Rządy PiS – porażka konserwatystów

"Jaki jest bilans konserwatywnej rewolucji, którą PiS zapowiadało w 2015 r., gdy szło do władzy? Odpowiedź jest jednoznaczna – prawica poniosła w szkole druzgoczącą klęskę. Minister Przemysław Czarnek używa ideologii do prowadzenia bieżących wojen politycznych, wymyśla przedmioty, które mają uczyć patriotyzmu, jak HiT (historia i teraźniejszość), doraźnością usiłując przykryć, że zmarnowano te siedem lat całkowicie.

PiS chciało przywrócić klasyczne myślenie o edukacji, by szkoła stała się miejscem formowania świadomych obywateli, nauki patriotyzmu, promowania pewnych postaw i ideałów. Jednak by to osiągnąć, trzeba było zacząć przede wszystkim od podniesienia społecznej rangi zawodu nauczyciela. Bajano coś o przedwojennej szkole, zapominając, że przedwojenny nauczyciel cieszył się szacunkiem i relatywnie wysokim statusem społecznym, również materialnym. Gdy o swoje pensje upomnieli się kilka lat temu nauczyciele, PiS uznało to za ruch polityczny.

Tymczasem nie da się zmian programowych robić na przekór środowisku nauczycielskiemu, tak jak nie da się reformować sądów na złość sędziom. Szkoła nie będzie ważną instytucją w państwie, jeśli początkujący nauczyciel zarabia pensję minimalną. Dla konserwatywnej prawicy celem powinno być wzmacnianie rodzin, szkoły i troska o szacunek dla Kościoła. Tymczasem po siedmiu latach jej rządów dzietność po lekkim odbiciu w 2017 r. zaczęła pikować, szkolnictwo znajduje się w zapaści, Kościół przeżywa bodaj najgłębszy kryzys po II wojnie światowej, społeczeństwo zaś laicyzuje się w najszybszym tempie w historii.

I to jest miarą klęski, którą przyniosły te rządy. Klęski z punktu widzenia osób, którym bliskie są prawdziwie konserwatywne ideały i instytucje, nie zaś prawicowy populizm podlany nacjonalistycznym sosem"
M. Szułdrzyński, Rzeczpospolita: "Populizmem szkoły się nie wyleczy", 03.08.2022

Trudno się z Szułdrzyńskim nie zgodzić. Można jedynie dodawać obszary gdzie myśl konserwatywna za czasów PiS poniosła porażki. Spektakularną będzie tu klęska w dziedzinie kultury: filmy, programy telewizyjne, opiniotwórcze portale, twórcy itp.

Kolejne wybory pokazują, że wrażliwość, myśl konserwatywna jest najbliższa polskiemu społeczeństwu. Ugrupowanie które jej nie podziela nie ma szans na wyborcze sukcesy. Partia Prawo i Sprawiedliwość wydawała się właśnie emanacją tego prowincjonalnego polskiego konserwatyzmu. Co więc poszło nie tak? Dlaczego PiS nie realizuje konserwatywnej agendy, ale zachowuje poparcie prowincji i kościoła? A może jest inaczej? Może polski prowincjonalny konserwatyzm jest właśnie taki jaki realizuje PiS? Z wierzchu granatowy, ale w środku czerwony jak socjalizm?  

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pers

04-08-2022 [12:21] - Pers | Link:

PiS to socjaliści a nie konserwatyści.
 

Obrazek użytkownika Jabe

04-08-2022 [13:04] - Jabe | Link:

Od czasu ustawy antynorkarskiej wiadomo, że to postępowi socjaliści. No ale ciemny lud wszystko kupi.

Obrazek użytkownika sake3

04-08-2022 [12:23] - sake3 | Link:

Prowincja to nie Polacy panie blogerze? Prawdziwe światowe ,kulturalne,życie toczy się tylko w wielkim mieście,? Kościół też przeszkadza? Nieustannie krytykuje Pan ministra Czarnka,więc proszę samemu coś zaproponować-jakie zmiany,jaki nowatorski program w szkołach przeprowadzić ? Jak na razie jedyną przeprowadzoną akcją przez ZNP jest fantastyczny niewypał ze sprzedażą whisky

Obrazek użytkownika foros

04-08-2022 [12:35] - foros | Link:

Pani ma po prostu do mnie uprzedzenie. Z tego jedynego względu, że PiSu nie kocham i nie popieram. Moje poglądy są jednak takie jakie były. TO PIS ZDRADZIŁ i to PiS się zmienił. Nie we wszystkich aspektach, ale w bardzo wielu.

Obrazek użytkownika sake3

04-08-2022 [13:42] - sake3 | Link:

@foros........Absolutnie nie jestem uprzedzona.Ale jeśli już zdecydował się Pan na tak totalną krytykę to należy wyszczególnić co konkretnie jest złe i jakie możliwości programowe uważa za potrzebne.Powiedzenie,że Pan PiS-u nie kocha i nie popiera nic nie wnosi do stanu wiedzy o złym programie ministra. Co w nauce historii,matematyki,biologii chciałby Pan zmienić i dlaczego.Rozumiem,że program nauczania rozczarował Pana,ale nie można się zasłaniać złym i konserwatyznym PiS-em. Wybory niedługo i być może zmieni się władza. Zmieni się też program. Oby nie był gorszy choć tego okropnego PiS-u już nie będzie. 

Obrazek użytkownika foros

05-08-2022 [01:06] - foros | Link:

@sake3
Jeśli chodzi o mój ogląd sytuacji to działania pana prof. Czarnka jako ministra oświaty koncentrują się wokół 2 aktywności
a. wygłaszanie przekazów do ludzi łatwowiernych, starszych - takich którzy z edukacją nie mają bezpośredniego kontaktu -  niezbyt lotnych intelektualnie i słabo obytych z komputerem (wypisz wymaluj Kluby GP) ale stanowiących tzw. twardy elektorat PiS. Prof. Czarnek trafnie rozpoznaje czego ci ludzie się boją i wygłasza do nich komunikaty jak to będzie walczył z lewactwem, stawiał tamę lgbt, walił w czerwone ZNP, przywracał wychowanie,  obowiązki itp. itd. Najprawdopodobniej prof. Czarnek zdaje sobie sprawę, ze ludzie ci nie są mentalnie i intelektualnie zdolni by sprawdzić realizację tych zapowiedzi, ale straszliwie cieszą się, że one padają (dokładnie jak opisywał to ś.p. dr Targalski w ostatnich tygodniach swego życia) - żerując więc na łatwowierności i deficytach tych ludzi profesor KUL zdobywa polityczny kapitał.
b. kapitał ten jest potem  monetyzowany na różne granty, dotacje itp. - już w żywej gotówce -  które pan prof. Czarnek rozdaje między tego komu chce rozdać.

Na tych dwóch sferach kończy się aktywność prof. Czarnka jako ministra oświaty. Takimi pierdołami jak biologia, matematyka, fizyka, historia, geografia, wychowanie młodzieży, status nauczyciela, jakieś ustawy, rozporządzenia edukacyjne itp. pan prof. Czarnek nie zajmuje się. Ma od tego min.  Piontkowskiego

Obrazek użytkownika sake3

05-08-2022 [07:52] - sake3 | Link:

@foros......A ile Pan ma lat? Nie pytam z ciekawości tylko dostrzegam nutę pogardy dla osób starszych tak dziś powszechną.Czy naprawdę sądzi Pan że ludzie łatwowierni sa wyłacznie skupieni wokół PiS? Czy sądzi Pan,że umiejętności obsługi komputera są kryterium wielkości intelektualnej?Ludzkość przez całe wieki nawet bez komputera a często analfabeci tworzyła wspaniałe dzieła.Jak nawet możemy mówić takim językiem pogardy jaki Pan używa? To co Pan do mnie napisał w tym komentarzu o tych ludziach jest po prostu hańbą głównie dla Pana.Do kogo miał wygaszać swoje przesłanie minister,bo przecież wyglosił je do Polaków, wszystkich bez względu na wiek i wykształcenie.Pan chce ich wykluczyć ze społeczeństwa? Aż się wierzyć nie chce patrząc na taki ogrom nienawiści i pogardy jakie Pan prezentuje.Oczekuje Pan zwycięskiego pochodu lgbt przez Polskę -nawet rozumiem,ale czy wszyscy tez mają być uszczęśliwieni tą przewidywaną modą? Czyli jak ktoś nie jest z nami jest przeciwko nam.Prawda?To jest ta tolerancja o której tyle mówicie?

 i modną. i modną

Obrazek użytkownika Jabe

05-08-2022 [09:42] - Jabe | Link:

Aż się wierzyć nie chce patrząc na taki ogrom nienawiści i pogardy jakie Pan prezentuje. – Przechodzisz samą siebie, Obłudnico!

Obrazek użytkownika foros

05-08-2022 [20:01] - foros | Link:

Szanowna pani
moim zdaniem, pogardę i nienawiść ludziom starszym okazują przede wszystkim oszuści, którzy wykorzystują ich deficyty dla realizacji własnych celów, a nie ci, którzy mówią im prawdę. To papież mówił: prawda was wyzwoli. Życie w obłudzie i kłamstwie może i jest atrakcyjne - o czym świadczą Pani wpisy - ale do czasu.

Obrazek użytkownika sake3

05-08-2022 [20:26] - sake3 | Link:

@foros.....Pan uważa się za mówiącego prawdę? Ja nie uważam kłamstwa i obłudy za coś dobrego i atrakcyjnego,po prostu odniosłam się do Pana tekstu.I to tyle.Wg Pana miałam przytaknąć? Wtedy z pewnością okazałabym się osobą godną szacunku.Ponieważ mam swoje zdanie okazuję się być niewiarygodną. 

Obrazek użytkownika foros

05-08-2022 [20:41] - foros | Link:

Proszę nie mierzyć mnie swoimi kategoriami, bo zawsze zrobi pani błąd. Ja nie wartościuję w ten sposób, że ci którzy się ze mną zgadzają to dobrzy, a ci którzy nie to źli. Ten sposób myślenia - mocno obecny na tym forum - to moim zdaniem jeden z przejawów zdziecinnienia i niedojrzałości intelektualnej - braku zdolności do myślenia abstrakcyjnego.

Obrazek użytkownika sake3

05-08-2022 [21:01] - sake3 | Link:

@foros......Jeśli Pana swoimi komentarzami uraziłam to bardzo głęboko przepraszam Za uwagi o moim zdziecinnieniu i niedojrzałości intelektualnej dziękuję,postaram się nie zakłócac dyskusji na Pana blogach swoimi niestosownymi komentarzami.Nauki nigdy za wiele. 

Obrazek użytkownika Pers

05-08-2022 [20:41] - Pers | Link:

@sake
//Życie w obłudzie i kłamstwie może i jest atrakcyjne - o czym świadczą Pani wpisy - ale do czasu.//
Foros ma niestety rację.
Widzę, że podjąłem się bardzo ciężkiej misji...

Obrazek użytkownika sake3

05-08-2022 [21:34] - sake3 | Link:

@Pers.....Proszę ją więc wykonywać a nie tylko o niej gadać. Zresztą nigdy nie widziałam misjonarzy którzy swoją posługę przeprowadzaja w tak niecodzienny sposób,obrzucając nawracanego niewybrednymi epitetami czy publicznie wmawiając mi ekscytację gwałtem. Pan foros jest osobą która nie przyjmuje żadnej krytyki i ja zobowiązałam się ,że nie będę więcej zakłócac spokoju na jego blogach,więc i Pańska praca i wysiłek panie misjonarzu jest już niepotrzebny.Dpdam tylko,że ja za swój wpis w konwencji dialogu,faktycznie będący nie fair przeprosiłam Pana na blogu pana Czarneckiego,czy Pan ma na tyle odwagi żeby mnie przeprosić za dużo gorsze swoje komentarze?  

Obrazek użytkownika Pers

05-08-2022 [21:42] - Pers | Link:

@sake
//Pers.....Zresztą nigdy nie widziałam misjonarzy którzy swoją posługę przeprowadzaja w tak niecodzienny sposób,obrzucając nawracanego niewybrednymi epitetami czy publicznie wmawiając mi ekscytację gwałtem.//
Nie używam wobec ciebie żadnych epitetów czy mowy "nienawiści". Zresztą admin szanowny by tego nie puścił bo nie jestem uprzywilejowanym użytkownikiem NB jak ty.

//...więc i Pańska praca i wysiłek panie misjonarzu jest już niepotrzebny.//
Mi faktycznie do niczego nie jest potrzebny ale ty będziesz smażyć się w piekle za obłudę i hipokryzję.

//...czy Pan ma na tyle odwagi żeby mnie przeprosić za dużo gorsze swoje komentarze? //
Ja nie mam za co cię przepraszać.
Ty tak! 

Obrazek użytkownika Tomaszek

05-08-2022 [21:26] - Tomaszek | Link:

Forosu
"a. wygłaszanie przekazów do ludzi łatwowiernych, starszych - takich którzy z edukacją nie mają bezpośredniego kontaktu -  niezbyt lotnych intelektualnie i słabo obytych z komputerem " To się obywaj z komputerem , najpopularniejszym aparatem dla idiotów . Pewnie lotnych umysłowo . i wiecznie dziamdziaczących o marnej nauczycielskiej pensji , służącej leczeniu efektu strzału pioruna w prącie . O smartfonach nie wspomniałeś , ale to smartfon jest "smart" , podobnie jak komputer jest "mądrą " maszyną , ich użytkownicy dużo rzadziej , co widać też na tym forum .

Obrazek użytkownika J z L

04-08-2022 [17:39] - J z L | Link:

 foros
Za czasów  tuska to były dopiero piękne  czasy, nawet kurwy były zmuszone dawać "na zeszyt" a dżem był z pączkiem w środku
 

Obrazek użytkownika Pers

05-08-2022 [20:51] - Pers | Link:

@husky
//Za czasów  tuska to były dopiero piękne  czasy, nawet kurwy były zmuszone dawać "na zeszyt"//
A ty za jakich rządów uciekłeś z Polski do londynkowa? Załapałeś się jeszcze "na zeszyt"?
Przysięgałeś Elce a nas chcesz uczyć Polski.
Paradny jesteś :))))

Obrazek użytkownika Jabe

04-08-2022 [12:38] - Jabe | Link:

Właściwie już przed wyborami 2015 była widoczna u PiS-u tęsknota za PRL-em, zwykle jedynie zawoalowana walną krytyką wszystkiego, co nastąpiło po nim. Nie należało się więc łudzić. Mnie właściwie negatywnie zaskoczył tylko niekończący się kabaret smoleński.

Obrazek użytkownika Kocur1

04-08-2022 [12:41] - Kocur1 | Link:

''Spektakularna bedzie tu kleska w dziedzinie kultury: filmy, programy telewizyjne, opiniotworcze portale, tworcy itp'' Zeby napisac taka glupote to trzeba byc debilem. Wynikaloby z tego co napisales, ze wszystkie rzeczy wymienione w tym zdaniu naleza do gestii PIS-u i to PIS wzystko robi i ma w reku WSZYSTKIE STACJE TELEWIZYJNE, WSZYSTKIE GAZETY, WSZYSTKIE PORTALE INTERNETOWE itd. Koncze, bo z debilami nie da sie dyskutowac na argumenty...

Obrazek użytkownika Es

04-08-2022 [13:19] - Es | Link:

Wystarczyłaby aktywność w obszarach objętych jurysdykcją Pis I rządu finansowanych i dotowanych z kieszeni podatnika

Obrazek użytkownika u2

04-08-2022 [13:29] - u2 | Link:

konserwatywnej rewolucji

Oksymoron, bez obrazy, nie piszę "moron" :-)

PS. Udana deforma gimnazjów w wykonaniu rządu Zjednoczonej Prawicy lecz ZNP pod wodzą p. Broniarza zapowiedziała gwałtowne strajki, bo zabrakło whisky :-)

Obrazek użytkownika tricolour

04-08-2022 [16:01] - tricolour | Link:

@Foros

Krytyka Twego wpisu - szczególnie w takiej formie, jak czytamy na NB - to radość Merkel i Putina i ich strategiczny sukces.

Nikt z tych krytykantów sekundy się nie zastanowił, co napisałeś, nie wywołuje też żadnych refleksji. To naprawdę piękne.

Obrazek użytkownika sake3

04-08-2022 [20:58] - sake3 | Link:

@Tricolour.....Jakich refleksji oczekuje Pan z blogu o niczym? Gdzie jakieś konkrety? Autor nie może się zdecydować kogo powinien zaatakować cały PiS z jego konserwatyzmem czy ministra szkolnictwa.Krytykuje ogólnie arogancko i powierzchownie nie podając nawet o co mu chodzi i podpierając równie powierzchowną analizą dziennikarza.Co daje ten blog,bo ani nie wiemy co autorowi się nie podoba i co krtyykuje,co chciałby zmienić i jak zwykle sprawa obraca się wokół nauczycielskich uposażeń..Zapewne chodzi o przyzwyczajenie nas,że po utracie władzy przez PiS ,,nowe'' wejdzie do szkół. Będą pogadanki o seksie, latarnicy ględzenie o równości i tolerancji, machanie tęczowymi flagami i manifestacje z ryczącą panią Lempart I to będzie naprawdę piękne.

Obrazek użytkownika tricolour

05-08-2022 [00:56] - tricolour | Link:

@Sake

Mogę Pani napisać choć wątpię, czy ma to sens ponieważ cechą wyznawców jest brak kontaktu z rzeczywistością.

Jedyną rzeczą, która PiS zrealizował, to 500+ czyli danie ludziom ich własnych pieniędzy. Oczywiście tym, którzy przymierali jest to potrzebne, to oczywiste, ale całej reszcie pięć stów (teraz to juz ze trzysta może być) wisi i powiewa.

Wybudowano nowe stocznie? Nie. Zasypują kopalnie? Zasypują. Wybudowano choć jedną elektrownię? Nie, nawet jedną zamknięto. Powstała choć jedna fabryka? Nie. Czy choć jedna uczelnia poprawiła swoją pozycję w rankingu uczelni krajów czwartego świata? Nie, lipa jakich mało, za komuny było lepiej.

Lidle są? Są. Aldiki nowe budują? Tak, czterysta. Dwa miliony polskich samochodów elektrycznych jeździ? Nie, nie ma ani jednego. A ta łopata pierwsza wbita pod fabrykę samochodów? Też nie. Czy na jakiejś uczelni powstał kierunek związany z przyszłością motoryzacji? Nie.

Dalej mi sie już nie chce.

Obrazek użytkownika sake3

05-08-2022 [07:14] - sake3 | Link:

@Tricolour..........Blog jest o szkolnictwie,więc gdzie ten problem Pan porusza w swoim komentarzu? Mnie Pan zarzuca brak kontaktu z rzeczywistością?  To może wreszcie się zdecydujemy pisać i mówić w temacie. Potwierdził Pan tylko moją wersję,że w każdym poruszanym problemie temat schodzi na PiS.Gdzie Pan się wypowiada na temat szkoły? PiS,PiS,PiS.........Kopalnie,500+,stocznie a dyskusja podobno o edukacjiCo się Panu w niej nie podoba,bo chyba nie dostrzegłam (choć się staram ) Pańskiego zdania na ten temat.A może chociaż Pan wie,kto będzie płacił za nietrafioną ,,edukacyjną''inwestycję ZNP w handlowaniu wódką?

Obrazek użytkownika tricolour

05-08-2022 [09:33] - tricolour | Link:

@Sake

Oczywiście Pani nie dostrzega gdy piszę, że za komuny poziom nauczania był wyższy, a uczelnie polskie się liczyły. Wyznawca z natury rzeczy starannie unika niewygodnych treści i odnosi tylko do tych, w których może się migać od odpowiedzi. Wyznawca nie widzi systemowych patologii, które degenerują każdą dziedzinę życia: nic nie zrobiono dla szkolnictwa tak jak nawet nie wbito pierwszej łopaty pod fabrykę samochodów elektrycznych mimo szumnych zapowiedzi.

Rozmowa z Panią nie ma sensu właśnie z tego powodu i szkoda na nią czasu. Pani ma zapchany mózg papką z telewizora i w żaden sposób nie patrzy w przyszłość. Można Pani wcisnąć dowolne kłamstwo i Pani je przełknie, bo nie ma wyboru.

Obrazek użytkownika sake3

05-08-2022 [10:28] - sake3 | Link:

@Tricolour.........Tak bywa gdy przygania kocioł garnkowi.Wy potraficie tylko krytykować,wmawiać głupotę,brak spojrzenia w przyszłość a co sobą reprezentujecie? Gdzie obiektywizm którym się chcecie popisywać ,gdzie intelekt którym się szczycicie i gdzie to spojrzenie w przyszłość? Oczywiście każda dyskusja z wami konczy się tym,że jest bez sensu (oczywiście z winy rozmówcy).Pan zaślepiony tvn-owską papką nawet nie raczył przeczytac to co napisałam i odnieść się do mich słów tylko od razu wali między oczy. Nie sądzę by była głupsza od Pana. 

Obrazek użytkownika Pani Anna

05-08-2022 [11:18] - Pani Anna | Link:

@sake3
A ta znowu per "wy". Znowu peroruje do wyimaginowanego kolektywu. I tak za każdym razem, kiedy ktokolwiek zarzuci jej brak myślenia. TVN czy TVP infowska papka, co za różnica? To tylko rewers i awers dla takich lemingów jak Sake. W jednym tylko byli zadziwiająco zgodni i tu Sake również nie miała żadnych wątpliwości -  majtki na twarz i booster 100% skuteczny co parę tygodni.

Obrazek użytkownika sake3

05-08-2022 [11:25] - sake3 | Link:

@Pani Anna........Kolejny pokaz kultury awatarze pana @Pers? Zaiste imponujący.

Obrazek użytkownika Pani Anna

05-08-2022 [14:56] - Pani Anna | Link:

@sake3
A co, użyłach wyrazów ogólnie uważanych za nieprzyzwoite? Czy po prostu napisałam prawdę?

Obrazek użytkownika sake3

05-08-2022 [15:29] - sake3 | Link:

@Pani Anna......Nieprzyzwoite? Skądże. Prawda-też nie.Chce się paniusi ganiac za mną po blogach w taki upał tylko po to by dokuczyć? W telewizji idzie akurat teraz fajny film okumentalny o Amurze.Polecam. 

Obrazek użytkownika tricolour

05-08-2022 [16:32] - tricolour | Link:

@Sake

Proszę o informację, dlaczego mówi do mnie Pani w liczbie mnogiej? Ja mówię w pojedynczej... od czegoś trzeba zacząć.

TVN nie oglądam.

Obrazek użytkownika sake3

05-08-2022 [20:15] - sake3 | Link:

@Tricolour.....Zwróciłam się w formie mnogiej do całej grupy

 

Obrazek użytkownika tricolour

06-08-2022 [09:14] - tricolour | Link:

@Sake

Rozmawia Pani ze mną zwracając sie do calej grupy?

Proszę nie ściemniać. Wrzutka z TVN i mówienie do całej grupy to typowa ucieczka od konkretu.

To gdzie jest pierwsza łopata pod fabrykę samochodów elektrycznych, tych których miało być już milion? Premier wyraźnie podał liczby i daty.

Gdzie to jest? Stać Panią na odpowiedź?

Obrazek użytkownika u2

05-08-2022 [11:29] - u2 | Link:

za komuny poziom nauczania był wyższy, a uczelnie polskie się liczyły

Autor foros chce zejścia do podziemia, a komentator tricolour chce powrotu komuny, gdzie ponoć się liczyły polski uczelnie. Ciekawe postulaty, ciekawe :-)

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

04-08-2022 [16:08] - AŁTORYDET | Link:

"trzeba było zacząć przede wszystkim od podniesienia społecznej rangi zawodu nauczyciela" - to zwykły humbug, banał lub zabobon. Temu zdaniu, każdy czytelnik nadaje swój sens. A ogromna większość z 800 tysięcznej grupy nauczycieli, widzi tu jedno rozwiązanie: CHCEMY PODWYŻKI! Szułdrzyński zawsze pisze głupoty, gdy dławi się fularem.

Obrazek użytkownika foros

05-08-2022 [01:23] - foros | Link:

Warto przypomnieć że II RP - której system oświatowy stworzył AK, i wielu uznaje go za wzorcowy - tworzenie edukacji w PL rozpoczęła właśnie od bardzo wysokich, jak na ówczesny stan państwa, pensji dla nauczycieli. Przekładając na dzisiejsze pieniądze bylo to ok. 5000 - 6000 zł netto na start dla nauczyciela plus socjal 2x większy niż dziś (kilka lat płatnego urlopu, bezpłatene leki, lekarze dedykowana służba zdrowia, ochrona pensji przed zajęciem komornicznym, nieusuwalność itd.) za pensum 20-26h (zależnie od przedmiotu) i wyniki były. Nie było to więc głupie podejście.

Zauważmy też najważniejszą - moim zdaniem - ustawę edukacyjną PiS: ustawę o resocjalizacji. Na postawie tej ustawy dyrektor (za zgodą rodziców )będzie mógł wymagać od ucznia m.in. by posprzątał to co nabałaganił, naprawił krzywdę którą wyrządził, przeprosił za to co zrobił złego, mógł odizolować 10-letenigo chuligana, który inne dzieci i nauczycielki bije, obrzuca wyzwiskami, molestuje, rzuca ostrymi przedmiotami. Dotąd szkoły takich praw nie miały, mogły je sobie jedynie uzurpować. Ustawa ta wchodzi w 7 roku rządów PiS. Wprowadza ją Ministerstwo Sprawiedliwości

Trzecia kwestia to liczebność nauczycieli. Na początku kadencji PiS mówiono o 700 tys. , dziś pan mówi o 800 tys., MEN o 600 tys. a ZNP podaje ostatnio liczbę 520 tys. (na podstawie arkuszy organizacyjnych które związki muszą opiniować). I nie wiadomo ilu dziś mamy nauczycieli - tych liniowych, uczących w klasach, a nie urzędników z kuratoriów na etatach nauczycieli. Osobiście skłaniałbym się ku temu, że najbliżej prawdy jest ZNP.

Obrazek użytkownika u2

05-08-2022 [10:31] - u2 | Link:

II RP - której system oświatowy stworzył AK, i wielu uznaje go za wzorcowy

Czyli autor foros postuluje powrót do czasów AK, czyli zejścia do podziemia. Ciekawe, ciekawe :-)

Obrazek użytkownika mada

05-08-2022 [10:03] - mada | Link:

Widzę, że jest dużo ludzi, którzy mają za złe PiSowi to, że nie muszą jechać do Nazistów na zbiory szparagów.

Obrazek użytkownika Czesław2

05-08-2022 [13:33] - Czesław2 | Link:

Nie muszą jechać do pracy do Niemiec. Połowa pracuje dla nich na miejscu w Polsce.