Opozycyjny "antykaczyzm" to chorobliwy stan umysłu

Umysł może być zdrowy i potrafi logicznie oraz racjonalnie rozumować, ale też w jakiś sposób chory a oznaki choroby przenosi poprzez język werbalny i rzadziej niewerbalny. 

Nie piszę tutaj o chorobach psychicznych sensu stricto, bo w zdecydowanej większości nie zależą one od samego chorego: często są endogenne (wewnętrzne) ale też mogą powstawać egzogennie (zewnętrznie, np. poprzez długotrwały kontakt z chorymi środowiskami innych ludzi). Raczej mówię o zaburzeniach osobowościowych występujących u tych, którzy z pozoru wydają się "normalni" a ich zaburzenia nie kwalifikują ich jeszcze za uznania za chorych psychicznie.  

Odnosząc się do tego ostatniego i do poszczególnych zwolenników określonych polskich partii politycznych to zaburzenia osobowości najjaskrawiej widać u pewnej, ale licznej grupy zwolenników totalnej opozycji jak i dotyka samych jej elit. Próbując scharakteryzować owe zaburzenie to jest nim nieracjonalna, paranoiczna nienawiść do PiS i jej lidera J. Kaczyńskiego. To naprawdę jest jakaś paranoja, że na dźwięk słowa "Kaczyński" i na jego widok dostają jakiegoś nieracjonalnego amoku i obwiniają go i całe PiS o wszystkie plagi tego świata. 

Weźmy np. pod uwagę ostatnią wypowiedź Pana P. Zalewskiego, który komentując wybuchy na Nord Streamach powiedział na konferencji prasowej Polski2050: "Sabotaż, który prawdopodobnie miał miejsce wobec rurociągów Nord Stream 1 i 2, ujawnił skalę zaniedbań polskiego państwa, jeżeli chodzi o ochronę infrastruktury krytycznej. PiS miał siedem lat na to, aby wzmocnić ten bardzo istotny rodzaj zarządzania kryzysowego i nic w tej sprawie nie zrobił" [1].

Jeny! Czyż wypowiedź tego Pana nie posiada oznak paranoi? Jakby tak iść torem aberracyjnego rozumowania P. Zalewskiego to z pewnością wszystkie kataklizmy na całym świecie to jest wina PiS i J. Kaczyńskiego. No paranoja? Oczywiście! Tacy ludzie nigdy nie powinni pełnić jakichkolwiek funkcji publicznych, bo ich wypowiedzi ocierają się po prostu o głupotę i idiotyzm.  

Albo taki D. Tusk, u którego kłamstwo jest codziennością. W tym przypadku - oprócz ewidentnych kłamstw wynikających cynicznie z chęci ponownego objęcia rządów - też można odnaleźć symptomy paranoi. W każdym przemówieniu używa on wielokrotnie zwrotu "PiS" czy "Kaczyński" jakby nie miał innego punktu odniesienia. Nie wiem czy to jest prawda, ale swego czasu w swoim premierowskim gabinecie i na biurku miał taką figurkę J. Kaczyńskiego na sprężynce i kilkukrotnie w czasie oderwania od pracy wyładowywał na tej figurce wszystkie swoje frustracje.  Nawet gdyby to była nieprawda to i tak każdy widzi, że D. Tusk ma obsesję na punkcie J. Kaczyńskiego. 

Zresztą osobiście uważam, że obowiązkowe badania psychiatryczno-psychologiczne winny obejmować każdego, który pcha się do władzy i jest uzależniony od wyniku wyborów dokonywanych przez suwerena, czyli nas wszystkich. Powinniśmy po prostu wiedzieć, czy nasi przedstawiciele są zdrowi na umyśle i jaki posiadają iloraz inteligencji, bo nieraz zależy od tego dobro nas wszystkich.   

Tyle tylko, że w przypadku np. P. Zalewskiego i bardzo dużej części opozycyjnego elektoratu faktycznie można dostrzec symptomy antykaczystowskiej i nienawistnej paranoi (nawet doprowadzającej do ataków fizycznych) to taki D. Tusk i wielu liderów PO - oprócz tejże fobii - jest cynicznymi i perfidnymi graczami politycznymi, którzy: mają swoje partykularne interesy (w tym finansowe), dopuszczają się zdrady państwa polskiego i służenia obcym (II Targowica), pragną ponownie objąć władzę i spijać z niej wszelkiego rodzaju frukty. Oni to celowo postępują tak aby jak najbardziej przypodobać swojemu elektoratowi a nawet jeszcze bardziej go kreować poprzez wzbudzanie u niego tejże nienawiści do PiS.  

No właśnie... Elektorat PO i całej tej zbieraniny innych pomniejszych totalnych ugrupowań. Nie rozumiem kompletnie tych zwykłych Polaków, którzy na nich jeszcze głosują i dosłownie żadne argumenty nie są w stanie zmienić ich postawy. Nawet nie dostrzegają, że ich liderzy traktują ich jak idiotów i maszynki do głosowania. Nie potrafię takiej postawy tłumaczyć sobie inaczej jak właśnie stadną głupotą i zaślepieniem połączonym z nieracjonalną nienawiścią do PiS-u albo właśnie mniejszymi lub większymi zaburzeniami osobowości. Nie piszę tu o liderach partyjnych, ale o zwykłych Polaków. 

Owszem taka moja ocena nie dotyczy wszystkich zwolenników opozycji. Wśród nich bywają osoby, które faktycznie wierzą w swoich idoli i uważają, że całe zło tego świata to PiS i J. Kaczyński. A opozycyjna propaganda jeszcze bardziej utwierdza ich w tych zrachowaniach a nawet próbuje je zradykalizować. 

Jest też jeszcze jeden czynnik, który może wpływać na taką postawę, który mogę zawrzeć w zwrocie D. Tuska: "polskość to nienormalność". Ci ludzie po prostu nie czują się Polakami a patriotyzm uważają za anachronizm. I sądzę, że chyba nawet przeważają oni wśród wyborców PO. No to niech sobie z tej Polski wyjadą, bo żaden Polak i ten, kto czuje się Polakiem nie będzie po nich płakał. 

[1] https://dorzeczy.pl/opinie/351...

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 

© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com 

Jeżeli moje teksty nie są dla Państwa obojętne i szanują Państwo moją pracę, to mogą mnie Państwo wesprzeć drobną kwotą. 
Z góry wszystkim darczyńcom dziękuję! 
Nr konta - ALIOR BANK: 58 2490 0005 0000 4000 7146 4814 
Paypal: paypal.me/kjahog
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

03-10-2022 [12:10] - Jabe | Link:

Kaczystowski anty­opozycjonizm to chorobliwy stan umysłu. Siebieście warci.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

04-10-2022 [10:38] - Niezalogowany | Link:

@Jabe
A to w Polsce jest jakaś opozycja? Bo widać tylko bandę targowickich pachołków IV Rzeszy i CCCP 2.0 ...

Obrazek użytkownika Jabe

04-10-2022 [11:48] - Jabe | Link:

Proszę gadzinówki odstawić, a z czasem te wizje ustąpią.

Obrazek użytkownika tricolour

03-10-2022 [12:20] - tricolour | Link:

Najbardziej podoba mi się, gdy mówi o cudzej chorobie psychicznej mając zajoba na punkcie Tuska.

Weź i przeczytaj "Polaka rozłamanego" i zastanów się kim jesteś? 

Obrazek użytkownika J z L

03-10-2022 [12:51] - J z L | Link:

Zdechła kurwa medialna
Nareszcie

W poniedziałek w wieku 89 lat zdechł  Urban, polskojęzyczny dziennikarz, publicysta i redaktor naczelny tygodnika "Nie".

Obrazek użytkownika Darek65

03-10-2022 [13:58] - Darek65 | Link:

Prawdziwe nazwisko Urbach, Żyd uratowany przed zagładą przez Polaków. Podobnie, jak niejaki Geremek (Benjamin Lewertow). I podobnie, jak on, pałający nienawiścią do Polaków.

Obrazek użytkownika Kaczysta

03-10-2022 [17:11] - Kaczysta | Link:

Urban skończył swój plugawy żywot w 25 rocznicę powstania TVN.
Przypadek czy dobra wróżba?

Obrazek użytkownika Darek65

03-10-2022 [13:55] - Darek65 | Link:

"totalnej opozycji jak i dotyka samych jej elit." - jeśli uważa pan za elity takie persony, jak Nitras, Brejza, Kierwiński, Miller, Joński, Jachira, itp., to jestem zaskoczony :) Z resztą pozostałe partie też pełne są podobnych "elit". W polskiej polityce na palcach jednej ręki można policzyć osoby, które można by uznać za elitę polskiej polityki. 

"Elektorat PO i całej tej zbieraniny innych pomniejszych totalnych ugrupowań." - to skrupulatnie zaplanowane,cyniczne postępowanie, które bazuje na kompleksach danej grupy. W przypadku opozycji, a szczególnie wyborców PO, kompleksem jest ogromna chęć przynależności do Europy, tej postępowej. Proszę choćby spojrzeć na Warszawę. Mieszka tam ogromna liczba przyjezdnych z małych miast, wsi, która wstydzi się tego skąd pochodzi. I PO gra na ich wyparciu. Przekaz jest jasny, będziesz gardził prowincją, PIS-em, wyrazisz aprobatę do wyprzedaży majątku narodowego, będziesz wspierał aborcję, ruchy LGBT, to jesteś nasz, jesteś prawdziwym Europejczykiem. Druga strona zachowuje się podobnie, tylko buduje przekaz oblężonej twierdzy. Wszędzie naokoło jest nasz wróg, trzeba spać z pistoletem pod poduszką, gardzić PO-owcami, nawet jak jest to Twój sąsiad. Tylko my jesteśmy prawdziwymi patriotami.
I ludzie dają się na to nabrać, buzuje w nich podsycana nienawiść do drugiej strony. I politycy się cieszą, bo mają wierne, darmowe mięso wyborcze. Jestem w stanie sobie wyobrazić, ze gdyby nagle znikły partie polityczne i media, to te podziały by znikły, a ludzie by ze sobą normalnie obcowali.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

03-10-2022 [15:54] - krzysztofjaw | Link:

Darek65

Uważam, że trochę aż nadtop generalizujesz zwolenników PiS-u. Wcale nie są zamknięci na świat i wcale nie wstydzą się swojego pochodzenia. To w większości dumni Polacy i w większości nijak się mają do nienawistnych zwolenników PO. 
Pzdr

Obrazek użytkownika Ijontichy

03-10-2022 [13:59] - Ijontichy | Link:

Odkąd obiecałeś,że kończysz z blogowaniem...to codziennie nowa notka...na NB.
Bogini Ananke wzięła cie w swoje ręce...już ci nic nie pomoże...

Obrazek użytkownika tricolour

03-10-2022 [17:57] - tricolour | Link:

@ijon

Bo to jest uzależnienie. Wydaje ci się, że kończysz, a okazuje się na drugi dzień, że flaszka ciągnie bardziej niż dane słowo.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

03-10-2022 [19:44] - krzysztofjaw | Link:

Za kilka dni napiszę dlaczego jednak powróciłem do pisania, choć faktycznie będzie ono mniej liczne jak dotychczas. 
Pzdr 

Obrazek użytkownika Pani Anna

03-10-2022 [20:20] - Pani Anna | Link:

@krzysztofjaw
Niech pan nie tłumaczy,  tu co i raz jakiś bloger uroczyście rezygnuje z pisania, komentator z komentowania. Był czas przywyknąć. 

Obrazek użytkownika u2

03-10-2022 [15:08] - u2 | Link:

symptomy antykaczystowskiej i nienawistnej paranoi

Do tej pory to dawało efekty wyborcze. Taki Czajkowski omalże nie wygrał wyścigów na fotel prezydencki. A przecież Czajkowski aż zionie nienawiścią do Peace, widać ma swój elektorat, któremu taki jezyk nienawiści się podoba :-)

PS. Czajkowski miał matulę uwikłaną w kapowanie do SB, to resortowy dzieciak, nienawidzący suwerennej Polski, takich jest sporo w Polsce.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

03-10-2022 [19:46] - krzysztofjaw | Link:

Trzaskowski vel. Czajkowski faktycznie jest resortowym dzieckiem. Ileż mamy naszej Polski przeżartej przez tych ubeckich potomków. 
Pzdr