Wspaniale to zobaczyć

Szczęśliwi, zrelaksowani i pewni siebie żołnierze ukraińscy na skraju regionu Lyman - Donieck. Znajdują się w północno-zachodniej części miasta i są zajęci mocowaniem ukraińskiej flagi do znaku drogowego miasta.Około 5 tys. rosyjskich żołnierzy utknęło w tzw. kotle łymańskim.

Są otoczeni przez siły ukraińskie.Orki znajdujący się w Łymanie prosily swoje dowództwo o zgodę na wycofanie się, ale im odmówiono

                                 

Ukraińscy żołnierze przesłali nagranie z Łymania. Informację o tym podał kanał 24. To będzie jedna z większych porażek armii Władimira Putina i to jeszcze w czasie, kiedy teoretycznie włączył on Łymań do Rosji
Ukraińscy żołnierze udostępnili w sieci nagranie. Dziś, 1 października, podnieśli niebiesko-żółtą flagę przy wjeździe do miasta.
Na nagraniu widać, że plan Ukrainy przebiega sprawnie. Filmik szybko rozprzestrzenił się w sieci. Podzielił się nim m.in. szef Kancelarii Prezydenta Andrij Jermak.
"Łymań będzie Ukrainą"
1 października. Rozwijamy naszą flagę państwową i ustanawiamy ją na naszej ziemi. Łyman będzie Ukrainą -
- powiedział jeden z żołnierzy na nagraniu.

Sytuacja w rejonie tej leżącej w obwodzie Donieckim miejscowości stała się dla Rosjan trudna już tydzień temu. Wydarzenia zmierzają ku poważnej porażce armii Putina i być może wzięcia do niewoli znacznej liczby Rosjan. Będzie to porażka tym poważniejsza, że nastąpi w momencie, kiedy Kreml planuje triumfalnie anektować cztery okręgi Ukrainy po bezprawnych referendach.
Łymań znajduje się na północy obwodu Donieckiego. Rosjanie zajęli go jeszcze w maju, w początkowej fazie swojej ofensywy w Donbasie.
https://www.tysol.pl/a92080-ukrainskie-wojska-wkroczyly-do-lymania-wideo
 

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Tezeusz

01-10-2022 [14:12] - Tezeusz | Link:

Brawo Ukraina bić pedofilskie bydło, bandytów i morderców bić to bydło osrane bandyty karakana putlerka..
Odbić z łap tych skurwieli całą Ukrainę z Krymem na czele...

Obrazek użytkownika Kaczysta

01-10-2022 [14:47] - Kaczysta | Link:

Putin stał się pierwszym najeźdźcą w historii świata, który ogłosił aneksję terytoriów w czasie, gdy jego wojska wycofują się z tych terytoriów
Dziwne to?

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

01-10-2022 [15:47] - Siberian Husky Dog | Link:

Nie dzielmy już skóry na niedźwiedziu.Ale jednak wczorajsza rosyjska silna retoryka nie przetrwała dzisiejszej rzeczywistości

Wprawdzie pierwsze  grupy zwiadowcze są na miejscu, ale ciężkie walki wciąż trwają. Odwrót rosjan jest niemożliwy.Zaporowe NKWD Kadyrowa wysłało do piachu dziesiątki rosyjskich "dezerterów"

Obrazek użytkownika Kaczysta

01-10-2022 [16:14] - Kaczysta | Link:

Jest już oficjalne oświadczenie bandytów z kremla:
Ministerstwo Obrony Rosji potwierdza, że Rosjanie opuścili Łyman i zajęli "bardziej bezpieczne" pozycje
 było to celowe wycofanie się i "zmieniła się konfiguracja frontu".

Zapomniały ruskie kremlowskie kurwy dodać że zostawili tam 5 tys. rosyjskich orków
Szacun

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

01-10-2022 [16:22] - Siberian Husky Dog | Link:

@Kaczysta
Czyli Rosjanie ucieki........ z rosyjskiego miasta
No to zrobili Putinowi weekend
A jeszcze wczoraj było tak pięknie,tak po amerykańsku

Obrazek użytkownika Pers

01-10-2022 [14:18] - Pers | Link:

//"Łymań będzie Ukrainą"//

To jeszcze nie jest?
A kiedy będzie?
Tam chyba musi interweniować "duch Kijowa" i babuszka ze słoikami.

Obrazek użytkownika Pers

01-10-2022 [14:34] - Pers | Link:

Ukraina nie jest mile widziana w NATO
Stany Zjednoczone odmówiły rozpatrzenia wniosku Kijowa
Kraje zachodnie po raz kolejny wyraźnie pokazały Kijowowi jej miejsce. Prośba prezydenta Ukrainy o pilne wejście do NATO została ponownie odrzucona. Choć z punktu widzenia Kijowa moment był właściwy – Rosja oficjalnie zaakceptowała Donbas, Zaporoże i region chersoński – Waszyngton udawał zdumienie. Jak Zełenski śmie podejmować inicjatywę, a nawet deklarować, że przy poziomie zaufania i pomocy, jaki wytworzył się między NATO a Kijowem, Ukrainę można już uznać za „de facto” członka sojuszu?  
Taka zuchwałość, według amerykańskiej publikacji Politico, która odnosi się do urzędników w rządzie, „zaskoczyła administrację Bidena”. Urzędnicy powiedzieli, że władze obawiają się natychmiastowego przystąpienia Ukrainy do sojuszu, ponieważ nie chcą bezpośrednich starć z Rosją o artykuł 5 Traktatu Północnoatlantyckiego, który przewiduje zbiorową reakcję w przypadku „ataku na jednego lub więcej” członków NATO . 
Jednak los wniosku Zełenskiego o przyspieszone wejście Ukrainy do NATO był od razu oczywisty. Zwłaszcza, gdy nastąpiło oświadczenie szarej eminencji globalistów Henry'ego Kissingera, byłego sekretarza stanu USA. Na wirtualnym spotkaniu Rady Stosunków Międzynarodowych (jednej ze struktur, której przypisuje się funkcje rządu światowego), Kissinger wydał werdykt: próba włączenia Ukrainy do NATO nie jest mądrą polityką amerykańską, systemy bezpieczeństwa narodowego byłyby niekompatybilne   
Następnie Jake Sullivan, asystent prezydenta Stanów Zjednoczonych ds. bezpieczeństwa narodowego, mówił o nieaktualności pragnień Kijowa. „Teraz naszym zdaniem najlepszym sposobem na wsparcie Ukrainy jest praktyczne wsparcie „w terenie”, a proces w Brukseli powinien być realizowany w innym czasie” – ogłoszono w Waszyngtonie.   
Tak więc zachodnia taktyka pozostaje bez zmian - walczyć do ostatniego Ukraińca, przeciągając konflikt jak najdłużej: wyrzucać na rzeź ukraińskich poborowych, szkolić profesjonalny personel w Europie z pomocą instruktorów NATO do sabotażu i ataków terrorystycznych, uderzyć w spokojne dzielnice i uchodźców. UE w pełni zgadza się z opinią USA.
Doradca Arestowicz podał nawet datę przełomowego wydarzenia. Według niego, kancelaria prezydenta jest przekonana, że ​​Ukraina zostanie zaakceptowana już w lipcu 2023 roku na szczycie w Wilnie. Jeśli do tego czasu dożyją, oczywiście. 

Moskwa wzmacnia swój kontyngent i być może w niedalekiej przyszłości zdecyduje się na zmianę statusu specjalnej operacji wojskowej na antyterrorystyczną, w wyniku czego nastąpią ataki na kluczowe obiekty infrastrukturalne Ukrainy.

Obrazek użytkownika Tezeusz

01-10-2022 [16:11] - Tezeusz | Link:

@Pers
liż dalej szybę na NB może zmądrzejesz ! może ? i nie obrażaj wulgarnie blogerów z NB dowody ? A jak smakował plaskacz od @ Zawiszy za kłamstwa i agitki moskwy ?

""Zawisza#Jarek Ruszkiewicz SL
Ile razy to już Pieskow zrobił cię w balona, a ty nadal wiernie przy nim stoisz, tak wiernie jak u tych od Sakiewicza, bez których dnia nie przeżyjesz. Co chwila przynosisz tu wieści, co to oni zrobili jakby kogoś to interesowało. Żyją sobie, to Bóg z nimi. Ale ty byś dnia bez nich nie przeżył.
Jak wygląda ta twoja "konająca Ukraina" i nieudana kontrofensywa o której ostatnio tak barwnie pisałeś? Nie budzi to w tobie refleksji, że bycie papugą Pieskowa to jednak nie najlepsze źródło wiedzy?
I jak tam z synami dwóch "bohaterów z bunkra"? Ruszyli wspierać Rosję na froncie, czy jak wielu młodych Rosjan o odpowiednim statusie materialnym, wieję, by nie wypełnić patriotycznego obowiązku?"

Piękny plaskacz. Piękny  !

Nazirusofile to idioci.

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

01-10-2022 [17:01] - Siberian Husky Dog | Link:

W kolejnym etapie może dojść do ataku wojsk Ukrainy na  miasta Lisiczańsk i Siewierodonieck które są oddalone od Łymana zaledwie o kilkanaście kilometrów i są już ostrzeliwane z Himarsów ale i naszych Krabów.Władze okupacyjne tych miast wzywają do ewakuacji cywili oraz osób "szczególnie zagrożonych" (w domyśle kolaborantów)

Obrazek użytkownika sake3

01-10-2022 [16:31] - sake3 | Link:

@Pers....Żródła pani Pers,źródła.......

Obrazek użytkownika Pers

01-10-2022 [16:41] - Pers | Link:

@sake
//Żródła pani Pers,źródła..//
Pers jest Panem a nie panią.
Podałem źródło, starczy uważnie przeczytać komentarz.

Obrazek użytkownika Tezeusz

01-10-2022 [18:10] - Tezeusz | Link:

@Pers
źródła to już masz, jak piszą twoi komple z NEonka w internecie, ale  w ABW. Moje gratulacje...

Obrazek użytkownika sake3

01-10-2022 [20:13] - sake3 | Link:

@Pers......Przepraszam za tę panią.Nie było to zamierzone ani złośliwe,po prostu koty szaleją i przeszkadzają i w czytaniu i w pisaniu. 

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

01-10-2022 [18:19] - Siberian Husky Dog | Link:

Schwytani  dzis Rosjanie na Ukrainie mają darmowe lekcje historii
Ale zobaczcie na ich mundury
Herosi od Stalina?

https://twitter.com/i/status/1576210127367327744

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

01-10-2022 [19:04] - Siberian Husky Dog | Link:

W rejonie Kupiansku  ostrzelano konwój samochodów: zginęło 20 osób, połowa to dzieci
Siły Zbrojne Ukrainy wyzwoliły kilka osad w obwodzie charkowskim i wypędziły najeźdźców z Kupianska. Wiadomo, że Rosjanie popełnili tam wiele zbrodni na ludności cywilnej
Okupanci zaatakowali cywilów, którzy próbowali uciec przed ostrzałem. To okrucieństwo, które nie ma uzasadnienia
Zginęło co najmniej 20 osób, w tym 10 dzieci.
Atak na ludność cywilną przeprowadziła grupa dywersyjno-rozpoznawcza najeźdźców - niemal wprost zestrzelili sześć starych samochodów i jedną ciężarówkę GAZEL z broni strzeleckiej.
Ustalana jest ostateczna liczba ofiar i przeprowadzane są odpowiednie badania. Kilku osobom udało się uciec z piekła, teraz zeznają przed śledczymi. Obecnie ustalane są dane obywateli zabitych przez Rosjan, trwa obszerna dokumentacja i zbieranie dowodów tej zbrodni dla Międzynarodowego Trybunału Karnego

 

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

01-10-2022 [19:30] - Siberian Husky Dog | Link:

Ukraińskie media społecznościowe publikują w sobotę zdjęcia i nagrania, na których widać kłęby dymu unoszące się nad lotniskiem wojskowym Belbek koło Sewastopola na anektowanym przez Rosję ukraińskim Krymie. Belbek jest bazą rosyjskiej 27. Dywizji Lotnictwa Mieszanego. Najnowsze nagrania zamieszczone w sieci potwierdzają wersję rosyjskiego gubernatora Sewastopola o eksplozji samolotu.

 

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

02-10-2022 [14:05] - Siberian Husky Dog | Link:

Od 12:30 (czasu kijowskiego) miasto Łyman w obwodzie donieckim jest całkowicie oczyszczone z rosyjskich okupantów" - powiedział prezydent Wołodymyr Zełenski

https://twitter.com/i/status/1576320266669809664