Służby RP ostrzegają przed Konradem Rękasem

                                

Służby RP ostrzegają. Polak współpracuje z propagandą Kremla

Rosyjska propaganda znów atakuje Polskę. Tym razem z pomocą... polskiego komentatora życia publicznego. "Znany z prorosyjskich poglądów i zaangażowany w działania na rzecz propagandy Kremla 'politolog' Konrad Rękas po raz kolejny szerzy antypolskie kłamstwa" - napisał na Twitterze Stanisław Żaryn.

Jednym z elementów obecnej wojny jest dezinformacja. Od lat działająca kremlowska propaganda sprawnie używa do swoich celów internetu. Jak ostrzega Stanisław Żaryn, w jednym z wywiadów dla rosyjskiego portalu "Konrad Rękas po raz kolejny szerzy antypolskie kłamstwa".
Pełnomocnik Rządu ds. Bezpieczeństwa Przestrzeni Informacyjnej przekazał, że w wywiadzie Rękas stwierdza, że Polacy rzekomo domagają się od Ukrainy odszkodowania za utracone mienie podczas II wojny światowej. Chodzi m.in. o prywatne pozwy Polaków przymusowo wysiedlonych z Ukrainy. Według Rękasa, do ukraińskich sądów miało trafić ponad 1500 takich pozwów.

"Wcześniej Rękas wygłaszał fałszywe tezy o rzekomych planach zajęcia przez Polskę zachodnich ziem Ukrainy i rozbioru tego kraju, kwestionując przy tym bezinteresowność pomocy, której Polska mu udziela" - napisał Żaryn. Jak dodał, w jego przekonaniu działania Konrada Rękasa wpisują się w rosyjską propagandę i "są obliczone na rozbudzanie wrogości i napięć między Polakami a Ukraińcami".
"Włączanie się polskich komentatorów w działania rosyjskiej propagandy wymierzone w interesy Polski daje Kremlowi dodatkowe korzyści informacyjne" - skomentował Stanisław Żaryn.

Rosyjska propaganda uderza w Polskę

W Rosyjskich mediach wielokrotnie - zwłaszcza po 24 lutego - pojawiały się kłamliwe tezy na temat Polski i Polaków. Jedną z głównych tez, jaką prezentują propagandziści Kremla, to ta, że Polska chce przy okazji wojny zagarnąć ukraińskie ziemie.
https://twitter.com/StZaryn/status/1574015305948577793

Przypomnę że ta ruska szmata to gwiazdą nr.2 na Toy-Toyu. I tylko tam, bo tego sowieckiego debila zewsząd wypierdolono
Nr.1 zarezewowany jest dla słynnej onucy Dachowcem tu zwanym też banita na wszystkich znanych portalach

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Tezeusz

25-09-2022 [20:32] - Tezeusz | Link:

Scierwoneon i jego antypolskie agitki są przez niektórych blogerów tego szmatławca sukcesywnie przekazywane do ABW. Zobaczymy kiedy się skończy cierpliwość Służb.

Obrazek użytkownika Kaczysta

25-09-2022 [21:21] - Kaczysta | Link:

Skoro minister jedzie nazwiskami to będzie się działo

Obrazek użytkownika Jabe

25-09-2022 [20:35] - Jabe | Link:

Nie wiem, co to jest za jeden. Wiem jedynie, że Kaczysta twierdzi, że jakiś urzędnik twierdzi... Istotny jest zaś brak odniesień do rzeczywistości.

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

26-09-2022 [11:04] - Siberian Husky Dog | Link:

@Jabe
Rzeczywiscie robienie pijaru tej postaci rozpoznawalnej przez 1 osobe na milion traci sen

Obrazek użytkownika Kaczysta

25-09-2022 [22:09] - Kaczysta | Link:

Zdrajca nie żyje. Żurawko zutylizowany
Ołeksij Żurawko, były parlamentarzysta, który zdradził Ukrainę i przeszedł na stronę Rosjan, zginął w tymczasowo okupowanym Chersoniu. Informację o śmierci kolaboranta przekazał zastępca Rady Obwodowej Chersonia Serhij Klan.
Jednego parcha mniej!!!

Obrazek użytkownika Pers

26-09-2022 [06:35] - Pers | Link:

Pan Żaryn najwyraźniej boi się prawdy.
Mysia wiecznie żywa.

Obrazek użytkownika Tezeusz

26-09-2022 [07:17] - Tezeusz | Link:

Czujecie ten smród sowieckiego gówna scierwoneonowego ?

Obrazek użytkownika u2

26-09-2022 [07:20] - u2 | Link:

Żaryn najwyraźniej boi się prawdy.

Jakiej prawdy ścierwousz ?

Obrazek użytkownika Tezeusz

26-09-2022 [07:28] - Tezeusz | Link:

Politycy PiS o wyborach we Włoszech: "Wielkie zwycięstwo", "Brawo Italia! Wygrała demokracja!"
Polscy politycy komentują wyniki exit poll we Włoszech. Premier Mateusz Morawiecki pogratulował zwycięstwa Giorgii Meloni i jej partii Bracia Włosi (Fratelli d'Italia). Przedstawiciele opozycji zastanawiają się, jak długo włoski blok centroprawicy utrzyma się przy władzy.

Szwaby i kacapy srają ze strachu..

Obrazek użytkownika sake3

26-09-2022 [11:24] - sake3 | Link:

@Tezesz.....No,jeszcze nie srają.Na razie wrzeszczą,przecież nie ma jak dotąd oficjalnych wyników Zaczyna się od oskarżeń o faszyzm.Nie sądzę aby ten przyszły rząd miał łatwo.Widzielismy i widzimy jak to wygląda u nas i to od razu po wyborach.Chcałabym wiedzieć czy niezawolaowane groźby rzucane przez wysuszoną miotłę Leyden wynikaja z cynizmu i pewności siebie czy raczej z niedojrzałości politycznej.

Obrazek użytkownika Ryan

26-09-2022 [16:59] - Ryan | Link:

Rękas
W 2006 Sąd Rejonowy w Lublinie skazał go na karę 1 roku pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na dwuletni okres próby oraz 1500 zł grzywny za posługiwanie się sfałszowanymi dokumentami
Wydalony (deportowany) z Wielkiej Brytanii za szerzenie komunistycznej propagandy i działalność niezgodna z tamtejszym prawem

Obrazek użytkownika u2

26-09-2022 [18:18] - u2 | Link:

za posługiwanie się sfałszowanymi dokumentami

Czyli jedyne co potrafi to fałszowanie :-)

Obrazek użytkownika Kaczysta

26-09-2022 [18:51] - Kaczysta | Link:

Głośna swego czasu była w Szkocji jego sprawa udziału w lewacko-sowieckiej 7 osobowej pikiecie.Jeden z tamtejszych tubylców ręcznie mu wytłumaczył rację Szkotów.
​Efekt - cztery dni na chirurgi z opuchlizną między nogami i skąd niemal natychmiast po wyjściu dostał deport a potem żalił się  na Sputniku jakie te imperialisty są niedobre

Obrazek użytkownika u2

26-09-2022 [19:41] - u2 | Link:

żalił się  na Sputniku jakie te imperialisty są niedobre

Czyli ścierwousz musi być sprawdzonym tawariszczem jak red. Michalkiewicz (red. Michalkiewicz rabotał w Itar-Tass) skoro puszczają agitki ścierwousza w naczelnym narządzie zimnych czekistów :-)

Obrazek użytkownika J z L

27-09-2022 [21:13] - J z L | Link:

Jak nie idzie to nie idzie
Dziś kolejną gwiazdę Szamba24r.u zamkli w wariatkowie
Teresa Garland to jednak stan umysłu
Kiedy pam..persa zwiną?

СЛАВА УКРАЇНІ ТА ЇЇ ВОЇНАМ!
Chwała Ukrainie
Chwała gierojom z Azow
Wieczną im Chwała
Śmierć polskojęzycznym rosyjskim żołdakom