Fit for 55-zielone "klapki na oczach" europarlamentarzystów

Oderwani od rzeczywistości utopijni idealiści lub też aberracyjnie zafiksowni na mitycznej ochronie klimatu i ratowaniu planety albo po prostu cynicznie wspierani pieniędzmi m.in. z Moskwy przedstawiciele różnych NGO-sów zajmujących się klimatem i ochroną środowiska oraz różni politycy i naukowcy w marcu 2022 roku wystosowali apel, w którym możemy m.in. przeczytać: 

"W 2021 roku Komisja Europejska przyjęła pakiet Fit for 55 którego narzędzia mają doprowadzić  do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych o co najmniej 55 proc. do 2030 r. Dzisiaj już  wiemy, że w obliczu wojny, która napędzana jest paliwami kopalnymi oraz w obliczu kolejnych  informacji naukowych Komisja Europejska, Rada UE i Parlament Europejski muszą podjąć wszelkie działania polityczne i legislacyjne, żeby przyśpieszyć i wdrożyć działania ograniczające emisje nie w 55 % a w 65 % procentach do 2030 r. (w stosunku do roku 1990 - dop.: kj) (...) W obliczu zagrożeń jakie niosą za sobą antropogeniczne zmiany klimatu oraz uzależnienie  bezpieczeństwa energetycznego i żywnościowego od państw, które działają wbrew wartościom  UE apelujemy do Komisji Europejskiej i Rady UE o niezwłoczne rozpoczęcie debaty i działań na rzecz rewizji celów Fit for 55 i przyjęcia nowego pakietu regulacji klimatycznych pod nazwą Fit for 65 oraz wdrażania działań na rzecz przyspieszenia transformacji: odchodzenia od paliw  kopalnych na rzecz OZE, transformacji systemu transportu i przechodzenia na zrównoważony  system żywności roślinnej. Tylko w ten sposób uda nam się uniezależnić od dostaw gazu, węgla, paszy dla zwierząt  hodowanych głównie na fermach przemysłowych. Tylko w sposób uda nam się uniezależnić od  wspierania niedemokratycznych działań innych państw i wyznaczyć jasną ścieżkę walki ze  skutkami zmian klimatycznych i ratowania ludzi i ekosystemów. Nie chcemy Europy węgla i stali, chcemy zielonej Europy, odpowiedzialnej, solidarnej  i bezpiecznej! Dlatego apelujemy do Was: już czas na Fit for 65!" [1]. 

Czytając te horrendalnie idiotyczne wypociny można się tylko śmiać a pomocną informacją o bzdurności tego apelu niech będzie to, że podpisała go m.in. Polka – Anna Spurek  (Future Food 4 Climate), nieodrodna siostra i jednocześnie fanka poglądów europosłanki Sylwii Spurek, słynnej weganki, dla której są "zwierzęta ludzkie i pozaludzkie", krowy są gwałcone, żeby dawać mleko i która woli być nazywana partnerką niż żoną.        

Ale ten nasz śmiech musi się jak najszybciej przerodzić w przerażenie, bo ten apel został jak najbardziej poważnie potraktowany przez PE i unijne elity. Na początku czerwca rozwiązania dotyczące trzech kluczowych projektów wchodzących w skład skrajnie niekorzystnego dla Europy Fit for 55 zostały przez europarlamentarzystów odrzucone. Powodem było nie to, że ten pakiet jest bardzo zły dla przyszłości Europejczyków, ale właśnie dlatego, że jest jeszcze za mało ambitny (sic!). 

No i we środę (22 czerwca 2022 roku) Parlament Europejski przyjął w końcu stanowisko w sprawie tych trzech projektów wchodzących w skład pakietu Fit for 55, który ma przeciwdziałać zmianom klimatu poprzez redukcję emisji gazów cieplarnianych [2]. 

Przyjęte stanowisko zakłada m.in. właśnie (zgodne z apelem NGO-sów) szybsze ograniczenie emisji CO2 i stopniowe wycofywanie darmowych uprawnień w ramach systemu handlu emisjami ETS. PE chce skłonić przemysł do dalszej redukcji emisji i inwestowania w technologie niskoemisyjne. W tym celu postuluje odpowiednio zreformować system handlu uprawnieniami do emisji (ETS) i rozszerzyć jego zakres.

Europarlamentarzyści zaproponowali stopniowe wycofywanie się do końca 2032 r. z darmowych uprawnień do emisji CO2 dla niektórych gałęzi przemysłu czy używanie przychodów z systemu ETS wyłącznie do celów związanych z polityką klimatyczną. PE zaproponował też zwiększenie ograniczenia emisji z tego sektora do 63 proc. (Komisja Europejska chciała, by było to 61 proc.) - ma być to osiągnięte przez stopniowe zmniejszanie liczby wydawanych zezwoleń na emisję CO2.

Według eurokratów system ETS miałby też zostać poszerzony o transport morski. Od 2024 r. dotyczyłby 100 proc. emisji na trasach wewnątrzeuropejskich oraz 50 proc. na trasach do i z UE; od 2027 r. miałby objąć cały transport morski do, z i wewnątrz Wspólnoty, z możliwymi odstępstwami dla krajów spoza UE.

PE postuluje też stworzenie nowego systemu handlu emisjami, który od 2024 r. obejmowałby paliwa przeznaczone dla komercyjnego transportu drogowego oraz budynków; do 2029 r. miałby zostać z niego wyłączony transport prywatny i budynki mieszkalne. Czyli od 2030 roku nawet osoby prywatne i ich prywatne budynki podlegałyby obostrzeniom w zakresie emisji CO2 i byłyby włączone w system handlu emisjami ETS.

Branże, które utracą prawo do darmowych uprawnień mają być - według PE - objęte mechanizmem CBAM, którego głównym celem jest przeciwdziałanie "uciekaniu emisji", czyli przenoszeniu produkcji do krajów o mniej ambitnej polityce klimatycznej i sprowadzaniu tych produktów do UE. Do katalogu proponowanych przez KE sektorów, które byłyby objęte mechanizmem CBAM (przemysł metalurgiczny, rafineryjny, cementownie, producenci nawozów sztucznych i podstawowych produktów chemii organicznej), PE chciałby dodać producentów tworzyw sztucznych, cały sektor chemii organicznej, wodoru i amoniaku. Dodatkowo opłatami w ramach CBAM zostałyby również objęte emisje pośrednie, czyli emisje ze źródeł energii elektrycznej wykorzystywanej przez producentów.

W stanowisku PE zaznaczono, że cały system CBAM powinien zostać wdrożony do 2032 r., czyli o trzy lata wcześniej, niż chciałaby tego KE.

Europarlamentarzyści poparli również stworzenie Społecznego Funduszu Klimatycznego, którego celem byłaby pomoc w rozwiązaniu problemów ubóstwa energetycznego i wykluczenia komunikacyjnego, wynikającego z wysokich kosztów transformacji energetycznej. W ramach jego działań prowadzono by działania doraźne (redukcja podatków i opłat, mająca obniżyć cenę ogrzewania i transportu drogowego) oraz długoterminowe (renowacja budynków, rozwijanie energetyki odnawialnej, promowanie transportu zbiorowego kosztem indywidualnego itd.).

Według PE działania funduszu mogłyby być finansowane przez 25 proc. spodziewanych dochodów wynikających z włączenia paliw dla transportu drogowego i budynków do mechanizmu ETS oraz uzupełnione zyskiem ze sprzedaży na aukcjach dodatkowych certyfikatów ETS. Z tych źródeł do 2027 r. Fundusz mógłby zyskać 16,39 mld euro - szacuje PE.

Dalej też obowiązuje to, że UE w roku 2050 ma osiągnąć tzw. "neutralność klimatyczną", co tak naprawdę jest awykonalne. 

Przegłosowane stanowisko PE będzie podstawą do negocjowania z państwami członkowskimi ostatecznej formy nowego europejskiego prawa, ale - co warto wiedzieć - prawdopodobnie nie będzie już wymaga jednomyślność państw członkowskich, ale - wobec postulowanych niebezpiecznych zmian w traktatach - do przyjęcia tych rozwiązań może już wystarczać jedynie zwykłe głosowanie większościowe. 

Na koniec warto  posłuchać, co przed głosowaniem tych zmian powiedział Patryk Jaki:

https://youtu.be/J6f9HeQc9R4

Co się musi stać w UE, aby skończyło się to zielone szaleństwo? 

[1] https://publicystyka.ngo.pl/fi...
[2] Informacje o przyjętych rozwiązaniach w ramach pakietu Fit for 55 za:  https://www.euractiv.pl/sectio...https://niezalezna.pl/447389-u...

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 

© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com 

Jeżeli moje teksty nie są dla Państwa obojętne i szanują Państwo moją pracę, to mogą mnie Państwo wesprzeć drobną kwotą. 
Z góry wszystkim darczyńcom dziękuję! 
Nr konta - ALIOR BANK: 58 2490 0005 0000 4000 7146 4814 
Paypal: paypal.me/kjahog
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Czesław2

23-06-2022 [16:15] - Czesław2 | Link:

No i kto za tym stoi? Przecież nie te palanty w ławach poselskich. Oni nie mają pojęcia o prawach fizyki. Pytanie w zasadzie retoryczne.

Obrazek użytkownika juur

23-06-2022 [16:36] - juur | Link:

Nie wypuszczać MM z kraju. On zaraz wszystko podpisze o ile już nie podpisał?

Obrazek użytkownika Marek Kudła

23-06-2022 [19:09] - Marek Kudła | Link:

Ty juur, iedyś, kiedy jeszcze nie było internetu, to tylko twoja rodzina wiedziałaby że jesteś stuknięty !
 

Obrazek użytkownika u2

23-06-2022 [18:57] - u2 | Link:

Co się musi stać w UE, aby skończyło się to zielone szaleństwo? 

Nie rozumiem oburzenia autora. Polityka ekologiczna będzie realizowana, nawet jeśli trwa wojna na południowy wschód od Polski, czy w końcu wybuchnie wojna światowa. Paliwa kopalne kiedyś się skończą, czas na zieloną transformację. Oczywiście wątpliwe jest, aby Fit for 55, 65, 75 itd odniosło jakiś skutek, bo to wymysł biurw typu Timmermans, który w dodatku pracował parę lat w ambasadzie w Moskwie. Jednak oskarżanie PMM o wszystko, jak widzę często w komentarzach na NB jest śmieszniejsze niż kabarety, które niedawno oglądałem w Suwałki Arena :p

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

23-06-2022 [19:36] - krzysztofjaw | Link:

Mój tekst nie odnosi się do Premiera Mateusza Morawieckiego a tylko do tych walniętych europosłów i autorów tych Zielonych Ładów czy Fit for 55 (albo jeszcze i 65, itd). Wedle mnie nigdy wiatraki czy też baterie fotowoltaiczne nie będą w stanie zaspokoić potrzeb energetycznych ludzi. Pozostaje atom (zeroemisjny!) i na tym winniśmy się skupić. A w ogóle UE chce doprowadzić do zeroemisyjności w 2050 roku. I co to da w światowej energetyce? Nic, bo przecież Europa produkuje tylko około 6-8% światowej emisji CO2. Reszta to przede wszystkim oceany oraz USA, Chiny, Indie i jeszcze kilka krajów, które mają w "d" jakieś klimatyczne idiotyzmy. 
Pzdr
P.S.
Niech Pan też zwróci uwagę na jedno zdanie z tego apelu ekologów: "...oraz wdrażania działań na rzecz przyspieszenia transformacji: odchodzenia od paliw  kopalnych na rzecz OZE, transformacji systemu transportu i przechodzenia na zrównoważony system żywności roślinnej". To ostanie oznacza, że niedługo UE zakaże nam żywności pochodzenia zwierzęcego i jego pochodnych na rzecz przymusu żarcia tylko roślin. Te nasze siostry: Anna i Sylwia Spurek apelują już o tym od dawna. 
Pzdr

Obrazek użytkownika u2

23-06-2022 [20:12] - u2 | Link:

Pozostaje atom (zeroemisjny!) i na tym winniśmy się skupić.

Z całym szacunkiem, ale na tym niech się skupiają spółki skarbu państwa, ORLEN, KGHM, czy polscy miliarderzy. Ja wolę mieć w domu fotowoltaikę z pompą ciepła. Może być również geotermia, ale nie mieszkam w Toruniu :-)

Obrazek użytkownika Darek65

24-06-2022 [09:09] - Darek65 | Link:

"Ja wolę mieć w domu fotowoltaikę z pompą ciepła" - ostatnio fachowy portal poinformował, że systemy fotowoltaiczne montowane w Polsce ( duży procent), ze względu na oszczędności w montowanych systemach wymagają wsparcia z sieci energetycznej.

Obrazek użytkownika Czesław2

24-06-2022 [09:20] - Czesław2 | Link:

Tanie pompy ciepła pracują maksymalnie do zera, minus 5 stopni, potem włączają grzałki. czyli efekt multiplikacji mocy jest zerowy. Pompa 10kw mocy cieplnej pracująca do minus 15 stopni to koszt 40 do 50 tys pln z montażem bez zrobienia podłogówki, z którą pracuje najlepiej. Współpraca z panelami słonecznymi zimą to iluzja. panele dają prąd max cztery godziny dziennie, gdy świeci słońce w miarę jeszcze wysoko. W Polskim klimacie najlepiej sprawdzają się w przejściowych temperaturach, jesienią i wiosną. Przy dużym zachmurzeniu i w nocy bez sieci nie ma mowy.

Obrazek użytkownika u2

24-06-2022 [12:09] - u2 | Link:

ostatnio fachowy portal poinformował

Podaj link, nie uprawiaj pustosłowia jak twój ziomal srep. :-)

Obrazek użytkownika Czesław2

24-06-2022 [13:29] - Czesław2 | Link:

Do tego wystarczy średnie wykształcenie.

Obrazek użytkownika u2

24-06-2022 [13:36] - u2 | Link:

Do tego wystarczy średnie wykształcenie.

Zmieniłeś treść posta, ale i tak nie jesteś żadnym fachowcem od pomp ciepła. Bez obrazy.

Obrazek użytkownika Czesław2

24-06-2022 [13:43] - Czesław2 | Link:

I ten pajac reorezentuje pis.

Obrazek użytkownika u2

24-06-2022 [14:09] - u2 | Link:

I ten pajac reorezentuje pis.

Pisałem kilka razy, że nie jestem z PiS, ani  nie jestem katolikiem. A pajaców to szukaj u siebie wśród twoich krewnych, na pewno znajdziesz przynajmniej jednego, jeśli zaczniesz od siebie. Bez obrazy :-)

Obrazek użytkownika Darek65

24-06-2022 [09:31] - Darek65 | Link:

"a tylko do tych walniętych europosłów i autorów tych Zielonych Ładów....." - oni nie są walnięci, oni dobrze wiedzą, co robią i jakie będą skutki tego. W dziejach świata muszą i zachodzą zmiany, bo to nieuniknione. Konia zastąpił traktor, maszynę parową elektryczna. Taka kolej rzeczy. Zawsze jednak odbywało się to drogą ewolucji, a nie rewolucji. Nie można wyrzucić starych mebli z domu, jak nie ma nowych. Trzeba oddzielić ochronę klimatu, od ochrony środowiska. To dwie, diametralnie różne sprawy. Na klimat generalnie nie mamy wpływu. Wystarczy jeden wybuch na Słońcu, aby wywołać niekorzystne czynniki. Przecież dinozaury nie wyginęły z powodu emisji dwutlenku węgla z kominów. Możemy chronić środowisko. Walczymy o to, a z drugiej strony sami je niszczymy. Media pokazywały tereny zaśmiecone milionami maseczek. Oceany zawalone plastikiem. Tu jest pies pogrzebany. Poszliśmy w konsumpcję, coraz więcej mamy rzeczy jednorazowych, ubrania, butelki plastikowe, sprzęt agd, itp. Na to mamy wpływ. I kolejna kwestia. Nam każe się zamykać kopalnie i elektrownie węglowe, bo niby zanieczyszczają środowisko. To bzdura, bo praktycznie wszystkie te kominy mają systemy filtrów, które powodują, że emisja jest bardzo mała. Z drugiej strony Chiny w ubiegłym roku wybudowały taką moc elektrowni węglowych, że przewyższyły całą moc wszystkich elektrowni węglowych w Polsce. W jednym roku. Już zapomnieliśmy, że gaz był eko, a Niemcy miały stać się hubem ruskiego gazu dla całej Europy. Teraz nagle zmiana, gaz jest passe, elektrownie atomowe są passe. I nagle Ci ekologicznie Niemcy wracają do węgla. Tylko niemota nie widzi, o co chodzi. OZE też nie jest takie słodkie. Przyrodnicy ( nie mylić z eko terrorystami) alarmują, że tysiące ptaków giną od skrzydeł wiatraków, a hałas powodowany przez nie wcale nie jest bezpieczny dla człowieka. Skąd prąd do ładowania milionów elektryków? Kto zutylizuje miliony zużytych baterii? Skąd wziąć taką ilość unikalnych pierwiastków do ich produkcji? I tych pytań pojawia się więcej.

Obrazek użytkownika Czesław2

24-06-2022 [09:44] - Czesław2 | Link:

Miliony ton plastiku z gazu i ropy to biznes globalnych koncernów i totalna głupota, nie konsumpcja. Gaz na ogrzewanie to góra 30% zużycia całkowitego.

Obrazek użytkownika Darek65

24-06-2022 [10:14] - Darek65 | Link:

Jak zwał, tak zwał. Efekt jest taki sam

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

24-06-2022 [12:02] - krzysztofjaw | Link:

@Darek65
Masz rację. Oni dobrze wiedzą, co robią. I też właściwe jest oddzielenie klimatu od ochrony środowiska. Na temperaturę nie mamy praktycznie żadnego wpływu, bo wynika ona z sinusoidalnego cyklu klimatycznego Ziemi a cykle są kilkusetletnie i zależą od aktywności Słońca. Te bzdury z tym CO2 to idealny pretekst do zarabiania wielkiej kasy za emisje CO2 (system ETS) i źródło zniewalania i zubażania ludzi. 
Ale przecież mamy bezemisyjny atom (elektrownie atomowe), wody geotermalne, ropę i gaz z łupków (Niemcy i Rosja wydały setki milionów USD, aby utrącić możliwość wydobywania ropy i gazu z łupków w Europie, w tym Polsce), technologię zgazowywania węgla pod ziemią. I co robią "ekolodzy": ano atom jest ich wrogiem a wydobycie surowców z łupków jest torpedowane, bo podobno "zanieczyszcza wody podziemne a wody geotermalne są przemysłowo wykorzystane przede wszystkim w Toruniu, choć mamy ogromne jej zasoby. 
Pzdr

Obrazek użytkownika Darek65

24-06-2022 [12:54] - Darek65 | Link:

"wykorzystane przede wszystkim w Toruniu...." - i co ciekawe doprowadził do tego wykorzystania człowiek, którego już dawno odsądzono od czci i wiary

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

24-06-2022 [15:03] - krzysztofjaw | Link:

W Toruniu spędziłem przeszło 25 lat mojego życia na studiach i po studiach. Świetne miasto, które uważam za jedno z dwóch moich rodzinnych. A Ojca Dyrektora T. Rydzyka bardzo szanuję. Szkoda, że Polska nie ma więcej takich ludzi jak on. Szacunek dla niego a nie krytyka!
Pzdr

Obrazek użytkownika sake3

24-06-2022 [13:37] - sake3 | Link:

@Darek65......pytań jest coraz więcej ,tylko gdzie my je kierujemy? Zewsząd tylko psioczenie na polski rząd jakby to on był wyłacznym sprawcą tych idiotycznych i nietrafionych decyzjinikt nie pyta kto w UE jest odpowiedzialny za te kretyńskie posunięcia narzucane pod płaszczykiem braku demokracji i praworządności..TRzeba wyraźnie powiedzieć kto jest w tym europarlamencie odpowiedzialny za cały ten bałagan,gigantyczne koszty wdrażania alternatywnych metod  do walki o klimat.Nikt chyba nawet nie sięgnął do raportów z badań naukowców,pseudonaukowców,ekspertów od siedmiu boleści i czynicznych dyletantów.Tylko wtedy presja ma sens i możliwość przebicia się.

Obrazek użytkownika u2

24-06-2022 [13:42] - u2 | Link:

kto jest w tym europarlamencie odpowiedzialny za cały ten bałagan

Przeszło piętnowanie krajów nie zgadzających się na ideologię 5+ literek i pozbawianie ich należnych funduszy, to przejdą i inne bzdury. Rosja tylko zaciera rączki, bo działa ich agentura wyśmienicie w PE  :-)

Obrazek użytkownika Darek65

24-06-2022 [14:37] - Darek65 | Link:

Nie wiem, kto je narzuca, wiem kto w naszym imieniu powinien się temu przeciwstawić.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

24-06-2022 [15:11] - krzysztofjaw | Link:

No można wskazać: Rothschildowie, Rockefellerowie, Morgany,  Gates'owie i inni a np. w UE tacy jak Timmermansowie czy Verhofstadtowie i im podobni. A do tego całą biurokratyczna elita unijna, w tym nasi z totalnej opozycji. 
Pzdr

Obrazek użytkownika EsaurGappa

24-06-2022 [23:56] - EsaurGappa | Link:

Daj Bóg jutro będe liczył drzewa u mej Luby w lesie.Natura szanuje nas tylko wtedy gdy my ją kochamy.Tak już jutro lada dzień mechanizacja,cyfryzacja,10 miliardów nowoczesnego zwierza kosmosu.

Obrazek użytkownika Darek65

24-06-2022 [09:05] - Darek65 | Link:

"Jednak oskarżanie PMM o wszystko...." - oskarżanie go o wszystko rzeczywiście jest bez sensu. Niemniej jednak, to on jest premierem rządu od 2017 roku. To on kreuje polską politykę i w imieniu Polaków podpisuje umowy. Skutki jego decyzji odczuwamy my, zwykli Polacy. Myślę, że w ostatnim czasie wiele razy negatywnie odczuliśmy skutki jego działania. I nie da się tu zrzucić winy na Tuska.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

24-06-2022 [15:14] - krzysztofjaw | Link:

No, niestety premier Mateusz Morawiecki jest zbyt miękki wobec elit unijnych i cały czas drążę dlaczego?
Pzdr

Obrazek użytkownika Francik

24-06-2022 [22:52] - Francik | Link:

On nie jest zbyt miękki wobec elit unijnych, on jest nadzorcą Polski w interesie globalnej finansjery, której elity unijne są podporządkowane. Zgadza się na wszystko co mu każą, oczywiście mając gębę pełną pseudopatriotycznych frazesów. Ostatnio była informacja, że o tych tzw. kamieniach milowych "wynegocjowanych" przez jego przydupasów Budę i Pudę nawet nie poinformował władz PiS-u i "naczelnik" się nieco zdrzaźnił. Widać jednak, że bankster Morawiecki jest lojalny wobec kogo innego niż Polacy. Gdy tak się na to spojrzy wszystko układa się w logiczną całość: Morawiecki to po prostu wykonawca poleceń tzw. starszych i mądrzejszych - zresztą nie nazbyt błyskotliwy i nie grzeszący nadmierną inteligencją. Ale za to cyniczny i do szpiku kości fałszywy i zakłamany. Tak więc porzućmy wszelką nadzieję - plan Morawieckiego, że będziemy pracować za miskę ryżu stopniowo będzie realizowany. Pamiętacie co on tam jeszcze mówił u "Sowy" - że przydałaby się jakaś wojna, która pozwoli ograniczyć aspiracje ludzi? Prorok jaki czy co?

Obrazek użytkownika u2

24-06-2022 [23:22] - u2 | Link:

Prorok jaki czy co?

Durnyś. Z całą pewnością zna wizje np. Cz. F. Klimuszki (1905-1980) odnośnie przyszłości Polski. A że PMM jest doskonałym premierem tym większe ujadanie totalniaków i inszych śmierdzących onuc :-)

Obrazek użytkownika Francik

25-06-2022 [09:36] - Francik | Link:

Posłużę się argumentem na takim samym poziomie intelektualnym: sam żeś durny. PMM doskonałym premierem - uśmiałem się jak norka. Jak do tej pory efektem jego "polityki" jest to, że obiecywanych przez niego od kilku lat pieniędzy z Uniji ani widu, ani słychu, natomiast Unia nalicza i potrąca nam kary - nałożone bezprawnie zresztą. "Elity europejskie" ingerują w wewnętrzne polskie sprawy (np. wymiar sprawiedliwości), narzucają idiotyczną "zieloną ideologię" groźną dla polskiej gospodarki, nakazują przestrzeganie jakichś "kamieni milowych" itp. a "doskonały premier PMM" na wszystko się zgadza bez mrugnięcia okiem. A jak ktoś wskazuje, że jednak coś tu nie gra to ze swoim specyficznym wdziękiem Morawer mówi, że to woda na młyn ruskiej propagandy, a za wymiar sprawiedliwości nie warto umierać, bo się to nie opłaca. Skrajny cynizm i zakłamanie. Po takim numerze jak z tymi "kamieniami milowymi" "doskonały premier" powinien wylecieć na zbity pysk, Kazia Marcinkiewicza Jaro wywalił za mniejszą nielojalność. Widać "naczelnik" nie ma już wiele do gadania lub ktoś go trzyma za jaja. A ten twój argument z wizjami Klimuszki to tak na poważnie? I oczywiście każdy kto ma inne zdanie to ruska onuca. Żałosny poziom, ale po takim "blogerze" wiele więcej trudno się spodziewać, jak powtarzanie propagandy z kurwizji.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

25-06-2022 [12:58] - krzysztofjaw | Link:

@ Francik

Nie ma co się nawzajem obrażać. Mi też się dostało na poczcie prywatnej za tekst: "Czy premier M. Morawiecki naprawdę jest aż tak bezczelnym kłamcą?" (https://krzysztofjaw.blogspot.com/2022/06/czy-premier-m-morawiecki-naprawde-jest.html). Tyle tylko, że ja piszę od 2008 roku i nikt nie może mi zarzucić, iż jestem "ruską onucą", bo zawsze byłem antyrosyjski. Ale też - mimo, że głosuję od 1992 roku na PC a później PiS - nie jestem fanatycznym zwolennikiem PiS i kiedy widzę, że się źle dzieje dla Polski to muszę na to zwracać uwagę. A niestety premier M. Morawiecki – co do którego zawsze czułem dystans – tylko potwierdza moje wcześniejsze obawy związane z nim jako premierem. A już ta cała chucpa z "kamieniami milowymi" po prostu wzburzyła we mnie krew i nie dziwię się Z. Ziobrze, że jego też "szlag trafia"!
pzdr

Obrazek użytkownika u2

25-06-2022 [15:47] - u2 | Link:

ja piszę od 2008 roku i nikt nie może mi zarzucić, iż jestem "ruską onucą"

Z całym szacunkiem, ja tak autora nie określam, ale Putler rządzi od 2000. A od początku miał pomysł aby wskrzesić Wielką Rosję, aka ruski mir. Na zarubieżnych agenciaków przeznaczył miliardy :-)

Obrazek użytkownika Darek65

24-06-2022 [09:05] - Darek65 | Link:

"Jednak oskarżanie PMM o wszystko...." - oskarżanie go o wszystko rzeczywiście jest bez sensu. Niemniej jednak, to on jest premierem rządu od 2017 roku. To on kreuje polską politykę i w imieniu Polaków podpisuje umowy. Skutki jego decyzji odczuwamy my, zwykli Polacy. Myślę, że w ostatnim czasie wiele razy negatywnie odczuliśmy skutki jego działania. I nie da się tu zrzucić winy na Tuska.

Obrazek użytkownika sake3

24-06-2022 [15:06] - sake3 | Link:

@Darek65.....To prawda,że premier ma kreować polską polityke i podpisuje umowy. Ale trudno nie zauważyć destrukcyjnej roli polskiej opozycji skupionej w Europarlamencie To ona chcąc obalić legalny rząd przekonuje decydentów o konieczności nakładania na Polskę sankcji,kar zmuszania wręcz do podpisywania niekorzystnych dla Polski umów Powie Pan,że to nie wina Tuska.A czyja? Ordery które dostał od Niemców zobowiązują.Nie zauwazyłam jednak,żeby w mediach czy internecie ktokolwiek zechciał dostrzec te jego obrzydliwe kłamstwa,szkalowanie jakie obserwujemy na ,,mityngach '' na których pluje jadem.Tusk nie jest samotny ,przecież PO to znacząca liczba działaczy ,polityków i zwolenników.Chce Pan ich powrotu? 

Obrazek użytkownika Marek Kudła

23-06-2022 [19:13] - Marek Kudła | Link:

Deputowani w PE prześcigają się, kto z nich jest większym wariatem !!!
 

Obrazek użytkownika angela

24-06-2022 [08:26] - angela | Link:

Tim, i część " polskiej opozycji", to ruscy agenci,  szkodniki  Europy, powinni  być scigani i osądzeni,  bardzo szybko wywaleni ze wszelkich funkcji unijnych .
Makrela narobila smrodu z rurami i gośćmi Putina  i szybko się ewakuowala razem ze swoim podnóżkiem rudym.
Reszta nadal pracuje na rzecz Rosji.  
Rudy przyniósł się do Polski, a biedni Polacy przyglądają się na szkodnika grasujacego po ulicach, co łże jak moze I ile moze, zamiast opluć  ten ruski/ szwabski pysk, za zamęt w kraju kiedy  ciężka wojna za miedza, i pogonić drania gdzie 'pieprz rośnie '.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

24-06-2022 [12:04] - krzysztofjaw | Link:

Ja bym go wygnał do plemion Amazonii...
Pzdr

Obrazek użytkownika Tomaszek

24-06-2022 [12:08] - Tomaszek | Link:

A co Panu złego te plemiona zrobiły , że Pan taką plagę na nich zsyła ?

Obrazek użytkownika sake3

24-06-2022 [15:16] - sake3 | Link:

@Tomaszek...Dlaczego zaraz plagę Pan widzi? Może dla pana Tuska Południowa Ameryka to byłaby kolejna po Peru wycieczka życia.Tylko od plemion amazońskich orderu raczej nie dostanie,ale w Polsce byłoby trochę spokoju.Same pozytywy takiego projektu widzę.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

25-06-2022 [12:59] - krzysztofjaw | Link:

@Tomaszek

Zaraz, zaraz... nie dopowiedziałem jakich plemion a tam są też plemiona kanibali :))). Tak tylko żartuję...
Pzdr

Obrazek użytkownika u2

24-06-2022 [12:08] - u2 | Link:

Ja bym go wygnał do plemion Amazonii...

Tak źle życzy autor ludom Amazonii ? :-)

Obrazek użytkownika Tomaszek

24-06-2022 [13:11] - Tomaszek | Link:

KJ
Już wiem !
Na Ukrainę go i jego świtę . Taki staż przedakcesyjny dla Ukrainy . Może im trochę owczy pęd do unii osłabnie i pójdą po rozum do głów . Nauka byłaby naprawdę bezcenna .

Obrazek użytkownika sake3

24-06-2022 [13:26] - sake3 | Link:

@krzysztofjaw...A może jakoś zachęcić Tuska by z powrotem zajął się harataniem w gałę.Tak dobrze mu szło,że może do kadry by go wzięli zamiast Rybusa.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

24-06-2022 [15:15] - krzysztofjaw | Link:

sake

D. Tusk w kadrze piłkarskiej Polski? Jeny! Przecież on by strzelał tylko samobóje!
Pzdr

Obrazek użytkownika juur

24-06-2022 [14:56] - juur | Link:

"to ruscy agenci", coś w tym jest. Zamykali nasze kopalnie, w elektrowniach kazali usuwać bloki węglowe i wstawiać gazowe na ruski gaz, Ostrołęka, energetyka, przemysł narodowy, rolnictwo..... wszystko co nasze zburzyć, sprzedać.....muszą być "to ruscy agenci" no bo kto?

Obrazek użytkownika Tomaszek

24-06-2022 [10:56] - Tomaszek | Link:

@A jai  wolę , a ja głupoty pier...olę .
Jakieś chińsko gebelsowskie , naprawdę służące tylko do sprzedaży i serwisowania , póki co i zysków wyrąbanych na frajerach i gadżeciarzach . Kurne chaty obrośnięte maszynerią i zapier...alanie do końca życia na jakieś pompy czy inne baterie . Takie np drewno jest całkowicie neutralne klimatycnie i co wy na to niewolnicy pejsbuka ajfona czy hułałeja . Wiatr wieje całą dobę i rok , rzeki płyną też . Przykładów podobnych są setki , trzeba tylko uwolnić mózg od koncernów .

Obrazek użytkownika Czesław2

24-06-2022 [13:35] - Czesław2 | Link:

To się źle skończy dla Morawieckiego i Kaczyńskiego. Ale sami chcieli.
https://dorzeczy.pl/unia-europ...