Sojusznicy Rosji

Polska wspiera – i we własnym interesie wspierać musi – Ukrainę. Zaciskamy pasa, nie ma co ukrywać, będąc jednym z trzech krajów, który czyni to na największą na świecie skalę: dwa pozostałe są znacznie bogatsze od nas (USA, Wielka Brytania). Nie jest jednak naszą rolą mówić Kijowowi co ma robić, zwłaszcza gdy chodzi o kwestię ich traktatu pokojowego z Rosją lub zawieszenia broni. Pojawiające się ostatnio głosy np. w „Gazecie Wyborczej” namawiające Ukraińców, aby zrezygnowali z części swojego terytorium (!) są czymś niebywałym. Po pierwsze: faktycznie wspierają Rosję. Po drugie: mogą skłócić nas z Ukrainą.
Wiem, takie głosy pojawiały się dość powszechnie w Europie Zachodniej, a także ostatnio w USA (Trump w kontekście Krymu). Są one godne potępienia. My jednak przede wszystkim powinniśmy zająć się własnym podwórkiem i sytuacją, w której strona ukraińska może zarzucić nam, że tolerujemy u nas „piątą kolumnę”, która chce wraz z niemałą częścią Zachodu zmusić Kijów do rezygnacji z  przemysłowego Donbasu (o tym była mowa ostatnio w gazecie z ulicy Czerskiej) i Krymu. Nie obchodzi mnie czy ktoś gra w rosyjskim scenariuszu rolę „pożytecznego idioty” czy też jest świadomym czy nieświadomym agentem wpływu. Efekt - dramatyczny - jest ten sam.

*tekst ukazał się w „Gazecie Polskiej Codziennie” (03.08.2022)

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika sake3

08-08-2022 [09:50] - sake3 | Link:

Taki fajny rosyjski scenariusz- napaść na dane państwo pod modnym pretekstem poszukiwań nazistów i jak nie da się całości to oderwać chocby kawałek,by po resztę zgłosić się w póxniejszym terminie lub po rozpisaniu tzw. lewego,,referendum''.Tak było w przypadku napadniętej Gruzji,której niepodległość sprzedał pożal się Boże unijny ,,negocjator'' Sarkozy za kilka łodzi podwodnych sprzedanych Rosji.Tak było w przypadku Krymu,tak jest w przypadku Ukrainy.Najpierw paluszki potem cała rączka.Trudno się nawet dziwić,że GW z nabożeństwem słucha i poddaje się rosyjskiej propagandzie walonej na odlew.Wystarczy posłuchać programów w rosyjskiej państwowej telewizji Rassija1 aby stac się gorliwym wyznawcą tej propagandy. Każdy program ,,60 minut'' przynosi ,,rewelacje''które nie da się przyjąc na trzeźwo i pokazuje zachowania zarówno prowadzących te programy jak i zaproszonych do studia dostojnych gości ze świata polityki.Jest na co popatrzeć.Ostatnio deputowany do Dumy  Żurawlew ryczał pod adresem dziennikarzy niemieckiego ,,Blda''- ,,przyjdziemy i zabijemy was wszystkich k....a'' oczywiście mając na myśli Zachód. Piękne perspektywy nieprawdaż? Więc czemu się dziwimy zmianie wajchy w GW?

Obrazek użytkownika Pers

08-08-2022 [10:08] - Pers | Link:

@sake
Krym wróci do Ukrainy jak USA oddadzą Meksykowi Teksas, Arizone i Nowy Meksyk.

Obrazek użytkownika u2

08-08-2022 [10:44] - u2 | Link:

oderwać chocby kawałek

No nie sake, słyszałem Putlera, który mówił, że chce całej Ukrainy, gdzie chce dokonać deukrainizacji. Będzie pewnikiem zmuszony zrzucić bombę atomową, bo inaczej nie wygra, a nawet jak zrzuci to i tak nie wygra, po prostu Putler, cały on :-)

Obrazek użytkownika sake3

08-08-2022 [11:30] - sake3 | Link:

Mnie nie chodzi o pojedynczą wypowiedź Putina tylko o całość rosyjskich działań powiązanych z ich propagandą,a tą mają na pewno dobrą.Ich propaganda nie działa w próżni ale jest wpisana wszędzie tam gdzie mają dostęp.Za pomocą gróźb i pieniędzy ta propaganda staje się równie groźnym narzędziem niczym działa czy rakiety.Gołym okiem widać jak Amnesty International idzie na rosyjskim pasku.Niedołężne ,niekompetentne ale za to,sprzedajne urzędasy komponują raporty mające chronić działania Putina nie dbając nawet o sensowność tego co wypisują.Nie trzeba być żadnym strategiem żeby to zobaczyć.Idiotyzmy jakoby Ukraina łamała prawo międzynarodowe bo wojska otoczone przez siły rosyjskie broniły się w terenie zabudowanym. A gdzie się miały bronić będąc otoczonym? Na Księzycu?.Jednak my bardzo tę groźną propagandę lekceważymy,a społeczeństwo nieuświadomione i bierne nawet o tym nie wie.Dziennikarze którzy o tym piszą uznani są za niewiarygodnych,choć to znani i szanowani w polskim światku dziennikarskim ludzie.Przecież tu na NB pan @Pers zakwestionował ich rzetelność.Pozostaje wierzyć skompromitowanej GW? Tymczasem mamy tylko na portalach internetowych przepychanki,obelgi ,zero faktów i argumentów.W takim klimacie pan @Pers może działać bez przeszkód.Mniej ,,osranych putlerków'' mniej ,,ruskich onuc'' więcej wiążących wypowiedzi w tematach waznych  .

Obrazek użytkownika u2

08-08-2022 [12:10] - u2 | Link:

Mnie nie chodzi o pojedynczą wypowiedź Puti

Ależ ciągle tak on i jego przydupasy się wyrażają. Chcą całej Ukrainy, a nie kawałka. Mogą poświęcić wszystkich Buriatów, Jakutów, Czukczów, Czeczenów, czy Kałmuków. I tak nimi gardzą :-)

Obrazek użytkownika Pers

08-08-2022 [14:40] - Pers | Link:

@sake
//Mniej ,,osranych putlerków'' mniej ,,ruskich onuc'' więcej wiążących wypowiedzi//
No właśnie, tylko trzeba miec argumentu i znać fakty a nie opwiadac bajki o "duchu Kijowa".

Obrazek użytkownika sake3

08-08-2022 [17:26] - sake3 | Link:

@Pers.....Pan też należy do tych co nie mają żadnych argumentów i w kółko powtarzają o ,,duchu z Kijowa'' czy ,,wyspie węży'.Wypadałoby trochę odświeżyć repertuar.

Obrazek użytkownika Pers

08-08-2022 [19:05] - Pers | Link:

@sake

//nie mają żadnych argumentów i w kółko powtarzają o ,,duchu z Kijowa'' @sake.
Zawsze przedstawiam fakty i argumenty ale wam nie pasują.

A z tym "duchem z Kijowa" i "bahatyrami z Wyspy Wezy" to już tak się osmieszyliscie że mam żarty do końca swświa :)))))

Obrazek użytkownika J z L

08-08-2022 [19:38] - J z L | Link:

pam..pers
A ty BUCU jak się ośmieszyłeś gdy przyjmowałeś defiladę w Kijowie po 3 dniach wojny
Ruski debilu

СЛАВА УКРАЇНІ ТА ЇЇ ВОЇНАМ!
Chwała Ukrainie
Chwała gierojom z Azow
Wieczną im Chwała
Śmierć polskojęzycznym rosyjskim żołdakom

Obrazek użytkownika sake3

08-08-2022 [20:08] - sake3 | Link:

@Pers....Ja się osmieszyłam? Jakim cudem? Nawet nie byłam w Kijowie ani n Wyspie Węży. Panu ząś nadaję zaszczytny tytuł ,,Pierdoły Roku'' za ględzenie stale tych samych żartów.Wyprzedził Pan Tezeusza i pana rolnika,którzy odpadli w ćwierćfinale.Nagroda-wyjazd ze mną na jagody. Zimą. Będzie agitkowo..

Obrazek użytkownika sake3

09-08-2022 [11:44] - sake3 | Link:

@Pers......A ile razy potarzałam o duchu z Kijowa? Pan to chyba bez przerwy ma mnie przed oczami,może nawet wyskakuję z lodówki.I kiedy Pan przewiduje ten koniec świata,bo ja takie tematy jak świat jego początki i przyszłośc bardzo lubię

Obrazek użytkownika Pers

09-08-2022 [20:05] - Pers | Link:

@sake
//Pers......A ile razy potarzałam o duchu z Kijowa?//
Ty akurat nie ale twoi przyjaciele tak się podniecali, że aż sikałem ze śmiechu.
Wiara w takie fejki i kolportowanie przedstawia wasz stan umysłowy.
Blisko zera.
Pan to chyba bez przerwy ma mnie przed oczami,może nawet wyskakuję z lodówki.I kiedy Pan przewiduje ten koniec świata,bo ja takie tematy jak świat jego początki i przyszłośc bardzo lubię//

Obrazek użytkownika sake3

09-08-2022 [21:43] - sake3 | Link:

@Pers......A co zrobić panie Pers żeby osiągnąć stan umysłowy w porównywalnej do Pańskiej imponującej umysłowości.,no co zrobić? Zmienić dietę,kolor włosów,styl bycia?

Obrazek użytkownika Pers

09-08-2022 [21:58] - Pers | Link:

@sake
//Pers......A co zrobić panie Pers żeby osiągnąć stan umysłowy w porównywalnrej do Pańskiej imponującej umysłowości.,no co zrobić?//
Starczy wyłączyć telewizor i zacząć używać mózgu.
Wiem, to bolesny proces ale inaczej się nie da :))

Obrazek użytkownika sake3

10-08-2022 [07:06] - sake3 | Link:

@Pers......W takim razie dlaczego Pan sam mózgu nie używa skoro sam daje tak doskonałe rady? Chce Pan dołaczyć do ,,burzy mózgów'' na naradach u Putina?

Obrazek użytkownika Pers

10-08-2022 [07:35] - Pers | Link:

@sake
Ja używam codziennie dlatego jestem odporny na propagandę.

//Chce Pan dołaczyć do ,,burzy mózgów'' na naradach u Putina?//
Dają sobie radę beze mnie :)

Obrazek użytkownika Pers

09-08-2022 [20:10] - Pers | Link:

@sake
//Pers.....Pan też należy do tych co nie mają żadnych argumentów i w kółko powtarzają o ,,duchu z Kijowa'' czy ,,wyspie węży'.Wypadałoby trochę odświeżyć repertuar.//
Ja mam WSZYSTKIE argumenty. Przedstawiam wiadomości, które po wielu dniach potwierdzają nawet Ukraińcy.
To wy jesteście tubą rezonansową niejakiego Arestowicza.
Banda pożytecznych idiotów i agenciaków bandery.

(mam szczerą nadzieję, że admin szanowny to puści bo to w końcu Strefa Wolnego Słowa :)

Obrazek użytkownika Pers

08-08-2022 [12:19] - Pers | Link:

@u-bucik
//słyszałem Putlera, który mówił, że chce całej Ukrainy//
Mógłbyś podać link do takiej wypowiedzi?

Obrazek użytkownika Pers

08-08-2022 [10:02] - Pers | Link:

Panie europosle, doskonale rozumiem że musi pan pisać pewne rzeczy służbowo.
Jakikolwiek traktat z Rosją będzie na rosyjskich warunkach.
Donbas, Krym i pewnie Odessa do Ukrainy już nigdy nie wrócą.
Takie są realia.

Obrazek użytkownika Tezeusz

08-08-2022 [12:03] - Tezeusz | Link:

Rus..kiewicz
Dlaczego obrażasz ABW ?

Tak piszesz cytuję :

"Ciecie z ABW musiały ładnie mnie przeprosić.
Chcieli zabłysnąć ale wyszli na durni... :)))))""

Do czasu !  Ruszkiewicz do czasu..

Uwielbiasz pijaka ławrowa i bandytę putlerka oczerniasz USA

https://spiritolibero.nowyekra...
 

Obrazek użytkownika J z L

08-08-2022 [12:38] - J z L | Link:

pam..pers
Realia są takie że pewien RUSKI CHUJ pisał o tym że ta wojna w trzy dni dobiegnie końca (27.02)
Idę o zakład że tą męską qrwe znasz

СЛАВА УКРАЇНІ ТА ЇЇ ВОЇНАМ!
Chwała Ukrainie
Chwała gierojom z Azow
Wieczną im Chwała
Śmierć polskojęzycznym rosyjskim żołdakom

Obrazek użytkownika Pers

08-08-2022 [12:46] - Pers | Link:

@husky
Pan Prezydent Putin po 3 dniach doszedł do wniosku że im dłużej trwa operacja specjalna tym więcej Rosja zarabia.
Poza tym czysci magazyny NATO.
Interes stulecia :)))

Obrazek użytkownika J z L

08-08-2022 [13:26] - J z L | Link:

pam..pers
Tutaj ruski BUCU kieruj pytania i komentarze
PAN HUSKY
https://naszeblogi.pl/users/siberian-husky-dog
СЛАВА УКРАЇНІ ТА ЇЇ ВОЇНАМ!
Chwała Ukrainie
Chwała gierojom z Azow
Wieczną im Chwała
Śmierć polskojęzycznym rosyjskim żołdakom

Obrazek użytkownika tricolour

08-08-2022 [16:39] - tricolour | Link:

@Pers

Hehehe... Smacznego, lubisz lizać, to smacznego.

Putin po trzech dniach doszedł do wniosku, że nie ma szans na zdobycie Ukrainy w trzy dni. To jedyny wniosek, bo utrata 60% sił lądowych to wam jako wniosek przez gardło nie przejdzie.

Ile samolotów stracilo NATO? Ile czołgów? Ile okrętów? W sumie zero - ogarniasz jeszcze, czy telepie? To jakie magazyny czyszczą? Podręczne.

Kilka tysiecy rurek z krzaków i armii lądowej ruskiej nie ma. No i cztery Himarsy. Pers, gdyby było czterdzieści himarsów, to byście Moskwę zamknęli ze strachu. Na łańcuch z Leroy Merlin.

Smacznego.

Obrazek użytkownika Pers

08-08-2022 [17:19] - Pers | Link:

@3kolorek
//gdyby było czterdzieści himarsów, to byście Moskwę zamknęli ze strachu//
Gdyby żaba żarła żyto to by mąką ... wydałała  :)))

Ale w sumie to mi was nawet trochę żal...
Taki "bul" 4literek :)))

Obrazek użytkownika tricolour

08-08-2022 [19:02] - tricolour | Link:

@Pers

I tym się różnimy, ze mnie ruskich szwejów nie żal. Mają to, czego chcieli.

Zresztą najzabawniejsze jest to, co ominąłeś. To jest zawsze bardzo pouczające, czego się nie cytuje gdy się "rozmowę" prowadzi odpowiedziami na cytaty.

Tak, wazeliniarzu - cztery himarsy i stoicie jak widły w gnoju. Z pewnością tego chciał Putin, sam o tym mówił, prawda? Że dwieście samolotów, tyleż helikopterów, blisko dwa tysiące czołgów, cztery tysiące transporterów, piętnaście pływadełek, blisko pięćdziesiąt tysięcy ludzi w piach, 60% sił lądowych wyeliminowane.

Tak powiedział 23 lutego ze szklanej klatki?

Obrazek użytkownika Pers

09-08-2022 [06:52] - Pers | Link:

@3kolorek
Od komentowania majakow jest lekarz.

Obrazek użytkownika Tezeusz

09-08-2022 [07:23] - Tezeusz | Link:

@Rus..kiewicz
"Od komentowania majakow jest lekarz"

to szybko do niego zasuwaj ...!

Obrazek użytkownika tricolour

09-08-2022 [16:57] - tricolour | Link:

@Pers

Nie, kolego - nie masz nic do powiedzenia i stąd insynuacje. Gębę ci zamknąłem wyliczanką, bo ruski przed prawdą mordę zamyka.

Obrazek użytkownika Tezeusz

10-08-2022 [05:45] - Tezeusz | Link:

Rus...kiewicz
"Pan Prezydent Putin"

Żaden Pan a bandyta, karakan i zdechlak zwykłe ścierwo faszystowskie taki terorysta i skurwiel świata..
Władimir Putin to to bandyta, zabójca i agent KGB. Zabił Borysa Niemcowa. Dzieli Ukrainę na kawałki. Rosyjskie samoloty z jego rozkazu dokonują nalotów bombowych na Aleppo. Nazwijmy Władimira Putina tym, kim naprawdę jest” – skurwiel, bandyta, ludobójca przywódca pedofilskich orków. Takie bydle...

Obrazek użytkownika J z L

08-08-2022 [12:42] - J z L | Link:

Jak konczą ruskie Qrwy?
nowe informacje ws. śmierci kolaborantki Olgi Kachury. Jak ustalili  dziennikarze, kobieta, która była dowódcą artylerii okupantów i wydawała rozkazy brutalnych ostrzałów Donbasu, zginęła po tym jak  jej samochód wyleciał w powietrze. 

Pojazd został zniszczony uderzeniem pocisku przeciwpancernego, albo detonacją ładunku wybuchowego

СЛАВА УКРАЇНІ ТА ЇЇ ВОЇНАМ!
Chwała Ukrainie
Chwała gierojom z Azow
Wieczną im Chwała
Śmierć polskojęzycznym rosyjskim żołdakom

Obrazek użytkownika Pers

08-08-2022 [13:03] - Pers | Link:

@husky
//wydawała rozkazy brutalnych ostrzałów Donbasu,//
Kogo ostrzeliwała?
Mieszkańców Donbasu?

Obrazek użytkownika J z L

08-08-2022 [13:27] - J z L | Link:

pam..pers
Tutaj ruski BUCU kieruj pytania i komentarze
PAN HUSKY
https://naszeblogi.pl/users/siberian-husky-dog
СЛАВА УКРАЇНІ ТА ЇЇ ВОЇНАМ!
Chwała Ukrainie
Chwała gierojom z Azow
Wieczną im Chwała
Śmierć polskojęzycznym rosyjskim żołdakom

Obrazek użytkownika Pers

08-08-2022 [14:37] - Pers | Link:

@husky
Taki "pan" to mnie kiedyś w nogę ugryzł.

Obrazek użytkownika J z L

08-08-2022 [17:15] - J z L | Link:

pam..pers
Tutaj ruski BUCU kieruj pytania i komentarze
PAN HUSKY

https://naszeblogi.pl/users/siberian-husky-dog
СЛАВА УКРАЇНІ ТА ЇЇ ВОЇНАМ!
Chwała Ukrainie
Chwała gierojom z Azow
Wieczną im Chwała
Śmierć polskojęzycznym rosyjskim żołdakom

Obrazek użytkownika Darek65

08-08-2022 [14:37] - Darek65 | Link:

"Zaciskamy pasa, nie ma co ukrywać..." My ? Chyba masz na myśli zwykłych Polaków, bo Wy nie musicie.