Czy Rosja zaatakuje Polskę z Obwodu Kaliningradzkiego ?

U granic Polski rozlokowywane są stale nowe rakiety, czołgi i okręty Rosji - dlaczego ?

"Czy możliwy jest scenariusz rozszerzenia wojny w Ukrainie na Polskę i inne terytoria?  - On mógłby wejść w życie w wyniku nieracjonalnych decyzji władz w Moskwie w sytuacji kompletnej porażki na froncie lub jakichś zawirowań wewnątrz układu władzy w Rosji. Ale to jest jeden z rozpatrywanych scenariuszy, wojna zawsze ma w sobie element nieprzewidywalności "- ocenił Jarosław Kaczyński w wywiadzie udzielonym „Gazecie Polskiej”.

Obwód kaliningradzki, rosyjska eksklawa nad Morzem Bałtyckim, najbardziej wysunięty na zachód obszar Federacji Rosyjskiej, oddalony od Moskwy o około 1200 kilometrów, może stać się - jak pisze CNN - "nowym punktem zapalnym" w Europie. Ma to związek z zakazem przewozu niektórych towarów koleją z pozostałych części Rosji, który wprowadziła Litwa. Dlaczego to "strategicznie ważne terytorium na wybrzeżu Bałtyku" ma dla Rosji tak duże znaczenie?

Dlaczego obwód kaliningradzki ma tak ważne strategicznie znaczenie? Odpowiedź można znaleźć na mapie. Obwód kaliningradzki to rosyjska eksklawa "wciśnięta" między Polskę a Litwę. To najbardziej wysunięty na zachód obszar Federacji Rosyjskiej, oddalony od Moskwy o około 1200 kilometrów.

Znajdujący się na południe od obwodu pas ziemi, określany jako przesmyk suwalski, to obszar oddzielający go od sojuszniczej Białorusi, jednocześnie łączący terytorium Polski i Litwy, czyli kraje należące do Unii Europejskiej i NATO. Obwód jest zamieszkiwany przez około miliona mieszkańców, z których większość mieszka w obrębie stolicy o tej samej nazwie lub w jej pobliżu.

"Obwód kaliningradzki ma szczególne znaczenia dla Federacji Rosyjskiej. Na lądzie sąsiaduje z państwami prowadzącymi politykę antyrosyjską. Politycy tych krajów często mówią o anektowaniu naszego zachodniego obwodu lub przynajmniej zmuszenia Rosji do redukowania, czy wręcz zlikwidowania obrony bałtyckiego przyczółku"- informował rosyjski dziennik "Izwiestija".
Jeszcze pod koniec 2019 roku w Kaliningradzie rozmieszczone zostały systemy artylerii rakietowej Smiercz RS30, które zastąpiły systemy Grad. Rosja tłumaczyła wówczas, że jest to odpowiedź na wzmacnianie sił NATO w krajach bałtyckich.

Rosja gromadzi wojska na granicach Polski i Litwy. Do takich wniosków doszli rosyjscy dziennikarze po rozmowach z chcącymi zachować anonimowość przedstawicielami wojsk Rosji. Według Radia Svoboda, obwód kaliningradzki przekształcił się w ostatnim czasie w jedno z najbardziej zmilitaryzowanych miejsc w Europie.

Z informacji opublikowanych przez rosyjską rozgłośnię wynika, że w Kaliningradzie stacjonują tysiące żołnierzy, którzy mają do dyspozycji sprzęt ciężki, w tym systemy przeciwrakietowe zdolne do przenoszenia głowic jądrowych.
Jak tłumaczy anonimowy rozmówca Radia Svoboda, co można przeczytać w analizach MON, koncentracja wojsk w tym rejonie mocno niepokoi Warszawę i Wilno, a także drażni innych partnerów z NATO.
Informator rosyjskiej rozgłośni, jak wskazuje prasa. wskazał także na niepokój, jaki w Europie wywołują nieustanne manewry wojskowe organizowane przez Rosję. Podkreślił przy tym, że tego typu działaniami Moskwa wymusza to, czego najbardziej się sama obawia, czyli zwiększenie obecności Sojuszu w pobliżu granic Rosji.

Od kilku lat rosyjscy politycy i wojskowi, przy każdej okazji straszą państwa zachodnie rozmieszczeniem dodatkowego sprzętu w obwodzie kaliningradzkim. Kreml już wielokrotnie zapowiadał , że rozmieści wzdłuż granic z Polską i Litwą najnowocześniejsze kompleksy rakiet. i te rakiety rozmieścił.

Rosjanie w każdym momencie i każdej chwili, kiedy tylko mają taką możliwość, zwiększają swój potencjał militarny. Jeżeli przyjrzeć się charakterowi tych zbrojeń, to niemal wyłącznie są one ofensywne. Bardzo niewiele przeznaczają na realną obronę, a wojska, które rozbudowują, mają służyć atakowi na inne państwa. Stąd na przykład ogromna ilość różnego sprzętu służącego do desantu albo zdalnego niszczenia przeciwnika.

Rosja znana jest już od wieków z sadyzmu ludobójstwa co pokazała i pokazuje na Ukrainie , napadania na niewygodne im kraje, która krok po kroku coraz bardziej pchała się zwłaszcza na wschód i mordowała, potem przejmowała w swoje szpony niewygodne im narody a więc krok po kroku rosła a zwłaszcza w tym czasie ten tchórz, bo silny tylko wówczas gdy razem ze Szkopami na Polskę w roku 1939 napadli, nas wymordowali i ograbili, gdy ze strachu przed Szkopami tyłek już w roku 1943 lizali tym z USA i UK i dzięki ich zmowie w roku 1944.

Rola Polski jest prosta: zbrojenie w najnowocześniejszą broń, szkolenia, rozwijanie WOT, współpraca militarna z NATO zwiększanie sił Amerykańskich w Polsce. Likwidacja wrogiej sowieckiej agentury w tym zakamuflowanej w Internecie, repolonizacja mediów.

Pamiętajmy, że na terenie Polski stacjonuje ponad 12 tys. żołnierzy amerykańskich w tym na granicach. Uderzenie na Polskę będzie atakiem na Stany Zjednoczone- automatycznie. Takie scenariusze są od dawna ćwiczone na polskich poligonach. Polska zbroi się w najnowocześniejszy sprzęt pancerny, lotnictwo i Marynarkę Wojenną, broń plot i ppanc. Zakupy idą pełną parą. 300 tys. żołnierzy to docelowa ilość, która szybko postępuję, coraz więcej chętnych garnie się do wojska.

Gdyby Putinowi zamarzyło się napaść na Polskę otrzyma lanie gorsze niż w 1920 roku.

"MUREM ZA POLSKIM MUNDUREM"

Żródło :
https://dziennikarzobywatelski...
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pers

25-06-2022 [12:29] - Pers | Link:

//Gdyby Putinowi zamarzyło się napaść na Polskę otrzyma lanie gorsze niż w 1920 roku.//
Gorsze lanie niż teraz na Ukrainie?

Obrazek użytkownika Tezeusz

25-06-2022 [14:37] - Tezeusz | Link:

@ Persiku ! vel......wielu !
Komentarze do twoich materiałów ścierwoneonowych (https://spiritolibero.nowyekra...) i innych już poszły wczoraj, tak ciebie promuję,  jak chciałeś,..Cieszysz się ? bo ja TAK..
Tak się natyrałeś w tych swoich wypocinach, wróć- wstawkach" a NDP i balas portal ci wykończą..tak mi przykro !

Obrazek użytkownika Pers

25-06-2022 [14:44] - Pers | Link:

//Persiku !
Komentarze do twoich materiałów ścierwoneonowych już poszły wczoraj, tak ciebie promuję codziennie...Cieszysz się ? bo ja TAK..//
Oczywiście, że się cieszę!
Staraj się to ci przywiozę worek brzozowego chrustu z Laponii 

Obrazek użytkownika Tezeusz

25-06-2022 [19:56] - Tezeusz | Link:

@Pers
Do usług, w tym względzie możesz na mnie liczyć. Co do chrustu to może wypełnij nim głowę zastąpisz tam widoczne braki.
 

Obrazek użytkownika sake3

25-06-2022 [15:41] - sake3 | Link:

@Pers....To jak tam teraz na tej Ukrainie? Bo widzę,że jestes jak zwykle najlepiej poinformowany tylko nieco skąpo udzielasz informacji.

Obrazek użytkownika Pers

25-06-2022 [15:55] - Pers | Link:

@sake
Ja? Przecież to ty korzystasz z najlepszych źródeł informacji.
Jak ścierwousz pisze, że rosyjska armia już nie istnieje to trzeba mu wierzyć. Ukraińcy walczą z duchami.

Obrazek użytkownika Tezeusz

25-06-2022 [19:59] - Tezeusz | Link:

@Pers scierwoneon 
ty korzystasz głównie ze zródeł ru..
Cóż ale to już  pewno oceniają inni.. Moje jest podane na końcu materiału. Nie przeczytałeś - wybacz napiszę może cyrylicą to zroumiesz ?
 

Obrazek użytkownika sake3

25-06-2022 [20:18] - sake3 | Link:

@Pers.....Ale ja się ciebie pytam.Co dwa źródła informacji to nie jedno.Jak widzisz do moich wszystkich wad dochodzi jeszcze jedna-skrupulatność.

Obrazek użytkownika Tomaszek

25-06-2022 [12:58] - Tomaszek | Link:

Tak , tak , tym razem przy wsparciu Albanii .

Obrazek użytkownika Tezeusz

25-06-2022 [14:23] - Tezeusz | Link:

@ Tomaszek twoja rodzinka z Albanii ? No popatrz ! a z Moskwy też przyjadą !

Obrazek użytkownika Tomaszek

25-06-2022 [14:27] - Tomaszek | Link:

Już ci chamie pisałem , wal się od rodziny . 

Obrazek użytkownika Tezeusz

25-06-2022 [20:23] - Tezeusz | Link:

@ Tomasz rus cham
"Już ci chamie pisałem , wal się od rodziny "

No wiesz tak pisać o własnej rodzinie..wstyd! Nie pasuje wypad z mego bloga...

Obrazek użytkownika RinoCeronte

25-06-2022 [13:20] - RinoCeronte | Link:

Aż mi się Józef Beck przypomniał. Tak jakoś trochę nie na temat...

Obrazek użytkownika u2

25-06-2022 [14:31] - u2 | Link:

Moskwa wymusza to, czego najbardziej się sama obawia, czyli zwiększenie obecności Sojuszu w pobliżu granic Rosji.

Niech się lepiej kacapia gotuje na żółtą falę z dalekiego wschodu :-)

Obrazek użytkownika Kaczysta

25-06-2022 [17:04] - Kaczysta | Link:

Burmistrz Siewierodoniecka powiedział, że po wielu  tygodniach walk i bombardowań siły rosyjskie w pełni zajęły  miasto frontowe we wschodniej Ukrainie, podaje Reuters.

„Miasto jest teraz pod pełną okupacją Rosji. Próbują ustanowić własny porządek, o ile wiem, że wyznaczyli jakiegoś komendanta” – powiedział w telewizji publicznej burmistrz Oleksandr Stryuk.
Przegrana bitwa to nie przegrana wojna

 

Obrazek użytkownika u2

25-06-2022 [17:27] - u2 | Link:

Straty Rosjan

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy ogłosił w piątek, że przez cztery miesiące inwazji na Ukrainę wojsko rosyjskie straciło 1507 czołgów, 3637 pojazdów opancerzonych, 216 samolotów, 183 helikoptery, 759 systemów artylerii, 241 wieloprowadnicowych wyrzutni rakiet, 99 systemów przeciwlotniczych, 2553 inne pojazdy i cysterny, 14 jednostek pływających i 622 drony. Zginęło 34 530 żołnierzy.

https://www.salon24.pl/newsroo...

Obrazek użytkownika Kaczysta

25-06-2022 [19:03] - Kaczysta | Link:

To propaganda!!!
Prawdziwe dane zawsze są na Toy-Toyu
Ostatnia aktualizacja z dn.25.06 to 1530 zabitych i 33 tysięcy zagininych
Nie ma trupa nie ma śmierci
​Jasne??
 

Obrazek użytkownika Tezeusz

25-06-2022 [19:14] - Tezeusz | Link:

@ Kaczysta
Toy Toy to przecież taki śmietniskowy osrany sowiecki trup.....Pobity przez Ukrainę...

Obrazek użytkownika Marek Kudła

25-06-2022 [18:44] - Marek Kudła | Link:

Jeśli chcemy uniknąć dalszych konfliktów z Rosją, to trzeba ich przepędzić z okupowanego okręgu królewieckiego !!!
 

Obrazek użytkownika Tomaszek

25-06-2022 [21:42] - Tomaszek | Link:

Kudłaty
To że ranek Dolas rozpętał ll Wojne Światową to był żart . Mam nadzieję że Ty tylko tak sobie żartujesz i konfabulujesz .