PW to było bohaterstwo nie obłęd

Dla tych co podważają sens Powstania Warszawskiego gloryfikują jego wartość  oraz rolę jego dowódców polecam ten materiał wspomnieniowy,  może wzbudzi w nich odrobinę refleksji :

"Powstanie Warszawskie „od zawsze” było dla mnie najważniejszym wydarzeniem, zdecydowanie ponad historycznym, które mnie kształtowało i poruszało do głębi.

 Jako dla warszawiaka
 z wielopokoleniowej warszawskiej rodziny, który w dodatku całe swoje dzieciństwo i młodość przeżył tuż obok Cmentarza Komunalnego na warszawskim Powązkach, największej powstańczej nekropolii, Powstanie Warszawskie było powodem do zadumy nad tragicznym losem mojego miasta i moich przodków, ale jednocześnie powodem do wielkiej dumy z ich poświęcenia i bohaterstwa. 

Bo nie ma w historii nowożytnej miasta, które miałoby bardziej tragiczną, ale też bardziej bohaterską kartę...
Rozmowy o Powstaniu Warszawskim, z jego uczestnikami, rozpocząłem, jako mały chłopiec, gdy każdego roku 1 sierpnia byłem zaprowadzany przez rodziców na pobliski Cmentarz Powązkowski, by spotkać się z uczestnikami tamtych wydarzeń. 

Gdy dorosłem, na spotkania te i rozmowy chodziłem już sam - a później ze swoimi dziećmi. 

I tak rok po roku powiększałem wiedzę o Powstaniu Warszawskim - jego przyczynach, przebiegu i skutkach 
- o źródła najlepsze z możliwych: o relacje wprost od uczestników wydarzeń.

We wszystkich tych odnotowanych przez dziesiątki lat relacjach - absolutnie we wszystkich!!! - zawsze pobrzmiewał jeden ton: nie było takiej siły, która latem 1944 roku mogła zmusić tamtych chłopców i tamte dziewczęta do stania z bronią u nogi. 

By to zrozumieć, musiałem odbyć właśnie te setki spotkań i rozmów z Bohaterami. 

Trzeba było ich usłyszeć, gdy opowiadali, jak przez 5 długich lat nie było w Warszawie ani jednego dnia bez ulicznych łapanek, publicznych egzekucji, mordowania dniem i nocą - tylko za to, że Polak był Polakiem. Jak po pięciu latach wyniszczania, jakiego nie doznało żadne inne miasto w okupowanej przez Niemców Europie, nie było już w Warszawie ani jednej rodziny, która nie straciłaby kogoś (najczęściej wielu) z bliskich.

 Trzeba było usłyszeć o niemieckiej pogardzie i nienawiści, o tym, jak wyjście po zakupy było podróżą w nieznane i często kończyło się w Palmirach, na Pawiaku lub w Oświęcimiu. Trzeba było usłyszeć te słowa, że woleli zginąć, niż pozwolić oprawcom na dalsze bezkarne mordowanie - bo przecież do tego sprowadzał się rozkaz Niemców o stawieniu się, pod karą śmierci, wszystkich mężczyzn pomiędzy 16 a 65 rokiem życia, do kopania fortyfikacji obronnych. W Warszawie latem 1944 roku nikt nie miał wątpliwości, że chodzi o to, by tych ludzi zebrać w jedno miejsce, a następnie wywieźć i wymordować. Na to wszystko nałożył się niezwykły klimat przełomu lipca i sierpnia 1944 roku.

Pomimo setek odbytych wcześniej z Powstańcami rozmów zrozumiałem to tak naprawdę dopiero, jako dojrzały już człowiek, przed kilku laty, gdy rozmawiałem z profesorem Witoldem Kieżunem, który także później wielokrotnie wspominał Powstanie, m.in.  w mocno nagłośnionej rozmowie z Krzysztofem Ziemcem. Ta relacja, w moim przekonaniu, pointuje dyskusję o sensie Powstania Warszawskiego, bo tłumaczy, skąd wzięła się heroiczna postawa Powstańców Warszawskich, która dla każdego Polaka powinna być symbolem nie „obłędu”, o nie! - lecz bohaterstwa, które na zawsze winno odcisnąć ślad na polskiej świadomości!!!

 „Byliśmy przekonani, że trzeba walczyć o wolność na-wet, jeśli mielibyśmy zginąć, choćby po to, by po pięciu latach bestialstwa ukarać zbrodniarzy. Powstanie musiało wybuchnąć, było koniecznością. Ci, którzy dziś twierdzą inaczej, nie wiedzą, co mówią. Jakie były ówczesne realia? My od dawna przygotowywaliśmy się do Powstania, które miało wybuchnąć, gdy Niemcy będą się wycofywać.

Tak było ustalone. Jednocześnie sowieckie radio nawoływało: „Warszawiacy, Armia Czerwona jest tuż. Ruszajcie do walki. Po-możemy wam.” Sytuacja była taka, że 100 tysięcy warszawiaków miało wydaną karę śmierci. Każdy mężczyzna pomiędzy 16 a 65 rokiem życia, którego pochwyciliby Niemcy, mógł zostać rozstrzelany na miejscu. A rozkazu o Powstaniu jak nie było, tak nie ma. Zaczęliśmy między sobą rozmawiać, że z rozkazem czy bez, trzeba się będzie jakoś bronić. Pojawiły się nawet głosy, że nasze dowództwo chyba nas zdradziło.

Co robić? Tylko patrzeć, jak zaczną nas mordować, jednego po drugim. A my mamy tak stać i czekać? Byliśmy zrozpaczeni. 30 lipca dowiedzieliśmy się o tajnym niemieckim rozkazie. Wszyscy niemieccy cywile 2 sierpnia rano mieli być przygotowani do ewakuacji. 
Nasze dowództwo natychmiast się o tym dowiedziało. 
Sprawa była jasna.

Zrozumieliśmy, że 2 sierpnia ewakuują Niemców i wtedy wymordują nas. Otoczą poszczególne dzielnice, wyciągną z domów ludzi w sile wieku i ich rozstrzelają, a pozostałą ludność wysiedlą. W związku z tym rozkaz wybuchu Powstania był koniecznością. Zwłaszcza, że pierwsze czołgi radzieckie pojawiły się na Pradze. 
Wyglądało na to, że można było liczyć na atak Rosjan na Warszawę. 

Po pięciu latach bezkarnego mordowania, niszczenia, podłości i pogardy mogliśmy wreszcie stanąć z Niemcami twarzą w twarz i podjąć walkę. 
My naprawdę wierzyliśmy w to, że jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcen-na – i nie jest nią życie. 

Wierzyliśmy, że tą rzeczą jest honor .”
 - mówił profesor Kieżun.

Bohaterowie Powstania Warszawskiego dokonali wyboru w zgodzie z wartościami, w jakie wierzyli, w zgodzie z wiarą, że choć po ludzku rozumując życie jest wartością najwyższą, to jednak istnieje coś więcej, niż tylko życie.
To byli ludzie, którzy potrafili pięknie żyć i pięknie umierać.

Prawdopodobnie ci, którzy tego nie rozumieją i podważają sens poświęcenia Bohaterów, nie potrafiliby ani jednego, ani drugiego."

        Wojciech Sumliński.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

02-08-2022 [07:40] - Zbyszek_S | Link:

Zupełnie nie rozumiem tego zdania "Dla tych co podważają sens Powstania Warszawskiego gloryfikują jego wartość  oraz rolę jego dowódców polecam ten materiał wspomnieniowy,  może wzbudzi w nich odrobinę refleksji"

O co chodzi? To jest po polsku? To ma w sobie jakiś sens? Kto jednocześnie
- podważa sens PW
- gloryfikuje jego wartość oraz rolę jego dowódców?

Przecież to jakby są kompletnie sprzeczne ze sobą postawy. Jak ktoś poważa sens PW to nie gloryfikuje jego wartości. Jak ktoś gloryfikuje rolę jego dowódców to nie podważa sensu PW.

Są dwie możliwości: dopuszczamy różnice zdań i wyrażanie argumentów. Nie dopuszczamy zdania innego niż nasze i poprzez agresję, oczernianie, szantaż emocjonalny i wszelkie inne, nastawione na skrzywdzenie drugiego, techniki staramy się drugiego uciszyć, zniszczyć, pokonać, tak by dyskusja NIE ZAISTNIAŁA. Najlepiej do tego nadają sie wszelkiego rodzaju odniesienia emocjonalne.

Generalną postawą osób krytykujących decyzję o wybuchu PW, jest szacunek dla żołnierzy i potępienie dla decydentów. Chwała bohaterom, hańba decydentom. Dlatego podstawową techniką agresorów i ludzi podłych, służących diabłu, jest uporczywe wmawianie - z angielska gaslighing - że krytycy decyzji o wybuchu PW "szczają na groby powstańców", gardzą tymi bohaterami, nie okazują właściwego szacunku tym niezwykłym żołnierzom. Jest to oczywiście kłamstwo, ale diabeł jest ojcem kłamstwa i jest ono tym ludziom niezbędne aby z głupoty lub z zadania uniemożliwić Polakom namysł i racjonalną refleksję nad przeszłością, aby nie mogli tego samego namysłu i racjonalnej refleksji stosować dzisiaj, do dzisiejszych postaw i wyborów.

Ci co wątpią i negują sens decyzji i za szkodliwe uważają skutki Powstania Warszawskiego mają się zamknąć. Bo jak nie, to zostaną opluci i podeptani. Ma zakrólować nie tylko akceptacja ale i aprecjacja takiego oto zachowania, że 40 tysięcy najlepszych i najbardziej wartościowych młodych ludzi uzbraja się tak, że uzbrojony jak żołnierz jest co 10, i wysyła się w śmiertelny bój, przeciw umocnionemu i okopanemu wrogowi.

Polacy mają w kółko - pięknie umierać rzuceni bez uzbrojenia na karabiny maszynowe. Mają nie myśleć i nie dyskutować. ONI mieli i mają dla NAS następne zadania. Mamy zamknąć dziób, bo zostaniemy tchórzami i mamy umierać godnie i pięknie.  Tu się kłania największy dowódca II wojny światowej. "Synu - twoim zadaniem nie jest umierać za ojczyznę. Twoim zdaniem jest sprawić, żeby te skurwysyny umierały za swoją". Terroryści emocjonalni piszą jednak Polakom ten nasz, tragiczny w skutkach, powtarzający się scenariusz. I bardzo dobrze. Zasłużyliśmy widocznie na to.

Obrazek użytkownika Tezeusz

02-08-2022 [07:42] - Tezeusz | Link:

Proponuję poczytać komentarze niejakiego @rolnika czy @ Anny i wszystko stanie się jasne..

Proponuję  także w tym IPN literaturę przedmiotu lub rozmowę z Powstańcem a nie agitki prosto z ZSRR to zrozumiesz ! Polecam także odwiedzić Muzeum Powstania Warszawskiego.

O PW najszybciej wypowiadają się ci komuniści którzy nigdy żadnego Powstańca na oczy nie widzieli..Zakłamani, idioci czy głupota nabyta ? Jak pokazują niektóre tutaj komentarze.. stąd ten wstęp..

Ale facet z wyższym wykształceniem chyba to rozumie prawda ? Choć w teorii powinien..

"Przecież to jakby są kompletnie sprzeczne ze sobą postawy. Jak ktoś poważa sens PW to nie gloryfikuje jego wartości. Jak ktoś gloryfikuje rolę jego dowódców to nie podważa sensu PW."

Przeczytaj panie Zbigniewie S. - literacie, ze zrozumieniem co piszesz? Według ciebie dowódcy PW byli na Marsie a biedni Powstańcy sami sobą dowodzili...ej !

Proponuję przeczytać o strukturze organizacyjnej AK.. Panie magistrze inż.

Pozdrawiam. Lublin to piękne miasto..

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

02-08-2022 [08:10] - Zbyszek_S | Link:

Gnoje, judasze, prowokatorzy i głupcy piszą do innych na "ty", by okazać im brak szacunku i/lub pogardę. Wytworzenie atmosfery braku wzajemnego szacunku jest niezbędne pracownikom diabła, terrorystom emocjonalnym do tego, by zabić wszelką możliwą rozmowę, dyskusję, by uciąć myślenie, by wszystkich przerabiać na bezmyślne stworzenia.

"O PW najlepuej wypowiadają się ci komuniści którzy nigdy żadnego Powstańca na oczy nie widzieli"

Następna podła insynuacja, polegająca na sugestii, że negatywnie o decyzji o wybuchu PW wypowiadali się wyłącznie komuniści, zaś powstańcy i prawdziwi patrioci Polacy wypowiadali się jednoznacznie pozytywnie. Tak wcale nie jest.

"Żołnierz nie rozumie celowości powstania w Warszawie. Nikt nie miał u nas złudzeń, żeby bolszewicy pomimo ciągłych zapowiedzi pomogli stolicy. W tych warunkach stolica pomimo bezprzykładnego w historii bohaterstwa skazana jest na zagładę. Wywołanie powstania uważamy za ciężką zbrodnię i pytamy, kto ponosi za to odpowiedzialność"
- napisał zwycięzca spod Monte Cassino, generał Władysław Anders.

"W powstaniu zginęła większość moich przyjaciół, po powstaniu mój świat się zawalił, moje miasto przestało istnieć. Nie rozumiem tego zachwytu nad powstaniem"
- Stanisław Likiernik żołnierz Kedywu, brał udział w najważniejszych akcjach sabotażowych, wykonywał wyroki podziemnego sądu. W Powstaniu Warszawskim walczył na Woli, Starym Mieście i Czerniakowie. Był kilkakrotnie ranny. Został odznaczony orderem Virtuti Militari i Krzyżem Walecznych

- Gdyby nie padł rozkaz rozpoczęcia walk 1 sierpnia, poszlibyście walczyć spontanicznie? To jeden z argumentów za tym, że powstanie musiało wybuchnąć - pada pytanie do Likiernika
- Skąd! Nie wierzę, żeby wybuchło spontanicznie. Właśnie dlatego, że byliśmy żołnierzami. Nikt by bez rozkazu nie rozpoczął powstania. To zbyt poważna sprawa. Zresztą wcześniej była już mobilizacja, czekaliśmy w konspiracyjnych lokalach na rozkaz, rozkazu nie było i rozeszliśmy się do domów. Byliśmy „stale gotowi”, nie trzeba było ogłaszać żadnego pogotowia - odpowiada Stanisław Likiernik
- W dyskusji o sensie powstania pojawił się argument, że dowódcy obawiali się, że nie zdołają was powstrzymać.
- Bzdura - odpowiada powstaniec... - posyłali szesnastolatków z pistoletami albo i bez na ufortyfikowane bunkry niemieckie. Doskonale zdając sobie sprawę, jaki jest stan uzbrojenia wiedzieli, że powstańcy nic nie mają.

 

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

02-08-2022 [08:23] - Zbyszek_S | Link:

- Mimo że 7 lipca odesłano z Warszawy broń, dwa dni później generał Okulicki w rozmowie z pułkownikiem Pluta-Czachowskim powiedział: „Musimy bezwzględnie wystąpić w  Warszawie. Warszawa, miasto niezłomne, musi zaprotestować. Nie możemy znieść zdrady aliantów, choćbyśmy musieli zostać na gruzach. Warszawa musi powstać przeciwko Teheranowi, przeciwko całej trójcy zbójów”. Trudno o lepszy dowód na determinację Okulickiego. W sensie politycznym to może być nawet zrozumiałe...

- Moim zdaniem to wszystko razem nie miało najmniejszego sensu, chyba żeby było pewne, że Stalin nam pomoże. Ale ja i moi koledzy absolutnie wiedzieliśmy przed 1 sierpnia, że  nam nie pomoże. To było takie oczywiste! Gdyby Rosjanie choć zbombardowali lotnisko, skąd co czterdzieści pięć minut startowały niemieckie samoloty bombardować Warszawę...  zień przed powstaniem byłem na ulicy i patrzyłem, jak się biją niemieckie myśliwce z lotnictwem radzieckim, bardzo to było zabawne, efektowne. Następnego dnia żadnego rosyjskiego samolotu na niebie nie widziałem. Żadnego! Pamiętam – to było już we wrześniu – że patrzyłem na niebo przez okno jakiejś kamienicy na Czerniakowie. Lecą te sztukasy: jeden,  drugi, trzeci, czwarty, piąty... pięć, w moją stronę. I się tak charakterystycznie kiwają, zrzucając bomby. Wypada jedna, druga, trzecia, czwarta, piąta... Byłem ciekaw, czy się kiwną akurat nad moim domem, ale nie... Rąbnęło w inną kamienicę, więc przeżyłem. Oni nie mieli żadnych, absolutnie żadnych obaw, że ktoś im w tych manewrach przeszkodzi. Bezkarnie  zrzucali sobie bomby przez całe powstanie. A my co mogliśmy zrobić? Strzelać z karabinów? My nawet nie mieliśmy amunicji, żeby do ludzi strzelać! - odpowiada Stanisław Likiernik, żołnierz Kedywu, wielokrotnie ranny Powstaniec Warszawski

 

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

02-08-2022 [08:24] - Zbyszek_S | Link:

- Ale gdy zaczynał się Kedyw, w 1943 roku, zdawaliście sobie przecież sprawę, że całe to konspirowanie jest po to, by w chwili nadarzającej się okazji rozpocząć powstanie?

- Naturalnie. Większość ludzi, która była w konspiracji, przygotowywała się do powstania. Ale dramat polega na tym, że oni w istocie, tak naprawdę, nic nie robili, żeby się do niego przygotować! Robili – tak jak ja wcześniej – notatki identyfikujące samochody, żeby pomagać w rozpoznaniu ruchów wojsk niemieckich, roznosili gazetki, malowali hasła... Ale to nie miało żadnego sensu w kontekście prawdziwej walki powstańczej. Jedyna sensowna rzecz w konspiracji (tyle że od tego nie strzela się lepiej) to było nauczanie podziemne. To było mądre, użyteczne, gdyby nie to, to cała generacja zostałaby bez szkoły. Choć i tak potem prawie wszyscy maturzyści z tajnych kompletów zginęli. - odpowiada Stanisław Likiernik, żołnierz Kedywu, wielokrotnie ranny Powstaniec Warszawski

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

02-08-2022 [08:31] - Zbyszek_S | Link:

Panie profesorze, jakby znowu miał pan czternaście lat i byłby 1 sierpnia 1944 roku, to poszedłby pan do Powstania Warszawskiego?

Poszedłbym, bo jeszcze jedną rzecz powiem na zakończenie. Dla mnie, jako czternastoletniego chłopca, Powstanie było chyba najpiękniejszym okresem w moim życiu. Właściwie wszystko było proste. Trzeba bić się z Niemcami, bo jeżeli ktoś się podda, to go zabiją. Lepiej bić się i czekać na pomoc, która – zresztą wiadomo już później było, że nie przyjdzie, więc myśmy bili się do końca. Taki był rozkaz, to myśmy ten rozkaz wykonywali. Dla mnie to była wielka gra z ostrą amunicją, więc marzyłem w czasie okupacji o tym. Ale dzisiaj, jako historyk, jako dojrzały człowiek, jak pomyślę, że zginęło dwieście tysięcy ludzi, osiemdziesiąt trzy procent miasta zostało zniszczone, Niemcy – tylko o tym się tak głośno nie mówi – 1570 zabitych mieli i 9043 rannych, to właściwie ich straty były niewspółmierne. Tak, jak generał Anders powiedział kiedyś, że Powstanie właściwie ułatwiło komunistom skomunizowanie tego kraju, a Niemcom wyniszczenie całej naszej Warszawy, elity, skarbów narodowych. Jest pytanie: czy to się opłacało? Są ludzie, którzy mówią: „A tak, opłacało się, bo przez sześćdziesiąt trzy dni byliśmy wolni”. Co to znaczy wolni? Siedzieli ludzie w piwnicy, dostawali rozgrzeszenie i czekali. Na co? Bo myśmy jednak byli w akcji, a ci ludzie? I to ginęli starcy. Nie, tu trzeba się zastanowić, czy to było warte.

- prof. Jan Ciechanowski,  żołnierz Armii Krajowej w zgrupowaniu „Siekiera”, pseudonim „Jastrząb”. Dwukrotnie odznaczony Krzyżem Walecznych. Walczył w powstaniu warszawskim, w trakcie którego został ranny. {LINK do rozmowy opublikowanej przez Muzeum Powstania Warszawskiego }

Obrazek użytkownika Tezeusz

02-08-2022 [08:39] - Tezeusz | Link:

@ zbysio a właściwie panie Zbigniewie S. - literacie !

 Czyżby nadepnąłem na czuły twój punkt...w puntk !

Widzisz panie literacie mój dziadek szkolił Batalion " Parasol"  (https://naszeblogi.pl/63420-mo...) tym się różnimy wiedzą na ten temat i patriotyzmem..Ale  masz prawo do swoich przekonań - twój problem panie mgr inż.., ja ciebeie za to nie potępiam -mnie to po prostu tak NAPRAWDĘ wisi i  powiewa..

A Muzeum PW w Warszawie warto odwiedzić tam się wiele wyjaśni ! Polecam
https://naszeblogi.pl/58863-po...

"Następna podła insynuacja, polegająca na sugestii, że negatywnie o decyzji o wybuchu PW wypowiadali się wyłącznie komuniści, zaś powstańcy i prawdziwi patrioci Polacy wypowiadali się jednoznacznie pozytywnie. Tak wcale nie jest."
Panie literacie to pan powinien wiedzieć najlepiej że :

W środowiskach komuchów Powstanie było negowane w środowiskch AK było akceptowane. Wielu tych z AK , jak podają żródła z IPN, przeszło także na stronę komunistów łamiąc daną przysięgę to byli "zdrajcy", wielu z nich dosięgła ręka sprawiedliwości podziemia antykomunistycznego...Wiedza z IPN..

A ja " Drogę I cz.1" i " Drogę II cz2" przeczytałem.. Tym się różnimy !

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

02-08-2022 [08:57] - Zbyszek_S | Link:

"Wstąpiłem do AK i wiedziałem, że gdzieś na końcu tej przygody będzie walka, tylko nie spodziewałem się, że to będzie tego rodzaju walka. I że to będzie beznadziejna walka, walka bez szans wygrania, bo byłem po tygodniu przekonany, że to się skończy tragicznie."

"Rozczarowałem się Powstaniem, uważałem, że to się ciągnie, że to jest nieszczęsne, że to była zła kalkulacja wojskowa. Uważałem, że Powstanie jest stracone, i byłem na wpół przekonany, że zginę. Więc – trudno powiedzieć. Gdybym wiedział, jak to się potoczy, myślę, że nie, i uważam, że to była dość beznadziejna walka, która nie przyniosła ani wojskowych, ani politycznych sukcesów – według mnie – a przyniosła kolosalne straty, zwłaszcza cywilom, których tylu zginęło, również moich kolegów."
- Zbigniew Pełczyński, powstaniec warszawski - „Jagiełło”, rozmowa opublikowana przez Muzeum Powstania Warszawskiego

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

02-08-2022 [09:02] - Zbyszek_S | Link:

Gnoje, judasze, prowokatorzy i głupcy piszą do innych na "ty" i używają psudo-zdrobnień, by okazać im brak szacunku i/lub pogardę. Wytworzenie atmosfery braku wzajemnego szacunku jest niezbędne pracownikom diabła, terrorystom emocjonalnym do tego, by zabić wszelką możliwą rozmowę, dyskusję, by uciąć myślenie, by wszystkich przerabiać na bezmyślne stworzenia, które można popchnąć w dowolnym, zamierzonym kierunku.

Obrazek użytkownika Tezeusz

02-08-2022 [09:04] - Tezeusz | Link:

@ zbychor a właściwie panie Zbigniewie S.

Literacie piszesz cytuję :
"Gnoje, judasze, prowokatorzy i głupcy piszą do innych"

Piszesz o sobie ej ! tyle samokrytyki

"Wytworzenie atmosfery braku wzajemnego szacunku jest niezbędne pracownikom diabła, terrorystom emocjonalnym do tego, by zabić wszelką możliwą rozmowę, dyskusję, by uciąć myślenie, by wszystkich przerabiać na bezmyślne stworzenia, które można popchnąć w dowolnym, zamierzonym kierunku."

Czego to dotyczy no chyba nie wspomnień pana literata z dzieciństwa..? tak się pytam zażenowany pana literata językiem pisanym...

Na koniec tej dyskusyjki !
Tyle frazesów pana mgr inż. (literacie) tyleż nerwów i potów a na temat PW  w dyskusji a napisał pan mgr inż. na okoliczność rocznicy jego wybuchu na Naszych Blogach ZERO !!! materiału.... brak wiedzy ? brak chęci ? a może inne przekonania..

Szkoda,że literat a tak...
A ja " Drogę I cz.1" i " Drogę II cz2" przeczytałem.. Tym się różnimy !

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

02-08-2022 [09:45] - Zbyszek_S | Link:

Stanisław Likiernik bardzo krytycznie wypowiada się o decyzji podjęcia walki w Warszawie 1 sierpnia 1944 roku. Przypomina jak Okulicki szantażował dowódcę AK, gen. Bora-Komorowskiego, że zarzuci mu brak patriotyzmu, jeśli powstanie nie wybuchnie, a Chruściel, przedstawiając na kilka dni przed wybuchem powstania mizerny stan zaopatrzenia w broń wyjaśnił, że zostanie on zrekompensowany żądzą walki i „furią odwetu”. Okulicki dodawał, że broń zdobywa się na nieprzyjacielu.

Stanisław Likiernik jest zdania, że ci, którzy parli do powstania i zdecydowali o jego wybuchu, nie działali racjonalnie, „byli chyba w amoku”. …

Likiernik uważa, że o powstaniu warszawskim można mieć rozmaite opinie, „ale to, że to była tragedia, jest pewne i oczywiste. Bo jeśli jest inaczej, to nie rozumiem słowa tragedia. Dwieście tysięcy zabitych, miasto zniszczone i tak dalej – to nie jest tragedia? No to, co w takim razie jest tragedią? Dla mnie ktoś, kto neguje, że powstanie było tragedią i katastrofą, to zupełny osioł”.

Gdy Marat i Wójcik przywołują argumenty obrońców sensu powstania, że było konieczne ze względów moralnych i psychicznych a także wpłynęło wychowawczo na przyszłe pokolenia, Likiernik odpowiada: „Niedobrze mi się robi od takiego myślenia. Jakie wartości wychowawcze ma totalna klęska? Jakie ma pozytywne działanie przez wiele wieków? Chyba to, że już nigdy kretyni nie będą wiedli dzieciaków na barykady!”. - źródło

I o to wrogom Polski i Polaków chodzi, o wywołanie - za pomocą emocjonalnego terroryzmu - amoku, stanu agresji, bezmyślności, pogardy i oskarżeń, w którym możliwe jest poprowadzenie po raz enty kwiatu Polski ku tragedii. Mendy, judasze i głupcy NIE DZIELĄ losu tych, których popychają ku śmierci opowiadaniami o honorze i pięknym umieraniu, gdy bez broni atakuje się stanowiska karabinów maszynowych. Beck wyjechał z Polski 17 września. Bór Komorowski umarł, ale w Wielkiej Brytanii, na serce, na polowaniu. Monter pojechał do USA. Gajcy, Baczyński 16 tysięcy najpiękniejszych i najwaleczniejszych młodych ludzi, ponad 100 tysięcy pozostałych, którzy nie mieli wyboru, znalazło - dzięki decyzjom tych pierwszych - drogę do grobu. Teraz tych, co cenią bohaterstwo, ale namawiają do rozsądku, gnoje, głupcy i judasze starają się obrzucać łajnem. Może w końcu się  obudzimy, bo jak nie, to powtórzymy jeszcze raz w tragiczny sposób historię, która już była.
 

Obrazek użytkownika Tezeusz

02-08-2022 [09:47] - Tezeusz | Link:

Panie literacie taki język ?
"Teraz tych, co cenią bohaterstwo, ale namawiają do rozsądku, gnoje, głupcy i judasze starają się obrzucać łajnem. Może w końcu się  obudzimy, bo jak nie, to powtórzymy jeszcze raz historię, która już była."

Wstyd nie przystoi, no chyba,że takie poglądy i postawy u literata... a to co innego to rozumiem. Pewno nie występują one w żadnym wypadku u pokolenia AK przecież to zrozumiałe !

A Powstanie Warszawskie przez szacunek zwykłem pisać DUŻĄ LITERĄ, widocznie nie każdy posiada ten szacunek..

A tak na koniec panie literacie gdyby nie PW nie mówił by pan literat dzisiaj po Polsku...może po roSSyjsku. ale to już temat na inny materiał !
 

Obrazek użytkownika u2

02-08-2022 [17:37] - u2 | Link:

Gnoje, judasze, prowokatorzy i głupcy piszą do innych na "ty"

Z całym szacunkiem, ale dlaczego autor tych słów ma nick "Zbyszek_S" ? Aby mówić na niego "pan Zbyszek_S" ? W sieci pokutuje tykanie, choć ja osobiście wolę formy pani, pan. Ale na taką formę trzeba zasłużyć i nie udawać obrażalskiego małego chłopczyka w krótkich spodenkach :-)

Obrazek użytkownika Pers

02-08-2022 [19:49] - Pers | Link:

@u-bucik
// choć ja osobiście wolę formy pani, pan.//
No chyba nie sądzisz, że będę się się do ciebie zwracał per "pan" :)))))))))))

Obrazek użytkownika Tezeusz

02-08-2022 [20:06] - Tezeusz | Link:

""będę się się do ciebie zwracał per "pan" :)))))))))))"

Rus..szkiewicz zwracaj się po swojemu po roSSyjsku  " towarzyszu"

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

02-08-2022 [20:30] - rolnik z mazur | Link:

@ autor
ja nie wiem skąd się takie bezmyślne osobniki biorą?Czy ty gdzieś na górze stałeś jak rozumem dzielili, czy ci w domu po lbie walili ? No po prostu ruki nie dachadiat. 

Obrazek użytkownika Pers

02-08-2022 [07:57] - Pers | Link:

Zbyszek
Weź poprawkę na to że to pisał @ścierwousz.
I wszystko jasne :)

Obrazek użytkownika Tezeusz

02-08-2022 [10:02] - Tezeusz | Link:

@Rus...kiewicz
A jaką poprawkę na ciebie bierze @ Zawisza no i ci co czytają komentarze do twoich wypocin scierwoneonowych np. o pijaku ławrowie czy bandycie Putlerku a może i o NATO ? Ciekaw jestem !

Obrazek użytkownika Pers

02-08-2022 [10:44] - Pers | Link:

@ścierwiusz
//Rus...kiewicz
A jaką poprawkę na ciebie bierze @ Zawisza //
Żadną. Wie że nie podskoczy :)

Obrazek użytkownika Tezeusz

02-08-2022 [11:50] - Tezeusz | Link:

@Rus...kiewicz
kpisz z siebie jak zwykle  a @Zawisza ładnie ciebie opisał na 5.

Uwaga na rosyjską dezinformację! Wąsik: agenci Putina chcą wywołać antyukraińskie nastroje
Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenia przedłużające, do 31 sierpnia tego roku, obowiązywanie trzeciego stopnia alarmowego CRP (CHARLIE–CRP) oraz drugiego stopnia alarmowego BRAVO. Wiceszef MSWiA Maciej Wąsik ostrzega, że zagrożenie jest jak najbardziej realne i ujawnia, że rosyjskie służby uaktywniają się w obszarach dezinformacji. Ich celem jest przede wszystkim próba skłócenia Polaków i wywołanie skrajnie antyukraińskich nastrojów.

Czyli  na bieżąco komentujemy ścierwoneonowe antypolskie badziewia..Link do komentarzy znany..
Przypomnieć ?

Obrazek użytkownika Tezeusz

02-08-2022 [20:03] - Tezeusz | Link:

Rus..kiewicz ale @Zawisza pisze coś innego miesza rusofila z błotem kop w sowiecką dupę niemal codziennie. Przytoczyć fakty ?
Znowu Jaruś kłamiesz i mataczysz jak zwykle rusofil..
A co z twoim cudownym blogiem nie mogę go odnaleźdź i te 6O tys wejść poszłoooo w piz.
Tak mi przykro !

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

02-08-2022 [10:19] - Zbyszek_S | Link:

"Weź poprawkę na to że to pisał @ścierwousz.
I wszystko jasne :)"

Sory, nie jesteśmy "na Ty".
A to pisał człowiek, a nie "ścierwousz".
Judzenie do pogardy i nienawiści jest złe, zupełnie niezależnie od tego, ku komu są te postawy kierowane. No chyba, że na nienawiści i pogardzie nam zależy. Mi nie.

Obrazek użytkownika Tezeusz

02-08-2022 [10:21] - Tezeusz | Link:

Panie literacie!
Zgadzam się z Pana komentarzem w tym przypadku na sto procent..
Piszemy o człowieku, który obrażał i obraża w niewybredny wulgarny  sposób blogerów NB. Fakty ?  :
https://naszeblogi.pl/61826-ch...

Obrazek użytkownika Pers

02-08-2022 [19:53] - Pers | Link:

@zbysio S
//Sory, nie jesteśmy "na Ty".//
Masz rację. Mów mi na Pan.

//A to pisał człowiek, a nie "ścierwousz".//
Zgadza się. Istota dwunożna.

Obrazek użytkownika Tezeusz

02-08-2022 [20:20] - Tezeusz | Link:

Rus.kiewicz
Ty nie jesteś istotą dwunożną a sowiecką czteronożną jak liżesz..
Zapraszam do literatury. Mojego bloga nie zlikwidowano....Cieszysz się ?
https://dziennikarzobywatelski...

Obrazek użytkownika admin

03-08-2022 [06:28] - admin | Link:

@ZbyszekS – 10/10. To powinna być notka. Hejtem się nie przejmuj, uważam tak samo i nie raz byłem za wyrażanie tego opluwany na TT. Ale warto to pisać, żeby żadnym decydentom nie przyszło do głowy szafować krwią i życiem, jak zrobiono to z powstańcami i ludnością cywilną stolicy. Zupełnie niepotrzebnie, niestety 

Obrazek użytkownika u2

03-08-2022 [07:59] - u2 | Link:

szafować krwią i życiem, jak zrobiono to z powstańcami i ludnością cywilną stolicy. Zupełnie niepotrzebnie, niestety 

Z całym szacunkiem, ale tak rozumując, to gen. Anders szafował niepotrzebnie życiem Polaków np. pod Monte Cassino. Była wojna, jeśli by Polacy zachowywali się jak stado potulnych owieczek to i tak by zginęli z rąk niemieckich, czy rosyjskich.

Obrazek użytkownika admin

03-08-2022 [08:32] - admin | Link:

Oczywiście, że Anders szafował krwią. I spotkała go za to reprymenda Wodza Naczelnego. Tym razem skończyło się szczęśliwie 

Obrazek użytkownika Tezeusz

03-08-2022 [08:05] - Tezeusz | Link:

@ Admin to pod Monte Cassino Polacy niepotrzebnie umierali , pod Lenino podobnie i pod Budziszynem, nad niebem Wielkiej Brytanii, na oceanach.... no może i Grunwaldem, Samosjerrą itp.. ? Co do Ludności Warszawy to było ludobójstwo dokonane prze niemców jak obecne w Buczy prze roSSjan - faszyści !

Obrazek użytkownika admin

03-08-2022 [08:36] - admin | Link:

Zgoda co do ludobójstwa. Trzeba jednak wiedzieć, kiedy nie walczyć, czy chociaż kiedy odpuścić jak widać, że jest morze krwi a cele nie da osiągane. Powstanie Warszawskie to nie było nawet pyrrusowe zwycięstwo, to była masakra. 

Obrazek użytkownika Tezeusz

03-08-2022 [08:47] - Tezeusz | Link:

@Adminie
Opinie uczionych w tym względzie są różne. Opinie samych Powstańców zamieszczałem na NB. Są jednoznaczne i nie tylko dowódców PW ale szeregowych żołnierzy..są identyczne.. Ale każdy ma prawo mieć swoje zdanie...demokracja ! Jednak, jak mniemam, problem rozstrzyga definitywnie IPN
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika u2

03-08-2022 [08:55] - u2 | Link:

Powstanie Warszawskie to nie było nawet pyrrusowe zwycięstwo, to była masakra. 

Odkładając na bok stereotypy o PW, to jednak fachowiec od wojskowości prof. Szeremietiew wskazuje, że PW zastopowało na pół roku ofensywę rosyjską. Więc odegrało olbrzymią rolę w toczącej się wojnie. Pozwoliło aliantom na rozwinięcie drugiego frontu przeciwko Niemcom.

PS. Co do ludobójstwa to trwało ono przez wszystkie lata wojny, średnio Niemcy zabijali około 90 tysięcy Polaków miesięcznie (6 mln/68). Podczas PW więcej, ale znowu nie tak dużo więcej.

Obrazek użytkownika Jabe

03-08-2022 [08:58] - Jabe | Link:

Czyli jednak zwycięstwo?

Obrazek użytkownika Patrykp

03-08-2022 [15:14] - Patrykp | Link:

To jest na siłę szukanie w Powstaniu Warszawskim jakichś plusów by obronić decyzję o rozpoczęciu Powstania. Z jednej strony ma się Stalina za przebiegłego lisa który wykiwał Roosevelta zabierając mu pół Europy a z drugiej ten sam Stalin okazuje się być idiotą który dał się wykiwać Powstańcom. I już nie wiem czy ludzie piszący w ten sposób uważają że Stalin wolał stracić szanse na zdobycie większych terytoriów na Zachodzie ale pozbyć się powstańców (jakby nie mógł ich wykończyć później) czy piszący takie teksty puscili wodze fantazji zbyt bardzo.
Problem Stalina z Powstanirm Warszawskim polegał na tym że pierwszy raz musiał on pokazać jaki jest - to że nie udzielił pomocy lotnikom alianckim przecież własnym sojusznikom sciagnal z niego nimb dobrego ,,wujka Joe"; spór o pomoc walczącej Warszawie byl także pierwszym zgrzytem wśród aliantow. Powstanie Warszawskie było de facto początkiem zimnej wojny 

Obrazek użytkownika u2

03-08-2022 [16:23] - u2 | Link:

To jest na siłę szukanie w Powstaniu Warszawskim jakichś plusów by obronić decyzję o rozpoczęciu Powstania.

Widzę, że nie potrafi pan oddzielić stereotypów od obiektywnej analizy. Faktem jest, że PW opóźniło ofensywę rosyjską na pół roku. Tak twierdzi prof. Szeremietiew. Może pan twierdzić inaczej, ale ja wolę polegać na zdaniu fachowca od wojskowości.

Obrazek użytkownika Patrykp

03-08-2022 [20:02] - Patrykp | Link:

Tylko czy Szeremietiew tłumaczy dlaczego Stalin popełnił taki błąd; bo błąd to chyba był skoro wolał odpuścić zajęcie większej części Europy w zamian za rozbicie AK, z którym - chyba nie powiem nic odkrywczego - bez problemu poradziłby sobie po wojnie 

Obrazek użytkownika u2

03-08-2022 [20:08] - u2 | Link:

AK, z którym - chyba nie powiem nic odkrywczego - bez problemu poradziłby sobie po wojnie 

Wątpliwa teza. Była tuż po wojnie Obława Augustowska, ale walki z ubecją trwały do lat 60-tych.

Poniżej link do wywiadu z prof. Szeremietiewem :

https://wpolityce.pl/historia/...

Prof. Szeremietiew: Powstanie Warszawskie w sensie strategicznym miało ogromny wpływ na losy Europy

Obrazek użytkownika Patrykp

03-08-2022 [21:05] - Patrykp | Link:

Lata 60? To że uznajemy że walka Wyklętych trwała aż do śmierci ,,Lalusia'' jest w dużej mierze umowne bo jakie było nasilenie walk, nawet nie wtedy a chociażby w I połowie lat 50?
Potem było jeszcze mniejsze. Tak naprawdę ze zorganizowanym oporem mamy do czynienia w w II połowie lat 40, później to jest w zasadzie walka partyzantki o przetrwanie 
Ale tak czy inaczej - profesor Szeremietiew w żadnym wywiadzie czy artykule nie napisał dlaczego Stalin jego zdaniem wolał poświęcić zdobycze terytorialne tylko po to by mieć spokój w Polsce. 

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

07-08-2022 [16:39] - Zbyszek_S | Link:

"To powinna być notka."
http://blog.zbyszeks.pl/2735/p...

 

Obrazek użytkownika Tezeusz

07-08-2022 [17:21] - Tezeusz | Link:

Obrazek użytkownika Tezeusz

02-08-2022 [09:02] - Tezeusz | Link:

Poznań nie uruchomił syren
W Poznaniu decyzją władz miasta nie uruchomiono syren alarmowych w godzinę „W”. Prezydent miasta Jacek Jaśkowiak argumentował to postanowienie względem przebywających w Poznaniu osób z Ukrainy.
– Dźwięk syren mógłby wywołać u nich wspomnienia tragedii, jaka spotkała ich na skutek rosyjskiej napaści na ich kraj. Nie chcemy powodować u nich niepokoju, dlatego w tym roku świętujemy w ciszy – przekazał.
Nie oznacza to jednak, że w Poznaniu w ogóle nie uczczono godziny „W” syrenami. Do akcji włączyli się strażacy z Państwowej Straży Pożarnej. O godz. 17:00 samochody PSP wyjechały przed garaże i na minutę włączono w nich sygnały świetlno-dźwiękowe.
https://www.tysol.pl/a88552-go...

BRAWO STRAŻACY !

Obrazek użytkownika Tezeusz

02-08-2022 [09:44] - Tezeusz | Link:

Ciekawostki z PW :
Dowódca AK gen. dyw. Tadeusz Komorowski "Bór" nie ewakuował swojej rodziny z Warszawy przed rozpoczęciem walk. Uznał, że skoro jego podkomendni nie zdołają ewakuować swoich bliskich, to on sam nie powinien postąpić inaczej. Wczesnym rankiem 1 sierpnia odwiedził swoją żonę (będącą w ósmym miesiącu ciąży) i syna Adama. Przekazał małżonce zegarek i polecił przygotować zapas żywności na kilka dni.

Z powodu braku jednolitego powstańczego umundurowania biało-czerwone opaski stały się istotnym elementem ubioru Powstańców, który pozwalał odróżnić własnych żołnierzy od wrogich. 11 sierpnia 1944 roku płk Antoni Chruściel "Monter" wydał rozkaz, w którym uregulował m.in. wygląd opasek. Na białej części można zobaczyć litery "WP" (skrót od: Wojsko Polskie), pomiędzy nimi znajduje się godło państwowe. Poniżej umiejscowiono numer plutonu, w którym dany żołnierz służył.Niekiedy na opaskach używanych przez żołnierzy Armii Krajowej widnieją litery "WSK" oznaczające Wojskową Służbę Kobiet. Opaski w barwach narodowych Słowacji zakładali żołnierze 535. plutonu AK "Słowaków". Więcej o żołnierzach powstańczej stolicy możesz przeczytać w książce "Chcieliśmy być wolni. Powstanie Warszawskie 1944".

Dziesięciolatek Jerzy Szulc "Tygrys" był jednym z najmłodszych jeńców, którzy trafili do niemieckiej niewoli po upadku Powstania Warszawskiego. W czasie walk pełnił funkcję łącznika Zgrupowania "Chrobry II". Po Powstaniu trafił do Stalagu 344 Lamsdorf (Łambinowice). Stamtąd wywieziono go do fabryki samolotów w niemieckim Brockwitz, gdzie został robotnikiem przymusowym.
Po wojnie powrócił do Polski. Ponieważ był członkiem AK, władze komunistyczne nie zgodziły się, aby poszedł do szkoły wojskowej. Pracował później jako technik okrętowy i rzhttps://wiadomosci.onet.pl/war...ślnik. Więcej o losach uczestników powstania przeczytasz w książce "Chcieliśmy być wolni. Powstanie Warszawskie 1944".

 

Obrazek użytkownika Tezeusz

02-08-2022 [14:22] - Tezeusz | Link:

W antypolskim ścierwoneonie debil rusifil goni debila a takie mają poglądy prosto od osranego bandyty karakana skurwiela putlerka Piszą ci idioci cytuję :
"Warszawskie dzieci pójdziemy w bój..." W myśl tego hasła dokonano ludobójstwa."

” Powstania Warszawskiego nie nasuwa analogii do dzisiejszej nagonki syjonistów na Rosję, do wzniecania nienawiści do Rosjan, do podżegania do wojny, kosztem ludów słowiańskich?"

""dzisiaj coraz więcej Polaków zdaje sobie sprawę z żydowskiej nagonki na Rosję, nagonki realizowanej na koszt Polaków i przeciw Polakom, przeciw Słowianom."

Oczywiście  odpowiedni komentarz na stronie Koordynatora Służb Specjalnych zamieściłem..z pytaniem kto finansuje te antypolskie agitki i czy grozi za ich publikowanie Prokurator..
https://form.abw.gov.pl/fm/for...

Obrazek użytkownika sake3

02-08-2022 [17:25] - sake3 | Link:

Jakie wnioski wyciągnęliśmy z wczorajszych obchodów?.Niestety pokazała,że nie dla wsystkich Polaków najwyższą wartoscią jest własne państwo.Widać wyraźnie,że Polacy nie są już wspólnotą,ale przedmiotem poltyki międzynarodowej i wkrótce już nie będą decydowali o własnym losie.Teraz patriotyzm albo wysmiewa się jako niemodny albo nazywa faszyzmem jak to powiedział pan Trzaskowski i Sienkiewicz. Rocznica miała złaczyć wspólnotę,ale niestety nie stało się to faktem. Obywatele RP ,chcieli hałaśliwie zablokować marsz PW i musiała intwerweniowac policja, prezydenci miast zakazali właczenia syren pod idiotycznym pretekstem traumy UKraińców. Wrogiem polskości okazały się kabarety w tym Neonówka. W ordynarny sposób pokazani są w ich występach Polacy zwłaszcza starsi bądź katolicy, atakowani w chamski sposób premier czy prezydent obrzucani najgorszymi wyzwiskami ku uciesze równie ordynarnej widowni.Chciałoby się spytać z kogo się śmiejecie? Z siebie samych chyba.Czy po zmianie władzy kabaret Neonówka będzie równie odwazny w stosunku do nowej?.

Obrazek użytkownika u2

02-08-2022 [17:31] - u2 | Link:

patriotyzm albo wysmiewa się jako niemodny albo nazywa faszyzmem jak to powiedział pan Trzaskowski i Sienkiewicz

Jeden to Żyd, drugi to Tatar. Jak im tak źle w "tymkraju" to zawsze mogą wyemigrować do swych prawdziwych ojczyzn :-)

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

02-08-2022 [18:07] - rolnik z mazur | Link:

@ sake
A skąd takie wnioski ? A kto tych Polaków dzieli ?
Divide et .... Tak śmiejecie się z samych siebie. Jaki naród taka władza. To proste i oczywiste. Pzdr.

Obrazek użytkownika Tezeusz

02-08-2022 [18:20] - Tezeusz | Link:

@Oborowy
"Tak śmiejecie się z samych siebie. Jaki naród taka władza. To proste i oczywiste. Pzdr."

My Polacy się szanujemy wy komuniści POpaprańcy to już inasza inszość. Wy liżecie osrane dupsko bandyty putlerka.

Obrazek użytkownika sake3

02-08-2022 [18:58] - sake3 | Link:

@rolnikzmazur.......A Pan się nie śmieje z siebie? Oczywiście,że nie,bo Pan mentalnie siedzi na tej widowni razem z rechocącą z Polaków i, władzy publicznością. Władzę którą UE wysyłając Tuska tak bardzo chce zmienić. Oczywiście Pan tez nalezy do tej pełnej wyższości nad innymi grupy która tak rechoce i wywnetrza nad pozostałymi chociażby na NB.Dla takich jak Pan czy Persj jestem kurduplowatym polaczkiem kupą gówna.czy istotą o inteligencji ameby, która powinna się modlic o zdrowie bo o rozum za późno.Wczorajszy dzień i wasze wczorajsze komentarze jasno to pokazują.I to są moje wnioski,które podałam w swoim komentarzu dla was niestrawnym bo bez bluzgów. Pan jednak się odniósł tylko do jego części Rechotajcie dalej,razem z Tuskiem wyprowadzajcie władzę która was tak uwiera,wieszajcie z Tuskiem Prezydenta na gałęzi,walcie dechami z Komorowskim i pałami z Wałęsą .MIłej zabawy..   .

Obrazek użytkownika Tezeusz

02-08-2022 [19:09] - Tezeusz | Link:

@sake3
Oborowy to zwykły cham i prymityw POpaprańczy jest ! []

Obrazek użytkownika Pers

02-08-2022 [20:02] - Pers | Link:

@sake
//Dla takich jak Pan czy Persj jestem kurduplowatym polaczkiem kupą gówna.czy istotą o inteligencji ameby, która powinna się modlic o zdrowie bo o rozum za późno//
W końcu do ciebie dotarło...
Czyli moja misja misjonarska nie jest porażką :)))
Cieszę się @sake :)

Obrazek użytkownika Tezeusz

02-08-2022 [20:08] - Tezeusz | Link:

Rus..kiewicz
"Czyli moja misja misjonarska nie jest porażką :)))"
Czy to jest stanowisko ABW ?

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

02-08-2022 [20:39] - rolnik z mazur | Link:

@ sake
ja akurat. z Tuskiem studiowałem na jednym uni i wiem co o nim sądzić. Mamy wspólnych znajomych i ja się od tej hołoty dawno odciąłem o czym zresztą wielokrotnie pisałem. To nie znaczy, ze ta wladza jest lepsza. Nie jest i to caly problem.  Zbyt dużo chciejstwa a zbyt malo zdrowego rozsądku. Pzdr 

Obrazek użytkownika Tezeusz

02-08-2022 [20:58] - Tezeusz | Link:

@rolnik z mazur
"ja akurat. z Tuskiem studiowałem na jednym uni i wiem co o nim sądzić. Mamy wspólnych znajomych i ja się od tej hołoty dawno odciąłem o czym zresztą wielokrotnie pisałem."

Przeżyłem szoookkkkk jeszcze rolnika polubię ?

Obrazek użytkownika u2

02-08-2022 [21:08] - u2 | Link:

"Mamy wspólnych znajomych i ja się od tej hołoty dawno odciąłem"

Wspólni znajomi to ich oficerowie prowadzący z BND. Nie można się od nich odciąć, bo mają haki na swoich agenciaków, a jak już naprawdę chcą się odciąć to przychodzi do nich seryjny i ich odcina :-)

Obrazek użytkownika sake3

02-08-2022 [21:14] - sake3 | Link:

@Rolnik z mazur.........Tyle,że będziemy i to już niedługo wybierać nową władzę,więc sama krytyka nie wystarczy Wybierać ją już Pan też będzie.Skoro ta nie jest w Pana guście to z kogo Pan chce wybierać? Absencja wyborcza nie jest przecież rozwiązaniem a Pan jest przecież suwerenem. Ja też.Sądzi Pan ,że Szymuś I Płaczliwy, NItras,Korwin -Mikke ,Trzaskowski to optymalne warianty?

Obrazek użytkownika Jabe

02-08-2022 [22:51] - Jabe | Link:

Nie głosować na okrągłostołowców!

Obrazek użytkownika Pers

02-08-2022 [19:58] - Pers | Link:

@sake
//W ordynarny sposób pokazani są w ich występach Polacy zwłaszcza starsi bądź katolicy, atakowani w chamski sposób premier czy prezydent obrzucani najgorszymi wyzwiskami ku uciesze równie ordynarnej widowni.Chciałoby się spytać z kogo się śmiejecie?//
Z was.

Niektóre skecze były trochę toporne ale całość super.
Jesteście jako POPiS ginącym (politycznie) gatunkiem.
Tylko pociągnąć za spłuczkę :)

Obrazek użytkownika Tezeusz

02-08-2022 [20:12] - Tezeusz | Link:

Rus..kiewicz
 
"Niektóre skecze były trochę toporne ale całość super.
Jesteście jako POPiS ginącym (politycznie) gatunkiem.
Tylko pociągnąć za spłuczkę :)"

Lubię komentować twoje wypociny np. dotyczące pijaka ławrowa czy bandyty osranego putlerka. Tyle pytań zadałem i komentarzy. Czekam na twoje kolejne ścierwoneonowe wypociny...

A na temat PW nic nie napisałeś, rozumiem wolisz lizać dupsko innym.
Zobaczymy kto pociągnie za spłuczkę i Jaruś popłynie ....oj popłynie renifery nie obronią. Blog już popłynął w siną dal..

""Jesteście jako POPiS ginącym (politycznie) gatunkiem."

Twój gatunek moskiewski jeszcze nie padł ? to padnie ! Ukraina was załatwi
 

.

 

Obrazek użytkownika EsaurGappa

02-08-2022 [20:25] - EsaurGappa | Link:

Bracie Polaku zostaw już te bojowe słowa na inszą okoliczność.Wiem i ja jak i ty że on jest gwiazdą samą dla siebie,smrodek gazowy  nic nie znaczący,,gnijący robak,truciciel szachermacher ni bolszewik ni protestant nikt.

Obrazek użytkownika Tezeusz

02-08-2022 [20:32] - Tezeusz | Link:

@EsaurGappa
Masz rację ale jak sowieta nie kopnąć w osrane dupsko jak włazi nie proszony i sra po kątach sowieckim łajnem...Dezynfekcja być musi. Zablokował mnie cham w Scierwoneonku ale znalazłem na toto sposób....podpowiedzieli mnie jego komple z NEonka.. tak go kochają..hahahahahahha

Obrazek użytkownika EsaurGappa

02-08-2022 [21:21] - EsaurGappa | Link:

Mhhh. No nie... tam na końcu tej chaotycznej spirali tego czasu zmarnowanego jest ...dziecko.
 Jakże inaczej można zrozumieć czlowieka kiedy trzeba wspólnie wykonać dobrą robotę on idzie na wagary.
 Ty Trol...oops ...Tezeuszu też nie wzbudzasz zaufania publicznego tak jak kot bez twarzy i prostak  z głupim uśmiechem.To proste jak pierwiastek z szacunku do innego ciała.
 Kto więc jest agresorem obrońcą zwyciężcą nikt.Tylko Jezus Chrystusa scala wodę,ogień i kamień
 ,niech się smucą ci którzy go nie poznali i kochać nie chcą.

Obrazek użytkownika Tezeusz

02-08-2022 [21:38] - Tezeusz | Link:

"Kto więc jest agresorem obrońcą zwyciężcą nikt.Tylko Jezus Chrystusa scala wodę,ogień i kamień"

Co ja biedny maluczki wyrobnik wobec Boga !!Na kolana !

Liczba wpisów: 737
Liczba wyświetleń: 1,044,072
Liczba komentarzy: 9,901

Przez półtora roczku..osesek !!!

 

Obrazek użytkownika sake3

02-08-2022 [20:34] - sake3 | Link:

@Tezeusz.........Bez nerw panie Tezeuszu. @Pers jest tak zabawny jak się nakręca,że nawet nie warto na niego się obrażać warto natomiast sobie wyobrazić jego nadeta minę w tej robocie którą uważa za misyjną.Tyle że w tej misji pełnionej z takim świętym namaszczeniem nie będzie miał czasu na zbieranie jagódek a to we dwoje jest bardzo ekscytującym zajęciem. To też pewien rodzaj misji tyle że o wiele milszy niż opluwanie innych.

Obrazek użytkownika Tezeusz

02-08-2022 [20:43] - Tezeusz | Link:

@sake3
Ja się nie nakręcam na Jarusia Rus..kiewicza ani ani.. ja się go brzydzę a tak naprawdę to on mi kompletnie wisi. Wkurzyło mnie to,że mnie zablokował w NEonku bo wytykałem temu rusofilowi kłamstwa, propagandę wroga itp.  Ale znalazłem inny sposób na komentowanie jego agitek.. podpowiedziany zresztą od blogerów ze Scierwoneonka, którzy to praktykują od dawna..I owocnie gdyż bloga już stracił na razie tylko bloga....

Kiedyś nawet założyłem sie z kumplem by w rocznej agitce tego kogoś zwanego @ Pers znalazł choć jeden materiał o tresci patriotycznejw Scierwoneonku Polski oczywiście nie roSSji..i co ...zakład wygrałem..Zimne piwko z kolacją smakowało.
 

Obrazek użytkownika Pers

02-08-2022 [20:50] - Pers | Link:

@sake
//@Pers jest tak zabawny jak się nakręca,że nawet nie warto na niego się obrażać warto natomiast sobie wyobrazić jego nadeta minę w tej robocie którą uważa za misyjną.//
Ja już swój cel osiągnąłem. Takie @sake to ja zakąszam na zimno, bez emocji.
A moja mina jest roześmiana :)))

//Tyle że w tej misji pełnionej z takim świętym namaszczeniem nie będzie miał czasu na zbieranie jagódek a to we dwoje jest bardzo ekscytującym zajęciem.//
Zbieraj te jagódki w dobrym towarzystwie tylko nie zapomnij o chruście na zimę...

//To też pewien rodzaj misji tyle że o wiele milszy niż opluwanie innych.//
Przecież was nie da się "opluć".
Udajecie, że deszczyk pada.

Obrazek użytkownika sake3

02-08-2022 [21:51] - sake3 | Link:

@Pers.....Piekny dziś wieczór.Siedzę w gronie przyjaciół czytamy z przejęciem dzieła @Pers zwane komentarzami.       Fatygant pyta:,,skąd wytrzasnęłaś tego idiotę?'' Ja : sam się napatoczył. Obiecywał przejście na jasna stronę mocy''. Fatygant: no i?   Ja: on ani do tańca ani do różańca mocny tylko w gębie.   Fatygant: to po co ci on? Ja : właściwie to sama nie wiem ciekawi mnie skąd tyle nienawiści do mnie mieści się w tym nieznanym mi człowieku''. 

Obrazek użytkownika Pers

02-08-2022 [22:23] - Pers | Link:

@sake
// skąd tyle nienawiści do mnie mieści się w tym nieznanym mi człowieku''. //
Jak już nie wiecie jakiego argumentu użyć to piszecie o "nienawiści".
A jak ja mogę kogoś takiego jak ty @sake nienawidzić?
Wzbudzasz tylko moją litość i zasmucasz...

Obrazek użytkownika Tezeusz

03-08-2022 [05:48] - Tezeusz | Link:

Rus..kiewicz
"Przecież was nie da się "opluć".
Udajecie, że deszczyk pada."
 
Ty opluwasz kogo się da nawet swoich sciewoneonowych kumpli taki z ciebie chłopek roztropek takie nic..chamskie nic..

""Zawisza to uwielbienie ze strony największych żydobanderowskich ścierw, różnych hujskich ścierwouszy od Sakevitza?
Ja bym się załamał..."

Ty nie dość ześ cham to głooooopppiiii, gdzie masz bloga hahahaha

Obrazek użytkownika sake3

03-08-2022 [09:32] - sake3 | Link:

@Pers....I tu się z Panem zgadzam panie tańczący z reniferami-jak mozna mnie aż tak nienawidzieć i za co  Nawet na tyle że zakąsza Pan mnie bez emocji, na zimno i bez popitki.Chce mnie Pan schrupać?

Obrazek użytkownika Pers

03-08-2022 [19:03] - Pers | Link:

@sake
//Nawet na tyle że zakąsza Pan mnie bez emocji, na zimno i bez popitki.Chce mnie Pan schrupać?//
Ciebie bym schrupał crudo, con pizzico di sale. pepe ed una spruzzatina di limone :)
Z dużym kieliszkiem schłodzonego prosecco.
Co ty na to?

Strony