RoSSyjski sposób na bogactwo - kradzież

6 milionów ton zboża za miliard dolarów. Tyle ukradła Rosja na okupowanych terenach Ukrainy.

Na okupowanych ukraińskich terytoriach Rosja zebrała prawie 6 mln ton pszenicy, przez co Ukraina straciła zbiory o wartości co najmniej miliarda dolarów - wynika z badania zdjęć satelitarnych przeprowadzonego przez program bezpieczeństwa żywnościowego NASA, które opisała w sobotę agencja Bloomberga.
Analiza przeprowadzona przez amerykańską agencję kosmiczną daje wgląd w to, co dzieje się na okupowanych przez Rosję terytoriach Ukrainy, i rodzi pytanie o dalszy los zebranych plonów - zauważyła agencja. "Rosyjskie statki eksportowały zboże prawdopodobnie zebrane na okupowanych terytoriach do krajów takich jak Libia czy Iran, jednak trudno jest oszacować jego ilość, ponieważ spedytorzy ukrywają pochodzenie ładunków"
https://niezalezna.pl/467102-6...

RoSSja od wieków swoje bogactwo czerpała i czerpie z kradzieży. Przykład - nie potrzeba szukać daleko - Polska.

Media coraz częściej informują o możliwym scenariuszu wystąpienia Polskiego Rządu do Rosji o reparacje wojenne. Co do Niemiec kwota reparacji wojennych została dokładnie obliczona i dostarczona w formie opracowanego dokumentu. A Rosja ile Polsce jest winna za grabież majątku narodowego, postaram się na to pytanie odpowiedzieć.

Wszelkie zdobycze wojenne to własność ZSRR

10 stycznia 1945 r. Rada Komisarzy Ludowych ZSRR wydała rozporządzenie, na mocy którego prawnie sankcjonowano grabież na niespotykaną skalę majątku stanowiącego tzw. zdobycz wojenną. Na realizację grabieży nie trzeba było długo czekać.

Gregorij Żukow meldował Stalinowi w 1945r. o zdobyciu przez Armię Czerwoną kompletnie wyposażonych fabryk znajdujących się w takich miejscowościach jak : Łódź, Bydgoszcz, Radom, Gliwice i wielu innych miejscowościach, wyzwalanych przez Armię Czerwoną, ale także i Wojsko Polskie.

Stalin wówczas nakazał demontowanie wszelkich urządzeń przemysłowych, znajdujących się w fabrykach i zakładach na terenie wyzwalanej Polski, powołując do tego celu, na wniosek Żukowa, Komitet Specjalny.

Decyzja Stalina skutkowała tym, że żołnierze rosyjscy zachowywali się na terenie Polski jak na podbitym terytorium grabiąc i rabując po drodze wszystko, co tylko stanowiło jakąkolwiek wartość.

Grabiono skutecznie i to prawie do zera majątki ziemskie, dwory, magazyny, sklepy, maszyny rolnicze, artykuły spożywcze, paliwo, paszę, bydło i inne przedmioty ,które udało się ukraść. Opornych Polaków broniących swego mienia po prostu zabijano lub aresztowano i wysyłano setkami na Sybir.

Ponieważ grabieże rozwijały się bardzo szybko na niespotykaną dotąd skalę dlatego też celem  ich planowego działania Sowieci powołali tzw. bataliony robocze liczące około 50 osób, które tworzyły np. poganiaczy bydła czy mobilne transporty do wywozu zrabowanego z terenu Polski mienia. Powołano łącznie 500 takich batalionów.

Jak Armia Czerwona wyzwalała Polski węgiel

Teren Górnego Śląska wybitnie przypadł do gustu złodziejom i szabrownikom Armii Czerwonej. Tylko pomiędzy 1 kwietniem a 1 czerwcem 1945 r., jak podają źródła, wywieziono w głąb Rosji 975 tys. ton ukradzionego węgla, który wówczas był surowcem na wskroś strategicznym. Po 1 czerwca 1945 r. pod nadzorem radzieckim codziennie wywożono do Rosji węgiel łącznie wywieziono go w ilości 26 tys. ton. Polskie rodziny głodne przymierały wówczas z zimna i braku opału.

Szybko i planowo zdemontowano hutę w Gliwicach gdzie wywieziono urządzenia walcowni rur. Demontowano skrupulatnie wyposażenie Polskich elektrowni głównie w Miechowicach, Zabrzu, Zdziszowicach, Mikulczycach, Blachowni Śląskiej i Chełmsku Śląskim. W domach polskich oczywiście z tego powodu zabrakło prądu.

Nie oszczędzono wyposażenia zakładów i fabryk w Dąbrowie Górniczej,, Chorzowie, Siemianowicach, Poznaniu, Bydgoszczy, Grudziądzu, Toruniu, Oświęcimiu i wielu innych Polskich miastach gdzie tylko weszła  Armia Czerwona wyzwolicieli i grabieżców oraz złodziei.

Łupiono Polskie miasta

W samej tylko Bydgoszczy, jak podaje prasa, wywieziono wyposażenie 30 dużych zakładów przemysłowych oraz 250 jednostek pływających zagarniętych z Kanału Bydgoskiego.

W Toruniu na 46 wagonów kolejowych załadowano wyposażenie młynów w wyniku czego w mieście zabrakło chleba. Ukradziono nawet śmieciarki z miejskich zakładów oczyszczania miasta.

Szczególne znaczenie Sowieci przywiązywali do kradzieży wyposażenia zakładów paliw syntetycznych. Do ZSRR wyjechało z terenu Polski prawie 10 tys. wagonów wyładowanych takimi urządzeniami. Z samych tylko Polic z usytuowanych tam zakładów Rosjanie zrabowali ich wyposażenie i załadowali je na 14 tys. wagonów wywożąc w głąb Rosji.

Nie oszczędzono nawet Polskich kolei

Rozbierano i wywożono stacje transformatorowe, parowozownie, wagonownie, brali wszystko co stanowiło jakakolwiek wartość jak np. zakłady naprawcze , warsztaty. Wywieziono 5500 km linii kolejowych dla porównania w Polsce w 2010 r. długość linii kolejowych wynosiła 22046 km.

Rolnictwo zostało złupione doszczętnie

Wyzwoliciele spod znaku sierpa i młota szczególnie upodobali sobie jednak Polskie rolnictwo, które łupiono bez opamiętania. Tylko do 1 września 1945 r., jak podają źródła, zarekwirowano i wywieziono do Rosji 506 tys. sztuk bydła,114 tys. sztuk owiec, 206 tys. sztuk koni.

Wywieziono ponad 72 tys. ton cukru, 14 tys. ton zboża i to tylko z powiatu toruńskiego, 20 tys.ton ziemniaków, 100 tys. ton słoniny, 25 tys. ton mięsa.

Wyzwoliciele kradli ubrania, buty, radia, zegarki, rowery, zestawy stołowe a nawet gwoździe. Tych, którzy bronili swego mienia zabijano lub zsyłano na Sybir.

Czerwonoarmiści kradli także poza planowo np. w październiku 1945 r. pijani żołnierze radzieccy rabowali stragany odbywającego się targu. Gdy chłopi stawiali opór zostali zaatakowani granatami i seriami z broni maszynowej – takie przypadki zdarzały się nagminnie. Polskich żołnierzy tzw Kościuszkowców, którzy stawali w obronie łupionych chłopów rozstrzeliwano  na miejscu lub degradowano i wsadzano do więzienia na wiele lat.

Tylko w 1948 r. z terenów Polski, sowieci wywieźli do Rosji 239 tys. wagonów zrabowanych rzeczy.

Na jaką kwotę okradli Polskę Sowieci

W 1946 r. była to już kwota 667 mln. dolarów, szkody powstałe z tytułu wandalizmu żołnierzy Rosyjskich w czasie dokonywania rabunków wyniosły ponad 292.5 mln. dolarów co łącznie w przeliczeniu na dzisiejszą wartość, jak podają dostępne źródła, daje nam niebagatelną kwotę ponad 54 miliardy dolarów nie licząc odsetek.

Nic dziwnego, iż po „takim wyzwoleniu” w Polsce po 1945 r. zagościł głód a przemysł potrzebował ponad 50 lat by odzyskać to co wyzwoliciele ukradli. Znane były powszechne przypadki umierania głodową śmiercią głównie sierot i małych dzieci, gdyż żywność ukradli Rosjanie.

Paradoksem niech będzie fakt, że właśnie tę zrabowaną z Polski żywność Rosja nam wysyłała jako ich pomoc dla odbudowy naszego kraju. Podobnie było w przypadku maszyn i urządzeń do fabryk i zakładów - oczywistsze za taką pomoc co musieliśmy „wyzwolicielom” słono płacić – ale to już temat na inny artykuł.

Źródło :
https://dziennikarzobywatelski...

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Tezeusz

04-12-2022 [10:10] - Tezeusz | Link:

Rosyjscy żołnierze, wycofując się z Chersonia, ukradli... szopa. Zwierzę zabrano z tamtejszego zoo, a cała sytuacja wywołała w sieci falę śmiechu - pojawiło się też wiele memów szydzących z armii Władimira Putina.O muszlach toaletowych, wyposażenia mieszkań nie wspomnę zabierali wszystko co oczy zobaczyły. Taka nacja kałmucko - bandycka i złodziejska...
»Druga armia na świecie« to pozory. Rosyjskie siły zbrojne w rzeczywistości to sabat szabrowników, nikczemników i zbrodniarzy wojennych” – napisał na Facebooku Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy.

Zapakowany po dach szabrem skradziony samochód "napotkał" ukraińskich żołnierzy. Złodziei w mundurach, którzy nadawali łupy z Białorusi do domu pocztą, nagrała kamera. Świat już wie, że Rosjanie w Ukrainie kradną. Kradną tak powszechnie i wszystko co popadnie, bo sami nie mają nic.

Używane dziecięce zabawki, ubrania, nowy i stary sprzęt domowy, a czasami łazienkowa armatura. Patelnie, garnki, ekspresy do kawy, prostownice do włosów, suszarki, golarki, płyty z muzyką, gry wideo, alkohol, telefony i komputery, słuchawki, opony do rowerów, zegarki, noże, trampki, a nawet chińskie gadżety o wartości - w przeliczeniu na złote - ledwie groszy.

 

Obrazek użytkownika sake3

04-12-2022 [10:26] - sake3 | Link:

Ukradziony szop żyje.Jak się okazało nawet ugryzł jednego z żołnierzy w rękę.Tylko wrócić nie ma gdzie,bo zoo zniszczone.

Obrazek użytkownika Pers

04-12-2022 [10:38] - Pers | Link:

@sake
A co? Nie smakował im i zapakowali z powrotem w futerko?
Orki wolą ukraińskie niemowlaki.

Fajną wklejkę dziś zrobiłem, polecam :) https://spiritolibero.nowyekra...

Obrazek użytkownika Tezeusz

04-12-2022 [10:49] - Tezeusz | Link:

@ Rus dzięki za info. Właśnie komentarze z pytaniami poszły w wiadome miejsce - link znany do komentowania tam nie zablokujesz - za cieńki jesteś.. Lubię komentować twoje ścierwoneonowe gówna. Fachowcy to oceniają ja nie posiadam kompetencji.

Masz tupet Rus...osrane gówno znowu wywaliłeś jak dostałeś kolejnego plaskacza od @ Zawiszy w kluka....
"Twój punkt widzenia jest tożsamy z punktem widzenia Arestowicza. Starczy poczytać co wypisuje Sakevycz (kawaler orderu banderowskiej bezpieki) i ty. ŻADNEJ RÓŻNICY, "toczka w toczkę" więc jesteś całkowicie niewiarygodny. Ty jeszcze próbujesz robić jakieś erystyczne wygibasy ale to tylko kosmetyka dla zmylenia przeciwnika :)"

A Pan Redaktor Sakiewicz wie co o nim wypisujesz. Zadowolony ? Bo ja bardzo...

A pały masz ode mnie jak zwykle - cieszysz się.

Obrazek użytkownika sake3

04-12-2022 [10:53] - sake3 | Link:

@Pers.....Przypominam nieśmiało,że własnie tego szopa miałam od pana dostać na św.Mikołaja w nagrodę za skrupulatne czytanie pańskich agitek.Umowa zobowiązuje obie strony .nie tylko mnie.

Obrazek użytkownika Pers

04-12-2022 [11:10] - Pers | Link:

@sake
//Pers.....Przypominam nieśmiało,że własnie tego szopa miałam od pana dostać na św.Mikołaja//
Mogłabyś mi zacytować tę obietnicę bo jakoś nie przypominam sobie...

Tutaj zresztą szopów nie ma. Są za to rosomaki ale nie wiem czy byłabyś szczęśliwa... Nawet niedźwiedzie schodzą im z drogi :) 

Obrazek użytkownika Tezeusz

04-12-2022 [11:33] - Tezeusz | Link:

Jarosław Ruszkiewicz a to mój ciekawy materiał..trochę inny jak twój ale cóż każdy ma swoja ojczyznę. swój patriotyzm i inne priorytety.
https://dziennikarzobywatelski...
A twój blog gdzie ? na księżycu czy w moskwie..

Obrazek użytkownika Kaczysta

04-12-2022 [11:47] - Kaczysta | Link:

dachowiec
​Kto jak, kto, ale ty, właśnie ty, na temat kradzieży się nie wypowiadaj.

Obrazek użytkownika Tezeusz

05-12-2022 [21:31] - Tezeusz | Link:

Admin ma rację olać komentarze Ruszkiewicza. Zero reakcji troll nie żywiony padnie...Ja to zastosuję. Jak będzie obrażał jego cytaty w formie materiału i w sieć.

Obrazek użytkownika Godunow

04-12-2022 [10:24] - Godunow | Link:

Witam  zdrajców Polski  adminów portali .. Wiem że wy Panowie  honor macie tam gdzie plecy tracą swą szlachetna nazwę.. Ile płaca za publikowanie takich bredni..??? Pamiętajcie  My Wołynia nie zapomnimy..!!!! Patrioci polscy .!!   To tylko zdrajcy  Polski o Wołyniu zapominają !! Nie pozdrawiam bo zdrajców się wiesza na szubienicy a nie pozdrawia..

Obrazek użytkownika Tezeusz

04-12-2022 [10:50] - Tezeusz | Link:

@ Godunov rus..
dlaczego od ciebie wali ścierwoneonowym gównem osranego karakana bandyty putlerka.. rubelki z moskwy nie doszły ? Z ciebie to patriota ale osranego....z moskwy ! A "All" to alfons ?

Obrazek użytkownika Kaczysta

04-12-2022 [11:53] - Kaczysta | Link:

Godunow 
Witam  zdrajców Polski  adminów portaliczku Toy-Toy em zwanym
Opara
 Astra - Anna Słupianek
Miarka
Repsol
Lipao

 Nie pozdrawiam bo zdrajców się wiesza na szubienicy czyli utylizuje  a nie pozdrawia..

Salute

Obrazek użytkownika sake3

04-12-2022 [12:01] - sake3 | Link:

@Godunow.....Miało być mocne a wyszło dennie i agitkowo.Cos mi to pachnie  z treści i patosu odezwą do ,,braci rusofobów''..Proszę się zdobyć na inny styl pisarstwa,bo ten jest śmieszny.

Obrazek użytkownika Tezeusz

04-12-2022 [11:04] - Tezeusz | Link:

RoSSjanie wywożą wszystko, co się da. „W ciągu nocy ponad 60 ciężarówek zjechało do przeprawy promowej przez Dniepr, wszystkie były wypełnione kradzionym sprzętem gospodarstwa domowego”
By ułatwić sobie wywożenie pralek oraz lodówek, rosyjskie władze rozwiązały miejscową straż pożarną i zarekwirowały wszystkie jej pojazdy. Rzekę można przekraczać tylko promami, bowiem ukraińska armia uszkodziła mosty.
W środę kolaboranci wezwali mieszkańców, by ci opuszczali miasto. Sugerowali przy tym, że będą się w nim toczyły ciężkie walki. Ale na razie na miejskiej przeprawie promowej zbierają się głównie mieszkańcy okolicznych wiosek, a nie Chersonia.

Złodziejska faszystowska armia bandyty putlerka w natarciu...... na sedesy takie to gówniano osrane ze strachu wojsko i ci co ich popierają tacy fekaliowi żołnierze...

Obrazek użytkownika Tezeusz

04-12-2022 [11:06] - Tezeusz | Link:

Co kradnie na Ukrainie bandyckie osrane kiblowe wojsko faSSzystowskiej roSSji nie wiecie :
https://www.rmf24.pl/raporty/r...

Obrazek użytkownika Godunow

04-12-2022 [13:01] - Godunow | Link:

Czy mam być deko zaskoczony..??? Czyżby  w śród adminów  byli Polacy.. ( umieszczenie tego wpisu by o tym świadczył.. ) Albo mamy do czynienie z tak głupim adminem ,że nie zrozumiał tekstu a autor  tego zostanie niby ośmieszony.. Prawda o tej wojnie jest okrutna ani mi bratem Rosjanin  ani swatem Ukrainiec. . Ba polskie media prasa i portale zaczynają mieć dość "sława Ukrainie.. I piszą cytuję  Polacy mają dość Ukrainy.. !! widać nadchodzące zimno niejednemu mózg odświeży .. A czy dotyczy administracji  naszeblogi. Zobaczymy 

Obrazek użytkownika Tezeusz

04-12-2022 [15:25] - Tezeusz | Link:

@ Godunov rus..
dlaczego od ciebie wali ścierwoneonowym gównem osranego karakana bandyty putlerka.. rubelki z moskwy nie doszły ? Z ciebie to patriota ale osranego....z moskwy ! A "All" to alfons ?

Obrazek użytkownika u2

04-12-2022 [15:27] - u2 | Link:

Gdunev to troll osranego karakana putlerka, który przewraca się na schodach i defekuje :-)

Obrazek użytkownika Tezeusz

04-12-2022 [15:29] - Tezeusz | Link:

@u2
 w punk dodaj,że "All" to alfons...z LGBT ?

Obrazek użytkownika u2

04-12-2022 [15:30] - u2 | Link:

Trolle osranego karakana putlerka to różnej maści dewianci :-)

Obrazek użytkownika Tezeusz

04-12-2022 [20:42] - Tezeusz | Link:

Z tego rzeczywiście "słynie" rosyjska armia. Wszystko się nagrało... 
Doradca ukraińskiego ministra spraw wewnętrznych Anton Heraszczenko opublikował na Twitterze nagranie, które pokazuje, jak żołnierze Władimira Putina zachowują się na Ukrainie. Wychodzi na to, że jedyne co potrafią, to... kraść. Co za wstyd Kradną dziecięce plecaki i tornistry.
https://niezalezna.pl/467188-z...

Obrazek użytkownika angela

04-12-2022 [23:23] - angela | Link:

Łupią Polaków co kilka dekad z prawa i z lewa.
Dlatego tak się wspiera  nawzajem dwoch złodzieji, bandytow swiatowych, kiedy Polska walczy, zeby jednego z nich, po wsze czasy unieszkodliwić.
Nadarzyła się wyjątkowa sytuacja, I jeżeli teraz jej nie wykorzystamy, to za kilka dekad, świat znów stanie w ogniu.
Zneutralizować Rosję, a wtedy Niemcy same nie badą miały wsparcia, zeby rozpętac nową hekatombę na świecie. 
Szwaby też wymyśliły sobie, że po 30 latach wszystkie zagrabione w wyniku napaści dobra, przechodzą na własność złodzieji. 
To tak " praworządnie " po niemiecku. 
Ostatnio żabojad przeszedł sam siebie w obronie Rosji. Zresztą  nie dziwi, bo oni zawsze kolaborowali
 

Obrazek użytkownika Pers

05-12-2022 [22:00] - Pers | Link:

Pisze Jureczek T. 
//"Redakcja" ścierwa oparowego powołała się na tajemnicę dziennikarską i nie podała, jaki to kmiot kryje się pod ksywą Ruszkiewicz. Ale niech się ujawni//

To ja nie nazywam się Ruszkiewicz?
Pierwsze słyszę... :)))
I to pisze "prawnik"? Na żądanie prokuratury każda redakcja MA OBOWIĄZEK dostarczyć takie dane.

Ale żużel w majtach ma Jureczek T. Doigrał się :)))))))))))

Obrazek użytkownika Tezeusz

06-12-2022 [08:38] - Tezeusz | Link:

Panie Ruszkiewicz

Proponuję swoje sprawy osobiste załatwiać za pośrednictwem skrzynek mailowych. Kogo tutaj obchodzi kto z kim i dlaczego. Miłośc to wasza sprawa...