Wybuchy w Nord Streamach I i II - co planują Niemcy i Rosja?

Przedziwna jest ta koincydencja czasowa, zresztą bardzo charakterystyczna dla Rosji i W. Putina. W dzień otwarcia naszego Baltic Pipe nagle okazuje się, że odnotowano wybuchy w gazociągach Nord Stream I i Nord Stream II. 

Jak informuje portal money.pl: "Jak podały skandynawskie kraje, doszło do wycieku gazu z obu rur. Duńskie Dowództwo Obronne opublikowało pierwsze zdjęcia "awarii" u wybrzeży Bornholmu. Premier Danii Mette Frederiksen powiedziała, że mogło dojść do sabotażu. Szwedzcy naukowcy mówią natomiast o podwodnych wybuchach (...) Jeszcze za wcześnie na konkluzje, ale to jest niezwykła sytuacja. Przecieki są trzy, trudno sobie wyobrazić, aby mogło to być przypadkowe - powiedziała premier Danii Mette Frederiksen duńskiemu nadawcy publicznemu DR" [1].

Wszystko więc wygląda na to, iż faktycznie może być to sabotaż, tyle tylko komu jest on na rękę?

Przecież tak naprawdę ponoć Rosja i tak prawie, że do zera zmniejszyła przesył gazu do Niemiec poprzez Nord Stream I a przesyłu gazu przez Nord Stream II również ponoć nie powinno być, bo oficjalnie jeszcze w ogóle go nie otwarto. Jak więc jest to możliwe, że gaz się w nim znalazł?

Jako zwolennik teorii spiskowych uważam, że tego ewentualnego sabotażu dokonała Rosja przy współudziale Niemiec. 

A dlaczego? Są dwa powody. 

O pierwszym już wcześniej pisałem stwierdzając, że Rosja specjalnie drastycznie ograniczyła, przy współudziale Niemiec,  dostawy gazu z Rosji poprzez Nord Stream I, aby skłonić kraje zachodniej Europy do dania - wobec kryzysu energetycznego - przyzwolenia na otwarcie gazociągu Nord Stream II. A przecież na ten gazociąg wydano setki milionów Euro... 

A drugi i bardzo niebezpieczny powód może być taki, że Rosja zamierza podobnych "aktów sabotażu" dokonać na naszym Baltic Pipe a teraz w ramach swoistego "false flag" próbuje przekonać wszystkich, że takie awarie mogą się zdarzyć w rzeczywistości, choć wcześniej nigdy się nie zdarzyły. A wtedy można będzie powiedzieć, że takie wybuchy już przecież były na naszych (rosyjskich) gazociągach, więc mogły się też zdarzyć w przypadku Balitic Pipe, który przecież  niedawno został uruchomiony i mogą to być "fuszerki" całej instalacji gazociągu.  

Ta druga opcja wydaje mi się groźniejsza z punktu widzenia Polski. Tym bardziej, że obecnie W. Putin jest pod ścianą i będzie walczył do upadłego o odzyskanie swoich wpływów a gaz z Baltic Pipe jest dla niego "ością w gardle". Zresztą podobnie jak dla Niemiec, które przecież miały czerpać ogromne zyski odsprzedając gaz pozyskany przez dwie rury bałtyckie niemal całej Europie Zachodniej. 

Musimy więc bardzo uważać i uruchomić wszystkie nasze służby, aby przeciwstawiły się ewentualnemu "ataku sabotażowego" na dopiero co otwarty Baltic Pipe. 

P.S.
Rząd na wczorajszym posiedzeniu zgodził się na połączenie PKN Orlen z PGNiG a dzisiaj nagle wybuchł pożar w zakładzie produkcyjnym PKN Orlen w Płocku! Zginęło niestety dwóch pracowników.

[1] https://www.money.pl/gospodark...

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com 

Jeżeli moje teksty nie są dla Państwa obojętne i szanują Państwo moją pracę, to mogą mnie Państwo wesprzeć drobną kwotą. 
Z góry wszystkim darczyńcom dziękuję! 
Nr konta - ALIOR BANK: 58 2490 0005 0000 4000 7146 4814 
Paypal: paypal.me/kjahog

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Kaczysta

27-09-2022 [18:59] - Kaczysta | Link:

Przecież Putin zapowiedział, że będą awarie. Więc są.

Obrazek użytkownika sake3

27-09-2022 [19:00] - sake3 | Link:

Rosja już oskarża Polskę o sabotaż ich rurociągów.

Obrazek użytkownika Kaczysta

27-09-2022 [19:05] - Kaczysta | Link:

Jestem pewien, że tragiczne wieści Was zasmucą – Rosyjska Akademia Filmowa postanowiła nie nominować rosyjskiego filmu do Oscara w 2022 roku. Planowali zgłosić jedno z przemówień Putina w kategorii „Najlepszy”. aktor komediowy - ale jego żarty nie były wystarczająco dobre

 

Obrazek użytkownika Kaczysta

27-09-2022 [19:08] - Kaczysta | Link:

 To Polska wysadziła te rurociągi
I za parę dni oficjalnie ogłoszą to Niemcy

Obrazek użytkownika u2

27-09-2022 [19:15] - u2 | Link:

Jako zwolennik teorii spiskowych uważam, że tego ewentualnego sabotażu dokonała Rosja przy współudziale Niemiec. 

To nawet logika podpowiada. Jest wojna, Putler ogłosił mobilizację, więc musi wywołać wściekłość u Rosjan, aby zaczęli mieć motywację do walki w tej bezsensownej wojnie.

PS. Zamach na Duginę nie dał rezultatu, więc Putler bedzie sięgał po mocniejsze środki.

Obrazek użytkownika Jan1797

27-09-2022 [21:20] - Jan1797 | Link:

Ciekawe co na to deklarujący Braun?

Obrazek użytkownika u2

27-09-2022 [21:30] - u2 | Link:

Ciekawe co na to deklarujący Braun?

Z tego co czytałem ostatnio, to Herr Braun wyjechał nach Berlin do swojego Heimat, na kuń-ferencję poparcia dla Russland.

Obrazek użytkownika Jabe

27-09-2022 [21:57] - Jabe | Link:

Oh, really?

Obrazek użytkownika Jabe

27-09-2022 [20:20] - Jabe | Link:

Jeśli już zakładamy spisek, bez takich wygibasów możemy dostrzec w tym robotę suwerena.

Obrazek użytkownika sake3

27-09-2022 [21:25] - sake3 | Link:

Greenpeace Polska protestuje przeciw uruchomieniu Baltic Pipe.Ciekawe kto ich finansuje i dlaczego nie protestowali przy budowie NS1 i NS2 .Było sporo czasu na protesty przeciwko tym inwestycjom a jakoś dziwnie je ,,przegapili''.

Obrazek użytkownika mada

28-09-2022 [11:38] - mada | Link:

Czy rura jest jakoś chroniona?
Seryjny samobójca już był teraz  czekam na wybuchy.

Obrazek użytkownika Jan1797

28-09-2022 [21:25] - Jan1797 | Link:

Nasze społeczeństwo musi być szkolone i przygotowane w większości przewidywalnych zagrożeń, a zdecydowanie na nowe odsłony wojny hybrydowej.  Zbudowano formację dzięki której łatwiej jest chronić ludzi w czasie każdej anomalii, czyli WOT. Terytorialsów szkoli się w ekstremalnych warunkach, nawet w Kopalni Soli w Wieliczce.  Państwowa straż pożarna przy wsparciu rządu zbudowała dobrze wyszkolone oddziały specjalistyczne. Czas na zastępowych Ochotniczych Straży Pożarnych:) Nic jednak nie zastąpi szkoleń i instruktażu dla szerszego grona społecznego. Dzisiaj przeczytałem MON szykuje jednodniowe szkolenia wojskowe dla każdego „Trenuj z wojskiem”; https://www.tvp.info/62976079/... Wyłącznie po to by Polacy czuli się bardziej bezpiecznie w każdej sytuacji regionalne ośrodki telewizji polskiej i radia powinny funkcjonować w standardzie informacyjnym, w którym mieszkańcy pozyskają wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa zamieszkiwanej okolicy. Tej odsłony słowa bezpieczeństwo nie wypełnimy telewizyjnym instruktażem gadających głów. Oczywiście uruchomiony przez TVP3 Dziennik Regionów jest OK, może poszerzony o informacje wskazane ustawą obronną. TVP Nauka też znajdzie w tym zakresie swoje miejsce?