Czy premier naprawdę jest aż tak bezczelnym kłamcą?

Kiedyś - t.j. 25.01.2020 roku i odnosząc się też do moich wcześniejszych tekstów - napisałem o M. Morawieckim:

"Mateusz Morawiecki w Davos rozmawiał z szefową YouTube i  raczył był napisać na Facebooku: "Wpis z cyklu: Polaków można spotkać wszędzie 😉. Chyba wszyscy w Polsce wiedzą co to jest YouTube, ale pewnie nie wszyscy wiedzieli, że jego szefową jest Suzanne Wójcicki 😉. Na pewno Was zaskoczę, ale Susan jest moją daleką kuzynką z serca Świętokrzyskiego – jej rodzina mieszkała w Piotrowicach a moja rodzina w Nawarzycach i znały się świetnie. Te relacje potwierdziliśmy już na wielu przykładach. Spotkaliśmy się właśnie w #Davos. I wszystkich serdecznie pozdrawiamy" [1].

Onegdaj też stwierdził, że: ""członkowie jego rodziny” byli w stanie przeżyć niemiecką okupację dzięki pomocy polskich rodzin, lecz „żadna z tych osób, które narażały swoje życie nie została zaliczona w poczet tych najbardziej uhonorowanych, wielkich bohaterów – Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata”". "W ten sposób Mateusz Morawiecki poinformował o żydowskich korzeniach swojej rodziny, co w polskiej polityce zdarza się rzadko. Albo wicepremier ma odwagę ignorować antysemickie uprzedzenia, albo te uprzedzenia w Polsce słabną, także w środowisku politycznym polityka. A może i jedno, i drugie".

Wspomnę tylko, że nasz premier przez wiele lat był prezesem jednego z największych polskich banków a wszyscy na świecie wiedzą, że takie lukratywne stanowiska w sektorze banksterskim mogą mieć tylko rodowici Żydzi lub też korzeniami z tymi Żydami "zjednoczonymi".

Czy mi to przeszkadza? Raczej nie, bo takie są fakty... Oczywiście zawsze podchodzę z pewną dozą podejrzliwości do ludzi, którzy mają żydowskie pochodzenie lub też są filosemitami. Jednocześnie jednak - mimo krytycyzmu - uważam, że można być zawsze osobą, która jest przychylna Polsce.

Swego czasu pisałem o M. Morawieckim: "Jego życiorys zawodowy jest wszakże ściśle związany z UE oraz III RP i dotychczas świetnie - jako przedstawiciel "banksterstwa" - radził sobie w tym szemranym środowisku. Stąd rodzi się wiele uzasadnionej krytyki M. Morawieckiego wskazującej, że jest on zwolennikiem i beneficjentem europejskiej idei wielopłaszczyznowej i ponadnarodowej integracji państw w ramach UE. Wskazuje się w tym kontekście, że: ukończył on "unijne" studia w Hamburgu, bankową karierę rozpoczynał w Deutsche Bundesbank w Niemczech, był związany z Central Connecticut State University i  w 1998 roku został zastępcą Dyrektora Departamentu Negocjacyjnego i Akcesyjnego w Urzędzie Komitetu Integracji Europejskiej, czyli przygotowywał Polskę do członkostwa w UE. W sferze zarzutów wobec M. Morawieckiego jest też sprawowanie przez niego funkcji prezesa zarządu "banksterskiego" BZWBK czy ścisłe związki z Konfederacją Lewiatan, kojarzoną ze spec-kreatorami III RP i np. nazwiskami takimi jak Kostrzewa czy Bochniarz. Dla wielu ostatecznie przesądzającym o negatywnej ocenie M. Morawieckiego jest jego udział w Radzie Gospodarczej premiera D. Tuska. Wielu też wskazuje jednak, że swoje osiągnięcia zawodowe zawdzięcza tak naprawdę talentowi, wiedzy, doświadczeniu i ciężkiej pracy w niesprzyjającym mu - z powodu własnej opozycyjnej działalności jak również takowej jego ojca K. Morwieckiego - otoczeniu. Poza tym podkreśla się zaangażowanie finansowe jego banku (BZWBK) w różnorakie przedsięwzięcia patriotyczne w Polsce, których nikt nie chciał współfinansować... ani rząd PO-PSL ani też żadne gospodarcze podmioty państwowe czy prywatne".

Pisałem to niespełna pięć lat temu i przez ten czas premier M. Morawiecki okazał się być jednak dobrym premierem, ale czy jego korzenie nie wpłyną niekorzystnie dla Polski w świetle ustawy 447 JUST? A poza tym, czy mając takie rodzinne konotacje nie powinien wpłynąć na cenzorską politykę YouTube, która na ten przykład zabrała telewizji internetowej wRealu.24 możliwość zarobkowania na reklamach?" [1].

Zacytowałem powyższe obszerne fragmenty mojego tekstu, aby przedstawić fakt, że od samego początku byłem trochę nieufny wobec premiera M. Morawieckiego, chociaż nieraz go nawet chwaliłem. Sądzę, że w ogóle zwolennicy PiS (a do takich się zaliczam) dalej mają mieszane odczucia wobec premiera i w dobrej wierze  oraz na zasadzie chciejstwa chcą wierzyć w jego dobre intencje... bo wierzy w niego J. Kaczyński. 

Ale... ostatnie tygodnie i miesiące zasiały chyba w zwolennikach partii rządzącej wiele wątpliwości, które szczególnie dotyczą tzw. Krajowego Planu Odbudowy (KPO) i warunków wobec Polski (nazywanych w UE "kamieniami milowymi"), które UE postawiła wobec naszego kraju, i które musimy spełnić, aby otrzymać jakiekolwiek pieniądze z unijnego Funduszu Odbudowy. 

Okazało się bowiem, że tych warunków unijnych ("kamieni milowych") nie jest tylko trzy, które dotyczą wymiaru sprawiedliwość (a tak myślała cała opinia publiczna w Polsce), a przeszło 160 a nawet 200 czy więcej. Musimy je wszystkie spełnić, żeby dostać choć pierwszą transzę wypłaty z unijnego FO, którą przewidziano dopiero na wrzesień 2022 roku. A te "kamienie milowe" to dosłownie "ukamienowanie Polski". Są tam zapisy tak szczegółowe i tak pozatraktatowe, że aż "włos się jeży na głowie". Ozusowanie wszystkich umów o pracę, podwyższenie wieku emerytalnego (sic!) czy wprowadzenie podatków za korzystanie z samochodów spalinowych (na benzynę i ropę) i tzw. "zielone zapisy". To tylko malutki wycinek tych warunków. Można o nich przeczytać w dwóch dokumentach [2], [3]. 

Szerzej o tym pisałem w tekście: "Rządowe animozje w sprawie KPO – Czy jest to "ukamienowanie" Polski?" [4]. 

Wobec tych aż tak dużych wątpliwości myślałem, że rząd podejmie nad nimi dyskusję z polskim społeczeństwem. Liczyłem na wytłumaczenie dlaczego zgodziliśmy się na te warunki i może na jakąś obietnicę, że nie prowadzą one do utraty naszej suwerenności i niepodległości. Że może jednak jest jakieś wyjście z tych "unijnych więzów" a rząd w jakiś cudowny sposób przechytrzył lewackie elity unijne. 

Ale niestety - i piszę o tym ze smutkiem - w tym obszarze nic się nie wydarzyło a wprost przeciwnie. 

Dziś odbywa się zlot Klubów Gazety Polskiej i w czasie jego trwania padło pytanie jednego z australijskich przedstawicieli tych klubów: "Czy kamienie milowe oznaczają koniec z suwerennością Polski?". 

Proszę dobrze sobie przyswoić co premier M. Morawiecki odpowiedział na to pytanie: "Właśnie dziś, kiedy pieniądz jest tak drogi dla Polski, musimy rynkom finansowym płacić gigantyczne pieniądze, to dziś te pieniądze z KPO są potrzebne, by zabezpieczyć naszą suwerenność (...) Wszyscy, którzy próbują rozpętać histerię wokół tzw. kamieni milowych mylą się i nie tylko są w błędzie, ale leją wodę na młyn ruskiej propagandzie. Wiecie dlaczego? Bo suwerenność możemy utracić także poprzez gigantyczny kryzys gospodarczy, który doprowadzi do załamania. A pieniądze zewnętrzne, które są grantowe, unijne, za nie nie płacimy. Nie musimy płacić odsetek, ani ich zwracać. One są potrzebne na inwestycje. Łatwiej będzie nam wyjść obronną ręką z tych tarapatów (...) Proszę wszystkich członków Klubów. Pamiętajcie - KPO wzmacnia nasze bezpieczeństwo czy suwerenność. 99 procent tych kamieni milowych jest absolutnie w interesie Polski!". 

Powiem szczerze. Po tej wypowiedzi krew we mnie zawrzała. 

Po pierwsze: pieniądze z FO są tylko w części grantowe a reszta to pożyczki. Po drugie: gdyby jakiś kraj unijny nie mógł spłacić tych pożyczek to m.in. Polska będzie musiała je w jakiejś części je spłacać. Po trzecie: UE narzuca nam w "kamieniach milowych" konieczność narzucenia dodatkowych unijnych podatków (np. za samochody spalinowe), na co się zgodziliśmy. Po czwarte: tak naprawdę 99% tych "kamieni milowych" zmniejsza naszą suwerenność a nie odwrotnie jak - powiem to dosadnie - kłamie premier M. Morawiecki. 

Czy można być aż tak aroganckim i bezczelnym kłamcą? I to wobec patriotów z Klubów Gazety Polskiej? I ten żenujący argument o krytykach jako "ruskich onucach"...

[1] https://krzysztofjaw.blogspot....
[2] KPO - wersja polska: projekt z kwietnia 2021 roku, 498 stron - https://gfx.biznes.radiozet.pl.....
[3] KPO - wersja angielska: "aneks" z 01.06.2022 roku, 239 stron - https://ec.europa.eu/info/syst... - tak naprawdę do tego dokumentu należy się dziś odnosić, bo de facto to w tym dokumencie zapisano te setki "kamieni milowych", 
[4] https://krzysztofjaw.blogspot....
[5] https://niezalezna.pl/446753-p...

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com 

Jeżeli moje teksty nie są dla Państwa obojętne i szanują Państwo moją pracę, to mogą mnie Państwo wesprzeć drobną kwotą. 

Z góry wszystkim darczyńcom dziękuję! 
Nr konta - ALIOR BANK: 58 2490 0005 0000 4000 7146 4814 
Paypal: paypal.me/kjahog
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika sake3

17-06-2022 [21:39] - sake3 | Link:

A jakie były reakcje członków Gazety Polskiej na wypowiedzi premiera Morawieckiego na tym zlocie a także po nim? Nie było więcej pytań do premiera?

Obrazek użytkownika u2

17-06-2022 [21:44] - u2 | Link:

Właśnie obejrzałem na TV Republika sprawozdanie z 1 dnia zlotu Klubów Gazety Polskiej. PMM mówił rzeczowo i dyplomatycznie. KPO to sukces rządu ZP i Polski. Widać to m.in.  po ujadaniu totalniaków. Jak mówił PMM 99% z tzw. kamieni milowych są zgodne z polską racją stanu. Podzielam zdanie PMM, po krótkiej analizie tych "milestones".

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

17-06-2022 [22:10] - krzysztofjaw | Link:

No to się różnimy w ocenie KPO i tych "kamieni milowych", ale już niedługo się przekonamy czy moje wątpliwości były sensowne. Chciałbym nie, ale przyszłość pokaże. Jeżeli się mylę to przyznam się do błędu, i to z radością.

Pzdr

Obrazek użytkownika u2

17-06-2022 [22:16] - u2 | Link:

No to się różnimy

Oczywiście, że się różnimy. Ja już przedstawiałem "mądrość etapu". Teraz na rękę Putlerowi jest kłótnia w europejskiej rodzinie. PMM powiedział, że tak jak większość Polaków nie chce umierać za kamienie milowe dotyczące sądownictwa. Jak już pisałem dla mnie istotne jest przyśpieszenie orzekania. Czyli np. przyjęcie wzorca anglosaskiego. To że nadzwyczajna kasta sama siebie wybiera, to się w końcu skończy. Biologia nie ma litości :-)

Obrazek użytkownika Pani Anna

17-06-2022 [22:30] - Pani Anna | Link:

Powiem, że musi minąć kawał czasu, kiedy rzeczywistość w końcu do Pana dociera,  ale jak to mówią lepiej późno...
Ten człowieka w życiu słowa prawdy nie powiedział.  Uczen przerósł mistrza -  w końcu był doradcą Tuska. Można się jedynie  zastanawiać,  kto tak naprawdę był mistrzem.
Wszystko w tym człowieku jest sztucznie wykreowane i wszystko jest kłamstwem.  Po czynach ich poznacie...

 

Obrazek użytkownika u2

17-06-2022 [22:34] - u2 | Link:

Widziałem takie pomówienia wobec PMM dzisiaj na Salooonie24. Widać grupę trolli, albo z nadania totalniaków, albo zwykłe śmierdzące onuce wiadomego pochodzenia :-)

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

17-06-2022 [22:43] - krzysztofjaw | Link:

Wie Pan. Tak nie można postrzegać dzisiejszej rzeczywistości, że każdy, kto w jakikolwiek sposób krytykuje obecny rząd i premiera jest "ruską onucą". W ten sposób zamykamy każdą, nawet konstruktywną krytykę, zamykamy wolność słowa. Ja od lat piszę, że jestem zwolennikiem PiS, ale nie fanatykiem i kiedy uznam, że PiS zbacza z drogi dla dobra mojej Ojczyzny to będę o tym pisał. Mogę się oczywiście mylić, ale przestrzegać muszę. Piszę od 2008 roku i chyba nikt nie może mi zarzucić sympatii do PO, Lewicy czy Rosji albo Niemiec. Ja staram się pisać po polsku i dla Polski. Jeszcze jako gówniarz w siódmej klasie komunistycznej szkole podstawowej o mało mój ojciec nie stracił pracy, bo na lekcji języka rosyjskiego zaintonowałem Rotę. A moje poglądy się do dzisiaj nie zmieniły.
Pzdr

Obrazek użytkownika u2

17-06-2022 [22:58] - u2 | Link:

kto w jakikolwiek sposób krytykuje obecny rząd i premiera jest "ruską onucą"

Panie Jaw, poprzednia odpowiedź była do A. Ale jeśli bierze  pan ją do siebie to pańska wola. Widziałem na Saloonie to co widziałem, a że współgra z pomówieniami A., to napisałem to co napisałem.

PS. Zarzucanie notorycznego kłamania PMM wzięło się zapewne z taktyki totalniaków, których firerek z Dancygu złamał wszelakie obietnice, które dawał wyborcom. PMM nie łamie swojego słowa, a jeśli idzie na kompromis to jest to kompromis racjonalny, korzystny dla Polski, a nie zawierany na kolanach jak to ma w zwyczaju PDT.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

17-06-2022 [23:18] - krzysztofjaw | Link:

@u2
Widać, że jednak trzeba pisać do kogo jest kierowany komentarz. Powtarzam: byłbym szczęśliwy, gdybym się w ocenie premiera mylił. Nigdy wcześniej nie zarzucałem MM kłamstwa, ale dzisiejsze słowa mnie wzburzyły. Obym nie miał racji.
Pzdr

Obrazek użytkownika Pani Anna

17-06-2022 [23:53] - Pani Anna | Link:

@u2
To ty jesteś śmierdzącą onuca. 

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

17-06-2022 [22:37] - krzysztofjaw | Link:

Czy tak późno? Ja już w listopadzie 2017 roku pisałem, że "z wielkim więc zaniepokojeniem przyjmuję pogłoski polityczno-medialne o dymisji wiceprezesa PiS-u Pani premier Beaty Szydło z funkcji szefa rządu RP".
Pzdr

Obrazek użytkownika Pani Anna

18-06-2022 [06:56] - Pani Anna | Link:

@krzysztofjaw
W 2017r chyba każdy,  kto miał oczy widział,  że w PIS zaczyna dziać się źle i wielu to pisało,  również tutaj. Z wyboru MM na premiera cieszył się chyba tylko Jarosław i nie wiem,  czy zadziałała w tym przypadku jego osławiona ręka do kadr, czy może coś gorszego. W końcu to sam KM powiedział,  że "jego syn został namaszczony". W końcu jesteśmy tylko polin...

Obrazek użytkownika Tezeusz

18-06-2022 [17:14] - Tezeusz | Link:

@ Anna
"Z wyboru MM na premiera cieszył się chyba tylko Jarosław "
A gówno prawda trollu od garów, ja się cieszyłem i moja rodzina i moi znajomi i wielu innych ludzi których znam.....Pisz raczej o sobie i garach od polityki daleko nie dla ciebie !A jak nie pasuje wracaj do swoich Moskwa czeka a jak nie to zawsze masz Izrael.

Obrazek użytkownika Pani Anna

18-06-2022 [17:46] - Pani Anna | Link:

@tezeusz
Po czynach ich poznacie, więc akurat nie dziwi, że  TY się ucieszyłeś z Mateuszka Kłamczuszka. Spadaj do wychodka i niech ktoś spuści wodę. 

Obrazek użytkownika Tezeusz

19-06-2022 [11:31] - Tezeusz | Link:

@ Anna
"Po czynach ich poznacie, więc akurat nie dziwi, że  TY się ucieszyłeś z Mateuszka Kłamczuszka. Spadaj do wychodka i niech ktoś spuści wodę."

Ej tam z lizania gówna to ty raczej jesteś słynna,a jak gary ! Mydło szare kupione bo śmierdzi dalej sowieckim osranym putlerkiem

Obrazek użytkownika Adam66

17-06-2022 [21:58] - Adam66 | Link:

Jak się okazuje, to ekipa zMorawieckiego dopisała sporo punktów (oops, po hAmerykańsku - kamieni milowych), mówiących że Polska dostanie środki, ale musi wprowadzić nowe podatki i opłaty do czego przyznał sie tzw. minister Buda.  Przez przypadek, tzw. minister Buda powiedział coś czego nie powinien, bo teraz zarząd nie może zrzucić całej winy na Unię Europejską jak to miało miejsce w przeszłości. Kasy na rozdawnictwo zaczyna brakować więc wciska się coraz więcej kitu a ludzie, wprawdzie nie pelikany, ale łykają wszystko...
Mateuszek kłamczuszek, w przemówieniu sejmowym, stwierdził, że Polska ma "tylko" 280 kamieni milowych a inni mają więcej, więc czym się martwić...?  Niestety, okazuje się, że Polska znowu przegrywa z chazarskimi cwaniaczkami.

Obrazek użytkownika Pers

17-06-2022 [22:22] - Pers | Link:

//Czy można być aż tak aroganckim i bezczelnym kłamcą? //
A ja tam wierzę panu premierowi. Bankowiec nie może kłamać.
Skoro sam pan Kaczyński mu wierzy... :)))))

Obrazek użytkownika Adam66

17-06-2022 [23:40] - Adam66 | Link:

@Autor
"I to wobec patriotów z Klubów Gazety Polskiej..." - z przykrością trzeba stwierdzić, że z klubami dzieje się podobnie jak z Solidarnością, oddolny, patriotyczny ruch został przejęty przez zwolenników Polin.  Podejrzewam nawet, że ten ruch został zorganizowany przez nich tylko po to żeby ten ruch kontrolować i w gruncie rzeczy zniszczyć.  Wierchuszka klubów przestraszyła się siły Polonii, która praktycznie pomogła wygrać Trumpowi i natychmiast potem zaczęły się czystki w Chicago i innych miastach bo zbyt głośno zaczęto protestować przeciwko 447, które w końcu Trump i tak podpisał w maju 2018 roku.  W dalszym ciągu w klubach jest większość patriotów, niestety, wiedzionych na manowce.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

18-06-2022 [07:26] - Chatar Leon | Link:

A czymże innym może być ten były przydupas Tuska, jeśli nie bezczelnym kłamcą? Czym ten rząd, podający się za "dobrą zmianę" różni się od rządów Platformy? Tym, że wyciera sobie gębę patriotycznymi hasłami?
Pocieszać się można jedynie chyba tylko tym (choć marne to pocieszenie), że (dzięki ukraińskim uchodźcom) skończył się dwuletni kryminalny proceder z miliardowymi przekrętami, niszczeniem małych i średnich firm, rujnowaniem służby zdrowia oraz odbieraniem praw obywatelskich, organizowany pod pretekstem "pandemii" i "cudownych szczepionek".

Obrazek użytkownika u2

18-06-2022 [09:17] - u2 | Link:

dwuletni kryminalny proceder z miliardowymi przekrętami, niszczeniem małych i średnich firm, rujnowaniem służby zdrowia

Pustosłowie. Jak chatar chce uderzyć w psa to kija znajdzie.

PS. 8 lat nierządów PO-PSL i wielomiliardowych wałków na VAT i OFE, chatar raczy nie pamiętać. To że budżet Polski od 7 lat się spina również chatar raczy nie widzieć. Poprzednio brakowało kasy na wszystko. No i setki polskich firm budujących autostrady bankrutowało, a żadna autostrada nie została zbudowana pomimo obietnic, że będą już na Euro 2012 :-)

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

18-06-2022 [12:44] - krzysztofjaw | Link:

@Chatar Leon @u2

Gdybym położył na szali kłamstwa obecnych władz i kłamstwa rządów PO-PSL to zdecydowanie przeważyłyby te drugie. Podobnie jest z odpowiedzią na pytanie: Kto więcej dobrego dla Polski zrobił - czy rząd PO - PSL czy obecny rząd PiS?, to odpowiedź może być tylko jedna, że PiS.

Ale to nie oznacza, że wtedy, kiedy można zaobserwować, że władza schodzi ze ścieżki dobra Rzeczpospolitej, nie należy wskazywać jej błędów. Ale też ta krytyka nie oznacza, że jest się zwolennikiem totalnej niemiecko-ruskiej opozycji. 

Pzdr

"Pandemia" to w ogóle oddzielny temat, ale faktycznie nagle znikła tak jak się pojawiła... po rozpoczęciu przez Rosję agresji na Ukrainę. Każdy logicznie myślący człowiek ma prawo zapytać: Czy wobec tego naprawdę ta pandemia była czy nie? A jeżeli były jakieś zachorowania to naprawdę były tak groźne dla całego globu, że trzeba było propagandowo wzbudzać histerię i wprowadzać te wszystkie obostrzenia oraz eksperymentalnie pakować w nas jakieś szemrane substancje w postaci szczepionek?

Obrazek użytkownika juur

18-06-2022 [16:31] - juur | Link:

Czy to możliwe, że żarliwy zwolennik federalizacji, nowego/zielonego/tęczowego ładu, grabarz przemysłu narodowego, zamykający nasze kopalnie, wycinający bloki węglowe w elektrowniach by wstawić gazowe na ruski gaz kupowany od Niemców tak z dnia na dzień zmienił poglądy? Prawdopodobieństwo jest niewielkie, bliskie zera. Może to oznaczać, działanie w zmowie i porozumieniu, umownie, z Scholzem i Macronem by nas wykrwawić i zrujnować skoro nadarzyła się okazja. I to się dzieje. Dalej to już łatwizna...
Teksty o jedności UE to narracja Putina, który o niczym innym nie marzy by cała UE była jednością pod przewodnictwem Scholza, Merkel , Schrodera czy Macrona.....
 

Obrazek użytkownika u2

18-06-2022 [17:49] - u2 | Link:

kłamstwa obecnych władz i kłamstwa rządów PO-PSL

Widzę u autora relatywizowanie okradania Polaków za czasów nierządu PO-PSL (VAT, OFE, autostrady, Amber Gold, OLT Express, podwyższenie wieku emerytalnego itd itp) i doskonałego radzenia rządu ZP, który realizuje strategiczne inwestycje (CPK, przekop Mierzei Wiślanej, tunel pod Świną, Gazoport, Baltic Pipe itp itd), reaguje na kryzysy (wojna Rosji z Ukrainą, atak migracyjny Białorusi na Polskę, pandemia, inflacja itp itd).

Obrazek użytkownika juur

18-06-2022 [07:44] - juur | Link:

Czy to trafne określenie, Tusk i Morawiecki to patologiczni kłamcy? To pomniejsza ich zaangażowanie w realizację celu, któremu obaj służą z pełnym oddaniem. Inne określenie byłoby właściwsze. 

Obrazek użytkownika Ijontichy

18-06-2022 [15:47] - Ijontichy | Link:

Jestem w szoku! Puścili ci tę notkę? Admin zamiast pilnować,aby żadne słowo negatywne nie ukazało  sie na NB...OŚLEPŁ....
MM dostał kopa na NB!!! ludzie!!! CUD!!! 
Ale Orban mu obiecał ...pewnie na Węgry MM juz sie wybierze.

Obrazek użytkownika Tezeusz

19-06-2022 [11:32] - Tezeusz | Link:

@Ijontichy
piłeś kużwa nie pisz bo smród wali od sowieckiego śmiecia.

Obrazek użytkownika jazgdyni

19-06-2022 [13:37] - jazgdyni | Link:

O co tobie chodzi?!

Latasz po wszystkich mediach nie wykluczając Soku z Buraka, byle tylko zdobyć jakąś wyssaną z palca sensacyjkę?
Masz kompleksy i nie ważne co za bzdurę wyciągniesz, byle tylko spowodować klikalność. To chore.

Pisz co chcesz, ale nie udawaj patrioty, konserwatysty. Taki kolejny koleś do wynajęcia, Polecam onet.pl.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

19-06-2022 [15:26] - krzysztofjaw | Link:

@jazdyni
Nie wiem czy to do mnie, bo ja nawet nigdy nawet nie wszedłem na stronę "Soku z Buraka" a co dopiero z pisaniem tam. Jakbyś był uprzejmy i potwierdził, że Twój komentarz jest do mnie, bo inaczej nie ma sensu odpowiadać. 
Pzdr

Obrazek użytkownika jazgdyni

19-06-2022 [21:44] - jazgdyni | Link:

No nie ma sensu. Właśnie potwierdzasz.