i trzeba powrócić do tej dobrej. Krytykowałem w dobrej wierze, choćby właśnie gdy zawetował ustawy sądowe czy też wypowiadał się, że Polska to Polin. Natomiast zawetowanie "Lex Czarnek" powoduje, że Prezydent RP A. Duda stracił już moje zaufanie i mogę powiedzieć, że przestał być moim prezydentem. Zresztą jestem pewny, że podobnie myśli duża część jego prawicowo-konserwatywnego elektoratu. Jestem bardzo rozczarowany drugą Jego kadencją. Ja wiem, że już nie musi udawać, bo trzeciej kadencji nie będzie, ale swoim postępowaniem marnuje szanse na jednoznaczne zapisanie się w historii Polski jako prawdziwy polski mąż stanu i narodowy patriota. Wielka szkoda..." [3]. 

Pisałem to w emocjach, ale później mimo wszystko miałem nadzieję, że minister P. Czarnek przygotuje projekt nowej ustawy a prezydent go tym razem podpisze.

No i minister P. Czarnek przygotował nową ustawę Lex Czarnek 2.0, który po akceptacji parlamentu i odrzucenia senackiego weta trafił na biurko prezydenta.
I cóż on zrobi z tą ustawą? Ano zapowiedział, że ją ponownie zawetuje!

Cóż ten prezydent wyprawia? Można się zachwycać jego werbalnym, patrotycznym przekazem, ale liczą się realne działania i realne decyzje, które to oddalają prezydenta od akceptacji przez środowiska konserwatywne. A przecież to one go wybrały. 

I to trywialne i śmieszne tłumaczenie: "Prace toczyły się od dłuższego czasu. Cała kwestia była kiedyś zainicjowana przeze mnie, już dwa lata temu, w okresie, kiedy toczyła się kampania wyborcza, prezydencka. Rodzice dzieci zwrócili się do mnie, aby zostało przyjęte w polskim prawie rozwiązanie, które umożliwi rodzicom decydowanie o tym, czy określone organizacje społeczne czy pozarządowe będą mogły wchodzić do szkół i przekazywać dzieciom różne treści (...) Do tej mojej ustawy, która była złożona w Sejmie dołączył się projekt przygotowany przez stronę rządową, ale ten projekt, niestety, nie zrealizował założenia. Był także przedmiotem bardzo wielu sporów społecznych i jak państwo pewnie pamiętacie, mniej więcej rok temu zdecydowałem o odmowie podpisania tej ustawy (...) Pan minister przystąpił do prac nad nową ustawą. Jak sam ją nazywał: Lex Czarnek 2.0. Myśmy obserwowali te prace cały czas, podnosząc kwestię także mojego projektu, który wówczas znalazł się w zasobach sejmowych jako przedłożenie prezydenckie. W jakiejś części te propozycje, które składaliśmy, zostały uwzględnione, choć trzeba sobie jasno powiedzieć: nie wszystkie. Ustawa została przyjęta i skierowana do mnie i muszę podjąć w tej sprawie decyzję (...) Przyszły do mnie dokładnie 133 listy protestacyjne, część z tych listów jest podpisana nawet przez kilkadziesiąt organizacji społecznych, część – przez osoby prywatne, a są nawet podpisane przez kilkanaście tysięcy osób jednocześnie (...) Projekt nie uzyskał szerokiej społecznej akceptacji. Protesty składane są przez podmioty od skrajnej lewicy do skrajnej prawicy. Całe spektrum polskiej sceny politycznej znajduje punkty, które budzą jego zastrzeżenia (...)  Na pewno jedno można o tej ustawie powiedzieć: nie zapewnia tego, na czym mi bardzo dzisiaj zależy. Zależy mi na tym, byśmy mieli po prostu spokój. Mamy dzisiaj wojnę za naszą wschodnią granicą, a dodatkowo także kryzys gospodarczy, związany także i z tą wojną, wzrostem cen energii. Mamy olbrzymi niepokój, bardzo kosztowne kredyty. Ludzie są wystarczająco niespokojni. Nie potrzebujemy w Polsce dzisiaj dodatkowych napięć (...) Dlatego podjąłem decyzję, że odmawiam podpisania tej ustawy. Rozumiem, że jakaś część osób będzie zawiedziona, ale rozumiem, że duża część naszego społeczeństwa uspokoi się także dzięki temu, że nasza decyzja jest taka a nie inna (...) Potrzebujemy spokoju, tak samo jak potrzebujemy go w UE, spokoju politycznego w Polsce, im mniej będzie tarć i awantur, tym lepiej. tak samo potrzebujemy spokoju społecznego. I proszę, aby pracować w taki sposób, żeby ten spokój społeczny został zachowany i aby ludzie w Polsce mogli mieć spokojne święta. Dziękuję [4]. 

Doprawdy jestem w szoku! Prezydent A. Duda po raz kolejny przysłużył się antypolskim środowiskom lewackim a nie polskiemu narodowi. To bardzo smutne, niestety.
Dla mnie to weto oznacza, że nie powstanie już Lex Czarnek 3.0 i reformy systemowe polskiej oświaty i edukacji odłożone zostaną na wieczne "kiedyś". I już nie będzie żadnej prawnej możliwości powstrzymania ataku LGBTQ+ i gender na polskie szkoły. 
Brzydko się bawi nami pan prezydent, który w moich oczach stracił zaufanie i nie pomogą jego żadne patriotyczne ekwilibrystyki słowne. Powtórzę: Wielka szkoda...

[1] https://krzysztofjaw.blogspot....
[2] https://wiadomosci.gazeta.pl/w...
[3] https://krzysztofjaw.blogspot....
[4] https://wpolityce.pl/polityka/...
Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com
Jeżeli moje teksty nie są dla Państwa obojętne i szanują Państwo moją pracę, to mogą mnie Państwo wesprzeć drobną kwotą. Z góry wszystkim darczyńcom dziękuję! 
Nr konta - ALIOR BANK: 58 2490 0005 0000 4000 7146 4814 
Paypal: paypal.me/kjahog

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika sake3

15-12-2022 [16:11] - sake3 | Link:

Jak widać wojna za wschodnią granicą stała się dla prezydenta Dudy wygodnym pretekstem do stawiania weta.Gdyby jakieś inne reformy były w planie tocząca się nadal wojna da zielone światło dla tych co niczego w Polsce nie chcą reformować.Słusznie,nawet bardzo słusznie bo od reform w Polsce są Niemcy i UE a prezydent to respektuje.Za chwilę ogłosi,że na budowę elektrowni atomowych też się nie zgodzi.A opozycja będzie głośno wyć,gdzie reformy,dlaczego nie ma reform?

Obrazek użytkownika Ijontichy

15-12-2022 [16:21] - Ijontichy | Link:

Admin znowu wywalil moja notkę do archiwum...19 komentarzy...kilkoro komentatorów też wywalił,bo co mu zależy?
Wywalił bo może,bo nie ma mojego płaszcza i co mu zrobię?
Czym sie rożni vetos Duda od Admina? Że tamten jest prezydętem,a ten ma boską władzę na NB.
Widziałem wystąpienie Dudy w południe w TVP Info...żenujące widowisko.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

15-12-2022 [16:36] - krzysztofjaw | Link:

A jak to się lewactwo cieszy i pieje z zachwytu nad tym wetem... Aż nóż się w kieszeni otwiera. 
Pzdr

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

15-12-2022 [17:01] - wielkopolskizdzichu | Link:

Nie uważam się za lewaka.
Lubię ociekający krwią stek, Ardberga o mocy beczki, gardzę narkotykami, nie pociąga mnie seks z facetami, Trylogię Sienkiewicza i Pana Tadeusza Mickiewicza znam prawie na pamięć, potrafię z głowy wymienić po kolei wszystkich władców polskich, jestem pilnym czytelnikiem i słuchaczem pisowskich mediów i wypowiedzi czołowych przedstawicieli rządzącej kliki. 
Żyję z nauczania i organizacji turystyki tzw. kwalifikowanej gdzie nie hoduje się wymoczków.
I proszę sobie wyobrazić cieszę się z tego weta.

Obrazek użytkownika spike

15-12-2022 [19:33] - spike | Link:

@zdzicho, ty się cieszysz, nie z powodu "złej" ustawy, bo jej nie znasz, napisałeś już wcześniej, że gardzisz pisowcami i to jest powód twojej radości. Nie pozostaje nic innego, by ci w szkole twoje dzieci czy kogoś z rodziny, przerobili na homosia.
Dla własnej satysfakcji nie tylko dasz sobie uszy odmrozić, ale dasz się wykastrować, byli pisowcom dowalić, tak twoja parszywa natura, bo duszy nie masz.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

16-12-2022 [06:43] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Nie pozostaje nic innego, by ci w szkole twoje dzieci czy kogoś z rodziny, przerobili na homosia."
Na razie w szkołach przerabianiem dzieci na homosi zajmują się katecheci. 
Żadnemu pisiorowi taki proceder nie przeszkadza, a ściganie katechetów za molestowanie, tacy jak ty traktują jako dyskryminowanie chrześcijan.

 

Obrazek użytkownika u2

15-12-2022 [20:16] - u2 | Link:

Żyję z nauczania i organizacji turystyki tzw. kwalifikowanej gdzie nie hoduje się wymoczków.

Nie ściemniaj, wiadomo żeś z hitlerjugend, taki niemiecki parobek :-)

Obrazek użytkownika sake3

15-12-2022 [16:50] - sake3 | Link:

@ijontichy.....Ale można się do niej łatwo dostać klikając w okienko ,,aktywni blogerzy'' a następnie przywołac tekst z ,,moimi wpisami''.

Obrazek użytkownika Czesław2

15-12-2022 [17:00] - Czesław2 | Link:

To prawda. Tylko zdjęcie z głównej wpisu uśmierca go w tym samym dniu. Spadochroniarze najnowsze wpisy natychmiast spychają w niebyt..

Obrazek użytkownika sake3

15-12-2022 [17:11] - sake3 | Link:

@Czesław2....Ta właściwie to nie wiem dlaczego akurat ta notka trafiła tak szybko do archiwum.

Obrazek użytkownika Czesław2

15-12-2022 [17:15] - Czesław2 | Link:

Każda poparta argumentami krytyka Dudy czy MM natychmiast znika. Nie tylko tu.

Obrazek użytkownika sake3

15-12-2022 [16:52] - sake3 | Link:

@ijontichy.....Ale można się do niej łatwo dostać klikając w okienko ,,aktywni blogerzy'' a następnie przywołac tekst z ,,moimi wpisami''.A wystąpienie prezydenta Dudy istotnie żenujące.

Obrazek użytkownika Adam66

15-12-2022 [16:53] - Adam66 | Link:

Wygaszanie Polski w toku, w wywiadzie dla radia Wnet, prof. Grosse nazywa rzeczy po imeniu: "Projekt zmian w Sądzie Najwyższym to pełna kapitulacja polskiego rządu przed Brukselą"
https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika u2

15-12-2022 [17:04] - u2 | Link:

Przecież opozycja już wcześniej i bez tego weta oznajmiła, że wobec wojny na Ukrainie ustawę o obronie Ojczyny poprze.

Ale nadal bruździ w sprawie np. KPO. Dla nich najlepiej by było, aby doszło do jakiejś zapaści w Polsce, bo ciągłe wmawianie ludziom jak to źle się żyje w Polsce po prostu nie przystaje do rzeczywistości :-)

PS. Poniżej link do pierwszego artykułu, który znalazłem, komentującego weto PAD w tej sprawie. Nie zostały uwzględnione jego postulaty i strony rodzicielskiej.

https://wpolityce.pl/polityka/...

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

15-12-2022 [18:22] - Imć Waszeć | Link:

Bo po prawdzie to musi w Polsce dojść do zapaści, żeby wreszcie ludzie - p$*prząc Okrągły Stół - spakowali POlszewię w neseser i odesłali ekspresem do Niemiec. Tylko wtedy da się tu coś zreformować. W przeciwnym przypadku państwo i tak z czasem zgnije na co liczą Niemcy.
https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika u2

15-12-2022 [18:27] - u2 | Link:

musi w Polsce dojść do zapaści

Bez przesadyzmu i uszy do góry. Do zapaści dojdzie na świecie, w sumie już dochodzi, i Polska będzie musiała zrobić z tym porządek :-)

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

15-12-2022 [18:33] - Imć Waszeć | Link:

Z europejskimi semdziami na plecach, to Polska nawet nie wyskoczy z boksów. Porządek to zrobi Ukraina, gdyby udało jej się pokonać Rosję. Takie są fakty. Nie widzę szans, żeby patchwork polityczny papierowej inteligencji z POlski był w stanie działać sprawniej niż odpowiednik ukraiński. Nie patrzcie na mnie, przecież sami do tego doprowadzacie. Ja tylko analizuję...

Obrazek użytkownika u2

15-12-2022 [19:14] - u2 | Link:

Ja tylko analizuję...

Oprócz analizy potrzebna jest synteza. A moja synteza wskazuje, że Polska jest skazana na ogromny, wręcz niewiarygodny obecnie, sukces na arenie międzynarodowej :-)

Obrazek użytkownika sake3

15-12-2022 [21:22] - sake3 | Link:

Ale kiedy?

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

15-12-2022 [21:40] - Imć Waszeć | Link:

@sake3 Nigdy. Afera ze Stasią odsłoniła pewną brzydką twarz rzeczywistości, tak to ujmę, żeby nie wskazywać palcem kto nią obecnie zarządza. Ale wiemy o kogo chodzi. Nie będę tu pisał szczegółowo tylko zacytuję:
https://www.youtube.com/watch?...
Mała uwaga: Z filmu wynikałoby, że jesteśmy utrzymywani w "Unii" (to pseudonim nazistowskiej Czwartej Rzeszy) głosami przeważającej grupy naiwniaków. Nie. Konkretnie to tkwimy w tym lewackim projekcie z powodu rojeń olbrzymiej bandy nieuków i kretynów, których jest tutaj nad Wisłą tak wielkie zagęszczenie, a których jedynym marzeniem jest popaść się za cudze (euro) bez zobowiązań, bo żkomuna i KOmuna przez dziesięciolecia (także w Cieciej eRPe) zajmowała się głównie rozganianiem zbyt elokwentnych i myślących niezależnie i po polsku po polach zagranicy i innych "zmywakach".

Obrazek użytkownika u2

15-12-2022 [21:44] - u2 | Link:

Ale kiedy?

Wkrótce. Dużo szybciej, niż wszyscy się spodziewają. Inwazja kacapii na Kijów również wydawała się mało prawdopodobna. Możni i wielcy tego świata życzyli, aby kacapia błyskawicznie się uporała z Ukrami, a wyszło tak jak wszyscy widzimy :-)

Obrazek użytkownika spike

15-12-2022 [19:40] - spike | Link:

Panie Krzysiu kochany, jak pan napisał, Prezydent dostał wiele listów z protestem, nie wiadomo jakie tam były argumenty, ale czy Prezydent dostał choć jeden w obronie ustawy min.Czarnka "?
Proszę zwrócić uwagę, że robactwo-lewactwo robi szum, wrzawy, zadymy, a co robi prawica, prawie ich nie słychać, a kogo nie słychać, to tak jakby go nie było.
Jakby Prezydent dostał listy z 1 000 000 podpisów poparcia dla reformy, wtedy można powiedzieć (w granicach prawa) co się myśli o nim samym, a wg nie tylko, "gdzie diabeł nie może, tam babę wyśle".

Obrazek użytkownika sake3

15-12-2022 [21:46] - sake3 | Link:

Bo prawica jest bezradna,nie potrafi nic tylko się skarżyć i cichutko popłakiwać w kąciku.Albo uważa że coś zrobi się samo.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

15-12-2022 [22:20] - krzysztofjaw | Link:

@sake
Niestety podzielam tą opinię. 
Pzdr

Obrazek użytkownika spike

15-12-2022 [22:21] - spike | Link:

Lewactwo i V kolumna znajdują ludzi do awantur, to jet ich siła, wykorzystywana przeciw Polsce i Polakom, choć nie da się ukryć, że Prezydent swoich wyborców zdradził kolejny raz. Nie da się ukryć, że nie jesteśmy wolni, jakby się to wydawało, jakby Polska zrezygnowała z KPO, wtedy byśmy mogli coś z tym lewactwem zrobić, tym bardziej, że Premier swego czasu stwierdził, że bilans pieniędzy z UE jakie pożyczamy, a jakie im wpłacamy i jakie oni zarabiają w Polsce, równoważą się, a że firmy zagraniczne wyciągają z Polski większą cześć pożyczonych pieniędzy co też było powiedziane, jest w tym przetargu mocną kartą, ale schowaną, dlatego nami poniewierają. Najgorsze jest, że mamy niemiecką V kolumnę, dlaczego Polacy nie idą pod ich domy protestować, bo to oni są głównymi prowodyrami.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

15-12-2022 [22:20] - krzysztofjaw | Link:

@spike No cóż. Niestety jesteśmy bierni i dlatego trzeba w końcu "wstać z kolan". Pzdr

Obrazek użytkownika Jan1797

15-12-2022 [22:21] - Jan1797 | Link:

ale czy Prezydent dostał choć jeden w obronie ustawy min.Czarnka "?
-------------------------
100/100 Chociaż uważam, że Prezydent zawiódł to inaczej jednak niż tutejsze bystrzaki znajduje okoliczności. Bardzo złożone i chciałbym się mylić.