Dobrobyt a la Tusk: tani chleb i ciepła woda

Z drzemki budzi mnie brzęczenie radioodbiornika.“Wiele poszlak wskazuje na to, że ostatnie wybory prezydenckie, jeśli nawet nie były sfałszowane, to na pewno nie dawały równych szans obu kandydatom. Dlatego przy najbliższych trzeba wzmóc czujność, tworzyć społeczny ruch kontrolujący wszystkie fazy głosowania…” Znudzony zamierzam wyłączyć tokujący na jedną wyświechtaną nutę radiowęzeł, bo ileż razy można wysłuchiwać odgłosów młócenia słomy przez opozycyjnych werblistów, gdy powstrzymuje mnie szokująca kontynuacja. “Tego typu teorie spiskowe, insynuacje i koncepty na zapobieżenie cudom nad urnami, dawno już przekroczyły granice paranoi.”
Oszołomiony próbuję przetrawić ten przekaz. Czyżby, ku mojemu rozczarowaniu, ktoś przeczytawszy ze zrozumieniem pierwszy rozdział poradnika dla agitatorów wreszcie pojął, że nachalne straszenie pisowskimi szalbierstwami stało się groteskowe? Ale kolejne zdania kasują mój niepokój. Wzmianka o paranoi dotyczy wyborów amerykańskich i zachowań zwolenników prezydenta Trumpa. Zaś w krajowym grajdołku totalna opozycja po staremu straszy pisowskimi machlojkami. I na wypadek przegranej w przyszłorocznym “referendum” za czy przeciw prawicy, pichci pozwy do wszystkich trybunałów świata, Sądu Ostatecznego nie wykluczając.
Zabawne, jak znakomicie odzwierciedla rzeczywistość odczytywanie tego jazgotu a rebours, czyli na odwyrtkę. Żurnalistyczne wyciruchy postponując, wróć, glanując prawicowe media za brak obiektywizmu, etyki, rzetelności, za lokajstwo wobec władzy, za feudalne stosunki w środowisku reżymowych najemników, opisują w istocie w skali jeden do jednego albo i do trzech, swoją nędzną kondycję moralną. Rafał Trzaskowski piętnując ideologizację szkoły, wbrew intencjom spindoktorów budzi skojarzenia z edukatorami seksualnymi, z wdzieraniem się do placówek oświatowych aktywistów LGBTitd, z rajdami po kraju grupki sędziów mających gdzieś majestat Rzeczpospolitej. Izabela Leszczyna rozprawiając o finansach… Ech, szkoda nadwyrężać klawiatury…
Używając od poprzednich wyborów przemiennie określeń opozycja i totalna opozycja, do niedawna zastanawiałem się czy ten drugi termin nie jest przypadkiem tautologią? Jednak wzmożenie propagandowe Donalda Tuska i jego podręcznych, mimo sezonu ogórkowego, utwierdza mnie w przekonaniu, że w Polsce istnieje opozycja zwykła i totalna. Jako support tej drugiej wystąpił ostatnio wbrew opiniom graczy z pozostałych dybiących na władzę ugrupowań, niezawodny Borys Budka kwestionując korzyści dla naszej obronności wynikające z ustaleń madryckiego szczytu NATO. I samemu guru lewicy, Aleksandrowi Kwaśniewskiemu, który efekty szczytu ocenił pozytywnie, zrobiło się łyso.
Nic to wszak w porównaniu z piorunującym wrażeniem, jakie wywołała wicowa, wróć, wiecowa kreacja Donalda Tuska na sobotnim konwentyklu platformy Obywatelskiej w Radomiu. Kilku stendaperów wysłuchawszy bluzgotliwego, wróć, błyskotliwego monologu, postanowiło zmienić profesję i zostać mimami. Za to mimowie porażeni ekspresją mowy ciała, zwłaszcza oczu wodza, gremialnie zapisali się na kurs kaskaderów radiowych. A cyrk Bambuko stracił swoją gwiazdę, bo małpa z brzytwą oceniła, że nie dorasta Tuskowi do pięt i popadła w depresję.
A ten, niczym balladowy Twardowski śmieszył, tumanił, przestraszał. Oratorską weną sięgał szczytów transcendencji. “Kto w Boga wierzy, nie może głosować na PiS!”, wołał w uniesieniu.
Kreślił dynamiczne wizje poskramiania prowodyrów starego reżymu. “Gwarantuję wam, że natychmiast po przejęciu władzy wyprowadzę osobiście z NBP nielegalnego prezesa Glapińskiego.” Oczyma wyobraźni zobaczyłem zabarykadowane wrota banku, za którymi ukrywa się uzurpator, szturmowane przez antyterrorystów dowodzonych przez Donalda pierwszego z mieczem gorejącym w prawicy, wróć, w lewicy. Toż to wręcz wyjęta z filmu akcji scena napadu na bank. Lub, nie popadając w przesadę, podrasowany epizod ataku służb PO na redakcję tygodnika “Wprost”.
Obiecywał Polakom dobrobyt: tani chleb i ciepłą wodę. O mirabelkach na deser jakoś zapomniał. Albo nie chciał być kojarzony z facetem od mirabelek, choć właśnie niezawisły, a jakże, sąd uniewinnił go od zarzutów korupcyjnych, ze swawolnym stylem życia w tle.
Z radomską erupcją buńczucznej dezynwoltury Tuska polemizował w nieco kpiarskiej tonacji w Białymstoku prezes Kaczyński. Nawiązując do skandowania przez platformerskie audytorium hasła: “Złodzieje! Złodzieje!”, stwierdził, że dawno już nie słyszał tak szczerej i gremialnej samokrytyki. Przyznaję, że ja także.
 
Sekator
 
Ps.

- Ale oni przecież nie krytykowali siebie - bystrze zauważa mój komputer.
- Skup się Eustachy - strofuję go. - Czyżbyś zapomniał, że tyrady totalnej opozycji należy odbierać na odwyrtkę?
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Darek65

06-07-2022 [10:59] - Darek65 | Link:

" Z drzemki budzi mnie brzęczenie radioodbiornika" - wyłącz radioodbiornik, włącz myślenie. Tusk jest sprzedajnym szmaciarzem. Tylko co z tego? PIS za sprawą oszusta Morawieckiego wszedł w jego buty, a nawet więcej. Nie widzicie, że oni są tacy sami ? Nie widzicie, że oni niczym się od siebie nie różnią ? Pod różnymi szyldami okradają nas wmawiając nam, że to dla naszego dobra.
https://twitter.com/placzekgrz...

Co to ma być ?
https://twitter.com/unijnakapu...

Obrazek użytkownika juur

06-07-2022 [17:22] - juur | Link:

Nie ma wielkiej różnicy w działaniach obu formacji. Cel jest taki sam od 89r. Reszta to proza.
Tak jak z łowieniem ryb, oczywiście, możemy zarzucić wędkę z pustym haczykiem i mówić, przemawiać, kusić... ale szanse na złapanie, znacznie, wzrosną gdy umieścimy na haczyku przynętę. W wielu przypadkach wystarcza obietnica odpowiednio podana, bo ludziom nie mieści się w głowach, że można być aż tak bezczelnym kłamcą, postrzegają świat, że inni są jak oni, może nie zbyt bogaci, pracowici, uczciwi, prostolinijni.... trochę naiwne. Tych co może coś podejrzewają, wahają się trzeba zachęcić by połknęli na haczyk. Pieniądze dobrze pełnią tą rolę. I to cała strategia Tuska czy  MM. Trzeba przyznać, jest skuteczna. MM, znacznie, przeskoczył Tuska, bo nie ma najmniejszych zahamowań. Przed chwilą przeczytałem, że mam zacisnąć zęby jak będą mi zaciskali pasa, czyli nic nowego. Zaraz ktoś napisze, że obecne zaciskanie ludziom pasa, przecież nie władzy, jest słuszne w przeciwieństwie do minionych. Efekt zawsze taki sam. Koszty ponoszą najsłabsi.

Obrazek użytkownika Tomaszek

07-07-2022 [12:00] - Tomaszek | Link:

Jedni okradają cię dla gebelsów , drudzy dla banderowców .

Obrazek użytkownika Jan1797

06-07-2022 [14:55] - Jan1797 | Link:

“Kto w Boga wierzy, nie może głosować na PiS!”, wołał w uniesieniu.
Coś, co dla człowieka bardzo przeciętnie zorientowanego powinno wystarczyć na lata; https://vod.tvp.pl/video/minel...
 a wśród ludzi minimalnie zorientowanych te kilka zdań pomiędzy 27-28' jasno wskazujących centrum fanatyzmu i potrzebę aktywności społecznej dla własnego istnienia poza niewolnictwem. Dlaczego komentujący pomijają tę kwestię? Trzymaj się młodo Autorze :)

Obrazek użytkownika u2

06-07-2022 [15:44] - u2 | Link:

te kilka zdań pomiędzy 27-28'

Ano, ks. prof. Oko mówi że Tusk popiera aborcję na życzenie i ideologię gender. Więc jego wypowiedź jest nie tylko wewnętrzenie sprzeczna, ale i demoniczna. Czego Tusk nie powie, aby naiwniacy na niego znowu zagłosowali ? Nikt tyle wyborcom nie da, ile Tusk obieca. A że zawsze kłamie i zionie nienawiścią do Polacken ? Ten typ tak ma :-)

Obrazek użytkownika Jan1797

06-07-2022 [19:09] - Jan1797 | Link:

te kilka zdań pomiędzy 27-28'

Ks. prof. Oko jasno wskazuje centrum fanatyzmu, od czego uciekają wszelkiej maści krytykanci i zawiedzeni ;) Potrzeba aktywności społecznej nie  rewolucyjnej, a zorganizowanej wspólnoty dla jej własnego istnienia poza niewolnictwem, to wniosek wynikający z agresji rewolucyjnej mniejszości. 

Obrazek użytkownika Darek65

07-07-2022 [07:53] - Darek65 | Link:

Dla głosujących nie jest ważne co robi i kim jest Tusk. Dla nich ważne jest, aby odsunął znienawidzony PIS od władzy. I tak samo jest z drugiej strony. Morawiecki z Kaczyńskim mogą kłamać i nas okradać, ważne, aby PO nie doszło do władzy.

Obrazek użytkownika Jan1797

07-07-2022 [14:54] - Jan1797 | Link:

To jednak stan umysłu.

Obrazek użytkownika smieciu

06-07-2022 [17:42] - smieciu | Link:

Sorki ale nieustanne porównywanie, odnoszenie się do zwykłego politycznego gówna z jego pobocznymi odpryskami świadczy jedynie o tym jaką nędzę reprezentuje rząd. Na czym niby ma polegać sukces rządu? Wielkość? Że są lepsi od gówna? Przecież to żałosne. Niestety do PiSowców nie dociera. Że nie chodzi o te pudelkowe pierdu pierdu ale fundamenty na których opiera się Polska a te są ciągle TE SAME.
To samo uzależnienie od UE, ciągle ci sami ludzie kontrolują gospodarkę, służby, bankowość. Jak tkwiliśmy w syfie tak tkwimy, PiS je przypudrował. W istocie nie PiS ale UE, która wszystkich równa do poziomu. Napiszę po raz setny: to co dzieje się w Polsce nie różni się od tego co ma miejsce w innych krajach. Wszędzie jest to samo. Socjal, dotacje, kreacja poczucia że rządy są dla ludzi milusie. PiS świetnie realizuje to zadanie. Inni też nie radzą sobie gorzej. Zwłaszcza na wschodzie Europy. Orban przykładowo robi TO SAMO.

Im więcej ktoś nałyka się tej pudelkowej iluzji bazującej na wciskaniu wszelkich żałosnych „celebrytów”, tych prostych emocjonalnych podniet bazujących na kretyńskich wypowiedziach celowo wprowadzanych przez kretynów tym twardsze będzie mieć lądowanie.
Polityczna krytyka nie polega na analizowaniu żałosnych pierdoletów wygłaszanych przez marionetki takie jak Tusk, który jest celebrycką gwiazdą każdego wydania Wiadomości TVP. Ale na pieniądzach, naciskach i innych mechanizmach o których nie może mieć pojęcia emocjonalna panienka żyjąca politycznym celebryckim różowym pomponikiem.

Obrazek użytkownika u2

06-07-2022 [20:40] - u2 | Link:

jaką nędzę reprezentuje rząd

Przecież ty jako anarchista nie uznajesz żadnego rządu. No przynajmniej nie powinieneś uznawać. Nic dziwnego, że chcesz być bogaty i przeciwstawiasz się nędzy w której obecnie się znajdujesz. Tyle że najwyraźniej nie masz pomysłu na to, aby być bogatym. Bo bogaty anarchista to sprzeczność :-)

Obrazek użytkownika smieciu

06-07-2022 [21:06] - smieciu | Link:

Żyjemy w świecie systemowego absurdu. To trzeba przede wszystkim zrozumieć. Przykład pierwszy z brzegu. Co jest naturalnego w tym że żeby mieć dom musisz wziąć kredyt na 25lat i przez cały ten czas pilnować się by ci coś nie omskło. By cię nie wywalili z roboty itp. Taki kredyt sprawia że w jakiejś poważnej części stajesz się niewolnikiem. W pracy, w społeczeństwie itp. To taki drobny przykład REALNYCH problemów a nie pierdów Tuska i spółki. Ludzie się tym podniecają podczas kiedy dzieją się obecnie rzeczy przełomowe. Coś co ma zdefiniować jak ma wyglądać działanie społeczeństw, całych państw. Plan obejmuje każdy aspekt. Zielony Ład dotyka fundamentalnego gospodarczego zagadnienia jakim jest źródło energii elektrycznej. Ale to też tylko mały element układanki. Mają miejsce fundamentalne zmiany polegające na informatyzacji. Niemal likwidacji obiegu gotówkowego itp.
Na każdą z tych rzeczy PiS wpływu nie ma. Te fundamentalne rozwiązania wprowadzane są WSZĘDZIE. Widać jedną prowadzącą to wszystko rękę. Z jakiegoś powodu ludziom wydaje się że PiS coś robi w Polsce. Ale jak on ma coś zrobić skoro nie ma wpływu na finansowanie, źródło pieniędzy, którym jest UE oraz nieznane zasadniczo wielkie struktury finansowe, które skupują polski dług. I decydują że do niedawana przynajmniej płaciliśmy od niego bardzo małe odsetki. Mimo że wcześniejsza praktyka finansowa nie pozwoliłaby Polsce na taką taniość w pozyskiwaniu pieniądza. Tylko że tak jakoś nie tylko Polska ale nawet takie bankruty jak Grecja otrzymały ten przywilej. Na jakiej zasadzie?
To fundamentalne zagadnienia gdyż tylko i wyłącznie tego typu okoliczności umożliwiły PiSowi osiągnięcie „sukcesu” w który wierzą jego wyborcy. Niestety ten sukces polega na dokładnie tym samym co jest realizowane w innych krajach. PiS robi dokładnie to co inni a cały myk polega na tym że z jakiegoś powodu mamy uznawać to że wielki wyczyn czy coś. Morawiecki ma zwykły gotowiec napisany gdzieś w nieznanych gabinetach. Realizuje. W nagrodę Polska dostaje kasę. Przecież ostatnia sprawa z KTO pokazuje to czarno na białym. Robicie jak należy to płacimy jak należy.

Jednak cel tego wszystkiego wcale nie jest taki różowy jak ludziom wmówiono. Choć ludziom się tak wydaje. Nie tylko w Polsce. Dlaczego wierzą że będzie dobrze? Ponieważ rządy... dają socjal. Kreują wrażenie sprawiedliwości. Każdy ma mieć możliwość bytowania na pewnym minimum. A z jakiegoś powodu ludzie też uznali że to minimum jest wielkim osiągnięciem. Niestety ludzie nie znają zupełnie realiów finansowych. Nie zdają sobie sprawy że przynajmniej 3/4 ich pracy jest im odbierane. Po to by jakąś drobną część im zwrócić (nakarmiwszy uprzednio ogromną biurokrację) i zdobyć poklask ludu. Dokładnie jak w ostatnim opowiadaniu M. Brixena: poseł się nachlał, rozjebał, ma wyjebane na wszystko ale przecież wykazał się gestem! Jak go nie kochać?

Na tym będzie polega prawdziwy wybór. Pasuje ci to albo nie.

Obrazek użytkownika u2

06-07-2022 [21:38] - u2 | Link:

Żyjemy w świecie systemowego absurdu

To że sobie nie radzisz w życiu to już twoja sprawa. Dobry zwyczaj nie pożyczaj. Może po prostu chcesz się wyżalić ze swojego nieudanego życia. Ale może szukasz frajerów, którzy będą jęczeć jak ty, bo masz względem nich jakieś niecne zamiary.

PS. Do mnie nie tak dawno pukali ze dwa razy sekciarze, chodzący zwykle parami, ale grzecznie ich wyprosiłem. To cwaniaki mogący pozbawić całego majątku, tak jak zrobili z moim znajomym lekarzem. W dodatku lekarz wpadł w psychozę, że świat się kończy, a żyło mu się bardzo dobrze, dopóki go nie dopadli.

Obrazek użytkownika smieciu

06-07-2022 [22:06] - smieciu | Link:

u2 ciebie już mają w garści, pieniądze są ważne ale nie najważniejsze. Choć niestety dla większości ludzi takimi zdają się być. Zwłaszcza dla PiSowców. Wszystkie ich argumenty wokół tego krążą. Jest kasa podobno... A gdzie idee? Gdzie niepodległość? Możliwość decydowania o własnym losie? Od kiedy to prawicowość stała się socjalizmem? Przecież idea działań PiSu ściśle się z tym wiąże. Nie o to chodzi by ludzie więcej zarabiali samodzielnie. Ale by byli uzależniani od państwa. Równani przez państwo. Już zapomniałeś kto to wymyślił?
Było już na ten temat masę napisane. Ja o tym pisałem tutaj już rok, dwa po zdobyciu „władzy” przez PiS. Pisali inni. I ciągle piszą. Więc nie ma sensu więcej. Wiem że niektórym wystarczy cała ta iluzja. Ktoś z tej skarpy w przepaść skoczyć musi. Srebrniki jak zawsze swoją moc mają. Są wszystkim dla masy ludzi. Pokusa socjalistyczna jest równie silna i też porwała masy ludu. Tak po prostu jest. Chcesz iść tą drogą? Twój wybór. Okaże się kogo naprawdę złapali sekciarze. Czy warto iść ścieżką wytyczaną przez UE.

Obrazek użytkownika u2

06-07-2022 [22:13] - u2 | Link:

Jest kasa podobno... A gdzie idee?

No przecież jest ideologia Gender, ideologia 5+ literek, aborcja na życzenie, eutanazja przymusowa itd itp. Widać tęsknisz za komuną, która miała te twoje "idee", takie idee fixe, aby gnoić ludzi :-)

Srebrniki jak zawsze swoją moc mają.

Anarchista sięga do Biblii jako swój autorytet :-)

Obrazek użytkownika smieciu

06-07-2022 [22:44] - smieciu | Link:

Anarchia zahacza mocno o kwestie religijne. Chcąc nie chcąc. Zwykle jednak wolę tej kwestii unikać. Być może z tych samych powodów inni też. I stąd przekonanie że anarchiści odrzucają Biblię. Ale ogólnie anarchista nie powinien sobie narzucać jakichś ograniczeń. Dlaczego sztucznie coś tam odrzucać? W szczególności Nowy Testament jest inspirujący.
Jednak nie ma sensu tu w tym wątku o tym pisać. Jak mnie najdzie to napiszę coś na temat w osobnej notce. Kiedyś zresztą już tu napisałem odpowiedni wpis. Może nie był najlepszy, próbowałem jakoś ugryźć to zagadnienie tutaj ale nie wiem czy to dobre miejsce. Ludzie też wtedy mieli tutaj te swoje rządowe nadzieje. Dzisiaj mi jest łatwiej wyluzować gdyż szybko już będzie następować weryfikacja. Ludzie mają mniej złudzeń. Ale z drugiej strony to miejsce stało się dość jednostronne. Ogólnie mam wrażenie dyskusja w sieci mocno podupadła na przestrzeni ostatnich paru lat. Mnie też nie bardzo chce się stawać w poprzek silnego nurtu. Czy w ogóle na naszeblogi.pl zagląda jakieś konkretne grono zainteresowane czymś innym niż nakręcaniem swojego przekonania o słuszności propisowskiej postawy?
Piszę tutaj gdyż tutaj zaczęła się moja blogerska przygoda ale jakoś nadmiernego przekonania nie mam.

Obrazek użytkownika u2

06-07-2022 [23:23] - u2 | Link:

Anarchia zahacza mocno o kwestie religijne.

Sam użyłeś biblijnego pojęcia jako dowodu do rzekomej szkodliwości pieniędzy. A pieniądze pomagają żyć. Jak ich nie ma, bo jest np. wojna, to ludzie wracają do barteru jak na okupowanych terytoriach przez Rosjan. A to niewątpliwie utrudnia życie.

PS. Nie jestem ani katolikiem, ani z PiS. Prezentuję wyłącznie swoje opinie, a nie partyjną linię. To że akurat podoba mi się rząd zjednoczonej prawicy to fakt. Właściwy rząd na ciężkie czasy. Nie ma niedasizmu, tumiwisizmu, totalnego olewactwa, kręcenia lodów kosztem ciemnych moherów, co było domeną poprzednich nierządów, nie tylko pseudo-liberalnych, ale i czerwonych, rodem z PRL.

Obrazek użytkownika Darek65

07-07-2022 [08:10] - Darek65 | Link:

@smieciu
Daremna Twoja dyskusja z wyznawcami sekty. Choć to Ciebie oskarżają o sekciarstwo. Poza tym jesteś nieudacznikiem, ruską onucą, itp. Bohaterowie, co za chwilę zostaną z gołą dupą. Dlaczego media nie pokazują tego, co się dzieje w Niderlandach? Jak pokazują, to zakłamują przekaz i nie mówią o przyczynach protestu. Sterowany rząd zadecydował o zmniejszeniu emisji "szkodliwych gazów", które podobno emitują zwierzęta hodowlane. Dlatego trzeba zlikwidować ileś gospodarstw, w majestacie prawa wywłaszczyć ludzi z ich własności. Ciekawe, co powie taki u2, jak za jakiś czas przyjdzie jakiś urzędnik i powie mu, że w majestacie prawa musi opuścić swój rodzinny dom, bo tu musi powstać coś ważnego. I dostanie ochłap, jako odszkodowanie.

Obrazek użytkownika Pers

07-07-2022 [08:14] - Pers | Link:

Darek
//Ciekawe, co powie taki u2, jak za jakiś czas przyjdzie jakiś urzędnik i powie mu, że w majestacie prawa musi opuścić swój rodzinny dom, bo tu musi powstać coś ważnego. I dostanie ochłap, jako odszkodowanie.//
u-bucik, jako wierny pisowiec weźmie grzecznie swój tobołek i pomaszeruje do Puszczy Knyszyńskiej i tam skleci sobie zgrabny szałasik. Z chrustu.

Obrazek użytkownika u2

07-07-2022 [09:16] - u2 | Link:

Ciekawe, co powie taki u2, jak za jakiś czas przyjdzie jakiś urzędnik i powie mu, że w majestacie prawa musi opuścić swój rodzinny dom, bo tu musi powstać coś ważnego.I dostanie ochłap, jako odszkodowanie.

Jak trwa wojna to trzeba danin rzeczowych i osobowych. "Darek" tego nie rozumie, on nie chce ochłapów, on chce śmietanki i tortu :-)

Obrazek użytkownika Darek65

07-07-2022 [11:22] - Darek65 | Link:

Ja nie chcę nic za darmo, ja na to pracuję. I mam prawo tego wymagać. Nie jestem, jak u2 niewolnikiem.
A tu taki kwiatek https://twitter.com/coolfonpl/...

Obrazek użytkownika Tomaszek

07-07-2022 [11:51] - Tomaszek | Link:

To UPA jednak wygrywa . To pewnie z dorobku i podatków ofiar i ich potomków . Ich alianci z SS zrobili to już wcześniej , tyle że w inny sposób i nie tak gremialnie dla mas . Przy następnych wyborach będzie wybór między opcją gebelsowską i banderowską . wszyscy inni będą potraktowani jak głupcy z kosmosu .
Ja pier...olę !
To rzeczywiście tylko zdrowia życzyć Polakom .

Obrazek użytkownika Tomaszek

07-07-2022 [11:58] - Tomaszek | Link:

Aha 
Niedługo wybory . Trzeba dać im jeszcze prawa wyborcze , pięć milionów krzywych ryjów do wzięcia . stąd te umizgi . A Ty zap...rdalaj za miskę kartofli , bo ryż za drogi .

Obrazek użytkownika u2

07-07-2022 [12:34] - u2 | Link:

Ja nie chcę nic za darmo, ja na to pracuję. I mam prawo tego wymagać.

To puszczaj sobie piosenkę Budki Suflera pt. "I znowu w życiu mi nie wyszło". Masz Polaków za frajerów, którzy mają zaiwaniać jak niewolnicy dla ruskich carów :-)

Obrazek użytkownika Darek65

07-07-2022 [14:03] - Darek65 | Link:

Tak, Polacy, to frajerzy. Teraz zasuwają na sport, kulturę, stypendia, a za chwilkę tanie domy komunalne dla Ukraińców.

Obrazek użytkownika Tomaszek

07-07-2022 [21:20] - Tomaszek | Link:

Ubocie
Póki co to zapieprzają na cztery i pół miliona Ukraińców na krzywy ryj i uzbrojenie ich armii . Mają miłe podziękowania od ich korpusu dyplomatycznego i MSZ . Rezaty Lachiw też już było wielokrotnie  tylko na oddolnym szczeblu. Taki to wybór carów , czy to Moskiewskich czy Kijowskich . Niech oni wszyscy idą w p...zdu .

Obrazek użytkownika HenrykH.

07-07-2022 [12:50] - HenrykH. | Link:

U mnie ,na prowincji ,ludzie modlą się żeby chciano ich "wywłaszczyć" ,te ochłapy o których tu pierniczą to często 3 wartośc rynkowa.  Może z Warszawy inaczej widać.

Obrazek użytkownika sake3

06-07-2022 [21:05] - sake3 | Link:

@śmieciu.......Tak właściwie to czego Pan oczekuje?Innego rządu czy może w ogóle by nie było żadnego rządu? Tylko dlatego żeby nie było pomponikowo i pudelkowo?To jak ma być wg Pańskich marzeń i oczekiwań? Nie wystarczy tylko krytykować gniewnie i wzniośle,ale i coś w zamian zaproponować.Co Pan więc w takim razie proponuje,inną iluzję?

Obrazek użytkownika smieciu

06-07-2022 [21:14] - smieciu | Link:

@sake3
Prosta sprawa. Nic nie da się już zrobić zasadniczo. Tzn. w normalnych okolicznościach. Więc nie oczekuję że coś zdziałamy, wymyślimy. Piszę to wszystko gdyż nadchodzą przełomowe wydarzenia. Wspominałem. Dojdzie do chaosu, będziemy o krok od anarchii. I wtedy nastąpi ten kluczowy moment. Jeśli się jej przestraszymy to wrócimy do tego wszystkiego co krytykuję. Ale możemy się też anarchii powierzyć mimo że i z pozoru i z praktyki z początku wcale nie będzie się jawić przyjemnym rozwiązaniem. Ale właśnie wtedy trzeba włączyć myślenie. Przestać bazować tylko na emocjach. Które są i będą sztucznie podsycane. Tak by z jednej strony ludzi skołować a z drugiej podsunąć fałszywe rozwiązanie. Łatwiejsze. Tylko że gówniane.
Słowem piszę to bo może ktoś weźmie to do siebie, jeśli wystarczająco dużo ludzi zareaguje odpowiednio to wydaje mi się dostaniemy szansę na odcięcie się od dotychczasowego systemu. Nie ma co filozofować nadmiernie na tym jak to będzie w praktyce. Życie samo ułoży scenariusz. Kluczowe będzie zadeklarowanie się na co się decydujemy. Czynem a nie słowem.

Obrazek użytkownika Pers

06-07-2022 [21:30] - Pers | Link:

@smieciu
//Przestać bazować tylko na emocjach. Które są i będą sztucznie podsycane. Tak by z jednej strony ludzi skołować a z drugiej podsunąć fałszywe rozwiązanie. Łatwiejsze. Tylko że gówniane.//
Burzysz tutaj wielu osobom ich fajny, mały, poukładany światek.
Mają swoją ukochaną Partię, swojego ukochanego prezydenta i premiera a nade wszystko geniusza, który tym wszystkim kieruje.
Mają swoich wrogów (orki) i braci (tych od tryzuba).
Wyjście poza te schematy jest dla nich niewykonalne. Dlatego takimi ludźmi steruje się przede wszystkim emocjami.
System dorobił się takiego aparatu rażenia medialnego, że może z nimi zrobić praktycznie wszystko. Czy to zaraza czy wojna - dla każdego coś miłego.

Obrazek użytkownika sake3

06-07-2022 [22:41] - sake3 | Link:

@Pers.......A co złego widzisz w tym światku? Że mały i poukładany? Nie jest poukładany bo zbyt dużo oblizujących się na Polskę wilków czeka.Nie jest tez mały jak myślisz bo ma swoje osiągnięcia które opozycja stale dyskredytuje. I rzeczywiście ma nie tyle swojego geniusza tylko człowieka który o tej Polsce myśli.Na tle zachowń Tuska i tej całej jego hołoty PiS wdaje się zjawiskiem.Twój świat to orki i tryzuby i poza ten schemat w dyskusjach nie wychodzisz.Dlatego tak łatwo tobą sterować i ustawiać, bo jesteś człowiekiem jednego tematu. I wierz mi .ludzie lubią mieć ten swój mały poukładany światek tworzony z ich pracy i zawodowych osiągnięć ja też.Nie każdemu są pisane wielkie cele,wielkie zwycięstwa i wielkie pieniądze które za tym stoją i sa ich motorem.A twój obecny świat w Laponii nie jest poukładany i fajny? To skoro poukładanie i fajnośc tak cie brzydzi czemu nie ruszasz w poszukiwaniu tego innego,bardziej fajnego i wielkiego? Wielki świat stoi otworem.

Obrazek użytkownika Pers

06-07-2022 [22:58] - Pers | Link:

@sake
Należysz do kategorii mentalnych niewolników.
Zmówiłaś już paciorek za pana prezesa?
Wykonałeś dwie minuty nienawiści wobec pana Tuska i pana Putina?
No to spać :)

Obrazek użytkownika sake3

07-07-2022 [07:24] - sake3 | Link:

@Pers....Ale mi się inteligentnie odwinąłeś i jak stereotypowo! Nie stać cie na odrobinę fantazji i oryginalności w komentarzyku do mnie?  Jak miałabym wykonac te dwie minuty i aż dwie nienawiści wobec Tuska i Putina? Mam opluć ich zdjęcia,sporządzić laleczki voodoo i nakłuć? A niewolnikiem rzeczywiście jestem,niewolnikiem kawy,kryminałów i trillerów i lotów w kosmos.Przed snem patrzę na balkonie w niebo na gwiazdy i księżyc.I tak wygląda moje kilka minut przed snem. .

Obrazek użytkownika Darek65

07-07-2022 [08:23] - Darek65 | Link:

@sake
"tyle swojego geniusza tylko człowieka który o tej Polsce myśli" - Kaczyński jest już człowiekiem starym, który w swoim oglądzie świata, gospodarki zatrzymał się w epoce socjalizmu. Poza tym ma niewiele do powiedzenia. Rządzi Morawiecki, były doradca Tuska, przy którym wymieniony, to chłopiec w krótkich spodenkach.

"ludzie lubią mieć ten swój mały poukładany światek tworzony z ich pracy i zawodowych" - to nie jest nic złego mieć swój taki świat, który na dodatek samemu się zbudowało. Tylko musi być on zbudowany na trwałych fundamentach, wartościach, a nie iluzji jakiegoś wodza. I który jednym kopnięciem można rozwalić.

Ludzie często mówią, mnie polityka nie interesuje. Zapominają, że nimi polityka interesuje się cały czas.

Obrazek użytkownika sake3

07-07-2022 [09:06] - sake3 | Link:

@Darek65........Cenię sobie Pana komentarze,spokojne wyważone nie sprowadzajace rozmówcy pogardą do parteru Ale mam zapytanie co do słów ,,Kaczyński jest człowiekiem starym który w oglądzie świata i gospodarki zatrzymał się w epoce socjalizmu.''.Gospodarka chyba w Polsce ma się nieźle (nie piszę,że wspaniale) więc co tu ma do rzeczy jego wiek i ogląd? Czy wśród dzisiejszych polityków ,ekspertów i znawców młodych ,wykształconych i z parciem na szkło nie ma takich co wygadują głupoty o niebo większe niż krytykowany totalnie Kaczyński? Czy oni chociaż wiedzą cokolwiek więcej niż ten stary człowiek,o co walczą i jakimi metodami walczą? Proszę się przypatrzyć takim wspaniałym kandydatom z opozycji jak Trzaskowski który jest murowanym kandydatem na prezydenta? Co on wie,co potrafi oprócz prowadzenia parad równości i żenujących wypowiedzi że jest dupiarzem? Chce Pan rządu z takim ministrem finansów jak Leszczyna,z szefem MSZ Sikorskim specjalistą od składania hołdów i takimi geniuszami jak Sterczewski czy Nitras już będącymi w gabinecie cieni Tuska? Czy sam Tusk zmieniający swoje poglądy kilka razy dziennie jest Pana idolem bo jest młodszy od Kaczyńskiego?Myslę,że młodość nie upoważnia każdego z nas do pogardy wobec siwych włosów innego.

Obrazek użytkownika u2

07-07-2022 [09:11] - u2 | Link:

Trzaskowski który jest murowanym kandydatem na prezydenta? Co on wie,co potrafi

Proszę nie lekceważyć totalniaków. Są wykształceni. Rafał Trzaskowski to doktor nauk, zna języki, jest po anglistyce, ma doskonałe relacje z Ursulą von der Leyen, jeździł do niej mrozić środki dla Polen. Ma poparcie wśród bohemy artystycznej i sportowców, tradycyjnie popierających totalniaków.

Obrazek użytkownika sake3

07-07-2022 [09:20] - sake3 | Link:

@u2......No to można powiedziec,że pieniądz na wykształcenie Trzaskowskiego został niefortunnie wydany. Za takie pieniądze można było wykształcić kogoś mądrzejszego.Jedynie reklama ii nieustanna promocja stojąca za tym bubkiem powoduje jego spore notowania.Nie jego praca czy osiągnięcia zawodowe albo młodość ma tu znaczenie,tyle że przyjdzie nam mieć taką władzę.

Obrazek użytkownika u2

07-07-2022 [09:27] - u2 | Link:

pieniądz na wykształcenie Trzaskowskiego został niefortunnie wydany

A to już prywatna sprawa państwa Trzaskowskich. Widać, że zrobił karierę i chce więcej. A jeszcze mu trochę brakuje do kariery Tuska. Ma na pewno głos osób, które również chcą więcej, choć już mają niemało, kosztem nawet dobrobytu państwa.

Obrazek użytkownika Darek65

07-07-2022 [11:52] - Darek65 | Link:

@sake
To jest szantaż emocjonalny. PIS już dawno wszedł w buty PO, a śmiem twierdzić, że ich przegonił. Koncertowo niszczą Polskę, za chwilkę zostaną tu zgliszcza. Pracuję w prywatnej firmie, która nie ma subwencji państwowych, na wszystko musi zapracować. I sytuacja na rynku robi się tragiczna. Propaganda telewizyjna tego nie pokazuje, ale za chwilkę przekona się Pani do czego doprowadzono.
Tak się niszczy firmę z 30 letnim stażem - https://twitter.com/lkwarzecha...

Obrazek użytkownika Czesław2

07-07-2022 [11:56] - Czesław2 | Link:

Co to jest lista sankcyjna? Związana z Rosją? To w czym problem? Putin właśnie zwalił Johnsona. Teraz będzie dowcipnie, Hindusi przejmują Albion.

Obrazek użytkownika Darek65

07-07-2022 [12:01] - Darek65 | Link:

To właśnie demokracja według PIS . Na tej podstawie każdego można zniszczyć, każdego można pozbawić majątku.  https://www.bankier.pl/wiadomo...

Obrazek użytkownika Czesław2

07-07-2022 [12:08] - Czesław2 | Link:

@Darek65 To, ze firma w której Pan pracuje nie ma zleceń nie wynika z żadnej listy sankcyjnej. To skutek przejęcia władzy w Polsce przez globalną finansjerę. Oni nie przewidują istnienia polskich firm. Przecież ten trend nasilił się nie dzisiaj, tylko dobre 10 lat temu. Firma w której pracowałem doświadczyła tego samego. Finansowi monopoliści w Polsce korzystają z usług małych polskich firm tylko w przypadku absolutnej konieczności, lub potrzeby darmowej pracy.

Obrazek użytkownika Darek65

07-07-2022 [12:17] - Darek65 | Link:

@czesław2
Ja nigdzie nie napisałem, że moja firma ma problemy związane z listą sankcyjną. Mnie chodzi przede wszystkim o to, że za pomocą takich przepisów można zniszczyć każdą firmę, w szczególności niepokorną. Poza tym klimat dla małych i średnich firm w Polsce stał się skrajnie nieprzyjazny.

Obrazek użytkownika Czesław2

07-07-2022 [13:10] - Czesław2 | Link:

@Darek65 Logiczny ciąg Pana wypowiedzi o kłopotach firmy kończy się linkiem do Warzechy. To jak to miałem zrozumieć? Zresztą, warzecha, zwolennik niepłacenia podatków przez Warzechę ( inni tak ) jest dla mnie nikim.

Obrazek użytkownika Darek65

07-07-2022 [13:44] - Darek65 | Link:

@Czesław
Link do Warzechy tylko dlatego, że tam jest info o liście sankcyjnej, a nie gloryfikacja Warzechy.

Obrazek użytkownika u2

07-07-2022 [12:30] - u2 | Link:

Tak się niszczy firmę z 30 letnim stażem

Jak robią na ludobójców z Rosji to obejmują ją sankcje. "Darek" szuka frajerów, którzy chcą być ruskimi niewolnikami.

Obrazek użytkownika Darek65

07-07-2022 [13:48] - Darek65 | Link:

Na złość mamie odmrożę sobie ręce... zaiste logiczna logiczność. Kupowanie ruskiego gazu od Niemców już jest ok?

Obrazek użytkownika HenrykH.

07-07-2022 [12:39] - HenrykH. | Link:

Widze ze Pan nie pamięta rządów  Tusków ,Balcerowicza i reszty tego towarzycha.Ja pamiętam jak niszczono polskie zakłady i  "prywatki" oraz jakie było bezrobocie. 99% firm nie ma subwencji .A tego straszenia jak skończymy to slyszę od początku rządów ZP i o dziwo najbardziej prorokują zwolennicy Korwina :) ,a jaki z niego prorok każdy wie.

Obrazek użytkownika Darek65

07-07-2022 [13:42] - Darek65 | Link:

Dobrze pamiętam czasy Tuska i Balcerowicza. I dlatego, że pamiętam, to nie chcę powtórki z tego. Tym razem w wykonaniu PIS-u.

Obrazek użytkownika sake3

07-07-2022 [16:41] - sake3 | Link:

@Darek65......A jednak będzie Pan miał powtórkę z Tuska i Balcerowicza i to na własne zyczenie.Tam nam się wtłacza do głów jakim zbrodniarzem jest Kaczyński ,jakim szkodnikiem PiS,że przerażony naród będzie głosował bez zastanowienia się na totalnych.No cóż skoro tak chce suweren......

Obrazek użytkownika Darek65

08-07-2022 [08:39] - Darek65 | Link:

Tusk i Balcerowicz w normalnym Państwie dawno już siedzieliby za kratami. Ktoś, kto troszkę myśli i obserwuje jest odporny na wtłaczanie. Przerażony naród widzi, że raty kredytów poszybowały w kosmos, ceny w sklepach to samo. Rząd drukuje na potęgę pieniądze, wymyśla coraz to nowe świadczenia socjalne, co napędza inflację. Mamy na karku 4,5 mln. Ukraińców, którzy robią się coraz bardziej roszczeniowi. I słyszymy, choćby od Dudy, że musimy wytrzymać. Jasne, jak się nie musi pracować, ma się podane na tacy, to co się o to martwić. Utrzymanie kancelarii Prezydenta kosztuje nas prawie 800 tys. zł. dziennie. Z drugiej strony Polska przekazała Ukrainie 25 karetek, a z Opola dochodzą wieści, że służby ratunkowe nie mają czym jeździć do chorych, robi to straż. To właśnie widzą przerażeni ludzie.

Obrazek użytkownika Jan1797

07-07-2022 [14:47] - Jan1797 | Link:

@Henryk,
Ależ on doskonale pamięta, uważa jedynie, że to nie jego problem iż niewiele rozumie. Podobnie było w minionych wiekach. 

Obrazek użytkownika Tezeusz

07-07-2022 [05:43] - Tezeusz | Link:

Tak o Ruszkiewiczu pisze admin NEonka:
""Mentalne dno, Intelektualne zero". Od razu widać, że człowiek błysnął intelektem, aż św. Piotr tam na bramie oślepł. Do tego poziomu się zniżasz?"

Brawo trafił z oceną w dychę

Obrazek użytkownika sake3

06-07-2022 [22:10] - sake3 | Link:

@śmieciu....Zaczynam rozumieć Pana rady- siedzieć i czekać pokornie,cierpliwie i cicho na kluczowy moment,który sam z siebie przyjdzie. Dobre.Już się rozsiadam.

Obrazek użytkownika Darek65

07-07-2022 [08:14] - Darek65 | Link:

Na początku był chaos.....