Czemuś biedny? Boś głupi: o katastrofie na Odrze

Właśnie powstaje duży port przeładunkowy w Świnoujściu. Powstanie portu popierają również nasi zachodni sąsiedzi, oprócz jednego elementu: kontenerowego portu przeładunkowego o mocy 1/4 Hamburga. Niestety powstanie tego portu zaburzyłoby spokój letników. Poza tym zniszczyłoby tereny lęgowe rybek, robaczków i ptaszków na tym terenie (przy okazji podcięłoby ekonomiczną rację bytu 2 pobliskich dużych niemieckich portów). Najtańszym szlakiem portu przeładunkowego w Świnoujściu byłaby uregulowana Odra.
I co się dzieje?
Oto mamy wielką katastrofę ekologiczną na Odrze. Która zapewne wymagać długoletniej rewitalizacji rzeki, która wyklucza regulację i wzmożony ruch transportowy.
Jak reagują polskie elity? Rząd usiłuje zamieść sprawę pod dywan. Opozycja grzmi o olbrzymiej katastrofie, żąda zabezpieczenia rzeki, zaprzestania wszelkich prac na niej, żąda głów i  przemeblowania rządu na już.
Co robią media prywatne?
Grzmią o śmierci rzeki, olbrzymiej katastrofie, którą na pewno spowodowali Polacy i polski przemysł (mimo: a. braku kompleksowych badań, b. faktu, że szczątkowe badania nie dają odpowiedzi o winie)   
Wnioski:
To nie Niemcy są źli. Niemcy działają racjonalnie. TO POLACY SĄ GŁUPI,  A  CZEMUŚ BIEDNY? BOŚ GŁUPI. Tylko jak Polacy mają być mądrzy, skoro płacą nauczycielom pensję minimalną za etat, nie przejmują się nieobsadzonymi stanowiskami (najczęściej przedmioty przyrodnicze) w szkołach, a media rządowe cyklicznie szczują na nauczycieli i ich organizacje? Są czyny i są konsekwencje.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

14-08-2022 [14:11] - u2 | Link:

portu przeładunkowego o mocy 1/3 Hamburga

Hamburg 9 mln przeładunków rocznie, nowy polski port 2 mln. Mi wychodzi mniej niż 1/4. No po prostu Hamburg tonie :-)

Obrazek użytkownika foros

14-08-2022 [14:17] - foros | Link:

poprawiłem. Thx. Tak to jest gdy nie sprawdza się danych z artykułów. 
Swoją drogą zaskakuje mnie jak szybko umie pan znaleźć dane ekonomiczne, ale nie umie pan przeczytać/zrozumieć podlinkowanego artykułu kurator Nowak o godzinach karcianych. Zaskakujące.

Obrazek użytkownika u2

14-08-2022 [14:18] - u2 | Link:

Z całym szacunkiem panie foros, ale przyganiał kocioł Czarnkowi :-)

Obrazek użytkownika sake3

14-08-2022 [15:46] - sake3 | Link:

Pan foros zachowuje się jak Katon Starszy w Rzymie który w każdej rozpatrywanej sprawie i w każdym temacie mówił o zniszczeniu znienawidzonej Kartaginy. 

Obrazek użytkownika sake3

14-08-2022 [15:05] - sake3 | Link:

Zaskakujące zakończenie notki.Odra i pensje nauczycielskie z głupota Polaków w tle .Majstersztyk.

Obrazek użytkownika foros

14-08-2022 [15:25] - foros | Link:

Społeczeństwa, gdzie dużo płacą nauczycielom to np. Japonia, Finlandia, Luxemburg, część państw USA. Można zweryfikować, czy tam występują takie problemy jak w PL.

Obrazek użytkownika sake3

14-08-2022 [15:42] - sake3 | Link:

@foros.......Czy w Japonii,Finlandii,czy w państwach Ameryki nie ma katastrof ekologicznych ponieważ pensje nauczycielskie sa na wysokim poziomie? Przykładowo w Japonii były wycieki w elelktrowni jądrowej.Czy to ma związek jakikolwiek związek z pensjami nauczycieli w tym państwie? Więc dlaczego u nas? Bo to wg Pana Polska pełna biednych,głupich ludzi? Jeśli w Polskę uderzy asteroida to też Pan powie,że to kara za małe uposażenie nauczycieli?

Obrazek użytkownika foros

14-08-2022 [16:36] - foros | Link:

To bardzo nieładnie z pani strony, że żeruje pani na deficytach. 
Katastrofy zdarzają się. Pytanie jak sobie z nimi radzić. Mądre społeczeństwo i mądre elity na pewno nie zaczynają od rozwalania wielkiego projektu ekonomicznego, nie domagają się usuwania szefów w trakcie zwalczania katastrofy, nie przesądzają o winie zanim wypowiedzą się powołani śledczy i  nie krzyczą "to na pewno nasi winni". 
Mądre społeczeństwa nie wstawiają też na wysokie funkcje osób tylko dlatego, że są z rodziny (zwyczajnej czy partyjnej), ale muszą też coś sobą reprezentować.
W mądrych społeczeństwach państwo nie przestaje działać w weekendy czy wakacje.

Obrazek użytkownika sake3

14-08-2022 [17:02] - sake3 | Link:

@ foros,,,,A cóż jest nieładnego z mojej strony? Że zwróciłam uwagę na niezbyt pasujące do siebie dwie sprawy? Przecież o nauczycielskich uposażeniach mógł Pan napisać osobny tekst a nie łaczyć go z głupotą narodu i pokazaniem jak bardzo nienawidzi Pan PiS-u.To ostatnie zresztą pokazuje Pan w każdym swoim tekście.Kto krzyczy ,,nasi winni''? Może raczej w tekście należało wskazać jak ordynarna prowokacja niemiecka jest w stanie wpływać na wyniki sondaży czy wyborów. . 

Obrazek użytkownika foros

14-08-2022 [17:24] - foros | Link:

Dlaczego PO robi to co robi? By przypodobać się Niemcom, które tę partię wspierają. I dlatego, że społeczeństwo w PL nie dostrzega, że jest to antypolska praca. Dlaczego społeczeństwo tego nie dostrzega? Po pierwsze media, po drugie, nie jest to społeczeństwo mądre. A dlaczego nie jest mądre? A jak ma być mądre skoro przez dziesięciolecia uczyli je nauczyciele opłacani po najniższych stawkach? Koło się zamyka.
Jeszcze tylko przyczyny: kto doprowadził do niskich płac w oświacie? Komuniści - wasale Rosji Radzieckiej.
Kto utrzymuje niskie płace w oświacie? Postkomuniści i jurgieltnicy.
No niestety, jeśli nie zdarzy się cud i społeczeństwo polskie nie otrząśnie się z tego zaklętego kręgu, że rządzą nami tylko obcy i ich paskarze to nigdy nie wydobędziemy się z biedy.

Obrazek użytkownika sake3

14-08-2022 [17:38] - sake3 | Link:

@foros....Za rządów Tuska jakoś Panu nie przeszkadzało państwo przestające działać w wakacje i w weekendy,a nawet w przypadku rządzących wtedy udzielało się więcej na boiskach w prywatnym futbolu czy wyjazdach kilka razy w tygodniu do domów by wyprowadzić pieska.,czy w restauracjach.Ten rząd jest wyjątkowo pracowity i chyba nigdy nie ma wolnego ani wakacji.Pan tego nie widzi?

Obrazek użytkownika foros

14-08-2022 [17:46] - foros | Link:

a u was biją murzynów??
Bzdury pani pisze. Nie wiem też po co. Siebie chce pani przekonać? Czytelników? Łatwo można sprawdzić co pisałem o rządach PO.

Obrazek użytkownika Jan1797

15-08-2022 [00:10] - Jan1797 | Link:

Oj biedniusi, 
Samorząd ma pełną kontrolę zakresu i rodzaju i działalności gospodarczej na swoim terenie. instytucje badawczo -kontrolne w tym stanu wód w ciekach są w pierwszej kolejności na samorządowym pasku czy na cenzurowanym? Zdecydowanie nie.
Wiem tylko, Wody Polskie są na cenzurowanym, bo są przeszkodą na drodze do prywatyzacji przez samorządy zasobów wodnych. WP obnażyły zarówno sprawę Czajki, jak i sytuację Odry. WP udostępniły zasoby dla działalności gospodarczej PZW na podstawie operatów wodno -prawnych. Jest to dobry pomysł sprzed stu lat. Najlepszy sposób kontroli jeżeli związki wędkarskie będą organizacjami masowymi. Nikt tyle złego nie uczynił masowości wędkowania co organizacja działaczy PZW. Póki działacze biegający po studiach prywatnych telewizji.   https://www.youtube.com/watch?... tu; 22'30" a wisienka na torcie niejedna. Zamieszanie informacyjne, fejk „rtęciowy” czy medialny atak na WOT przy okazji szkód n a Odrze wywoła opóźnienia działań naprawczych zagrożonego środowiska i rozbicie środowisk zainteresowanych dobrostanem wód. 

Obrazek użytkownika u2

15-08-2022 [22:23] - u2 | Link:

.

Obrazek użytkownika Pani Anna

14-08-2022 [16:21] - Pani Anna | Link:

Nie wiem, czy pensje nauczycielskie byłyby w stanie jeszcze coś zmienić w państwie już nawet nie z dykty, tylko z bibułki.  Czy Rząd stara się zamieść sprawę pod dywan? Pewnie tak, podobnie jak wszystkie niewygodne sprawy. Równocześnie wyznacza milion złotych nagrody dla tego, kto znajdzie sprawcę,  czyli załatwi sprawę i za Rząd i za podległe mu służby.
Myśleli,  myśleli, aż wymyślili. A tak w ogóle to niech wszyscy dobrze zarabiają,  nie mam nic przeciwko. 

Obrazek użytkownika Jabe

14-08-2022 [16:28] - Jabe | Link:

Państwa może nie być, byle była telewizja i mówiła, że wstajemy.

Obrazek użytkownika foros

14-08-2022 [17:26] - foros | Link:

@Jabe
100/100

Obrazek użytkownika foros

14-08-2022 [16:39] - foros | Link:

"A tak w ogóle to niech wszyscy dobrze zarabiają,  nie mam nic przeciwko. "
Nie ma na to szans w głupim społeczeństwie.
A jeśli chodzi o inwestycje w oświatę, edukację to przynosi ona wymierne zyski, niestety nie od razu, Od razu to przynosi koszty nieraz bardzo duże. Zyski jednak są pewne, ale w perspektywie kilkudziesięciu lat. Ale głupie społeczeństwo i głupie elity, nawet jeśli gdzieś coś świta, nie są w stanie wyciągnąć z tego wniosków.

Obrazek użytkownika Pani Anna

14-08-2022 [17:17] - Pani Anna | Link:

@foros
To, że mamy głupie elity, to pełna zgoda. Mają takie być,  jak to w bantustanie. Negatywna selekcja trwa już w końcu dwa wieki...
Natomiast z tym, że społeczeństwo jest głupie,  to pozwole się sobie nie zgodzić ( wyjątek stanowią "młodzi,  wykształceni z wielkich miast ). Gdyby Polacy byli głupim narodem, to nie przetrwaliby zaborów,  dwóch wojen, okupacji hitlerowskiej i radzieckiej oraz Balcerowicza. 

Obrazek użytkownika foros

14-08-2022 [17:54] - foros | Link:

Elity które prowadziły to społeczeństwo przez 2 wieki wyginęły w II wojnie światowej. Epigonom udało się jeszcze zrobić Solidarność.
Główną przyczyną tego, że PO, PiS i inni zachowują się, tak jak się zachowują - czyli mają nas głęboko w doopie - nie jest to, że kierują nimi ludzie źli. Kierują nimi ludzie którzy chcą wygrać. A gra się tak, jakie jest boisko, czyli społeczeństwo. Gdyby mądre reformy i mądre zachowania dawały punkty wyborcze, to byłyby one robione, bo politycy robią to co im się opłaca.

Obrazek użytkownika Pani Anna

14-08-2022 [18:45] - Pani Anna | Link:

@foros
Nie do końca się zgodzę.  Pewne cechy mamy w genach, jak spryt, zapobiegliwość,  brak pokory..  Podczas zaborow i później wielką rolę odegrała tradycyjna polska rodzina, taka od prostej chłopskiej  chaty az po dwory szlacheckie, tradycyjne polskie wychowanie i, naturalnie KK, taki dosłownie na poziomie parafii i księdza  proboszcza. Również podczas II Wojny KK był herosem. Czym stał się teraz, zwłaszcza podczas ostatnich 2 lat, kiedy paradoksalnie -  przymus maseczkowy sprawił, że te prawdziwe maski poopadały, widać gołym okiem.
Ci, którzy obecnie nami kierują,  to przede wszystkim ludzie mali, miałcy i bez kręgosłupa. Tacy byli politycy PO i takimi się stali politycy PIS. Proszę nie zapominać,  że  PIS tak spektakularnie wygrywało wybory, gdyż mieli po swojej stronie ludzi autentycznie zaangażowanych, którym dobro Polski leżało na sercu, bezinteresownie i wręcz narażając się na wykluczenie robiących dla tej partii wspaniałą i ogromną robotę,  również w internecie. To wszystko zostało zmarnowane, a politycy PIS różnią się obecnie od geszefciarzy z PO jedynie tym, że są bardziej gamoniowaci. 

Obrazek użytkownika foros

14-08-2022 [20:37] - foros | Link:

Tutaj zgoda. Mam nadzieję, że kiedyś to społeczeństwo wyłoni z siebie autentyczne elity: najlepszych w cechach jakie pani opisała. Na razie - niestety - woli ono powierzać sie cwaniaczkom, którzy je oszukują.

Obrazek użytkownika Tomaszek

14-08-2022 [16:26] - Tomaszek | Link:

Tak tak Forosu Szkoua óczy . A twoje wieczne dziamdziaczenie jest nudne jak flaki z olejem . "Tylko jak Polacy mają być mądrzy, skoro płacą nauczycielom pensję minimalną za etat" popraw za mniej niż pół etatu . I bardzo dobrze , bo gdyby ze swoim piorunowym porażeniem prącia zaczęli uczyć dzieci swoich mądrości t wersja "ciemno to widzę " byłaby wariantem optymistycznym . Żadnej reformy nie zaczyna się od wyrzucania kasy na jełopów i do tego jeszcze leniwych i zdemoralizowanych .

Obrazek użytkownika foros

14-08-2022 [20:51] - foros | Link:

To jest właśnie kliniczny przykład głupoty o jakiej pisałem w notce. 
Co zrobić gdy krowa daje za mało mleka i to w złej jakości? Ano należy dawać jej jeszcze gorsze jedzenie i jeszcze mniej, dodatkowo krzyczeć na nią opluwać, w końcu bić. A lepsze jedzenie dać dopiero wtedy gdy zacznie dawać więcej mleka w dodatku lepszego.
Co zrobić jak ryby w jeziorze nie biorą, łapią się jedynie słabe płotki? Rzucić zanętę, dać lepszą przynętę? W żadnym przypadku, dać jeszcze gorszą i mniej. Na pewno złapią się wtedy ryby okazałe i smaczne i wtedy dopiero będzie można zmienić przynętę na lepszą.
Co robić jak dziecko żle się uczy i źle zachowuje? Porozmawiać, wysłuchać, dawać rozmaite zachęty? W żadnym wypadku: skrzyczeć, opluć, dać w tyłek, zabrać komputer, internet, ulubione ubrania, książki, głodzić. Na pewno od tego będzie się lepiej uczyć. 
Tak w skrócie wygląda polityka PIS wobec oświaty. Dlatego, że Kaczyński jest głupi? Nie, to sprytny i bardzo inteligentny człowiek, ale ma głupi, czy raczej ogłupiały elektorat i musi się do niego dostosować.

Obrazek użytkownika Tomaszek

14-08-2022 [23:34] - Tomaszek | Link:

A jak się belfer opierdala , demoralizuje i pajacuje publicznie to mu dać podwyżkę . 
Siadaj pała .
I w ogóle nie na temat . Sam jesteś jełop i do tego skażony , niezależnie od orientacji .

Obrazek użytkownika Tomaszek

14-08-2022 [23:37] - Tomaszek | Link:

Aha 
Nie porównuj belfra do krowy , bo to poczciwe i dobre zwierzę . A przede wszystkim uczciwe i nie pajacuje .
Przeproś krowy pajacu .

Obrazek użytkownika foros

15-08-2022 [11:30] - foros | Link:

Panie Tomaszku, człowieka o niskiej inteligencji poznaje się m.in. po tym, że gdy nie staje mu argumentów merytorycznych to zaczyna kląć i wyzywać bo nie jest w stanie psychicznie przyjąć porażki. 
Na jedno też należy zwrócić uwagę. W badaniach PISA polskie szkoły plasują się bardzo wysoko: 2-4 miejsce w Europie. Oznacza to, że nauczyciele wypełniają powierzone im zadania bardzo dobrze. Ale bardzo wielu rodziców postrzega ich prace źle. Jak to wyjaśnić? Najprościej tak, że zadania stawiane szkole są sprzeczne z oczekiwaniami wielu rodziców. Kto za to odpowiada? Oczywiście MEiN, który wyznacza szkołom zadania. Tylko kto ma zwykłym ludziom o tym powiedzieć? Minister Czarnek? Ten woli już drugi rok opowiadać jak to wyrzuci lewactwo ze szkół i został mu jeszcze rok na to opowiadanie.

Obrazek użytkownika Tomaszek

15-08-2022 [22:00] - Tomaszek | Link:

Dalej swoje androny pieprzysz i nie masz argumentu innego jak niska inteligencja . A wiesz , że ja sobie parę razy te testy robiłem i wyszło na poziomie powyżej MENSY. Mój dzaidek w 1932 roku był jednym ze studentów założycieli MENSY na Uniwersytecie Stefana Batorego . A pozycje ?  Bo klasy niższe zawsze wypadają lepiej i podobnie było w Kangurze Matematycznym . Wiem to na przykładzie mojej córki . Im dłużej uczycie  tym gorzej . Dobrze że szkoła w końcu się kończy bo wyuczylibyście je na debili . Ostatnio w rankingu Szanghajskim piąta setka dla UW i UJ . Wynik godny Borata ( cho\ć to poczciwy człowiek , czego o was powiedzieć się nie da ) W Timesie to już siódma setka . Ot i nauczyli . Jej alma mater to coś ok 51 -75 na  świecie per Subject . Ogólnie ok setki . W Europie szpica . Było ciężkowato , ale to wasze "nauczanie " sprawiło , że pierwsza dwudziestka uniwersytetów w UK świadectwa z polskich szkól publicznych traktuje per noga . Licencjat zrobiła w Anglii i dopiero to otworzyło jej drogę na świat . Później było jak napisałem wcześniej . Bo z waszym papierem to do sracza . Ścieżka edukacyjna pokazuje dobitnie moje do was nastawienie . To były argumenty merytoryczne .
Tak że bierz wypłatę i morda w kubeł .
Aha 
Krowy dalej ciulu nie przeprosiłeś .

Obrazek użytkownika u2

15-08-2022 [22:25] - u2 | Link:

Mój dzaidek w 1932 roku był jednym ze studentów założycieli MENSY na Uniwersytecie Stefana Batorego

Ciekawe, ciekawe. W Wiki pisze, że MENSA została utworzona w 1946 roku :-)

https://en.wikipedia.org/wiki/...

Obrazek użytkownika Tomaszek

15-08-2022 [22:50] - Tomaszek | Link:

Mens było dużo a ta z twojej wikipedii to dziwne że nie twierdzisz że jej UPA nie założyła . Ludziom poważniejszym mógłbym służyć zdjęciami z oryginalnymi opisami , które mam w Polsce .
Wiesz co? 
Coś z twoich stron . 
Pod koniec lat 70tych jako bywałem w Starym Folwarku na polu namiotowym . Tam przechadzała sie taka krowa . Chuda, poczciwa ale  jak jej ktoś podpadł , to mu srała przed namiotem . Czyżby była twoim mentorem . 

Obrazek użytkownika u2

16-08-2022 [09:00] - u2 | Link:

Mens było dużo

Nie ściemniaj, MENSA powstała dużo później.

W Polsce dopiero w 1989 roku :

https://pl.wikipedia.org/wiki/...

Mensa w Polsce
W Polsce działa Mensa Polska, utworzona w 1989 roku i zarejestrowana jako Stowarzyszenie Mensa Polska z siedzibą w Krakowie. Pierwszym Prezesem Stowarzyszenia Mensa Polska w latach 1990–1994 był profesor Andrzej Fal[11][12].

Obrazek użytkownika Tomaszek

16-08-2022 [11:33] - Tomaszek | Link:

U ciebie to cała historia spadła z choinki w określonym roku , alb wyrosła z gruszki albo pietruszki . Stołu nie wynalazł ruski w kuchni u Niemca ani roweru na strychu . Może zrób se doktorat z Wikipedii . Poczytaj tam jest więcej , IQ ci "wzrośnie " o ile wiesz co to jest  na prawdę i z czym to się je . Kiedyś był taki serial "A tata Marcina powiedział " . U ciebie tatę Marcina zastąpiła Wikipedia . Ruszanie mózgownicą nie polega na cytowaniu Wikipedii .
Takie czasy .

Obrazek użytkownika foros

18-08-2022 [12:12] - foros | Link:

Panie Tomaszku, może mieć pan zdolną rodzinę, chwała, że dobrze wykształcił pan córke, tylko co z tego, skoro są pańskie wpisy? M.in. powyższy gdzie na badania opisujące umiejętności szkół średnich odpowiada pan rankingami uniwersytetów, czyli - aby pan zrozumiał - porównuje to kalafior z pietruszką?
Zresztą pańskie IQ to pana prywatna sprawa, nie każdemu Bozia rozdała po równo, problemem jest to, że podobne kretyńskie myślenie prezentują też władze partii rządzącej i to już jest problem. Nas wszystkich.

Obrazek użytkownika Ryan

14-08-2022 [19:01] - Ryan | Link:

TVN24 - PILNE!
Ryby w Odrze zostały zatrute nie rtęcią ale ołowiem!
Pochodził z farby drukarskiej!
Pewnemu wędkarzowi gdy się zdrzemnął wpadła do wody GW

Obrazek użytkownika Ijontichy

14-08-2022 [19:35] - Ijontichy | Link:

A @foros dalej tu wypisuje nieswoje bzdety i propagandę??? Piszę nieswoje,bo to sok z buraka i teksty z parafą Tuska.
Ale...pecunia non olet...sądząc po reakcji i ilości komentarzy :-))

Obrazek użytkownika marsie

14-08-2022 [22:27] - marsie | Link:

"a media rządowe cyklicznie szczują na nauczycieli i ich organizacje?"
Totalna bzdura i kłamstwo, a co do pensji – za rządów Tuska pensje nauczycieli były zamrożone przez 6 lat – ile wtedy "krytycznych" artykułów pan napisał?
Można PiS-u nie lubić, ale, na dzisiaj, jak nie PiS, to kto? Nasłana przez Niemców "Ruda Gnida" wraz z Platformą, wciąż dla jaj zwanej Obywatelską, idiota Hołownia czy Nowa Lewica, tęczowe popłuczyny po PZPR, o ruskiej Konfederacji nie wspominając?
Można, od biedy, być "pożytecznym idiotą", ale idiotą?

Obrazek użytkownika foros

14-08-2022 [23:35] - foros | Link:

" ile wtedy "krytycznych" artykułów pan napisał?" - łatwo sprawdzić jeśli potrafi pani/pan czytać, posługiwać się spisem treści.

Obrazek użytkownika Jabe

15-08-2022 [09:34] - Jabe | Link:

nie PiS, to kto? – Przede wszystkim nie okrągłostołowcy. Po odstawieniu szczekaczek obraz się rozjaśni.

Obrazek użytkownika marsie

15-08-2022 [00:02] - marsie | Link:

Przejrzałem, przyznaję, dość szybko - o pensjach nauczycielskich  "za Tuska" nie znalazłem nic - ale to o niczym nie świadczy, świadczą za to dzisiejsze głupoty - pozdrówka!

Obrazek użytkownika sake3

15-08-2022 [07:10] - sake3 | Link:

Doprawdy chylę czoła nad umiejętnościami przekształcenia tekstu i dyskusji o zatruciu Odry w polemikę o nauczycielskich pensjach.

Obrazek użytkownika Ijontichy

15-08-2022 [09:14] - Ijontichy | Link:

Tacy forosi mieli zawsze dokształt w budynkach PZPR,ci ważniejsi nawet WUML pokonczyli...@foros to etatowy politruk,na salonie24 od zawsze.

Obrazek użytkownika Tomaszek

15-08-2022 [23:27] - Tomaszek | Link:

Marsie
Nasranie we łbie to nie stan zdrówka . A na nogi to nawet ja mu życzę .