Król kiblokradów ma swój pomnik

Nawet po siedmiu miesiącach wojny Czesi nie przestają wspierać Ukrainy. 
Okazują swoją dezaprobatę na różne sposoby. Jesienią na przykład powinna odbyć się aukcja posągu nagiego  Putina siedzącego na złotej muszli klozetowej. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup drona bojowego dla ukraińskiej armii

Obecnie negocjuje możliwość międzynarodowej aukcji w kręgach artystycznych. Z uzyskanych środków stowarzyszenie chce kupić drona bojowego, który przekazuje Ukrainie.
„Odkryliśmy, że umiarkowanie tani dron kamikaze kosztuje 10 000 euro (mniej niż 250 000 koron). Jeśli nie ma zainteresowania posągiem, to są też małe drony, które zrzucają na ziemię małe granaty, a te mają mniejszą wartość. Ale oczywiście mamy nadzieję na ogromnego drona” – dodał Van Gemund.
Plany powstania pomnika rozpoczęły się już po aneksji Krymu przez Rosję w 2014 roku. Oprócz samego Putina na początku dominowała miniatura białoruskiego prezydenta Aleksandra Łukaszenki, który jest zagorzałym zwolennikiem Rosji. Jednak po eskalacji sytuacji na Ukrainie w lutym br. do statuy dodano nowe elementy.
„Tu (Putin) ma zięcia na szyi, to nowość. Nie ma już w ręku złotej muszli klozetowej, ale zakrwawioną pralkę, ponieważ rosyjscy żołnierze splądrowali wszystkie miasta i wsie na północ od Kijowa i zabrali ze sobą głównie pralki. Ta krew symbolizuje okrucieństwa, które popełnili i nadal tam popełniają. A potem na dole są zwłoki kobiety z Buczy – powiedział Van Gemund.

Znak na kawiarni

Dezaprobatę dla rosyjskiej inwazji i działań Putina ogłasza także napis na jednej z kawiarni w praskim Smíchovie: KU, hlava Putina, VA.
„Naklejka jest na wystawie sklepowej od marca. Była to oczywiście reakcja na rosyjską agresję na Ukrainie i pierwsza rzecz, która, jak sądzę, przeszła przez głowę wielu ludziom. Niestety nadal jest aktualny. Jest to jednocześnie gest partycypacji i wsparcia, choć pewnie nic to nie zmieni” – powiedział w wiadomościach właściciel kawiarni Ty kávo!. Jakuba Zachowala.
Mówi się, że klienci i przechodnie zazwyczaj reagują pozytywnie, często robiąc zdjęcia wystawie sklepowej. Dołączony jest również kod QR, który poprowadzi zainteresowane osoby do zbiórki charytatywnej na rzecz Ukrainy

https://www.novinky.cz/clanek/valka-na-ukrajine-sochou-naheho-putina-na-zlatem-zachode-podporuji-cesi-ukrajinu-40409827?fbclid=IwAR2f0FUIR2XCLXe6GlNvoMZwNGBfMh5HBO3K6y76NJPwFabS8Xx5Gonhisk

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Tezeusz

27-09-2022 [19:40] - Tezeusz | Link:

Brawo osrany bandyta putler.

Obrazek użytkownika Maverick

27-09-2022 [19:59] - Maverick | Link:

Opinia Victora Orbana, widać ze to nie jest kundlem Sorosa i Luccyfera jak Poliniki bez IQ.

Teraz, w 2022 roku, przyczyną problemów gospodarczych będzie odpowiedź na wojnę rosyjsko-ukraińską, czyli sankcje wojenne i w konsekwencji wielokrotnie rosnące ceny energii.
Wzrost cen energii zwiększa inflację w każdym kraju. Te ceny energii brutto nie są spowodowane procesami gospodarczymi. Drastyczny wzrost cen energii był wyraźnie spowodowany sankcjami. Zatem drastycznym wzrostem cen energii nie jest gospodarka, a polityka, a dokładniej decyzje polityczne w Brukseli.
Cena gazu ziemnego w kwietniu 2022 roku, w drugim miesiącu wojny, wyniosła około 100 euro. Przed wyborami na Węgrzech w kwietniu europejskie stanowisko, na czele Niemiec, było takie, że sankcje muszą być rozsądne. Nie wolno nam niszczyć europejskich gospodarek, więc sankcje nie mogą dotyczyć energii. To było wspólne stanowisko, ponieważ sankcje zawsze warto nakładać na sektory gospodarki, w których jesteśmy silniejsi niż ten, który chcemy nałożyć sankcje. W dziedzinie energetyki my Europa jesteśmy krasnoludkami, a Rosja to gigant. Pierwszy raz widzę karła karzejącego olbrzyma.
W kwietniu mieliśmy rację sądząc, że pomimo wyższego poziomu energii, warunki gospodarcze poprawią się planowo, mimo wojny. Ale w czerwcu 2022 roku w Brukseli przyjęto sankcje gospodarcze i handlowe, w tym sankcje za transport ropy Ponadto w planie wpisano sankcję na zakup gazu ziemnego, więc od czerwca 2022 roku cena gazu ziemnego podwoiła się w ciągu jednego miesiąca, a w kolejnym miesiącu potroiła się. Ponieważ brukselskie zasady łączą cenę energii elektrycznej z ceną gazu, tak samo było na rynku energii elektrycznej. Cena rynkowa energii elektrycznej w Europie w kwietniu 2022 roku wyniosła 100 euro, dziś wynosi od 400 do 600 euro. Tymczasem ceny gazu i energii elektrycznej w USA to ułamek cen europejskich. Porozmawiajmy wprost: kraje europejskie płacą dziś dopłaty za ropę, gaz ziemny i prąd!
100% wzrost cen energii na Węgrzech powoduje natychmiastową, ogólną inflację w przedziale 3-5%. Innymi słowy cena energii, która dziś wzrośnie trzy do czterokrotnie, natychmiast wzrośnie o 15-20%. To jest to, czym żyjemy dzisiaj. Powiedzmy to szczerze: gdyby sankcje zostały zniesione, ceny spadłyby od razu o połowę, a inflacja co najmniej o połowę. Bez sankcji gospodarka europejska odzyskałaby siły i uniknęłaby zagrożenia recesją.
  · 
 

Obrazek użytkownika Kaczysta

27-09-2022 [20:39] - Kaczysta | Link:

Co ma wspólnego król kiblokradów z tym twoim spamem poza tym ze to zbrodniarz i sukinsyn

Obrazek użytkownika Maverick

27-09-2022 [21:37] - Maverick | Link:

Jakoś nikt kawy u tego globalistycznego idioty nie kupuje!! Globaliści lubią popełniać zbiorowe samobójstwa.

Obrazek użytkownika Tezeusz

27-09-2022 [22:11] - Tezeusz | Link:

@Maverick soviet a jaka jest pogoda u ciebie w Moskwie cieciu czerwony..

Obrazek użytkownika Pers

27-09-2022 [23:00] - Pers | Link:

@kaczuś
Ty jednak lubisz się kompromitować...
Podobnie jak twój guru Zawisza N. :))

Obrazek użytkownika sake3

28-09-2022 [08:38] - sake3 | Link:

@Pers.....Co to za obijanie się? Gdzie agitki,gdze wieści z komisji mobilizacyjnych które podobno są ,,oblegane''?

Obrazek użytkownika Pers

28-09-2022 [12:42] - Pers | Link:

@sake
Mówisz i masz. https://spiritolibero.nowyekra...

Obrazek użytkownika sake3

28-09-2022 [14:15] - sake3 | Link:

@Pers......Ależ mnie nie o taką agitkę chodziło jak spekulacje pana Alastaira Crooke'a.Oczekiwałam raczej wieści z komisji mobilizacyjnej w jaki sposób mozna się zaciagnąc do wojska,jakie formularze wypełnić,ile płacą i co dają w wyposażeniu.Widzę bowiem że rosyjskie chłopaki sa dzielne tylko w obalaniu butelek z samogonem i są trudności z rekrutacją.  Odnośnie tekstu ,no dośc wyważony ,wreszcii przyznający że ,,operacja specjalna'' dała ograniczone sukcesy i zamiast rozwiązań politycznych wymaga militarnych.Stąd pewno ten dekret o zaciągu bo powielanie wzorca z Syrii raczej się nie powiodło Tekst Brytyjczyka jest odniesieniem prawdzie umiarkowanym do hurraoptymistycznych wieści o sukcesach Rosjan gloszonych w telewizji Rassija1 i o minimalnych stratach.Brytjski wywiad też wprawdzie przyznaje,że we wmożonej ofensywie wojsk ukraińskich Rosja broni się lepiej niż wczesniej i podejmuje próby posuwania się w kierunku Bachnutu w Donbasie,ale nie można mówić o jakimś znaczącym sukcesie Rosjan.Myślę że Rosjanie równoważą brak tych sukcesów mordowaniem ludności cywilnej czas poświęcając na brutalne wymuszanie głosowania w lipnych referendach 

 

Obrazek użytkownika Pers

28-09-2022 [18:28] - Pers | Link:

@sake
//Myślę że Rosjanie równoważą brak tych sukcesów mordowaniem ludności cywilnej czas poświęcając na brutalne wymuszanie głosowania w lipnych referendach //

Wroc @sake do magla, tam wszystko ci wytłumaczą :)))

Ja już nie potrafię ci pomóc...

Obrazek użytkownika u2

28-09-2022 [18:50] - u2 | Link:

Ja już nie potrafię ci pomóc...

Najpierw zacznij od siebie ścierwousz :-)

Obrazek użytkownika sake3

28-09-2022 [19:03] - sake3 | Link:

@Pers.......Jak tu się odgryźć tej paskudnej sake pomyślał Pers,przecież sam dyskutować nie potrafię,a ta sake bezczelna przeczytała polecony wpis i jeszcze się mądruje.

Obrazek użytkownika tricolour

28-09-2022 [14:23] - tricolour | Link:

@Pers

404. Zbombardowali cie Ukraińcy, czy ruscy wydymali?

Obrazek użytkownika Tezeusz

28-09-2022 [15:03] - Tezeusz | Link:

@ Pers
Doczekałem się i od razu skomentowałem z wieloma pytaniami twoją ostatnią agitkę ( ponoć skopiowaną z innego autorzyny) ale niech to już ocenią fachowcy. No i masz zasłużone 1.....
Cieszysz się !

Obrazek użytkownika Kaczysta

28-09-2022 [17:52] - Kaczysta | Link:

dachowiec
No cóż dachowcze, jak widać ta klęska Ukrainy rozlewa się coraz bardziej
"Orki" wieją przed tą klęską porcięta w zębach trzymając.
Chłopcy z "Schronu pod Kremlem" kabaret pt. "referendum" wystawiają. Natrafiłem na przewidywane wyniki, "96% za Rosją" Nie budzi to w Tobie pewnych wspomnień? 100% Polaków za PZPR?
Wyjdzie jeden z "chłopców ze schronu" opowie, że ziemie okupowane to rdzenne ziemie Rosji.
W tym czasie spadną kolejne SU, armia Ukrainy kolejne miejscowości spod okupacji wyzwoli, Rosja kolejny "gruz 200" wywiezie, też w ramach tego "limitu 5800". Na stepach zapłaczą kolejne matki, żony, córki.
Jak wyglądają bezsporne granice Ukrainy wiemy z mapy USSR. Przez 50 lat nikt tych granic nie kwestionował.

Dachowiec, jak myślisz, czy po skeczu Putina pt. "Referendum" armia Ukrainy zatrzyma się w wyzwalaniu spod okupacji swoich terenów? Czy dziś wojnę wygrywa się maczugami i dzidami wystruganymi w lesie? Czy posłanie kolejnych którym nakazuje się zakupienie na własną rękę wyposażenia, od kapci, piżam po kamizelki kuloodporne, coś w tym zmieni? Rosja nie ma broni, którą mogłaby skutecznie się przeciwstawić. Stąd takie płacze kabaretu, że NATO wspiera Ukrainę tak jak Rosja wspierała separatystów. Kolejne mięso armatnie tego nie zmieni, zwiększy tylko zapotrzebowanie na logistykę przewozów "gruz 200".

Ale jako bliski współpracownik Pieskowa może masz jakieś wieści, czy synowie Pieskowa, Miedwiediewa już się zaciągnęli, by walczyć za "matiuszkę Rasiję"? Stalin swego syna na front posłał.

Obrazek użytkownika sake3

28-09-2022 [19:28] - sake3 | Link:

Bardzo fajnie się z tym panem @Persem dyskutuje.Tak na zasadzie ,,jak dziad do obrazu''.Dziadem jestem ja bo.odniosłam się do jego wpisu a obraz w postaci Dachowca tylko potrafi obrażać.

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

28-09-2022 [21:08] - Siberian Husky Dog | Link:

Czy to dźwięk płaczu rosyjskich żołnierzy?
USA ogłosiły kolejne 1,1 miliarda dolarów pomocy w zakresie bezpieczeństwa dla Ukrainy . W tym 18 kolejnych systemów rakietowych i amunicji HIMARS, 40 ciężarówek i 80 przyczep do przenoszenia ciężkiego sprzętu i radarów do bezzałogowych systemów latających
Łączna ilość Himarsow będzie wynosiła 40 zestawów