Wpis R. Sikorskiego jest zgodny z planem budowy Eurazji

Warto sobie zdawać sprawę, że kondominium niemiecko-rosyjskie cały czas trwa i wpis R. Sikorskiego wpisuje się w plan budowy Eurazji czyli obszaru obejmującego przestrzeń geograficzną od Władywostoku do Lizbony. 

Źródło: http://www.geopolityka.org/ana...

I z tego punktu widzenia jego wpis jest zarówno korzystny dla Rosji jak i Niemiec, czyli krajów mających dominować w przyszłej Eurazji gdzie w jej ramach będą rozgraniczone wpływy Niemiec do dzisiejszej UE a Rosji do całego wschodu i obszaru azjatyckiego będącego kiedyś pod kontrolą ZSRR i obszaru europejskiego z Rosją, Białorusią i Ukrainą na czele (a może też częścią Polski odpowiadającą granicom przyjętym w Pakcie Ribbentrop-Mołotow). Stąd przecież jest forsowana przez Niemcy idea budowy z UE Jednego Sferedarlizowanego Państwa Europa ze stolicami w Berlinie i Brukseli i to ma być też realizacja w rozszerzonej wersji niemieckiego planu Mitteleuropy [1]. 

A przecież USA są cały czas znienawidzone przez Rosję, ale także i Niemcy, które chciałyby się w końcu zająć budową swojej europejskiej potęgi a USA jej w tym przeszkadzają i najchętniej odprawiliby USA z wpływu na politykę w Europie. 

I dla Niemiec wszystko działo się nad wyraz pozytywnie. 

Nowa administracja USA z prezydentem J. Bidenem na czele w swoich pierwszych decyzjach ugruntowały w Niemczech, ale i w Rosji przekonanie, że USA - skupiając się na Chinach - odpuszczają Europę Niemcom. Tym samym wydawało się, że droga do strategicznego porozumienia między Rosją i Niemcami może zostać na trwale zrealizowana, tym bardziej, że oba te kraje - dzięki Nord Streamom - zarządzałyby całą dystrybucją surowców energetycznych w Starej UE. 

Z jednej strony więc Niemcom wydawało się, że już mogą budować swoje Sfederalizowane Jedno Państwo Europa a z drugiej strony Rosji wydawało się, że może swobodnie zająć Ukrainę, która uzupełniłaby tzw. Euroazjatycką Unię Gospodarczą (EUG) zrzeszającą Rosję,  Białoruś, Kazachstan,  Armenię oraz Kirgistan. Bez Ukrainy bowiem strategiczny sens istnienia EUG wydawał się bezcelowy. 

I właśnie połączenie tych unii, czyli Unii Europejskiej i  Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej (z Ukrainą) miło dać wspomnianą wcześniej Wielką Eurazję od Władywostoku po Lizbonę. I w takiej postaci miałoby być częścią globalistycznej idei Rządu Światowego, Nowego Porządku Świata (NWO). 

Ale... W. Putin się przeliczył, tak samo jak O. Scholz czy J. Biden. Ukraina się broni i kontratakuje.

Wojna miała trwać trzy dni a trwa już 5 miesięcy. Tym samym wszystkie te plany "szlag trafił" i teraz możemy domyślić się dlaczego Niemcy są tak niechętne pomagać Ukraińcom. 

Ta wojna też diametralnie zmieniła politykę USA. Na szczęście - zapewne też pod wpływem cywilnych i wojskowych amerykańskich służb specjalnych i lobbingowi przemysłu zbrojeniowego – J. Biden zrozumiał jakie zagrożenie dla świata stanowi Rosja, ale też zapewne zauważył niechlubną rolę Niemiec w czasie tej wojny i nabrał przeświadczenia, że nie można zostawiać im Europy. Zresztą tym bardziej, że chyba zaczął zdawać sobie sprawę, że Wielka Eurazja mogłaby być antyamerykańska i strategicznie porozumieć się z Chinami. 

Biorąc to wszystko pod uwagę uważam, że to Radka "Dziękuję Ameryko" nie było przypadkowe i było zgodne ze strategicznymi calami zarówno Rosji, jak i Niemiec. 

Trzeba też mieć świadomość, że tzw. "śpiochy" są uruchamiane w wyjątkowych sytuacjach. A np. śpiochy usypiane przez  kilka śpiewaczek wybudzane są jedynie w skrajnych przypadkach.  

Uważam tedy, że polskie służby specjalne (ABW, SKW) winny być teraz bardzo czujne i ściśle współpracować ze swoimi odpowiednikami w USA, UK, Danii, Szwecji i oczywiście Norwegii. Wydaje mi się bowiem, że bezpieczeństwo Baltic Pipe jest zagrożone.

[1] https://pl.wikipedia.org/wiki/...

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 

© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com 

Jeżeli moje teksty nie są dla Państwa obojętne i szanują Państwo moją pracę, to mogą mnie Państwo wesprzeć drobną kwotą. Z góry wszystkim darczyńcom dziękuję! 
Nr konta - ALIOR BANK: 58 2490 0005 0000 4000 7146 4814 
Paypal: paypal.me/kjahog
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

29-09-2022 [19:18] - u2 | Link:

Wojna miała trwać trzy dni a trwa już 5 miesięcy.

Ano, Putler mógłby teraz wyjść jeszcze z twarzą. Tyle że w kacapii nie ma czegoś takiego jak wycofanie się. Jest tylko wpieriod i tylko pa-bieda.

Dlatego jak mobilizacja-mogilizacja nie wypali to Putler sięgnie po środek ostateczny, czyli broń atomową. Wtedy włączą się do wojny Chiny. Tak, czy siak kacapia jest skazana na gigantyczną porażkę.

Obrazek użytkownika Kaczysta

29-09-2022 [21:19] - Kaczysta | Link:

Pilne!!!!!
Agencja TASS ujawnia

Tą osobę widziano w dniu sabotażu w pobliżu Bronholmu
Jeśli ktoś rozpoznaje tą osobą prosimy o pilny kontakt z FSB

https://wiesci24.pl/wp-content/uploads/2021/12/kaczynski-przekop.jpg

Obrazek użytkownika Kaczysta

29-09-2022 [22:58] - Kaczysta | Link:

Zbigniew Ziobro
Радослав Сикорский skasował swój wpis dopiero gdy Departament Stanu USA kategorycznie ogłosił, że jego zachowanie to funkcja rosyjskiej dezinformacji.
Maska opadła

https://twitter.com/ZiobroPL/status/1575536420986331138

Obrazek użytkownika Adam66

29-09-2022 [23:27] - Adam66 | Link:

No cóż, wydaje mi się, że wpis kanalii z Chobielina jednak może odzwierciedlać prawdę, zgodnie ze starą zasadą "cui bono".  Zarówno szkopy jak i sowieci, tracą na tej awarii, zyskują jankesi z brytolami, czyli strona, która cały czas parła do wojny na Ukrainie.  Nie mam żadnej sympatii ani dla sowietów ani dla szkopów ale mocno to krzyżuje ich plany od Lizbony do Władywostoku.  
Tutaj jest ciekawy artykuł na ten temat: https://dakowski.pl/niemcy-i-u...
Niestety, jak z jaknkesami i brytolami bywało w przeszłości, już próbują Polskę wrobić w to całe zamieszanie, co zresztą dzieje się od początku tej dziwnej wojny na Ukrainie...
https://www.nakedcapitalism.co...
 

Obrazek użytkownika Pers

30-09-2022 [00:16] - Pers | Link:

//A przecież USA są cały czas znienawidzone przez Rosję,//
//W. Putin się przeliczył, tak samo jak O. Scholz czy J. Biden. Ukraina się broni i kontratakuje.//

Dasz mi namiar na swojego dostawcę używek?

Obrazek użytkownika sake3

30-09-2022 [09:44] - sake3 | Link:

@Pers......Po co panu te namiary? Ma pan misję do wypełnienia i na tym się proszę skupić Proszę wytłumaczyć dlaczego Rosjanie zwłaszcza młodzi tak gremialnie i znienacka ,,opuszczają'' Rosję Na hulajnogach,rowerach,samochodami.....Czyżby nagle zechcieli zwiedzić świat? To niecodzienne zjawisko wymaga przecież wytłumaczenia i w tej materii liczę na pana.

Obrazek użytkownika Kaczysta

30-09-2022 [06:45] - Kaczysta | Link:

Partia Onuc, w skrócie PO:
- przygotowali ok. 40 rezolucji w UE, z apelami o sankcje na Polskę?
- W konflikcie Putin/Łukaszenka vs Polska byli za Putinem?
- Ich rząd umorzył długi Gazpromowi?