FAŁSZYWI PROROCY

To niebywałe - i smutne - jak my, Polacy z nabożną czcią wsłuchujemy się w ataki na Polskę o ile pochodzą ze strony znanych osobistości. Analizujemy, rozbieramy na części, często przyjmujemy wraże pseudoargumenty. Skłonność do brania za dobrą monetę napaści wrogów - to żenujący objaw słabości. Przecież owym „autorytetom” nie chodzi o prawdę obiektywną. Częstokroć atakują, aby odwrócić uwagę od swoich szalbierstw, zdrad, podłości.
Ostatnio w internecie rozpowszechniana jest opinia jednego z największych i najbardziej konsekwentnych wrogów Polski ,naszego ciemiężyciela, odpowiedzialnego za jawnie antypolską politykę - Ottona von Bismarcka. Rozsyłają ją także ludzie z naszego obozu politycznego. Z głupoty, braku autorefleksji czy po prostu zaniku elementarnego zmysłu politycznego lub instynktu państwowego. Oto słowa premiera Prus i orędownika polityki wszechniemieckiej: „Dajcie Polakom rządzić, a sami się wykończą” I co? Prawda czy fałsz? Wiemy, że to bzdura, potwarz, cyniczna gra. Zamiast pozamiatać eks-premiera Prusa - deliberujemy czy aby czasem, choć w części nie miał racji. A przecież słowa Prusaka świadczą o Prusaku - nie o nas. Nie są fotografią historii polskiego narodu. Są za to przejawem antypolskiej niechęci na granicy obsesji kogoś, kto osobiście zrobił wiele, aby wynarodowić naszych rodaków w zaborze pruskim. To on przecież był duchowym ojcem rugów pruskich, Ha-Ka-Ty czy wyrzucania dzieci polskich ze szkoły w wielkopolskiej Wrześni, bo nie chciały modlić się po niemiecku czy w języku zaborców rozmawiać na przerwach. Ci, którzy represjonowali Polaków spełniali polityczny testament Bismarcka. A my mamy bezkrytycznie powielać jego ataki na naszą wspólnotę?
Winston Churchill odpowiada za zdradę Polski - ofiarnego alianta, który uratował jego ojczyznę przed Niemcami w czasie słynnej „Bitwy o Anglię”. I to zdradę trzykrotną: w Teheranie w 1943, Jałcie w lutym 1945 i kilka miesięcy później w Poczdamie. Razem ze Stalinem i Rooseveltem (dwukrotnie, za trzecim razem z Trumanem) dokonali IV rozbioru Polski, jak często się to określa. To dlaczego dziś - także nasi ludzie - powielają w sieci jego słowa mające chyba zagłuszyć wyrzuty sumienia: „Pozostaje to tajemnicą i tragedią historii, że naród polski, gotów do wielkiego heroicznego wysiłku, uzdolniony, waleczny, ujmujący powtarza zastarzałe błędy w każdym prawie przejawie swoich rządów. Wspaniały w buncie i nieszczęściu, haniebny i bezwstydny w triumfie. Najdzielniejszy pośród dzielnych, prowadzony przez najpodlejszych wśród podłych”. Naprawdę warto się przeglądać w takim lustrze ? Czy wyrocznią na temat nas, Polaków ma być brytyjski premier?.
Skończmy już z tym biczowaniem!
• Tekst ukazał się na portalu niezalezna.pl (23.09.2022)

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

30-09-2022 [10:19] - u2 | Link:

„Dajcie Polakom rządzić, a sami się wykończą”

Jesli Hitler byłby Polakiem to tak, to zdanie byłoby prawdziwe. Ale Hitler był Austriakiem, a potem Niemcem i dzięki niemu 9 milionów Niemców zginęło w bezsensownej wojnie :-)

Obrazek użytkownika sake3

30-09-2022 [11:01] - sake3 | Link:

Czyżby była aż tak bezsensowna? Umocniła przecież więzy Niemcy-Rosja co teraz jest przyczyną obecnych zdarzeń.

Obrazek użytkownika u2

30-09-2022 [12:05] - u2 | Link:

Czyżby była aż tak bezsensowna?

Przyczyną obecnych zdarzeń nie jest druga wojna światowa, tylko koniec zimnej wojny, rozpad Związku Zdradzieckiego i zjednoczenie się Niemiec. Niemcy postawili na sojusz z Rosją, gdyby pamietali o historii to by tego nie robili, ale najwyraźniej zapragnęli tych tanich surowców z Raju Krat, zamiast dywersyfikować dostawy. No i kompletny odlot Niemców to likwidacja elektrowni atomowych. To kompletny wahnsinn :-)

Obrazek użytkownika Tomaszek

30-09-2022 [14:03] - Tomaszek | Link:

Czyli w skrócie , jak nie Hitler to Merkel .

Obrazek użytkownika Tomaszek

30-09-2022 [14:02] - Tomaszek | Link:

Osterreich to rzesza wschodnia , taka niemiecka Małopolska za płotem . Ch...j z dziewięcioma milionami , czterdzieści innych milionów zginęło . To dla tego Hitler jest najsłynniejszym Niemcem w historii . Moze by tak w ramach reparacji czy wyrównywania rachunków odwalić ze czterdzieści milionów publicznie . Reszta się szybciutko nawróci .