Czy za rządzenie odpowiedzialny jest rząd?

   Do napisania poniższego tekstu zainspirował mnie wpis Pana Grzegorza GPS Świderskiego i wczorajsza odpowiedź na tytułowe pytanie Pana Jarosława Kaczyńskiego. Po kolei jednak.
   Najpierw o samej inflacji. Generalnie wyróżniamy jej trzy rodzaje: Dwa pierwsze, czyli inflacja kosztowa i popytowa są dość dokładnie opisane w Internecie, więc nie warto tego tutaj analizować. Nie znajdziemy jednak nigdzie dokładnego opisu trzeciego rodzaju inflacji, takiej jaka wystąpiła w naszym kraju w okresie przemian ustrojowych. Jest to inflacja, która w zasadzie nie ma nazwy, ale ma na celu bogacenie się niewielkiej mniejszości kosztem reszty społeczeństwa. Można ją nazwać złodziejską, ale nie jest to przedmiotem niniejszego wpisu. Pan Świderski przedstawił trzeci rodzaj inflacji, która ma rzekomo polegać na zbyt dużej lub małej ilości transakcji. Jest to niestety kit wciskany głupiemu ludowi, który wszystko kupi, dlatego, że jest głupi właśnie. Tego rodzaju inflacji nikt nigdy przekonująco nie udowodnił i nie udowodni. Dokładnie tak samo, jak nikt nigdy nie udowodni, że herbata robi się słodsza od samego mieszania. Jaką więc mamy teraz inflację w naszym kraju? Zarówno kosztową jak i popytową. Jedno nie ulega jednak najmniejszej wątpliwości, że za inflację zawsze odpowiedzialny jest rząd. W tym konkretnym przypadku rząd Prawa i Sprawiedliwości, ale nie tylko on o czym na końcu.
   Ważniejsze jest jednak pytanie, czy można rządzić tak, aby inflacji nie było, czyli rządzić dobrze a nie źle? Na to pytanie odpowiedział wczoraj nie kto inny, tylko sam Jarosław Kaczyński w relacji transmitowanej w Dzienniku Telewizyjnym o 19.30. Co takiego powiedział? Tylko to, że pomimo gigantycznego wzrostu światowych cen surowców energetycznych, rząd Prawa i Sprawiedliwości nie przewiduje jakiejkolwiek podwyżki cen energii elektrycznej dla gospodarstw domowych, czyli dla największej liczby odbiorców! Co ta wypowiedź oznacza? Tylko tyle, że Prezes Prawa i Sprawiedliwości nie tylko wie co należy zrobić, aby rządzić w interesie społecznym, ale i wie jak to należy zrobić, i jasno i wyraźnie powiedział, że to zrobi! W związku z tym rodzi się pytanie? Pytanie przede wszystkim dla członków i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości. Jeżeli Premier Mateusz Morawiecki podkreśla, że Polacy muszą się przygotować na większe wyrzeczenia, czyli jasno i wyraźnie mówi, że będzie rządził źle, czy w związku z tym warto go dalej trzymać na tym stanowisku? Zwłaszcza w przypadku, gdy są w Prawie i Sprawiedliwości ludzie, którzy wiedzą, jak należy rządzić dobrze. Choćby Jarosław Kaczyński. Czy w interesie, nie tylko zwolenników Prawa i Sprawiedliwości, ale nas wszystkich nie jest przypadkiem jak najszybsza zmiana premiera na takiego, który będzie rządził dobrze? Wydaje mi się, że lepiej to zrobić teraz i nie dopuścić do zmiany nastrojów społeczeństwa, które niezadowolone może wybrać opcję niemiecko unijną, która jasno i wyraźnie deklaruje, że zniesie wszystkie dotychczasowe zdobycze, które zawdzięczamy rządom PiS. Warto chyba podjąć rzeczową dyskusję w tym temacie, bo choć za złe rządzenie będziemy w przyszłości winili rząd, to jednak tylko my odczujemy tego negatywne skutki i sami będziemy sobie winni, bo nikt inny tylko my ten rząd wybraliśmy.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Adam66

15-09-2022 [15:31] - Adam66 | Link:

Za rządzenie odpowiedzialni są banksterzy, szykuje się chyba coś większego na 24-go września 2022….
https://www.bitchute.com/video...

Obrazek użytkownika smieciu

15-09-2022 [15:58] - smieciu | Link:

Hej. Wrzucałbyś kilka słów opisu do odnośników. Ja nie lubię w ciemno klikać by spędzać ileś minut czekając na konkrety. Z reguły nigdy nie klikam. Taki opis wydanie pomógłby mi. Wiedziałbym czego się ogólnie spodziewać i czy mam ochotę sięgać po szczegóły z filmiku.

Obrazek użytkownika Adam66

15-09-2022 [16:51] - Adam66 | Link:

@ smieciu
Obecny przewodniczący CDU, Friedrich Merz, to była szycha z Blackrock.  Zapowiada, że 24go września bieżącego roku wydarzy się coś wielkiego.
Papież polecił sciągnięcie wszystkich aktywów watykańskich do banku watykańskiego...

Obrazek użytkownika mjk1

15-09-2022 [16:13] - mjk1 | Link:

@Adam66
Za rządzenie odpowiedzialny jest rząd, który my wybieramy!
Nie można winić bankierów za to, że rząd rządzi w interesie bankierów a nie naszym!
Za to, że rząd rządzi w interesie bankierów a nie naszym jesteśmy winni my, którzy ten rząd wybraliśmy.
Jeżeli rząd rządzi nie w naszym interesie, to my musimy ten rząd zmienić!
Co w tym jest niezrozumiałego?

Obrazek użytkownika Czesław2

15-09-2022 [16:20] - Czesław2 | Link:

Tylko, że my wybieramy miedzy dżumą z cholerą.

Obrazek użytkownika admin

15-09-2022 [18:01] - admin | Link:

Mjk -- Za pisanie takich dyrdymałów ostrzeżenie. Blogerowi nie przystoi 

Obrazek użytkownika spike

15-09-2022 [16:09] - spike | Link:

"Jeżeli Premier Mateusz Morawiecki podkreśla, że Polacy muszą się przygotować na większe wyrzeczenia, czyli jasno i wyraźnie mówi, że będzie rządził źle, czy w związku z tym warto go dalej trzymać na tym stanowisku?"

Nie, no litości, cały ten tekst niewiele odbiega od bredni Świderskiego, pana zresztą :))))))
Wg ciebie, powiedzenie, że : "Polacy muszą się przygotować na większe wyrzeczenia", oznacza od razu złe rządzenie, to trudno to nawet sensownie skomentować, bo Premier nie powiedział, że ceny za energię pójdą w górę, wyrzeczenie się czego nigdy nie oznaczało, by cokolwiek podrożało, z wielu rzeczy wyrzekają się nawet ludzie zamożni.
Prawdą jest inna sprawa, jak Prezes coś mówi, to w pewnym sensie mówi w imieniu Premiera, jakby nie było, to Prezes decyduje kto będzie rządził, chyba już wielokrotnie tego dowiódł, nawet niemiecko-opozycyjny Tusk, rozstawia swoich po kątach, mimo że nie został wybrany demokratycznie, jak mu powiedział prezydent Biden.

Rząd mógłby ograniczyć inflację, jak to zrobił Balcerowicz, ale takim Grzesiom jeszcze większa bieda by zajrzała w głęboko oczy, kto by go dotował, Owsik ?

Obrazek użytkownika Ijontichy

15-09-2022 [16:15] - Ijontichy | Link:

Nie wytrzymałem!!! 
Czy faktycznie ktoś z nas WYBIERAŁ SOBIE RZĄD??? Tylko posłow...
A poza tym w 2017 Duda wywalił cały rząd w kibel...od Pani Szydlo,do Mecierewicza,Waszczykowskiego i pomniejsze nazwiska.
Duda WYCIĄGNĄŁ z pobliskiej synagogi Morawica,Glińskiego,Gowina i Ciapciakiewicza....całą UD/UW od Geremka do tow. Hausnera.

Piszesz zwykłą propagandę,żeby nie powiedziać,że ŁŻESZ!

Obrazek użytkownika Ijontichy

15-09-2022 [16:16] - Ijontichy | Link:

Nie wytrzymałem!!! 
Czy faktycznie ktoś z nas WYBIERAŁ SOBIE RZĄD??? Tylko posłow...
A poza tym w 2017 Duda wywalił cały rząd w kibel...od Pani Szydlo,do Mecierewicza,Waszczykowskiego i pomniejsze nazwiska.
Duda WYCIĄGNĄŁ z pobliskiej synagogi Morawica,Glińskiego,Gowina i Ciapciakiewicza....całą UD/UW od Geremka do tow. Hausnera.

Piszesz zwykłą propagandę,żeby nie powiedziać,że ŁŻESZ!

Obrazek użytkownika Edeldreda z Ely

16-09-2022 [16:19] - Edeldreda z Ely | Link:

Chwała Bogu, że Pan nie wytrzymał. 

Obrazek użytkownika smieciu

15-09-2022 [16:21] - smieciu | Link:

No tak. Trochę się tutaj rozpisywałem na temat tego dziwnego dwugłosu. Nazwałem nawet działania J. Kaczyńskiego dążeniem do samozagłady. Mając na myśli że bez przerwy stara się on przekonywać że sytuacja jest pod kontrolą podczas kiedy choćby premier otwartym tekstem sugeruje że może być naprawdę ciężko. Po prostu jeśli tylko sytuacja w Polsce wymknie się z pod kontroli to pierwszą ofiarą stanie się J. Kaczyński obiecujący że jest i będzie dobrze. Kolejnym efektem będzie to o czym piszesz: zwrot Polaków w stronę UE i skompromitowanie antyunijnego podejścia.

A inflacja? Wydaje mi się że nie ma tu jednego czynnika. Było trochę drukowania, rozdawnictwa ale główną przyczyną są chyba różne sztuczne działania. Dotychczasowe przyzwolenie na monopolizację rynku oraz ogólnie globalizację. Dzisiaj zwyczajnie łatwo przecinać lub zatykać łańcuchy dostaw doprowadzając do niedoborów a tym samym skoku cen na dany towar. To problem ogólnoświatowy. Rząd PiS nie wyróżnia się tu. Nie wyróżnia się też pod innymi względami. Bardzo mylą się ci którzy uważają jego politykę za jakąś wyjątkową, propolską. Była bardzo podobna do postępowania wszystkich rządów na świecie, które niszczyły klasę średnią przykrywając ten fakt socjalem. Niszczyły tak naprawdę naturalne mechanizmy rynkowe bazujące na przedsiębiorczości obywateli zastępując to siatką wielkich monopoli. Wielkich sieci sklepowych kontrolujących dystrybucję. Wielkich producentów (zwykle obcych) itp. Rząd PiS, tak jak i inne rządy doprowadził uzależnienia od wielkich podmiotów. Wystarczy że te ogłoszą (mniej lub bardziej wydumane) problemy i wszystko zaczyna się sypać. Sypie się delikatna struktura zależności, w której, wykosiwszy drobnice, wszystko może zależeć od jednego, dwóch gospodarczych podmiotów.
W ten sposób łatwo doprowadzać do zatorów, braków. I to jest według mnie główną przyczyną inflacji.

Jest to też jakąś odpowiedzią na pytanie czy za rządzenie jest odpowiedzialny rząd? Obecnie, na wskutek ... rządowych działań, już nie bardzo. Glapiński może sobie robić ze stopami co chce. Podobnie rząd wprowadzać kolejne programy. Ale te działania są jedynie skutkiem straty kontroli rządu nad tym co się dzieje. Rząd obecnie nawet nie potrafi przecież zaopatrzyć Polski w węgiel, którego mamy gigantyczne ilości. Więc jaka kontrola?  A co dopiero mówić o innych rzeczach.
Globalizacja, monopole. Kto inny pociąga za sznurki.
A ja tylko mam nadzieję że wreszcie to jakoś dotrze do ludzi.

Obrazek użytkownika sake3

15-09-2022 [16:41] - sake3 | Link:

@śmieciu......,,Rząd obecnie nawet nie potrafi zaopatrzyć Polski w węgiel którego mamy gigantyczne ilości''......Proszę odpowiedzieć w takim razie dlaczego nie możemy wydobywać własnego? Przez kaprys premiera? Przez zły jakościowo polski węgiel?

Obrazek użytkownika smieciu

15-09-2022 [16:56] - smieciu | Link:

Jest jak opisałem wyżej. Węgiel nie jest czymś szczególnym ale akurat najlepiej widocznym obecnie efektem polityki rządu. Podobno UE naciskała na likwidację węgla kamiennego. Ok. Ale to tylko część gospodarczej polityki zapoczątkowanej Balcerowiczem. Wielkiego planu likwidacji niezależności gospodarczej, całych działów gospodarczych wraz z likwidacją lokalnej przedsiębiorczości.
Rząd PiS realizował ten plan jak praktycznie wszyscy inni na świecie. Przykładowo kiedyś przed PiSem była mowa że supermarkety są złe. A za PiSu? Cisza. A ja swojej mieścinie obserwowałem śmierć dziesiątków małych sklepików. Które obecnie są tylko nic nie znaczącym szczątkiem wobec kilkunastu wielkich sklepów skupiających niemal całe obroty. Które łatwo mogą doprowadzić do braku zadanego towaru (np. cukru) gdyż każda sieć ma ogromny wpływ na dostępność towaru.
Za rządów PiS na wsiach już nie opłaca się hodować świń. Niemal nie ma krów. Wszytko skupione jest w wielkich przedsiębiorstwach. Wystarczy jakiś ASF lub cokolwiek i wieś cię żywnościowo nie poratuje. Chlewy i stodoły zamieniono w garaże i warsztaty a łąki pozarastały różnym zielskiem i krzakiem. Oraz domkami jednorodzinnymi.
Węgiel jest tylko częścią wielkiej polityki niszczącej naturalne gospodarcze fundamenty. Polityki, którą PiS przez cały czas swych rządów realizował. Tworząc gigantyczną biurokrację oraz tony prawniczego śmiecia zabijającego chcącego wykazać się inicjatywą człowieka. Naprawdę ciekawi mnie ilu tutaj, na NB mamy przedsiębiorców popierających PiS.
Ostatecznie padł rozkaz: Polska ma zabić najważniejsze. Swój energetyczny fundament. I PiS ... cóż wykonał. Podobnie jak inne wcześniejsze rozkazy.

Obrazek użytkownika sake3

15-09-2022 [17:13] - sake3 | Link:

@ śmieciu......Cóż wykonał''......No to spytajmy jakby to było jakby nie wykonał.Przecież to społeczeństwo tak zauroczone UE by ten rząd rozniosło. Nie pamieta Pan unijnej nagonki na PiS,biegania Róży Thun po gabinetach oficjeli z błaganiem o sankcje? Jak zachowała się nasza Targowica unijna,jak żeście się cieszyli z każdej wybłaganej przez was sankcji i każdej kary .Teraz pan udaje że nie wie? Morawiecki miał związane ręce i wtedy i teraz.A pan będzie pisał sążniste epistoły o złym rządzeniu,przecież po to pana tu przysłali.

Obrazek użytkownika spike

15-09-2022 [17:16] - spike | Link:

Jeden tylko szczegół, reszta to w większości bajdurzenia ślepego na jedno zezowate oko :))

"Za rządów PiS na wsiach już nie opłaca się hodować świń. Niemal nie ma krów. Wszytko skupione jest w wielkich przedsiębiorstwach."

Wyjaśnij jak najprościej możesz, skoro na wsiach nie hoduje się świń, to skąd przedsiębiorstwa je skupują, chyba nie w Afryce ?
By było śmieszniej, co jakiś czas od znajomych dostaję wiejską kiełbasę, czy inne podroby, skąd oni to biorą, muszę zapytać :)))))))))))))))))))))

Obrazek użytkownika smieciu

15-09-2022 [17:29] - smieciu | Link:

Czy ty byłeś na wsi w ogóle?
Jeśli nie to się przejdź po niej lub zrób wywiad i się dowiedz ile gospodarstw hoduje świnie. Takich małych hodowli możesz nie uświadczyć wcale. Natomiast są oczywiście hodowle duże. Które wymagają całej infrastruktury. Są też hodowle ogromne. Które bazują na zmutowanym materiale genetycznym i np. wymagają specjalnego żywienia. Podałbyś to co co kiedyś rolnicy dawali swoim świnią to by zdechła. Za to ta dzisiejsza świnia rośnie błyskawicznie, jest pełna mięcha ale za to słoniny w niej brak.
No i tak jak pisałem, wystarczy przecięcie jakichś dostaw paszy czy coś takiego i wszystko leży i ... kwiczy.
Z krowami jest nieco lepiej ale też, naprawdę każdemu polecam, przejść się po okolicznej wsi by dowiedzieć się jaki procent gospodarstw wciąż się tym zajmuje. W mojej okolicy może jedno gospodarstwo na 20 ma krowy.
Chociaż wiele zależy od miejsca zamieszkania. Tam gdzie panowało duże rozdrobnienie, gospodarstwa są małe, to praktycznie wieś nie istnieje. Ja mieszkam w takim regionie. Młodsze pokolenie po prostu pracuje w mieście i tam też często zaopatruje się w żywność. Nawet ogródka często nie chce im się prowadzić.

Ja tu widzę że ludzie mają bardzo blade pojęcie o czymkolwiek więc nawet się cieszę na lekcję jaką im zafunduje PiS.

PS Pierwszy link z brzegu:
Producenci świń są na dnie, a Polska sprowadza ogromne ilości wieprzowiny
 

Obrazek użytkownika spike

15-09-2022 [19:47] - spike | Link:

Co do wsi, to możliwe, że więcej razy byłem niż ty, miałem wuja rolnika, do którego jeździłem z kuzynostwem na wakacje, pomagaliśmy w gospodarce, powiem, że nie tylko pasłem krowy, ale je też doiłem, orałem pole, kosiłem zboże, trawę, a nawet wycinałem z wuje drzewa, ma dość duży las, faktem jest, że to było wiele lat temu. Wiadome jest, że wiele się zmieniło, ale by tym obarczać PiS, to już aberracja, to rolnicy pyskują za dotacjami unijnymi, by nic nie robić, a kasę dostawać, dlatego teraz do Polski sprowadza się żarcie, nie jedzenie. To że młodym nie chce się uprawiać nawet ogródka, to też wina PiSu ?????? -  za koklusz i gradobicie też Pis winien. Bosze !

Obrazek użytkownika Adam66

15-09-2022 [18:42] - Adam66 | Link:

@ spike
Pochodzę ze wsi, chociaż tam od wielu lat nie mieszkam. Mam tam jednak bliską Rodzinę i często (w miare możliwości) ich odwiedzam, jesteśmy w stałym kontakcie elektronicznym więc mam obraz zmian na bieżąco. Wykańczanie polskiej wsi praktycznie od czasów komuny się nie skończyło, a od czasów arona bucholtza zwanego dla niepoznaki balcerkiem, znacznie przyspieszyło.  Za moich czasów, w latach 70/80 na tym zadupiu gdzie mieszkałem (wieś 70 domów), każdy miał kury, prawie każdy świnie i krowy.  W czasach kartkowych, mimo oficjalnego zakazu, był praktykowany ubój domowy, połączony z wymianą barterową, inaczej, moglibyśmy tylko te kartki żreć.  Po "upadku" komuny, pojawiło się coraz więcej dużych sieci, które powykańczały małe sklepiki i również przyczyniły się do stopniowego zaniku domowej hodowli żywca, włacznie z kurami.  Obecnie wieś liczy prawie 200 domów, tylko w kilku są kury, świnie i krowy zanikły.  W sąsiedniej wiosce, sporo większej (500 domów), jest jedno gospodarstwo hodujące świnie, dwa krowy, od czasu do czasu, ktoś kupuję świniaka z tego gospodarstwa i robi wędliny jak za dawnych lat.  Przypuszczam, że Twoi znajomi właśnie w ten sposób wchodzą w posiadanie wiejskich kiełbas i innych podrobów.  Chyba, że sami mają większą hodowlę... 
Niestety, ten trend do wykańczania małych gospodarstw rolniczych nie jest specyficzny dla Polski, to się dzieje globalnie.  Dlatego kanalia gates, jest największym właścicielem ziemi uprawnej w USA, chodzi o skupienie i kontrolę nad produkcją żywności, stworzenie globalnego monopolu na produkcję żywności, począwszy od nasion (monsanto), na produkcji i dystrybucji kontrolowanej przez blackrock.  Tak więc to nie PIS zaczął wykańczać tylko PIS kontynuuje to co wszystkie inne zarządy Polski i innych krajów robiły od lat...

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

15-09-2022 [23:18] - krzysztofjaw | Link:

@Adam66

Pełna racja. Można to rozwinąć, ale po co? Monsanto i inni oraz własciele kapitału jak B. Gates faktycznie chcą zmonopolizować rynek spozywczy a roślinność to będą już tylko produkty GMO a świnie czy bydło będą mutantami i my będziemy zmuszani to gówno żreć! Niezła przyszłość, ale co my możemy zrobić? No chyba, że ich wszystkich szlag trafi... Czy można na to liczyć?

Pzdr
 

Obrazek użytkownika Adam66

15-09-2022 [23:47] - Adam66 | Link:

@ krzysztofjaw
Pozostaje chyba wziąć przykład z ludzi, którzy zgłosili się na arktyczną wyprawę Ernesta Shackletona: "Poszukiwani mężczyźni do niebezpiecznej wyprawy, małe wynagrodzenie, przenikliwe zimno, długie miesiące w ciemności, nieustanne niebezpieczeństwo, wątpliwy bezpieczny powrót, uhonorowanie i uznanie w przypadku sukcesu."
Na tak "zachęcające" ogłoszenie odpowiedziało ponad 4000 mężczyzn, ES wybrał 27.  Pomimo tego,że wyprawa od samego początku praktycznie była skazana na porażkę, to jednak zakończyła się sukcesem.  Trzeba myśleć pozytywnie mimo tego, że niektórzy twierdzą, że to ogłoszenie nigdy się nie ukazało, jednak wyprawa się odbyła :-)
Pzdr
 

Obrazek użytkownika u2

15-09-2022 [19:44] - u2 | Link:

jak najszybsza zmiana premiera na takiego, który będzie rządził dobrze? Wydaje mi się, że lepiej to zrobić teraz i nie dopuścić do zmiany nastrojów społeczeństwa

Bez przesadyzmu, PMM to właściwy człowiek na właściwym miejscu. Rządzenie pod publiczkę ma krótkie nogi. A PMM doskonale realizuje strategię długofalową pomimo zewnętrznych przeciwności : plandemia, wojna, totalniacy-sprzedawczyki-donosiciele w PE i KE itp itd.

Obrazek użytkownika spike

15-09-2022 [20:08] - spike | Link:

Oni nie przesadzają, nie jest ważne czy premier dobrze rządzi, ale to znienawidzony "pisowiec", a zmiany rządu oczekuje głównie Berlin, tu chodzi o duuuuuże pieniądze, bilony zł, a jeszcze inne sprawy, jak choćby obalenie polskiej Konstytucji i w Warszawie posadzą swego namiestnika her Tuska, który przyniesie im Polskę na tacy, ale nie tylko, potem będą inne kraje, jak to przepowiedział Prezydent Kaczyński, Berlin i Moskwa to jedna drużyna, już dawno Polskę podzieli, teraz trzeba tego dokonać. Jak V kolumna teraz przejmie władzę, to nie wiadomo kiedy Polskę  odzyskamy, chyba że przez wojnę domową.

Obrazek użytkownika sake3

15-09-2022 [20:26] - sake3 | Link:

Nie dziwi pana ten nagły desant na NB? I od razu z takim przytupem bo zaczęło się od ,,ustawienia'' nas jako pisowskiej swołoczy Jakbym widziała słynny tandem Szczerba-Joński.Ale myślę,że to nawet dobrze że tu są. Nie można być na NB jak w szklanej bańce. Wczorajszy dzień pokazał że nie możemy żyć tylko sprawą Ukrainy i Putina.To co tutaj się dzieje zresztą panuje na wszystkich portalach. 

Obrazek użytkownika u2

15-09-2022 [20:50] - u2 | Link:

nas jako pisowskiej swołoczy

Droga sake, nie jestem z PiS, ani nawet nie jestem katolikiem. Popieram działania Peace, bo to jedyna niepodległościowa formacja w Polsce. A że na NB jest sporo antypolskich agitatorów ? Tak to już jest, działa wraża agentura od wieków, a Polska geograficznie znajduje się między młotem, a kowadłem. Tyle że wrogie mocarstwa znowu się mocno żrą i to jest szansa dla Polski, ba, szansa dla całego wolnego świata :-)

Obrazek użytkownika sake3

15-09-2022 [22:25] - sake3 | Link:

@u2..........Chciałabym poświęcić chwilę na wczorajszy blog o przekopie.W lawinie oskarżeń pod adresem rządu i wykazywaniem niecelowności przekopu autor nie podałż adnych danych liczbowych,żadnych źródeł,wyliczeń na podparcie swoich wypowiedzi.Sugerując że za cenę przekopu można udrożnić całą Wisłę,za1/10 pogłębić rzekę Szportawę i Nogat i uczynić ,z nich drogi śródlądowe nie posłużył się żadnymi danymi,wyliczeniami,wypowiedziami ekspertów nawet zasugerował,że bardziej opłaci się przekop zakopać w celach militarnych. Patos i ogólniki.

Obrazek użytkownika u2

15-09-2022 [22:41] - u2 | Link:

autor nie podałż adnych danych liczbowych,żadnych źródeł,wyliczeń na podparcie swoich wypowiedzi

To nie pierwszy raz i nie ostatni, w sumie nie spotkałem się z merytorycznymi wpisami blogerów-blagierów szmeciu czy giepees na różnorakie tematy :-)

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

16-09-2022 [00:37] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Patos i ogólniki" Są stałym elementem propagandy pisowskiej na którą nabiera się elektorat podobny do sake i u2 i reszta tzw. Prawdziwych Polaków.

Przekop jest budowany z budżetu, na który się składa ogół społeczeństwa w tym tacy jak ja.
W związku z tym mam jak każdy obywatel RP - nawet jeśli nienawidzi PiS - niezbywalne prawo do wypowiadania się na temat przekopu.
Gdyby w/w inwestycja realizowana była wyłącznie za pieniądze sake, u2 i reszty pisiorów na terenie wykupionych przez nich zrozumiały byłby ich jazgot.
W związku z tym pytanie.
sake. Jesteś pisiorem, czy przekop jest realizowany wyłącznie za pieniądze podobnych do ciebie Prawdziwych Polaków?

Obrazek użytkownika sake3

16-09-2022 [09:37] - sake3 | Link:

Po co odpowiadać skoro Pan mnie dobrze zna? Nawet na tyle że mnie jako ,,pisiorowi'' wytyka ,,żarcie schabowych smażonych na głębokim tłuszczu'' Ale dobrze -odpowiem -krytyka jest zawsze czyms pozytywnym,jest czynnikiem kontrolnym,ale tu w nawiązaniu do przekopu nie widzę krytyki tylko nienawiść.Przedwczesną ocenę czego co jeszcze nie weszło do użytku.Argumentację wziętą chyba z sufitu albo z tej nienawiści. Inwestycja została przeprowadzona z budżetu i nikt nawet nie neguje pieniężnego wkładu pańskiego ,mojego czy innych.Zastanawia po prostu skala tej krytyki w stosunku do tej własnie inwestycji. Przypuszczam,że gdyby inicjatorem i wykonawcą projektu byłby opozycyjny rząd,żadna krytyka nie miałaby nawet miejsca, a UE jeszcze by się dołożyła. 

Obrazek użytkownika Pani Anna

15-09-2022 [21:05] - Pani Anna | Link:

@sake3
Droga Sakuniu, jak to dobrze, że TY tu jesteś i wypełniasz swoją życiową misję - dzięki twoim światłym komentarzom każdy kto zbłądzi na NB wie co ma myśleć po tym, co nieopatrznie  przeczyta. Ein Volk, eine Partei, ein Fürer! Czuwaj!

Obrazek użytkownika sake3

16-09-2022 [09:22] - sake3 | Link:

@Pani Anna......Owszem jestem i wypełniam jak potrafię.Pani przeciez też się stara na swój sposób,jak tu dokopać ,jak dogryźć,jak poniżyć swoimi ocenami, jak zaprezentować wyostrzony dowcip i bogactwo intelektu.Prawdziwa celebrytka z Pani.

Obrazek użytkownika Pani Anna

15-09-2022 [20:55] - Pani Anna | Link:

@spike
Morawiecki nie jest żadnym "pisowcem". To były doradca Tuska, a ten z byle kim nie pracował.  Bankster słusznego pochodzenia i o słusznych poglądach, inni nie zostają prezesami dużych banków.  

Obrazek użytkownika spike

15-09-2022 [22:17] - spike | Link:

Jak to nie jest "pisowcem" pracuje dla Kaczyńskiego, a że ponoć doradzał Tuskowi, cóż, widać jemu to się nie podobało, wolał Rostowskiego z jego "piniendzy ni ma ni będzie", domyślać się należy, że Morawiecki chciał coś zrobić dla Polski, nie wyprowadzać VAT jak Rostowski, a że "słusznego" pochodzenia, cóż, takiego nie było i nie będzie, to oszustwo "słusznych", pisze nawet o tym "słusznego pochodzenia" prof. Shlomo Sand, za co nie jest zbyt lubiany, podobnie ma się sprawa z "antysemityzmem", ci ze "słusznym pochodzeniem" nie są Semitami, wystarczy popatrzeć na Palestyńczyków jak wyglądają, a oni są potomkami Sema. Wystarczy przeczytać St.Testament.

Jak dla mnie, nie jest ważne pochodzenie, wielu z niepolskim pochodzeniem pracowało dla Polski, walczyli dla Polski. Znany w Polsce mec. Hambura, Niemiec z pochodzenia, ur. w Polsce, cała rodzina wyjechała do Niemiec, ale on pracował dla Polaków. Można mieć dowolne pochodzenie, ale duszę polską, a w naszej opozycji jest przeciwnie, śmierć Prezydenta Kaczyńskiego pokazała kim są.
Do Premiera można mieć pretensje, że jest zbyt "miętki" względem antypolskich działań opozycji, czego nie można zauważyć w jakiejkolwiek innej opozycji w całej UE, a właściwie na świecie.

Obrazek użytkownika Pani Anna

16-09-2022 [00:22] - Pani Anna | Link:

@spike
Kaczyński jako kadrowiec już wielokrotnie udowodnił swoją "rękę " do ludzi.  

Obrazek użytkownika Jan1797

15-09-2022 [21:17] - Jan1797 | Link:

  Trzy grosze tu naszą monetą, choć wnioski nie do końca wspólne, Przekopana umowa z 2001 roku podnosić powinna na duchu wspólnie. Pięknie dzisiaj wygląda.   

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

15-09-2022 [23:40] - krzysztofjaw | Link:

Na miejscu J. Kaczyńskiego i na trudną kampanię wyborczą też bym zmienił PMM. Może to dziwnie zabrzmi, ale jeszcze raz do tej samej rzeki zaprosiłbym B. Szydło! Już się nasiedziała w tej Brukseli. Jej potrzeba tu, w Polsce. 

Tyle tylko, że coś by trzeba było zrobić z M. Morawieckim, który niestety co innego mówi a co innego z UE i KE podpisuje (m.in. KPO!!!! i Zielony Ład!!!!). Nie wiem jak mocno PMM ma poparcie słusznych starszych braci w wierze, ale sądzę, że bardzo duże (inaczej nie byłby prezesem tak dużego banku jak BZWBK - jego kuzynką jest natomiast Suzan Wójcicki, szefowa YouTuba i działaczka w amerykańskiej żydowskiej synagodze). I to też by trzeba było pokonać. Czy J. Kaczyńskiego na to nie stać i nie może? Nie wiem, ale już nieraz udowadniał, że potrafi podejmować trudne decyzje. 
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika u2

16-09-2022 [00:02] - u2 | Link:

to też by trzeba było pokonać

Pokonać USA ? Bez sensu. To woda na młyn zimnych czekistów.

Obrazek użytkownika sake3

16-09-2022 [09:16] - sake3 | Link:

@Krzysztofjaw.......Czyzby proponował Pan wersję  na podobieńsywo wymiany Kidawy na Trzaskowskiego podczas wyborów prezydenta? Chyba raczej nie powinno się zmieniać zaprzęgu w połowie rzeki.

Obrazek użytkownika Grzegorz GPS Świderski

16-09-2022 [00:31] - Grzegorz GPS Św... | Link:

Inflacja to zjawisko walutowe - dotyczy konkretnej waluty. Mierzy się ją liczbową stopą procentową. Stopa inflacji jest funk­cją wo­lu­me­nu wa­lu­ty oraz liczby transakcji handlowych w jednostce czasu, które ta waluta obsługuje. Jest wiele czynników, które wywołują inflację, ale są one wtórne w stosunku do tych dwóch podstawowych liczb. Te inne czynniki, takie jak poziom kreacji waluty czy wzrost popytu, po prostu zmieniają wolumen waluty albo liczbę transakcji w czasie co zmienia stopę inflacji. Czy to są poprawne stwierdzenia, czy nie? Jeśli nie, to proszę podać prawidłowe elementarne kwestie związane z inflacją. Czego ona jest funkcją? 

Obrazek użytkownika spike

16-09-2022 [08:08] - spike | Link:

Poprawnym stwierdzeniem jest, że jesteś plagiatorem, odpowiedzieć można także plagiatem, ale po co i tak nie zrozumiesz, a wtedy zaczniesz zadawać swoje dziecinne pytania.  :))))))))))))))))

Obrazek użytkownika mjk1

16-09-2022 [16:48] - mjk1 | Link:

Szanowny Panie Grzegorzu GPS Świderski.
W przeciwieństwie do spike, nie oskarżam Pana o plagiat a nawet nie mam pretensji o to, że coś Pan przepisał a nie wyraził to samo swoimi słowami. Pod jednym wszakże warunkiem, że rozumie Pan to, co sam napisał a tu mam, wybaczy Pan, pewne wątpliwości. Pozwoli Pan więc, że zadam kilka pytań związanych tylko i wyłącznie z pańskim wpisem. Napisał Pan, że inflację mierzy się liczbową stopą procentową. Nie Proszę Pana. Stopa procentowa jest to cena pieniądza jaką trzeba zapłacić za jego pożyczenie i doskonale Pan wie, lub nie, że jest ustalana przez banki i zawsze, podkreślam zawsze, jest wyższa niż faktyczna inflacja. Jest też różna w różnych krajach. Generalnie im większy „bantustan”, tym większa stopa procentowa. W myśl zasady, że biednych i głupich można bardziej łupić. To jednak nie pytanie a wyjaśnienie i mało istotny szczegół. Schody zaczną się teraz. Napisał Pan, że stopa inflacji jest funkcją wolumenu waluty oraz liczbą transakcji handlowych w jednostce czasu, które ta waluta obsługuje. Pozwoli Pan, że na początek zapytam, czym wg Pana jest wolumen waluty? Wolumen to generalnie ilość, lub wielkość. Ilość waluty w większości krajów i w naszym ukochanym też, określają tzw. agregaty pieniężne. W naszym kraju są cztery, od M0 do M3. Który, względnie suma których agregatów pieniężnych stanowią określony przez Pana wolumen waluty? Liczba transakcji i jednostka czasu jest jak najbardziej zrozumiała. Nie rozumiem jednak jaką konkretnie funkcją wolumenu waluty i liczby transakcji w jednostce czasy należy się w tym konkretny przypadku posłużyć. Pojęcie funkcji jest w matematyce dość szerokie. Podstawowe to dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie. Jeżeli byłby Pan tak uprzejmy i wyjaśnił, co prze co należy podzielić względnie pomnożyć, ewentualnie dodać, odjąć, podnieść do kwadratu, czy scałkować, byłbym wdzięczny. Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że kreacja pieniądza zmienia wolumen waluty, jakkolwiek określony. Kreacja waluty może też wpływać i na ogół wpływa, na liczbę transakcji. Nie jest to jednak ściśle powiązane. Wzrost popytu na pewno zwiększa ilość transakcji. Nie rozumiem jednak, dlaczego wzrost popytu, bez kreacji waluty miałby zmieniać jej wolumen? Mam nadzieję, że wszystko wyjaśniłem i jest to dla Pana zrozumiałe. Jeżeli nie proszę pytać. Mam również nadzieje, że doczekam się przynajmniej jednej odpowiedzi na zadane przeze mnie pytania. Pozdrawiam Pana.