Igor Girkin "zatrzymany"

Pojawiła się informacja o zatrzymaniu byłego współpracownika FSB na KrymieSzpieg, agent, minister obrony "Donieckiej Republiki Ludowej", człowiek służb i terrorysta. Kim jest Igor Girkin? Pojawiła się informacja o zatrzymaniu byłego współpracownika FSB na Krymie. Z pochodzenia Białorusin ale czuje się Rosjaninem

                                 

Dla tych co nie kojarzą to największy bandyta lat 2014-2015 ten co kierował zielonymi ludzikami. Ogólnie zabójca Ukraińców. To kadrowy oficer służb rosyjskich, wysłany z misją wywołania ruchów separatystycznych w Donbasie. Wcześniej nie było separatystów na Ukrainie, ale przyjechał Girkin i ich "znalazł".
Ostatnio jednak bardzo krytykował Rosjan wytykał błędy i nieudolność. Oczywiście nie dlatego ze zmienił wektor, tylko ze chciał Ukraińców zniszczyć jak najszybciej.
Girkin posługiwał się różnymi danymi. Funkcjonował jako Igor Striełkow, a ostatnio używał fałszywego paszportu na nazwisko Siergiej Runow. Jak ustalili dziennikarze The Insider i Bellingcat, którzy wyśledzili loty jego żony, pod takim nazwiskiem podróżował z małżonką. Runow to nazwisko dziadka Girkina od strony matki. Ale według dziennikarskiego śledztwa, osoba o takim nazwisku i dacie urodzenia 12.05.1970 -  nie istnieje.
W ostatnich latach Girkin miał pracować w sektorze cywilnym, o czym wspominał na swoim blogu. Dziennikarze ustalili, że fałszywy paszport na nazwisko Runow otrzymał od rosyjskiej FSB.
W 2022 roku historia Girkina stała się jeszcze bardziej skomplikowana. W czerwcu media rozpisywały się o jego głośnych wypowiedziach, w których krytykował Władimira Putina. Powiedział między innymi, że przywódca Rosji "skończy jak Kaddafi", a Federacja Rosyjska upadnie.Girkin i tak długo "nadawał" jak na ruskie warunki . Mówił wprost ze ruska generalicja to banda nieudaczników ze ich armia to skorumpowane rozpijaczone wojsko mające do dyspozycji głownie złom . Ze atak na Ukrainę był kompletnie nieprzygotowany a słynne ruskie "rozpoznanie w boju " doprowadziło do katastrofalnych skutków w wojnie XXI wieku
Swego czasu mówił w wywiadzie u Dymitra Gordona, że sam się dziwi, że jeszcze żyje
Sam Girkin zaprzecza, że  został uwięziony , mówi, że jeszcze nie przyłącza się do wojny, ale zrobi to „prędzej czy później, ponieważ będzie to długa i ciężka wojna”.
Moim zdaniem  to akcja reklamowa, żeby pokazać że pójście na front jest romantyczne i nie każdy może się dostać.Wytłumaczy mi ktoś, po co miał na lewe dokumenty wstępować jak równie dobrze by go przyjeli ruskie z otwartymi rękami z jego doświadczeniem.Ale ciekawe kto za nim stoi bo i tak dosc dlugo przedstawial swoja wersje walk na Ukrainie.

Wszysto wszystkim i tak skończy jak windziarz Motorola

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika J z L

14-08-2022 [23:15] - J z L | Link:

„Jakie republiki? Nie ma republik! Zrobiliśmy w Donbasie chlew i bardak!”

„Doprowadziliśmy kwitnący region do upadku i ruiny. Kopiujemy rosyjski system oligarchiczny w gorszym, karykaturalnym wariancie”.
O „sukcesach” Rosji w DNR i ŁNR mówi Igor Girkin (Striełkow), który w kwietniu 2014 r. rozpoczynał donbaską rewoltę. Nagranie zostało zamieszczone na kanale deputowanego Dumy Państwowej Jewgienija Fiodorowa.

„Naród nie ma żadnego wpływu na to, co się dzieje. Powstaje oligarchiczna dyktatura. Wracają ludzie, którzy praktycznie nigdy stamtąd nie odeszli. Jest coraz więcej urzędników i funkcjonariuszy z Ukrainy, również tych z SBU, którzy jeszcze niedawno walczyli po drugiej stronie barykady”  – ubolewa były głównodowodzący „Sił Zbrojnych Noworosji” Igor Girkin.
Eksdowódca separatystów pomstuje, że funkcję ministra spraw zagranicznych pełni w DNR kochanka Denisa Puszylina, która wcześniej współpracowała z deputowanym Gennadijem Moskalem – obecnym szefem państwowej administracji obwodowej na Zakarpaciu.
„Ludzie, którzy jeszcze półtora roku temu byli gotowi walczyć o Rosję, czują się zdradzeni. Uważają, że to Rosja ich zdradziła” – punktuje Striełkow. Suchej nitki nie zostawia na władzach „republik”: Ludziom pieniędzy na chleb nie wystarcza, nie ma wypłat pensji, emerytury są groszowe, w pobliżu toczy się walka, a oni organizują gigantyczne koncerty artystów z Rosji, którzy za darmo przecież nie występują 

https://kresy24.pl/jakie-republiki-nie-ma-republik-zrobilismy-w-donbasie-chlew-i-bardak-wideo/

Obrazek użytkownika Ryan

15-08-2022 [06:28] - Ryan | Link:

Co by złego nie mowić o Girkinie o jego stalinowsko-imperialistycznych zapędach  a’la Dugin, to czasem da się go posłuchać.