Rosja jest gotowa sprzedawać swoją broń…

To jest ten kolejny świąteczny na dodatek dzień gdy Toy-Toy-owe Putinopiteki otrzymują sążnisty strzał w ryja od swego admina Zawiszy Niebieskiego
Wymowne to

Rosja jest gotowa sprzedawać swoją broń…

„Moskwa jest gotowa sprzedawać nowoczesną broń sojusznikom na całym świecie i współpracować w rozwoju technologii wojskowej"- Władimir Putin

Podczas ceremonii otwarcia międzynarodowego forum wojskowo-technicznego "Army-2022" pod Moskwą  Putin powiedział, że „Moskwa jest gotowa sprzedawać nowoczesną broń sojusznikom na całym świecie i współpracować w rozwoju technologii wojskowej. Rosyjska broń wyprzedza o lata, a może dekady swoich zagranicznych odpowiedników, a pod względem cech taktycznych i technicznych znacznie je przewyższa.”
No cóż oficerze KGB, Władomirze Putinie, reklama dźwignią handli, ale do reklamy trzeba jeszcze mieć co klientowi zaproponować, a co rosyjski przemysł obronny ma?
 
Nie ulega wątpliwości, że gdyby nie fakt, iż Ukraina otrzymuje broń z NATO, najczęściej sprzętu, który od dawna zalegał w magazynach i taniej było przekazać Ukrainie, niż go utylizować, nie byłaby w stanie zatrzymać armię Rosji z jej sprzętem, który jak twierdzi Putin „pod względem cech taktycznych i technicznych znacznie przewyższa….” Tylko co?
 
Patrząc na doniesienia prasowe, wojna na Ukrainie stała się targami zbrojeniowymi, gdzie każdy sukces wojsk Ukrainy opisywany jest w prasie z podaniem danych techniczno-operacyjnych sprzętu, którym armii Putina zadano cios. A czym może się pochwalić armia Rosji? Utratą flagowej fregaty, która nie potrafiła obronić się przed dwoma rakietami wystrzelonymi z brzegu, Faktem iż okręty desantowe floty Czarnomorskiej nie mogą zbliżyć się do brzegów na odległość bliższą niż 100 km, bo każde zbliżenie kończy się zacumowaniem na dnie Morza Czarnego, obok fregaty Moskwa.
Co kilka dni czytamy o „zdebolszewizowaniu i zdemilitaryzowaniu” kolejnego wysokiego rangą oficera armii Putina, bo Rosja nie ma systemów zdalnego dowodzenia polem walki i dowódcy muszą znajdować się w na tyle bliskiej odległości od frontu, że punkt dowodzenia można zniszczyć rakietami o zasięgu do 50 km od linii frontu (80 km, od położenia wyrzutni), Kolejno niszczone przyfrontowe magazyny broni, punkty węzłowe dla logistyki dostaw powodują, mosty powodują że rosyjscy żołnierze frontowi nie mają czym walczyć. Rosja nie mając dronów obserwacyjnych, dla uderzeń o niewielkim zasięgu, niszczących punkty obrony artyleryjskiej, pojedyncze wozy pancerne, rozpaczliwie poszukuje je na świecie, jak ostatnie zamówienie irańskich dronów, obserwacyjno – uderzeniowych Shahed 129 odpowiedników amerykańskich MQ1 Predator.
Tak więc panie Putin, jedną z wielu porażek Pana decyzji o napaści na Ukrainę gdy całkowicie zawiódł rosyjski wywiad jest fakt, że ranga uzbrojenia produkowanego przez rosyjski przemysł zbrojeniowy spadła.

Dziś jak w swojej wypowiedzi Pan przemycił „Rosja dba o silne więzi z Ameryką Łacińską, Azją i Afryką” porażki rozwiązań technicznych rosyjskiego przemysłu zbrojeniowego klasyfikuje te rozwiązania na półkę wyboru krajów, które nie dysponują dużymi funduszami, ale walczą z oponentami dysponującymi bronią o rozwiązaniach nowoczesnych przed dziesiątkami lat.
Dla tych rozwiązań, rozwiązania techniczne Rosji są przodujące,nie dla systemów przodujących w tym przemyśle produkowanych na świecie.
Zawisza Niebieski

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Tezeusz

15-08-2022 [21:20] - Tezeusz | Link:

"Moskwa jest gotowa sprzedawać nowoczesną broń sojusznikom na całym świecie i współpracować w rozwoju technologii wojskowej"- Władimir Putin"

Widziałem tę kacapską super technikę spalona na Ukrainie. Obwożą ten złom po Polsce. To śmiecie takie jak ci co w nich spłonęli szkoda że nie było w nich bandyty skurwiela putlerka faszysty.

Obrazek użytkownika Pers

15-08-2022 [21:28] - Pers | Link:

Zawisza to coraz większy pajac.
W sobotę powiedziałem mu to na ucho.
Czy to skutek wyszczepienia?
Nie wiem...
Znowu go zglanują.

Obrazek użytkownika Tezeusz

15-08-2022 [22:49] - Tezeusz | Link:

Nie przesadzaj Rus...kiewicz ciebie " glanują" codziennie...
 

Obrazek użytkownika sake3

16-08-2022 [07:27] - sake3 | Link:

@ Pers......A ja słyszałam,że wyszczepienie daje zbawienne skutki dla organizmu : młodnieje się, zmarszczki ustępują,serce bardziej bije,człowiek staje sie jakiś milszy.Pan nie chciałby być choć odrobinę milszy? 

Obrazek użytkownika Pers

16-08-2022 [08:27] - Pers | Link:

@sake
// Pers......A ja słyszałam,że wyszczepienie daje zbawienne skutki dla organizmu//
Powinnaś udać się do laryngologa.

Obrazek użytkownika sake3

16-08-2022 [09:27] - sake3 | Link:

@Pers......W najbliższych planach mam niestety trafienie w objęcia kardiochirurga i salę szpitalną ,nie wizytę u laryngologa.

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

15-08-2022 [21:45] - Siberian Husky Dog | Link:

AAA...Rakiety  tanio sprzedam
https://youtu.be/HgIDiTiMHro

Obrazek użytkownika Maverick

15-08-2022 [21:55] - Maverick | Link:

Zbyt mocno wierzycie w propagandę kabalistów i odpływacie od rzeczywistóści.  Amerykanie powoli przygotowują się do drugiej wojny domowej, uzbrojenie i zatrudnienie 87 000 skarbówki otworzyło patrzałki wielu patriotom.  Zatrzymałem się w miasteczku Douglas w parku gdzie takie spotkanie miało miejsce.  Byłi tam przeważnie byłi weterani.  

Obrazek użytkownika Tezeusz

15-08-2022 [22:51] - Tezeusz | Link:

Maverick
"Zatrzymałem się w miasteczku Douglas"

Od kiedy moskwa to Douglas....nie wal tyle spirtu..

Obrazek użytkownika Maverick

16-08-2022 [05:40] - Maverick | Link:

USA chce pogrązyć Europę w kryzysie ekonomicznym, poprzez sankcje na Rosję gdy same kupują rosyjską ropę. Indie zdradzają jak to robią.
https://www.youtube.com/watch?...    Wasale Ameryki  oczywiście w pokorze wykonają wszystko co hegonom im rozkaze. 

Obrazek użytkownika sake3

16-08-2022 [07:48] - sake3 | Link:

Czy rosyjskich dowódców i strategów wojskowych Putin też chce sprzedawać jako nowoczesną broń? Ich osiągnięcia wojenne najlepszą reklamą. Tylko trzeba się spieszyć z zakupem ,bo tak szybko odchodzą. 

Obrazek użytkownika Pers

16-08-2022 [08:38] - Pers | Link:

Dlaczego USA boją się rakiety Sarmat?
Z tubą Arestowicza nie mam zamiaru polemizować. Niech moja notka posłuży za komentarz:
https://spiritolibero.nowyekra...

Obrazek użytkownika sake3

16-08-2022 [09:22] - sake3 | Link:

@Pers.....Pan to chyba nienawidzi kobiet. Porównywać mnie do tuby ,cóż za nietakt. I kto to jest Arestowicz? 

Obrazek użytkownika Pers

16-08-2022 [10:03] - Pers | Link:

@sake
Nie ciebie porównuję tylko Zawiszę.
A Arestowicz to taki ukraiński Goebbels.

Obrazek użytkownika sake3

16-08-2022 [11:15] - sake3 | Link:

@Pers....No to wspaniałomyslnie wybaczam tę tubę.Jeśli zaś chodzi o obecne uzupełnienie mojej wiedzy o Sarmaty II to już mi Pan ten artykuł polecał wczesniej,kiedy nasze internetowe polemiki nie były jeszcze na etapie ,,zimnej wojny'' (oczywiście z pana strony). Wiedzy nigdy za dużo,a najlepiej porównywać osiągnięcia militarne z róznych krajów. Myślę,że Ukraina stała się właśnie takim poligonem na którym te ,,osiągnięcia'' są testowane a trup ciele się gęsto.

Obrazek użytkownika Pers

16-08-2022 [11:33] - Pers | Link:

@sake
// Myślę,że Ukraina stała się właśnie takim poligonem na którym te ,,osiągnięcia'' są testowane a trup ciele się gęsto.//
Całkowicie się zgadzam.
To wojna USA/NATO z Rosją na terenie Ukrainy do ostatniego Ukraińca.
Do tej wojny Rosja była prowokowana przez 8 lat.

Obrazek użytkownika sake3

16-08-2022 [13:40] - sake3 | Link:

@Pers.....Rosja nie była prowokowana,ona takiego momentu wyczekiwała niczym ja porannej kawy. Szykowała się wzmacniając ,,boki'' o Krym,Gruzję i wymuszając spolegliwość swoich byłych republik.,pracując ideologicznie i propagandowo (Dugin i spólka).Trudno to nawet potępiać,w końcu każdy pracuje na swoje jak potrafi i jak warunki sprzyjają oraz na ile pozwala przeciwnik czy sojusznik (Chiny,Turcja).

Obrazek użytkownika Pers

16-08-2022 [16:22] - Pers | Link:

@sake
//Pers.....Rosja nie była prowokowana,ona takiego momentu wyczekiwała niczym ja porannej kawy. Szykowała się wzmacniając ,,boki'' o Krym,Gruzję i wymuszając spolegliwość swoich byłych republik.,pracując ideologicznie i propagandowo (Dugin i spólka//

No tak... Ukraincy zabili 15 009 rosyjskojęzycznych obywateli  Ukrainy w Donbasie i  Rosja cczekal
Obudź się sake.. .

Z twoimi mołojcami nie będę rozmawiał.
Siegneli dna iteraz kopią pod poziomem mułu.

Obrazek użytkownika sake3

16-08-2022 [18:01] - sake3 | Link:

@Pers........Czyżby uważał Pan,że jestem dowódcą jakiś mołojców? Ma Pan jakieś dowody ,że zabito rosyjskojęzycznych obywateli w Donbasie? To kolejna wersja usprawiedliwiająca wkroczenie Rosjan na Ukrainę? Bo już było poszukiwanie nazistów, wmawianie że nigdy nie było żadnej Ukrainy ani takiego narodu a tereny dzisiejszej Ukrainy to Rosja od wieków.teraz zapowiada Pan że nie będzie rozmawiał.No to jak mamy poznać Pana argumenty skoro nie chce ich nawet przytoczyć?

Obrazek użytkownika Tezeusz

16-08-2022 [15:43] - Tezeusz | Link:

Rus...kiewicz
""Do tej wojny Rosja była prowokowana przez 8 lat."

W katyniu i Smoleńsku te skurwiele ta banda morderców też była prowokowana ? 

Obrazek użytkownika Tezeusz

16-08-2022 [11:39] - Tezeusz | Link:

Rus..kiewicz
Skomentowałem twoje badziewie już  w maju br. takie  ścierwoneonowe....  cieszysz się...To był komentarz na 5..

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

16-08-2022 [15:14] - Siberian Husky Dog | Link:

No jak na razie to sprzedają zbrodniarze ukradzione telewizory, sedesy czy pralki bo nie wiedzą do czego to służy
Podobno chca sprzedac klony Kurska i Moskwy ... powodzenia

 

Obrazek użytkownika J z L

16-08-2022 [18:38] - J z L | Link:

A te najnowsze lata świetlne… z jakiego lotniskowca startują?

 

Obrazek użytkownika Maverick

17-08-2022 [06:44] - Maverick | Link:

Let's cut of bullshit by commies, reality is totally different then leftists paranoia. https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

17-08-2022 [09:34] - Siberian Husky Dog | Link:

Rosjanie nieświadomie wpłacali pieniądze dla Ukraińców na zakup nowego drona, który trafił do Sił Zbrojnych Ukrainy. Myśleli, że wpłaty przekazywane są na wsparcie separatystów. Cała akcja udała się dzięki działaniom ukraińskich hakerów. Wszystko udało się dzięki podpięciu do zbiórki numeru karty banku Tinkoff, gdyż rosyjskie banki nie obsługują płatności na Ukrainie. Pieniądze przekierowywane były jednak na konta ukraińskiej armii, która wykorzystała zebrane fundusze na zakup drona. 
Udało kupić się drona Mavic DJI Mini 2 w maksymalnej konfiguracji. Jak czytamy na Telegramie, "mały pomocnik trafił już do jednej z jednostek specjalnych Sił Zbrojnych Ukrainy". 
"Okazało się, że osoby popierające inwazję Rosji na Ukrainę były skąpe jak chol**a. Cała suma ledwo wystarczyła na zakup jednego drona" – dodano prześmiewczo. 
 Rosjanie myśleli, iż przekazują pieniądze na kamizelki kuloodporne, leki i sprzęt dla rosyjskiej armii.

https://www.salon24.pl/newsroom/1245591,ukraincy-oszukali-rosjan-nieswiadomie-wplacali-pieniadze-na-zakup-drona

Obrazek użytkownika Pers

17-08-2022 [10:19] - Pers | Link:

Złodzieje.

Obrazek użytkownika J z L

17-08-2022 [10:40] - J z L | Link:

175 dzień inwazji moskiewskich orków.
Amerykański Instytut Studiów nad Wojną o atakach na okupowanym Krymie:
Krym jest suwerennym terytorium Ukrainy, ataki na tamtejsze obiekty nie naruszają zobowiązań Kijowa wobec partnerów dotyczących użycia broni dostarczanej przez Zachód.

Obrazek użytkownika Pers

17-08-2022 [18:15] - Pers | Link:

@husky
//Krym jest suwerennym terytorium Ukrainy//
Nie jest. Od ośmiu lat jest częścią FR.
Tak zdecydowali mieszkańcy w referendum.
Możecie się cmoknać.

Obrazek użytkownika sake3

17-08-2022 [19:56] - sake3 | Link:

@Pers.....A dlaczego @husky ma się cmokać? Przecież Krym nie należy do Polski.

Obrazek użytkownika Pers

17-08-2022 [19:59] - Pers | Link:

@sake
//Pers.....A dlaczego @husky ma się cmokać? Przecież Krym nie należy do Polski.//
Oczywiście, że nie należy do Polski bo należy do Rosji.

Obrazek użytkownika Ryan

17-08-2022 [20:35] - Ryan | Link:

ruszkiewicz
a ty żydowski ciuluu do kogo należysz jak cię drugą połowa wypieprzyła z domu i wyjechała na Wzgórza Golan
Zobacz, ta też do kogoś należała
Kiedyś należała

https://naszeblogi.pl/63567-debolszewizacji-ciag-dalszy

Obrazek użytkownika tricolour

17-08-2022 [21:20] - tricolour | Link:

@Pers

Tak, mieszkańcy zdecydowali... gdyby zdecydowali inaczej, to by trafili kulą w łeb.

Lubisz takie decyzje?