Włosi powiedzieli Heldze STOP i dołączyli do wolnych krajów

Przedwczoraj napisałem, iż Pani Przewodnicząca KE Ursula von der Leyen podczas spotkania na Uniwersytecie Princeton w USA stwierdziła, że Polska nie dostanie żadnych pieniędzy z KPO, ponieważ polski rząd nie chce zmienić prawa dotyczącego sądownictwa w taki sposób, jak chce KE. 

Nie omieszkała też pogrozić tym swoim paskudnym, niemieckim paluchem Włochom, że jeżeli jutro (wczoraj) zagłosują na prawicę to KE i sama UE ma narzędzia do ich zdyscyplinowania: "Zobaczymy wynik głosowania we Włoszech. Były też wybory w Szwecji. Jeśli sprawy pójdą w trudnym kierunku, mamy narzędzia, jak w przypadku Polski i Węgier". Lider prawicowej Ligi Matteo Salvini - odnosząc się do słów przewodniczącej - stwierdził, iż "To nędzna groźba, nieproszona ingerencja. Ta pani reprezentuje wszystkich Europejczyków, jej pensja płacona jest przez nas wszystkich. To obrzydliwa i arogancka pogróżka (...) W niedzielę głosują Włosi, a nie biurokraci z Brukseli (...) Gdybym ja był przewodniczącym Komisji, zająłbym się rachunkami za energię". 

No i Włosi zagłosowali, i zdobyli o wiele więcej procenta głosów niż nawet najbardziej optymistyczna prawica w tym państwie przewidywała. A te dodatkowe kilka punktów włoska prawica dostała... właśnie za te wypowiedzi "Helgi" z Niemic. 

Najwięcej głosów w prawicowej koalicji uzyskała partia Bracia Włosi (Fratelli d’Italia) z jej przewodniczącą Giorgią Meloni, która najprawdopodobniej zostanie pierwszą kobietą - premierem Włoch. Znana jest z obrony konserwatywnych wartości i tradycyjnej rodziny oraz przeciwstawia się całej tej chorej i anaturalnej ideologii płynącej z ust lewaków: gender, LGBTQ, New Age, itd. 

Naprawdę ci eurokraci są kompletnie oderwani od rzeczywistości i problemów Europejczyków. Żyją w jakiejś przez siebie stworzonej oraz śmierdząco-ideologicznej bańce. I Europa ma już tego dosyć. Niedawno Szwecja, teraz Włochy a wcześniej m.in. Polacy, Węgrzy i Czesi powiedzieli unijnym elitom jasno i wyraźnie "STOP". A i jeszcze nie można zapominać o Brexicie. I sądzę, że to dopiero początek, co widać  np. w Hiszpanii, gdzie prawica wygrywa w sondażach. 

Tak jak sądziłem następuje erozja UE w jej dotychczasowym kształcie. Jest nawet lepiej, bo zakładałem, że może się rozpaść dużo później a teraz jest nawet taka możliwość, że upadnie na przestrzeni najbliższych 10 lat i skończą się marzenia o zbudowaniu Jednego Sfederalizowanego  Państwa Europa a tak naprawdę IV Rzeszy Niemieckiej. 

Porażka eurokratów jest tym dotkliwsza, że prawdopodobnie wszystkie konserwatywne kraje w UE mogą mieć już niezbędną tzw. większość blokującą, opartą na liczbie ludności. A poza tym zwycięstwo prawicy we Włoszech i Szwecji dotyczy po raz pierwszy tzw. krajów Starej Europy i przekreśla mit, że tylko nowi członkowie (przede wszystkim "demoludy") są eurosceptykami.

P.S.
Naprawdę cieszę się z tego zwycięstwa, bo widać, że Europa wreszcie budzi się z letargu a zwycięstwo prawicy we Włoszech może się okazać jednym z największych przełomowych momentów w historii kontynentalnej Europy i samej UE. 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika sake3

26-09-2022 [10:47] - sake3 | Link:

Zwycięskie przemówienie Giorgii Meloni było raczej umiarkowane,bo jej dotychczasowe wystąpienia były bardziej śmiałe,konserwatywne, nawiązujące do Boga,kraju i rodziny. Ale i ono wywołało lawinę krytyki w całej Europie. Przoduje w tej krytyce polska opozycja-takie oszołomy jak Sikorski czy Pomaska a to dopiero dzień po wyborach i to z cząstkowymi wynikami. Przypuszczam,że UE zastosuje tu taki sm scenariusz jak wobec Polski czy Węgier.Od początku urzędowania wyłonionemu rządowi będzie się rzucało kłody pod nogi,pewno w ruch pójdą sankcje,kary,TSUE będzie miało ręce pełne roboty jak w przypadku Polski. Będzie się nękać ten rząd,wynajdować ,,kamienie milowe'',preteksty do jego usunięcia przez wszechwładną i tylko z pozoru demokratyczną UE. Tam też znajda się włoskie i europejskie Tuski,Róże Thun czy Millery z mordami pełnymi oskarżeń o niepraworządność czy faszyzm.Będą jatrzyć dotąd aż znekani Włosi uznają prawo UE do wyboru rządów przez UE i podporządkowania się jej wydumanym prawom,bo przecież nie traktatom. Czyż nie jest już tak u nas?

Obrazek użytkownika RinoCeronte

26-09-2022 [11:12] - RinoCeronte | Link:

Jeszcze nie całkiem - cała nadzieja w Ukrainie i USA.

Obrazek użytkownika Ryan

26-09-2022 [12:34] - Ryan | Link:

PodobnoTrzaskowski złożył wniosek do Rady Miasta W-wy o zmianę nazwy dzielnicy Włochy na Niemcy

Obrazek użytkownika Ryan

26-09-2022 [12:38] - Ryan | Link:

No i zostało tylko Urszula VON!

Obrazek użytkownika u2

26-09-2022 [11:58] - u2 | Link:

Niedawno Szwecja, teraz Włochy a wcześniej m.in. Polacy, Węgrzy i Czesi powiedzieli unijnym elitom jasno i wyraźnie "STOP".

Pora na wymianę komisarzy z KE, oni rządzą, choć nie mają żadnego mandatu demokratycznego do rządzenia, np. pani Leyen jest z CDU-CSU, a rządzi w Niemczech koalicja SPD-FDP-Zieloni. To są proste sprawy :-)

Obrazek użytkownika Ryan

26-09-2022 [12:09] - Ryan | Link:

Brawo Brawo !!!!
Giorgia Meloni The Best
Koniec hegemonii Niemieckiej padliny w Europie
Brawo Bracia Włosi !!!!

Obrazek użytkownika Czesław2

26-09-2022 [13:24] - Czesław2 | Link:

Pan, jako ekonomista powinien wiedzieć, że prawicowy rząd w tak zadłużonym kraju jak Włochy zostanie obalony przez banksterów w pół roku. Po to zostali zadłużeni.

Obrazek użytkownika sake3

26-09-2022 [14:37] - sake3 | Link:

Przy lewicowym rządzie długi już istniejące wyparują albo znikną jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki?  

Obrazek użytkownika Czesław2

26-09-2022 [14:54] - Czesław2 | Link:

Nie znikną są rolowane. Pierwszy raz takie coś Pani widzi? To niemożliwe.

Obrazek użytkownika smieciu

26-09-2022 [15:10] - smieciu | Link:

A mnie ciekawi i w sumie bawi kwestia jaki będzie stosunek tej koalicji do Rusków :)
Będzie zabawnie jeśli UE (i złe Niemcy) przyjmą najbardziej antyrosyjską postawę. Podczas kiedy Węgrzy i Włosi będą bardziej tolerancyjni wobec Putina.

Obrazek użytkownika sake3

27-09-2022 [08:19] - sake3 | Link:

@śmieciu....Jeszcze bardziej zabawne jest że Niemcy wcale nie mają antyrosyjskiej postawy,widocznie nadal wierzą w projekt wspólnoty zwanej Eurazją.Obecną sytuację postrzegaja jako zwykłą małżeńską kłótnię po które nieuchronnie przychodzi namiętne pogodzenie.A że przeważnie ogon kręci psem tak Niemcy kręcą UE przy pomocy pewnej wysuszonej paniuśki.

Obrazek użytkownika Swisspola

27-09-2022 [06:59] - Swisspola | Link:

Upadek UNI obecnie nie jest to takie proste. Oddaliśmy w obce ręce, prawie za darmo, cały sektor finansowy. Sprzedaliśmy przemysł za parę groszy albo przejął je zagraniczny kapitał, albo kupił, co lepsze maszyny i je wywiózł, resztę zrujnował, pozostawiając sobie pakiet zamówień i klientów. Handel hurtowy i detaliczny znajduje się w obcych rękach. Z tego co pozostało, że strategicznych firm jak ORLEN, LOTOS, PGNiG, TUROW, BELCHATOW, AZOTY itp. ostatnie soki wyciskają polscy politycy.  Jedyna rekompensata za taki stan rzeczy to dotacje unijne, które nie wiele większe niż nasza składka unijna, nawet w niewielkim procencie rekompensują cały drenaż naszej gospodarki przez Zachód. Rozpad UNI spowoduje, że utracimy nawet te niewielka rekompensatę finansowaną. Jednak w obliczu ostatniego wstrzymania wypłat z UNI może i rozpad byłby lepszy, bo zaoszczędzili byśmy własnego wkładu do UNI, ale o odzyskaniu finansów, gospodarki i handlu nie mamy co marzyc.  Jedynie politycy utracą intratne posady, więc obawiam się, że jeszcze bardziej będą rabować Polskę i Polaków! 
 

Obrazek użytkownika u2

27-09-2022 [08:33] - u2 | Link:

Z tego co pozostało, że strategicznych firm jak ORLEN, LOTOS, PGNiG, TUROW, BELCHATOW, AZOTY itp. ostatnie soki wyciskają polscy politycy. 

Zazdrościsz. Budżet Polski, w tym przychody do budżetu, wzrosły od czasów przejęcia władzy przez rząd Dobrej Zmiany dwukrotnie. Tego najwyraźniej nie możesz przeboleć i ciągle kreślisz czarne scenariusze :-)

Obrazek użytkownika tricolour

27-09-2022 [09:24] - tricolour | Link:

Kłamiesz kolego. Poza budżet wyprowadzono wydatki, które rząd ukrywa. Nawet bez nich budżet jest deficytowy więc bilans jest ujemny.

Kłamstwem jest unikanie pojęcia "wydatki" gdy się mówi o przychodach.

Nieruchomość kupiłeś z ujemnego budżetu domowego?

Obrazek użytkownika u2

27-09-2022 [09:46] - u2 | Link:

Poza budżet wyprowadzono wydatki, które rząd ukrywa.

Podaj źródło swoich rewelacji. No i dlaczego agencje ratingowe oceniają gospodarkę Polski jako A- A2 A- A (S&P, Moody`s, Fitch, DBRS), czyli doskonale ?

Nawet bez nich budżet jest deficytowy więc bilans jest ujemny.

Oczywiście, jest deficyt. Ale próg ostrożnościowy określony ustawowo nie jest przekroczony, więc szafa gra. To są proste sprawy.

PS. Twoja pełomafia musiała ukraść środki z OFE, aby nie przekroczyć progu. Ba, jeden próg zlikwidowaliście, bo byście go przekroczyli :-)

Obrazek użytkownika spike

27-09-2022 [11:36] - spike | Link:

"Zobaczymy wynik głosowania we Włoszech. Były też wybory w Szwecji. Jeśli sprawy pójdą w trudnym kierunku, mamy narzędzia, jak w przypadku Polski i Węgier"

- tą niemiecką butę szczególnie rozpasała "nasza" niemiecka opozycja, domagając się sankcjonowania Polski, ograniczeniami w należnych Polsce środków pieniężnych, widząc to Niemcy, że ich v kolumna nie ponosi za to politycznej konsekwencji, pozwala sobie na naciski względem innych krajów, jakby V kolumna w Polsce była tępiona przez Polaków, inaczej by to wyglądało.
Ciekawe jak to się rozwinie, jest nadzieja, że niezadowolonych państw i ich obywateli przybędzie, co może zmienić układ sił w UE, na pierwszym miejscu pozbawić Niemcy decydującej roli, Czas pokaże czy UE wróci do korzeni, do jakiej wstępowaliśmy.